er ccns^ut^ Boumangrootste meubelkeuzecentrum van Holland profiteer van onze speciale fabrieksverkoop 108,- CADEAU HALVE PRIJS dit is uniek voor Rotterdam en omstreken konfektiefabrieken Agro, Marconiplein 1-3-5, Rotterdam 2 KOSTUUMS HALEN -1 BETALEN Bouman's meubelkeuzecentrum Goed volkstoneel in Luxor-theater Newport jazz weekend in de doelen Wim Overgaauw in Eksit a herenkostuum kolbert o, blazer wintermantels 7fi japonnen An korte jasjes cn pantalons blouses regenmantels DË HAVENLOODS-DONDERDAG 16 OKTOBER 1975 Het Amsterdams Volkstoneel heeft vrijdagavond in het Luxor-theater tal rijke Rotterdammers aan zich verplicht met de opvoering van het rasechte volksstuk „Het kind van de buur vrouw. Dit handelt over het dochtertje van een ongehuwde en zeer wulpse moeder dat door een kinderloze buur vrouw en haar echtgenoot wordt opge voed omdat haar eigen familie daar niets voor voelde. Het kind vindt bij de buren een liefderijk huis en alles zou voor dochtertje en pleegouders tot aan haar volwassenheid stellig prettig ver lopen zijn 'als de inmiddels tot wel stand gekomen moeder met allerlei vervelende maniertjes het 15-jarige Mientje niet bij zich had gelokt om verder zelfhaar „opvoeding" ter hand te némen. De strijd van de pleegouders die het kind niet kunnen missen maar het uit eindelijk toch laten gaan en alle ver wikkelingen daaromheen werden door de spelers zo .levensecht" gebracht, dat vooral na de pauze het publiek er helemaal door gegrepen werd. Een minutenlange ovatie aan het eind van de avond lieten spelers èn mevrouw Beppie Nooy die de artistieke leiding heeft van de Stich ting Amsterdams Volkstoneel, duide lijk weten dat' dit „Kind" op het toneel beslist een goede toekomst tegemoet gaat. Regie, bewerking en produktie van het stuk lagen in de bekwame handen van Beppie Nooy en Richard Nooy. Ontroerend was het spel van Louise Ruys als pleegmoeder Da. Ook haar toneel-echtgenoot Arie, vertolkt door Ton Vos, liet goed spel zien. Jennifer Willems was, ondanks haar toch wel veel oudere leeftijd als Mientje, een zeer aanvaardbaar „dwarsliggertje" dat de omstandighe den eigenlijk ver boven het hoofdje groeide. Goede rollen speelden verder Cocki Boonstra als Mientje's eigen moeder. Carry Tefsen als haar zus Kee, Hetty Blok en haar medebuurtjes en Wim Wama die een kostelijke rol op de planken zette van een dronkaard. Het gezelschap speelt vanaf 17 oktober drie weken lang elke vrijdag, zaterdag en zondag in het Luxor-theater. f De jaarlijkse traditie van het Newport Jazz Festival in De Doelen te Rotter dam wordt dit jaar niet voorgezet met de gebruikelijke 4 a 5 concerten. De voor Rotterdam nog steeds van kracht zijnde (ouderwetse, in tal van Europe se landen en ook in veel Nederlandse steden al Jang afgeschafte) belasting op de vermakelijkheden, maken z.ulk een steeds kostbaarder wordend eve nement financieel niet meer „haal- baan". De organisatoren Acket Mojo en de directie van De Doelen hebben evenwel besloten om van het naar Europa komende Newport-pakket van promotor George Wein de belangrijk ste attracties te contracteren voor een tweetal nachtconcerten, die onder de naam Newport Jazz Weekend plaats vinden op 31 oktober en 1 november, beide malen aanvang 24.15 uur. Indien de vermakelijkhedenbelastingen tegen die tijd ook in Rotterdam opgeheven zijn, zullen er volgend jaar weer 5 concerten zijn waarvoor de data al gereserveerd staan. Vrijdag 31 oktober is Sarah Vaughan „top of the bill". De „Singer Of The Century" verzorgt met haar trio het hele gedeelte na de pauze. Er voor staat op het Doelen-podium het Trio van een van de grote pianisten uit de Jazz-historiede nu 70-jarige, maar al tijd nog even vitale Earl „Fatha" Hines. Als gastsolist bij Hines treedt een andere jazz-veteraan op: altsaxo- mist Benny Carter. Twee complete concerten zijn er ook in de nacht van zaterdag 1 november. Na de pauze concerteert bassist Charles Mingus met de groep die tij dens de concerten van afgelopen zomer in het BIM-huis te Amsterdam en op het Hammerveld Jazz Festival juichende kritieken kreeg van de vader landse jazz-recensenten. De groep is sindsdien