SRBT 'Mijn leven zou niets zijn zonder een doel' Agenda 24?o mmm geopend 'Den Hommel': een poel vol teleurstellingen LANGS' DE-H WATERWEG Mevrouw Ida Frariken-Verdoes: termeulen termeulen termeulen termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 3 JULI 1975 „Het is bij Jan van der Velden eigent., altijd sekondenwerk geweest. Mis schien is het daarom niet verwonder lijk dat zelfs zijn kostuumwisseling op het voetbaltoernooi weinig tijd in be slag nam.Dat waren de beginregels van het verhaal dat we vorige week brachten over ex SVV doelman Jan van der Velden. Maar het zetduiveltje kan soms vreemde sprongen maken en dat heeft ons in deze regels danig parten gespeeld. Vandaar, dat we even willen melden, dat „het voetbaltoer nooi" in deze zinnen nogal misplaatst was. We bedoelden „zijn kostuumwis seling op het voetbaltoneel". Waarvan akte. Het veertigjarige Zwaluwen heeft ook zijn oefenprogramma rond en in ver band met de jubileumviering heeft men dat dit jaar in de vorm van een nederlaagserie gegoten. Behalve de wedstrijden tegen Rozenburg (dinsdag 19 augustus - 18.30 uur) en Wip pol der (donderdag 28 augustus - 18.30 uur) zijn het daarom allemaal thuis wedstrijden. Zwaluwen opent de voor bereidingen voor het nieuwe voetbal seizoen op zaterdag 2 augustus tegen RVVH (14.30 uur). Daarna volgen Excelsior'20 (dinsdag 5 augustus -19 uur), Zwart-Wit'28 (zaterdag 9 augus tus - 14.30 uur), Transvalia (donder dag 14 augustus 18.45 uur) en Excel sior M (zaterdag 16 augustus - 14.30 uur). In de bestuurssamenstelling van FC Vlaardingen'74 zijn enige wijzigingen gekomen. Voorzitter L. van Slooten, sekretaris J. van Dis, penningmeester C. M. J. van Hees en de commissarissen W. van Ginneken, M. Kentie, J. Vilijn en (journalist) B. van der Berg vormen nu het bestuur. De technische staf bestaat uit trainer/coach Jan van Baa- ren, assistent-trainer C. Th. Nieuwen- huizen, begeleider A-team M. Rijnberg, begeleider C-team M. van Zevenbergen en verzorger W. van der Werf. L. Reitsma werd ongeslagen schaak kampioen van Schiedam. Hij prolon geerde hiermee niet alleen zijn titel, maar behaalde het daarmee zelfs voor de dertiende maal. De uitslag: 1. L. Reitsma 6 punten, 2. B. Riksen 5, 3. F. Groeneweg 4 1/2, 4. C. Vrijland 3 1/2, 5. D. Dekker 3, 6. T. van Zessen 2, 7. C. Harmanny 2 en 8. W. de Bruin 2. Kampioen in de eerste klas werd P. van der Akker en ook hij bleef ongesla gen: 7 punten. Tweede werd F. Maas met vier punten en derde R. Kruys (3 1/2). Jeugdkampioen in de groep 13 tot en met 18 jaar van 1974 M. van Kleef werd nu titelhouder in de twee de klas. Tweede werd A. Kruys (4 1/2 en derde J. van Grootveld (4). De overige kampioenen zijn C. Troost (derde klas), J. van der Slik (jeugd van dertien tot en met achttien jaar) en R. de Keizer (jeugd tot en met twaalf jaar). In de weekbrief van het Schiedamse WF (voetbal) vonden we onlangs een stuk dichtkunst van mevrouw De Gids (naar we mogen aannemen de echtge note van de wedstrijdsecretaris zaal voetbal van deze vereniging), dat de titel „Koning Voetbal" meekreeg: Wat is dat toch voor boze geest, die in de meeste mannen huist? Wat maakt van elke man soms wel een beest, zo wild en onbesuisd? Wanneer ze dan die groene grasmat ruiken, dan hou je ze niet meer. Ze zijn al naar de bal en naar elkaar aan het duiken. Ze proberen de bal in het net te krijgen. Met elf tegen elf man gaan ze er samen tegenan om de punten aan elkaar te rijgen. Later zie je ze moegestreden en een tas met blubberige voetbalkleren. Zo, dat liegt er niet om, maar we vragen ons toch af: is dit nu een op rijm gezette