Vereniging overkoepelt 'stille' suikerzieken van't hof Met De Havenloods zes dagen naar de Harz (Did.) REIS NAAR PARIJS 03 4-daagse reis naar Rijn en Moezel Boekingen VLAARDINGSE DICHTERES KOMT MET EIGEN BUNDEL lastige Vlaardinger' in hongerstaking 'Heipaal' verontrust over vooroordelen in Holywijk DEGELIJKE en MODERNE WONING? hulpen LLOYD'S REGISTER OF SHIPPING TELEFONISTE TYPISTE NEDERLANDS/ENGELS ASSISTENT GOEKHOUDING huis-aan- h irisblad LEUKE JONGE MEISJES van sillevoldt b.v. ÜL HAVENLOODS, DINSDAG ft JUL1 i97 flet aantal diabetici in Nederland is in de afgelopen 25 jaar vertienvoudigd. Enkele honderdduizenden moeten zichzelf dagelijks een injectie toedienen of zijn aangewezen op het gebruik van tabletten. De cijfers zullen velen als onwaarschijnlijk hoog voorko men. Het merendeel van de niet aan suikerziekte lijdende Nederlandse bevolking wordt immers nauwelijks geconfronteert met de harde te 'ten. Een diabeticus lijdt vaak niet zichbaar aan zijn ziekte, terwijl de lichamelijke kwalen of handicaps van anderen wèl in het oog springen 6 Mensen in de naaste omgeving van een diabeticus kunnen soms jarenlang on bekend blijven met zijn ziekte. Hij weigert snoep, gebruikt geen suiker en eet op regelmatige tijden, maar dat doen ook niet-diabetici veelvuldig. De werkelijkheid die daarachter schuilgaat is een voortdurende confrontatie van de suikerzieke met zijn ziekte; behalve de injecties en de tabletten vormen ook geestelijke problemen een belem mering voor een vrije ontplooiing van de diabeticus. Hij voelt zich eenzaam, heeft het gevoel er niet langer bij te horen. Met zjjn vrouwelijke mede patiënt, diabetica, voert hij een stilte strijd. De problemen van de diabetici blijken overduidelijk uit het onder staande verhaal van een 29-jarige sui kerzieke vrouw, die met haar man en twee kinderen in een forensendorp woont. „Toen ik te horen kreeg, dat ik suiker ziekte had", vertelt ze, „durfde ik er nauwelijks over te praten, zelfs niet met mijn man. Wat wist ik er ook van? Ja, de dokter in het ziekenhuis vertelde me er van de diëtiste leerde ik het éen en ander. Maar er gaat zo vreselijk veel langs je heen op zo'n dag. Hoe moet ik nu verder leven? dacht ik. Toen ik met de spuit in de hand stond om me voor het eerst van mijn leven zelf een injektie te geven, dacht ik: Was ik maar dood, dat durf ik nóóit. Dat is wel meegevallen, later. Maar toch herinnert die injektie me elke morgen weer aan dat erge, dat je „anders" bent geworden, ook al ziet niemand dat zo aan je". Vierdaagse per fiets Van dinsdag 15 tot en met vrijdag 18" juli wordt in Borculo voor de vierde keer een fietsvierdaagse gehouden. Het is een toerevenement, waarbij van de deelnemers geen Olympische snelheids prestaties worden verwacht. De lengte van de routes is 45 en 80 km. De vierdaagse fietsers zullen onder meer Gelselaar, Neede, Eibergen, Ruurlo, Zelhem, Haaksbergen, Lochem, Laren en Barchem aandoen, langs secundaire wegen en Vriga-fiets- paden. De start is alle vier dagen tussen 8 en 10 uur bü de sporthal in Borculo. Daar wordt men 's middags om uiterlijk 5 uur terugverwacht. Langs de routes zijn controleposten, die tevens als rust punten dienen. Elke deelnemer die alle vier ritten uitrijdt, krijgt een medaille. Verder zijn er bekers voor onder meer de jongste en de oudste deelnemer en de grootste groep (fietsclub, schoolklas, buurtvereniging, enz.). Uit het hele land stromen al aanmeldingen voor deelname binnen. Vorig jaar bedroeg het aantal deelnemers van buiten de streek circa honderdvijftig. Verwacht wordt dat het er dit jaar aanzienlijk meer zullen worden. De vierdaagse fietsers van elders kunnen overnachten op onder meer campings in Borculo en omgeving. Voor-inschrijving is moge lijk bij de VVV in Borculo, die ook uitgebreide inlichtingen over de fiets vierdaagse kan verstrekken. De deelna me kost f 7,50 per persoon voor de vier dagen samen (excl. overnachtin gen). Fietsen kunnen in Borculo wor den gehuurd. 