Strips verzamelen is lyvestie van snuffelen Grafsteen mett.v. 19?5 Stripdag, 27 september, in Dordrecht termeulen GRIJP NU UW KANS!!! 549.- 489.- 489.- 39.95 uws termeulery termeulen ESrunott termeulen flrr! FIJN! DANSLES Dansschool C.F.WUYSTER DE HAVENLOODS, DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1975 35-550 „Strips verzamelen is een kwestie van snuffelen", stelt Peter Corino (21), enthousiast verzamelaar van tekenstrips. „Om met een hoop geld op zak een goe de serie bij elkaar te krijgen en te snuffelen is geen kunst, het gaat er juist om om op allerlei plaatsjes te zoeken en te snuffelen totdat je gevonden hebt wat je zocht en dat tegen een leuk prijsje te kunnen kopen. Als je geld hebt stapje naar een stripantiquariaat en dan vind je meestal wel wat je hebben wilt. Maar dat is het niet, juist het snuffelen op de markt en in allerhande tweedehands boeken- zaakjes maakt het leuke, naast het lezen natuurlijk, van deze hobby". „En een hobby moet het wel blijven", vindt Peter Corino, lid van het Strip schap, waarvan het hoofdkantoor in Amsterdam gevestigd is, maar dat af delingen heeft over het gehele land. „Sommige mensen zijn gewoon strip- gek en weten over niets anders te pra ten en dat is toch wel een beetje te", gaat hij verder al moet hij bekennen dat hij met zijn vriend Wim 't Hout, een even enthousiaste stripverzame laar als hij, meestal toch over strips praat. „Vooral als een van ons al een tijdje op zoek is naar een bepaald boek, dan ben je benieuwd of hij het al heeft op kunnen duikelen en aan de andere kant heeft hij misschien tips waar hij een boek gezien heeft dat jij net kunt gebruiken". Op de markt bij de tweede-hands-boe kenstalletjes is Peter al jaren een oude bekende, elke week is hij, weer of geen weer, aanwezig om te kijken wat er zoal tussen zit. „De marktkooplui ken nen mij zo zachtjes aan wel", lacht Pe ter, „als ik kom en ze hebben iets voor mij net als ik geen geld op zak heb, dan krijg ik het zo mee", Joh, dat komt volgende week wel", zeggen ze dan, hardstikke aardige lui". Overigens komt Peter niet altijd met stripboeken van de markt terug, hij komt er ook wel andere aardige dingen tegen, laatst kon hij een prachtig sprookjesboek op Doe - het - zeivers dit is de kans van uw leven als u van plan bent stoelen of banken te over trekken. Wij bieden u namelijk kunstleer voor minder dan de halve prijs aan. Het heeft een textiel rug en is 130 cm breed. U kunt kiezen uit een groot aantal kleuren. Per meter van f 12,50 voor de kop tikken uit 1910 met prachtige kopergravure-illustraties. Aanleiding voor hem om zijn verzamelwoede ook op sprookjesboeken te gaan botvieren. Kinderverhaal? Wat zien mensen nu eigenlijk in strips? Voor sommigen zijn strips alleen maar kinderverhaaltjes, maar wie goed leest vindt in die strips heel wat meer terug. Maar al te vaak komen er in de avontu renverhalen sociale en politieke kritie ken naar voren. Niet dat deze direct op de voorgrond treden, maar een goed striplezer voelt ze tussen de tekeningen door. Een klein voorbeeld hiervan is onder meer te vinden in het boek „Het eiland Amoras", waarin de bekende stripfiguren Suske en Wiske de hoofd rol spelen van studio Willy van der Steen. Het verhaal beschrijft het le ven op het eiland Amoras, dat vier eeu wen achterloopt op de rest van de we reld. Als Wiske dan met haar nieuwe vriendje uit Amoras, Suske, terugkeert in de Lage Landen klinkt door de ra dio de nieuwberichten waarin melding