sbm wj™ 'Ik kan geen Sfeaït Agenda John Doorenbos aast op zwaargewiohttitel WESIMNDIfl LANGS'DE» WATERWEG Haan: onrecht velen' termeulen ZWALUWEN W.H.S. termeulen m MASSIEF EIKEN MEUBELEN termeulen DE HOLLANDIAAN i zoekt nog i enkele spelers DE HAVENLOODS-DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1975 We moeten toch even terugkomen op onze kolom van vorige week. We gin gen toen uitvoerig in op de bezwaren, die - zoals wij en ook KNVB-scribent Andries Trouwborst begrepen „Vlaardingen" had tegen de toelating van een Feijenoord-amateurelftal tot de zaterdagcompetitie. Volgens de au- t ir, secretaris Cock Eijkenbroek, had hij het allemaal niet zo bedoeld. Dat het verkeerd was overgekomen, stelde hem danig teleur. „Het was helemaal mijn intentie niet om Feijenoord te dwarsbomen", vertelde hij ons op de receptie van het jubilerende „Zwalu wen „Ik heb de ploeg in mijn artikel zelfs welkom geheten in de zaterdag sferen". Dat is waar, maar welke uit leg moeten we dan aan zijn artikel geven„Het is niet voor het eerst, dat een vereniging uit het betaalde voetbal tracht zijn hoogste amateur elftal in de amateurcompetitie inge deeld te krijgen", liet hij ons weten. „Het zondagvoetbal had de voorkeur, maar dit werd door de sectie pertinent geweigerd. De motieven waarop de sectie zondagvoetbal de afwijzing ba seerde weet' ik niet, maar de zaterdag- Jf'sectie scheen minder bezwaren te heb- r ben. Mijn vraag was: bestaat er unifor- miteit in de toelatingseisen van de zon- '- dag- en de zaterdagsectie? Met het voorbeeld Feijenoord in de hand kun nen we concluderen, dat de beide sec ties verschillende maatstaven hanteren. En daarom vroeg ik: KNVB let op uw zaak". Naast ons op de Zwaluwen-receptie zat de secretaris van de commissie zaal voetbal in het district Rotterdam. Hij keek eens naar de prachtige accommo datie van de veertigjarige vereniging, hoorde aan wat sportwethouder Rien Bovenberg kwijt wilde over de steun, die de gemeente bereid is aan de sport te geven en verzuchtte toen: „Toch triest, dat er zaalvoetbal gespeeld moet worden in.een hal, die daarvoor eigen lijk niet geschikt is". Hij doelde op de Evenementenhal van het Lijnbaancom plex. Hij vertelde ons, dat pogingen om het zaalvoetbal over te brengen naar de sporthal aan de Flafris de Vijf delaan (red. waarom hqèft die hal eigenlijk nog steeds geep''naam?) heb ben gefaald, omdat erfvoor het zaal voetbal geen ure/l vrijgemaakt konden worden. Daardoor zal Zwa luwen, dat nu uitkomt in de eerste klas, zijn wedstrijden niet meer in Vlaardingen mogen spelen. Ze zul len waarschijnlijk moeten uitwijken naar de Schiedamse Margriethal". Het is een trieste ontwikkeling voor het Vlaardingse zaalvoetbal, temeer daar er plannen bestaan om boven de eerste klas een hoofdklasse te vormen. „Schiedam" is er dan tenslotte toch in geslaagd een sponsor aan zich te bin den. Vooral selectie-speler Jan van Naamen heeft zich daarvoor ingespan nen. Van Eijk's Vak- en Vrijetijdskle- ding (Hoogstraat 153, Vlaardingen) stak de mannen van trainer Hans Ruytenberg van top tot teen in het nieuw en maakte ook een geldbe drag over, dat zal worden aangewend voor de aanschaf van materiaal. Excelsior M heeft een nieuwe sponsor. Na twee jaar besloot de Verfboetiek zich namelijk terug te trekken. Voor zitter Piet de Groot moest op zoek naar een nieuw bedrijf, dat bereid was voor publiciteit gereserveerde gelden in een voetbalvereniging te stoppen. „De Houthal" (doe-het-zelf artikelen, Keu- cheniusstraat 3, Maassluis) wilde dat wel en zo is ook Excelsior weer geholpen. De schaakvereniging „Schiedam"orga niseert op zaterdag 13 september in de zaal van de Rank, Schiedamseweg tegenover Bad Groenoord) weer drierondenschaaktoernooi. Aan toernooi kunnen zowel club- als huis schakers deelnemen. Gespeeld wordt in groepen van vier deelnemers van on geveer gelijke speelsterkte. De speeltijd per persoon per partij is een half uur. