SBbRT 'Ik toon zelden mijn emoties' Sfeaxt Agenda De Hollandiaan zonder voorzitter 19.95 LAMOS DEM waterweg] («ftSPÖÜII Waterweg j topscorer j termeulen termeulen termeulen DE HAVENLOODS-DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1975 De vervuiling van de Vlaardingse Vaart en zijn Vlieten wordt niet veroorzaakt door watersporters en hengelaars. Tot deze eensgezinde conclusie kwamen de sectie watersport van de VRSR, de Vlaardingse wethouder Rien Boven berg en twee leden van de studie-com missie. Delfland tijdens een gezamen lijke vergadering. Wie dan wel de boos doeners zijn De bewoners van het West land bijvoorbeeld, die er niet voor terugdeinzen hun vuil in het water te deponeren. Niet minder belangrijk is de functie, die deze wateren hebben als spuikanaal, waardoor het vuil van Delft wordt aangetrokken. Als goede derde in het rijtje vervuilers gaat de oeverrecreant voor de bijl. Aan de on schuld van de watersporters wordt dus niet getwijfeld. Laten we maar hopen, dat ze zeker van hun zaak zijn. We ho pen ook, dat de botenbezitters eens wat zuiniger gaan omspringen met de rietkragen van vaart en vlieten. Zolang het nog voorkomt, dat de met riet be groeide oever als aanlegplaats gebruikt wordt - met het gevaar dat het riet de vernieling in gevaren wordt - lijkt het niet overbodig om ook daar eens op te wijzen. Overigens ging het op die bijeenkomst met wethouder Bovenberg om de ver vuiling. Overeengekomen werd, dat in het voorjaar de gemeente Vaart en Vlieten zal reinigen, waarna de water sporters hetzelfde in het najaar gaan Fortuna's commissaris van algemene zaken Aad van Cortenberghe liet via de weekbrief de leden meegenieten van een stukje conversatie na de training. Dat ging zo. Speler: „Ik dacht, dat de kleedlokalen opgeknapt zouden wor den. Daar was toch geld voor Nu sta ik weer in de rotzooiBestuurslid: „Geld wel, ja. Maar er zijn ook handen nodig om het werk te doen". Speler weer: „Nou ja, dan organiseer je toch wat". Bestuurslid (het zou ons verba zen, wanneer Van Cortenberghe het zelf niet was): „Goed. Kan ik je note ren Speler: „Neen hoor. Mij niet. Ik kijk wel uit". Bestuurslid: „Iemand an ders van de aanwezigenStilte. Be stuurslid tenslotte: „Oké, dan staan jullie volgend jaar nog in de rotzooi". Vraag niet aan WFfvoetbalj-voorzitter Van der Reijken naar een aan de Schie- damse sportraad gerichte brief van 21 mei 1975. Daarin liet de vereniging weten, dat ze met een jeugdafdeling (3 elftallen) ging starten met daaraan ge koppeld de vraag of men een oplossing weet voor het dreigende veldentekort. En ook de, met een vraagteken beslo ten, zin' Zouden we in aanmerking kunnen komen voor de Schietbaan straat Een soort PPSC-SFC verhou ding dus: WK op zaterdag en WF op zondag. Maar WF weet nog steeds het antwoord van de sportraad niet. Van der Reijken: Netjes een brief schrij ven (en niet voor de eerste keer) en dan helemaal geen antwoord krijgen. Je zou eigenlijk het hoofd moeten bui gen en denken, dat het toch wel weer niets zal worden. Misschien wordt dit wel gedacht, maar dat doen we nooit". Geduld blijft een schone zaak. Ook voor het bijna dertigjarige WF. Blijkens dé notulen van de vergadering van het dagelijks bestuur van de VRSR op 18 augustus gaat men er bij de voet balverenigingen op aandringen velden beschikbaar te stellen