BEWONERSVERENIGING ZUID:KSCA- ENQUETE IS OORLOGSVERKLARING' Aad van der Laan Vfeekendaanbieding 17» lï IJsclub overleefde ijsloze tijdperk rz - 14» open weave en decora tiestoffen haD WE5ÏL4NDM termeulen termeulen MINDER BEZOEKERS STADSGEHOORZAAL termeulen IN MACHINEBOUW VALLEN ONTSLAGEN Kristallen bol voor toneelvereniging Animo m m MASSIEF EIKEN MEUBELEN termeulen DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 NOVEMBER 1975 SCHIEDAM - Het is oorlog in Schie- dam-Zuid tussen de bewonersvereni ging en de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid (KSCA). Aan leiding is een enquête die het KSCA- centrum Dukdalf aan de Rijnstraat vo rige week hield onder de bewoners van de Gorzen. Arie Zwamborn van de be wonersvereniging zuid noemde de en quête een „oorlogsverklaring": „Ik vind het ellendig genoeg, maar de KSCA is de sfeer aan het verpesten". Op zeven november j.l. verspreidde de Dukdalf enquête-formulieren onder de bewoners van Schiedam-Zuid. Mieke Aben en Ton Molenaar van de Duk dalf vertellen waarom: „Wij wilden de wijk informeren om op die manier de mensen te betrekken bij het aanstellen van een buurtwerker. Wij zijn van me ning dat de wijkbewoners recht heb ben op informatie hierover, omdat im mers een buurtwerker uitsluitend werkt met en voor de wijkbewoners. De bewonersvereniging wil de wijk pas informeren wanneer er pasklare plan nen over het buurtwerk klaarliggen. Wij zien dat anders. Eenzijdig Ook verwijt de Dukdalf de bewoners- vereniging dat ze tussendoor het kerk bestuur van de Bethelkerk en de mi- denstandsvereniging heeft geïnfor meerd over haar plannen m.b.t. een structuur voor welzijnswerk in de wijk. Mieke Aben: „De bewonersvereniging neemt zelf stappen tussendoor en is eenzijdig bezig. Er bestond een monde linge afspraak dat wij (Dukdalf en be wonersver.. red.) ons zouden onthou- Mode topper! Geweldige Jerome Leduc velours pull van 80% katoen en 20% po lyamide. Heerlijk soepel en be haaglijk in 't dragen. In de kleu ren roestbruin, donkerbruin, staalblauw, ecru en zwart. Maten 36 t/m 42. Van f 24,95 voor Draai ze er niet door, maar bescherm uw grammofoon platen. Nu een speciale aanbieding; een komplete onderhoudsset in kadoverpakking. De inhoud bestaat uit een originele Metrosound pla- tenreiniger (ook zonder vloeistof te gebruiken) en een ioniser (bor stel) met de daarvoor benodigde vloeistof, die het vormen van sta tische elektriciteit tegen jjaat. Nu slechts den van akties. Er zijn afspraken ge schonden. Die afspraak was gemaakt op 16 oktober. Op zes november heb ben wij weer een gesprek gehad met de bewonersvereniging waarin wij voo stelden om gezamenlijk informatie aan de wijk te verstrekken. De bewoners vereniging wilde niet meegaan. Toen is de zaak afgesprongen. Wij betreuren deze gang van zaken". Het centrum de Dukdalf heeft speciaal voor de enquête een werkgroep sa mengesteld waarin de drie beroeps krachten en twee mensen als afvaardi ging van de vrijwillige medewerkers hebben plaatsgenomen. De resultaten worden aan het eind van deze week verwacht. Verraad Arie Zwamborn van de bewonersvere niging Schiedam-Zuid noemde de ak- tie van het centrum de Dukdalf „ver raad". Hij zei dat het voorstel van de bewonersverenigingen m.b.t. een struc tuur voor welzijnswerk in de wijken al sinds twintig oktober - de datum waarop bewonersverenigingen, KSCA en wethouder Hans van der Wilk op het Stadskantoor vergaderden open baar is. Verder verklaarde hij dat de bewonersvereniging helemaal geen pasklare oplossing heeft: „Dat is teveel gevraagd. Wij willen informatie niet op deze manier verspreiden. Ons plan is om hearings in de wijk te organiseren om samen met de wijkbewoners te praten over buurtwerk". „Waar het ons om gaat, is dat de KSCA sinds 1972 in het