SfóRT 'Bowling kan recreatie sport nummer één worden Spart Agenda 'Eindigen bij 25 zou al erg de eerste mooi zijn: WESMNDIfl 0NGS DEM MMTERWE6 naar Peter de Bruin ©JPÖRj WK carting VLAARDINGEN ROZENBURG termeulen m MASSIEF EIKEN MEUBELEN termeulen 1OQ80 FC Vlaardingen '74 naar Holy Waterweg topscorer femina R.K.WIK EMMA termeulen DE HAVENLOODS-DONDERDAG 2 OKTOBER 1975 Hoewel het cricket uiteraard aan zijn overwintering is begonnen, denkt men bij Hermes DVS al weer aan het nieuwe seizoen. Tijdens een bestuurs vergadering werd met enige verontrus- I ting geconstateerd, dat de prestaties af namen: het eerste team kon zich ter nauwernood handhaven in de eerste klas. Het bestuur gaf daarom de cricketcommissie in overweging zich met spoed te beraden over de moge lijkheden de prestaties op te voeren. Welnu, bij Hermes DVS laat men zich iets niet tweemaal zeggen en voor de maand september voorbij was, lagen de plannen op tafel. Met de training zal mogelijk reeds in november worden gestart, terwijl alles in het werk gesteld zal worden (red. en dat moet heel wat zijn) om voor de zo mermaanden een goede coach aan te trekken. Bovendien gaat men een enquête houden onder alle leden met het doel beter geihformeerd te raken over de mogelijkheden, die de cricket- sport heeft en de wensen, die juist on der de actieve spelers leven. Onder werpen van deze enquete zijn onder meer: crickettour, propaganda, zelf werkzaamheden en activiteiten gedu rende de wintermaanden. Werk aan de winkel dus voor de cricketcommissie van Hermes DVS. Het is te hopen, dat Cherry Willems inmiddels zijn door het winnen van een weddenschap met een persoon, die durfde beweren dat het Hermes- cricket team zou degraderen) eerlijk verdiende liter vuurwater ontvangen heeft. Kunnen ze met zijn allen af en toe een hartversterkertje nemen.. Bij de Vlaardingse badmintonclub Re- foba ontstond maanden geleden een enorme strijdvraag met als inzet: welk merk shuttle is nu het beste. Het maandblad van juni besteedde er een verhandeling aan en het bestuur be sloot door middel van een enquête formulier de democratische weg te kie zen. Het blijkt achteraf allemaal een storm in een glas water, want wanneer nu gemeld wordt, dat slechts tien for mulieren het secretariaat bereikten, schijnt het allemaal zo'n vaart niet te lopen. Tot de eerstvolgende algemene ledenvergadering zal men daarom spe len met de door het bestuur voorge stelde - veel goedkopere - shuttles. Discussie voorlopig gesloten. „Want", meent het bestuur, ,,de leden, die niet op de enquête gereageerd hebben, wil len we erop wijzen, dat zij hun in spraak omtrent het gebruik van shutt les verloren hebben". In Greenhorn- de uitlaatklep van de Maassluise hockeyvereniging „Evergreen" - een bijdrage van het hoofd afdeling plantsoenen van Ge meentewerken Maassluis, M C. A Iers. Geschreven op uitnodiging van de clubbladredactie overigens. Alles draait bij hem - hoe kan het anders als plant soenenhoofdman - om de aanleg en het onderhoud van sportvelden. „Zo'n sportveld is niet zo maar een stuk gras, waar de mens zijn ontspanning kan vinden. Het is als het ware een bouw werk". Bij de aanleg moet rekening ge houden worden met (houdt u vast, want het is nogal wat) de soort sport, hoeveel mensen men kan verwachten, hoe vaak gebruik gemaakt gaat wor den van het veld, welke grondsoort, de vruchtbaarheid van de grond, is er een goede afwatering of is er een waterte kort. Om een lang verhaal dan kort te maken: die hele aanleg kost zo'n an derhalf a twee ton: „..Zonder de hulp van de overheid is de aanleg