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden per persoon, voor dertien tot en met achttienjarigen f.2,50 en voor de jeugd tot en met twaalf jaar f.1.00. Inschrij ven voor dit schaaktoernooi kan door het overschrijven van he, schrijf geld op girorekening 1331265 ten name van F.G. Maas, Nassaulaan 21a, Schiedam onder vermelding van de speelsterkte. Tevens kan men zich aanmelden op de speeldag in de- zaal. Telefonische inlichtingen kunnen ver kregen worden via het kiezen van i mer 010-263387. De Schiedamse tafeltennisvereniging „Tapijthal Perfect" ligt wat overhoop met zijn bond. De afdeling Rotterdam van de NTTB heeft namelijk geen dis pensatie verleend om twee junioren in de seniorencompetitie te laten uitko men. De mening van het afdelingsbe stuur: „Het moet niet onmogelijk zijn een derde junior aan te trekken, zodat een jeugd team geformeerd kan wor den". „Perfect" stelt echter, dat het - voordat de dispensatie-aanvraag werd ingediend alle mogelijke moei te gedaan heeft om het jeugdteam te completeren. Dat lukte echter niet: Voetbal wordt nog duidelijk boven tafeltennis geprefereerd". Het clubbe stuur kan geen begrip opbrengen voor het standpunt van de bond en conclu deert: „Het afdelingsbestuur zal het weten. Als ze nu ook maar weten, dat zulke maatregelen wellicht de animo bij de junioren sterk zou kunnen be ïnvloeden. Of hebben ze daar nu net niet over nagedacht"? De korte golf Zaterdag 13 sep tember reinigt de watersportvereniging „De Bommeer" weer de vaart en vlie ten onder het motto „Bezem in de mast" Langs de Maasdijkse Lange Kruisweg waar de voetbalvereni ging „Maasdijk" zijn domicilie heeft - geldt een parkeerverbod. De plaatselij ke politie heeft gedreigd op de nale ving zeer nauwgezet te zullen toezien. Ook hier geldt weer, dat een gewaar schuwd mens mogelijk vijftien gulden in zijn zak kan houden SCHIEDAM „Met De Haan", meldt een stem aan de andere kant van de lijn. „John Doorenbos? Die is hier vanavond, ja. Maar, eh, is het misschien mogelijk ook de andere jongens erbij te betrekken. Het gaat ze namelijk allemaal goed. Oké. Weet je, kom dan zo ongeveer rond acht uur. Hebben we de training achter de rug en kunnen we even rustig praten". Koopavond in Schiedam. De Hoogstraat is vol tieners, twens, dertigers en vervolg het rijtje maar tot 65-plussers. Winkel in, winkel uit. Allemaal. Op de' Lange Haven slechts datgene, wat het winkelende publiek tijdelijk heeft achtergelaten. Auto's. De deur van sportschool De Haan, die toen we er de eerste maal te vroeg - langs liepen nog uitnodigend open stond, is wanneer we terugkeren ge sloten. Slechts een vaag lichtschijnsel verraadt, dat er nog activiteit heerst. Aan- kleedactie blijkt, wanneer we de deur openduwen. De training zit er weer op voor een avond. Links een figuur op de bascule. Gewicht is belangrijk voor bok sers. Rechts iemand, die het zich duidelijk niet makkelijk gemaakt heeft. Hij is vermoeid. Het is hem aan te zien. Voor ons Wim de Haan (46). Dat kan