Agenda 9?° WE5ÏL4NDM LANGS DEI WATERWEG Korenbeursblijft zoeken naar sponsor termeulen termeulen Waterweg-topscorer termeulen m MASSIEF EIKEN MEUBELEN WEiïMNblfl P.T. BROUWER termeulen DE HAVENLOODS-DONDERDAG 13 NOVEMBER 19 75 Door Gerard S. Vervet De haren moeten vele hockey-leiders te berge gerezen zijn, toen zij in het Vlaardingse Dagblad (of de Schiedam - se Courant, of de Nieuwe Waterweg Courant) lazen, dat hockey - volgens Pollux-voorzitter John Kaetzke - maar het best elitair kan blijven. Deze uit spraak zal hem zeker niet in dank worden afgenomen, want men was nu juist zo lekker bezig met de afbraak van het, door het grote publiek ge bouwde, elitaire hokje. Zei de heer Kaetzke volgens VD: "Er moet wel degelijk geselecteerd worden. Niet naar inkomen, want hockey is inderdaad geen sport voor rijke mensen, maar wel naar gedrag. Voor deze sport heb je nu eenmaal een andere mentaliteit nodig. Daarvoor lenen zich dan ook vrijwel altijd alleen mensen met een beter in komen". Bij de Schiedamse hockey- vereniging Spirit is men het -gelukkig- helemaal niet met hem eens. Stelt men: "Volgens ons heeft hij nog niet door, dat maatschappelijke verschillen steeds kleiner worden. Alsof mensen met een lager inkomen niet gezellig kunnen zijn. Al met al een redenatie, die in deze tijd niet meer opgaat". En daarmee slaat Spirit de spijker vol ledig op zijn kop. Jammer alleen, dat de heer Kaetzke zich niet even gereali seerd heeft, dat hij met het vrijgeven van zijn standpunt de hockey-promo- tors geen dienst bewijst en daarmee deze sport weer keihard terugplaatst in een door velen niet gewenste positie: het isolement. Even iets rechtzetten. Door onopgehel derde oorzaak lieten we Hoekse Boys vorige week op zondag 16 december een kwart eeuw bestaan. Wie de kalen der geraadpleegd heeft, zal tot de con clusie gekomen zijn, dat of de datum of de dag niet klopt. Dat is juist, want Hoekse Boys jubileert officieel op zondag 16 november. CION, de Vlaardingse afdelingsclub, maakt plannen om het clubgebouw aan de Samuel Esmeijerstraat rigoreus uit te breiden. Het huidige optrekje wordt namelijk te klein. Men denkt aan vergroting van de éantine-ruimte, aan twee extra kleedkamers en aan een bestuurskamer. Met de realisering wil men niet wachten totdat de gemeente eindelijk eens een beslissing neemt over het sportveldenproject in de Broekpolder, Middels diverse acties wil CION het voor de bouw benodigde geld bijeen brengen. De zaalvoetbalvereniging "Groenoord" heeft het zich aangetrokken, dat BFC (een nieuw Schiedams zaalvoetbalfeno meen) zich openlijk tegen hen afzet. "Oké, we zijn niet meer de enige speci fieke zaalvoetbalvereniging, maar wel de eerste", reageert Groenoord-voor- zitter Teun van Zijl. "Voorts hebben we veel gedaan om het zaalvoetbal po pulair te maken. Vandaar, dat BFC wat ons betreft welkom is. We zijn sportief genoeg om de club sue wensen en niet als de zg. concun zien. Integendeel misschien kun nen we elkaar in moeilijke omstandig heden alleen maar van dienst zijn". Waarmee dan weer een misverstand uit de wereld geholpen is. De zaterdagvoetballers voelen zich ge dupeerd door de directe reportage, die de NOS volgende week zaterdag op het scherm brengt van de belangrijke interland Italië-Nederland. De KNVB heeft hiervoor toestemming verleend. DVO'32- voorzitter Ben Versteeg: „We stemmennin het protest, gemaakt dat de voorzitter van de sectie zaterdag voetbal bij het bondsbestuur heeft .ingediend". Hij vraagt zich af of er niet twee maten gemeten wordt, want zo zegt hij, „We