DElü NNKRBOUWSKEUUATS WACHT OF SUBSIDIE FUNGUS KOMT MET FIJNE NIEUWE LP WERKLOOSHEID BLIJFT STIJGEN Terrein achter Dukdalf niet ideaal Bevolking mag meepraten over electricfteitsvoonieningen AUDITIE Echtpaar kreeg koe cadeau dinsdag 12 augustus 1975 24e jaargang na 60 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. 132170. editie p SCHIEDAM Verschijnt op dinsdag en donderdag in ROTTER DAM (rechtermaasoever), SCHIEDAM, VLAAR- DINGEN, MAASSLUIS, HOEK VAN HOLLAND KRIMPENERWAARD, CAPELLE EN NIEU WERKERK A/D IJSSEL, BLEISWIJK, BERG- SCHENHOEK en BERKEL RODENRIJS e.o TOTALE OPLAAG 270.000 VLAARDINGEN Hoogstraat 122 - 010-352911 KRIMPEN A/D IJSSEL - Veld en Beemd 25 01807 -16899. SCHIEDAM Het experimen tele timmerkamp dat drie weken geleden op een braakliggend ter rein achter centrum Dukdalf in de Zuidwijk van start ging is zeer in trek bij de kinderen. Op de speelplaats kunnen kinderen van af zes jaar onder toezicht hutten bouwen, tuinieren, pannekoeken bakken e.d. Het voordeel van de ze plaats is, volgens Wilma Plooy, die door de Stichting Sociale Cul turele Arbeid in het kader van de „Rijksregeling bestrijding jeugd werkloosheid" als beroepskracht is aangesteld, dat de kinderen uit de Gorzen hier vooral eigen initiatieven kunnen ontplooien. „Dit in tegenstelling tot de tra ditionele speelplaatsen, waar ieder speelwerktuig een vaste plaats heeft", aldus Wilma Plooy. Het initiatief tot het realiseren van de kinderbouwspeelplaats is begin februa ri genomen door de Bewoners Ver eniging Schiedam Zuid. Vanaf februari f is er herhaaldelijk contact geweest met het college van B en W om tot over eenstemming te komen over finan ciële steun en een geschikte plaats voor de kinderbouwspeelplaats Gevaarlijk Wilma Plooy: ..Na maandenlang over leg is er nog steeds niets gebeurd en zijn er op geen enkele wijze toezeg gingen gedaan. Om de kinderen toch nog gelegenheid te geven in de zomer vakantie bezig te zijn, hebben we be sloten toch maar hier op het terrein achter de Dukdalf te starten. Ideaal is het echter niet, het terrein is moeilijk te bereiken en tot overmaat van ramp zitten we naast een ijsfabriek waar o.a. met ammoniak-gas gewerkt wordt. Dat die fabriek bepaald niet veilig is blijkt wel uif het feit dat geen één maat schappij bereid is het gebouw te ver zekeren. Ons streven blijft dan ook naar een terrein bij de Maasboulevard te gaan". Volgens Wilma Plooy hield de start i van het timmerkamp nogal wat risi co's in „Kr was weinig geld beschik baar om de noodzakelijke uitgaven te doen, zoals gereedschap e.d. In feite is het aan de steun van particulieren Ie danken dat we met een minintaal pak ket hebben kunnen rondkomen. Van diverse bedrijven hebben we afvalhout gekregen. Spijkers krijgen of kopen we. Verder leveren de meeste kinderen een bijdrage in de vorm van een contri butie van twee kwartjes, Ongeloofwaardig Voor het optimaal laten functioneren De medewerker van de speelplaats is echter veel meer geJd nodig. Alleen voor materialen is er al een bedrag van 5000 gulden per jaar nodig. Tot nu toe heeft de ge meente zich steeds op het standpunt gesteld dat de financiën hel subsi diëren van de speelplaats niet toelaten. Het is toch ongeloofwaardig dat het ministerie van CRM wel geld beschik baar stelt voor een beroepskracht, maar dat aan de andere kant de ge meente het kamp zelfs niet erkent". a het kamp verwij ten B en W besluiteloosheid. Ken tijd geleden is het toegezegd dat er over de ze zaak een brief zou uitgaan. Tot nu toe is er echter nog steeds geen be richt van de gemeente ontvangen. De medewerkers betreuren dit, vooral nu de toeloop naar het kamp steeds groter wordt. Op het moment maken door lopend IS a 20 kinderen van de bouw speelplaats gebruik. Het is volgens Wilma Plooy dan ook zeer wenselijk dat buurtbewoners wat vrije uren in het kamp gaan steken. Belangstellen den kunnen zich melden bij centrum Dukdalf in de Rijnstraat, telefoon 266544. Walenburghóf17 f hn\err tel.