Fraai-getekende Machielencamp behoeft handtekening bewoners Oosters tapijt: kunstwerk vol romantiek M kopen?! LSI s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s s Met Andere Woorden X X EEN BUURT IN BE WEGING Nuttig IEUMANS r4 r4 r4 rA rA rA rA rA r4 S r4 rA S r* HESSING exclusieve verlichting DE HAVENLOODS - DINSDAG 28 OKTOBER 1975 De Speerdistel: genoeg ruimte om speelgelegenheid te scheppen. De Machielencamp begint geleidelijk naam te krijgen als de meest actieve buurt van Rotterdam. Deze benaming is wellicht wat riskant, omdat de lofprijzing onmiddelijk de vraag oproept: wat is actief, waarop richten zich de activiteiten? Werkzaam zijn voor eigen buurt betekent in Cool (om eens géén dwarsstraat te noemen) iets heel anders dan in de Machielencamp. Net zoals bewoners van 110 Morgen totaal andere accenten in hun actie zullen leggen dan Machielen camp zullen doen. Het gaat er maar om in welke buurt die actieve mensen wonen. De ene gemeenschap mist dié voorzieningen, waarmee de aqdere juist weer rijk is toegerust. Daarom mag er nooit één lijn worden getrokken in de benadering van buurtacties. Daarom moeten altijd specifieke behoeften per buurt worden bekeken. Met de geheel eigen opbouw van de buurt als uitgangs- want dat is al een paradijs, of: „De Machielencamp is een kasteel, waaraan geen cent meer hoeft te worden besteed". Dat is niet eerlijk, omdat voowde Machie lencamp wél geld nodig is om de noodzakelijke verbeteringen te kunnen aan brengen. Want temidden van „alle goeds" schuilen vergeten plekken. Misschien, omdat men te gauw heeft gedacht dat het met De Camp wel goed zat. Actieve bewoners hebben de vinger gelegd op de kleine wonden, die vaak zere plekken zijn. En ze bieden thans de geneemiddelen, niét de lapmiddelen, aan. De in de buurtgroep verenigde Machielencampers ervaren hun buurt dagelijks, hebben tekortkomingen gesignaleerd, hun ideeën op papier gezet en uitgewerkt tot een plan. Een afgerond buurtplan ter verbetering van de woon-en leefomge ving. Een model van actie-voeren, om het wat anders te zeggen. De blauwdruk ligt klaar ter beoordeling aan de overige buurtbewoners. Drie november kunnen zij van het aanbod komen proeven en eventueel nog smaakverfijningen toevoe gen. De „grote vergadering" van deze maandag moet DE actie van de Machielen camp worden. Ook een kleiner terrein als hier aan dt Scharlakendooi biedt mogelijkheden als speelplaats. De Plannen, die de buurtgroep voor de Machielencamp ontvouwt, lig gen op verschillende gebieden. Zij zijn het resultaat van intensieve be sprekingen in even zovele werkgroepen, die binnen de buurtgroep functioneren. In zeer grote lijn richten de voorstellen zich op bevor dering van de leefbaarheid voor alle leeftijdsgroepen. Het zijn vooral het tekort aan speelvoorzieningen, aan groen voor ouderen en aan mogelijkheden van onderlinge hulp voor bewoners, en de kansen tot opheffing hiervan, die het grote buurtplan bepalen. Het aanbod van een oplossing ligt aldus steeds in het verlengde van de constatering van een gemis. De speelvoorzieningen, bijvoorbeeld, zijn in de Machielencamp veelbesproken onderwerp, juist omdat ze node worden gemist. Bij de opbouw van de buurt is, zo valt de constateren, nagelaten om voldoende gelegenheid tot vermaak voor speellustige jeugdigen te bieden. Grote delen van de buurt zijn eenvoudigweg ver stoken van andere speelplaatsen dan de straat. Sommige wat bredere en nage noeg verkeersvrije- straten bieden tenminste nog enige mogelijkheid, maar el ders lopen kinderen (letterlijk: op weg naar niets) met hun ziel onder de arm. Aan deze situatie