niet te ver- wezelijken". Daarbij komt bovendien nog zo'n tienduizend gulden per jaar aan onderhoud, zodat het helemaal niet zo wonderlijk is, dat de heer A Iers vraagt (laat het ook uit naam van zijn collega's in andere steden zijn) de sportvelden optimaal, maar juist te gebruiken. De Vlaardingse damvereniging VDV constateert met genoegen, dat de „doublé" (d.w. z.) kampioen van Vlaar dingen en kampioen van VDV) voor de derde maal door één van zijn leden is behaald. In 1970 bereikte Niestadt als eerste deze mijlpaal. In 1972 volg de Biel en dit jaar lauwerde men Dick van de Kerkhoff. Dat moet hij dan nog maar een keer doen, want zo con cludeert men sip - na 1960 is het nog geen enkele VDV-er gelukt om twee maal achtereen kampioen van Vlaar- dingen te worden. De SF HV „Schiedam" gaat een werpmachine voor zijn honkballers bij elkaar sparen. Zo 'n apparaat - voor de training van de slagmensen - kost, wanneer we goed geihformeerd zijn, een slordige drieduizend gulden en dat kan de clubkas niet zomaar missen. Door nu de leden te laten raden naar het aantal runs, dat het eerste negental in de competie van 1976 gaat scoren, wil men een eind in de goede richting komen. Elke geraden run kost een dub beitje. Het is nu maar te hopen, dat ze flink optimistisch zijn. Dan is die werpmachine al voor de nieuwe com petitie op Harga. Mogelijk is zo'n act een idee voor het Vlaardingse „Holy Ze zinnen ook al lang op het bezit va zo'n werpmachine, maar worden dwarsgezeten door de hoge aanschaf kosten. VLAARDINGEN - Op dit moment verzamelen de beste cartingrijders van de wereld zich in het Zuidfranse Marseille. Niet zonder reden overigens, want mor gen beginnen op het circuit Paul Ricard de wereldkampioenschappen carting. Vanuit alle hoeken van de aardbol koersten ze naar de Riviera. Velen met in hun kielzog een kostbare lading aan materiaal. Anderen met slechts een valies inhoudelijk voorzien van enkele verschoningen en hun tandenborstel. Zij komen van zover, dat de overtochtkosten van de razendsnelle voertuigen te hoog zijn en het hen daarom beter uitkomt om ter plaatse een frame met motor te huren. Of ze kopen hun attributen en doen het na de wedstrijden voor een schappelijk prijsje weer van de hand. Voor de WK hebben deze rijders dan nog enkele dagen om via fervent trainen en sleutelen te trachten het hoogste rendement uit de Peter de Bruin (18) echter heeft zijn hele handel tijdens het weekeinde in een vrachtauto geladen en is zondag met zijn familie zuidwaarts getrokken. Een trek van zo'n twaalfhonderd ki lometer. Vakantie noemen de De Bruins dat, maar vader en zoon zullen waarschijnlijk weinig anders zien dan het beton van „Paul Ricard" of het frame en de motor van hun skelter. Deze Vlaardingers hebben het er graag voor over. Al wekenlang tenslotte tracht Peter de Bruin in het bedrijf van zijn vader de motor zo af te stel len, dat hij er dadelijk in Marseille het maximale uit kan halen. Dat is hij aan zijn stand verplicht, want hoe jeugdig hij ook mag zijn niemand heeft hem dit seizoen op de skelterbanen kunnen overtreffen. Hij werd Nederlands kam pioen carting, maar in zijn woonplaats weet men dat nauwelijks. Toch is hij in het skelter-wereldje nu al een persoonlijkheid. Een „self made man" ook. Een kwestie van zelf- Blijft "Vlaardingen" in de top meedraaien? Steunt hen in de a.s. zaterdag te spelen wedstrijd Aanvang: 2.30 uur. Sportpark Zuidbuurt, Marathonweg. Toegang: f. 1.50. f. 0,75 voor 65-plussers en jongens. Een ongekend lage prijs, betaalt u nu voor deze onbespeelde musicassettes. Het zijn