terechtwijzing of een lof- tied? In de advertentie-kolom van DWS „Aktueel Kontakt" het volgende koopje: „Te koop aangeboden vloe kende papegaai, groot gebracht in de keuken, verslindt alleen ijspunten. Te bevragen bij kantine-ploeg DWS". Met een kleine variant op een bekend spreekwoord zouden we kunnen stel len: aan de taal herkent men de opvoeders. Of niet soms....? Het Vlaardingse Oranje-Nassau (korf bal) viert zijn veertigjarig jubileum. Men gaat dit omlijsten met een toer nooi op zaterdag 16 augustus. Het wordt een toernooi voor de jongste pupillen en veteranen. O-N vraagt zijn veteranen, wanneer zij althans opge steld willen worden, zich op te geven. Ook oud-leden, die al enige jaren niet meer gespeeld hebben en de veteranen- -leeftijd bereikt hebben, kunnen zich melden. De jubileumfestiviteiten worden op zaterdag 23 augustus besloten met een zeskamp waaraan door alle leden kan worden deelgenomen. Ook leiders, ou ders en oud-spelers zijn welkom. Daar na is er een feestavond, die waarschijn lijk gehouden wordt in de Lijnhallen. Omdat Oranje-Nassau schijnbaar niet meer over het volledige adressen- materiaal beschikt, doet het een be roep op de oud-leden (en dat geldt ook voor hen die aan het toernooi willen meedoen) zich te melden bij Alex Braad, Klaproosstraat 26b, Vlaardin- gen (of hem tijdens kantooruren even te bellen: 010- 353000 tst. 2368). t>e korte golf DVO'32 heeft zijn algemene ledenvergadering op woens dag 20 augustus WIK (handbal) is nu ook koninklijk goedgekeurd De Schiedamse handbalverenigingen UVG en DWS zijn binnen hun leden kring nog steeds op zoek naar scheids rechters. Gedeelde smart is halve smart Trouwens Excelsior M zou voor het komende seizoen best enige pupil- lenleiders kunnen gebruiken Zegt een leider tegen een voetbalpupil: „Jij krijgt de gele kaart", waarop de pupil repliceert: „En u een rood hoofd". VLAARDINGEN Mogen we het even zeggen: mevevrouw Ida Franken-Verdoes is waarlijk een alleraardigste vrouw. Zovelen hadden dat reeds eerder laten weten. Toch blijft ze opmerkelijk nuchter onder dat eerbetooa Natuurlijk, ze waardeert het, maar niet zonder daaraan een portie terughoudendheid te verbinden. Daarom is onze impressie niet alleen gebaseerd op het lange gesprek dat we met haar hadden. Ze komt sympathiek over. Allemaal voor dat ene doel. En dat is zeker niet het zoeken van publiciteit voor zichzelf. De hemel beware haar, want als ze ergens tegenop ziet, dan is dat het wel. Waarom ze dan toch heeft toegestemd in een praatje bij de (uiteraard gedoofde) haard? „Och, wanneer mijn naam in de krant komt, betekent dat weer reclame voor RK WIK." Over doelbewust gesproken. Ze is één brok propaganda. Voor het turnen in het algemeen en voor haar vereniging in het bijzonder. Meer dan veertig jaar staat ze op de bres. Vreemd eigenlijk, dat zoiets door een koninklijke onderscheiding aan de oppervlakte gebracht moet worden. Versierselen overigens, die ze naar waarde weet te schatten, maar die in haar ogen toch te veel van het goede zijn. Imposant was de uitreiking wel. Eerst dat telegram, het ongeloof en het denken aan een verlate 1 april-grap. Daarna het herinnerd worden aan het huwen van prinses Christina en de vage berichten, dat een bal zou volgen waarvoor mensen uit het sportleven een uitnodiging zouden krijgen. „Dan zou ik als eerste prins Claus afgeklapt hebben", mijmert ze, nog lachend om het idee alleen al. Later in de burger zaal van het stadhuis, geconfronteerd met de realiteit, begon ze door te krijgen wat de bedoeling was. Maar op zo'n moment blijft ze sportvrouw. Niet van het jaar, maar