's avonds voor het eerst een „hypo". Ik kende dat woordje: de zuster in het ziekenhuis had geprobeerd me uit te leggen wat het is. „Hypo" is een afkorting van „hypoglykemie". Dan heb je een te laag bloedsuikergehalte. Ik merkte die avond, dat ik wat beverig was. Ger, mijn man, zei later: „Je begon zo onsamenhangend te pra ten, net alsof je je gedachten er niet meer bij kon houden". Gelukkig herinnerde ik me op tijd de waarschuwing van de zuster en ik bracht er uit: „Gauw, de suikerpot". Eerst begreep m'n man niet, wat ik bedoelde. Ik was toch suikerpatiënt, mocht toch geen suiker hebben Gulzig heb ik toen een paar scheppen suiker naar binnen gewerkt en gelukkig knapte ik na zo'n vijf, tien minuten weer op. Dat is een hele schrik, vooral als je van toeten noch blazen weet...." „Via een kennis hoorde ik, dat er een vereniging van diabetes-patienten moest bestaan. Ik vroeg inlichtingen, kreeg prompt een pakketje met infor matiemateriaal, om door te lezen. Tot mijn verbazing werd er kort daarna op een avond gebeld. Op de stoep stond een vriendelijke mevrouw die zei lid van de Diabetes Vereniging Nederland te zijn. Ze wilde eens kennis komen maken. Het was over elven, toen ze wegging. Die mevrouw was al meer dan achttien jaar diabetica. Wat ik van haar allemaal geleerd heb, ongelooflijk. Ik ben meteen lid geworden van de DVN, heb voorlichtingsbijeenkomsten be zocht en stukje voor beetje begon ik wat meer te begrijpen. Ik ontdekte ook, dat ik echt niet de enige ben, die deze problemen heeft ervaren. Ook heb ik gemerkt, dat soms al heel jonge kinderen diabetes kunnen krijgen. Maar ook, dat de ziekte erg veel voorkomt bij iets oudere mensen, vooral wanneer ze hun gewicht niet in de gaten houdenVoor die informa tie, voor de hulp en de gezonde raad, die ik via de Diabetes Vereniging heb gekregen, ben ik erg dankbaar". Omdat diabetes steeds meer voorkomt, is het noodzakelijk dat steeds meer mensen informatie krijgen over deze ziekte. De Diabetes Vereniging Neder land geeft die informatie en behartigt de belangen van haar leden. De D VN heeft haar kantoren in IUithovenZe is daar schriftelijk bereikbaar onder post bus 187 en telefonisch aanspreekbaar onder nummer f0340431246. Niet alleen voor diabetici, maar ook voor diegenen, die zich op de hoogte willen stellen van het probleem suikerziekte, is de D VN de aangewezen instantie. Van 17 tot en met 20 aug. organiseert De Havenloods een eerste klas geheel verzorgde reis naar het Rijn- en Moe zelgebied. Tijdens deze reis logeren wij in het eerste klas, aan de prachtige Rijnboulevard gelegen Hotel Bellevue in Boppard. Via diverse rondritten laten wij u kennis maken met de Rijn, de Moezel, het Taunusgebergte, Rüdes- heim en de Lorelei. De prijs voor deze geheel verzorgde reis bedraagt f 262.50 p.p. (eenper soonskamer f 17.50 toeslag). Het volle dige programma van deze reis luidt als volgt: le dag: vertrek om 8 uur vanaf de Westblaak voor de bioscoop Cinerama via Breda, Hilvarenbeek (koffiepauze), Eindhoven naar Heerlen, waar in het Grandhotel een koffietafel voor ons gereed zal staan. Na de koffietafel rijden wij via de autobaan naar Keulen en Bonn en vervolgens via de Rijnoever naar Koblenz. Bij Koblenz houden wij nog een theepauze en na deze pauze rijden wij rechtstreeks naar ons hotel. Aankomst in hotel om ongeveer 17 uur. Diner in hotel en 's avonds vrij. 2e dag: 's ochtends ontbijt in hotel. Na het ontbijt met de Rijnboot naar St. Goarshausen bij de Lorelei. Hier staat de touringcar op u te wachten om u langs de