niet missen. Ook gastvrij. „Koffie met alles erop en eraan". De inleiding. Hij drentelt wat rond. Stelt zijn jongens voor. „John Doorenbos". Een Ameri kaanse Nederlander of Nederlandse Amerikaan? „Laat ze toch kletsen. Die jongen studeert in Amerika en is nu hier om zich voor te bereiden op de Nederlandse bokskampioenschappen Gewoon een Nederlander. Niks aan de hand". Verder dus met voorstellen. We horen een aantal namen. Het ene oor in en het andere oor-uit. Sorry. Later komen we het te weten. Vragen staat vrij, nietwaar. We hebben de handen geschud van Theo Klaassen, Wim Radings en ook van Rob Czabania. De Haan weer: „We zijn tegenover de pers een beetje achterdochtig, weet je. Eén verkeerd geschreven woord en alles wat wij positief bedoeld hebben, kan negatief overkomen. We hebben tegen woordig de gewoonte om voorafgaan de aan publicatie een afschrift van het verhaal te vragen. Je weet maar nooit. Neem nu laatst die wedstrijden in Zand voort. Lezen we de andere dag in een ochtendblad, dat die mannen van De Haan er niets van konden. Dan vraag ik je. Die jongens van me hebben daar prachtige wedstrijden gebokst. Kregen van het publiek een staande ovatie". Zijn drentelen heeft opgehouden te be staan. De zetel is de vloer van de sport school. Koffie in de hand. Asbak naast zich. En praten tot hij plotseling tot de conclusie komt: „Nu ben ik toch zelf weer teveel aan het woord". Rondom luisteren zijn discipelen ge boeid naar de meester. Hij weet zijn gehoor te biologeren. Een geboren causeur. Telefoon. Halfzwaargewicht Wim Radings, terwijl De Haan zich richting apparaat begeeft: „Wat mij betreft hebben we hier de sterkste groep. Zes A-klassers. Maar De Haan is de spil. Wie het met hem niet kan vinden, kan beter een andere trainer zoeken om in conditie te komen. Uitvinden wat je aan zo'n man hebt. Zeker van Wim is, dat hij ons nooit in de steek zal laten. Dat bewees hij eens temeer bij de Zuidhollandse kampioen schappen dit jaar.. De hele ploeg stapte uit. En bloc, omdat één van de jongens reglementair benadeeld werd. Dat is rot, echt waar. Ik was in conditie. Leefde naar dat kampioenschap toe en dan gaat het feest voor oris niet door. Dan vraag je je toch af, waarom doe ik al die moeite. Dan heb je toch een fijne overwinning nodig om er overheen te komen" Inmiddels heeft Wim de Haan zich weer bij de asbak genesteld. (Wanneer ik thuis ben raak ik nooit een sigaret aan, maar zodra ik bij de ring sta, blijf ik gaan). Over die Zuidhollandse kampioenschappen. „We stonden helemaal in het gelijk. Met de regle menten van de bond in de hand. Ik kan geen onrecht velen, weet je. Daar om zal ik het ook altijd iemand recht voor zijn raap zeggen, wanneer me iets niet zint. Dat deed ik in Dordrecht ook, maar ze beschouwden mijn hele Nu extra voordelig Glansrijk en rimpeloos om je heen- sluitende glanspullovers, niet meer weg te denken uit het modebeeld. Gemaakt van polyester, dus kreukt niet in de was. Verkrijgbaar in 16 modekleuren w.o. roestbruin, bruin, ecru, biljartgroen, cyclaam- rood, grijs, staalblauw en zwart. Maten 36 t/m 44. argumentatie als lariekoek. Wegwezen, heb ik toen gezegd. Wim Radings heeft het er moeilijk mee gehad. Kan ik me indenken, hoor. Heb ik toen ook tegen hem gezegd. Verdorie, zo'n jongens is naar die wedstrijden toegeleefd. Heeft zich veel ontzegd. En dan pats, boem. Weg illusies. Maar, heb ik toen gezegd, Wim wanneer jou volgend jaar hetzelf de overkomt, staan we ook