'Zelf doen,jemoet even durven' A Doe-Het-Zelf-sanitair kent geen drempel meer Met Andere Woorden s s s s s s s Markt richt zich steeds meer op de Doe-Het-Zelver Bromfietsen zijn grote vervuilers Wandschroten f 1.- p.m. Wandplaten f 19.75 s s s O 0 s s s S s p O s s S s s s k DE HAVENLOODS, DINSDAG 8 JULI 1975 28-510 Doet-Het-Zelf betekent in geen geval „zoek het zelf maar uit", een onmogelijke zaak ook, want als je als leek een Doe-Het-Zelf-winkel binnenstapt duizelt het je in het begin van de vele latjes, boutjes, plankjes, schroefjes, ruiten, schrootjes, kunststof, essen, wengé, enzovoort, enzovoort. Gelukkig is er in die Doe-Het-Zelf-winkel altijd wel iemand die aan de klant een deskundig advies kan geven. „Het kan nog niet zo gek zijn of we vinden er wel een oplossing voor", vertelt de heer A. H. van Dorssen, bedrijfsleider bij de firma Groen in Rotterdam, een 45-jarig bedrijf met in het totaal vijf Doe-Het-Zelf- winkels op het gebied van hout in Rotterdam. „Voor alles is een oplossing te vinden, maar soms staan wij zelfs gek te kijken", lacht de heer Van Dorssen, „laatst kwam er iemand met een ge broken kunstgebit bij ons en dan denk je wel even van „wat moeten wij daar nou mee", maar zelfs deze „klant" is tevreden weggegaan. Er bestaan name lijk zo enorm veel soortenlijm.de meeste hebben we hier ook wel, dat er ook wel lijm tussen zit waarmee een kunstgebit gerepareerd kan worden". „Maar de doornsee Doe-Het-Zelver die hier komt, komt voor bijvoorbeeld een kast die hij wil maken, een houten wandje, betimmering an een schoor steen, een bureau, een hemelbed, eigenlijk alles wat de klant wil, daar voor kan hij bij een Doe-Het-Zelf-zaak terecht. Heeft men iets nodig dat niet gangbaar is, dan kan het altijd speciaal worrtcn gemaakt of worden aange kocht". „Doe-Het-Zelf komt er steeds meer in, toch heeft nog een groot aantal mensen drempelvrees en waar om? Zeker tegenwoordig is al het materiaal speciaal op de leek afge stemd, echt moeilijk is het niet en ontstaan er problemen, dan kunnen de mensen altijd bij het Doe-Het-Zelf- bedrijf advies krijgen. Om een voor beeld te geven van het speciaal op de Doe-Het-Zelver afgestemde materiaal: tegenwoordig kan iedereen zonder moeite in waar hij maar wil een zoge naamde „duvel-verbinding" aanbren gen. Een „duvel-verbinding", dit even ter verduidelijking, is die verbinding van een pin en een gat, die door fabrieken veel bij zelf-bouw-pakketten wordt aangebracht, dat wordt dan met behulp van lijm stevig bevestigd. Nu is er een eenvoudig apparaatje in de handel, waarmee de Doe-Het-Zelver zelf ergens een „duvel-verbinding" kan aanbrengen. Hij is dan bij het maken van bijvoorbeeld een kastje niet meer gebonden aan de vaste maten van de zelf-bouw-pakketten, maar kan zelf de maat bepalen", aldus deze beroeps Doe-Het-Zelver. Voorlichting „Eén van onze winkels is een speciaal voorlichtingscentrum (Nieuwe Binnen weg 396), waar mensen zo naar binnen kunnen lopen, zonder verplichtingen, om advies te vragen. We hebben daar ook een hoop kant en klaar voorbeel den, zodat de mensen een beetje een indruk kunnen krijgen of een ideetje opdoen. We krijgen hier echt wel klanten die, toch een beetje huiverig, aan iets kleins, bijvoorbeeld de betim mering van een nisje met schrootjes, beginnen en later, enthousiast gewor den omdat het allemaal best meeviel, steeds meer gaan knutselen aan hun huis; een muur in de kamer betimme ren, een keukenkastje, als ze hier zo rond lopen te snuffelen krijgen ze allerlei ideetjes". „Vaak blijkt dat de meeste mensen bij lange na niet weten wat er allemaal op het Doe-Het-Zelf-gebied te krügen en mogelijk is. Tegenwoordig bijvoor beeld is