door de jaren heen. Blijft ze ook in spprttermen denken. Even gingen de ramen open. Een hommage voor de gedecoreerden: het „Wilhelmus" vertolkt op het caril lon. Ze waande zich op een platform. Goud, zilver of brons. Het gaf niet wat het zou zijn. ,Voor haar waren die klanken van ons volkslied een saluut. Iets dat slechts is weggelegd voor de man of vrouw, die de hoogste trede van het sportplatform bereikt. Waarbij ze zich, voor de televisie zittend, al zo dikwijls had afgevraagd wat er op zo'n moment door die meijsen heengaat. Nu mocht ze het zelf ervaren. De heldere tonen van de klokken daar hoog boven de Markt klingelden onder meer voor haar. Veertig jaar. Of het niets is. Terugden ken aan al die kinderen van het Vlaar dingse RK WIK en het Schiedamse Excelsior. Kinderen, die haar bij De Vijfsluizen stonden op te wachten, wanneer ze in Schiedam les moest gaan geven. Met een bijna gesmolten zuurtje De koninklijke onderscheiding - zodat ze hun vingers niet meer van elkaar konden krijgen - in de hand. „Voor de juf". En Juffrouw" Fran ken at de zoetigheid met enige tegen zin op, omdat ze die kleintjes niet teleur wilde stellen. „Ziek ben ik er nooit van geworden", Kwaad Nog geen 25 gulden, betaalt u nu voor deze lichtgewicht slaapzak. De warme acryl vulling is overtrokken met cretonne. Deze ge heel uitritsbare slaapzak is er ii diverse kleuren en dessins. Nu van f 32,50 voor Bijpassende uni-lakenzak f 7,80. Ze had onderwijzeres willen worden, maar de ouders van Ida Verdoes beslis ten anders. „Wat was ik toen graag een jongen geweest", zegt ze nu. „Voor meisjes was de toekomst niet zo be langrijk. Destijds dacht men direkt al in termen van trouwen en stoppen met werken. Dat was voor mij het struikel blok en, eerlijk, ik kan er nog kwaad om worden, dat ik niet naar de kweek school mocht. Maar ik voel me er niet minder om, hoor. Ergens heb ik toch mijn doel bereikt: ik heb toch leiding mogen geven en les gegeven. Al be perkte zich dat slechts tot türnles." Het heeft iets in zich van een revanche. En die veertig jaar verenigingsleven hebben haar toch alles gegeven wat ze als leerkracht misgelopen zou kunnen hebben. „Ik zou het weer doen", zegt ze nu blijhartig en ze zegt geen woord te veel. Vooropgesteld overigens dat ze weer bij WIK terecht zou komen. Een vereniging met nu juist dat bestuurs- sfeertje waarin ze zich thuis kon voe len. Een club waarin ze zichzelf kon zijn en kon werken zoals ze wilde werken. Kontakten leggen. Met kinde ren, met ouders, met scholen. Dagen lang bezig zijn omdat ze de taak op zich genomen had bestuurslid te zijn. Zonder vergoeding. Daarvoor mochten andere verenigingen opdraaien. Niet RK WIK, want dat was-een stukje uit haar leven. Dat hoorde er bij. Teke nend was de uitspraak van Dick van Haren, de onlangs benoemde voorzit ter: „Als je met haar over geld begint, dan krijg je ruzie." Het deelnemen aan het sociale leven is mevrouw Franken-Verdoes met de kin derlepel ingegeven. Vader zat in het kerkbestuur, in de vakbeweging. Pro deo. „Mijn leven zou niets zijn zonder een doel", beaamt ze. Daarom vindt ze het ook helemaal geen verdienste om veertig jaar in touw te zijn. Liever zag ze de glans afstralen op anderen. Op turnleraar L. C. van Zoest bijvoor beeld: „Hij heeft de technische kant na de oorlog helemaal op poten gezet. Dat is een verdienste." Vragenrubriek Aan stoppen denkt ze nog steeds niet. „Het is fijn werk en ik heb graag kontakt met mensen. Ik zou me ellen- INDELING ZAALVOETBAL VLAARDINGEN/SCHIl DAM De KNVB afdeling Rotterdam heeft de indeling voor de zaalvoetbalcompetitie 1975/'76 