achter je. Met zijn allenHij begreep wat ik be doelde". De Schiedamse boksleraar heeft de conflicten met het district Zuid- Holland bijgelegd. Zijn mannen staan dadelijk weer in de ring. Geladen. John Doorenbos: „Door alles wat voorgeval len is zinnen we nu op revanche. Heus we hadden geen betere mentale opkik ker kunnen hebben". Hoe krijgt Wim de Haan zo'n groep bij elkaar. Succes vol, collegiaal en eensgezind. „Het is één grote familie. Vraag niet hoe zo'n band onstaat, want ik weet het niet. Ze komen hier op zekere dag binnen stappen. Je lacht je rot, als je dat mee maakt. Ik ken de achtergronden van die jongens. Misschien sta je verbaasd. Dat is een vertrouwenskwestie. Tussen mij en hen. We weten, dat we elkaar allemaal nodig hebben. Kijk nu eens hoe dit tot stand gekomen is". Hij kijkt om zich heen en we kijken mee. Een ruime zaal. Een boksring. Niets is a haveloos. De Haan heeft met zijn man- uelaaen nen wat door Schiedam gezworven al vorens hij de kans kreeg zich aan de Lange Haven te vestigen. Hij kreeg de ruimte. „Dit is ook van de jongens. Het is mede door hen tot stand geko men. Ze hebben getiipmerd, geschil derd, gemetseld en noem maar op. Vind je het vreemd, dat ze er zuinig op zijn. Het is een stukje van henzelf". De conversatie is losjes. De inspraak mogelijk. (Intermezzo. De Haan wijst naar één van zijn mannen en scham pert: „Van hem heb ik niets dan ver driet gehad. Drie jaar ellende. Die man bokste niet. Hij knokte". De „inspraak" zegt niets. Hij kent zijn falen en hoorde waarschijnlijk met genoegen aan, dat de spreker de verle den tijd gebruikte). De Haan zit al babbelend midden in de cirkel. Figuur lijk staat hij daar ook immer. „In de gang hangt een kaart met een Engelse tekst. Vrij vertaald, zegt het geloof ik zoiets als: de baas heeft het niet altijd bij het rechte eind, maar hij blijft wel de baas. Zo is het hier ook. Ik ben daarom zo blij, dat ik een jochie van de straat ben geweest. Dat maakt het makkelijk om de problemen van de jongens te begrijpen. Dezelfde proble men, die ik vroeger ook gekend heb". Dolle dwaas Hij was een jongen uit de Gorzen. Een onvervalste. „Ik ben een rare, dolle dwaas geweest. Dat is voorbij. Geluk kig maar. En toch blijf je altijd wel een stukje van dat aureool houden. Velen zullen De Haan niet anders kennen, dan als boksleraar. Toch zijn er altijd wel van die ouderen, die zich Wimpie de Haan in zijn turbulente tijd kunnen herinneren. Ze moeten me maar accèp- teren, zoals ik nu ben: die kalende vent met grijze haren van zesenveer tig"- Hoe komt zo'n man in de bokssport terecht. Een sport, waarvan hij zegt, dat het naast het luisteren naar het zingen van Amalia Rodriguez zijn enige hobby, zijn leven is. „Mijn twee de vader heeft weinig voor mij gedaan, maar één van de weinige goede dingen was het geven van een bal en het zen den naar Schilperoord. Hij vond me een tenger en zenuwachtig mannetje. Ik moest maar gaan boksen". Het was de springplank naar het instituut van leraar. „Alles heeft een oorzaak. Als jongen namelijk werd ik eens door een instructeur te zwaar gebracht. Tegen een vent, die drie klassen hoger bokste. Ik zag wat me te wachten stond, maar ik ben in de ring gebleven. Natuurlijk verloor ik, maar ik heb alles netjes over me heen laten gaan. Op dat moment heb ik me voorgenomen om zelf in structeur te worden. Om dit soort toe standen te voorkomen. Ik zal nooit een jongen te zwaar brengen. Ik sta als gewetensvol bekend