(010)656400 station/ VLAARDINGEN In de expositiekelder van „De Katfenbeker" zullen deze maand voorwerpen uit Afrika en Nieuw-Guinea worden geëxposeerd. Verder staan er zeldza me tot zeer zeldzame schelpen en koralen uitgestald. Het houtsnijwerk uit Afrika be staat onder andere uit maskers en diverse beelden. De expositie duurt tot en met 30 augustus en is gratis toegankelijk. VLAARDINGEN De lieid in het gebied Nieuwe Wa terweg Noord is in de maand juli fors toegenomen. Het aantal werkloze mannen nam met 13' procent van 1115 tot 1260 toe, wat de vrouwen betreft nam de werkloosheid toe met 5 procent tot 518. MAASSLUIS In het kader van de in spraakprocedure voor planologische kernbeslissingen van de rijksoverheid ligt vanaf heden het ontwerp-struc- tuurschema elektriciteitsvoorziening ter inzage op de gemeentesecretarie en in de openbare bibliotheek van Maas sluis. De rijksoverheid moet op het terrein van de ruimtelijke ordening een groot aantal beslissingen nemen die gevolgen hebben voor de leefomgeving van de bevolking. Om de bevolking daarbij zo veel mogelijk te laten meedenken en om de meningen van* de bevolking goed te kennen, gaat de rijksoverheid haar meer betrekken bij het ruimtelijk beleid. Omdat het ondoenlijk is de burgers bij alle besluiten te betrekken, is bepaald dat de bevolking gelegen heid tot inspraak heeft bij beslissingen over zaken van nationaal belang, die op rijksniveau worden genomen. Der gelijke beslissingen worden planolo gische kernbeslissingen genoemd. De ministerraad heeft bepaald dat het ontwerp-structuurschema elektrici teitsvoorziening de procedure voor pla nologische kernbeslissingen doorloopt, d.w.z. dat de bevolking een ruime in spraakmogelijkheid wordt geboden over het ontwerp. Met gebruik van die inspraak zal uiteindelijk een definitie ve versie van het structuurschema ont staan: de regeringsbeslissing. Het on langs door de ministers van econo mische zaken en van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening aan de Tweede Kamer aangeboden ontwerp-structuur schema elektriciteitsvoorziening is een beleidsvoornemen van de regering. In het ontwerp, dat het beleid van de rijksoverheid met betrekking tot de elektriciteitsvoorziening op langere ter mijn 25 a 30 jaar) weergeeft, wordt o.a. ingegaan op de milieu-aspecten van elektriciteitsvoorzieningen en de toekomstontwikkelingen. Verder wordt een aantal mogelijke vestigings plaatsen van centrales voor elektrici teitsvoorziening genoemd. Het ontwerp-structuurschema ligt tot 15 oktober 1975 ter inzage op de ge meentesecretarie en in de openbare bibliotheek. Op deze plaatsen is ook een folder verkrijgbaar over het hoe en waarom van de inspraak bij het ruim telijk beleid van het rijk. HW-vergunning voor fenoluitbreiding SCHIEDAM De Chemische Industrie Rijnmond BV, Montrealweg 15 in Rot terdam wil de produktiecapaciteit van fenol van 135.000 tot 235.000 ton gaan uitbreiden. Inzake de wet lucht verontreiniging is een hinderwetver gunning aangevraagd. Een exemplaar van de aanvraag ligt op het Stadskan toor ter inzage. Bezwaarschriften tegen ile vergunning kunnen tot 21 augustus bij B. en W. van Schiedam worden in gediend. Mondeling kunnen bezwaren tijdens een hoorzitting op vrijdag 29 augustus om 16.15 uur in het Rotter damse stadhuis kenbaar worden ge maakt. RECHTSHULP SCHIEDAM Het Bureau voor Rechtshulp, Nieuwstraat 12 in Schie dam, heeft iedere dinsdag vanaf 14.30 spreekuur. Het bureau is niet op woensdag geopend, zoals wij in enkele edities abusievelijk meldden. Het