aan elftallen van buitenlandse werknemers. Alles goed en wel, maar dat valt totaal niet te rij men met het standpunt van de chef van de plantsoenendienst, die het zo meravondvoetbal juist wil terugdrin gen. Men belandde bij deze kwestie op een vergadering van de sectie voetbal op 9 september en aanleiding was het agenda-punt „afkeuringen". Tijdens de competitie 1974/75 mochten de afde- lings-elftallen bij afkeuring van het ge hele R VB-programma zelf beslissen of het mogelijk was het standaard-elftal op hun veld een vriendschappelijk wedstrijd te laten spelen. Deze regeling had goed gewerkt. Wanneer echter ook de gehele KNVB was afgekeurd, dan mocht er door niemand gevoetbald worden. Daarin wilde nu de heer Kalfs- beek een verruiming aanbrengen. Ove rigens onder de voorwaarde, dat de verenigingen plechtig zouden beloven het avondvoetbal in het voorjaar naar een minimaal niveau terug te brengen. Liever zag hij wanneer we het goed begrepen hebben - dat er helemaal een punt achter gezet wérd. Overigens bestaat er een bindend voorschrift, dat slechts op dinsdag- en donderdagavond per veld een wedstrijd gespeeld mag worden. Maar controles van het sport- bureau hebben uitgewezen, dat daar mee door sommige verenigingen enorm de hand wordt gelicht. Indien de vere nigingen toezeggen dit te zullen bestrij den, is de heer Kalfsbeek bereid ook bij algehele afgelasting de verenigingen het mandaat te geven zelf (in samen werking met de consuls) te beslissen of er vriendschappelijk gespeeld kan wor den. In de okto ber-vergadering van de sectie voetbal komt men op dit punt terug. #ee De korte golf De VDL-pupillen zijn in juni naar Lunteren geweest. Het is zo goed bevallen, dat men nu al weer plannen maakt voor volgend jaar. Hel- voirt wordt dan het doel. De honkbalvereniging Groenoord heeft de trekking van de loterij uitgesteld tot 29 november Tot nader order wordt het wedstrijdsecretariaat van GSS waargenomen door N. Mout, Mackay straat 43, Schiedam (tel. 701113) MVV'27 heeft een nieu we prijzenkast. Zo mooi, dat het een betere naam waard is dan het ordinaire woord „prijzenkast" Althans dat vindt het bestuur De Schiedamse tafel tennisvereniging Perfekt heeft voorlo pig een ledenstop CION kent nu ook een doelpuntenfonds Ursus verzoekt de opsporing en aanhouding van een leider voor het eerste elftal. De beloning: een consumptie Excel sior M heeft een interne topscorer competitie. Piet Tuitel scoorde ook en wilde op de lijst. Hij zond de bal ech ter in eigen doel, maar vond het toch vreemd, dat zijn naam niet in het klas sement genoemd werd. De grapjas JO VAN DER TOUW JUBILEERT SCHIEDAM Jo van der Touw is er de man niet naar zich met ge weld op de voorgrond te plaatsen. Daar heeft hij trouwens nu net he lemaal het postuur niet voor. Niettemin staat hij al een kwart eeuw aan het hoofd van een legertje sportmensen. Vijf en twintig jaar voor zitter van de SV HS „Schiedam". Toch een uniek jubileum. Dan kan je natuurlijk trachten grappig te zijn en wijzend op het zilveren huwelijksfeest dat hij en zijn echtgenote ook net achter de rug heb ben als mannen onder elkaar vragen of het één het ander als een soort vlucht heeft opgevolgd, maar dan zit je toch mooi op de ver keerde golflengte. Niet dat hij aan de veronderstelling aanstoot zal nemen, want daarvoor is zijn gevoel voor