en zo'n naam krijg je niet zo maar aangemeten. Daarmee verkrijg je ook het vertrouwen van de jongens. Kijk eens met het leiden van een boksschool kan je nooit een be staan opbouwen. Dat is voor mij ook niet belangrijk. Ik zit nu eenmaal in de amateurwereld. Wanneer ik prof boksers zou hebben, dan zou ik 33 procent van hun gage kunnen opstrij ken. Dan word je doen en laten be heerst door geld. De jongens moeten boksen om te verdienen. Ik moet ze laten boksen om ook te kunnen leven. In het amateurboksen staat de mens meer op de voorgrond. Dat heilige moeten is er niet. Dan is het mógelijk om ze met de zorg van een vader te begeleiden. Bij ons in de kleedkamer heerst er daarom nooit een zenuwen stemming. Ze weten, dat de wedstrij- COM PETITIE-WEDSTRIJD 2e KLASSE K.N.V.B. ZATERDAG A.S. 13 SEPTEMBER AANVANG 14.30 UUR AAN DE ZWALUWENLAAN - TOEGANGSPRIJS f. 1,50 JONGENS EN 65 PLUSSERS f. 0,75 den goed gekozen zijn. Wedstrijden, die geen cent opleveren, maar me wel de dank van de jongens geeft. Door overwinningen. Natuurlijk, want we kennen weinig verliespartijen". Flinke knoop Een stukje „dank" ook, zit aan zijn pols. Een horloge annex chrono meter. „Ik ben een raar mens. Ik heb uit principe nog nooit van wie dan ook een ringetje aan willen pakken. Een horloge had ik niet, totdat bij een be paalde partij mijn man in moeilijkhe den kwam en ik waakzaam moest zijn. Bij het minste geringste nadeel zoju ik de handdoek in de ring moeten gooien. Maar ik wist echt niet of die partij al een minuut bezig was of slechts enkele seconden. Dat moet ik toen gemom peld hebben. De volgende dag stonden ze met dit horloge voor me". Elke slag, die zijn pupillen moeten in casseren, voelt o.ij bij zichzelf nadreu nen. „De bokssport is hard", verzucht hij. „Dat weten de jongens. Dat weet ik". Toch zetten ze door. Waarom eigenlijk. „Wat voor de één de wil is om zich waar te maken. Om te laten zien, dat hij niet dat verschoppelinge tje is, is voor de ander een motief om te tonen, dat hij niet dat rijkeluis zoontje is, maar een gewone jongen. Neem John Doorenbos. Die jongen kon niet afreageren. Niet één keer een flinke knoop zeggen. Dat deed ik dan wel voor hem. Nu weet hij ook hoe het moet. Zoiets moet een uitlaatklep kunnen zijn". De asbak vult zich met sigarettenein- den. Wim de Haan zit nog steeds op zijn praatvloer. Stil is hij pas, wanneer in de ring de eer op het spel staat. Bij de halfzwaargewichten bijvoorbeeld telt zijn school maar liefst drie titel kandidaten: Theo Klaassen, Wim Radings en Fred Koogje. Komen ze door de eerste ronde, dan bestaat de mogelijkheid, dat twee van hen in de Licht en steungevend Panty in slipmodel, van Jacquard lycra (polyamide/elasthan 75/25). In 'n fraai bloemmotief. Met e£n geheel dubbel buikpand en tricot gebreid kruisje. In de maten 65-70-75:80, en keus uit een groot aantal leuke kleuren. van f 9,95 voor yiQi Promotie en degradatie Door de KNVB is de promotie- en degradatieregeling van zowel I het zaterdag- als het zondagama- i teurvoetbal bekend gemaakt. De kampioenen van de le klas A en B (zaterdag) spelen een uit- en l thuiswedstrijd om het kampioen- schap van Nederland. De winnaar speelt daarna tegen de kampioen I van het zondagvoetbal met als in- zet het algehele amateurkam- pioenschap van Nederland. Uit de beide eerste klassen degraderen de nummers laatst en voorlaatst n de tweede klas. Uit de vier 2e klassen promoveren de kampioenen naar de le klas. De nummers laatst