DE ^HAVENLOODS Horvathweg levensgevaarlijk door gebrekkige omleidingen 'Geloof en politiek zullen in toekomst ontkoppeld worden' Drie plannen voor van Hogendorplaan editie p SCHIEDAM Benzinestation vraagt ontslag- en werktijdverkorting aan yQOGOQi E91H Filmers bij PTT draaien hun werk W raadslid El lie Coenen: nü 5% korting op uw ^kerst-en nieuwjaarskaarten dinsdag 4 november 1975 24e jaargang na 84 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170. Verschijnt op dinsdag en donderdag in ROTTER DAM (rechtermaasoever), SCHIEDAM VLAAR- DINGEN, MAASSLUIS, HOEK VAN HOLLAND KRIMPENERWAARD, CAPELLE EN NIEU- WERKERK A/D IJSSEL, BLEISWIJK, BERG- SCHENHOEK en BERKEL RODENRIJS e.o. TOTALE OPLAAG 270.000 (13 edities) Bijkantoren: VLAARDINGEN - Hoogstraat 122 - 010-352911 KRIMPEN A/D IJSSEL Veld en Beemd 25 01807 - 16899. r SCHIEDAM - De Horvathweg, waarvan de zuidelijke rijstrook momenteel onder handen wordt genomen wegens verzakkingen, biedt alle slachtoffers te gaan ei sen door gebrekkige omleidings maatregelen. Het zuidelijk weg dek aan de kant van het Stations plein was verzakt en wordt tus sen station en afrit Hogenban circa tachtig centimeter opge hoogd. Tegelijkertijd wordt van deze gelegenheid gebruik ge maakt aan te leggen en een nieuw geasfalteerd wegdek aan te bren gen. Verwacht wordt dat begin december.het autoverkeer weer nonnaal van de Horvathweg ge bruik kan maken. Het werk aan de weg is door Gemeentewerken uitbesteed aan defirma Hollandse Wegenbouw Zanen. De genomen omleidingsmaatregelen hebben op de erste dag. nu ongeveer twee weken geleden, al geleid tot een frontale botsing nabij de op/afrit Ho- genbanweg. Men mag van geluk spre ken dat de schade beperkt bleef en de bestuurders er mer licht letsel vanaf kwamen. Het is met name dit punt dat erg onduidelijk is. Alle verkeer maakt gebruik van de noordelijke weghelft aan de kant van het station. Het verkeer komend uit de richting Schiedam wordt voor het sta tion door de berm naar de andere weghelft geleid. Tot zover wordt alles keurig aangegeven: borden „verboden in te halen", „wegversmalling" en i.werk in uitvoering" waarschuwen de automobilist ruimschoots van te voren dat voorzichtigheid geboden is. Voor het station op het punt waarop men via een hobbelig stukje asfalt door de berm wordt geleid, bevindt zich een eerste gevaarlijke situatie. De desbe treffende. doorgang wordt niet direct verlicht en is 's avonds slechts zicht baar Bepaald gevaarlijk is ook de voet gangersoversteekplaats pal voor het station. Voetgangers die hier willen oversteken, krijgen te maken met ver keer uit beide richtingen; in het spits uur is het haast een onmogelijke opga ve naar de andere kant te komen. Hogenbanweg Verder rijdend richting Rotterdam valt op dat het in het midden van de rij strook geen doorgetrokken streek is aangebracht. Vooral 's avonds trekt men zich weinig aan van het inhaalver- bod. Ook rijdt het verkeer hier duide lijk sneller dan de toegestane vijftig kilometer per uur. Pal voor de afrit Hogenbanweg wordt het verkeer weer naar de eigen rijbaan geleid. Dit punt is buitenge boon onoverzichtelijk: het verkeer op de oprit Hogenbanweg wordt niet gewaarschuwd dat er op de Horvathweg iets aan de hand is en mag linksaf slaan richting Schiedam; Ove rigens een manoeuvre die niet zonder gevaar is. Het verkeer uit de richting Rotterdam mag op dit punt niet links maken. Geen enkele verkeersbord heeft en eigen verlichting, terwijl het groot aantal verschillende verkeers borden ook