humor te breed geschakeerd Hij is gewoon in die functie getuimeld, zoals vele collega's van andere verenigingen. Op het moment, dat hij gekozen werd, mocht hij zich nauwelijks drie weken getrouwd noemen, maar hij had dat net zo goed al jaren kunnen zijn. Of helemaal niet. Hij was - zo leek het - voorbestemd om voorzitter te worden. De man, die in september 1950 het meest geschikt leek om een vereniging van vijf senior- en één juniorelftal te leiden. Vrijdagavond biedt „Schiedam" hem een receptie aan in het clubgebouw op Harga. En hij verdient dat! Dat vragen mag dan dikwijls niet tever geefs zijn, maar de hele procedure kost meer tijd. We moeten er meer moeite voor doen". „Wat mij boeide en eigenlijk nog steeds boeit in die functie is het kon- takt met mensen, die eigenlijk allemaal proberen zich gezond te ontspannen. Dat proberen wij ze te geven. Wanneer je eenmaal een tijdje daarmee bezig bent, dan vergroei je nog meer met die club. Je gaat de belangen van de ver eniging zien. Dat is mijn motivatie om het zo lang vol te houden". Jo van der Touw is een rustig spreker. Geen ellen lange volzinnen zonder einde. Ondui delijke taal ontbreekt. Waar een klem toon hoort, klinkt hij ook. En dat is iets, waarin zijn jarenlange ervaring als preases zeker doorklinkt. Hij veraf schuwt animositeit. Zijn er problemen, dan moeten die uitgepraat worden. Zo kreeg hij te maken met gezellige, met moeilijke, met soms woedende en met muggenziftende mensen. Een karakter laat zich niet omvormen. Ook door een kalme, allesbegrijpende Jo van der Touw niet. Toch moet hij het talent gehad hebben karakters te doorgron den. Hij liet iedereen in zijn waarde, zonder ze direkt gelijk te geven. Hij zocht het recht. Stond nooit boven, maar tussen de leden en zoiets dwingt toch respekt af. Concludeer nu niet, dat Jo van der Touw en zijn manschappen het vereni- gingsgebeuren in een handomdraai re gelden. Daarvoor is de mens tussen 1950 en 1975 teveel veranderd. „Di rekt na de oorlog was de eenheid gro ter. Bestond er ook een grote opoffe ringsgezindheid voor elkaar. Men trok naar de sportvleden. Er was niets anders". spontaan „Het leiden van een vereniging is veel moeilijker. De mens anno 1975 is agressiever. Heeft langere tenen. An derzijds is de bereidheid om iets voor de vereniging te doen afgenomen. Wan neer we vroeger mensen vroegen voor het verrichten van enkele werkzaamhe den, dan meldden zich spontaan zo'n twintig tot dertig werkers. Nu moetje het ze persoonlijk vragen, want de er varing heeft ons geleerd, dat een op roep in het clubblad geen zin heeft. Winst BMTOG MAASSLUIS- Het eerste team van de tafeltennisvereniging Bowling Maas sluis TOG lijkt zich een weg terug te banen naar de promotie-hoofdklas. Werd in de openingswedstrijd van het seizoen Tempo Team al teruggewezen, nu werd in Maassluis Wibats 4 met een 9-1 nederlaag naar Scheveningen ge zonden. Frans en Nico Capellen won nen ieder hun drie partijen, terwijl Wim van der Poort slechts in Van Wijk zijn meerdere erkennen. Ook de dub bel eindigde in Maassluis voordeel. Overige uitslagen: Contact 3-BMTOG 7 3-7, Overschie 3-BMTOG 5 9-1. Flardingha Rijders naar Krimpen VLAARDINGEN - Op vrijdag 26 sep tember neemt de Vlaardingse Auto club „De Flardingha Rijders" deel aan een routebeschrijvingsrit van „The Skymasters" uit Krimpen