wordt gemaakt van het aantal kinderen dat tijdens de oorlog in Vietnam is ge dood. Ironisch klinken dan de woor den van Wiske: „Nu maak je kennis met de „beschaafde" wereld, Suske." Maar het is niet altijd kritiek dat er uit de strips spreekt, veel strips geven ook een beeld van het leven in het verleden of in de toekomst, want stripfiguren beleven hun avonturen net zo makke lijk in het stenen tijdperk als in het jaar 3000, alnaargelang de fantasie van de schrijver en de tekenaar. Veel strips hebben als bakermat België, waar tal van bekende striptekenaars vandaan komen of er hun weg vonden via onder meer de bekende studio van Kuifje- tekenaar Hergé in Brussel. Voor Peter Corino zijn vooral de avon- turenstrips ,je van het". Op het mo ment verzamelt hij voornamelijk de strips die verschijnen in de serie Jong Europa, waaraan vrijwel uitsluitend tekenaars van het weekblad Kuifje werken. Peter bezit op het moment „maar 500 stripboeken". „Ik had er aanvankelijk vijf maal zoveel", vertelt hij, „er was in mijn kleine kamer nau welijks plaats om te zitten, maar door omstandigheden heb ik ze moeten ver kopen." Nu is hij echter weer hard be zig om een grote verzameling op te zet ten. Zijn favoriete tekenaars zijn Paul Cuvelier, De Groot Turk en Jacques Martin, scheppers van figuren als Co- rentin, inspekteur Clifton en Alex, al kan hij nog tal van anderen noemen die er ook best mogen zijn. Door middel van het Stripschap, waar hij lid van is, wordt hij op de hoogte WEGENS REORGANISATIE VAN EEN IMPORTBE— DRIJF KOCHTEN WIJ VOOR U ARTIKELEN, DIE NORMAAL NOOIT VOOR DEZE PRIJZEN VER KOCHT KONDEN WORDEN. PHILIPS STEREO RADIO en CASS.RECORDER van 812,-NU PHILIPS STEREO RADIO 2x18 watt type 732 van 789,- NU PHILIPS STEREO CASS. DECK type 2510 van 998,- NU PHILIPS HAARDROOG KAP en STATIEF van 79,- NU PIONEER STEREORADIO SX 300 van 789,- NU 389.- Verder het gehele PIONEER progr. tegen de laagste prijzen. Kom halen Lenco L75 compl. stereo platenspeler als weekaanbie- ding slechts 269,- premie wordt gegeven op Philips zwart-wit T.V. kost 789,- nu 300,- gld. terug voor uw oude T.V. U betaalt Stofzuigers geheel compl. 179,- nu 60,- gld. terug voor uw oude. U betaalt 119,- autostofzuigers 12 volt van 37,-nu 10,- gld. Blaupunkt autobolspeaker tegen de laagste prijzen nu 32,95. Verder op huishoude lijk gebied zeer goedkoop. verder Hitachi MTO Toshiba program M> KATo aanwezig BOERGOENSESTRAAT 17-19 ROTTERDAM TEL. 010-297080. Favorieten Peter Corino, temidden van zijn strips. het gehele lapd. De hand leggen op nieuwe strips is dan ook niet zo'n pro bleem, maar er zijn enkele uitgaven die Peter dolgraag zou willen toevoegen aan zijn kollektie, maar waarin hij nog niet geslaagd is ze te vinden, ondanks het snuffelen. „Waar ik vooral op ge spitst ben is het boek „Beest is dood" van Calvo", vertelt Peter, „een Franse tekenaar die in dat boek een soort per siflage geeft op de Tweede Wereld Oor log. Het boek is in 1945 of 1946 uit gekomen en tot nu toe heb ik het niet te pakken kunnen krijgen." Andere wensen van Peter zijn de eerste tien jaargangen van het Weekblad Kuifje en de jaargangen van Donald Duck in de jaren van 1952 tot en met 1958 en tenslotte een bezoek aan Paul Cuvelier, zijn meest favoriete schrijver. Stripwinkels Naast de marktkramen en de tweede- hands-boekenwihkeltjes vindt Peter nu en dan ook iets van zijn gading in de Rotterdamse stripwinkel Wammes Waggel in de St.Mariastraat in het hart je van Rotterdam én in de Haagse