sbm Elfhandbal behoort tot het verleden f Handbalcompetitie nog niet ingedeeld SfWlt Agenda 9480 LANGS WATERWEG (TftSPORl Oudere handbalgeneratie betreurt verandering termeulen termeulen termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1975 Dat Jan Middelburg, voorzitter van de Maassluise omni-vereniging MVS'71 Wat moet goochelen om toch over de aanvang van een seizoen te kunnen spreken is niet helemaal onbegrijpelijk. Wat namelijk voor de sektie honkbal het einde is, is voor de secties voetbal en volleybal het begin. Hoe houd je dan de kerk in het midden? Daarom zijn er excuses aan de honkballers en kan Middelburg het toch op een nieuw seizoen houden. ,,Een seizoen dat wel eens het belangrijkste in de nog jonge historie van MVS'71 kan gaan wor den", zo stelt hij. Terugkijkend zegt hij: .Diverse malen zijn we gevallen en dat zal waarschijnlijk nog wel een paar keer gebeuren. Evenzovele malen zijn we echter weer opgestaan en dat zal ook in de toekomst gebeuren. Het lijkt echter gerechtvaardigd te mogen veronderstellen, dat de klappen, die onvermijdelijk met dit vallen gepaard gaan, niet zo hard zullen zijn als in het verleden. Gewoon, omdat we de hele zaak nu toch duidelijk in de hand gaan krijgen en op vele eventualiteiten beter zijn voorbereid.Daarom kijkt Jan Middelburg ook al vast even voor uit naar het nieuwe complex in de Steendijkpolder. Voorlopig echter zijn ze van hun veld aan de P.J. Troel- straweg verjaagd. De honkballers zul len er hun competitie nog uitspelen en ook de afdeling voetbal mag er zijn oe fencampagne afronden, maar daarna is het afgelopen. MVS '71 lijkt tot sep tember 1976 een gespleten persoon lijkheid te worden. De sectie volleybal kent de minste last, want zij blijven ge woon in de zaal aan de Haydnlaan. Het voetbal gaat naar het veld van de hand balvereniging Unitas aan de Bilderdijk- laan, maar de pupillen van deze sectie zullen waarschijnlijk gaan spelen op een veld nabij het winkelcentrum Ko ningshoek. De sectie honkbal zal in het voorjaar 1976 ergens een thuishonk krijgen. Waar dat zal zijn, is nog de Om dadelijk in de Steendijkpolder niet op de keien te zitten zal MSV '71 nu al definitieve voorbereidingen moeten treffen om een clubgebouw uit de grond te stampen. Jan Middelburg ten slotte: ,,Het zal een hele opgave wor den. De inzet en medewerking van ie dereen zal onontbeerlijk zijn om dit al les tot een goed einde te brengen. Maar dat het zal lukken, daarvan zijn wij overtuigd. Op zaterdag 23 augustus is er in de Schiedamse sporthal Margriet een groot basketballtoernooi met als deel nemende verenigingen Akrides, Early Bird, Red Stars, Silvertown Lions en uiteraard het organiserende Juventus. Iedere vereniging komt met vijf teams: dames- en herensenioren, jongens- en meisjesjunioren en een combinatie team geformeerd uit spelers van lagere herenseniorenteams. Het toernooi be gint om tien uur. Natuurlijk willen we via onze kolom men meehelpen aan het slagen van de „24-iiur van Schiedam op vrijdag 29 en zaterdag 30 augustus. Een uniek evenement -jammer alleen, dat het Zeeuwse Oostburg de Nederlandse primeur van Schiedam afsnoepte door op vrijdag 1 augustus ook zoiets te organiseren voor een symphatiek doel: het nieuwe dierentehuis van de afdeling Schiedam van de Neder landse vereniging tot Bescherming van Dieren. Een brede publiciteit werd door het enthousiaste organisatiecomi té ook danig op prijs gesteld. Om dat te bereiken was een vignet in de maak, dat we -beloofd is beloofd toege zonden zouden krijgen, om de voorpu- bliciteit enig cachet te geven. Op ons redactie-bureau hebben we het nog niet gezien. Ergens