moet op korte termijn een einde worden gemaakt, zo menen de buurt en haar actieve voorhoede. Mogelijkheden om de jeugd'de ruimte te geven zijn - verspreid om De Camp- voldoende aanwezig. De plannen, die door bewonersgroepen van de drie buurtgeledingen zijn samengesteld, vormen de weerslag daarvan. Het trio geledingen (de Bloemen, Doornen en Distels; niet de Grasse, die door bui tenstaanders vaak tot de Machielen camp worden gerekend) heeft welko me steun gekregen van Bart Bakes, die als ontwerper bij de Stichting Ruimte voor de Jeugd de plannen heeft uitge tekend. De buurtvergadering op 3 no vember krijgt derhalve concreet inzich* in wat de werkgroepen voor de kinde ren voorhebben. .Voor de Doornenbuurt zijn drie pro- jekten begroot. Deze verschillen onder ling in grootte en uitvoering, maar hebben een gelijke opzet: ruime speel gelegenheid voor kinderen, verpozings ruimte voor ouderen. Het projekt voo de Zomerdoorn is nog het omvang rijkste: hier zouden twee lange loop paden moeten worden aangelegd (wel ke wens trouwens in vrijwel alle plan nen is neergelegd), een zand- en eei tegelbak, terwijl sierelementen van ver schillende hoogtes als omheining zou den gaan fungeren. Boomschijven met een maximale hoogte van 1,20 meter dragen bij aankleding van het terrein, dat door de inbreng van velschillende kleuren een veelzijdig uiterlijk moet krijgen. Speelelementen vormen ook de boomschijven die her en der zijn ge situeerd. Bijzonder onderdeel in dit geheel zou een zogeheten „Zweedse tennistafel" zijn: een stenen contruc- tie met een gepolijst blad, dat tevens kan dienen als schuilplaats voor kin deren. Het speelterrein, dat is uitgetekend voor de Scharlakendoorn, is een weer gave op wat kleinere schaal van dat aan de Zomerdoorn. De geringere omvang hiet beperkt de mogelijkheden, de om liggende tuinen sluiten nauw aan op de beschikbare strook grond, die dan ook beschut zal moeten worden om over last voor de bewoners in de naaste omtrek te voorkomen. Een doorge trokken pad zal - volgens plan - toe gang bieden tot dit vermaak- en verpo- zingsoordje. Het derde Doornenpro- jekt betreft het momenteel met door nige struiken begroeide terrein aan de Andoorn, hoek Boksdoorn. Het meest attractieve object hiet moet een speel- huisje worden, waar kinderen „winkel tje" kunnen spelen. In deze opzet zou dan er een toonbank, een plankenstel lage en een zitbank moeten komen. Ter voorkoming van gevaarlijke situa ties, wanneer spelende kinderen de straat op zouden rennen, dient het huisje met een houten palissade van een halve meter hoogte te werden om- Recreatie Ook de jeugd in de Bloemenbuurt is in het buurtplan met ruime speelgelegen heid bedacht. Het terrein, dat de buurtgroep in gedachten heeft, wordt omsloten door Lente-, Papier-, Paarde- en Passiebloem. De grasvlakte, die zich nu hier uitstrekt, zou geschikt moeten worden gemaakt als recreatieterrein voor de jongere.en oudere jeugd. Voor de peuters kan een eigen huisje worden opgezet, terwijl kleuters in de plannen zijn bedacht met een groot speelhuis. Drie zandbakken en een betegeld pleintje zouden de speelgelegenheid moeten vervolmaken. Bovendien is gedacht aan een groot aantal zitban ken, aan groen (waaronder een grote bloembak) en aan een picknicktafel. Een sportief element van het terrein is de aanleg van een voetbalveldje, waar toe een lange en vrij smalle strook zich uitstekent leent. Ook op.en.glijgoot en in een klimboom zou de jeugd zich kunnen uitleven. Het recreatieterrein 'als gcheel'zdu eëh öltiSloteil en veilige indruk moeten maken door een volle dige scheiding met het