Lorelei naar de omgeving van Rüdesheim te brengen, waar een war me lunch gereed staat. Na deze lunch rijden wij dwars door het Taunusge bergte naar St. Goarshausen om vervol gens via de linker Rijnoever naar ons hotel aan de prachtige Rijnboulevard van Boppard terug te keren. Diner in hotel en 's avonds vrij. 3e dag: Ontbijt in het hotel. Om" 9.15 uur rijden wij via een prachtige route door het Lahndal naar Bad Ems. In Bad Ems krijgt u voldoende gelegen- Hierna rechtstreeks naar Rotterdam waar wij circa 22 uur zullen arriveren, heid om dit plaatsje te bekijken. Na dit bezoek terug naar ons hotel voor de lunch, 's Middags vrij. Diner in ho tel en 's avonds vrij. 4e dag: Ontbijt in hotel. Na het ontbijt vertrekken wij uit het plaatsje Boppard via Koblenz, Andemach (koffiepauze) naar onze koffietafel in Keulen. Na deze koffietafel via Mönchen-Gladbach Venlo naar hotel de Plasmolen, alwaar een uitgebreid afscheidsdiner gereed zal staan. Voor boekingen zie onze adres senlijst op de eerste Duo-pagina en Vanderkaay-reizen te IMieuwer- kerk aan den IJssel of rechtstreeks met ons hoofdkantoor, tel. 010- 132170 en vragen naar mej. Van de Eijk. Ons blad organiseert in samenwerking met VANDERKAAY-REIZEN, een ge zellige autocarreis naar Braunlage. Vele lezers namen al deel aan onze winter sportreizen naar dit gebergte en op Van 27 t/m 30 juli organiseert De Havenloods een vierdaagse reis naar Parijs. Evenals verleden jaar zullen wij ook nu weer in Paris Lyon Palace Hotel logeren, waar ook alle maaltij den gebruikt zullen worden. Met diver se rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien, wij maken een tocht naar Versailles én bovendien krijgt u gele genheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f 252.50 per persoon (1-persoonska mer f 17.50 toeslag), inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, kof fietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. le dag: vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak te Rotterdam voor het Cine- rama-theater via Breda, Antwerpen (koffiepauze), Gent naar Café Fran cais een koffietafel naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Pa rijs om 18 uur. Diner 19.30 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Têtre, waar u gelegenheid krijgt om op een van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13.00 uur lunch in hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera de Madeleine, Arc de Triomph, Palais de Chaillot, Eifelto- ren, Pantheon en Graf van Napoleon. Om 19.00 uur diner en 's avonds gele genheid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: Om 10 uur gaan we weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, onder andere langs de boekenstalletjes van de Seine en be zoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Conciergerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winke len. Om 13.00 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur gaan we een tocht maken naar Versailles, waarbij wij dwars door het Bois de Boulogne zullen rijdeh en waarbij u de gelegen heid heeft het Paleis van Versailles met zijn beroemde spiegelglazen te be zichtigen. Om 19.00 uur diner. Om 21.00 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar hotel Gorinchem voor het gróte afscheids diner. Terug in Rotterdam om 22.30 Het porgramma is als volgt: VRIJ DAGMORGEN 12 SEPT.: Vertrek om 6.45 uur van de Westblaak t.ol Cinera ma en om 7.00 uur van de parkeer plaats tussen Groothandelsgebouw en Centraal Station. Via Utrecht, Amers foort, Apeldoorn (koffie met gebak pauze) Deventer, Oldenzaal, Osna- brück (koffietafel) Hannover (theepau ze) Seesen en Claustal-Zellerfeld naar Braunlage, aankomst vóór het diner. We logeren hier in een goed midden klasse-hotel. Direct na inschrijving wordt u het volledige programma met hoteladressen enz. toegezonden, alsme de een prachtige Harz-folder. ZATERDAG 13 SEPT.: Na het ontbijt o.l.v. reisleider M. van der Kaay een prachtige wandeling door de bossen naar de Zonegrens, tussen Oost- en West-Duitsland. In een gezellige Kon- ditorei drinken we koffie onderweg, na een bezoek aan het fraaie Kurpark. Na de lunch naar Hogegeiss (per autocar) Bad Sachsa (Ravensberg) Bad Lauter- berg en St.