het in om een hemelbed te hebben. Zo'n ding kopen kost vrij veel, zelf maken valt erg mee. We hebben hier allerlei maten gedraaide poten en beddestijlen bijvoorbeeld. Nog meer uit vroeger tijden komt terug, oma's houten gordijnroeden bijvoorbeeld, met zo'n gedraaide knop aan de uitein den. Ook die zijn hier te krijgen, in allerlei soorten hout, maar ook in kunststof. Dit zijn allemaal min of meer kant en klare zaken, al moeten de mensen zelf bijvoorbeeld nog wel een kleurtje aanbrengen". Durf „Maar daarnaast hebben we allerlei maten houten platen, latjes, vierkant, rechthoekig en rond, speciale hoeken van hout om scheiding op de hoeken in een kamer weg te werken, houten balkjes met gleuven erin voor schuif deurtjes en zo kan ik nog wel enkele uren doorgaan, lijm bijvoorbeeld be staat er in zoveel soorten daar heb je geen idee van, en verf, er is nu een speciale verf op de markt gebracht die een antiekerig tintje aan het geverfde voorwerp geven. We hebben ook rui ten, niet van glas, maar van kunststof met allerlei motieven, flesseglas, bij voorbeeld en glas-in-lood, adviezen hoe die erin gezet moeten worden krijgen de mensen er gratis bij. Zelf iets doen, durf is alles wat je nodig hebt, de rest valt mee", besluit de heer Van Dors sen. ER1KA CALAMF, Zelf iets doen op het gebied van hout of sanitair? Moeilijk is het niet meer en geld bespaart het nog steeds. De vraag naar materiaal en gereedschap om zelf allerlei dingen in en rondom het huis aan te leggen groeit de laatste jaren enorm, her en der rijzen de Doe Het Zelf-zaken uit de grond. Oor zaak? Enerzijds de centen, de mensen vinden een vakman vaak te duur, anderzijds biedt de markt de Doe-Het-Zelver alle mogelijkheden en gemakken om van zijn leken-po- ging iets werkelijks goed te maken. Twee mensen, die al jaren in het Doe-Het-Zelf-werk zitten vertellen het een en ander van de mogelijk heden, hun conclusie: je moet even durven. Stichting Vergelijkend Warenonderzoek Fraai boek vormt huiswi jzer Bij uitgeverij Helmond in de gelijknamige plaats is enige tijd geleden een fraai boekwerk verschenen, dat de doe-het-zelver vele tips op het gebied van binnenhuis-architektuur aan de hand doet. Dit boek, dat werd samengesteld door een Engels team van deskundigen en dat de titel „Doe het zelf in huis" meekreeg, vertelt alles over vloerbedekking, gordijnen, schilderwerk, kleurencombinaties, het bekleden van meubels, het zetten van tegelwerk enz. Het boek is rijkelijk gevuld met fraaie kleurenfoto's, die een bijzonder goede ondersteuning vormen van de tekst. „Doe het zelf in huis" is zeker geen „gemakkelijk" boek, maar wie zich houdt aan de tips en de „recepten", die dit boek geeft, kan ervan verzekerd zijn, dat hij of zij straks verrast is van het resultaat: de opknapbeurt die de woning heeft gekregen. Zeer belangrijk in welke ruimte in het huis dan ook, is het gebruik van goed op elkaar afgestemde kleurencombina ties. Juist dat is een onderdeel van de inrichting, waar velen moeite mee heb ben. Aan de hanand van o.a. een kleurenkaart wordt getoond, welke kleuren zich tot combinatie lenen. Het boek geeft voorbeelden, hoe men door juist kleurgebruik een ruimte groter of kleiner kan laten lijken, waarbij in het bijzonder rekening wordt gehouden met dessin en struktuur van de in die ruimte aanwezige objekten. Ook wor den belangrijke aanwijzingen gegeven voor het eigenlijke inrichten van een kamer. Iedere woonkamer biedt uit eenlopende mogelijkheden voor plaat sing van een bankstel, de eethoek en de wandcombinatie. Hoe dit het beste in overeenstemming met de smaak van de bewoner en funktie van de kamer kan geschieden wordt in het boek diepgaand en duidelijk