anders wel -al we ken geleden maar dat is te verklaren. De. krant -in casu zijn vertegenwoor diger is nauw betrokken bij de orga nisatie. Over voorkeursbehandeling ge sproken... Mocht nu toch de behoefte ontstaan om het vignet en de mededelingen te zenden, dan een goede raad: schakel ome Gerrit de Postduif in, want deze kolomschrijver vertoeft de komende twee weken ergens in het zuiden van Frankrijk. De Vlaardingse badmintonvereniging Refoba zal met negen teams aan de competitie gaan deelnemen. Het eer ste team bestaat uit: Ed van Dorp, Hans Bottema, Marian de Waard en Jeanette Mangold. Het team speelt in de overgangsklasse, evenals het tweede team: Ruud Roso, Rob Reid- ing, F.C. Schroder, Mieke Mallee en Jannie Bouwman. De korte golf***Schiedamse Boys geeft zijn leden de eindstanden van de kompetitie 1074-1975. Het was een lange competitie, maar dat het zo lang moest duren hebben we nauwelijks ge merkt. Bij de Boys voetbalden ze door de fmiddel/eeuwen heen***DWS orga niseert zondag een handbaltoernooi ***Maasdijk houdt de algemene leden vergadering op maandag 18 augustus (aanvang 20 uur) om het clubgebouw ***„Sunlight" brengt zijn clubblad nu ook in boekvorm ***Wanneer er overigens nog jongens van acht tot tien jaar zijn, die zich bij een voetbalclub willen aansluiten: bij Sunlight is er nog plaats. Aanmelden bij J. Dijkshoorn, Thomas a Kempisstraat 102, Vlaardin gen (tel. 355963)***Of de leden van MVV '27 even rap de op toernooien gewonnen bekers willen inleveren, vraagt het bestuur. Men mist er name lijk nog enkele***MSV'71 luidde gis teren bestuurslid Ab Westbroek uit. Westbroek, die misschien een grotere bekendheid kreeg als rubriekschrijver in het clubblad onder de naam Goofy, gaat in Oostenrijk wonen en werken ***De sectie volleybal van MSV'71 heeft de ledenvergadering op donder dag 28 augustus (20 uur) in de sport zaal aan de Haydnlaan***DVO '32 heeft de algemene ledenvergadering op woensdag 20 augustus. SCHIEDAM - Tranen zullen ze er niet om laten. Dat zou te gek zijn, maar nis- schien pinkt de oudere handbalgarde dadelijk heimelijk toch een traan weg. Het elfhandbal behoort namelijk voorlopig tot het verleden en dat gaat ze aan het hart. Het is „zaliger gedachtenis" geworden, want een terugkeer is niet mogelijk. De toekomst is duidelijk aan het zevenhandbal. Wat overigens een onafwendbare ontwikkeling was, omdat internationaal spelen op een groot veld en met zijn elven al lange tijd een afgeschreven zaak was. Ons land raakte geisoleerd en bokste desondanks nog langdurig voor iets wat een verloren zaak leek. De topclubs zagen dat het eerst, en schakelden, om het internationale kontakt niet te verliezen, over naar zevenhandbal. Successievelijk volgden meer verenigingen en het Nederlands Handbalverbond kon niets anders doen, dan ook die richting inslaan. Ter overbrugging werd de veldkompetitie gesplitst. Er was een elf- en een zevenhandbal indeling, ledereen werd het nog even naar de zin gemaakt. Maar het seizoen 1974/75 sloot dit tijdperk af. Dade lijk bestaat er in de zaal en op het veld alleen nog maar zevenhandbal. En dat allemaal omdat de welvaart het mogelijk maakte sporthallen te bou wen. De groene weide werd tijdens de winter geruild voor de overkapte betonnen of houten vloer. De spelre gels werden aangepast aan de kleinere speeloppervlakte en veldhandbal ver plaatste zich schuchter naar de zaal. Wat eerst als een mogelijkheid werd gezien om te overwinteren, groeide daarna snel in populariteit. Het spel bleek overzichtelijker en °°k! meer van de deelnemers: snc-^e.d en behendigheid. Het publiek voelde zich er meer bij betrokken en ging