aan den IJs- sel. De lengte van de rit is circa veertig kilometer en er kan worden gereden in drie klassen (A, B en C), zodat ook be ginners kunnen deelnemen. De in schrijving is vrijdag vanaf 19 uur in ca fé-restaurant De Griffioen, le Leyden Gealstraat 17, Vlaardingen en de kos ten zijn f.5,- (per equipe met twee li centies), f.6,50 (per equipe met één licentie) en f.7,50 (per equipe zonder licentie). Grote scores zijn tijdens het weekeinde uitgebleven, terwijl het ook opvallend is, dat nu de kop van de kompetitie eraf is - ook het gemiddelde van de geklasseerde spelers aan de lage kant blijft. Een interessant gegeven, temeer omdat dan ook de strijd om de eerste plaats spannend blijft. De stand: 1 t/m 4: Chris Bongers (Vlaardingen), Leo Boon (Hoek van Holland), Peter van der Hoeven (Excelsior 20en Wim Moree (WF) 1,33 (allen 4 uit 3): 5 t/m 8: Jan van Altena (VDLJ en Leen Pijper (Zwaluwen) 1 (beiden 3 uit 3), Dick van der Eist (DVO'32) en Peter de Jong (MSV'71) 1 (beiden 4 uit 4); 9 t/m 12: Wim Bos (SFC), Siem van Gerven (GSS), Ben Stip (Schiedamse Boys) en Coen Winkelman (PPSC) 0,75 (allen 3 uit 4). De mens anno 1975 is ook niet langer bereid klakkeloos aan te nemen, wat er vanuit de top over hem uitgestooid wordt. Terecht overigens. Hij stelt vra gen. Over het hoe en waarom. Jo van der Touw: „Ze willen inspraak heb ben. Akkoord, maar dan in zaken waarvan ze zelf verstand hebben. Ze willen het waarom weten. Dat is niet erg, maar dan wel onbevooroordeeld. Niet het waarom in de mond nemen, terwijl ze voor zichzelf al hebben uitgemaakt, hoe het dan wel moet. Dat is geen goede basis voor een discussie. Weet je, ik heb mijn ideeën over de ontwikkeling van de vereniging. Maar als bestuurslid heb ik eigenlijk multi functioneel leren denken. Dan kan ik voor mezelf wel een mooi idee uitwer ken, maar tegelijk moet ik vooruit denken. Zou het in het belang van de anderen zjjn? Wat zou hun mening eigenlijk zijn? Hoe kan ik dat weerleg gen? Een soort partijtje dammen. Voor je een zet doet moet ook aan de volgende zetten gedacht worden. Ove rigens ben ik niet iemand, die zich afsluit voor andersdenkenden. In we zen heeft iedereen een beetje gelijk. Zaak is alleen om uit diverse meningen Neem mee zo'n luxe keukenkruk met stabiel onderstel. Handig voor de "even zitten" klusjes in de keuken. Zitting van oranje of zwart skai. De 4 verchroomde poten zijn voorzien van anti-slip-doppen. Nu voor de mee neem prijs van slechts Internationale zwem wedstri j den in Kolpabad VLAARDINGEN Door deelneming van het Tsjechische CKD-Bohemians en het Westduitse SC Delphin krijgen de zwemwedstrijden, die VZC vrijdag 26 september in het Kolpabad organi seert het predikaat internationaal. Het vijftal-verenigingen, waarvan de deel- ners op de startblokken van het Vlaar dingse zwembad verschijnt, wordt ge completeerd door het Haagse Zian-Vi- tesse en het Zwijndrechtse De Devel. Verwacht wordt, dat in het verbeterde Kolpa-bad - met onder meer nieuwe startblokken, nieuwe wedstrijdlijnen en veiliger kanten - zeker een aantal records kunnen sneuvelen. De Tsje chen namelijk hebben in hun ploeg He lena Hladka, Josef Kuf en Milan Pavli- cek, die in juni met de Tsjechische jeugdploeg deelnamen aan wedstrijden in Rijswijk. Aan Nederlandse zij de treden vrijdag onder andere aan: Henk en Hans