autoverkeer in de Bloemen. De aanleg van bomen en dicht struikgewas lijkt de beste garan tie te bieden om hier een wereldje- apart voor de jeugdigen te scheppen. Naast dit grote projekt draagt het buurtplan voor de Bloemenbuurt ook voorstellen aan voor de inrichting van kleinere eenheden aan Knik-, Pinkster en Pijpbloem. De voorzieningen, die hier getroffen kunnen worden, zijn af gestemd op de geringere mogelijkhe den. Groeninplant, kleine zandvlaktes met stammetjes en klimwerktuigen zouden het beeld hier moeten gaan be palen. Bielsen kunnen dienen als zit gelegenheid, en bloembakken kunnen de kleine grasveldjes gaar sieren. Ook deze terreintjes zouden door een groe ne haag van de woonblokken moeten worden gescheiden. Ook de noordzijde aan de Bloemen buurt (het gedeelte boven de Was- bloem) kan zich in de volledige be langstelling van de plannenmakers ver heugen. Temidden van Trompet-, Sier en Knikbloem en van rijen bomen zou den peuters zich vrij en blij moeten be wegen, terwijl de oudere kinderen bal spelen kunnen beoefenen De aankle ding van het terrein kan bestaan uit een waterpartij, een huisje, lantaarn paal en een houten speeltrein. Zeer omvangrijk en lucratief zijn de plannen voor de L-strook, die zich uit strekt van de zuidoostzijde van de Bloemenbiiurt tot de zuidwestpun't van de Grassenbuurt: dë onderbuik van de Dktelbuurt. Te beginnen aan de westkant zijn Voor* deze strook uitge zet: een peuterspeelplaats, een ping- pongtafel, het buurthuis, een jeu de boules-terreineen dependance van de kinderboerderij, een trapveld, een heu velachtig terreintje met een strand (on der de Speerdistel), een peuterspeel plaats (onder de Zeedistel) en een voetbal- annex volley balveld. Het strandje is wellicht nog het meest mar kante punt in het weldadige plap; het is in eerste opzet bedoeld voor jongere kinderen, die zich er zomers aan zee zouden wanen. Het breed uitwaaieren de gebied biedt overigens volop kansen om alle recreatief vermaak mogelijk te maken. Ook het buurtcentrum, waar voor de Machielencamp zich reeds ge ruime tijd inzet, zou een passend ant woord zijn op de creatieve verlangens; de langdurige strijd zou dan eindelijk worden bekroond. op de loopafstanden opleveren. Op de verlanglijst van de Verkeers- groep prijkt ook de plaatsing van ver keerslichten bij alle oversteekplaatsen op de President Rooseveltweg. Ook de (vooral voor kinderen en bejaarden) riskante oversteek van de Nieuwe Om- moordseweg zou op deze wijze moeten worden beveiligd. Naast vele andere wensen pleit de Verkeersgroep nog voor een duidelijker bewegwijzering in de Machielencamp dan hier nu is ge plaatst. Draagkracht Het buurtplan in zijn totaliteit is door spekt van gerechtvaardigde verlangens, die bewoners van de Machielencamp al te lang hebben verzwegen. De buurt krijgt nu de kans om zich te scharen achter een plan. dat uitzicht op reële verbeteringen biedt. Voor inwilliging tan de wensen zijn planneti alléén niet voldoende; degehgje buurt zal 'boe ien ondersteunen om het totaalplan draagkracht te geven. Geen buurtbe woner kan dus worden gemist op de grote vergadering, die voor 3 november is belegd. De Marshallschool bij de EDAH-winkel zal als plaats van samen komst (vanaf 20 uur) moeten uitpuilen van Machielencampers, die hun eigen belangen een warm hart toedragen. SJAAK AARDEN Een pers hoeft niet duur te zijn Een Perzisch tapijt is een vreselijk duur ding. Wie zo n tapijt op de grond legt, heeft het toch eigenlijk wel een beetje hoog in zijn hoofd. En: je kunt zo'n tapijt uitsluitend kopen, als je je woning zwaar klas siek hebt ingericht. Zomaar