stripwinkel Panda van boekhandelaar Matla, Frederikstraat, Den Haag, zelf een enthousiast stripverzamelaar. Ook het bezoeken waard is de Old Comic Shop van Arie de Kof in de Frits Ruys- straat 28a. Verder zijn er natuurlijk de diverse beurzen die er regelmatig over het ge hele land gehouden worden. Om zo'n beurs te kunnen bezoeken moet je wel lid zijn van het stripschap. Zo'n ruil beurs, maar dan open voor iedereen, wordt zaterdag 27 september gehou den in Dordrecht tijdens een groot scheepse manifestatie rondom de te kenstrip in deze stad. Het Stripschap organiseert dan in samenwerking met het gemeentebestuur, de winkeliers vereniging Dordrecht, de Jeugdraad Dordrecht, het blad de Dordtenaar, het stripblad Robbedoes en de strip uitgeverij Dupuis een „Stripdag". Alle aktiviteiten rondom de tekenstrip zullen die dag plaats vinden op het Hof 13. Er is onder meer een teken- en scenariowedstrijd georganiseerd door de Jeugdraad, een zoekwedstrijd in de etalages van een vijftigtal deelnemende winkeliers, filmvoorstellingen van te kenfilms, waaronder waarschijnlijk voor Nederland een première, stripte kenaars zullen werken aan een enorme wandtekening en zullen verder praten met bewonderaars. Men verwacht on der meer Franquin, Roba, Peyo (de geestelijke vader van de Smurfen), Gil- lain en Walthéry. Verder zal er een aantal spelletjes en quizen worden ge speeld. Enkele dagen voor de start van de Stripdag zal de wagen van stripfi guur Guust Flater door de stad rijden. Het gaat hier om een Fiat uit 1927, die sprekend lijkt op het karretje waarmee Guust nu nog dagelijks naar kantoor gaat. Voor inlichtingen kan men te recht bij het Stripschap, per adres W. Soyer, Overtoom 536, tel. 020-166113 (overdag 020-63472 toestel 15). Erika Calame De tentoonstelling Schipperswerk in het Maritiem Museum „Prins Hen drik" trekt nog steeds veel bezoekers. In de op ware grootte nagebootste roef van het binnenvaartschip „De vier Gebroeders" hebben al heel wat mensen hun hoofd gestoten. Men reali seert zich dan eigenlijk pas hoe klein en laag deze woonruimte van het ge middelde schippersgezin was. In het boek, waarin de bezoekers hun mening over het roefje kunnen op schrijven, leest men dan ook vaak op merkingen zoals: au, wat laag, wat klein en ik stootte mijn hoofd. Toen een bezorgde vader in de catalogus las, dat er een gezin met 9 kinderen in een dergelijke kamer woonde, verzuchtte hij: „Stel je voor dat ze ruzie krijgen." Sommige bezoekers willen niet gelo ven, dat dit de hele woonruimte was Het is zeker maar de helft, staat er dar geschreven. De tentoonstelling biijtt nog tot 1 september in het museum te zien Degenen die willen zien hoe een model van een binnenvaartschip tot stand komt kunnen dit op een diaklankbeeld zien. Dit klankbeeld wordt eveneens tot 1 september vertoond, dagelijks om 2, 3 en 4 uur. Jongens en meisjes van 6 tot 15 jaar kunnen tot 1 sep tember meedoen aan de prijsvraag over de tentoonstelling. Formulieren hiervoor zijn bij de portier verkrijg- De prijswinnaars van de derde ronde zijn: Eric Vos, Van Wenastraat 8 te Gies- senburg, 7 jaar, Monique van Gilst, Haringpakkerstraat 22b te Rotter dam, 11 jaar, Pieter van de Linden, Schutsboomstraat 17 te Schayk, 11 jaar. De prijzen worden de winnaars toege zonden. ft et hittere Hoorden Mozart, Bach en Liszt. Deze drie com ponistennamen vormen de oplossing van de opgave in onze krant van dins dag 19 augustus. De volgende drie inzenders worden door ons bekroond