niet bijdraagt tot een duidelijk beeld. Singel Tenslotte valt op dat het verkeer dat van de Singel afkomt en gebruik wil maken van de (afgesloten) oprit op het Stationsplein, nergens van te voren wordt gewaarschuwd dat de oprit is af gesloten. Verzuimd is ook een ANWB- bord af te plakken terwijl komend van de PKO-laan het verkeer er pas pal op hoek erop wordt gewezen dat de oprit afgesloten is. Total af, wat met één enkel vcrkeersbordje wordt aangegeven. Dit verbod wordt herhaaldelijk genegeerd; wellicht zien de automobilisten het bord over het hoofd. Verkeer dat van de Singel afkomt wordt nergens gewaarschuwd dat de oprit van het Stationsplein afgesloten is. die niét met de omleiding inmiddels vertrouwd zijn geraakt, 's avonds wel een bijzonder onoverzichtelijke indruk Volgens brigadier W.A. Braanker van de verkeersdienst kan er niks gebeu ren: „Het loopt prima. De omleiding is zo goed mogelijk gedaan". Volgens de brigadier zijn er geen klachten binnen gekomen. Hij was er echter wel van op de hoogte dat er met name 's avonds toch wordt ingehaald. Overigens heeft deze hele situatie nog een staartje. Het Total benzinepompstation aan de kant van de Zamenhofstraat is voor het verkeer onbereikbaar geworden en heeft voor vijf man personeel werktijd verkorting aangevraagd bij de Arbeids inspectie. Het bedrijf dat van de gele genheid gebruik maakt het pompsta tion wordt tachtig centimeter opge krikt" over te gaan op zelfbediening, heeft ook een Ontslagaanvrage voor twee personeelsleden bij het geweste lijk arbeidsbureau ingediend. Het NKV, hiervan op de hoogte, houdt zich met deze zaak bezig. De bedrijfs leider noemde het „een beetje vreemd" dat hij pas tien dagen voor de afsluiting van zijn pomp op de hoogte werd gebracht. Hij ontvangt geen schadevergoeding. Een bediende van het pompstation aan de andere kant. dagelijks getuige van de omleiding, noemt de ontstane verkeerssituatie „een schandelijke zaak". TRAPBEKLEDING reed, voor f135,-. /rijblljvend hui.bezo Unicoo - Wetenschappelijk instituut voor kontaktlenzen. Wilt U gegarandeerd kontaktlenzen dragen' Bij Unicon zijn er Unicon harde Unicon zachte en de UNICONFLEX kontaktler zen. De UNICONFLEX kontaktlenzen geven utr. 16. Leiden tel. 07141161 AANGESLOTEN BIJ DE A auto-truckverhuur Walenburghof 17 1 achter tel (010)6564(X) Astatlon Half novemxer: festival ROT 1ERDAM/SCHIEDAM "Fofidia" is de naam van de vereni ging van foto-film-en dia liefhebbers, die werkzaam zijn bij de PTT. Sinds haar oprichting, waartoe zes jaar geleden het initiatief werd genomen door de heren Rensman, Reijgersberg en Witkamp heeft de vereniging bewezen in een duidelijke behoefte te voorzien. Bij foto graferende en filmende PTT-ers leefde èn leeft het sterke verlangen om hun rolletjes en smalfilms met grotere vakbekwaamheid te schieten. Daartoe komen de leden van de vereniging, -het zijn er momenteel ongeveer 45-, regelmatig bijeen om hun kennis van de materie te vergroten. Eenmaal per jaar belegt "Forfidia" een festival, waarop de resultaten van de filmische arbeid worden vertoond. Niet alleen Rotterdamse en Schie- damse werknemers van het staats bedrijf sturen inzendingen naar het festival; ook PTT-ers van ver buiten de Rijnmond tot Roosen daal en Rosmalen toe hebben smalfilms aan de organisatie toe gezonden. De resultaten zijn van velerlei origine, maar bewegen zich ook in allerlei genres. Aan het soort film is namelijk geen enkele beperking opgelegd, zodat een va kantiefilm even welkom was als een natuurfilm, een