kunnen niet aannemen- gezien de ervaring in het verleden dat deze KNVB zo gul met haar toestemming geweest zou zijn, wanneer de betrokken wedstrijd op een zondagmiddag had plaatsgevon den". Het zaterdagvoetbal verwacht nu een verminderde publieke belangstel ling en - wat erger is veel afschrij vingen van spelers. Versteege: „We pleiten daarom met de sectie zaterdag voetbal voor een uitzending later op die middag. Het is een kans voor de KNVB om te tonen, dat al haar kinderen haar even lief zijnOveri gens zal de afdeling Rotterdam - inte- genstelling tot andere berichten - voor 22 november een normaal programma samenstellen. Slechts de KNVB-elftal- len hebben een reeds lang geleden gè- grammeerd inhaalprogramma. De handbalvereniging UVG viert in 1977 het dertigjarig jubileum. Om de viering glad te laten verlopen, begint men nu alvast aan de organisatie. Vooral wil men een fiks bedrag bijeen - brengen om de festiviteiten dadelijk te financieren. Daarom wordt nu al aan de leden gevraagd om na iedere wed strijd twee kwartjes te betalen. Om met een kleine variant op Herman Heijermans te spreken: "Het feest wordt duur betaald". De korte golf Bij DHS blijft het linker gedeelte van het scorebord ge blokkeerd totdat ook het rechter ge- deelte gebruikt moet worden. Overi gens haalt voorzitter Van Brandwijk zijn baard pas van zijn kin, wanneer DHS kampioen wordt. Kan er toch nog iets schoons groeien RK WIK 's vlaggeschip werd door de Schie damse drukkerij Elba «in een nieuwe ntmonsn ,tng gestoken h stelde hingo-Wohd'ïdrt WK wordt nu gehouden op évtnilag 15 november ***Bij Pollux is er die aVond (aanvang half negen) een feest met "elck wat wils" muziek, wijn, tapbier en franse kaas*** Demos zou best een tweede dameselftal de wei in willen sturen, maar het komt nog enkele dames tekort*** Oranje Nassau haalde zijn tweehonderdste lid feestelijk binnen ***Sunlight organiseert op zaterdag 3 januari in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan een pupillènzaalvoetbal- toernooi SCHIEDAM - Het geld ligt niet altijd op straat. Dat weet nu ook het bestuur van de tafeltennisvereniging „Korenbeurs". Pas sedert september voeren ze deze naam. Noodgedwongen, dat wel, want drie seizoenen trokken ze als Bruynzeel Keukens door het land. Inderdaad het is verleden tijd. Het Zaandamse concern greep de slechte economische situatie aan om het sponsorcontract niet te ver lengen. Een doekje voor het bloeden? Misschien. De Schiedammers hebben dat niet aan de grote industrie-bonzen durven vragen. Wat deed het er eigenlijk toe? Wanneer het reclame-budget een kopje kleiner gemaakt wordt, sneeft de steun aan de sport als eerste. De geldstroom uit de keukenkraan zou uitdrogen. Wis en waarachtig. Zeker, het was aardig van Bruynzeel om dat al eind 1974 te melden. Dan kon de club zich acht maanden onzeker voelen en zich in het zweet werken om een nieuwe suikeroom te vinden. Dat lukte (natuurlijk) niet. De slechte economische situatie! Tachtig vriendelijke brieven zochten zich een weg naar de grote bedrijven. Een vereniging, waarvan het eerste team in de ere-klas van het Nederlandse tafeltennis speelt, bood zich aan. Driekwart van de brieven werd niet eens beantwoord. De anderen namen tenminste nog de moeite om in enkele regels te laten weten, dat ze niet geïnteresseerd waren. Is dat niet om moedeloos van te worden? Korenbeurs-voorzitter Jos Clazing slaakt een diepe zucht. Knikt instemmend met het hoofd en zegt: „Daarom zijn we in juni maar gestopt met het zoeken naar een sponsor. We zagen het toen