wat misverstanden, die bij veel Nederlanders heersen als ze het hebben over wat in de volksmond een „per- zisch tapijt" wordt genoemd. Misver standen, omdat geen der beide stel ingen waar zijn, zo weet de kenner. Een oosters tapijt hoeft niet duur te zijn, en kan voortreffelijk tot zijn recht komen in een modern interieur. Dat steeds meer mensen vooral jon geren - tot die ontdekking komen blijkt uit het feit, dat de verkoop van oosterse tapijten een steeds grotere vlucht neemt. Er zijn verschillende soorten oosterse tapijten. In principe kent ieder dorp en iedere landstreek in Perzië, Afghani stan, Turkije, de Balkan en noem al die andere landen waar „perzen" gemaakt worden maar op, zijn eigen stijl en pa troon. Sterker nog: er zijn geen twee oosterse tapijten exact hetzelfde: het zijn allemaal unieke stukken hand- De heer F.J Bakker, eigenaar van de oosterse tapijtenhandel Bagdad in Rotterdam-Zuid: „Daarom kun je een pers ook nooit groeperen. Er zijn na tuurlijk wel bepaalde grote gebieden aan te wijzen, maar de onderlinge ver schillen, ook van tapijten uit één ge bied, zijn vaak bijzonder groot. Het met de hand knopen van tapijten is in die oosterse landen uitgegroeid tot een ware volks kunst. Een volkskunst, die vaak geba seerd is op religieuze achtergronden, leder perzisch tapijt heeft in de diverse motieven een aantal symbolen, die een religieuze betekenis hebben. Zo ontdekt men in een pers zeer vaak een rand van slangetjes: het symbool voor het afweren van het kwaad. Ook een zandloper, die het leven voorstelt is vaak terug te vinden. Een haarkam duidt op het gebed, omdat men er in die landen van uit gaat, dat men zich eerst dient op te knappen voor men zich tot de Goden kan wenden. En zo zijn er" nog talrijke symbolieken, die worden verwerkt in de tapijten. De heer Bakker: Vaak worden de di verse symbolen in het patroon op zeer verschillende manieren uitgelegd. De een ziet in een bepaalde tekening iets totaal anders dan de ander. Maar dat is natuurlijk helemaal niet erg. Kooral vroeger werden de perzen hoofdzakelijk gemaakt in het gezin, iedereen, van groot tot klein, knoopte zijn steentje bij. Ook werd het tapijt- knopen veel gedaan door nomaden, die van de ene streek naar de andere trokken en ondertussen aan hun ta pijt werkten. Hoewel dat nóg voorkomt, woiden ve le van de tapijten die tegenwoordig ge maakt worden, vervaardigd in een soort fabriek, waar het nog wel hand werk blijft, maar waar j e totaal niet meer van huisvlijt kan spreken. De ex pert kan aan een tapijt vrij gemakkelijk zien of het in zo'n fabriek of in de hui selijke kring vervaardigd is. „Bij de ta pijten van de nomaden is er altijd kleur- of materiaalverschil te zien, om dat men in een andere streek bepaalde grondstoffen niet meer kon vinden In een tapijt dat in een gezin is ge maakt en waar dus diverse mensen aan hebben gewerkt, zijn ook onregel matigheden te bespeuren. Een „fa- briekstapijt" is altijd volkomen gelijk matig. Hoe zo'n tapijt tot stand is ge komen heeft echter helemaal niets met de kwaliteit of met de schoonheid er van te maken. Geen kapitalist Wie zijn interieur wil verrijken met een oosters tapijt, hoeft volgens de heer Bakker geen kapitalist te zijn. „De prijs valt beslist mee, vooral als je be denkt, dat een pers een leven lang mee gaat. Er zijn natuurlijk wel erg dure perzen, maar ook zeer betaalbare De duurde re tapijten, meestal de oudere exem plaren, die al een tijd hebben rondge zworven door het land van herkomst, vertegenwoordigen een aanzienlijke waarde en worden ook vaak als beleg- gingsobjekt gebruikt. Een waardevol