in gro tere getale de tribunes bevolken. Het elfhandbal lag toen in een verloren positie. „Jammer", zegt de oudere garde. „We hadden het zo graag be houden". Tot welk kamp Lou Könemann, de kersverse voorzitter van DWS, be hoort, hoeven we eigenlijk nauwelijks te vragen. Hij is de twintig al enige tijd gepasseerd en dan is het een logische zaak, dat hij in de hoek bij de „treu renden" zit. Toch is hij een man van deze tijd. Iemand, die de nieuwe ont wikkelingen niet uit de weg gaat. Daarom vooral is hij voorzitter gewor den, want de omschakeling naar zeven handbal is niet iets, dat na een etmaal denken even voor het nageslacht wordt vastgelegd. Hij wil zich volledig inzet ten om het soepel te laten verlopen. Daarbij steunt hij op een ruime erva ring. Na de wereldbrand uit de veer tiger jaren kwam hij bij DWS. Was een aantal jaren penningmeester, om daar na toegevoegd te worden aan een col lege, dat het best omschreven kan wor den als het senioren-convent. Ze kwa men regelmatig bijeen om het zittende bestuur in moeilijke uren terzijde te staan en van advies te dienen. Toen er met de sportraad over verharde velden moest worden gepraat stond Köne mann weer paraat. De leden vonden hem de beste gesprekspartner voor de dialoog met het gemeentelijk advies orgaan. Immers de verenigingen krijgen nog enkele jaren dispensatie om op grasvelden te spelen. Daarna zijn ver harde velden verplicht. Daarbij is fi nanciële hulp van de gemeente onont beerlijk. Vandaar dat Lou Könemann voorzitter werd. „Het is een nood sprong", zegt hij. „Daarbij stonden de onderhandelingen met de sportraad centraal. We vragen om verharding van velden en niet om verhuizing, want we hebben op Thurlede een goede ac commodatie en we willen er blijven". Of de nieuwe vorm van veldhandbal dadelijk de verwachte resultaten Ople vert wordt door hem enigszins in twij fel getrokken. De voor- en nadelen af wegend, meent hij: „Het wordt een soort verminkt zaalhandbal. In de zaal zijn alle omstandigheden in het voor deel. Er zijn gladde vloeren en uiter aard ontbreken de weersinvloeden zoals regen en wind. Het is er dus op timaal en het stelt een team in staat om een bepaald type spel door een zeer hoog opgevoerde techniek per- fekt uit te voeren. Dat zie ik dadelijk op het veld niet zo gauw gebeuren. Een veld kan door neerval glad wor- Gezond slapen doet u nu op een echte Draka polyether matras. Deze 14 cm dikke matrassen zijn aan 2 zijden door gestikt. Ze zijn er in de kleuren goud en blauw. Nu betaalt u geen f 119,50-f219,50 maar 80x190 cm 90x190 cm f 104,80 90x200 cmf114,80 120x190 cm f 149,80 130x190 cm f 159,80 140x190 cm f 169,80 140x200 cm f 179,80 Matrasdekken v.a. f 8,35. Dat de jeugd langzamerhand vergroeid is geraakt met het zevenhandbal is overigens niet verwonderlijk. Als aspi rant immers spelen ze niet anders. „Op deze. wijze kunnen we het de jeugd beter leren legt hij uit. „Kleine velden voor kleine mensen en om- treeks hun vijftiende jaar kwam dan de omschakeling naar het grote veld. Dat gaf nooit storingen, want ze groeiden als het ware naar dat moment toe. Het was ook de gewoonte om ze vooraf al met elfhandbal teams mee te laten doen. De jeugd leert snel". DWS behoort met stadgenoot UVG tot één van de vijf grootste verenigingen van het verbond. Zoiets komt niet zomaar aanwaaien. Ze hebben er veel werk voor moeten verrichten en vooral op het schoolhandbal de aandacht ge richt. Daardoor kan men nu zo'n twin tig jeugdteams formeren. Dat vergt een enorm kontingent kaderleden. „We kunnen mensen niet dwingen om een stukje verenigingswerk op zich te ne men. We formeren ploegen, die gezel