en voorlaatst J degraderen naar de 3e klas. De kampioenen van de twee 3e klas- (J sen in het district West 2 promo- veren naar de 2e klas, terwijl ook X hier de nummers laatst en voor- C laatst een stapje terug moeten doen. Hun plaats zal worden inge- I nomen door de kampioenen van V de vier 4e klassen in West 2. Uit l de 4e klas degraderen alleen de hekkesluiters naar de afdelingen. V Uit de hoofdklasse A, B en C van het zondagvoetbal degraderen de nummers laatst en voorlaatst. De j kampioen van de le klas promo- veert naar de hoofdklasse. De laat- ste en voorlaatste plaats zal degra- f datie ten gevolge hebben. De kam- pioenen van de 2e klas promove ren naar de le klas, terwijl de nummers laatst en voorlaatst de graderen. Deze regeling geldt even eens voor de 3e klas. De kam- pioenen van de acht 4e klassen ii_ het district West 2 promoveren naar de 3e klas, terwijl degradatie naar de afdelingen is weggelegd r de laagsteindigenden. tweede ronde tegen elkaar loten. „Dan ben ik ziek", is de reactie vanaf de vloer. „Het kan net zo goed in de halve finale of finale gebeuren. Maar de verzorging laat ik dan aan anderen over. Ik maak geen lievelingen, hoewel ik natuurlijk wel weet, wie er eigenlijk zou moeten winnen. Dat zijn geen prettige mpmenten. Zelf sta ik dan in een hoek van de zaal. Ziek". Conditioneel kunnen ze veel verdra gen. Vier maal per week staan ze aan getreden. Wim de-Haan is de aangever. Zijn nieuwste methode is het inbren gen van een speielement in de training. Overgenomen uit een boekje afkomstig uit de Oostbloklanden. „Ik zou niet Wim de Haan: „Dé bokssport is hard". weten, wie er hier in Nederland een boekje moest schrijven. Ikzelf?" Hij lacht hartelijk om de suggestie. Toch zal hij om woorden nooit verlegen zit ten. „Dat was zo mooi tijdens een kort geding tegen de boksbond. Och, ik had een ongerechtigheid waargenomen en dat wilden we voor de balie even be slechten. Ik kreeg een raadsman toege wezen, maar die hééft weinig gezegd. Zodra er niemand iets te zeggen had, begon ik weer. Zegt dié advocaat na afloop: wanneer ik weer eens iets heb op boksgebied, dan kom ik bij jou. Of we die zaak toen gewonnen hebben? Natuurlijk". GERARD S. VERVER SCHIEDAM Zwaargewicht John Doorenbos (22) werd door Wim de Haan b(j de Rotterdamse sportschool Schilperoord van de vloer geplukt. Ze kenden elkaar al langer, maar de blonde bokser wasvoor studie naar de Verenigde Staten vertrokken en ze hadden elkaar uit het oog verloren. De Haan: „H(j stond bij Schilperoord wat te sparren. Ik zag het direct: het zou zonde zijn, wanneer hij de wedstrijdring niet zou bereiken". Na vier lang niet malse partijen is Doorenbos nog steeds ongeslagen. Inmiddels stond hij al in de ring tegen de nummers twee van de Nederlandse kampioenschappen 1974 en 1975. „Toen ik hem voor zijn eerste partij inzette, zeiden ze tegen mij: De Haan dat kan je toch niet doen. Die jongen heeft nog een blanco startboekje. Ik had vertrouwen in hem en tot nu toe heeft hij alles waar gemaakt, wat ik van hem verwachtte". Het enige obstakel voor het behalen van de Nederlandse zwaargewicht titel lijkt nog titelhouder Piet Holtkamp. John Doorenbos: „Naar die wedstrijd leef ik toe. Samen met Wim ga ik het maken. Voor Holtkamp ben ik niet bang". Wim de Haan staat volledig achter zijn pupil. Zegt hij: „Hij kan alles bereiken en met het nodige optimisme zie ik ook gebeuren.dat hij de titel pakt. Kijk eens, voordat John bij me kwam had