exemplaar wordt alleen maar duurder net als een goed stuk antiek. Het is wél nodig om voor de aankoop van zo'n exclusieve vloer- of wandbe- dekking aan te kloppen bij een ver trouwd adres: er wordt ook in déze branche nogal wat „gesjoemeld". Maar bij een werkelijk deskundige die ook echt hart voor zijn artikel heeft, kan men gerust een oosters tapijt kopen, zonder het risico te lopen met een „echt Perzisch" vloerkleed thuis te komen, dat gemaakt is in Zwolle. PAUL HOUKES. Keuze uit meer dan 2000 SOORTEN BEHANG ook kurk.jute.grasweefsel en foto- wanden tegen aantrekkelijke prijzen. BEHANG Rdam-N Benthuizerstr. 77-79 Bij aankoop van behang GRATIS gebruik van PLAKTAFEL Dan eerst computed laten lopen! U gaat een huis kopen? Da's geen kleinigheid. Want daar is geld voor nodig. En dus een hy potheek. Maar wat is voor u nu de beste hypotheek? Daar valt geen verstandig woord over te zeggen. Het hangt hele maal af van wat u nu verdient en vooral van wat u in de toekomst gaat verdienen. Want hoe hoger uw inkomen wordt, des te meer de fiscus aan de hypotheekrente meebetaalt. En dat kan het to taal van de lasten beslissend bei'nvloeden. Ons advies aan u: zet de compu ter aan het werk. Dat kan. Via Laat de computer uitrekenen wat voor u de beste hypotheek is. Die computer heeft natuurlijk wel een paar gegevens van u no dig. Die kunt u ons telefonisch doorgeven. Bel ons even op. Dit is het nummer: 010-77.49.55 TH. DE SMIDT assurantiën In de vergadering van drie november zullen ook andere zaken, die voor de buurt van groot belang zijn, aan de orde komen. Vooral in de laatste maanden heeft de werkgroep Buren hulp haar nut bewezen; een goede re den om de stand van zaken te bekijken en om eventuele uitbreiding van de taken en met nieuwe medewerkers door te praten. De uitkomsten van een enquete hebben overduidelijk aange toond hoe sterk de Machielencamp bu renhulp behoeft. Een aanbod van hulp is immers zeer welkom in gezinnen, die met een (vaak tijkdelijke) noodsituatie kampen. Het kan daarbij gaan om ziekte van ouders of kinderen, die dienst van buitenaf in welke vorm ook (het doen van boodschappen, het ha len van medicijnen, het regelen van vervoer) noodzakelijk maken. Maar hulp kan ook worden ingeroepen door iemand, die zich eenzaam voelt of op andere wijze in de knel is geraakt. Bij stand van buren is een passend ant woord op al deze noodsituaties; de Bu renhulp regelt die bijstand. De contact personen voor de Werkgroep zijn in de Bloemen: L. van der Meer (tel. 21.78.52), in de Doornen: H. Verha ren (tel. 21.60.48) en in de Distels: S. van Galen (tel. 21.33.30). Uit de werkgroep Burenhulp is de Op- pascentrale voortgekomen. Tegen be scheiden tarieven wordt vanuit deze centrale voor oppas gezorgd, wanneer deze om welke reden dan ook gewenst wordt. De uurtarieven bedragen voor de uren tot 19.00 uur: f 2,-, van 19 tot 25 uur: f 2,- en na 24 uur: f 2,25. Contactpersoon is Willy Gelauff, die telefonisch bereikbaar is onder num mer 21.75.42. Actief binnen de buurtgroep is ook de Verkeersgroep, die de verkeersveilig heid wil bevorderen binnen het raam van een vlotte döorstroming. Daarbij nemen de belangen van de reizigers met het openbaar vervoer een belang rijke plaats in. Een urgente wens be treft de doortrekking van buslijn 37 naar de Machielencamp, die thans nog van aansluiting op het openbaar ver voersnet is verstoken. Het verlengde zou dan vanaf het beginpunt van deze lijn: de Max l'lanckplaats, kunnen lei den over de Nieuwe Ommoordseweg. Deze weg vormt de scheidslijn tussen drie buurten en is derhalve van alle punten in de Machielencamp