en beloond: mevrouw H. Onderdelinden, Span jaardstraat 98a te Rotterdam, me vrouw J. Takx-Kramer, Van Oldenbar- neveltlaan 45 te Zwijndrecht en E. Wetzel, Emmalaan 15 te Rotterdam. Inzendingen van de puzzel in onze laatste dinsdagkrant dienen uiterlijk 2 september bij ons binnen te zijn; het postbusnummer is 5204 te Rotterdam. lektie tegels. In de 11 september te openen afdeling van dit museum in „De Dubbele Palmboom" te Delfsha- ven zal dan ook een tegelzaal worden ingericht. De keuze is hiertoe gevallen op Rot terdamse tegeltableau's. Op deze van tegels vervaardigde „schilderijen" zien we onder meer voorstelling van his torische gebeurtenissen zoals de vaak afgebeelde Slag bij Waterloo, portret ten van stadhouders en fraaie buiten plaatsen. Maar het merendeel toont taferelen uit het dagelijks leven, zoals een winkel, een tuinderij, een paard bij de hoefsmid en afbeeldingen van koeien, honden en pluimvee. De simpele voorstellingen, die meestal werden toegepast als deel van een ge heel betegelde wand of in een schouw, hebben soms een zinnebeeldige voor stelling. De hond en de poes bijvoor beeld die vaak vlakbij de huiselijke haard werden ingemetseld, zijn een beeld van respectievelijk trouw en gehechtheid aan de woning. De klok met of zonder wijzers en de zandlo pers wijzen op de vergankelijkheid van het leven. De foto toont een tegelta bleau met het interieur van een be drijf. Het is een grutterij. We zien on der meer een paard rondlopen in een rosmolen. Het tableau dat omstreeks het midden van de 18e eeuw werd ge maakt, bevond zich in een grutterij aan de Zandstraat op de hoek van de Vierwindenstraat. Het versje luidt: „De Gruttery Brengt voordeel bij Doch zonder zegen Loopt alles tegen; Zendt dan, O Heer Uw zegen neer." In de galerie van Flos Mulder aan de Koninginneweg 55 is onder de titel „Bizar Intermezzo" in de maanden augustus en september een grote ver scheidenheid van zowel waardevolle als waardeloze voorwerpen te koop: van Saksisch porcelein tot oud ijzer; van herinneringsborden tot 19de eeuwse hemden; van apothekersflecen tot zilver- en glaswerk. De galerie is zaterdag en zondag van 2 tot 6 uur ge opend. De Amerikaan Donald Wells uit de staat Florida heeft een nieuwtje bedacht voor mensen, die aan iets bijzonders trehoefte hebben voor de grafstenen van hun overleden verwanten. Hij wil een grafsteen met ingebouwd televisietoestel bouwen. De bedoeling is dat in het toestel een filmpje wordt geplaatst over de overledene. Drukt men op een knop, dan wordt dat filmpje afgedraaid op het schermpje in de grafsteen. Wells zegt dat hij voor 6000 dollar zo'n grafsteen-t.v. kan bouwen met een levensduur van 500 jaar. Hij heeft zijn idee opgedaan op een kerkhof, waar hij de rustplaats vond van een man, die 107 jaar was gewor den. Op de steen stond vrijwel niets over die man en dat vond Wells jammer. Hij heeft ook een naam bedacht voor zijn macabere consumptie-artikel: Monument voor de eeuwigheid". Een merkwaardig verhaal, 'k Derfk me even in, dat ik ergens in Rotterdam begraven zou zijn, en dat mensen op een knop zouden drukken, om beelden uit mijn leven te zien. Na 400 jaar b.v. Een vermaak voor de kinderen, die wat lachen zouden over die vreemde mensen en wereld van vroeger. Wie zou die film moeten makenWelke dingen zouden in een draaiboek naar voren worden ge bracht, levensecht voor je grafsteen? De hoogtepunten, of ook de dieptepunten? Je successen. Of ook je falen? Mensen die je waardeerden en liefhadden. Of ook mensen, die je maar een rare snuiter hebben gevonden. Het belangrijkste zal toch wel zijn: je leven in het licht van de eeuwigheid. Dat is van God en Zijn Rijk. Die film komt er zeker. Er wordt elke dag aan gewerkt. Als de Heer op aarde terugkomt, wordt ieder met zijn eigen levensfilm geconfronteerd. We lezen aan het slot van de Bijbel: Openb. 