hij nog nooit in eer wedstrijd gestaan. Nu heeft hij zo'n eergevoel en zo'n trots opgebouwd, dat hij stoten kan pakken. Hij bokst met verstand". Of hij de nationale titel van de Westlander kan overnemen zal ook afhangen van de vorm van de dag, zoals Wim de Haan beaamt. Eerst ontmoeten ze elkaar op de Zuidhollandse kampioenschappen, maar bij eventueel verlies zal zijn afvaardiging naar de nationale kampioenschappen niet in gevaar f komen. Zuid-Holland namelijk gy» iWÉj^ maè twee zwaargewichten zenden KI WËM, It W en buiten Doorenbos en Holt kamp kent dit district geen zwaar gewichten. „In de Nederlandse bokswereld spreekt het behalen van een zwaargewichttitel aan. Hoewel een man als Holtkamp toch meer dan veertig partijen - waarvan zo'n stuk of 35 met opgave van de tegenstander heeft moeten boksen alvorens hij zijn erkenning kreeg". Hoe die tweekamp zich dadelijk zal ont- John Doorenbos wikkelen blijft zelfs voor De Haan treal. „Een titel is met gar - de bokskenner een vraag: een reis naar Canada", a „Holtkamp is een rechtsvoorstaan- Haan. „De kampioen zal z de bokser. Dat kan een probleem moeten waarmaken tegenover de zijn, omdat dan de linkse directe bond. Nu echter Piet Holtkamp moeilijk geplaatst kan worden. zijn erkenning heeft moet John, Het is een kwestie van oefenen en wanneer hij zegeviert, dat zeker dat doen we dan ook zeer inten- krijgen". John Doorenbos blijft zeker tot 1 na de nationale kampioenschap- j pen in begin 1976 in Nederland. I Of hij daarna zijn studie in Ameri- I ka zal vervolgen hangt af van het I resultaat, en mocht dat positief I zijn, van de beslissing van de boks- I bond om hem af te vaardigen naar j Olympische Spelen in Mon- VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze jitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven NZ 27 VLAARDINGEN Proost op de unieke aanbieding, 'n Origineel "Gilde" glasservies. Dit servies van de bekende "Leerdam" fabriek bestaat uit 6 bierglazen, 6 portglazen, 6 wijnglazen, 6 sherryglazen en 6 bitterglazen. Nu met een knipoogje naar de komende wijnmaanden van f 66, - voor REGIO VLAARDINGEN VOETBAL zaterdag: FC Vlaardingen '74 C - Veendam C (Marathonweg 14.30 uur). Marken Excelsior M, Zwaluwen - WHS (Zwaluwenlaan 14.30 uur). Maasdijk Be Fair (Lange Kruisweg Maasdijk 15 uur), HBSS HVO (Harga Schiedam 14.30 uur), VVGZ Vlaardingen, MVV'27 TSB (Maas land 14.30 uur). Hoekse Boys Naaldwijk (Harwichweg Hoek van Holland 14.30 uur). Phoenix Satelliet, DVO'32 Rijnmond (Zuidbuurt 14.30 uur), ZW Sunlight, Nelson - Cion, FC Veronica - VDL. Zondag: Helmond Sport - FC Vlaardingen 74, Dubbeldam - RK WIK, De Hbltandiaan Leerdam Sport (park 't Nieuwelant 14.30 uur), VFC - SSW (Sportlaan 14.30 uur), Schiebroek Hoek van Holland, St. Lode wijk VDL, Fortuna - SVDPW (Marathon- weg 14.30 uur), MSV71 Thessaloniki (P.J. Troelstraweg Maassluis 14.30 uur). ATLETIEK: zaterdag 13 september start Zalencentrum Lijsterlaan Maassluis, presta tieloop AV „Maassluis" starttijden 10 uur (2 km.), 10.15 uur (5 km.) en 11 uur (8 WIELRENNEN: zaterdag 13 september Lijs terlaan Maassluis 12 uur (liefhebbers), 13.15 uur (junioren) en 14.30 uur (amateurs). Ronde van Maassluis. HANDBAL: zondag 14 september park 't Nieuwelant 11 uur De Hollandiaan - Indus (heren), 13.15 uur De Hollandiaan Atomium (dames), Rotterdam 12 uur Spar taan - Unitas (dames), Hugo de Vriesstraat 14 uur WIK - DES72 (heren), 14 uur Wings - Unitas (heren). KORFBAL: zaterdag 13 september