lig werken. Die kleine vriendenkringen zijn. Toch is het niet altijd gemakkelijk om mensen daarvoor warm te laten lopen. Dat is misschien de nare kant van het bestuurslid zijn. Je probeert eigenlijk niets anders dan mensen ergens voor te laten warm lopen. Dat is niet altijd even makkelijk, want je vraagt het niet voor jezelf. Och, het is werken met mensen, maar dat weet je van te voren en je moet je er ook niet door laten frustreren. Je kan mensen niet dwingen en toch moet je zorgen, dat elle funkties binnen de vereniging bezet worden. Och, soms levert dat in twee maanden niemand op en dan is alles in één dag geregeld. Nu is het zo, dat door onze grote jeugdafdeling zeventig procent van de seniorleden wel iets binnen de organisatie doet. Hetzij als leider, tijdwaarnemer, doel- rechter, zaalwachter of scheidsrechter. De administratie is al zo intensief,-dat de ledenadministratie uit het secreta riaatswerk gelicht is". Kritisch Deze toeloop van leden geeft DWS de kans om kritisch te zijn bij de aan name. Dat is enerzijds ook berscher- ming van de portemonnaie van de ouders. Temeer omdat kinderen na enige tijd wel eens de neiging hebben om zich op een andere sport te wer pen. „Bij ons kunnen ze zonder enige verplichting twee maanden meelopen. Kunnen ze uitvinden of ze inderdaad iets voor handbal voelen. Bevalt het, dan is er voor de ouders tijd genoeg om een uitrusting te kopen. Valt het tegen, dan hebben ze geen grote uitga ve gedaan en kan het kind zonder hart zeer uitwijken naar een andere sport", aldus Lou Könemann. Anderzijds heeft de proefperiode nog een andere reden. „We bekijken in die tijd gelijk of een kind er physiek geschikt voor is. Wanneer het zich moeilijk beweegt, kan dat voor handbal een handicap zijn en mogelijk kunnen ze zich bij een andere sport beter ontplooien. Dan zijn we zo eerlijk om dat te zeggen". Het bestuur wil de gulden middenweg zoeken tussen prestatie en recreatie of zoals Könemann het uitdrukt: „we willen bereiken, dat ze door het hand- Titel voor „Schiedam" SCHIEDAM Door vorige week woensdag Alexandria '66 te verslaan is het softbal-team van „Schiedam" kampioen geworden van het district Rotterdam. De dames gaan nu in een na-competitie met de kampioenen uit de andere districten strijden om een plaats in de landelijke competitie. Deze wedstrijden zullen waarschijnlijk op 24 augustus en 7 september in Bus- sum worden gespeeld. Zondag 17 augustus is er echter eerst het door „Schiedam" georganiseerde toernooi om de Johan Spruyt-bokaal. Vorig jaar werd dit kleinood gewonnen door Birds (Zoetermeer). De acht deel nemende teams zijn verdeeld over twee poules. In poule A spelen Storks (Den Haag), Hygiea, Birds en Schiedam. In poule B zijn ingedeeld Holy, TSC, Je- ka en Schiedam 2. Het toernooi be- bal en door de vereniging gepakt wor den". Daarbij heeft DWS dan het geluk, dat het twee trainers bezit, die „het handbal en niet hun eigen geld buidel een warm hart toedragen. Met hun steun willen we trachten hogerop te komen. Uiteraard mag dat niet ten koste gaan van de sfeer. Dan is natuur lijk een eigen accomodatie een no-d- zaak. Met zaalhandbal alleen creeërt een vereniging geen eigen gezicht. Dan trekken ze van zaal tot zaal zonder zich ergens echt thuis te voelen". den en dan kan je -in tegenstelling tot een zaalvloer- niet wenden of keren waar je wilt zonder het risico te lopen onderuit te gaan. Natuurlijk, deson danks js zevenhandbal gewoon wat agressiever. De speelruimte is beperkt en dat brengt met zich mee, dat je elkaar vaak tegenkomt. Of het zeven handbal op het veld mogelijk zal tegen vallen? Ik ben er een beetje bang