-Andreasberg. Na het diner is er een dansavond in het hotel. Na de lunch wederom rondrit. Via Köningskrug, Bonnenberg, Dammhaus, Sösetausee, Osterode (theepauze) Herzberg, Sieber, Braunlage. Na het diner kegel- of bowlingavond in het hotel. cartocht. Via Torfhaus Altenau, Okers- tausee en Oker (Schitterende tocht door het Okertal) naar Goslar. Bezoek aan dit 1000 jr. oude stadje. Thee- en winkelpauze). Via Bad Harzburg en Oderbrück terug naar Braunlage. Na het diner dia-avond over de Harz. DINSDAG 16 SEPT.: Na het ontbijt wederom fijne wandeling. Na de-lunch desgewenst per kabelbaan naar de top van de Wormberg (1000 mtr.) Event, terugwandelen mogelijk. Na diner kienavond. WOENSDAG 17 SEPT.: Na het ontbijt vrije ochtend. Na een vroege lunch vertrek uit Braunlage. Via de Auto bahn terug. (Thee- en dinerpauze onderweg). Aankomst te Rotterdam- Centraal om 23.30 uur. In de reissom van f.319,- is begrepen: Vervoer, ALLE rondritten, volledige verz. te beginnen met koffie/gebak t/m afscheidsdiner. Duitse reisbel., Kurbei- trage enz. enz. De deelnemers zijn tevens verzekerd in de Reiscomb. verz. A. v.d. ELVIA. Een annulerings-risico- verzekering kost f. 10,- extra p.p. Toeslag eenpers. kamer f.20,-. Twee pers. kamers met douche en toilet toeslag f.20,- p.p. Bij aanmelding dient men te betalen f.100,-, het restant uiterlijk 15 augustus a.s. U kunt zich aanmelden bij ons Hoofdkantoor, tel. 132170 (mw. V. Eyk), onze bijkanto ren en verder bij de adressen op de eerste DUO-pagina en bij VANDER KAAY-REIZEN te Nieuwerkerk a/d IJssel. VLAARDINGEN - De Vlaardingse dichteres en schilderes Carla Sparre- boom (30), die in 1973, onder pseudo niem, al in de verzamelbundel „Vlaar dingse Dichters Dichterbij" publiceer de, is onlangs met een geheel eigen bundel gedichten uitgekomen. Dit ge beurde in het kader van de zogenaam de Sonde-reeks, een serie dichtbundels in goedkope vorm die wordt uitgege ven door de Rotterdamse Kunststich ting, de serie bevat uitsluitend werk van dichters uit het Rijnmond-gebied. Carta's gedichten zijn van een spinrag achtige fijnheid, maar hebben soms een bikkelharde ondertoon van protest tegen de huidige, onpersoonlijke maat schappij. In haar gedichten betreurt z.9 het verleden dat voorbij is, de kille flatwijken die voor de romantiek in de plaats zijn gekomen, ze protesteert tegen de steeds verder gaande vervui ling van land, water en lucht en uit verschillende van haar gedichten spreekt angst voor de toekomst van morgen, voor de wereld van haar kin deren. Even fijntjes als de gedichten is het boek geïllustreerd door tekeningen van haarzelf. Gedicht Dacht je soms dat de zon op opging welnee, de regenwormen lachen in hun vuist. Zwart is de aarde los en kruimig maar wortelen zal niemand meer. Ik heb het vogelmuur zien sterven op stenen het varkensgras lag langs de weg \et was te rood Geen tijd is er te wachten op het wassen van hun handen Verkrijgbaar Deze eerste dichtbundel van Carla Sparreboom is onder de titel Weg Wezen verkrijgbaar bij de Rotterdamse Kunststichting, Kruisplein 30. if de Il-Geestkcrk de V?n Hogendorplaan. Vanuit Schiedam vertrekt men om acht uur vanaf lluize Frankenland en om kwart over acht vanaf parkeerplaats Singelkerk. De kosten bedra gen f.15,- per persoon, inlichtingen kan