Geert de Grootelaan 16 uur Spirit - De Kapellen, De Lier 16 uur Valto - Oranje Nassau, Molen- weide Maasland 16 uur ODO - Warmond, Alphen a/d Rijn 16 uur Tempo CKC Maassluis, zondag 14 september Delft 14 uur DKC Vlaardingen. SCHIEDAM VOETBAL - zaterdag: AZ'67 C SVV (Alkmaar 14.30 uur). Geinoord PPSC, HVO (Harga 14.30 uur), GSS Maluku (Harga 16.15 uur). Groen Wit R GTB, WK - Smitshoek (Thurlede 13.30 Zondag. SVV Vitesse (Harga 14 uur), AFC, mes DVS, DHS EBOH (sportpark Kethel 14 uur), RIOS - Schiedam. Martini» DEH (Thurlede 14 uur), Tonegido Excel- or'20, Fortuna - SVDPW (Marathonweg Vlaardingen 14.30 uur)Ursus OSS, FCO - Demos, Abbenbroek SFC, WF Animo H ga 14.30 uur), Schiedamse Boys Var- Jord (Harga 14.30 uur), DRZ Vierpol- ders (sportpark Kethel 14.30 uur). Woensdag: DHS - UVS (nederlaagserie sportpark Kethel 20 uur). HANDBAL: zondag 14 september Thurlede 9.45 uur HVK - Ancora 3 (dames), Hoog- t 13 uur Eros - UVG (heren), Thurlede 13 uur DWS MSV (heren), 13 uur Wings DWS (dames). Rozenburg 14 uur Indus 'Iton (dames). Naaldwijk 14 uur Westlan- - UVG (dames). SCHAKEN: zaterdag 13 september zaal De Rank, Schiedamseweg 13 uur toernooi schaakvereniging „Schiedam". WIELRENNEN: zondag 14 september par cours De Vergulde Hand Vlaardingen 9.30 uur clubontmoeting RC Schiedam, RC Coureur, De Pedaalridders en De Mol, wielerbaan Harga 14 uur baanwedstrijden, dinsdag 16 september wielerbaan Harga 19.30 uur Populaires. Jo van der Touw jubileert SCHIEDAM Jo van der Touw, preases van de SV HV „Schiedam vierde op 9 september een bijna uniek jubileum. Op die dag werd hij name lijk in 1950 tot voorzitter benoemd, hetgeen inhoudt, dat hij nu de vijfen twintig jaar heeft volgemaakt. Zijn ver eniging wil dat niet onopgemerkt voor bij laten gaan. Daarom is er op vrijdag avond 26 september in het clubge bouw van Schiedam op Harga een receptie van acht tot tien uur. Voetbalvereniging voor haar C-elftallen in de leef tijd van 12-14 jaar. Heb je zin om in een gezellige vereniging te spelen? Bel dan de Hr. l.v.d.Pijl, I tel. 71.57.30, die graag alles over i onze vereniging wil vertellen. Sterke bezetting DHS nederlaagserie SCHIEDAM Ajax, Feijenoord en Sparta zijn onder meer de tegenstan ders van DHS in een nederlaagserie, waarvoor jot en met 26 november op het sportpark Kethel iedere week op woensdagavond een lichtwedstrijd ge speeld zal worden. De inzet is de Kappa-Schiecartonbokaal, die beschik baar werd gesteld door het gelijknami ge bedrijf. Ook vanuit de Schiedamse middenstand ondervond DHS aanzien lijke (financiële) steun. Sponsors zijn de Rabo Bank, Nightbar Lion d'Or, Bodega de Pacha, De Amstebron, La Romantica, Café 't Centrum West, M. Polderman (Toyota-dealer), Leo van Hal (speelautomaten), Dancing Granada, Café De Zon, 't Gouden Glaasje, snackbar 't Hoefijzer en Ver- weij Druk. Sporthuis Passage stelde vier wedstrijdballen beschikbaar en voor de kopers van een programma blad is er de gelegenheid een fles Olifant-jenever te winnen van Distil leerderij J.J. Melchers Wz. BV. De serie is gisteravond van start gegaan met een wedstrijd tegen SVV, daarna volgen ontmoetingen tegen UVS (17 september), Sparta (24 september), Excelsior (1 oktober), Schiedam (8 oktober), Feijenoord (15 oktober), Zwaluwen (22 oktober), PPSC (29 oktober), Hermes DVS (5 november), FC Vlaardingen '74 (12 november), VUC (19 november) en Ajax (26 november). De wedstrijden beginnen om acht uur.

De Havenloods | 1975 | | pagina 4