ongewijzigd gebleven, met Don Pullen (piano), Roger Adams (te norsax), Jack Walrath (trompet) en Dartnie Richmond (drums). Voor de pauze op 1 november is er een presentatie van „The New York Jazz Repertory Company" onder de titel The Music of Louis Armstrong. Onder de muzikale leiding van Dick Hyman wordt een reconstructie gegeven van Armstrong's vroege dagen. Adviesaanvraag vormingstoneel De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. H.W. van Doorn, heeft 10 oktober 1975, de Raad voor de Kunst gevraagd hem een advies uit te brengen over het te voeren beleid met betrekking tot het vormingstoneel in Nederland. De problemen rondom Proloog en de pro blemen die meer recent rondom G.L. Twee zijn gerezen, hebben duidelijk gemaakt, dat het niet langer verant woord is om met de beleidsbepaling ten aanzien van het vormingstoneel te wachten tot het tijdstip waarop het toneeljcestel zijn definitieve vorm gekregen zal hebben. Vandaar dat de minister zich in zijn verzoek om ad vies aan de Raad voor de Kunst spe ciaal gericht heeft op de mogelijkhe den van een te voeren interimbeleid op het terrein van vormingstoneel. Dodeskaden in filmhuis Het Filmhuis aan de Gouvernestraat vertoont in de week van 16 tot«n met 22 oktober in Rotterdamse première de film DODESKADEN van de Japan se regisseur Akira Kurosawa. Akira Kurosawa was in 1973 op het festival Film International als eregast persoonlijk aanwezig om zijn film te presenteren. Het succes was toen overweldigend (ondanks het ontbre ken van Nederlandstalige ondertitels) en heeft er regelrecht toe geleid dat Dodeskaden alsnog voor Nederland gei'mporteerd en ondertiteld is. Een daad van gerechtigheid tegenover deze gevoelige, bijzonder menselijke film. In verband met de lengte vdn de film wordt dagelijks één voorstelling gege ven om 20 uur. Toegangsprijs 5 gul- Vrijdag 17 oktober treedt in Eksit, Eendrachtsstraat 87a te Rotterdam het trio Wim Overgaauw op. Wim Overgaauw werd op zeventienjarige leeftijd voor het eerst aangetrokken tot de gitaar toen hij een plaat hoorde van Ojango Reinhardl. Hij deed daarna diverse grote toernees met het quartet van Nick Vollebrecht, daarna speelde hij met Royce Wallace, Wessel Ilcken Combo, zigeuner violist George Abel, Pim Jacobs Trio. In korte tijd bracht CBS drie solo-elpees van hem uit, Don 't Disturb, Sagittarius en Nuages. In 1972 ontving Wim op het Grand Gala du Dtsque een Edison voor zijn eerste solo-elpee ,,Don 't Disturb Hij begeleidde Bill Evans, Wes Montgommery, Stan Getz, Zoot Sims, Cannonball Adderly, Hank Mobley en Kenny Clarke. !n Eksit zal hij begeleid worden door Evert Overweg-drums en Koos Sersierse-basgitaar. ifr 4* dagelijks 10-16 uur, 's zondags 12-16 uur, verkoop voor de avondvoorstelling vanal 1! A de Doelen C*ê tel. 010-132490 vocalistenserie 75/76 bernard kruysen bariton aan de vleugel: gerard van blerk liederen van poulenc, ravel, moussorgski en schuma verkrijgbaar tot op de dag van het recital za. 18 zo. 19 fiesta gitana. da silva 19 za. 25 en hartstocht en uitbundigheid in zo. 26 okt. nacht der zigeuners kleine zaal een meeslepend feest van zang, dans en gitaarspel 2045 UUr f 7 50 no f ,3 jo en f 7750 couperin, bach, Bóyce en verschraegen ma. 20 okt. zes landen serie 75/76 crote zaai orchestre jean-frangois paillard 2015 uur dirigent: JEAN FRANQ0IS PAILLARD A8BIE DE QUANT, fluit - HAN DE VRIES, hobo handel, c.ph.e. bach, marcello en tsjarkowski f 6.-, f7.50, f 10.- en f 12.50 cjpen 65 91- 21 okt nieuw hongaars strijkkwartet kleine zaal haydn (op. 76 nr $f, brahms (op. d1 nr 2) en dabussy 20.15 uur f 12 - leden kamermuziekvereeniging 16.25, cjp en do. 23 okt. grote zaal 20.15 uur Charles aerts' theaterprodukties presenteert kamahl (elephantsong) I10.-.tl5.-,t20.-enl25.