bekend gemaakt. Zwaluwen en PPSC zijn ingedeeld in de eerste klas B met SC Botlek, GLZ, Hellevoetsluis, Industromontaza, De Mus- schen, Voorwaarts, VVOH, ZW en Zwart Wit '28. GSS, MSV'71, SVV en VDL komen uit in de tweede klas B met Neptunus, Radio, RFC, Sparta, Steeds Hooger, USC en VOB. Groenoord is de enige vereniging van de noordelijke maasoever in de tweede klas D: zij zullen de degens gaan kruisen met DOTO, Hellevoetsluis (zat.), SC Hogen- boom, Meeuwenplaat, Oude Maas, Rhoon, Rockanje (zat.), De Rozet, SV Rijnmond en WCR. DRZ, FCN'66, VSV, WK en WF zijn ingedeeld in dc derde klas D met BFC, EDS, Mahorokan FC, OACN-Boys. Ook de derde klas F is een bijna Schiedams/Vlaardingse aangelegenheid. Naast DVO'32, Excelsior'20, Excelsior M, HBSS, Hermes DVS, HVO en Schiedam spelen BKB, GGK en.Europoint. De A-junioren van DVO'32, HVO, Martinit en PPSC zuilen het in afdeling 1 moeten opnemen tegen Activitas, SC Botlek, GLZ, Hoogvliet, RFC, SCO, VVOH, Voorwaarts en WCR. Motief De sport blijft. Dat het nodig en nuttig is ervaart ze zelf nog elke dag. Vier hoog woont ze, zonder lift. „Na dat trappen lopen kan ik nog fluiten", zegt ze, „maar soms komen er hier mensen aan de deur, die niet eens meer uit hun woorden kunnen komen. Nee, de sport gaat nooit helemaal op de fles. We zullen de jeugd alleen moeten motive ren. Het is zo makkelijk om te zeggen: ik heb zovu*--' af te gaan.' Dan komt het verhaal van een jongens- groep in Schiedam, die naar een hockey-vereniging wilde. „Ik kan jullie niet tegenhouden", moet ze toen ge zegd hebben, „maar wanneer jullie dadelijk in verschillende elftallen inge deeld worden, dan blijft er van wat jullie een gezellige groep vinden niets over. Jongens, ik kan slechts één ding zeggen: over een paar jaar zie ik jullie weer bij mij terug." En aldus geschied de. Het talent om met mensen om te gaan is haar aangeboren. Zelf zegt ze: „Je hebt het of je hebt het niet", waarbij ze een uitspraak van een on derwijzer aanhaalt: „Wanneer je een Ook als het niet regent dan toch een frisse en verzorgde tuin dankzij deze tuin/autoslang. 15 Meter geel/zwarte slang, ook ideaal voor het wassen van uw auto. Nu gemonteerd met spuitstuk en waterdief van f 14,75 voor Slangophangers dig voelen, wanneer ik dat werk niet meer zou kunnen doen. Het lesgeven is natuurlijk wel voorbij. De jaren heb ben hun werk gedaan. Toch geef ik nog les aan de politie-dames. Ben ik betrokken bij de bejaarden-sociëteit. Ik wil nog graag veel kennissen om me heen en driftig bezig blijven. Op een andere manier dan vroeger. Dat wel, want ik wil niet meer aan vaste avon den gebonden zijn." Vroeger is de tijd, dat ze vooral in Schiedam bij Excelsior voor de turn- groepen stond. Vroeger is helemaal de tijd dat ze midden in het sociale leven stond. „Soms beschouwde ik me als een vragenrubriek in een damesblad", vertelt ze. Tot verbazing van de geeste lijkheid, die sprak over een „bijzonde re gave die het mogelijk maakte iets uit de kinderen te halen waartoe wij geen kans zien." Ze waakte over die jeugd met moeder lijke bezorgdheid. Zoals die avond, toen een meisje van het platte dak boven de ingang van het - inmiddels gesloopte - Handelsgebouw gevallen was. Goede raad was duur en de herenfiets van leraar Van Zoest was het enige beschikbare vervoermiddel. Zo is ze half Vlaardingen doorgefietst om een arts thuis te vinden. Of een ander voorbeeld, stammend uit de oorlogsdagen met een vliegtuig in de lucht an uiteraard alarm. Ze was net zo bang als.de kinderen, die ze bij de ramen in de turnzaal weghaalde en de kleedkamer instuurde. Ze bleef