animatie film even zo goed kon worden in gezonden als een groepsfilm, en ook de documentaire een graag geziene gast in het festivalpakket Om een zo gedifferentieerd moge lijke aanbod te bereiken, heeft "Fofidia" uitnodigende affiches verspreid over alle 1 10 postkan toren in Rotterdam en Schiedam en over de kantoren in de groot ste steden. Vja die affiches werden de filmers uitgenodigd om met een productie deel te nemen aan het festival. Alleen in de breedte van het 'celluloid en in de lengte van het filmisch resultaat zijn beperkingen opgelegd; de vereiste breedte was 8 mm, de gewenste lengte 10 minuten. Voor de beste inzenders zijn prijzen beschikbaar in de vorm van bekers en geldbe dragen. Een deskundige jurv zal na vertoning van alle veertien films, die in de avonduren van 15 november in de roulatie komen, de winnaars aanwijzen. Deze jury is samengesteld uit vakbekwame leden van de NOVA, de over koepelende organisatie van smal- fjlmers. v De organisatie van het festival hoopt op een grote toeloop van belangstellenden. De zaal biedt accommodatie voor vijfhonderd bezoekers, onder wie vertegen woordigers van de directie van de PTT en natuurlijk ook vele werk nemers bij de posterijen in Schie dam en Rotterdam aanwezig zul len zijn. Geïnteresseerden hebben 15 november al om 19 uur toe gang tot de zaal van het postkan toor, waar het festival zal worden geopend met een muzikaal ont haal. De PTT heeft op alle moge lijke wijzen bijgedragen om het filmfestival tot een succes te makwn; het is nu aan het publiek om het evenement tot een geslaagd gebeuren te maken. De inzenders, li n plaat van licrkoi Lindt. Halsteren (N-B)/ "Het Gebod"; Visser, Haarlem/ Lieshout. Haarlcni/"('.rand Witjes, Rotterdani/"Dc Wi t kar Rotter goud, De Vries lterdam/"Zi|vcr doet onder Dclts- goud doet moed" (vertaald opschrift o kei van Piet Hein; film o haven); C.rocncweg, Schiedart)/"Rij burg', 1000 jaar"; Rocken. Room daal/"Driemaal beet"; Bronge Den Haag/"Impressie van I Naardcrmcer"; 'Witkamp. Schicdai "Schiedam, 700 jaar": Haak, Rosmal (N B(/"Schering en inslag"; Van Du (">eldermalsen/"L Kap sc Rotterdam/"Voo Bliek, Rotterdam/"Noordkaap";Vis lam/"Sporl cn spi MAASSLUIS Zo vaak loop je ze niet tegen het lijf; die rustige, stabiele, maar toch spontane mensen die niet zo maar van de ene dag in de andere leven. On der die categorie kan zeker Ellie Coenen gerangschikt worden; sinds vorig jaar raadslid voor de V.V.D. in Maassluis. Het vele hooi dat zij op haar vork neemt zou voor een groot aantal men sen ongetwijfeld te veel zijn. En alles gaat met een glimlach, een "hartelijk woord en begrip. „Ik probeer te graven in een mens die ik ontmoet, niet op de manier dat ik alles wil weten, maar door de achter gronden wordt zijn of haar gedrag veel duidelijker en begrijp je hem beter. Dit is eigenlijk ontstaan door mijn oplei ding (lerares). Nu in deze tijd waarin het woord emancipatie veelvuldig ge bruikt wordt en waaronder ik versta dat je je bewust moet zijn waarvoor je leeft en wat je met je leven wilt doen, is dat nog belangrijker voor me geworden. Te veel vrouwen bij voor beeld denken dat ze geëmancipeerd zijn omdat ze werken, maar dat is niet zo. En het gaat niet alleen om vrouwen, ook mannen, elk mens zou dacht ik bezig moeten zijn met emancipatie." Waarom koos Ellie Coenen de V.V.D. als politieke partij en waarom ging ze zich met politiek bemoeien? Ik hoop dat als een individu de kans krijgt om een steeds beter individu te worden hierdoor een betere