low noise (weinig ruis) cassettes in twee uit voeringen: C60 (2x30 min) en C90 (2x45 min). Wees er wel snel bij, want alleen vrijdag en zaterdag be taalt u voor C60 slechts C90 slechts f 2,50 discipline. Hij heeft in het begin vooral monteurs langdurig op de vingers staan kijken. Daarna is hij met de opgedane kennis zelf gaan experimenteren. Ogenschijnlijk een perfecte leerschool, want nu onderhoudt hij zijn motoren zelf. Niemand komt er meer aan. Ook het frame construeerde hij zelf. Daardoor is hij nu de enige gespon sorde cartingrijder van Nederland. Zijn sponsor: een fabrikant van skelterfra mes. „Soms hoor ik van anderen technische termen, waar ik absoluut niet van terug heb", vertelt hij. „Dat gaat me dan volledig boven de pet, maar voorlopig lopen de machines van die jongens toch minder snel, dan die van mij". Zijn technische achtergrond bestaat feitelijk alleen uit praktische kennis, die buiten de schoolbanken is opgedaan. Zijn vader: „Wat heb je aan een overvloed aan technische kennis, wanneer je dat niet met je handen kan overbrengen"? De Nederlandse titel houder kent de gedragingen van zijn motor volkomen. Weet dikwijls het feilen niet theoretisch te verklaren, maar vindt voor een mogelijk manke ment wel een oplossing, die afdoende is. En niet alleen dat. Het opvoeren van de snelheden gaat ook niet aan het carting voorbij. Tienden van sekonden gaan ook bij deze zo eenvoudig begon nen tak van auto-sport een rol spelen. Twee ronden Beter de Bruin heeft in zijn arsenaal twee frames, waarop hij één van zijn zeven motoren kan monteren. Van zijn favoriete motor vertelt hij: „lk weet, dat ik daarmee slechts twee ronden voluit kan rijden. Daarna moet ik zoveel voorsprong genomen hebben, dat ik iets kan temperen, anders rijd ik het apparaat stuk De concurrentie is zelfs op de Nederlandse banen al groot. Vandaar dat gesleutel, want de ontwikkelingen staan niet stil en sta je eenmaal op een technische achterstand, dan is het moeilijk die te niet te doen. „Dat is het harde van de ze sport", oppert hij. „Tenslotte is iedere motor wie dat ding ook koopt - hetzelfde, wanneer de fabriek hem aflevert. Het surplus aan snelheid, waarmee de tegenstanders moeten worden afgetroefd, kan je zelf slechts aanbrengen Niettemin is ook een cartingmotor een mechanisch geheel. Mankementen tij dens de rit kan je trachten te beper ken, maar niet geheel voorkomen. „Snelheid maken is dikwijks een kwes tie van afstellen. Zo heb ik op mijn wagen een verstelbare carburateur", verklapt hij. „Daarmee kan ik tijdens de wedstrijd de benzine-toevoer of rij ker of armer zetten. Dat betekent, dan weer wat handelingen extra, want er moet ook nog geschakeld worden. Een intensieve bezigheid, maar dat merk je op den duur nauwelijks meer. Je groeit er mee op en dat wordt op een gegeven moment een soort automatisme". Daarbij kan ook de conditie van de rij der van doorslaggevende betekenis zijn. Maar Peter de Bruin trekt zich daarvan weinig aan, want hij sleutelt nog liever drie uur aan zijn motorblok, dan dat hij een half uur aan conditie training wijdt. „Ik train veel en wan neer je veel traint, komen de spieren, die je tijdens een race nodig hebt, toch wel tot ontwikkeling". Snelheid Omdat ons land niet rijkelijk voorzien is van skelterbanen, trekt Peter de VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN 010 343006 Bruin naar Strijen en Uitgeest. Vooral de Noordhollandse baan heeft zijn be langstelling. „Het voordeel van Strijen is, dat we er desnoods dag en nacht te recht kunnen, maar ik prefereer Uit geest omdat