kalm, omdat ze besefte de verantwoording over hen te hebben. Die jeugd uit die angstige, turbulente, dagen brengt nu zijn eigen kinderen weer naar mevrouw Franken-Verdoes. Een volgende generatie diende zich aan. Een andere generatie ook. Opge groeid met andere, betere, waarden. Met televisie, met een fiets, een brom fiets. De opinie van mevrouw Franken: „Ze zijn hardstikke verwend. Het en thousiasme is weg. Wanneer we vroeger een uitvoering hadden, dan hoefden we niet te vragen of men meedeed. Dat was vanzelfsprekend. Nu moeten we bidden en smeken en dan hebben we er nauwelijks twintig. Dat is toch droevig. Ze willen wel turnen, hoor, maar dan voor hun plezier." WIELRENNEN: zondag 6 juli parcours De Vergulde Hand Vlaardingen 9.30 uur club wedstrijden Schiedam, Pedaalridders, De Mol en De Coureur; dinsdag 8 juli Wieler baan Harga Schiedam 19.30 uur Populaires. HONKBAL: zaterdag 5 juli The Arrows- MSV'71; zondag 6 juli Zwaluwen'aan Vlaar dingen 14 uur Holy-Gouda; Delft 14 uur Kinesis Birds-Schiedam; sportpark Kethel Schiedam 14.30 uur Groenoord-Botlek. SOFTBAL: maandag 7 juli Rotterdam 19 uur Antillian Stars-Schiedam; woensdag 9 juli sportpark Harga Schiedam 19 uur Spirit- -Neptunus. CRICKET: zondag 6 juli sportpark Thurlede Schiedam 11 uur Excelsior - Victoria; 11 uur Excelsior 3 - Spirit. rotles hebt gehad, dan ligt dat niet aan de kinderen." Veertig jaar heeft ze het volgehouden en wanneer er ooit een hulde in de vorm van een koninklijke onderschei ding op zijn plaats was, dan was deze het wel. „Juffrouw" Franken is voor velen in Vlaardingen en Schiedam een begrip geworden. Een vereenzelviging met het turnen. En ze zal de laatste zijn die daarvan afstand wil doen. „Als ik er de kracht voor heb, dan zal ik dit werk blijven voortzetten. Desnoods nog tien jaar, maar wanneer ze ooit met een opvolger zouden komen, dan moet het maar, hè. Een vreugdevol moment zou het niet zijn om een punt te zetten achter iets dat een stuk van je leven geworden is." Zover is het echter nog lang niet, want RK WIK wil haar voorlopig niet kwijt. GERARD S. VERVER CaféSnackbar „Datilight" van 12 24 uur VRIJDAGS EN ZATERDAGS van 12 tot 2 uur/s nachts. intiem - sfeer - gezelligheid. VAN BAERLESTR. 197 VLAARDINGEN-WEST TEL. 340503. Van zwemgigant tot dwerg? De limieten-moker heeft in het Utrechtse zwembad Den Hommel bij de selectie-wedstrijden voor de wereld kampioenschappen in het Colom biaanse Cali hard en meedogenloos toegeslagen. Slechts zeven dames en twee heren hebben de slag overleefd. Nederland lijkt een zwemdwerg te worden. Gaan de zwartkijkers dan werkelijk gelijk krijgen? Zijn we dan toch niet in staat om (desnoods) een wankele touwbrug te slaan naar de gevestigde zwemnaties Amerika en Oost-Duitsland? Na het Utrechtse se lectie-debacle lijkt de conclusie ge rechtvaardigd, dat bondscoach Bert Sitters en met hem de clubtrainers - nog zeer ver verwijderd zijn van enig raakpunt met deze beide zwemgigan- ten. politiek van messcherpe selectie-tijden op het goede pad zit: „Dat is de manier om zo dicht mogelijk bij Ame rika en Oost-Duitsland te komen". Rustig verder Ada Pors In Den Hommel is een strijd gevoerd op het scherp van de snede. Zo ijzig, dat om de gestelde limiet te halen in vele gevallen een nationaal record moest sneuvelen. Waarmee tegelijk ook de ondergang van eenmalige selectie- -wedstrijden duidelijk werd. Op de achtergrond spelen teveel factoren een belangrijke rol om van onze zwemtop nota bene vier weken voor Cali - een ware record-explosie te ver wachten. De KNZB zal moeten woeke ren met het talent. De top is niet breed en dan