Elzerman, Ruud Beele, Linda van der Ven (allen Zian-Vitesse), Ju dith Verkerk, Henk Bakker (beiden De Devel) en VZC-ers Ada Pors, Diane Edelijn, Ruud Pijper, Frits Jan Edelijn, Rob de Gier en Yvonne van Heijst. De wedstrijden beginnen om zeven een compromis te distilleren, waarmee tenslotte de vereniging het meest gediend is. Kijk, wanneer we diep in een probleem gedoken zijn en we zijn er uitgekomen, dan is voor mij die avond nuttig geweest. Het zelfbewust zijn van de mensen is verscherpt en daar hebben wij als bestuurders toch degelijk rekening mee te houden". sponsor te intensief Jo van der Touw heeft ontegenzegge lijk zijn stempel op „Schiedam ge drukt. Hij stelt de mens centraal. Niet de prestaties. Zegt hij: „Zo hebben we er altijd voor gewaakt onze amateur- status zo zuiver mogelijk te houden. We weten allemaal, dat er in de ama teurwereld iets aan de hand is. Dat er bijvoorveeld reiskosten vergoed wor den, die niet in verhouding staan tot de werkelijk gemaakte kosten. Aan die tendens weigeren wij mee te doen. Ik merk, dat ook - vooral oudere - be suursleden van andere verenigingen het er moeilijk mee hebben. Dat ze moge lijk overstag zijn gegaan, maar niet van harte en dan alleen om het prestatie niveau te handhaven. Wij piekeren er niet over om odk maar één wens te ho noreren. Dat zou trouwens een grote onrechtvaardigheid zijn tegenover de jongens, die al jaren bij ons voetballen. Nieuwe mensen kunnen bij ons ko men, maar het enige, dat we ze kunnen bieden is een vriendelijke en - zoals ik het ervaar - gezellige vereniging. De afdeling voetbal heeft nu een sponsor (red. Van Eijk's Vak- en Vrijetijdskle- ding, Hoogstraat 153 in Vlaardingen). Dat komt ten goede aan de gehele ver eniging. Goed, het eerste elftal kreeg een nieuw tenue, maar de rest van het sponsorgeld wordt voor algemene doel einden aangewend. Niet het eerste voetbal- of honkbalteam hoeft altijd vooraan te staan. Vaak is een speler uit het achtste of negende elftal nog waar devoller. Daarom moet ook aan hen gedacht worden". Nog een jaar zal Jo van der Touw voor- "X" Jo van der Touw: „Nog één jaar". zitter blijven. Daarna zal hij afstand doen van een functie, die - zoals hij zelf beaamt - een integrerend deel van zijn leven geworden is. „Ik wil wel eens afstand doen van het dragen van de verantwoording", stelt hij. Het le verde hem drie jaar geleden al een Wandel Grand Prix Nederland in Vlaardingen VLAARDINGEN - De wandelvereni ging DOT en Volharding organiseren zaterdag 27 september de 2e „Wandel Grand Prix Nederland". Dit maal is de start in Vlaardingen bij de Savorin Lohmanschool in de Kamerlingh On- nesstraat (Westwijk). De reden van deze keuze noemen de organisatoren ondermeer de betere parkeergelegen heid. Bovendien vond men dat in en rond Vlaardingen betere routes uitge zet konden worden. Ook in tegenstel ling tot de eerste Wandel C.randprix krijgen nu de deelnemers, die de tocht volbrengen een herinneringsmedaille. Gelopen kan er worden over 20 km. (veertien jaar en ouder), 15 km. (twaalf jaar en ouder) en 10 of 5 km. (vanaf zes jaar). De inschrijfkosten zijn twee gulden en de inschrijfadressen zijn S. Broere-Pleit, Desdamondastraat 155, Rotterdam-Hoogvliet (tel. 010- 161113) en K.W. Mallan, Patijnstraat 31b, Rotterdam-Overschie (tel. 010- 159746). Vader gaat op stap en