bu reau is telefonisch te bereiken onder nummer 264356. Volgens drs. Harberts, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, is de toename van de werkloosheid in overeenstemming met de verwachting. Als oorzaken voor de toegenomen werkloosheid noemt hij de vakantieperiode en de op gang gekomen inschrijving van de schoolverlaters. F.en andere factor is de sterke toename van het aantal werk zoekende buitenlandse werknemers. In juni bedroeg het aantal werkloze gastarbeiders nog 36, per eind juli was dit aantal al opgelopen tot 81. Volgens Harberts is dit het gevolg van de dalende economische bedrijvigheid enerzijds en de legalisatie van illegaal aanwezige gastarbeiders, die nu in de openbaarheid treden en zich niet meer tevreden behoeven te stellen met het werkep in „het duister" bij min of meer bonafide werkgevers, anderzijds. De werkloze gastarbeiders zijn voot het overgrote deel Turken. „Mede met het oog op het grote aantal afgegeven ontslagvergunningen en het in verband daarmee in de opzegter mijn lopen van een niet onaanzienlijk aantal mannen en vrouwen, moet ge vreesd worden dat de zich in mei voor het eerst ombuigende trend naar bo ven in de werkloosheidcijfers voorlo pig niet zal kunnen worden terugge bogen. Met uitzondering van de bouw en de metaal zijn de vooruitzichten voor de komende maanden niet gun stig. Met een verdere stijging van de werkloosheid moet rekening wor den gehouden", aldus Harberts. SCHIEDAM —ju Huisvesting, i\ r 31 juli 1975 i - Bij het gemeentelijk Bu- en 27. stonden 7.772 woning per 31 juli 1975 in totaal 3.772 zoekenden ingeschreven, tegen 3,öuu per 1 juli 1975. Hieronder waren 3.243 inge zetenen van Schiedam en 529 woningzoe kenden van elders, die zich in Schiedam wil len vestigen. Het Bureau Huisvesting kreeg in de maand juli 1.305 bezoekers. MEVRPEEK OVERLEDEN SCHIEDAM Vorige week woensdag is mevrouw Peek-Linthorst, echtgeno te van oud-burgemeester van Schiedam mr. J.W. Peek, in Den Haag overleden. Zij is 77 jaar geworden. Mr. Peek was burgemeester van Schiedam van 1 ok tober '46 tot 1 januari '65. Het echt paar Peek woonde de laatste jaren in Huize Waalsdorp in Den Haag. De begrafenis heeft afgelopen zaterdag in R oe lofarendsveende gemeente waar mr. Peek burgemeester was voor hij naar Schiedam kwam, plaatsgevon den. MAASSLUIS Als een uitgele zen gezelschap popkenners van kranten, muziékbladen, radio en t.v. zich tijdens een promotie optreden van een Nederlandse groep de handen blauw klapt moet er wel iets bijzonders aan de hand zijn. Zij zijn tenslotte wel het een en ander gewend. Vorige week woensdagavond kende het enthousiasme van deze kenners echter nauwelijks gren zen toen de groep Fungus voor het voetlicht trad. Ze moesten zelfs terugkomen voor een toe gift. „Dat hadden we niet verwacht. We za gen er echt wel een beetje tegenop om voor zo'n gezelschap te spelen, maar het is ons ontzettend meegeval len". vertelde de Vlaardingse zanger/gi tarist Fred Piek na afloop van het con cert. Fungus trad op in Amsterdam om de vakpers kennis te. laten maken met de nummers, die op de nieuwe twee de LP van Fungus staan, die rond 20 augustus uitkomt. De eerste - eenvou dig weg Fungus geheten - is enorm goed gevallen bij het publiek. De sin gle Kaapren Varen deed het ook erg goed en kwam in de top dertig terecht. De nieuwe Fungus-LP, die de naam „Lief en de Leid" draagt is echter dui delijk nog beter dan de eersteling. De spanning van het eerste studioge- beuren is duidelijk verdwenen en de banden laten een enthousiast en geïn spireerd stuk muziek horen. In tegen stelling tot „Fungus" bevat „Lief en de Leid" uitsluitend Nederlandse num mers. Daarmee heeft Fungus eindelijk zijn doel bereikt. Met veel geduldig speurwerk in allerlei