praten we niet eens over faciliteiten in de zwembaden. Mag Sitters dan - aangevuurd door de te leurstellende resultaten - uitroepen, dat er betere voorzieningen moeten komen voor de training en dat, wan neer het blijft zoals het is, ze er beter mee kunnen stoppen. Een hard gegeven, maar daarbij kijkt de bondscoach de realiteit wel recht in de ogen. Evenzeer is men tot de ontdekking gekomen, dat het selecte ren op grond van een eenmalige presta tie een onding is. Weersomstandig heden, de fysieke toestand, de vorm van de dag: het zijn omstandigheden waardoor nu juist een bepaalde limiet niet gerond kan worden. Daarom is voorgesteld om volgend jaar bij de voorbereiding voor de Olympische Spelen de selectie te laten plaatsvinden aan de hand van drie wedstrijdweek- einden. Terecht, want dan gaat ook de continuiteit meespelen. Hebben de trainers ook een grotere marge om naar een toptijd toe te werken. Meent Teun Verboon, die zijn VZC-pupillen Ada Pors en Diane Edelijn niet zag slagen voor het Cali- -examen: „Nu waren er jongens, die zich rot gezwommen hebben om een mooie tijd te zetten, maar daar schie ten we niets mee op. We pieken niet naar een selectie-wedstrijd. We moeten pieken op het evenement, dat daarop volgt". Niettemin blijft hij de overtui ging toegedaan, dat Sitters met zijn Men tracht een wissel te trekken op de wilskracht van de zwemmers: wie zich niet ten volle wil gevn, valt automa tisch door de mand. Zo kan het natuurlijk ook. Verboon: „Ik geef toe, het is een amateuristische manier van werken. Sitters is er alom over aange vallen. Laten ze hem maar veroorde len, want we gaan toch rustig verder. We kunnen nu eenmaal niet zo profes sioneel werken als de Amerikanen. Wanneer we internationaal zwemmen dan willen we geen bijwagenfunctie hebben. Dan willen we iets betekenen en daarom blijven we doorvechten". Tegen de bierkaai? Wie zal het zeg gen? Dat Utrecht veel teleurstellingen zou brengen was eigenlijk voor iedere zweminsider duidelijk. Ook voor Teun Verboon, die grif toegeeft niettemin toch danig teleurgesteld te zijn. Ze gaan langzamerhand vertrouwd raken mét dit soort tegenvallers. Van frustra tie is echter geen sprake. Ook bij de VZC-trainer niet, hoewel hij toch ook in zijn voorbereidingsperiode weer niet optimaal heeft kunnen werken. De oorzaak: het koude water in het bui tenbassin van het Kolpabad. „Ik hoop, dat er volgend jaar wat aan gedaan kan worden", verklaart hij. Het is dezelfde hoop op betere tijden - letterlijk en figuurlijk - wanneer Montreal 1976 voorzichtig gelanceerd wordt. Maar dan zijn we weer een jaar verder en waarschijnlijk verschrikkelijk veel GSV Teun Verboön VLAARDINGEN - De postduivenvereniging Keer Weer vloog van uit liet Franse Survilliers (340 km.). De duiven werden gelost om 5.20 uur met een noord-oosten wind. Door de warmte en de wind lag de snelheid erg laag, zodat de eerste duif pas om ruim half twaalf bij zijn hok verscheen. De uitslag: combinatie LBG I, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. 12, 16, 17, 21, 22, 24; mevrouw Van Deventer en zoon 2, 18, 27; J. Vlielander jr. 3, 14; A. van Schouwen 11, 15, 23, 26, 28; J. Verhey 13, 20; A Vrij en blij voelen uw kinderen zich in deze 100% katoenen T-shirts. Keus uit diverse kleurige dessins op wit, rood of groen fond. Maten 82 t/m 164. Een uitgesproken vakantie-aanbie ding met guldens voordeel." Bijzonder elegant is het model van deze damessandalet. Het bovenwerk is van soepel leder en de blokhak is ongev. 6 cm hoog. Maten 36 t/m 41Kleuren: wit, rood en geel. van f 36,50 voor

De Havenloods | 1975 | | pagina 4