zoonlief gaat mee. Tuurlijk. Samen sokken kopen, ja, die van dat behaaglijke polyacryl/polyamide. Ze zijn er in vele modekleuren. En in alle courante herenmaten voor nog geen 2 gulden maagbloeding op. Immers hij mag dan aan de oppervlakte een kalme, niet kwaad te krijgen persoon lijken, intern woeden er soms flinke stormen. „Za ken, die verkeerd gaan trek ik me altijd erg aan. Dat kan ik niet van me afzet ten. Verkeerd natuurlijk, maar ik ben er één, die te lang, te intensief met iets bezig kan zijn". Hij is een gelijkmatig man, die zelden tot een explosie komt. „Ik zal daarom ook zelden emotioneel zijn. Innerlijk wel, maar niet uiterlijk. Ik heb overigens een enorme steun ge had aan mijn vrouw'" Veel thuis is Jo van der Touw in die vijfentwintig jaar niet geweest. Het is een overdenking waard: „Wanneer ik daaraan denk, besef ik dat ik aan mijn gezin weinig tijd heb kunnen besteden. Dat ik misschien privé te weinig ge daan heb en te weinig aandacht be steed heb aan zaken, die dat waard waren". Zoals Van der Touw „Schie dam" van een gezicht voorzag, zo was het ook andersom. Recht uit het hart, zegt hij: „Wanneer ik terugkijk, dan geeft het rnjj de voldoening voor zo veel andere mensen zoveel dingen te hebben kunnen doen. Dat ik heb kun nen zorgen, dat ze voor de televisie vandaan kwamen. Dat ik een krachtige positieve bijdrage heb kunnen leveren aan de recreatie van een grote groep mensen". GERARD S. VERVER WK organiseert z a al voetb altoernooi SCHIEDAM- Op zaterdag 27 sep tember en 4 oktober organiseert WK in de Margriethal een zaal voetbaltoernooi, waaraan zal worden deelgenomen door de Rotterdamse Scheidrechters Vereniging, de Rotter damse Studenten, Germinal, Sparta, Groenoord, PPSC en uiteraard WK. Het toernooi begint op beide avonden om zeven uur en zal worden geleid door de arbiters Kempers, Breevoort en Roetman. Inzet van dit eerste zaal voetbaltoernooi in de Margriethal is de VVK-wisselbokaal. Als intermezzo spelen op zaterdag 4 oktober de Schiedamse voetbal trainers een wedstrijd tegen de plaat selijke sportjournalisten. Jan de Bruin treedt af VLAARDINGEN - Na drie maanden kan De Hollandiaan weer gaan uitkij ken naar een nieuwe voorzitter. Jan de Bruin, die het commando van Bertus de Vette had overgenomen, heeft na melijk te kennen gegeven zijn functie te willen neerleggen. Job Mostert zal hem voorlopig opvolgen, totdat via een buitengewone algemene ledenvergade ring een benoeming kan volgen. Overi gens zal De Bruin (eigenaar van dt Rotterdamse damesmodezaak Women) de vereniging blijven sponsoren. Ook in de plannen, die hij samen met het bestuur had samengesteld, komen geen veranderingen. De Hollandiaan kan op zijn steun blijven rekenen, zo liet hij ons weten. Jan de Bruin zelf begrijpt terdege de problemen, die door zijn aftreden zijn ontstaan. „Maar", zo stelt hij, „ik had geen ander alternatief. Wanneer ik iets doe, dan doe ik dat graag goed. Ik heb destijds al tegen ze gezegd: Jon gens, jullie moeten dit zien als een proefperiode. Reken maar op me, want ik zal niet snel afvallen of opge ven. Toen wist ik nog helemaal niet, dat het van zo'n korte duur zou zijn". meedenken Begin augustus namelijk kocht hij een produktie-eenheid in België, hetgeen hem noopte nog punctueler de mode beurzen in het buitenland te bezoe ken dan voordien al het geval