samen leving, éen betere wereld zal ontstaan. Daar werk ik voor." Ruim een jaar zit Ellie Coenen nu in de raad. Voordat ze raadslid werd had ze vele commissievergaderingen ge volgd en aandacht besteed aan in Maassluis spelende zaken. Het doel van Ellie Coenen om in de raad te gaan was de situatie waarin Maassluis verkeerde toen ze hier, negen jaar geleden, kwam wonen. „Leefbaarheid was in die tijd een groot woord. De huizen werden de grond uitgestampt maar dat was dan ook alles. Er waren nauwelijks winkels en ruimten om je medebewoners te ont moeten lagen ook niet voor het op rapen. Ik kwam toen in aanraking met een groep mensen die hierin verande ringen wilden aanbrengen, en sloot me aan bij de V.V.D. Op die wijze ging ik me steeds meer voor Maassluis interes seren en zo kwam ik vorig jaar uitein delijk in de raad." raad. Het ging allemaalveel langzamer dan ze aanvankelijk verwacht had, een opmerking die je van de meeste nieuwe raadsleden hoort. Interessant Ontkoppelen Limburg e eerderde K.V.P. Ellie: „Ik vind dat, als je iets wilt doen aan de samenleving, de politiek de weg is naar verbetering. Ik geloof wel dat het geloof, en politiek in de toekomst ontkoppeld zullen worden. Vroeger was ik, mijn man ook, een trouw lid van de K.V.P. Door de con- fessionalisering van de laatste jaren denken ze de ene keer rechts en dan weer links. Elke keer hebben ze een andere pet op. Nou, en dat kan voor mij niet meer. Ik heb toen bewust voor de V.V.D. gekozen omdat ik het be langrijk acht dat het individu centraal gesteld wordt en deze de nodige aan dacht krijgt om zich te ontwikkelen. Tentoonstelling „Sloot en plas" Onder het motto „Sloot en Plas" zal er tot 21 december een tentoonstel ling worden gehouden in de Rivièra- hal in de Diergaarde Blijdorp in Rot terdam omtrent het dieren- en plan tenleven in en om sloot en plas. De na druk zal liggen op de gewervelde die ren die indit biotoop leven. Veel die ren zullen dit keer niet alleen in opge zette vorm te zien zijn, maar z(jn le vend in een aantal zoetwater aquaria aanwezig, zoals waterkevers, watermij- ten, zoetwatergarnaal enz. Men kan op deze tentoonstelling waarnemen hoe vele lagere dieren, zich in hun ver trouwde en voor ons vaak onbekende milieu gedragen. Naast liet levende materiaal is het ge heel voorzien van foto's en duidelijke tekeningen. Ook aan het de opper vlakte waterverontreiniging is aandacht besteed. Deze expositie „Sloot en Plas" kwam tot stand in samenwer king met hét Natuurhistoscih Museum te Groningen. Ellie: „Je hebt geen idee hoeveel tijd er in dat r^ .dswerk gaat zitten, het is enorm interessant, maar ik dacht dat ik meer had kunnen doen in een jaar. Ik bedenk me natuurlijk wel dat ik er vier jaar in mag blijven zitten dus het grootste deel heb ik nog voor de boeg. Mijn meeste aandacht gaat uit naar zaken als sport, recreatie, jeugd en wijkaangelegenheden." Een tegenvaller dus wat het verzetten van raadswerk betreft, een meevaller wat de contacten met de andere raads leden aangaat: „De politieke sfeer in Maassluis vind ik erg fijn. Ik probeer bewust te vermijden men sen om hun politieke keuze af te sto ten. Dat doen ze bij mij gelukkig ook niet, ik heb nog nooit gemerkt dat ik door mijn V.V.D. keuze anders be handeld werd. In de raad gaan we op een leuke manier met elkaar om, al zijn we het natuurlijk niet altijd eens. Er wordt dan ook wel .gevochten voor een bepaalde zaak door iedere politie ke partij maar nooit tegen elkaar per soonlijk. Ik merk, en dat vind ik zo