behandeld. Verder zijn er hoofdstukken over het kiezen van de juiste gordijnen, tapijten en allerlei decoratie-voorwerpen. Het zelf maken van bedspreien, dekens en dekbedden, vloerkleden en kleine meu belstukken komt eveneens aan dé or- GROEN... ZELF DOEN Bergselaan 214 Korenaarstraat 61 Beijerlandselaan 52 tel. 654470 tel. 230803 tel. 325439 „Doe het zelf in huis" iseen kompleet boek dat er bijzonder toe kan bijdragen, dat een huis een woning „Bromfietsers zijn ernstige milieuver vuilers" is de conclusie van de Stich ting Vergelijkend Warenonderzoek uit Rijswijk na een vergelijkende test van tien lichte bromfietsen in de'prijsklasse van 700 a 900 gulden. De meeste bromfietsen produceren veel schadelij ke uitlaatgassen, met name koolwater stofgassen, sommige merken produce ren zelfs drie mad zoveel hiervan als voor een auto is toegestaan. De ergste vervuilers onder de brom mers zijn die met een twee-taktmotor, een eveneens geteste bromfiets met viertaktmotor produceerde aanzienlijk' minder schadelijke stoffen, slechts de helft van wat een auto mag produce ren. Ook het geluid dat de brommers produceren is getest, dit bleek ruim onder de politiertorm te liggen. Wel maakt de Stichting daarbij de aanteke ning de indruk te hebben dat deze norm wel erg ruim is gesteld. Drie van de tien onderzochte merken bleken storing te veroorzaken op radio en televisie. De remmen van alle merken werden voldoende bevonden, de ver lichting echter liet bij diverse merken te wensen over. Het benzine-verbruik verschilt enorm per bromfiets de minst zuinige en de meest economische brommer verschillen 50 procent in het benzine-verbruik. Aan de aflevering van nieuwe bromfietsen mankeert nog wel eens het een en ander, de Stichting VWO raadt bromfietskopers aan hun voertuig bij aflevering goed te contro leren. Het testrapport kan worden besteld door storting van f2,- op postgiro 1477321 ter attentie van de Stichting Vergelijkend Waren Onder zoek, Leeuwendaallaan 10, Rijswijk, of door f 2,- aan postzelgels op een briefkaart bij te plakken, sturen naar hetzelfde adres. Goedkope muurverf voor binnenmuren op Doe-Het-Zelf-markt De fabrikanten richten zich steeds meer op de hobby-ist, dat blijkt onder meer uit het feit, dat er steeds meer materia len en gereedschappen door bedrijven ontworpen worden, die speciaal ge richt zijn öp de Doe-Het-Zelf-markt. Een voorbeeld hiervan is een onlangs op de markt gebrachte muurverf. Niet dat de verg op zichzelf zo speciaal is, maar wel de prijs daarvan. Tot nu toe was er maar één soort muurverf, die zowel voor buiten- als binnenmuren geschikt is. Nu is het zo dat voor buitenmuren zwaardere eisen worden gesteld aan verf dan voor binnenmu ren, de prijs is daar ook naar. Diezelfde prijs moest de Doe-Het-Zelver tot nu toe ook betalen als hij een binnen muur, die veel minder eisen stelt, moest verven. Nu is er een speciale binnenmuurverf op de markt gebracht voor een veel lagere prijs, het is een latexverf op acrylaatbasis. Een verf die voldoet aan alle eisen die aan binnen- schilderwerk kunnen worden gesteld en bovendien in vele moderne kleuren verkrijgbaar is. Een verf die zich zeker een plaats op de markt zal veroveren, pmdat ze voorziet in een behoefte. auto-truckverhuur I Walenburghof17 achter tel.