echt niet meer zitten". Tempo Team, Delta Lloyd, Midden- standsbank, HIA Panels. Bekende namen uit de ere-klas tafeltennis. Ge steund door reclame-gelden. De één krijgt meer, de ander minder. Een ongelijke strijd, want geld trekt ook kwaliteit aan. En daarom zijn de kaarten al voor het begin van de com petitie geschud. Het Amsterdamse Tempo Team zou de titel binnenhalen en dat deden ze zondag ook. Jos Clazing: „Met zo'n sponsor zouden we het ook ruimschoots redden. Het vin den van zo'n bedrijf staat nog steeds gelijk aan het zoeken van een speld in een hooiberg. Zonder kruiwagen kom je nergens verder dan de deurmat. Ie mand van Tempo Team heeft mij ooit eens verteld, dat zij ook brieven ver stuurd hebben. Een veelvoud van ons aantal: tweehonderd. Zonder resultaat Close- up tandpasta. Dankzij de radio- en t.v. reklame weet iedereen al hoe goed die is. Daar hoeven we dus niets meer over te zeggen. We willen alleen nog even vermelden dat wij deze tandpasta in rood en groen hebben, en dat wij ze nu extra voordelig aanbieden. Per twee (grote) tubes nu Van f 2,98 voor en even later komt daar door een con tactpersoon dat uitzendbureau binnen stappen. Dat bedrijf had notabene niet eens op de mailing-lijst gestaan". Dankzij die sponsors overigens zijn de krachtsverhoudingen in de ere-klas erg duidelijk. De uitzendkrachten krijgen de beste vergoeding, haalden en pas sant de kampioen van Engeland Trevor Taylor naar Nederland en worden dus kampioen. Terwijl Scylla - naast Korenbeurs de enige niet gesponsorde vereniging van het zestal ereklassers mag afzakken naar de promotie ere- klas. Slechts de strijd om de voor laatste plaats is open. Het nadeel van die klassering is een extra wedstrijd tegen de kampioen van de promotie ereklas. Het volk vraagt duidelijkheid en krijgt het. „De klasse-verschillen zijn zo groot, dat zo'n wedstrijd bijna altijd gewonnen wordt door het ere- klasteam", oppert Jos Clazing. Wat is dan eigenlijk het nut van zo'n compe titie als de gouden plak en de rode lan taarn zonder dat er een service gesla gen is, uitgereikt zouden kunnen wor den? VOLGELADEN „Het reglement van de NTTB schrijft dat zo voor", reageert hij terecht laco niek". Bovendien blijft het ondanks alles een vorm van recreatie. Voor de spelers en voor het publiek. Ons drietal weet zijn kracht. Weet dat handhaven het parool moet zijn, want aan een evenaring van ons beste resultaat in de ereklas de tweede plaats - hoeven we niet eens te denken". De herinner ingen aan die topplaats zijn zoet. Een volgeladen Korenbeurs leefde met het Bruynzeel-trio mee. Ook die tijden zijn voorbij. Het Schiedamse monument lijkt niet langer het bedevaartsoord voor de tafeltennisliefhebber. „Alles kwam bijelkaar", stelt onze zegsman. „De sponsor vertrok en wat zich voordien al inzette, zette zich nu voort: het grote publiek bleef weg. Driehonderd mensen passeerden regelmatig de loketten, maar nu komen er gemiddeld nog honderd. Het is te weinig. En dat, terwijl wij de enige club in de hele omtrek zijn, die in de ereklas uitkomt". Toch zal „Korenbeurs" verder moeten. Met Hans Lingen, met Peter en Hans van de Broek. Drie van de achttien, die de va vaderlandse tafeltennistop vormen. „Van die achttien behoren er hooguit acht werkelijk tot de top", telt Jos Clazing. „En die vinden we dan vooral terug bij de gesponserde clubs. Pas wanneer de grote sponsors zouden stoppen, keren de juiste verhoudingen terug. Nu wordt het talent bij de min der draagkrachtige verenigingen wegge haald. We hebben het geluk, dat onze spelers