archieven is ten slotte een flink aantal oude Nederland se volkswijsjes verzameld, waaruit men eep bijzonder aantrekkelijk geheel heeft weten samen te stellen. Hoogtepunten van de plaat zijn wel „De Groenelandstraatjes", een uit Vo- lendam afkomstig ontroerend lied. „De IJzeren Man", waarin meerstem mig en zonder muziekinstrumenten een huis van lichte zeden in Helle- voetsluis wordt bezongen, en „Een boer ging naar de wei", ook een nogal pikant verhaal. Ontzettend fijn om naar te luisteren zijn ook de instrumentale stukken met vreemde titels als „Raasdonders met spek". „Kokkernij" en „Stolkse no ten". Vooral het sublieme spel van accordeonnist Bob Dekenga komt in de instrumentale nummers goed naar voren. Op de nieuwe Fungus-LP ook een eer ste - en een aangename - kennisma king met Rens van der Zalm, die gita rist/mandolinespeler Sido Martens ver vangt. Sido speelt nog wel mee op de LP maar treedt niet meer op met Fun gus. Hij werkt hard aan een eigen plaat, die omstreeks oktober op de markt zal komen. Rens speelt bij Fungus gitaar, mando line, viool en doedelzak. Verder be staat de groep nog steeds uit Fred Piek, Bob Dekenga (behalve accor deon ook elektrische piano en zang), Koos Pakvis (bas en zang) en Louis Debij (drums). Behalve het feit, dat de muziek van Fungus ontzettend lijn is om te ho ren, heeft de groep ook een belang rijke culturele waarde. Het weer op duiken van oude Nederlandse liedjes en deze - ook al is het in een folk- rock-jasje - bewaren, is een belangrijk stuk cultuurbehoud. Bij het selecte ren voor de nieuwe I.P beschikte Fun gus soms alleen nog maar over een tekst. In die gevallen hebben de jon gens zelf de muziek erbij gemaakt. Aan teksten schrijven beginnen ze ech ter beslist niet. Door de overlevering hebben juist die een magische kracht gekregen, waardoor ze de sfeer van het verleden zo duidelijk aan kunnen ge ven. In september trekt Fungus door Ne- TUBEROVA- ONDERZOEK SCHIEDAM Aan het Tuberova-on- der/.oek dat begin van dit jaar in Schie dam plaatsvond is door 76,47 procent van de daarvoor in aanmerking ko mende inwoners deelgenomen. In to taal werden 25.457 personen doorge licht. Het opkomstpercentage was met 42 procent het hoogst in Sehiedam- Noord en met 67,94 procent het laa laagst in Schiedam Oost. derland om zo veel mogelijk mensen kennis te laten maken met de nieuwe LP maar dan live. In oktober volgt een uitgebreide toernee door Engeland met de bekende Britse folkgroep Deca meron. Fungus zit dus duidelijk in de lift - en terecht De nieuwe LP heeft zo veel kans een ongekend suc ces te worden, dat de lift alleen nog maar sneller zal gaan. Gelukkig gedra gen de Fungus-jongens zich nog steeds Geen ambtelijke brieven in vreemde talen VLAARDINGEN Het college van B en W is niet van plan om gemeentelijke brie ven, die o.a. bestemd zijn voor gastarbeiders, in vreem de talen te gaan schrijven. „Er is in Vlaardingen een dermate groot aantal natio naliteiten dat bet ondoenlijk is een ieder in zijn eigen landstaal Ie berichten", aldus B en W in een antwoord op een brief van de BHW. De BHW schreef het stuur enige tijd geleden dat veel buitenlandse werkne mers de Nederlandse taal („een der moeilijkste talen van de wereld") niet of ge brekkig beheersen, zelfs al wonen zij al jaren in ons Het college van B en W /egt dat gastarbeiders die moeite hebben met ambtelijke brie ven zich nog altijd lot de Stichting Hulp aan buiten landse werknemers kunnen wenden. St HIFDAM De afdeling Toneel van de Schiedamse Gemeenschap gaat wer ken aan de derde Vrije Produktie, die begin volgend jaar in première moet gaan. Hiervoor zijn amateurtoneelspe lers (of zij die dat willen worden) no dig die onder leiding van een beroeps regisseur bereid zijn hard te werken