redelijk snel bereikbaar. De routeverlegiging zou derhalve een welkome verkorting Uw oplossing van deze puzzel zien wij uitsluitend per briefkaart, tegemoet aan ,,Met andere woordenpostbus 5204 te Rotterdpm. De oplossing moet uiterlijk 4 now in ons bezit zijn. De prijswinnaars worden dan bekend gemaakt in de krant van donderdag 6 november. HORIZONTAAL 1 vers; 6 danig; 12 kaartterm; 14 metalen staaf; 15 titel voorbehouden (afk17 de naam weet ik niet (afk.); 18 buitendijks land; 20 telwoord; 21 titel (afk.); 22 onaange naam verblijf: 24 aanvoer; 27 28 manspersoon; 30 man; 31 kunst greep; 32 voorzetsel; 33 titel (afk.) 35 soort; 36 bevestiging; 37 Delftse hoge school (afk.); 38 restant; 40 Euro peaan; 50 vogelbek; 52 groente; 54 pers. v.n.woord; 55 reiziger; 58 firma (afk.); 59 gewicht; 60 plaats op Velu- we; 61 vleinaam; 63 droog; 64 voor zetsel; 65 soort onderwijs (afk.); 67 familielid; 69 part; 70 windstreek; 71 dochter van Laban; 72 ten slotte 74 de oudere (afk.); 75 voorzetsel; 77 soort clown; 79 nauw verbonden; 81 Nederl. rivier; 83 bijwoord; 85 be roep 88 insekt; 89 tijdmaat; 91 fami lielid; 92 deel van huis; 93 stapel; 94 hengelgerei; 96 vleinaam; 98 echtge noot; 100 ambtsgewaad; 102 preuts; 105 lengtemaat (afk.); 107 nummer (afk.); 108 afgelegen; 110 georgr. term (afk.); 111 pers. v.n. woord; 112 lichaamsdeel; 114 graan; 116 uniform, versiering; 118 vis; 119 schurk; 121 onb. v.n.woord; 122 vaartuig (afk 123 uitroep; 124 schenkgerei; 125 eerw. vader (afk.); 127 deel van mast; 128 vis; 130 lichaamsdeel; 132 plaats in Z.-Holland; 133 aan de kop. VERTICAAL 1 conflict; 2 titel 3 atoomgroep; 4 munt; 5 titel (afk.); 7 bijwoord; 8 omdat; 9 vogel; 10 inhoudsmaat (afk.); 11 teruggevonden; 13 hartverscheurend; 16 lichaamsdeel; 18 wederom; 19 soort hond; 21 ge kiemde gerst; 23 Frans lidwoord; 25 in orde (afk.); 26 lengtemaat; 27 heer (afk.); 29 vork; 31 soort vet; 34 vreemde munt (afk.); 36 pers. woord; 38 teen; 39 metselspecie; 40 vis; 41 kreet: 42 herstelplaats; 4 prov. hoofdstad; 45 vleinaam; 47 handwar mer; 48 zwemwiek; 49 zeef; 51 tuin- perk; 53 modegek; 55 soort gang; 56 in 'tafgelopen jaar (afk); 57 59 schaakstuk; 62 Indiaanse paal; 63 roeipen: 64 onb.v.n. woord; 66 68 onb. v.n.woord: 73 gelooide huid; 74 plak; 76 zat; 78 schaap; 80 kardi- naalstitel (afk.); 81 gemalen schors; 82 2 3 4 5 6 8 9 10 II 12 7* 13 14 IS 16 If 7A 18 19 20 7A 21 22 23 24 25 26 27 28 23 30 31 32 33 34 35 7A 36 37 7A 38 39 7A 40 Hl ft 43 44 45 47 18 7A 49 50 51 52 53 54 f4 SS 5b 57 58 59 7A 60 61 62 S3 64 65 66 67 68 70 71 72 73 74 75 7A 76 Ti 78 79 SO 7A 81 7A 82 83 81 85 86 8? 7* 88 89 90 91 32 7A 93 94 95 96 97 98 7A 99 100 101 7* J02 103 7d 104 lt>5 la 6 107 7A 108 109 110 7A ui 112 II3 7A 114 115 116 117 II8 7J 119 120 121 122 12 3 121 7A 115 116 I2f as 129 7J m 131 132 133 verstandig; 84 Europeaan; 86 diploma- gezelschap; 120 drietal; 123 raam- tiek stuk; 87 oneetbaar vet; 88 kerke- scherm; 126 voorzetsel; 128 bijwoord lijke straf; 90 mollengang; 93 stapel; van graad; 129 bevel; 130 soort onder- 95 dee! van gelaat; 97 daags; 98 wijs (afk.); 131 schuifbak. 99 armoedig; 101 gewicht (afk.); 103 bezitt. v.n.woord; 104 mogelijk zijn; Als oplossing van de nieuwe opgave, 106 Nederl. rivier; 108 vuurspat: 109 een kruiswoordpuzzel, moet alleen puur; III plas: 113 namelijk (afk.); worden ingezonden het aantal letters 4 vogel; 115 ontk. bijwoord (Frans); G (van Gerard) dat u in het diagram I 17 Romeinse rijk (afk.); 119 muziek- hebt ingevuld. OP alle NIET AF6EPWSD6 ARTIKELEN 20ZkoRT!»I6 NW. BINNENWEG 72 TELEFOON 010-366211

De Havenloods | 1975 | | pagina 3