geen broodspelers zijn. Ze wil len een graantje uit de tafeltennispot meepikken, maar meer ook niet of het aanbod moet heel interessant zijn. Hans Lingen bijvoorbeeld kon zo over stappen naar Delta Lloyd. Zijn eisen waren echter te hoog voor Delta-Lloyd en toen konden de Amsterdammers het wel vergeten". INVESTEREN Rijk tegen arm. „De sponsors jagen el kaar op. TT laat nu Taylor overkomen. Geen wet of reglement, die ze dat kan verbieden, maar zou het niet beter zijn om het geld wat aan buitenlanders be steed wordt te investeren in een betere begeleiding van de jeugd. We hebben een groot tekort aan full-time trai ners "aldus Jos Clazing. Korenbeurs heeft zijn eigen mensen ingezet om de jeugd op te vangen. Een pure noodzaak, want ook aan de op volging van het Schiedamse toptrio moet gedacht worden. „We hebben op dit moment niet eens een redelijke ver vanger, mocht één van de drie om wat voor reden dan ook afwezig zijn. Dat weten we allemaal. Het is een duide lijke zaak. Mocht één van de drie eens opstappen, dan zullen we onze plaats in de ereklas niet langer kunnen waar maken. Dan verdwijnen we als top- vereniging. Dat is dan de tol die we zouden moeten betalen omdat het ons aan financiële middelen ontbreekt", concludeert Jos Clazing. „Overigens hebben we het voordeel, dat we in de Korenbeurs spelen. Die ruimte kost ons bijna niets en het is - volgens mij een van de beste accomodates van het land. Wanneer we in een an- Ongelooflijk voordelig is dit prachtige kwali teits kanvas van 100% katoen. In bruin, groen of zwart gestreept (130 cm breed) en in naturel-uni (I50 cm breed). Beide soorten per meter slechts Twee uitslagen van competitie-wed strijden vielen tijdens het weekeinde vooral op. In negatieve zin overigens, want zowel „Vlaardingen" als „Maas dijk" verloor met flinke cijfers. Oranje- Wit pakte de mannen van Gerard Gaanderse in eigen huis in met 0-8, ter wijl 'de Maasdijkse brigade van Henk Dankers door Spirit naar een kansloze 6-1 gespeeld werd. Voor „Vlaardin gen" is de fbrs uitgevallen nederlaag een dieptepunt van een inzinking na een voortreffelijke competitie start met zeven punten uit vier wedstrijden. Toen nog leek het erop, dat het verlies van routiniers Theo Joppe, Cees Wes terhout en Huib Goos niet zo fnuikend zou zijn als algemeen verwacht werd. Nu echter na negen wedstrijden het to taal slechts acht punten getild kon worden, lijkt het dat „Vlaardingen" toch danig verzwakt is mede door het ontbreken van capabele vèrvangers. „Die nederlaag tegen Oranje-Wit was aftrappen, had Spirit net zoveel pun- "rT rTr een> enor™e aldus ten als wij en ook net zo weinig doel- Gerard Gaanderse. die zich bh,ft afvra- punten voor en tegcn Toch maakte gen wat er na de flonkerende seizoen- die voorhoede ineens wel zes doel- start allemaal misgegaan is. „De oefen wedstrijden waren niet best geweest, maar de mannen begonnen goed gemo tiveerd aan de competitie. Het succes bleef niet uit en juist dat is, geloof ik, ull lL, funest geweest. Ze zijn de competitie Spirit wat gaan overschatten. Liever had ik bilden gezien, dat de resultaten in het begin waren achtergebleven. Weet je, zelfs begon ik me ook af te vragen of wij nu zo sterk waren, of de tegenstanders zo zwak. En heus, die zeven punten zijn ons echt niet toevallig komen aanwaai en: het elftal speelde toen gewoon goed". Daarna ontstonden voor Gaanderse pas kapitale problemen. Inmiddels had het nieuwe talent Ron Bongers zijn been in het gips moeten laten zetten en prikte Rozenburg - ook al in de Zuid buurt - het sprookje