DE ^HAVENLOODS 'Ik heb m'n tijd niet altijd goed gebruikt' KHÜ 600 ahou' Metro maar 10 procent sneller dan tram of bus Janvandetiuilstbehang. Park, er Scheidende wethouder Cor Bolmers: VRIJSPELVOORJEUGDAAAASSLUIS Bejaardensoos Maassluis sluit „Dichten zonder je hemd op te lichten" iiuntnglj Bewoners Indische Buurt tegen renovatieplan SLAAPKAMERS GERARD DEWAARDT OP HET CARILLON donderdag 3 juli 1975 24e jaargang no. 49 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170. editie p SCHIEDAM Verschijnt op dinsdag en donderdag in ROTTER DAM (rechtermaasoever), SCHIEDAM, VLAAR- DINGEN, MAASSLUIS, HOEK VAN HOLLAND KRIMPENERWAARD, CAPELLE - EN NIEU WERKERK A/D IJSSEL, BLEISWIJK, BERG SCHENHOEK en BERKEL RODENRIJS e.o. TOTALE OPLAAG 270.000 (13 edities) Bijkantoren: VLAARDINGEN Hoogstraat 122 - 010-352911 KRIMPEN A/D IJSSEL - Veld en Beemd 25 - 01807 16899. PASSAGE 7 SCHIEDAM BANKSTELLEN DRALON RIBCORD 1-2-en 3-zits EIKEN Toonzalen geopend dinsdag t/m zaterdag van 10 - 17 uur, vrijdags koopavond tot 21 uur. Bleiswijk, Hoefweg 129, Rotterdam, Industrie- gebouw. Oostzeedijk 234. tafels stoelen TV-kasten bankstellen k slaapkamers wandkasten j dekenkisten I Meubelfabriek Oisterwijk j Toonzaal: Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 11 6 (langs het i 1 water) tel. 01891 -4670. Ma t/m za 9-18 uur. I Vrijdagavond tot 21 uur. Uw kopje koffie staat klaar. Let op Havenloods! gevende -spacetower De Havenloods biedt u en uw gezin Om het u mogelijk te maken alles eens met eigen ogen te zien moet u gebruik maken van de onderstaande bon. Daarmee kunt u uw ruimtereis gratis met 85 meter verlengen. Een uniek en levend beeld van Rotterdam, zijn Maas en vele havens. U moet het zelf beleven! Voor maximaal 4 personen Inleveren bij de kassa Aantal personenzflffck Aangeboden door DE HAVENLOODS SCHIEDAM -Het is genoegzaam bekend: Wethouder Bolmers, met onder zjjn besteden. Ik geloof dat dat in de beheer financiën en grondbedrijf, stapt op. Voordat we het interview beginnen komende jaren tot grote problemen vraagt hij waarover ik wil praten. Liever niet over die kwestie. Ik beken dat ik zou hebben geleid. Het is daarom beter nieuwgierig ben waarom iemand iets doet, dan wat of hoe. dat ik nu in harmonie wegga, dan over u„ -oi de Gorzen. Vader was meubelmaker. Maar voor de oorlog lange een jaar met ruzie" Hij is geboren ii Lijn Rotterdam-Vlaardingen ALS er een metro zou komen van Rotterdam naar Vlaardingen v.v. zou de reistijd niet veel korter zo'n tien procent worden dan die van een tram- of buslijn. Die bus of tram zou dan wel over een vrije baan moeten kunnen rijden. Dit is een opvallende conclusie uit het interimrapport dat de werkgroep Kethel-Holy-Broekpolder II onlangs aan het dagelijks bestuur van het open baar lichaam Rijnmond overhandigde. In deze werkgroep hadden zitting ver tegenwoordigers van het ministerie van verkeer en waterstaat, gemeentewer ken Schiedam en Vlaardingen, R.E.T., N.S. en het openbaar lichaam Rijn mond. Uit het rapport blijkt dat de aanleg van een metro veel duurder zou zijn dan die van een vrije tram- of buslijn tussen Rotterdam en Vlaardingen. De conclusies komen hierop neer: METRO Eendrachtsplein-Marconi- plein-Schiedam C.-Schiedam N.