was. „Bij De Hollandiaan mogen ze van hun voorzitter verlangen, dat hij regelmatig op het veld verschijnt. Meedenkt, meebestuurt. Dat kon ik na die Bel gische aankoop niet meer. Ik hou er niet van om een ere-baantje te hebbe. Ik wil iets goeds doen. Om alleen voor de eer voorzitter te zijn, daar voet ik niets voor. Ik ben in dat geval liever loopjongen dan voorzitter. Als het maar in het belang van de vereniging Dat belang stelt hij ook nu voorop, want zijn aftreden maakt de weg vrij voor een voorzitter, die zich wel intensief met de vereniging kan bezig houden. „Het sponsorprogramma blijft normaal gehandhaafd, maar ik geloof niet dat de instelling van het bestuur en van de trainer als zodanig gewijzigd zal worden. We hebben een jeugdtoernooi voor 1976 op het pro gramma. Een poging om de jeugdaan- was, die wat afgezwakt was, weer op gang te brengen. We dachten eerst aan een internationaal toernooi, maar het is tenslotte een nationaal toernooi ge worden rond de Paasdagen. Och, dan is er wat het eerste elftal betreft, de opmerking hoofdklas gevallen. Dat komt in een gesprek al gauw ter sprake en waarom ook niet, maar dat wil niet direkt zeggen, dat die klas ons voornaamste doel is. We willen een sterker elftal formeren, wat even tueel hoger kan gaan spelen. En dat is al een verschil. Kan je dan met dat elftal doorstoten, waarom dan niet. Het zou alleen al voor het Vlaardingse voetbal goed zijn Overigens heeft Jan de Bruin ook op medisch advies zijn werkzaamheden enigszins moeten beperken. Omdat hij al sponsor was van De Hollandiaan en ook werkgever van diverse spelers uit deze vereniging werd hij voorgedragen als opvolger van Bertus de Vette. Sportminded als ik ben, heb ik toe gestemd, maar achteraf bezien is het allemaal toch wat te overhaast gegaan. Je wordt tenslotte geen voorzitter voor drie maanden. Dat was mijn bedoeling zeker niet en ik betreur het ook zeer, dat het zo gelopen is. Maar aan de andere kant hebben we in het bedrijfs leven voor meer mensen te zorgen, dan alleen voor voetballers, die die sport als vrijetijdsbesteding zien. De verant woording voor mijn werknemers was voor mij doorslaggevend. Ik heb er ook met mijn vrouw uren over zitten pra ten. Ze zei op een gegeven moment: het kan gewoon niet. Je moet ook eens een keertje thuis zijn. Ze had gelijk, want dat ontbrak er ook nog wel eens begrip Hij heeft het bestuur van De Hollan diaan begrip gevraagd voor zijn stap. „Ik heb gezegd: laat het even op jullie inwerken. Reageer niet te emotioneel en denk er over na. Bekijk eventueel wie mijn opvolger wordt en probeer een alternatief te vinden. Ik hoop, dat ook de leden inzien, dat mijn aftreden niet veroorzaakt wordt door proble men. Er waren helemaal geen moeilijk heden, het ging prima. Je moet niet vergeten, dat wanneer je als nieuweling in een bestuur komt en je bent daar voorzitter, dan ben je nog geen voor zitter. Dat word je pas echt op lange termijn, wanneer je iets voor die vereniging doet. Ik heb gewoon niets kunnen doen. Nadat ik er de laatste weken nog eens diep over nagedacht had bleef er voor mij met de recente ontwikkelingen in mijn bedrijf voor ogen geen andere keus dan af te tre- REGIO VLAARDINGEN VOETBAL- zaterdag: FC Vlaardingen'74 C-Heerenveen C (Marathonweg 14.30 uur), NSVV-Excelsior M, Zwaluwen-De Zwerver (Zwaluwenlaan 