aan deze produktie. Ieder Schiedam mer die voor een rol in dit stuk in aan merking wil komen kan op 14 augus tus deelnemen aan een auditie in de grote zaal van zalencentrum Irene. De „test" begint om 20 uur. WONINGENVOOR INVALIDEN MAASSLUIS Het college van B. en W. in Maassluis wil inzicht krijgen in de eventuele noodzaak tot de bouw van zogenaamde rolstoelwoningen voor lichamelijk gehandicapten. B. en W. kan hiermee dan rekening houden bij haar woningbouwplannen. Inwo ners van Maassluis die voor een derge lijke woning in aanmerking menen te konten kunnen contact opnemen met de gemeentelijke Sociale Dienst, P.J Troelstraweg 4, telefoon 12700. MAASSLUIS - In de gemeente Maassluis is thans ook botulisme geconstateerd. Don derdag 31 juli j.l. is in het water van de Noordvliet ter hoogte van de Veerstraat een dode eend aangetroffen. Een onderzoek door het Centraal Diergeneeskundig Insti tuut in Rotterdam wees uit dat de eend was niddels is het )l dode eenden, dat i: MAASSLUIS - Burgemeester van Dijke erricht op woensdag 3 september a.s. om officiële opening hipuur Johannessen uit een Rotterdamse flaltenwijk ontving afgelopen dinsdag wel een merkwaardig geschenk ter gelegenheid van het feit dat zij de 3.666.000ste bezoekers waren van Flevehof Het geschenk iongc l'levohof-koe Jannv 9. Nadat ze Janny 9 enige tijd te gast hadden gehad besloot het echtpaar dat n Jlat bepaald niet de meest geschikte plaats was voor een koe en haar daarom de vrijheid te gunnen, zodat als gast op Flevehof ronddartelt WANDELMARSEN IN WESTLAND NAALDIJK Op zaterdag 23 augus tus vormt het Westland het decor van de Bloemen- en Fruitwandelmarsen. Voor een tocht door het boeiende glazen landschap kan gekozen worden tussen een afstand van 25 en 40 kilometer. Dat het evenement zich in een aanzienlijk groeiende belangstel ling mag verheugen blijkt uit de voor inschrijving, want in vergelijking met vorig jaar is het aantal deelnemers nu al verdubbeld. De route voert de wan delaars door het gehele Westland, waarbij vaarten en vlieten niet uit de weg worden gegaan. De lleulse zeever kenners zijn ingeschakeld om voor een •ilige overtocht borg te slaan, e inschrijving voor deze mars is hij I.. H. P. van der Fnde, Hendrik van Naald wijkstraat 12. Naaldwijk (tel. 01740- 25081); J.G. M. Vijverberg, Middelbroekweg 7a, Naaldwijk (tel. 01740- 25 117) en M. L. Sleegers, Dah liastraat 17, Poeldijk (tel. 01749- 5849). Ook bij het startpunt kan op de dag van de mars nog worden ingeschre ven, hoewel dat vanwege de te ver wachten drukte wordt afgeraden. De start is tussen negen en elf uur bij het jeugdcentrum „De Binnenhof", Van der Hoevenstraat, Naaldwijk. Het in schrijfgeld is vijf gulden. Ook op zaterdag 23 augustus, maar tussen twee uur en half vier, begint vanaf hetzelfde startpunt de driedaag se, waarbij gelopen kan worden over vi.it en tien kilonieter. Het vervolg van deze wandeltrilogie is op maandag 25 en dinsdag 26 augustus. Vorig jaar waren er ruim 2700 deelnemers en men verwacht dit aantal nu ruim schoots te kunnen overtreffen. Op de tweede en derde avond starten de tien kilometer-lopers om zes uur en de vijf kilometex-lopers om half zeven. Inlich-, tingen en inschrijven bij F. van Olst, Havenstraat 17, Naaldwijk (tel. 01740- 24174); mevr. M. Vis-Creemers, Burg. Hoögenboomstraat 76, Honselersdijk; C. Boekesteijn, Kortenaerstraat 23, Maasdijk (01745- 2173); M. L. Slee gers, Dahliastraat 17, Poeldijk (tel. 01749- 5849); J. van der Jagt, Haven straat 42,'Monster (tel. 01749- 3301); mevr. Van Doorn, Harry Hoekstraat 77, Wateringen (tel. 01742- 2921) en A. Heggelman, Pres. Jan Leisstraat 51, Hoek van Holland (tel: 01747- 2169). De deelnamekosten zijn vijf gulden per persoon.

De Havenloods | 1975 | | pagina 1