14» Vechtpartijen en vernielingen in Koningshof 4?8 4» Naaktstrand volgend jaar verbreed 98ct WESMNDM Musici spelen graag in Visserij museum termeulen termeulen termeulen m MASSIEF EIKEN MEUBELEN WE5IL4NDM m termeulen Nieuwe wieken Aeolus Gemeenschappelijke regeling woonwagencentra termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1975 35-553 lllllllllllllllllllllllllllllllll Disco avond afgeschaft M iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iniiiiii MAASSLUIS Afgelopen zaterdagavond waren er (opnieuw) wat strubbelingen onder de jeugd die zich tijdens het optreden van de groep ORB in het ontmoe tingscentrum Koningshof bevonden. Op deze zaterdag die als opening van het nieuwe seizoen gold, was er eerder op de dag een discomarathon geweest. Dat had weinig problemen opgeleverd en de meeste jongeren variërend in de leeftijd van 15 tot 20 jaar, waren enthousiast over deze non-stop disco. In de vroege - avonduren reeds ontstond er een gespannen sfeer toen een van de bezoekers weigerde een kaartje te kopen. Het gevolg hiervan was een fikse vechtpartij. Toen dit alles weer wat gesust was, (de politie was er inmiddels bij gekomen maar had geen processen verbaal opgemaakt tegen de vechtersbazen), bleef de gespannen sfeer hangen. De zondagavond hierop, nauwelijks 24 uur later, ontstonden er weer wat knokpartijtjes. Niet in die mate van za terdagavond maar van een rustige ont spannen sfeer kon niet gesproken wor den. Deze gebeurtenissen zijn niet de eerste in Koningshof. Hoe komt dit nu vraagt men zich af? Is er onvoldoende begeleiding bij de jongeren, of is het gebouw te onoverzichtelijk voor de be heerder, de heer T. Willemstein? Willemstein: „Al die relletjes stellen op zich niets voor, dat blijkt als je de zaak terug gaat draaien en je praat met die jongeren over hoe het ontstond. Meestal begint het met plagerijtjes, maar je kunt niet overzien wanneer je moet ingrijpen." Verder vertelde de beheerder, dat er tijdens de disco-marathon, in een èndere; zaaf Xd?'bezinnmgsruirute)cer>, AANGESLOTEN BI Holy-soos voor bejaarden weer geopend VLAARDINGEN - Donderdag 4 sep- tember om 2 uur gaat het Holy-cen trum weer open voor de zestig-plus - Er is dan gelegenheid voor verschillen de spelen zoals sjoelen, kaarten en biljarten. Verder wordt er gezocht naar personen die zich beschikbaar willen stellen orn bejaarden die slecht ter been zijn van huis te halen en te brengen. Weer zo'n grandioze aanbieding uit de gordijnstoffen kollektie. Deze 100% synthetische jacquard geweven gordijnstof, van 129 cm breed, is er in de kleuren groen, oranje, bruin of geel. Een goede kwaliteit voor minder dan de helft van de prijs. Nu per meter van f 12,98 voor Alle herinneringen worden tegenwoordig vastgelegd op foto's. En foto's worden om het geheel overzichtelijk te maken ingeplakt. Laten we het plakken nu achterwege dan hebben we hier dit zelfklevende fotoalbum. Een fraaie uitgave met 8 stevige bladen (22x28,5 cm) in ringband. Iets voor u? Nu slechts aantal vernie lingen waren aangericht. „Dit is gebeurd zonder dat er ook maar iemand iets van gemerkt heeft, daarbij komt natuurlijk dat het een zaal is die elk moment van de dag open is.. Wie dit gedaan heeft is voorlopig nog niet te achterhalen." De politie, bij name van adjudant W.E. van Leeuwen, zegt er het volgende over: „Koningshof is een open ruimte, dat trekt vooral in de avonduren veel jongeren aan. Een echte oorzaak is moeilijk te noemen, er zijn onder de bezoekers altijd wel jongelui die de boel graag een beetje opruien. We heb ben nu nog geen processen verbaal uit gereikt want we zullen eerst in samen werking met het stichtingsbestuur, de nodige maatregelen nemen om dit soort moeilijkheden te voorkomen". Het stichtingsbestuur