14.30 uur), Maasdijk-Rijns- burgse Boys (Lange Kruisweg Maasdijk 15 uur), JAC-HVO, SC Voorne-Vlaardingen, Devjo-TSB, MVV'27-Naaldwijk (Maasland 14.30 uur). Hoekse Boys-Duno (Harwich- weg Hoek van Holland 14.30 uur) DVO'32- FC Maluku (Zuidbuurt 14.30 uur). Oude Maas-Sunlight, SDV-VDL (zat.), FC Veroni- ca-Cion. Zondag: FC Groningen-FC Vlaardingen'74, Leerdam Sport-RK WIK, De Hollandiaan- DEH (park 't Nieuwelant 14.30 uur), VFC-SVW (Sportlaan 14.30 uur), Steeds Voorwaarts-Hoek van Holland, VDL Tediro (Sportlaan Maassluis 14 uur), Fortuna-Gg- luk vogels (Marathonweg 14.30 ur), MSV'71-RVVB (Bilderdijklaan Maassluis 9.30 uur). HANDBAL: zondag Rotterdam 13 uur Ac- tief-Unitas (h); Bilderdijklaan Maassluis 13.15 uur Unitas-DES'72 (d); Hugo de Vriesstraat 12 uur WlK-Spartaan (h), 13.15 uur WIK-Oliveo (d). VOLLEYBAL: donderdag 25 september Olympia-hal Maassluis 19.30 uur MVC-Liba non (d); sportzaal Haydnlaan Maassluis 20 uur MSV'71-Volley'68 3 (d); Rotterdam 21.30 uur Alexandria 3-MSV(h), Maassluis 19.30 uur MVC 2-Sunlight(h), vrijdag 26' september sporthal Floris de Vijfdelaan Vol- ley'68-Wl K/BW(d); zaterdag 27 september Rotterdam Ommoord 15 uur Gerard de Lange/RC 2-Volley'68(h), Rotterdam 17.30 uur Schovocomca 2-MNV(hl. WIELRENNEN, zondag Puttershoek 9 uu'r combi-wedstrijden RC Coureur, De Mcri, Ahoy en Rotterdam. ZWEMMEN: vrijdag Kolpabad 19 uur VZC internationale zwemwedstrijden WANDELEN: zaterdag start Savornin Loh-, manschool, Kamerlingh Onnesstraat vanaf 10 uur Wandel Grand Prix Nederland. TAFELTENNIS: zaterdag Lijnbaancomplex 14 uur Radio Molenaar-Korenbeurs 3; Delft! 18 uur Phoenix 3-BMTOG. KORFBAL: zaterdag Geert de Grootelaan 16 uur Spirit-Kwiek; Ridderkerk 16 uur Sagitta-Oranje Nassau; Bilderdijklaan Maas sluis 16 uur CKC Maassluis-Avanti. HOCKEY: zondag Claudius Civiluslaan 13 uur Pollux-Aeolus (d), 14.30 uur Pollux Aeolus (h). SCHIEDAM VOETBAL: zaterdag Veendam C-SVV G. Zuidvogels-PPSC, HBSS-SV35 (Harga 14.30 uur), GSS-SV Rijnmond (Harga 16.15 uur), Zinkwegse Boys-GTB, VVK-WIA (Thurlede- 13.30 uur). Zondag: SVV-SC Cambuur (Harga 14 uur[, VUC-Hermes DVS, HOV-DHS, Hellevoet- sluis-Schiedam, Martinit-DFC (Thurlede 14 uur), St. Lode wijk-Excelsior'20, 's Graven deel SVDPW, Ursus-DJS (Harga 14.30 uur), Hillesluis-Demos, DRZ-VND (sportpark Kethel 14.30 uur), SFC-De Groen Witten (Thurlede 14.30 uur), Blijdorp-WF, RDM-FCN'66, Schiedamse Boys-Afrikaan der Boys (Harga 14.30 uur). Woensdag: DHS-Excelsior nederlaagserie - sportpark Kethel 20 uur). ZAATVOETBAL: zaterdag Margriethal 19 uur VVK-toernooi. HANDBAL: zondag Thurlede 9.45 uur HVK-DWS 2(d); Adm. de Ruyterweg 12.30 uur Wilton-Eros(d), 13.45 uur Wilton Anco- ra 3(h); Thurlede 13 uur DWS-Hermes(d), 14 uur DWS-Westlandiah)Den Hoorn 13 uur Hercules-UVG(d); Thurlede 13 uur HVK-DES'72 2(h), Rotterdam 13.15 uur Roda'71 2-UVG(h). VOLLEYBAL: zaterdag Margriethal 14 uur Passage/VCJ-Data C/D(h). TAFELTENNIS: zaterdag Leiden 18 uur Scylla-Koren beurs. COMPETITIE-WEDSTRIJC 2E KLASSE K.N.V.B. ZWALUWEN DE ZWERVER Verfraai uw auto met deze behaaglijk zittende auto-stoelhoes van 80%acryl en 20% polyester. Universeel model uitgevoerd met stretchkap, anti slip-rug en bevestigingsbanden. De hoes heeft een ingeschoren mozaik motief. In donkerbruin en licht-beige. Nu f n f 29,95 voor

De Havenloods | 1975 | | pagina 4