(010)656400 \SLf GROEN ZELF DOÈN de bewoners zich prettig l Beijerlandselaan 52 tel.654470 tel. 230803 tel. 325439 Toetjesmakers houden klant dom De meeste fabrikanten van vruchten- yoghurts, puddinkjes en andere kant- -en-klare dessertgerechten houden de klant bewust dom. Het maken van prijsvergelijkingen, en het bepalen van de voedingswaarde, worden volstrekt onmogelijk gemaakt. De bereidheid tot het geven van wat meer informatie is slechts wat groter bij die produkten, die qua voedingswaarde en gezonde bestanddelen een redelijk goed figuur Koopkracht, .maandblad van het Kon- sumenten Kontakt, raakt er hoe langer hoe meer van overtuigd dat de over heid fabrikanten moet dwingen over hun produkten meer openheid van zaken te geven. Op basis van vrijwillig heid blijkt een behoorlijke, voor de consument relevante vorm van pro- du ktinformatie geen haalbare kaart te zijn, concludeert het consumentenblad in het julinummer, waarin de duidelijk in opmars zijnde toetjes in eenper soonsverpakking nader onder de loep worden genomen. „De mensen gaan steeds meer zelf doen in huis, omdat ze het leuk vinden en omdat de vakman tegenwoordig handen vol geld kost. Maar zelf iets doen aan het sanitair of met gasapparaten, daar zijn de mensen nog wat huiverig voor. Ten onrechte want tegenwoordig is er een overvloed aan materiaal op dit gebied dat speciaal voor de Doe-Heet-Zelver is gemaakt, bovendien kunnen de mensen advies krijgen van erkende vakmensen, die bij ons in dienst zijn aan het woord is de heer A. van der Lee, oprichter van één van de eerste bedrijnen in Doe-Het-Zelf- sanitair, gevestigd aan de Erasmusstraat 64 in Rotterdam, ETEB b.v. (Erkend Technisch Bedrijf). „Vooral op het gebied van Doe-Het- Zelf-sanitair hebben de mensen drem pelvrees, maar als ze eenmaal over die drempel zijn... dan zijn ze vaak niet te houden. Maar er is tegenwoordig dan ook heel wat verleidelijk spul op dit gebied op de markt. Als men eenmaal begonnen is met een wastafeltje, in kleur want dat staat zo leuk, dan wil men al gauw een bijpassend bad, een toilet, een douche, noem maar op. Natuurlijk komt dat enthousiasme niet alleen door de aardige zaken die er op dit gebied te koop zijn, maar ook doordat het de meeste mensen achter af erg meevalt hoeveel werk er aan vast zit", aldus de heer Van der Lee. De heer Van der Lee zette in 1965 zijn groothandel antenne-techniek om in een zaak voor Doe-Het-Zelf-sanitair. „Voor mij was dat niet zo'n punt", lacht hij, „ik ben van huis uit loodgie ter, daardoor kreeg ik ook het idee. Zo vaak vroegen mensen aan mij om één of ander onderdeeltje om zelf iets op sanitair gebied te repareren, omdat de vakman te duur was, vaak was dat moeilijk omdat het materiaal niet op de leek was aangepast. Tegenwoordig is dat heel anders, de moderne technie ken van vandaag de dag maken het bijvoorbeeld mogelijk om zonder sol deren afvoer, water- of gasleiding te monteren. Er bestaan speciale verbin dingsstukjes die de leek met één hand greep in elkaar kan zetten, en die even goed en veilig zijn als een gesoldeerde verbinding. Is solderen om de een of andere reden toch noodzakelijk, dan leren we dat de mensen even, dat kan omdat ik uitsluitend loodgieters als verkopers in dienst heb, deze vak mensen geven de Doe-Het-Zelver ad vies. Mocht men er niet uit kunnen komen, maar dat gebeurt zelden, dan maken wij het verder af, wel voor het gebruikelijke uurloon natuurlijk", ver telt hij. Omzet Van der Lee bleek een goede kijk op 't sanitair gehad te hebben, want de vraag nanaar Doe-Het-Zelf-apparatuur 'verdubbelde bijna per jaar. Nu zet het op het oog kleine bedrijfje aan de Erasmusstraat zo'n anderhalf a twee miljoen per jaar om op dit gebied. „Mensen vanuit het hele land komen hier naar toe om advies, om materiaal, om zo maar te kijken en ideetjes op te doen", vertelt de heer Van der Lee. „De mensen weten vaak niet hoeveel er te koop is op het gebied van sanitair en in hoeveel maten, vormen en kleu ren, men zit zo vaak te hannesen met een cadeautje voor iemand, op het gebied van sanitair is nog keus