had er na zaterdag en zondagavond ook haar buik van vol. Maandagavond hield zij speciaal een vergadering over de problemen rond de jeugd die Konings hof bezoeken. Zij heeft nu een aantal beslissingen genomen die hopelijk afdoende zijn voor nieuwe onlusten in het ontmoetingscentrum. Als eerste wordt er gesteld dat er vanaf dinsdag j.l. na 21.00 uur geen alcoholhouden de dranken meer geschonken wordt aan bezoekers. Wolaan de huurders «iiisftliiitti Naaktstrand: volgend jaar misschien verbreed Hoek van Holland Het weer dat zich in de afgelopen weken niet van haar mooiste kant laat zien, is er de oorzaak van dat de stranden in Hoek van Holland bijna uitgestorven aandoen. Jammer, want het strandseizoen is nog niet geëindigd. Het was dit jaar de eerste keer in de strandgeschiedenis van deze badplaats dat er behalve een „gewoon" strand eveneens legaal naaktstrand gecreëerd was. Dit strand ligt nog net in Hoek van Holland, op 50 meter afstand van de grens van 's Gravezande. Naaktlopers, naturisten of gewoon mensen die graag in hun blootje lopen konden op een 300 meter lang strand een ontmoeting hebben met zand, zon en water. In de eerste weken dat het naaktstrand geopend was, kwamen vele nieuwsgieringen, zij het wel gekleed, een kijkje nemen bij de bezetters van dit strand. Velen dachten dat het na een paar weken wel over zou zijn, maar het be gon er hoe langer hoe meer op te lijken dat het naaktlopen en recreëeren een besmettelijke ziekte was ge- SPREEKRECHT OP PROEF Het spreekrecht voor burgers in de gemeenteraad, waartoe de Maassluise raad onlangs besloot, wordt met ingang van 1 septem ber a.s. ingevoerd. Dit houdt in dat in de raadsvergadering van dinsdag 2 september a.s. voor het eerst van dit recht gebruik kan worden gemaakt. Voorlopig geldt het spreekrecht bij wijze van proef voor een periode van zes maanden. Men krijgt maximaal vijf minuten het woord. In totaal wordt niet meer dan een half uur spreektijd vóór de aanvang van de raadsvergadering verleend. Wie van het spreekrecht gebruik wil maken, moet dat uiterlijk 3 x 24 uur vóór de raadsvergadering schriftelijk kenbaar maken aan de voorzitter van de raad (de burgemeester) onder opga ve van naam en adres en van het onder werp of de onderwerpen waarover men wil spreken. Deze onderwerpen moe ten betrekking hebben op de agenda van de desbetreffende raadsvergade ring. Het is burgers niet toegestaan te spre ken over keuzen, voordrachten of aan bevelingen van personen en over de ontwerp- gemeente- en bedrijfsbegro- tingen. Vóór de aanvang van de begrotingsver gadering op maandag 8 en woensdag 10 december a.s. is er géén spreekrecht voor burgers. De raadsagenda's liggen voor één ieder ter inzage vanaf de dinsdag voorafgaand aan de desbetref fende raadsvergadering op de gemeen tesecretarie, Covert van Wijnkade 30, en in de openbare bibliotheek, Uiver- laan 18 (Koningshof). worden.Met elke stranddag kwamen er steeds meer mensen, afkomstig uit het hele Rijnmondgebied maar zelfs van verder, zich zelf overtuigen dat puur natuur fijner is. Volgens de heer v.d. Burg, o.a. werk zaam op de afdeling sport en recre atie op de secretarie in Hoek van Hol land, is het naaktstrand een groot suc ces' geworden: „Waarschijnlijk zal er volgend jaar een groter stuk strand be schikbaar gesteld worden omdat er, zo bleek dit seizoen, veel belangstelling voor is. In het begin waren er nogal wat kijkers, maar dat was te voorspel len. De naturisten reageerden er nauwelijks op, dat is ook wel het ver standigste lijkt me. Er zijn dan ook helemaal geen problemen geweest dooi en op het naaktstrand. Toen we nog in het stadium van overleg waren wer den er nogal eens wat bezwaren ge opperd, maar die zijn achteraf gezien overbodig geweest". Stralend