men krijgen bij A. Verdel, Prins Bernhard- laan 5 in Vlaardingen, tel. 010- 350109. SCIllFDAM - Zaterdag 5 juli kreeg de ht M. de Braaf in het Dienstencentrum ..De 4 Molens" de „Penning van Verdienste" opgi speld, na afloop was er een receptie, waarbij gelegenheid was om de heer De Braaf geluk HUURDERS IN'T GEWEER TEGEN HUISBAAS HESKES VLAARDINGEN - De Bond van Huurders en Woningzoekenden (BHW) roept huurders van woningen van huis eigenaar Heskes op om vanaf 1 juli te weigeren de f.15,- servicekosten te betalen. Reden hiervoor is dat volgens de BHW de huiseigenaar het geld niet werkelijk aan service-kosten besteedt. Hierover hebben een aantal bewoners contact gezocht met de BHW om samen met de Bond actie tegen de huiseigenaar te voeren. Al eerder heeft men toen een verzoek voor betere besteding van het geld, ondertekend door 225 bewoners, naar de huisbaas gestuurd, hierop is echter nooit enige reactie binnengekomen. Overigens zijn er nog meer activiteiten van de huiseigenaar die niet zo bij de huurders in de smaak vallen. Dat is onder meer het vragen van een waar borgsom van f.500,- aan nieuwre huur ders. Bij andere huiseigenaren in Vlaar dingen varieert de waarborgsom van f25,— tot f75,-. Deze waarborgsom moeten de huurders van de woningen van Heskes maandelijks betalen, de BHW roept de bewoners dan ook op om als protest de betalingen staken. Verder vragen zij de betrokken bewo ners om op 18 juli naar de Parallelweg 108d te komen voor een protestverga dering en om te bekijken.wat men tegen de huiseigenaar kan ondernemen om aan deze zaken een einde te In gevangenis in Veenhuizen VLAARDINGEN /NORGERHAVEN Het Vlaardingse ex-raadslid Gerard Schut, „De Lastige Vlaardinger", is in de gevangenis „Norgerhaven in Veen- huizen in hongerstaking gegaan omdat men niet is ingegaan op zijn verzoek om te worden overgeplaatst naar een „open kamp". Dit schrijft de Vlaardin ger in een uit de gevangenis gesmokkel de brief, die onder meer gericht is aan de minister van justitie en de directeur van het Gevangeniswezen. Gerard Schut heeft niet alleen bezwaren tegen het feit, dat hij „om onduidellijke redenen" niet wordt geplaatst in een „open kamp", ook heeft hij bezwaren tegen zijn behandeling in „Norgerha ven", die als die van een politieke gevangene zouden zijn. Doedelzak luistert Schiedams plein op Woensdag 9 juli treedt op het Museum plein in Schiedam een internationaal vermaarde doedelzak-band op. Het is de Christian Brothers Pipe Band, af komstig uit het Ierse plaatsje Limerick. De groep wordt gevormd door jonge ren in de leeftijd van negen tot en met achttien jaar. Zij maken deze week een tournee door Nederland. Hun muzi kale opwachting in Schiedam is gratis toegankelijk. De uitvoering begint om 20 uur. De Vlaardinger werd in maart van zijn bed gelicht, in verband met enkele misdrijven die hij gepleegd had, en overgebracht naar het Huis van Bewa ring in Rotterdam, vandaar werd de reis voortgezet naar de „Koepel" in Breda. Daar werd hij niet toegelaten omdat er geen vonnis was en werd hij zolang ondergebracht in de passanten cel van het parket Breda, later werd hij toch naar de „Koepel" overgebracht en daar ingesloten. Ruim een maand later kreeg hij te horen dat hij naar Scheveningen zou worden overge bracht, omdat hij in Breda niet meer te handhaven zou zijn. Hij werd onder meer beschuldigd van het opruien van mede-gevangenen en het verspreiden van opstandige geschriften. „Wat was het geval", schrijft Gerard Schut, „er was een actiecomité ontstaan die zich enerzijds in wilde zetten voor kinderen in Vietnam, anderzijds wilde men een eisenpakket opstellen om verbetering te brengen in de toestand in de „Koe pel". In Scheveningen werd hij een week lang geïsoleerd opgesloten en