zat". Niet dat Van der Lee iemand nu direct een closetpot voor zijn verjaardag wil geven, hij denkt meer in de richting van allerlei accessoires voor badkamer en toilet. Ook op het gebied van sanitair is tegenwoordig alles ingespeeld op de Doe-Het-Zelver, zodat alles met enkele handgrepen toch veilig en goed in elkaar zit. „Een eenvoudige badkamer (bad, toilet, wastafel en bidet) maken kost een leek ongeveer een week, echt niet meer, of het moet een vreselijke klungel zijn. Een douche aanleggen in een oude woning, is tegenwoordig echt zo moeilijk niet meer. Er zijn kant-en- klare douche-cabines te koop, die hoef je alleen maar te monteren, de douche- bak plaatsen en de kranen aanbrengen en je bent klaar. Het betegelen van badkamer of toilet was vroeger echt vakwerk, tegenwoordig kan een kind de was doen. Je betimmert de te betegelen wanden met spaanplaat, dan heeft je wand goed, gladde achter-i grond en je bevestigt de tegels erop, daarvoor zijn allerlei hulpmiddelen op de markt". Nieuwbouw Doe-Het-Zelvers op sanitair gebied zijn echt niet alleen te vinden in de oude wijken, waar veel woningen met slech te toiletten en geen douches zitten, „integendeel", vertelt de ETÈB- eigenaar, „we verkopen juist enorm veel Doe-Het-Zelf-sanitair in nieuw bouwwijken. Veel mensen die daar een douche hebben willen na verloop van tijd graag een bad en als het dan lukt dan wordt meestal ook de rest van het sanitair onder handen genomen, een andere kleur wastafel, bijpassend toi let. En als eenmaal de buurman het heeft, dan wil de andere buurman het ook hebben, het lijkt soms wel of het aanstekelijk werkt". „Weet je waar we ook veel aan leve ren", vertelt hij enthousiast verder, „aan mensen met tuinhuisjes, vaak is daar geen toilet, en die kan men toch vrij eenvoudig aanleggen. Als er water leiding is, is het geen probleem, voor een eenvoudig toilet is men een hon derd gulden kwijt. Geen afvoer? Ook geen probleem, dan kan er gewoon een toilet met beerput gemaakt worden. Dat klinkt de mensen misschien vies in de oren, maar dat is het helemaal niet. Er wordt een rieten mand in de grond gegraven en daar komt het toilet op uit. Ruiken doet het niet want alles verteerd, tenminste zolang er geen chemische middelen bijkomen, want dan ben je de klos. Maar zolang je daarmee uitkijkt, ruik je niets en is het bovendien goed voor dé grond. Drempel Naast allerlei materiaal voor badkamer en toilet kan men bij bedrijven van Doe-Het-Zelf-sanitair ook terecht voor schoorstenen, vrijwel kant en klaar, voor afvoer van geisers en dergelijke en voor kant en klare gasleidingen. „Als men de zelf aangelegde leiding niet vertrouwd, dan kan een erkende vak man hem komen controleren", aldus Van der Lee. „Drempelvrees bij het zelf aanleggen of repareren van sani tair, onzin, die drempels bestaan tegen woordig niet meer", besluit Van der Lee. Uw oplossing van deze puzzel zien wij uitsluitend per briefkaart, tegemoet aan „Met andere woorden", postbus 5204 te Rotterdam. De oplossing moet uiterlijk 16 juli in ons bezit zijn. De prijswinnaars wor den dan bekend gemaakt in de krant van donderdag 18 juli. Deze week gaat het erom uit te vinden hoeveel maal de letter K (van Karei) in het diagram via de „andere woorden" in te vullen is. HORIZONTAAL: 1. soort weegschaal; 7. familielid; 10. waarschuwing; 16. roofdier; 17. onklaar; 20. groep vee; 21. fris; 22. drank; 23. telwoord; 25. sportief; 26. drinkgerei; 27. gebak; 28. vogel; 29. honingdrank; 30. ter gedach tenis (afk.); 32. Griekse godin; 34. riviertje; 36. bolgewas; 37. insekten- eter; 39. sprookjesterm; 41. tijdmaat (afk.); 43. graag; 46. manspersoon; 47. groente; 49. ten bedrage van; 50. metalen