het de enige baan is waar de snelheid getest kan worden". Zijn voorkeur voor Uitgeest heeft zich ook duidelijk gemanifesteerd op de kilome terteller van zijn auto: sinds februari 1975 ruim twintigduizend kilometer. Daar komen dan nog een zo'n kleine drieduizend kilometer bij van de reis naar Marseille vice versa. „Ik zou al bar tevreden zijn, wanneer ik een plaatsje kan bereiken bij de eerste vijf en twin tig. Zover heeft een Nederlander het in de laatste vijf jaar niet gebracht". Peter de Bruin mag hier de kampioen zijn waardoor hij direct geplaatst werd in de halve finales van de we reldkampioenschappen - de sprong naar de Wereldtop is nog erg groot. Dat is niet zo verwonderlijk, want in ons land bouwt men momenteel aan een jonge generatie cartingrijders. Boven dien kan het ontbreken van een fabri kant van cartingmotoren een nadeel zijn. Legt Peter de Bruin uit: „De voornaamste fabrieken staan in Italië. Ze leveren goede motoren, maar de beste houden ze voor zichzelf. Die gaan naar het fabrieksteam, met dik wijls coureurs, die in dienst zijn van de fabriek. Dat zijn beroepsrijders. Daar mee vergeleken zijn we pure amateurs. Ik zal zeker trachten iets van die ach terstand af te knabbelen. We zijn trouwens als land toch al sterker aan het worden; Het is nu zo, dat we met het Nederlandse team bij de tien sterk ste teams van de wereld horen". Tien jaar geleden was Nederland zelfs nummer één. Maar dat was in de tijd, dat Toine Hezemans nog het carting verkoos boven het formule racewerk. Bewijzen „Als wedstrijdsport vind ik skelteren leuker", vindt Peter de Bruin, wanneer we hem vragen naar zijn ambities in de autosport. „In een auto zit je in een kast en je rijdt je rondjes. Soms ga ik wel eens naar Zandvoort maar ik kan me daar nauwelijks amuseren. De Re nault 5-race is leuk, dat wel. Het lijkt me te vergelijken met skelteren. Alle maal een gelijke motorinhoud en fel". Ooit heeft hij van iemand vaag de toe zegging gekregen, dat hij zou trachten hem een Renault te bezorgen. De man heeft nooit meer wat van zich laten horen, maar Peter de Bruin was on danks zijn duidelijke voorkeur voor skelteren toch geïnteresseerd. Nu staat echter eerst Marseille te wachten. Hij verwacht geen opzien barende klassering. „Ik zal me op in ternationaal niveau nog moeten bewij zen". Met jeugdig elan zal hij zich toch in de strijd werpen en, zo zegt hij, „tijdens de rit even bidden.dat de motor heel blijft". GERARD S. VERVER Goede nachtrust dat gaat onverbrekelijk samen met een goede matras. Zoals deze Draka polyether matras, met schapen- wollenafdekking aan één zijde, en een dikte van 14 cm. Nu 80x190 cm 90x190 cm f 119,80 90x200 cm f 134,80 120x190 cm f 164,80 130x190 cm f 184,80 140x190 cm f 194,80 140x200 cm f214,80 Veren hoofdkussens v.a. f 12,1 De korte golf De gemeente Vlaar dingen heeft van Gedeputeerde Staten het fiat gekregen om FC Vlaardingen '74 een garantie te geven van een hal ve ton Het GS-fiat voor de aanleg van verharde handbalvelden op het terrein van WIK aan de Hugo de Vriesstraat is er evenwel nog niet. Hermes-DVS vraagt EHBO-ers. Had iemand het over verruwing van het voetbal? WF viert in 1976 zijn dertigjarig jubileum. Vrijdag 3 oktober (aanvang 19.45 uur) is er alvast een oefenfeest- annex dansavond. Het zal ons benieuwen met welke feestopstel- ling WF in 1976 zal komen. De Vlaardingse Scheidsrech tersveren iging organiseert op zaterdag 20 december een zaalvoetbaltoernooi. De da mes van Satelliet worden niet langer getraind door Hans van der Lee. Voor lopig heeft Leen de Kotrver dat nu van