-Vlaar- dingen Holy, met aanvullende buslij nen. Aanlegkosten vanaf Eendrachts- plein ca. f 600 miljoen, kosten per jaar f 127 miljoen. TRAM (Rotterdam)-Schiedam Koe markt-Brug. Van Haarenlaan-Churchill- weg-Vlaardingen Europaboulevard, met aanvullende buslijnen. Aanlog- kosten ca. f 75 miljoen, kosten per jaar f 52 miljoen. SNELBUS Marconiplein-Schiedam- -Vlaardingen Noord, met aanvullende gewone buslijnen. Aanlegkosten f60 miljoen, kosten per jaar f 59 miljoen. Bij elk systeem blijft het aantal reizen gelijk, maar bij gebruikmaking van de metro reist men over grotere afstanden dan bij het autobussysteem waar men meer in de eigen gemeente blijft. De tram ligt hier ongeveer tussenin, zij het beslissing genomen moeten worden over het vervoerssysteem Rotterdam- -Schiedam-Vlaardingen. Wie de uitspra ken over de problematiek metro/tram- /bus van de laatste tijd naast elkaar legt komt tot de conclusie dat de kans groot is dat de keuze straks zal vallen op een sneltram. tijd werkloos. Dat betekende natuurlijk armoede. Op maandag met de zusjes m de rij staan om brood te kopen, dat dan een paar cent goedkoper was. Schoenen dragen van de oudere zus, met tegenzin. Maar verder toch een betrekkelijk zorgeloze jeugd. J Organiseerde al vroeg van alles: feestjes, voetbalwedstrijden. Na de Mulo en een aantal cursussen kwam hij in het bedrijfsleven terecht, wat leidde tot een directeurschap van de sporthal Margriet. „Je zou kunnen vragen, welke gek krijg je nog voor dit werk. Maar je doet het niet zomaar omdat je het leuk vindt. Het is werk waar je ontzettend bij betrokken raakt. Je hebt toch wat invloed op de dagelijkse leuk vindt. He is werk waar je ontzetten bij betrokken raakt. Je hebt toch wat invloed op de dagelijkse gang van zaken, als je daar wat voor voelt en de tijd wilt vrijmaken, dan is het bijzonder boeiend werk". Bent u dat nog? „Ja, ik lig dikwijls dwars. Ik ben niet makkelijk, altijd bijzonder kritisch. Een detaillist ben ik, altijd zie ik de details, zonder detaillistisch te zijn. In mijn werk ben ik dat zeker niet". U praat nogal makkelijk, hebt een harde stem. Bent u overheersend „In vriendschap zeker niet. In m'n gezin doen we alles samen". 15 i U heeft twee z. „Ja". Na enig nadenken over mijn vraag wat dat voor hem betekent: „Ik moet eerlijk zeggen dat ik vind dat ik de jaren dat mijn kinderen klein wa ren, verknoeid heb. Ik was altijd druk bezig; even thuis om te eten, dan weer weg. Als ik nu foto's zie van hen toen ze klein waren, dan denk ik, wat ben ik toch stom geweest. Ik heb beslist te weinig met hen gedaan. Ja, die tijd zou ik graag over willen doen; intensiever beleven. Maar ja, je zit in een stroom versnellingspijt krijg je altijd achteraf". Ook in een wethouderschap gaat veel tijd zitten. Ik zou nu toch de vraag wel willen stellen, hoe komt het dat het tussen u en de fractie is misgegaan? „Er is gewoon een verschil van inzicht tussen de fractie en mij over wat de speelruimte is die een wethouder moet hebben. Ik vind dat een wethouder een bepaalde vrijheid moet hebben en din gen kunnen doen die een fractie niet altijd welgevallen. Daarover verschillen we dus van mening. We zouden van het ene misverstand en meningsverschil in het andere gehold zijn, daar is niemand mee gebaat. Het zou bovendien bete kenen dat de fractie ellenlange verga deringen moet gaan houden over wat die wethouder wel of niet goed doet. Ze kunnen hun tijd heel wat beter Heeft u daar slapeloze nachten gehad? „Natuurlijk. Zo'n beslissing neem je niet zo maar. Het begint dat je erover nadenkt of het wel verstandig is om door te gaan, dat escaleert dan langza merhand". Wat is uw beste eigenschap? „Ik weet het niet, ik zou niet van mezelf kunnen zeggen welke goede eigenschappen ik bezit". Drukdoener