later naar „Norgerhaven" in Veenhuizen getran sporteerd, waar hem plaatsing in een „open kamp" werd geweigerd. Door zijn hongerstaking, drinken doet hij nog wel, wil Gerard Schut protesteren tegen de redenen van deze weigering: zijn aktiviteiten in Breda en zijn maat schappijvisie. „Denkt u nu werkelijk, dat mijn opvattingen door mijn arres tatie, gevangenisstraf en bijkomende straffen zullen veranderen", aldus Schut. AR DINGEN Het medewerkers collectief van het wijkcentrum De Heipaal in ue Holywijk, gesteund door het bestuur van de stichting Sociaal Cultureel Werk Holy, heeft er haar verontrusting uitgesproken over de gang van zaken rond het vestigen van buitenlandse werknemers in Holy. Het collectief doelt hier met name op de reactie hierop door diverse Beiangencoinmissies in de Holywijk, die nogal fel ageerden tegen de mogelijke vestiging van gastarbeiders (één flat per flatgebouw - red). De Heipaal-medewerkers stellen zich op het standpunt dat niemand bij voorbaat uitgesloten kan worden van huisvesting in de stad of de wijk, die hem of haar als wenselijk voor dit doel voorkomt. De Heipaal zal daarom geen enkele medewerking verlenen aan initiatieven, die haars inziens slechts bijdragen lot de vergroting van de hetze in deze zaak. De Heipaal-medewerkers willen er zich daarentegen voor inzetteji om het bestaande gebrek aan inzicht en de vooroordelen uit de weg te ruimen. LEKKERKERK - open haard - mechanische ventilatie - gasgestookte boiler (115 Itr.) - royale badkamer - aangelegde tuin. KOOPSOMMEN VANAF f.123.000.- geh. v.o.n. Bezoek onze modelwoning op donderdag van 14 - 16 uur en zaterdag van 13.30 - 16.30 uur. makelaardij bv/gouda I van hogendorpplein 4 I telefoon 01820-20111* dir h van t hot makelaar o g ASSISTENTE Sollicitaties te richten aan het bureau van de Prov. Zuidhollandse Vereniging tot Bestrijding der TBC, Nassau Dillenburgstraat 23, Den Haao Het bestuur van de „Stichting Zorg voor Bejaarden te Capelle aan den IJssel irraagt voor haar verzorgingstehuis „De Roo van Capelle' a een avondhoofd lie van 18.00 uur - 23.00 uur belast zal worden met de zorg oor de bewoners in het tehuis en de serviceflats. Deze functi- mans zal om de week gedurende 7 avonden werken, iedacht wordt aan een gediplomeerde bejaarden- of zieken- erzorgster. huishoudelijke (part-time) die elke morgen van 8.30 uur 12.45 uur het schoonhouden van de appartementen" van "dë ners en/of algemene ruimten in het tehuis. Van gegadio- den wordt verwacht, dat zij bereid zijn éénmaal per veeVtien dagen weekenddiensten te verrichten. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring voor de functie onder A tot maximaal f. 1.556.-- per maand en voor de functie onder B tot maximaal f. 1.275,-- per maand (exclusief de toeslag ingevolge de Machtigingswet). Voorts wordt een onregelmatigheidstoeslag verleend. De vakantietoelage bedraagt 7 1/2 procent van het salaris. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitaties te richten aan de directeur van „De Roo", de Baronie 326 te Capelle aan den IJssel. vraagt voor haar kantoor in het Centrum van Rotterdam: Goed bekend met de Engelse taal. Opleiding Mavo. Opleiding Mavo. Minimum leeftijd 18 jaar. Opleiding Mavo en Praktijkdiploma Boekhouden. Leeftijd 20 25 jaar. KRAANVERHUUR - ZWAARTRANSPORT Hoevelaken BV. KRAANMACHINISTEN MONTEURS i.b.v. rijbewijs BCDE Inl. tel. 01803 - 2000 na 19.00 ui 01803 4838. Op onze verpakkingsafdeling kunnen wij nog enige plaatsen. Het werk is afwisselend. Het loon hoog. Er is muziek en je hebt 20 werkdagen vakantie. Je kunt je dagelijks melden van 9 - 17 uur aan ons kan toor of telefonisch onder nummer 11.19.60 vragen naar de heer J.J. Kruining, Honingerdijk 57, Rotterdam-Kralin-

De Havenloods | 1975 | | pagina 2