van het herboren Vlaardingen voor het eerst door.. Gaanderse: „Na tuurlijk mag winst in een wedstrijd niet van één man afhankelijk zijn. En dat is het ook niet. Nu moeten we bijvoorbeeld ook Herman Hooger- boord missen wegens een schorsing, maar op die afwezigheid wil ik het verlies niet afschrijven. De schuld is collectief. Men toon geen initiatief en speelt te laconiek. Komt nog bij, dat het elftal uit de beste spelers bestaat, die ik heb. Wanneer ik betere-had, dan strijd voor beide partijen had ik ze wel opgesteld. Kijk eens, belangen op het spe. slechts met keihard werken kunnen we iets bereiken en daarvan zal ik ze moe ten doordringen. Van die 8-0 zijn we allemaal erg geschrokken. Mogelijk hebben we er wat van geleerd, want zo'n debacle mag niet meer voorko men. Ik ben er van overtuigd, dat dit de eerste en tevens laatste keer was, want het is hard nodig, dat we - om het zelfvertrouwen weer terug te krij gen - eens een wedstrijd gaan win- Maasdijk-trainer Henk Denkers heeft Ten 9. Dick van der Eist (DVO'32) en na 6-1 verlies van zt,n team een slecht Ruud Quadt (Martinit) 0,66 (6 uit 9); wekeinde gehad „We staan op een Q ,/m ,y U,„ janse (RK WIK), Chris degradatie-plaats zucht hl,. Het team Bongers (Vlaardingen), Jan Reitsma vpmnkTr k t l' seizoen weer nif{ (VDl. zat.), Arthur Manz (Manz gemakkelijktot scoren. Een oorzaak? (MSV'71, Huib Bos (MVV'27) en Denkers: Voetbal is zo betrekkelijk. Sjaak Nieuws/raten (Ursus) 0,55 (allen toen de scheidsrechter zaterdag liet 5 uit 9). punten. Het was voor ons een volko men off-day". Henk Denkers heeft de resterende uren van zijn vrije weekein de gebruikt om een nieuwe strategie werken. „Die wedstrijd tegen de gevarenzone verlaten", zegt hij. „Tevoren hebben we ons niet anders voorbereid dan gewoonlijk, maar toch waren ze naar mijn mening overgeconcentreerd. Goed, het gaat bij ons niet - zoals in andere jaren in het begin van het seizoen van een leien dakje. Niettemin heb ik niet vee! aan het elftal willen veranderen. Ik heb ze de kans en het vertrouwen gegeven. Dat vertrouwen moet ook van de an dere kant komen Of hij na het deba cle Spirit nu toch aan de opstelling gaat sleutelen, laat hij diplomatiek bui ten het gesprek. „De rust rond de groep moet terugkeren", zegt hij reso luut met het belangrijke treffen tegen hekkcsluiter JAC in het vooruitzicht. Trouwens wanneer ik het elftal wij zig, dan zal ik dat eerst de spelers laten Na RK WIK-VFC-een tegenvallende derby met een puntendeling (2-2) als eindresultaat-volgt zondag De Hollan- diaan-VFC (park 't Nieuwelant 14.30 j. Overigens staan ook in deze wed- '9); 2 en 3. Beter van der Hoeven (Excel sior '20) 1 (9 uit 9) en Boudewijn Groen (Sunlight) 1 (7 uit 7); 4 en 5. Jan van Altena (VDL) en Peter de Jongh (MSV'71) 0,88 (beiden 8 uit 9)1 dere - zeker duurdere- zaal terecht zouden komen, dan konden we bij wijze van spreken beter gelijk het fail- lisement aanvragen". Overigen heeft Jos Clazing zo zijn eigen ideeën over financier. Zo'n bedrijf kan het zich gewoon niet veroorloven om topspe- lers aan te trekken. Het tegenoverge stelde gebeurt zelfs, want het talent, dat die club heeft opgeleid kan worden u i j uu. u.v uv.ni upgwciu iiui woruen net besteden van sponsorgelden. De weggekocht door een grote club". Het ervaring heeft hem geleerd, dat het pompen van geld in slechts één team een verwijdering betekent tussen dat team en de rest van de vereniging. is overal hetzelfde: de rijken worden rijker en de armen armer. De rijk dommen van de wereld blijven ongelijk NADEEL „Het