fijn, dat men respect heeft voor eikaars me rrie strak aan de agenda en houd reke ning met het gezinsgebeuren. Verder is het altijd mogelijk dat er iemand een kop koffie komt halen, zo overdreven doe ik het nu ook weer niet. Voor dat ik in de raad stapte heb ik alies uitvoe rig besproken met Ton, mijn man, en met de kinderen. Ik heb de kinderen de consekwenties voorgehouden, maar het blijkt, en daar houd ik rekening mee hoor, toch wel eens dat ze die over het hoofd zien. Ze hoeven voor mij geen boodschap pen of de afwas te doen, ik wil ze niet opzadelen met dingen die ik eigenlijk moet doen. Ik ben erg blij dat ik één keer per week hulp heb van een schat tige vrouw, die hier al 5 jaar lang de boel mee helpt aan kant te houden." Een van de jongste activiteiten waar Ellie zich mee bezig houdt is de Vrou wenraad. In het kader van het jaar van de vrouw organiseerde zij met een aan tal vrouwn de avond waarop een „Voor een bloemetje een zoen" ge speeld werd. Na afloop werd er door de aanwezige fel maar prettig gedis cussieerd over de positie van de vrouw in de samenleving. Daarna was zij, evenals alle vrouwelijke raadsleden actief bezit met de manifes tatie van vrouwen en hun organisaties in Koningshof. „Het viel me op na deze twee evenementen, dat er in Maassluis geen handvat was voor zaken die met de vrouw te maken hebben. Ik heb toen al gauw gedacht dat het fijn zou zijn dat dit alles zou gaan resulte ren in een overbruggingsorganisatie die dit zelf kan gaan doen. Op 30 septem ber j.l. kwam deze op te richten vrou wenraad bij elkaar. Diverse vrouwen organisaties, kerkelijk of niet kerkelijk en van welke kleur dan ook kunnen veel meer gaan doen als zij samen wer ken. Ook financieel zou dit vee! gun stiger zijn. Door bundeling van krach ten kun je volgens mij, en dat wordt al in vele plaatsen in Nederland be wezen meer bereiken." Annemieke van der Houwen. Gangmaker Behalve raadslid is Ellie Coenen ook moeder, huisvrouw, lerares op een huishoudschool in Den Haag en tot voor kort was zij een van de gangma kers van dé kring diëtisten in de regio Schiedam, met dit laatste heeft ze moeten kappen omdat het er niet meer bij kon. Daarbij moesten de andere le den van de diëtisten-kring voortdurend rekening met haar activiteiten houden bij het vaststellen van een vergadering, dat wérd, vertelt ze, te lastig. Sportraad Behalve dit zit Ellie in het dagelijkse en algemene bestuur van de sportraad. Lachend vertelt ze: „Natuurlijk vragen veel mensen hoe ik het allemaal klaar speel. Zo moeilijk is dat niet, ik houd dit unieke aanbod geldt t.m. 30 nov. - tegen inlevering van deze advertentie Multicopy heeft een uitgebreide exklusieve kollektie 3 Multicopy drukt er snel elke gewenste tekst in :o)f^ I, VA/pV'i wvrv UV/KY MULTICOPY DRUKWERK SERVICE BROERSVEST 7 SCHIEDAM tel. 010 - 263586 De Van Hogendorplaan VLAARDINGEN - Over een half jaar wordt eindelijk begon nen met de reconstructie van de Hogendorplaan. Volgens wet houder Bas Goudriaan kan in maart of april met de werkzaam heden worden begonnen. Op het Stadhuis zijn drie plannen voor de reconstructie ontwikkeld die inmiddels in commissievergade ringen ziin besproken. De drie re- contructiemogelijkheden voor de Van Hogendorplaan zijn: #Len algehele recontructie met aan beide zijden van de van Ho gendorplaan vrijliggende fietspa den. ©Len algehele recontructie zon der vrijliggende fietspaden. De van Hogendorplaan opho gen zonder veranderingen in het rijbaanpatroon.

De Havenloods | 1975 | | pagina 1