voor. Het is nu in Duitsland -toch de baker mat van het zevenhandbal- al zo, dat enkele verenigingen terug willen naar het elfhandbal en kontakt zoeken met Nederlandse verenigingen voor het spe len van oefenwedstrijden. Trouwens voor de veteranen zal het elfhandbal blijven bestaan. Zo kunnen we er voor zorgen, dat het niet helemaal vergeten wordt. Voor de heren is dat al geregeld en het is te hopen, dat ook de dames zullen inhaken". Aanfluiting Dat ervaren de handballers alleen tij dens de wintermaanden, maar toch rest dan de mogelijkheid om zich op eigen honk terug te trekken. „Schiedam is één van de weinige ge meenten met goede buitenaccomoda- ties", vindt Lou Könemann. „Daarom is het een eigenaardige zaak, dat we hier nog steeds geen echte sporthal hebben. We kunnen nu wel menen, dat zoiets een aanfluiting is, maar de oorzaak ligt, dacht ik, in het recente verleden. Destijds schijnt men op de afdeling onderwijs gegokt te hebben op turnzalen. Bij iedere school één. Het blijkt nu een verkeerde gok te zijn Warm lopen De Margriethal is overbezet en boven dien nog regelmatig in gebruik voor manifestaties, die met sport weinig binding hebben. Vandaar dat de bin nensporten regelmatig moeten uitwij ken naar Rotterdam. „De Energiehal is gevaarlijk voor kinderen", oordeelt de DWS-preases. „Nee, dan is de Marriethal veiliger en ook een gezellige hal". Lou Könemann: „Jammer" en dat is voor de gemeente gelijk een buitenkansje om een oud zeer netjes op te lossen. Wanneer de handballers is oktober de zaal opzoeken, krijgen de voetballers namelijk een half veld toe geschoven on te trainen. „We zijn ons bewust, dat de aanleg van verharde velden veel geld gaat kosten", legt Lou Könemann uit. „Dan willen we ook wat ons betreft een blijk van goede wil geven door dat stuk terrein af te staan aan de voetbalverenigingen van Thur lede, die daar nooit trainigsveld gehad hebben. Zo helpen we de voetballers en halen de gemeente uit de misère". GERARD S. VERVER RADIOHUIS D VAN DER BEND WISTMAVINPtAATS 32. ttl 34 24 81 VlAAROINGtN Voordelige jeugdkaarten FC Vlaardingen VLAARDINGEN - De jeugd kan in het komende seizoen voordelig naar de thuiswedstrijden van FC Vlaardingen '74. Het bestuur heeft namelijk beslo ten de prijs van een seizoenkaart voor jongeren tot en met vijftien jaar vast te stellen op tien gulden. Deze kaart geeft toegang tot de wedstrijden van zowel het A- als het C-elftal. Ze zijn verkrijg baar bij Berco, Flops de Vijfdelaan 154 en Reigerlaan 8; Bergman, F.en- drachtstraat 13a; Kipping, Dr. Wiardi Beckmansingel 51-53; Slavenburgs Bank N.V., Westhavenplaats 40 en S. Kentie, Melis Stokelaan 36. Inmiddels is ook de loting verricht voor de eerste ronde om de KNVB- beker. FC Vlaardingen '74 trekt op zondag 7 september naar Haarlem om EDO van repliek te dienen en SVV ontvangt op Harga RBC. SMASH-tournooi op Nenijto Het door AEOLUS -OLEDO op de Nenijto aan de Stadhoudersweg geor ganiseerde B-C-D tennistournooi be gint officieel op maandag 18 augustus. In verband met de grote deelname (ca. 450 deelnemers), zullen de wed strijden reeds zondag 9.00 uur op een 13-tal banen aanvangen. Bezoekers van deze wedstrijden zullen kunnen genieten van het spel van vele groten uit het tennisdistrict Rotter dam, w.o. Mariette Pakker, Lia Kuy- pers, Els Overmaat Hoskam, Wim La gen daal, Erik Ligtermoet, Michiel Schapers en Erik van der Pols. Het ligt in de bedoeling om bij goed- blijvende weersomstandigheden op. zondag 24 augustus de halve finales en de finales in zowel de B, C, als de D-klasse te spelen. De prijsuitrei king is gepland op zondagmiddag ca. 17.00 uur. Tevens zal er op