hem overgenomen. Na een opmerkelijke reeks goede resul taten vond FC Vlaardingen '74 bij FC Groningen voorlopig toch zijn Water loo. Niettemin moet het zondag moge lijk zijn om in eigen huis de positieve lijn via een zege op een tot nu toe zwak opererend Volendam weer te pakken te krijgen. SVV bracht weer enige hoop in de harten van zijn aan hang door de puntendeling met SC Cambuur. Of dit de doorbraak is naar betere tijden, kunnen de Schiedam mers dadelijk in en tegen Heerenveen bewijzen. Overigens bevinden zich ook RK WIK en Schiedam in een penibele situatie. Voor beiden geldt, dat ze het eerste punt nog op hun rekening moeten schrijven. Daarnaast blijven ook de re sultaten van TSB achter bij de ver wachtingen. Duidelijk positief daar entegen zijn de posities van Zwaluwen, Vlaardingen, Excelsior 20 en WF. De tendens van de afgelopen weken - lage scores - bleef ook dit weekein de gehandhaafd en daarom verander de er in ons klassement weinig. De 1 t/m 8 Peter de Jong (MSV'71) 1 (5 uit 5), Chris Bongers (Vlaardingen), Leo Boon (Hoek van Holland), Jan van Altena (VDL), Dick van der Eist (DVO'32), Peter van der Hoeven (Ex celsior *20), Wim Moree (WF) en Leen Pijper (Zwaluwen) 1 (allen 4 uit 4): ^Coerc Winkelman (PPSC) 0,80 (4 uit VLAARDINGEN - Woensdag 24 september. Dat is de datum, die Tom Hoog vanaf het slaan van de eerste paal van het Vlaar dingse bowlingcentrum aan de Anna van Saksenweg op donder dag 13 maart gebiologeerd heeft. Als openingsdatum dan. Zes maanden restten de bouwers slechts om burgemeester Wim Kieboom de (bowling)bal toe te spelen. Tot drie weken voor de toen nog imaginaire ope nings datum leek het plannetje van de compagnons Tom Hoog en Huib Preij niet te slagen. Daarna werden de handen ineen geslagen. Werden extra werk krachten ingezet. Een opening op de laatste woensdag van septem ber bleek ineens toch haalbaar. „De planning was scherp", vertel de ons Tom Hoog. „Niettemin heb ik tijdens de bouw toch ge twijfeld of we het zouden halen. De tijd, die de aannemer had, was bijzonder krap en daarom vind ik het knap, dat hij het ge klaard heeft". Het bowlingcentrum in Holy is uitge rust met de modernste banen van ons land en is ook menig centrum in Europa een stap vooruit. Reden ook, waarom de Australische en Neder landse ploeg er een avond kwamen oefenen, alvorens naar de wereldkam pioenschappen in Londen te ver trekken. Niet alleen voor de Vlaardingse wijk Holy is dit uitgaanscentrum een aanwinst. Bowling wint op alle fronten aan populariteit. Als wedstrijdsport, maar vooral als recreactie-sport. Toch vindt Tom Hoog met als achter grond de ervaringen opgedaan in de Rotterdamse bowling aan de Jericho- straat dat er nog een zekere drem pelvrees bestaat om een bowlingcen trum binnen te stappen. „Kijk eens, ik ben een idealist, misschien ook een perfectionist. In de Verenigde Staten is bowling sport nummer één. Bij ons is dat voetbal. Is niet erg, want ik zit ook iedere zondagavond om zeven uur voor de televisie, maar daarnaast kan bowling op het recreatieve vlak een topplaats gaan innemen. Dat zie ik gebeuren. Maar voorlopig moeten we eerst af van de image, dat bowling een vermaak voor de betere klasse is. Dat is een probleem en misschien historisch zo gegroeid. Kijk, zo'n vijftien jaar geleden opende prins Bernhard in Scheveningen de eerste bowling van ons land. Leuk natuurlijk, maar naar mijn mening werd bowling daardoor direct in een bepaald hokje geduwd. De jaren, die volgden bewe zen dat, want tijdens de eerste vijf jaar kwam er alleen de upper-ten van Den Haag en