- za. 25 okt promenadeconcert grotezaai rotterdams philharmonisch orkest EDO DE WAART - MARJA BON, piano smetana - ouverture 'die verkaufte braut', mozart - pianoconcert bes kv 456, r. strauss - suite uit 'der rosenkavalier' 20.15 uur prOm 15.50 65 -f, koor van de europeso gemeenschappen europees filharmonisch orkest carmina burana van carl orff dirigent: JEAN JAKUS solisten: SYLVIA GESZTY, sopraan LODE DEV0S, tenor - FERNAND KÖNIG, bariton 17.50. f 10 -en 112.50 cjp en 65- de Schouwburg centrum - tel. 010-111766 ■jfrcjp en 65+paspoort geldig do. 16 t/m thuiS van hugo claus on ik re9ie: hu9° clausmet ank van der moer 20.15 uur elly van stekelenburg, leo beyers, marja huynen e. di. 21 okt. de nederlandse operastichting 20.00 uur de speler van serge prokofiev ÜSte, regie: david pountney - dirigent: hans vonk dgfo) utrechts symfonie orkest 17.25,110.50,11 wo 22 okt. toneelgroep theater 20.15uur geloof liefde hoop een ontroerend volksstuk van ödön von horvSth regie: jochen neuhaus - metfenneken f. andreae netty blanken, bernhard droog, peter aryans e.v.a. publiekstheater "X* elektra van sophokles - regie: ton lutz anne-will blankers, annet nieuwenhuyzen, sigrid koetse ann hasekamp, mariëlle fiolet, celia nufaar, josée ruiter eric Schneider, max croiset en hans boswinkel vr, 24 okt. stadstoneel rotterdam str "7C za. 25 ow. romeo enjulia van william shakespeare z°' 07 w' regie: rené lobo - met canci geraedts, tatfena radier on« hetty verhoogt, eddy brugman, pieter lutz, joost prinsen 20.15 uur michel van rooy, rudi van vlaenderen e.v.a. Piccolo theater tel. 010-123142 prijst5- ^frcipen65+f2.50 nogt/m zo. 19 okt. 20.15 uur toneetraad rotterdam presenteert sigismundo (ceases to count) de geschiedenis van een stomme patiënt die 27 uur in een amerikaanse ziekenhuislift heeft gelegen met bill ward (acteur uit de camera obscura-groep) en mieke visser di. 21 t/m za. 25 okt. 20,15 uur toneetraad rotterdam presenteert molly bloom naar de penelope episode uit ulysses van james joyce vertaling: john vandenbergh theaterbewerking: pol dehert en john vandenbergh scenografie: markenops - klankpartituur: alain marchal regie: pol dehert - actrice: nicole delvaux Hofpleintheater benthemstraat 13 (bij schiekade), tel. 010-242044 woA5 okt. iedere avond 20.15 uur john lanting's theater van de lach brengt de landelijke première van kom van het dak af klucht van michael pertwee - regie: alexanderdorè met john lanting, arnold gelderman, frans kokshoorn hannah de ieeuwe en anneiies balhan een dolle, dwaze pretkomedie 19.75, f 11.75, f 13.75, f 15.75 cjp geldig op 4e rang 's maandags geen voorstelling - vr. 24 okt. besloten |S| Luxor theater kruiskade 10, tel. 010-138326 plaatsbespreken voorde gehele periode bij d» voorverkoopadressen en WV-kantoren iedere di. wo. en do. 20.15 uur wim kan alleen met corry aan zijn zijde en ru van veen aan zijn vleugel met oude liedjes voor een nieuw publiek er nieuwe grapjes voor de oude fans za. en zo. 20.15 uur het amsterdams volkstoneel o.l.v. beppie nooy het kind van de buurvrouw een volksstuk van herman bouber meto.a. louiseruys, hetty blok, jennifer willems wiesje bouwmeester, mimi kok, cocki boonstra martin brozius, carry tefsen, wim wama en richard nooy de Lantaren gouvernestraat 133, tel. 010-362016 di. 21 okt. letteren - gastarbeiderspoëzie (20.30 uur, gratis) bel voor uw programma informatie 131370 oppasproblemen? bel m.a.i.-bureau 120869 y Bij aankoop van een ook lengte- en buikmaten tot maat 60Vi. Bij aankoop van een vanaf AQ een prachtige bijpassende Mq pantalon naar keuze voor de Tevens enorme kollektie herencoats, herenregenjassen, im. leren herenjasjes. ONZE NAJAARSKOLLEKTIE 1975 IS BINNEN HIERONDER ENKELE VOORBEELDEN met en zonder bont, reeds v.a.A AJp t/m maat 60, reeds v.a. w met en zonder bont Vwp IN DIVERSE KLEUREN EN ALLE MATEN in diverse kleuren en Ril m alle maten, reeds v a. W f te bereiken met tramlijn 1,6 en 8 telefoon 010-376455 vrijdagavond - koopavond - geopend enorme kollektie dames- en herenkleding tegen ongekend lage prijzen Bouman is prima bereikbaar, vanaf Kralingse- plein richting Capelle kiezen. Bij Kralingseveer afslaan, ruime parkeergelegenheid. Levering via de erkende woninginrichter. Levering via de erkende woninginrichter. Bof7/ Rotterdam, IJsselmondselaan 175. Telefoon 5080 33. Dagelijks open van 9.00-17.30 uur. Vrijdagavond kijkavond tot 21.00 uur. Wij weten alles van kwaliteitsmeubelen... Wij maken ze zelf! Peft

De Havenloods | 1975 | | pagina 13