zaterdagavond 23 augustus een feestavond worden geor ganiseerd welke zal worden opgeluis terd door de bekende band„The Newports"' o.l.v. R. van Klaveren. Een grote partij beha's van bekende merken in meer dan 10 verschillende modellen en kleuren. In soft-look, met voorgevormde cups of vormvaste cups, uit de prijsserie van 3,95 tot f 9,95. Maten AA 65 t/m 75, A 65 t/m 80 en B 70 t/m Nu slechts VLAARDINGF.N/SCHIEDAM Dat de omschakeling naar het zevenhandbal ook organisatorisch de nodige problemen geeft blijkt uit het feit, dat het dis trict Rotterdam van het Nederlands Handbalverbond nog niet rond is met de indeling van de teams. Momenteel wordt er op het Rotterdamse bondsbureau hard gewerkt aan de samenstelling van de afdelingen, die men begin volgende week hoopt rond te hebben. Niettemin verstrekte men ons toch de indeling van de clubs in het Waterweggebied. DWS: het eerste herenteam speelt in de regionale 2e klas d en het tweede in de afdeling 2B. Trainer is Gerard Houtbraken. Het eerste damesteam komt uit in de regionale 2e klas A en de reserves in de afdeling 2A. De dames worden getraind door André van Riel. UVG: het eerste herenteam werd ge plaatst in afdeling 2A en de reserves in afdeling 2B. Trainer is Wim Schaap. Dames 1 werd ingedeeld in afdeling 2B en het reserveteam in afdeling 3A. Trainer is Gerard van Eijk. HVK en Scylla hebben het NHV laten gint o 1935 ZWALUWEN 40 JAAR 1975 NEDERLAAGSERIE ZWALUWEN EXCELSIOR M Aan de Zwaluwenlaan 'SCHIEDAM - Maandag stelde Herme DVS de gemoderniseerde medische behan delkamer officieel in gebruik. Dankzij di „Spaarbank Anno 1820" kon deze uitbrei ding en verbetering worden uitgevoerd. He stelde Hermes in staat om apparatuur aan tl kopen voor de behandeling van blessures on daarmee de begeleiding van de leden te ver weten, dat zij een fusie zullen aangaan, hoewel de afrondende besprekingen maandag 18 augustus nog gevoerd worden. Niettemin heeft men de verenigingen als HVK/Scylla ingeschre ven. De combinatie heeft één heren team, dat in de afdeling 3A gaat spelen en twee damesteams, die respectieve lijk zijn geplaatst in de afdeling 2A en de afdeling 3A. Trainer is Arnold Peek. WF: het eerste herenteam speelt in de afdeling 1B en het reserveteam in afde ling 3B. De dames gaan naar afdeling IA en het tweede damesteam naar af deling 2A. De selectie van WF krijgt een nieuwe trainer: Wim Engelbracht. Hij heeft vele jaren in het Rotterdamse Atonium gespeeld en trainde vorig jaar DE HOLLANDIAAN: het eerste he renteam komt uit in de afdeling IB en het tweede in de afdeling 2B. Omdat men voor hen nog steeds op zoek is naar een trainer, neemt voorzitter Her man van Eijk dit waar. Het eerste damesteam werd in de afdeling 1B geplaatst en het tweede in de afdeling 3B. Trainer is Hans van Zelm. WIK: het eerste herenteam speelt in de afdeling IA en de reserves in afdeling 3A. Trainer is Sjaak van der Burg. Dames 1 komt uit in de afdeling 1B en Dames 2 in afdeling 3B. Trainer is Julio Ramos. UNITAS: het eerste herenteam werd geplaatst in de regionale 2e klas A en het tweede team in de afdeling 2A. De dames komen uit in afdeling IA en de reserves in afdeling 3B. Trainer voor beide groepen is Hans van Zelm. REGIO VLAARDINGEN VOETBAL (competitie): zaterdag 16 augus tus Telstar C-FC Vlaardingen'74 C; zondag 17 augustus FC Vlaardingen'74-Willem II (Marathonweg 14.30 uur); woensdag 20 augustus SVV-FC Vlaardingen'74 (sportpark Harga Schiedam 18.15). VOETBAL (vriendschappelijk): donderdag 14 augustus Zwaluwen-Transvalia (Zwa luwenlaan 18.45 uur), Sunlight-Hoogvliet (Deltaweg 18.30 uur). Satelliet WK (park 't Nieuwelant 18.30 uur), DVO'32-Ursus (Zuidbuurt 19 uur). Hoek van Holland- Lyra (Lemaireweg 18.30 uur); zaterdag 16 augustus EDS-VFC (Rotterdam 16 uur), Zwaluwen-Excelsior M (Zwaluwenlaan 14.30 uur). Naaldwijk (zat.)