witte tanden met Aqua Fresh tandpasta. De nieuwe tandpasta; b|9uw met witte strepen. Smaakt fris, dus maakt tanden poetsen tot een plezier. Nu van f 2,15 van een der zalen. Deze maatregel wordt genomen omdat het niet on denkbaar wordt geacht dat alcohol zaterdag een beslissende rol gespeeld heeft. Verder gaat de eerstvolgende disco (za terdag 30 augustus) niet door. Deze twee weken dienen als afkoelingsperio de. Eén dezer dagen ontvangen de vas te jonge bezoekers een stencil waarin deze maatregelen vermeld staan. Te vens wordt er een oproep geplaatst voor jongeren die bereid zijn tijdens disco- en filmavonden een oogje in het zeil te houden. Het stichtingsbestuur wil de jongeren toch zo veel mogelijk verantwoordelijkheid zelf in handen la ten houden. Momenteel is het nog steeds zo dat bij na alleen jonge Maassluise inwoners de weg naar Koningshof in de avonduren weet te vinden. De beheerder verwacht dat dit in de zeer nabije toekomst zal gaan veranderen. De kaartavonden en vergaderingen beginnen binnenkort, verder zullen de gemeente en het stichtingsbestuur diverse ontmoetings avonden organiseren voor volwassenen. Op deze manier denkt de heer Willem stein dat voor een deel het aantal jongeren op een natuurlijke wijze terug zal lopen, „ge z_ullen hier niet meer hei alleenrecht hebben, 'automatisch zullen ze zich meer moeten gaan aan passen. Ik verwacht dat.oók hiermee dè, in feite ónberiülligë,'rè'llé'fjes Ivër'^ dwijnen. Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven NZ 27 VLAARDINGEN De muziekkamer van het Visserijm\ VLAARDINGEN De „museunieoncerten" in de muziekkamer van het Visserij museum blijken duidelijk in een behoefte te voorzien. Vo rig seizoen vonden ca. 540 concertbezoekers de weg naar het Visserij museum. Dit jaar organiseert de werkgroep „Museumconcerten" van de Culturele Raad Vlaardingen voor de vierde achtereenvolgende maal een serie maandelijkse kamermuziekuitvoeringen in het Visserij museum. Op het programma staan 10 uitvoeringen voorde maanden september '75 t/m juni '76. Het aantrekken van musici is volgens de heer Van Dorp, voorzitter van de werkgroep „Museumconcerten" niet al te moeilijk. „De verschillende mu sici staan te dringen om in de sfeer volle ruimte van de achttiende-eeuwse muziekkamer te mogen spelen. De sfeer en de acoustiek in het zaaltje lenen zich namelijk uitstekend voor de breekbare kamermuziek. We zou den wel meer concerten willen organi seren, maar de financiën laten dat helaas niet toe. Wel organiseren we in november vier experimentele concer ten van een uur, met toelichting door de solisten. Deze concerten zijn toe gankelijk met een entreebewijs van het museum", aldus Van Dorp. Anniek Hubeek, lid van de werkgroep, heeft getracht bij het samenstellen van het programma een zo groot mo gelijke verscheidenheid binnen het ka der van het kamermuziek-repertoire te brengen. Dit is mede mogelijk om dat het museum sinds kort over een eigen vleugelpiano beschikt. Verder is er voor de eerste keer een plaats inge deeld voor instrumenten als hoorn en saxofoon. ziekconcerten". Het ensemble dat op"_ treedt bestaat uit Henk Cuppers (cla- vecimbel), Maria Huizinga (mezzo, sopraan), Mary Jongsma (barok hobo) en Martin Sonneveld (viola da gamba). Er worden o.a. werken uitgevoerd van Couperin, Sweelinck, Huygens en Te- lemann. Het zal de eerste keer zijn dat dit ensemble in het openbaar op treedt. De leider en inspirator van het ensemble, Henk Cuppers, is in Vlaar dingen en omgeving als clavecinist zeker geen onbekende. Henk Cuppers verwierf als „amateur" tijdens de Internationale Clavecimbel wedstrijd 1974 in Brugge te midden van profes sionals de hoogste prijs. Het is dan ook verheugend dat hij rondom z'n mooie Rubio-instrument weer een groep musici heeft verzameld met wie hij Renaissance en Barok muziek ten ge hore zal brengen. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten a f4,50 zijn verkrijgbaar aan het Visserijmuseum. Houder CJP en kinderen tot 15 jaar genieten twee gulden reductie. Voor inlichtingen over plaatsreserve ring, reducties en programma kan men terecht bij het Visserijmuseum (tel. 348722). Op iedere pot past deze stevige kunststof toilet zitting met deksel. En... u kunt 'm zelf makkelijk bevestigen, want het daarvoor benodigde materiaal zit erbij. U kunt kiezen uit zwart, wit, blauw en oranje. Nu van f 22,50 De molen Aeolus" VLAARDINGEN Door de Rijksdienst van Monumentenzorg is een rapport samengesteld over de onderhoudstoestand van de molen „Aeolus"aan de Korte- dijk. Uit het rapport bleek dat deze molen, op enkele vitale onderdelen na, in re delijke staat van onderhoud verkeert. Wel zal het wiekcnkruis vernieuwd moeten worden en verkeren ook de beide roeden in slechte staat. Door deze werkzaamheden zal de molen enige tijd buiten werking zijn. De kosten die hiermee gepaard gaan bedragen f.38.000, - De gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Berkel en Rodenrijs, Delft, 's-Gravenzande, De Lier, Maasland. Naaldwijk, Nootdorp, Pijnacker en Schipluiden hebben een gemeenschap pelijke regeling tot het treffen en in standhouden van voorzieningen voor bewoners van woonwagens in dit Ingevolge de concept-regeling wordt het rechtspersoonlijkheid bezittende lichaam „Woonwagenschap Regio Westland" ingesteld, dat in Schiedam gevestigd is. Dit schap heeft ten doel het treffen van en instandhouden van voorzienin gen in het maatschappelijk belang van de woonwagenbevolking in de deelne mende gemeenten en ter bevordering van hun deelneming aan het maat schappelijk en cultureel leven. Verder rekent het schap zich tot haar taak het oprichten, beheren en exploi teren van meerdere woonwagencen tra die voldoen aan de eisen, gesteld bij of krachtens de Woonwagenwet. De netto kosten van het schap zullen worden omgeslagen over de deelne mende gemeenten naar rato van het aantal inwoners. Op grond van de voorlopige globale raming van de exploitatiekosten voor 1976 het aanvangsjaar van de ge meenschappelijke regeling komen de kosten per inwoner voor elk van de deelhemende gemeenten neer op plm. f.0,14. Reizen voor bejaarden VLAARDINGEN De Algemene Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg organiseert voor alle Vlaardingse 65- plussers vier middagtochten via de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden naar Renesse. De tochten worden gehouden op woensdag 10 september, woensdag 17 september, donderdag 18 septem ber en woensdag 24 september. Bij drage f.8, p.p. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar op dinsdag 19 augustus a.s. in het A.S. V B. dienstencentrum, Emmastraat 71, 's morgens van 10.00-12.00 uur en 's middags van 2.00-4.00 uur. Hervormd Jeugdkoor 'The Young Voices' SCHIEDAM - Ook voor het Her vormd Jeugdkoor „The Young Voi ces" is het nieuwe seizoen weer be gonnen. Het koor bestaat nu zo'n tweeënhalf jaar en is een onderdeel van het jeugd werk van de Hervormde Gemeente Schiedam. Het jeugdkoor telt op dit moment 35 jongens en meisjes, die zingen en begeleid worden door een combo. Zij treden op in kerken, ziekenhuizen en bejaardentehuizen. Jongeren, die zich op willen geven kunnen dat doen bij de heer Jan Verboon, telefoon 266243 en John de Regt, telefoon 266738. Voor de halve prijs koopt u nu deze Pastu nette panty met pijpjes. Van 100% polyamide Satinette stretch met goed corrigerend vermogen. Voor en achter dubbele panden. Ideaal onder een pantalon. In wit en de maten 70 t/m 90. Nu van f 29,95 voor

De Havenloods | 1975 | | pagina 7