En slechte „Die heb ik wel. Ik ben nogal kort aangebonden, gun mezelf soms weinig tijd; alles moet vlug gaan en dat verwacht dan ook van anderen. Dat is beslist een slechte eigenschap. Ik ben Trmrht een drukdoener, vaak hol ik mezelf vöorbij. Ja, ik heb beslist te weinig van het leven gemaakt, m'n tijd niet altijd ters. Mensen die zeggen ik zie wel wat er morgen gebeurt, ja, daar ben ik echt jaloers op". Hoe zou het komen, dat bepaalde mensen op belangrijke stoelen komen te zitten, hun stempel op de maat schappij drukken en anderen die vaak meer te zeggen hebben, niet? Over wat voor eigenschappen moet men beschikken om bijvoorbeeld wethou der te worden? „Het is inderdaad het succes hebben in deze geordende maatschappij. Daar komt het op neer. Maar of dat eerlijk is, dat vraag ik me ook wel eens af. Maar ik weet niet wat voor een weg die andere groep, die niet vooraan loopt, wel zou moeten bewandelen. Je zou misschien de vraag kunnen stellen of ons huidige politieke systeem wel het beste is". Heeft u kleine angstjes, terugkomende zorgen? „Nou, ik ben geen tobber. Maar ik ben wel benieuwd hoe m'n jongens in de maatschappij terecht zullen komen. Ik vraag me ook wel eens af hoe oud ik word. Ik heb altijd gedacht dat ik niet ouder dan 40 zou worden. Vaak ben ik druk bezig, ben wel eens bang dat ik te veel van m'n lichaam eis. Ik maak me weieens zorgen, over het ouder worden en de problemen, die het met zich meebrengt. Trouwens, als ik daar over denk, eenzaamheid, dat is iets dat vind ik heel erg, nee, zoiets zou ik niet kunnen verwerken". Rob van Olm verschillende keramische tegels voor wanden en vloeren Er zijn al tegelvloeren v.a. f 21.- per m2 (ongelegd)\ Kom kijken, óók naar onze decoratieve badkamertegels met dessins, exclusief, rechtstreeks uit Italië en naar onze plavuizen in tientallen ^varianten. muys& roggeband Kuml Gustoweg 41-47 Rotterdam voor informatie 010-264955. Speelinstuif in Olympiahal MAASSLUIS In de komende weken zal het voor de Maassluise jeugd weer mogelijk zijn, om een deel van het Van 14 t/m 18 en van 21 t/m 23 juli opent het comité Speelinstuif de deu ren van de hal voor jongeren van 4 tot 14 jaar. In deze acht dagen zullen in de de activiteiten geen verdere vergoe dingen te worden betaald. Eventuele consumpties moeten daarentegen wel worden betaald. gehele hal activiteiten kunnen worden Speelinstuif zal in gebouw De Ark aan ondernomen op vooral het creatieve de Rembrandtlaan een filmmiddag - v'ak- Daarnaast is er buiten de hal de worden georganiseerd, waarover nog vakantievermaak te beleven in de mogelijkheid om te sporten, bezig te nadere mededelingen zullen volgen Olympiasporthal aan de Rozenlaan. zijn met roeibootjes en te spuiten met Het comité Speelinstuif verwacht 'ook echt brandweermateriaal. dit jaar weer een enorme toeloop van Opzettelijk is er voor gekozen de kinderen. Daarnaast is er altijd de kinderen te laten werken met „leven- mogelijkheid voor de ouders om eens de" materialen, op zodanige wijze dat keel even een kijkje te nemen. Naast ze hun fantasie volledig kunnen uit- de ®ntree behoeft er voor deelname leven.' Een groep van veertig bege leiders zal klaar staan om de kinderen het gebruik van de stoffen en de gereedschappen aan te geven en er zorg voor te dragen dat de kinderen in veilige handen zijn. Activiteiten De activiteiten waarmee de kinderen zoal kunnen bezig zijn, zijn de volgen de: bloemschikken, emailleren, solde ren, timmeren, naaien, typen, tekenen, verven, heksen