mondstuk; 52. holte; 53. heks; 54. Chinese munt;55. met scher pe punten; 58. beroep; 61. breimate- riaal; 62. bedreigen; 65. bouwsteen; 66. plaats; 68. aanw. v.n.woord; 69. koraaleiland; 70. plaats in theater; 72. alvorens; 74. vooraf; 77. roodachtig; 78. langer doen duren; 81. lawaai; 82. vendel; 84. bezorgen; 86. wedloop; 87. het vergezellen; 88. draaiend bewegen; 90. armoede (bargoens); 91. volstrekt niet; 93. aldoor; 95. ten aanzien'van; 99. radiogerei; 101. voorzetsel; 103. plaats in Limburg; 105. glansmiddel; 106. werkelijk; 108. financ. transaktie; 109. ankerplaats; 110. knaagdier; 112. plaats in Gelderland; 113. Ital. rivier; 115. legende; 116. Engelse college plaats; 117. zoogdier; 118. kleverig produkt; 120. verpanden; 122. vlakte maat; 123. erkennen; 126. winst ople veren; 129. lengtemaat; 130. troef kaart; 131. veilingterm; 133. gevange nis; 134. voertuig; 135. soort extra- -beloning; 137. achteruit; 139. wettig; 142. bijwoord; 143. voor de vorm; 145. plaag; 146. voorzetsel; 148. hand vat; 149. muziekinstrument; 151. ge wicht (afk.); 152. deel van gewei; 154. landpunt; 155. heuvel bij Jeruzalem; 156. gesloten; 157. geestdrift; 159. autoped; 161. verstand; 162. beest; 163. deel v. hoofd; 165. pronkkastje; 167. boom-. 168. soort hond; 169. kruiderij; 17Ó. onteigenen. VERTICAAL: 1. vis; 2. klein deeltje; 3. geluid; 4. klein vertrek; 5. stad der Chaldeeën; 6. plakbriefje; 7. handvat; 8. pers. v.n.woord; 9. soort monnik; 10. mooipraten; 11. godsdienst (afk.); 12. onfris; 13. paiadijsfiguur 14. groet; 15. zeenimf; 18. geweidi-?>end dier; 19. kleurnuance, 31. l"-k 33. moment; 34. opening; 34. goe 37 assistent; 38. insekt; 40. dopheior: '-3 salon- 42 ->en der Ver. Staten, >4 2 3 9 S 6 1 8 9 10 II 12 13 19 15 li r4 11 18 9 S 20 u 21 23 29 S 25 16 11 18 29 30 f4 31 3 2 33 31 V4 35 36 y* 3} 38 39 10 f4 91 92 43 49 45 45 r4 1 18 19 50 SI 52 y4 53 54 SS i55 51 S r4 8 59 50 O 6\ f4 62 63 61 S 55 O 66 61 r* 68 69 70 71 n r4 1) 71 15 74 16 77 i) 80 S 81 r4 82 83 89 85 86 r4 81 W 89 S 90 O 91 O 92 93 91 r4 95 95 9? 38 39 100 r4 101 132 183 101 135 r4 106 137 S 108 10) r4 110 III S f4 112 113 111 S 115 O 116 T* 111 O 118 119 120 121 122 113 121 Iff f4 126 127 128 12) 130 r4 131 132 133 139 135 I36 v4 13? 138 139 no 111 m f4 113 m H5 74 116 11? t4 «9 199 150 N t4 151 \5l 153 151 155 rA 156 '57 I5B 159 160 131 r4 132 1(3 161 1(5 154 16? 168 16) 170 f? knaagdier; 45. kreet; 47. bedrag; 48. aanw. v.n.woord; 51. deel van Azië; 53. vuurwapen; 55. voortreffelijk; 56. beroep; 57. makker; 58. ketting; 59. cijfer; 60 oxyderen; 63. orgaan; 64. naaigerei; 67. ladder; 71. wel; 73. overwinning; 75. voetgangerspad; 76. zang-alleen; 79. kortwieken; 80. op geen enkele plaats; 82. parochie; 83. grond (meervoud); 85. plaats in Gel derland; 87. vreugde; 89. plaats op Meiand; 90. voedster; 92. hartver scheurend; 93. vlechten; 94. onbep. v.n.woord; 96. zoogdier; 97. soort verrader; 98. lief meisje; 100. rivier in Limburg; 101. vogel; 102. leven (op); 104. slot; 106. neerslag; 107. nader hand; 110. dik touw; 111. laten zien; 114. deel van gelaat; 117. achting; 119. meer dan één; 121. zeer groot; 122. verzoekschrift; 124. soort grond; 125. bezit van boer; 127. jongensnaam (afk.); 128. tijdperk; 131. boom; 132. gevecht; 135. soort verzet; 136. drink gerei; 137. haarstukje; 138. warmwa terbron; 140. brandstof; 141. als gast verblijven; 143. broeder; 144. bestu ren; 147. gietmodel; 148. kweekbak; 150. oude maat; 151. afgemat; 153. visbak; 156. klëur; 158. grappenmaker; 160. schaakterm; 161. belemmering; 162. tafel; 164. onmeetbaar getal (wisk.); 166. pers. v.n.woord; 167. bergplaats.

De Havenloods | 1975 | | pagina 3