omstreken. Daarna begonnen ook anderen te ontdekken, dat bow ling niet alleen voor welgestelden is. Die ontwikkeling zet zich wel door, maar het gaat langzaam. Men legt nog te veel de koppeling met kegelen. Een kegel club is veelal een besloten aange legenheid. Bowling kent dat niet. De deur staat altijd open. Ieder een kan zonder probleem binnen lopen. Kijken, spelen of alleen een drankje gebruiken". FG Vlaardingen 74 Kangoeroe-bowling - zoals het Vlaar dingse centrum heet - nodigt niet alleen uit tot bowlen. Het horeca gedeelte (bar, open haard partij, bistro. Een grootse geluidsbeurs Meer dan 40 internationale merken uweet niet wat uhoort vr. 3 t/m zo. 12 okt. - ahoy' - rotterdam open keuken, een oud-hollandse po- kerhoek en een zaal voor recepties en vergaderingen) is namelijk zo opgezet, dat de bezoeker niet direct met het gebeuren in de bowlinghal wordt geconfronteerd. „Noem het zoeken naar nieuwe wegen om het onze gasten zo aangenaam mogelijk te maken", aldus Tom Hoog. Onder die gasten bin nenkort ook voor en na de thuis wedstrijden de spelers van FC Vlaar- dingen'74. „We wisten, dat zij met het probleem zaten zich nooit een rustig te kunnen voorbereiden. We zijn toen met het bestuur gaan praten met het gevolg, dat we in het verzorgende vlak de stichting gaan sponsoren. Voor de wedstrijd komen ze hier, krijgen wat te eten en na de wed strijd komen ze weer terug om nog enige tijd samen te zijn. Bovendien hebben we dan banen voor hen gere serveerd. Dat geldt ook voor de echtgenotes van de spelers. De kinde ren kunnen ze tijdens de wedstrijd hier in de crèche laten Reeds voordat de opening van het cen trum had plaatsgevonden rezen de bowlingverenigingen als paddestoelen uit de grond. De voornaamste is de Bowlingbond Vlaardingen, die is aan gesloten bij de Nederlandse Bowling en Kegelfederatie. Met ruim honderd vijftig leden is de bowlingvereniging „Holy".echter de grootste. Tom Hoog: „In tegenstelling tot de Bond is de ver eniging ontstaan. Daaraan is een enor me behoefte. In Rotterdam is het huis vrouwenbowling georganiseerd door de gemeente. Een geslaagd initiatief, want het is er volledig volgeboekt. Ook in Vlaardingen zal er zeker bij de huis vrouwen belangstelling bestaan. Jam mer alleen, dat het mogelijk wat ge remd wordt, doordat men de weg niet kent of dat men niet binnen durft te komen". Reductie Om die belangstelling aan te wakkeren kunnen de dames op dinsdag- en don derdagochtend van half tien tot half twaalf spelen voor vier gulden (de schoenen inbegrepen). Ook de jeugd mag van dit sterk gereduceerde tarief profiteren, maar dan op woensdag zaterdagmiddag. Om de interesse bij de jeugd extra te stimuleren start de NBKF in oktober een door het ministerie van CRM ge steunde landelijke aktie. Aan deze ak- tie zal ook de Bowlingbond Vlaardin gen deelnemen en men hoopt op zeer korte termijn met een uitgewerkt sche ma te komen. „Voor de bedrijven is er de mogelijk heid een onderlinge competitie te orga niseren", aldus Tom Hoog. „In Rotter dam is dat een doorslaand succes. In Vlaardingen hebben zich al twaalf personeelsverenigingen gemeld. De or ganisatie gaan ze zelf verzorgen, maar wij zullen de competitie-standen gaan bijhouden via computer-lijsten". Uiter aard staat de aanmelding voor deze competitie nog steeds open. Voor in-, formatie kan men terecht bij het bow lingcentrum. Het telefoonnummer ook voor baanreservering is 715111. Deelnemers aan de bedrijfskompetitie en leden van de Bowlingbond komen overigens in het bezit van de exclusie ve „Kangoeroe-bowling"-pas, die bij