heeft nooit veel effect gehad voor de leden, die buiten de selectie- groep zaten", vertelt hij. „Achteraf ge zien is het zelfs een nadeel voor de club in zijn totaliteit geweest. Kijk eens, ondanks alle successen kwamen nieuwe leden niet naar ons, omdat wij nu toevallig Bruynzeel waren. We or ganiseerden het schooltoernooi en dat was voor ons de bron waaruit de aan was voortkwam. Éénmaal hebben we het niet georganiseerd en dat konden we direct merken. We hebben nu veer tig jeugdleden. Dat is voldoende, want meer kunnen we in de Korenbeurs geen onderdak bieden. Die mensen zijn niet op de prestaties afgekomen. Van daar zijn stelling, dat het sponsor geld niet alleen voor de top bestemd moet zijn. Ik mik op toptafeltennis naast een gezelligheidsvereniging. Zoals het in de afgelopen jaren gegaan is, moeten we zien te vermijden. Het was— geloof ik- niet gebeurd, wan neer ik voorzitter geweest was". Jos Clazing is niet de persoon om zich voor die zin op de borst te kloppen. Zijn visie is realistisch. Niet alleen voor Korenbeurs, maar ook voor de clubs in zijn onmiddelijke nabijheid. Het is een sombere visie. „Zonder sponsor zullen ze nooit hogerop komen. In dit geval bedoel ik met sponsor geen lokale Op zaterdag 13 december (jeugd) en vanaf maandag 15 december tot vrij dag 19 december (senioren) organiseert de Schiedamse tafeltenniscommissie de plaatselijke kampioenschappen. Aan deze titelstrijd kan worden deelgeno men door alle van de Schiedamse tafel tennisverenigingen en door NTTB zo- De wedstrijden worden gespeeld in de Korenbeurs en beginnen op zaterdag om tien uur en op de werkdagen om zeven uur. Op vrijdag 19 december zul len de finales worden gespeeld. De Schiedamse kampioen komt in het be zit van de wisselbeker, die beschikbaar is gesteld door Tapijthal Perfekt. Zorg dat je er bij komt! Partij prima heren ondergoed van 100% katoen. In wit- uni en ge dessineerd. Maten 4, 5, 6 en 7. Zowel hemden als slips nu voor nog geen 2 gulden per stuk. Slechts Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. IKon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010-343006 VLAARDINGEN Volgens het overzicht van het aantal ingeschrevenen bij het ge meentelijk huisvestingsbureau over het der de kwartaal van 1975 zijn er in Vlaardingen 2564 woningzoekenden. Daarvan zijn er Huisvrouwen turnen en volleybal bij DOK SCHIEDAM - Met damesgymnastiek in de morgenuren en volleybal wil de christelijke gymnastiekvereniging DOK zijn aktiviteiten nog verder uitbreiden. Het turften tijdens de morgenuren is vooral bestemd voor huisvrouwen en zal, bij voldoende belangstelling, starten op dinsdag en donderdag van negen tot tien uur in de zaal aan de Broersvest (naast modemagazijn Alja). Volleybal is een noviteit bij DOK. Spe ciaal voor dames en meisjes vanaf veertien jaar iedere vrijdagavond van half zeven tot half acht in de zaal aan de Peter van Anrooylaan. De kontribu- tie bedraagt vijf gulden (voor 14 tot en met 16 jaar) en zes gulden (voor zeventien jaar en ouder). Voor het turnen en het volleybal kan men zich opgeven bij de heer A. van Tilborg, Lange Nieuwstraat 129, Schiedam (tel. 010-261283). Toptafeltennis in Maassluis MAASSLUIS - Omdat BMTOG dit seizoen zijn zilveren jubileum viert, heeft de NTTB besloten de tafeltennis- interland Nederland-Engeland in Maas sluis af te werken. Dit internationale treffen zal plaatsvinden op donderdag 29 januari in de Olympia-hal. Het is overigens de tweede maal, dat Bowling Maassluis TOG de organisatie van een landenwedstrijd toegewezen krijgt. In