maken (echte poppen), werken met waardeloze materialen, bakken van o.a. poffertjes en koekjes, macramé, mozaiek, make-up, straat tekenen, werken met touw. Verder zal er waarschijnlijk een verkeerstuin ko men en een rustige hoek waar men strips en andere boeken kan lezen. Voor f 1,— per dag kunnen de kinde ren van 's ochtends tien tot vier uur in de middag net zo driftig bezig zijn, als ze maar willen. Verwacht wordt dat de kinderen de boterham meenemen en die tijdens de lunchpauze in de hal nuttigen. Poppentheater Naast het zelf bezig zijn zal er op vrijdagmiddag 18 juli, om twee uur in de hal een voorstelling worden gegeven door het poppentheater van Bert Brug man („Buffalo Bill") en op 23 juli zal er een volksdansgroep een voorstelling komen geven. Ook in het kader van de MAASSLUIS De Bejaardensociëteit aan de Govert van Wijnkade in Maas sluis is verleden tijd. Donderdagmiddag werd de sociëteit tijdens een bijeen komst van huidige en ex-bezoekers gesloten. In een korte toespraak blikte de directeur van de Gemeenteüjke Sociale Dienst, de heer J. C. Don, nog eens terug op het ontstaan en de ontwikkelingen rondom de sociëteit. Ook ging hij nog even in op de reden van sluiting, het dalende aantal bezoe kers. In 1969 telde de sociëteit nog 69 leden, nu niet meer dan 20. Daarbij kwam dat de beheerder en zijn vrouw, het echtpaar Loch, niet langer in staat waren om hun werk te blijven doen. De daling van het bezoekersaantal vond zijn oorzaak, aldus de GSD- directeur, in het feit dat de laatste jaren zoveel voorzieningen in Maassluis tot stand zijn gebracht, waardoor het voor de ouderen mogelijk is om zich bij allerlei, niet leeftijdgeboden, groe pen aan te sluiten. De heer Don hoopte dat degenen die de band met de sociëteit zullen missen snel andere banden zullen aanknopen om zo niet in een geïsoleerde positie terecht te komen. Namens de bezoekers overhan digde hij aan het slot van zijn toe spraak het beheerdersechtpaar Loch een boekenbon, en namens de gemeen te het fotoboek van Maassluis, als bewijs van erkentelijkheid voor het vele werk dat zij verricht hadden. De bijeenkomst werd afgesloten met een dia-vertoning over het heden en verle den van Maassluis door de heer T. Mastenbroek. Op zaterdag 5 juli organiseert de open Studio werkgroep om acht uur in de avond in het Zakkendragershuis te Schiedam een amateur-dichters-festijn onder de naam „Zonder je hemd op te lichten". De enige echte dichter die als gast komt voordragen uit zijn onlangs verschenen bundel IN DE BAN VAN DE LIEFDE in de Schiedammer Huub Koch. Iedereen die meent ook uit eigen werk te moeten voordragen is welkom. Wel dient ieder zich te onderwerpen aan de leiding van ceremoniemeester Jack van 't Hof die is aangesteld om langdradig heid te voorkomen. Wie enkel wil komen kijken zonder zelf af te gaan mag ook komen. De toegang is vrij. Tijdens Jeugdland Kleur wedstrijd Havenloods Vier weken lang zal er in De Havenloods een tekening voor kin deren van 6 t/m 13 jaar worden afgebeeld, die zo mooi mogelijk moet worden ingekleurd. Het is een wedstrijd, die ter ere van Jeugdland wordt georganiseerd. Er kunnen elke week diverse mooie prijzen worden gewonnen door de jongen of het meisje die de leukste tekening maakt. De kleurtekeningen kunnen tot 28 juli bij Jeugdland worden ingele- Iverd. Kinderen die niet in de gele genheid zijn naar Jeugdland te komen, kunnen de tekeningen op sturen naar De Havenloods en Het Zuiden, Postbus 1980. De tekening en