individuele baanreserveringen recht geeft op twintig procent korting op de huurprijs. Op de openingsavonden mocht iedereen echter gratis trachten de tien kegels te laten sneuvelen. Toen was het al duidelijk. Kangoeroe-bow ling is niet alleen een aanwinsthet isi een winstpunt voor Vlaardingen en zijn omgeving. SCHIEDAM VOETBAL - zaterdag: SVV C - Heerenveen C (Harga 14.30 uur), PPSC - Jodan Boys, 's Gravenzande HBSS, Phoenix GSS, GTB DOS'32 (Harga 16.15 uur), WK - CCO (Thurlede 13.30 uur). Zondag: Heerenveen SVV, Hermes DVS - Unitas (Harga 14 uur), DHS - Lenig en Snel (Kethel 14 uur), Schiedam Slikkerveer (Harga 14.30 uur), RCD - Martinit, Excel sior'20 PDK, SVDPW - Ursus, ASB - Demos, Bloemhof DRZ, Eureka SFC, WF - The Harvards (Harga 14.30 uur). Woensdag: DHS Schiedam (nederlaagserie sportpark Kethel 20 uur). ZAALVOETBAL: zaterdag sporthal Mar griet 19 uur WK toernooi. VOLLEYBAL: zaterdag Schiebroek 14 uur Tenaco-Passage (VCJ(h), 15.30 uur Tenaco Passage/VCJId). HANDBAL: zondag Adm. de Ruyterweg 11 uur Wilton Snelwiek 2 (h), 13.30 uur Wilton 2 HVK (d); Harga 12 uur UVG EDH (d), 13 uur UVG - Achilles (h); Den Haag 13 uur AHC'28 - DWS (d); Maassluis 15.15 uur Unitas Wilton (d). WIELRENNEN: zondag Dordrecht 9.30 uur clubwedstrijden RC Schiedam, RC Coureur, De Mol en Pedaalridders. TAFELTENNIS: zaterdag Korenbeurs 18 uur Korenbeurs - Tempo Team. KORFBAL: zondag Rotterdam 14 uur Chartois - Succes. Vlaardingen'74 C, Excelsior M - Kozakken Boys (Lavendelstraat Maassluis 15 uur), DOTO - Zwaluwen, HVO - Maasdijk (Zwa- nensingel 14.30 uur), Vlaardingen - Rozen burg (Zuidbuurt 14.30 uur), TSB - ARC (De Vijfsluizen 14.30 uur) DVC - MVV'27, Monster - Hoekse Boys, Goudswaardse Boys Satelliet, Sunlight. OFB (Deltaweg 14 uur), VDL Puttershoek (Sportlaan Maassluis 14.30 uur.) Zondag: FC Vlaardingen'74 - Volendam (Marathonweg 14.30 uur), SVW De Hol- landiaan, DFC - VFC, RK WIK Emma (park 't Nieuwelant 14.30 uur). Hoek van Holland ADS (Lemaireweg Hoek van Hol land 14.30 uur), ODI VDL, LMO - Fortuna, Boezemkwartier - MSV'71. VOLLEYBAL: donderdag Olympia-haf Maassluis 20.45 uur MVC - Schietbaan (h), sportzaal Haydnlaan Maassluis 21.15 uur MSV'71 - Armada (h), vrijdag sporthal Floris de Vijfdelaan 20.15 uur Volley'68 - Rindy's E(h); zaterdag Capelle a/d IJssel 16.15 uur Schovocomca 2 MSV'71 (d). Den Briel 19.30 uur Kangoeroes - MVC (d). HANDBAL: zondag Krimpen a/d IJssel 11 uur Treffers - De Hollandiaan (h); Gorkum 11.30 uur Achilles WIK (d); park 't Nieuwelant 12.30 uur De Hollandiaan ADO (d); Bilderdijklaan Maassluis 14 uur Unitas - Northa (h), 15.15 uur Unitas - Wil ton (d). WIELRENNEN: zondag Dordrecht 9.30 uur clubontmoeting RC Coureur, De Mol, RC Schiedam en Pedaalridders. TAFELTENNIS: zaterdag Rotterdam 15 uur 21Up - Radio Molenaar; Amsterdam 15.30 uur AMVJ 2 - BMTOG. BASKETBAL: zaterdag Olympiahal Maas sluis 16.40 uur VDB Eagles Baros (d); Heenvliet 21.30 uur SOVB VDB Eagles (h). KORFBAL: zaterdag 16 uur SC Olympia- Spirit; Molenweide Maasland 16 uur ODO- Velocitas 2. HOCKEY: zondag Merellaan Maassluis 11.30 uur Evergreen-De Waele (d), 14.30 uur Evergreen-HSD (h); Rijswijk 13 uur Rijswijk-Pollux (d); Delft 14.30 uur Ring Pass - Pollux (h). A.s. zondag aanvang 14.30 uur entree f 1.50, jeugd f 1 'n "Rooskleurige" aanbieding. Veredelde rozenstruiken, vanaf 3 tak, reeds gesnoeid voor het voor jaar, om de hele zomer van een rozenfestijn te genieten. In de kleur en rood, rose, blauw, geel, oranje, wit en dubbelkleurig. Grootbloemige struikrozen, nu per stuk Van f 2,25 voor'

De Havenloods | 1975 | | pagina 4