het verleden zorgden de teams van Luxemburg en Frankrijk al voor tafel- tennisspectakel in de Olympia-hal. Om de organisatie ook financieel rond te krijgen hoopt MBTOG een garantie subsidie te krijgen van de gemeente Maassluis. KUNST EN ANTIEKHANDEL Hoogstraat 199-201 Vlaardingen tel. 010-346221. Ook inkoop van kunst en antiek. au nouveau I8e eeuws vlaams kerkbeeld Zonder enige verplichting tot koop, tonen wij U graag onze uitgebreide kunst en antiekcollectie. REGIO VLAARDINGEN VOETBAL - zaterdag: FC Vlaardingen '74 C-T elstar C (Marathonweg 14.30 uur). Excelsior M-Huizen (Lavendelstraat Maas sluis 14.30 uur), Arnemuiden-Zwaiuwen, HVO- 's Gravenzande (Zwanensingel 14.30 uur). Maasdijk- JAC (Lange Kruisweg Maasijk 15 uur), Vlaardingen- Lyra (Zuid- buurt 14.30 uur), ARC- Hoekse Boys, TSB- Duno (De Vijfsluizen 14.30 uur), TOGR- MVV '27, DVO '32 FC Maluku (Zuidbuurt 14.45 uur). Sunlight- Oude Maas (Deltaweg 14.45 uur), SDV- VDL, FC Veronica-CION. Zondag: SC Cambuur- FC Vlaardingen '74, SVW- RK WIK, De Hollandiaan- VFC (park 't Nieuwelant 14.30 uur), GDS- Hoek van Holland, VDL- Den Hoorn (Sportlaan Maas sluis 14 uur), Fortuna- IFC (Marathonweg 14.30 uur). Thessaloniki- MSV '71. g sporthal Floris VOLLEYBAL: donderdag Rotterdam-Alex anderpolder 20.15 uur Alexandria 2- MVC (h) vrijdag sporthal Floris de Vijfdelaan 20.15 uur Volley '68- Spirit (d); zaterdag Rotterdam- Kralingen 14.45 uur Libanon 2- Volley '68 (h), Capelle 16.15 uur CVV-c 4 MSV '71 (d); maandag Zwijndrecht 21.15 uur Delta- MVC (d); dinsdag Papendrecht 20.30 uur Flits- Volley 8 (d). HANDBAL: zondag sporthal Floris de Vijf delaan 13.50 uur WIK-Olympia (d), 14.50 uur WIK-UVG (h); Dordrecht 14.40 uur MOK- De Hollandiaan (d), 15.40 uur MOK- De Hollandiaan (h); Rotterdam-Enk 15 uur Snelwiek 2-Unitas (d). BASKETBALL: donderdag sporthal Floris de Vijfdelaan 20.20 uur Basket Boys- Barra Basket (h); zaterdag Olympiahal Maassluis 14 uur VDBE- Silver Lions (d), 16.40 uur VDBE-O en O(h); maandag Rotterdam 20 uur Baros- VDBE (d), 21.30 uur Baros- VDBE(h). KORFBAL: zaterdag Geert de Grootelaan 15 uur Spirit-'t Waterschip, Claudius Civi- luslaan 15 uur Oranje Nassau-Sagitta; zon dag Schiedam 14 uur Harga-Vlaardingen. HOCKEY: zondag (bekerwedstrijden) Clau dius Civiluslaan 14 uur Pollux-Leonidas 2 (h), Amsterdam 14 uur VVV-Pollux (d), Gemert 13 uur Gemert-Evergreen (h). Me rellaan Maassluis 13 uur (vriendschappelijk) Evergreen-Forescate (d). SCHIEDAM VOETBAL- zaterdag Excelsior C- SVV C (Woudenstein Rotterdam 14.30 uur), PPSC I IJmuiden (Thurlede 14.30 uur), Be Fair HBSS, SV Rijnmond- GSS, Zinkwegse Boys GTB, WK- WIA (Thurlede 12.30 uur). Zondag. SVV Veendam (Harga 14 uur). Rood Wit A-Hermes DVS, Zwijndrecht- DHS, Nieuwenhoorn-Schiedam, Dubbeldam Martinit, Excelsior'20-Full Speed (Thurlede 14.30 uur), OSS-SVDPW, 's Gravendeel Ursus, HWD-Demos, Vierpolders-DRZ, Animo H-WF, DDC-Schiedamse Boys. HANDBAL: zaterdag Margriethal 20.50 uur HVK-Ancora 3 (d), 21.50 uur HVK Actief 3 (h); zondag Margriethal 13.30 uur DWS- Ancora 2 (d), 14.30 uur DWS-Quintus (h), 16.40 uur DWS 3-WF (d), sporthal Floris de Vijfdelaan Vlaardingen 14.50 uur WIK-UVG (h), Rotterdam Enk 11.40 uur Snelwiek 2 WF (h). 12.50 uur Snelwiek-UVG (d). Rot terdam-IJsselmonde 16.50 uur Atomium 2- HVK (h). BASKETBALL: zaterdag Margriethal 18.30 uur Juventus-Wartburgia (d), 20 uur Juven- tus-Piazza Stars (h). Blank gelakte houten sjoelbak in 2 verschillende afmetingen. Een solide stuk speelgoed voor uren lang speelplezier met het hele ge-

De Havenloods | 1975 | | pagina 4