verdere dingen die je moet weten, staan elders in De Haven loods van deze week. iilneötcltc mrnbclcit SHOWMODELLEN modellen die we niet meer nabestellen kunt U nu tegen sterk verlaagde prijzen kopen. Nieuwe Binnenweg 190-195 (3 etages) Rotterdam Tel. 010-769122' VLAARDINGEN Op donderdag 26 juni kwamen de bewoners van de Indische buurt, in hpofdzaak huurders van de William Pons- en de Semi-Du- plexwoningen, op uitnodiging van de Buurtcommissie, in het ontmoetings centrum „Westwijk" Florislaan bijeen. De stemming was zeer geladen vooral onder de bewoners van de Semi- Duplexwoningen, die uit de krant moesten vernemen dat ook die wo ningen in het renovatie-plan van de William Pontwoningen zijn opgeno men. Nadat de gemoederen wat waren bedaard kon de Heer K. Brouwer de honderd aanwezigen welkom heten. De Heer Struis gaf een kort verslag van de stand van zaken, o.a. over de twee proefwoningen Insulindesingel no. 3 en no. 5 waar na de bouwvakvacantie aan begonnen wordt en waarvoor de Gemeente een crediet heeft vastgesteld van f 100.000,-. Deze proefwoningen zijn bedoeld om technische ervaring op te doen ten einde mogelijke tegenval lers tot het minimum te beperken. Bij het renovatie-plan „de Leeuwen kuil" te Rotterdam is opgenomen een c.v. voor f 10,- per maand, dit is wel in woningen, die f 39,— per maand op moeten leveren. Ook de Open Brief gezonden aan B. en W. en de gemeen teraad zo werd vermeld, is door het college naar Volkshuisvesting en Stads ontwikkeling terug gezonden. De vergadering sprak zich uit tegen de huuurverhoging en zal daartegen mas saal protest aantekenen.Ook tijdens de verbouwing onderbrengen van de be woners in caravans of directieketen werd van de hand gewezen. De wens is een behoorlijke behuizing en een vol ledige vergoeding van de verhuis kosten. Geen huurverhoging meer. En na de renovatie de huur vaststellen naar gemaakte kosten, met aftrek van de jarenlange achterstand in het onder houd. Boutique Pour Hommes POO-POO Hoogst r. 60/ Schiedam metz auto banden fcxu wandmeubeien, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonza-' len industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61. Schiedam: broersvest 85, tel. 010 - 269702 donderdagavond koopavond Rotterdam: mathenesserdijk 261a, tel. 010 - 370947 vrijdagavond koopavond MAASSLUIS Zaterdag 5 juli a.s. verzorgt Gerard de Waardt uit Spjjke- nisse het wekelijks concert op het carillon in de Grote Kerktoren van Maassluis. Het programma voor dit concert, dat van 15.00-16.00 uur wordt gegeven, luidt als volgt: 1. Triumph Marsch uit Aida, G. Verdi (1813-1901) Bew. G. de Waardt. 2. Drie Nederlandse Volksliederen. Bew. G. de Waardt: a. 't Zonnetje schijnt zo heerlijk schoon; b. De reus die komt; c. Een karretje op de zand weg reed. 3. Drie arrangementen voor Beiaard. Bew. G. de Waardt: a. Engelse dansen nr. 8. K. Ditter von Dittersdorf (1739-1799); b. Engelse dansen nr. 7 K. Ditter von Dittersdorf (1739-1799); c. Badinerie Joh. Seb. Bach (1685-1750). 4. Drie Engelse Volksliederen. Bew. G. de Waardt: a. Londonderry Air; b. Polly-wolly doodle; c. Whispering ho pe. 5. Uit de Koning Frederik de IX Suite. L 't Hart: Prelude en Postlude. 6. Drie liedbewerkingen G. de Waardt: a. John Brown body; b. Dixie; c. Hofy, Holy, Holy. 7. Canto Amoroso. G. Sammartini (1700-1790): Berceuse (nanna) Anto nio de Grassi Bew. L. 't Hart. 8. Improvisatie over: Drink to me only with Thine Eyes. ZUIDPLEIN ie ook achterpagina

De Havenloods | 1975 | | pagina 1