20 12, 13: ,,En ik zag de doden, de groten en de kleinen, staande voor de troon, en er wer den boeken geopend. En nog een ander boek werd geopend, het boek'des levens: en de doden werden geoordeeld op grond van hetgeen in de boeken geschreven stond, naar hun werken. En de zee gaf de doden, die in haar waren, en de dood en het dodenrijk gaven de doden, die in hen waren, en zij werden geoordeeld, een ieder naar zijn werken. Je hoort wel eens van mensen, dat in doodsgevaar hun hele leven van het begin tot het eind als een film aan hun geestesoog voorbijrolt. Zoiets zal het ook wel zijn op de oordeelsdag. Dan wordt er een boekje over je opengedaan. Niet maar een neutraal, kleurloos journaal, doch Gods boek. Hij geeft het openen van het boek in de handen van Jezus. Het kardinale punt zal zijn: Wat was er in mijn leven van het leven en de werken en de geest van Jezus? Dr. K. J. Kraan Kunt u uw garderobe niet kwijt? Dat probleem is in een keer opge lost met deze fraaie 2-deurs garderobekast. Achtdrde ene deur vindt u legruimte, achter de andere hangruimte. De witte kast meet 170x100x60 cm. Nu Wees prijs bewust, maar ook modebewust, en dat kan met dit schattige 100% acryl bouclé vestje, dat vlot en jeugdig staat. Een korte reverskraag en vier grote knopen sieren dit vestje, alles in één en dezelfde kleur. Maten 36 t/m 44. In vijf moderne uni-kleuren; olijfgroen, ecru, roestbruin^zwarten staalblauw. Nu f 22,50 voor Uniské parket is zo gemaakt dat u het makkelijk zelf kunt leggen. Een royale kamer doet u in één dag, met één hamer, één zaag en één klosje. Zo verdient u rap honderden gul- dens (plus staande en vrienden). Bel even, dan hoort u d datum van de eerst volgende parketleg- demonstr uniska parket In de schaduw van geboomte had hij zich verdekt opgesteld. Telkens wanneer er een onbesuisd misschien de voorzichtigheid uit 't oog verloren had schoot hij tevoorschijn. Grommend gaf hij de injectie die de totale verlamming tot gevolg had Daarna bond hij 't slachtoffer en sleurde het in een hoek Een griezelfilm, denkt U? Welnee. gewoon een nijver spinnetje dat vlieg na vliegje vangt bindt en omwindt en zich daarna tegoed doet aan het vliegenbloed Een piepklein drama'tje Een miniuscuul klein deeltje uit de z.g. voedselketen. Eten en gegeten worden! Alleen de mens! Niemand eet de mens! De mens vreet zichzelf wel op van de zenuwe bijvoorbeeld Leen de Zwart Speciale aanbieding grote zaanlander 63 cm lang. Fraaier note- houten uitvoering, 8-daags lopendsolide uurwerk met slagwerk, volledige garantie. van 243;- nu 169.75 Koopavonden geopend Keukenwandkast. Daar heeft u naar gezocht... Een ideale kast voor Doe-het-zelf-keuken- en-tuinhuisjes-opknappers. Uitvoe ring in blank limba hout met schuif deurtjes in wit kunststof lopend op nylon-rail. Kompleet met tussenplank én ophanghaken voor een ongekend lage meeneem-prijs van 80 cm breed 50 cm hoog 30 cm diep, i.v.m. expeditie-drukte AANVANG NIEUWE LESSEN IN ONZE AFDELINGEN NOORD -ZUID OMMOORD - IJSSELMONDE - SPIJKENISSE Inlichtingen en inschrijvingen tel. 24.72.75 - 65.78.86

De Havenloods | 1975 | | pagina 9