-Vlaardingen (19 uur). Pelikaan-HVO (Dordrecht 14.30 uur), TSB-Satelliet (De Vijfsluizen 14.30 uur), Sunlight-SVDPW (Deltaweg 16 uur), DVO'32-Zwart Wit (Zuidbuurt 14.30 uur), VFC 2-Cion (Sportlaan 16 uur), VDL(zat)- NRC (Sportlaan Maassluis 16 uur). Verburch (18.30 uur), SNS-Hoekse Boys; MVV'27-Hillegersberg (sportpark Comman deur Maasland 14.30 uur); zondag 17 augustus GDS-RK WIK (Loosduinen 14.30 uur), MSV'19-Fortuna (Montfoort 14.30 uur), SVW-De Hollandiaan (Gorkum 9.30 uur); dinsdag 19 augustus Fortuna-Maas- dijk (Marathonweg 18.30 uur), Rozenburg- Zwaluwen (18.30 uur). Satelliet-Vlaardingen (park 't Nieuwelant 18.30 uur), TSB- Ursus (De Vijfsluizen 20.15 uur licht- wedstrijd), DVO'32-Energie Boys (Zuid buurt 18.30 uur), MVV'27-UDO (sportpark Commandeur Maasland 18.30 uur); woens dag 20 augustus VFC-Hillesluis (Sport laan 18.45 uur). De Hollandiaan-DHC (park 't Nieuwelant 18.45), VDL-SVDPW (Sportlaan Maassluis 19 uur), Wilhelmus- Hoek van Holland (Voorburg 20 uur). Satelliet-Oud Feijenoord. HONKBAL: zondag 17 augustus sportpark Kethel 14.30 uur Groenoord-MSV'71, Delft 14 uur Kinesis Birds-Holy. HOCKEY: zondag 17 augustus Harga Schiedam 13 uur Spirit-Pollux (dames), 14.30 uur Spirit-Pollux (heren). REGIO SCHIEDAM VOETBAL (competitie): zaterdag 16 augus tus Harga SVV C-Excelsior C; woensdag 20 augustus Harga 18.15 uur SVV-FC Vlaar dingen'74. VOETBAL (vriendschappelijk): donderdag 14 augustus DVO'32-Ursus (sportpark Zuid buurt Vlaardingen 19 uur), Xerxes-SVV (Rotterdam 18.45 uur), St. Lodewijk. SVDPW (Rotterdam 18.30 uur), GSS- WF (Harga 18.45 uur). Satelliet- WK (park 't Nieuwelant Vlaardingen 18.30 uur; vrijdag 15 augustus SVV 3-GTB (Harga 18.30 uur), Schiedamse Boys-Albireo (Har ga 18.15 uur); zaterdag 16 augustus SVDPW (Deltaweg Vlaardingen 16 uur), HBSS-SC Elburg (Harga 14 uur), CW- PPSC (Rotterdam 14.30 uur), Botlek-GSS, HVO comb.-WK (Zwanensingel Vlaar dingen 12 uur); zondag 17 augustus WCR Schiedam (Rhenen 14.30 uur), Ursus- ASB (Harga 14.30 uur), Progress-SVDPW (Rotterdam 14.30 uur), 's Gravendeel Excelsior'20 (14.15 uur), Demos- Leonidas 2 (Harga 14.30 uur). SFC-WF (Thurlede 14.30 uur), Uitgeest-GSS (14 uur). Delfia- Martinit (Delft 14 uur); dinsdag 19 augustus TSB-Ursus (sportpark De Vijfsluizen Vlaar dingen 20.15 uur lichtwedstrijd), SVDPW- PPSC (Harga 18.30 uur); woensdag 20 augustus Martinit-HOV (Thurlede 18.30 uur). Zwart Wit Schiedamse Boys (Rotter dam 18.30 uur). Hermes DVS-ONA (Har ga 18.15 uur), DHS comb.-GSS (Kethel 20 uur lichtwedstrijd). VDL-SVDPW (Sport laan Maassluis 19 uur), Westlandia-Excel- sior'20 (Naaldwijk 18.45 uur). VND (Harga 19 uur), Nelson-WF (Rotter dam 18.45 uur). WIELRENNEN: dinsdag 19 augustus wieler baan Harga 19.30 Populaires; woensdag 20 augustus parcours Hagenstraat Schiedam- Zuid 19 uur Zomeravondkoers voor junioren, liefhebbers en amateurs. SOFTBAL: zondag 17 augustus Harga vanaf 10 uur „SchiedairT'-toernooi om de Johan Spruyt-bokaal. HOCKEY: zondag 17 augustus Harga 13 uur Spirit-Pollux (dames), 14.30 uur Spirit Pollux (heren). CRICKET: zondag 17 augustus Bloemen- daal-Hermes DVS; Harga 11 uur Spirit- Concord ia. HONKBAL: zondag 17 augustus Wassenaar 14 uur ABF-Schiedam; sportpark Kethel 14.30 uur Groenoord-MSV'71. Met liters tegelijk... begiet u de tuinplanten en bloemen en dat gaat wel zo snel. Onbreek bare plastic tuingieter in fris geel of groen, inhoud 10 liter. van f 7,70 voor

De Havenloods | 1975 | | pagina 4