geniep bezig is met een subsidie aanvraag bij het Mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk om in aanmer king te komen voor de zogenaamde regeling, een aanvullende regeling die betrekking heeft op de aanstelling van buurtwerkers. Wij hebben af weten te dwingen dat de bewónersverenigingen hierin inspraak zouden krijgen. Wij zijn pas in juli 1975 getipt van uit het Mi nisterie van CRM dat die aanvraag er lag. De KSCA heeft zonder enige vorm van inspraak de aanvraag ingediend en zich in haar motivering aktiviteiten van onze vereniging en de midden standsvereniging toegeëigend. Dat heeft veel kwaad bloed gezet", aldus Arie Zwamborn. Enquête De enquête waar het allemaal om gaat, bestaat uit drie vragen. De eerste Wilt u een overlegorgaan, samenge- VLAARDINGEN - Het gemiddeld aantal bezoekers van de vrije voorstellingen van de Stadsgehoorzaal is vorig jaar met vier procent teruggelopen. In 1973 bedroeg het gemiddelde aantal bezoekers per voorstelling 426, vorig jaar liep dit aantal terug tot 386. Dit blijkt uit het deze week verschenen jaarverslag van de Stadsgehoorzaal. Volgens het jaarverslag is het niet helemaal reëel om de bezoekcijfers van vorig jaar te vergelijken met die van 1973 omdat.het bezoekcijfer in '73 sterk is beïnvloed door het geweldige succes van de show „Even goeie maatjes". Het gemiddeld bezoek per voorstelling in dat jaar kreeg daardoor een wat geflatteerd beeld. Uitschieter bij de vrije voorstellin gen was vorig jaar „Neerlands Hoop Express" van Freek de Jonge en Bram Vermeulen, dat 711 bezoekers trok. Verder werden de „Hoofdstad Ope rette", „Henk' Èlsink", „Jasperina Solo" en „André van Duin's Pret- machine" door gemiddeld 650 mensen bezocht. Het slechts bezocht werden „Truusen Gerrit" (60), „Een zekere Vincent" (100), „Tekstpierment" (114). VKC Het gemiddeld aantal bezoekers aan de n het Vlaardings vorig jaar toe vai ïen stijging van ze voorstellingen v; Kunstcentrum nam 257 ('73) tot 297, procent. Het slechts werd het Stadstoneel Rot terdam bezocht (129), de toneel groep Globe trok de meeste bezoekers (676). Uit het jaarverslag blijkt verder dat de verbouwing van de Stadsgehoorzaal ca. zes ton heeft gekost. Aan inkoms ten ontving de Stadsgehoorzaal vorig jaar 126.000 gulden, de uitgaven be liepen 452.000 gulden. MAASSLUIS Het zit de IJsclub Maassluis niet mee. Openen ze twee jaar geleden een imposant clubhuis aan de boorden van de landijsbaan en dan blijken twee achtereenvolgende winters zich plotseling als een late herfst of als een vroege lente te gedra gen. Jaap van Hamburg destijds: „Wan neer er geen ijs komt, zullen we met het afbetalen van de hypotheek flink in de knel komen". Het ijs bleef dus uit, maar de ijsclub klopte toch niet bij de gemeente aan om extra steun. Zegt Jac. dq Jong nu: „We hebben het geluk, dat we het middenterrein van de baan, wanneer dat tijdens de zomer maanden droogkomt, kunnen gebrui ken als voetbalveld. In het voorjaar zaait de gemeente het immer opnieuw in en wij verhuren het veld dan voor bedrijfsvoerbal. Uit de kantine-op brengst kunnen we dan de aflossing betalen". Het is een oplossing, want door het wegblijven van natuurijs tijdens de wintermaanden is ook het ledental van de ijsclub aanzienlijk teruggelopen. „Toen we ieder jaar nog op een vorst periode konden rekenen, hadden we zo'n vijfhonderd leden", aldus Jac. de Jong. „Daarvan zijn er nog slechts vijftig overgebleven". Toch blijven ze aan de Vlaardingerdijk hopen op bete re tijden. Misschien deze winter.... Het lidmaatschap kost - bij aanmel ding voor 1 december voor welpen tot en met twaalf jaar f. 6, voor juni oren tot en met zestien jaar f. 7,50 en voor senioren f. 10,v Een gezinskaart kost f. 25, Deze prijzen worden na 1 december of wanneer de ijsbaan eerder opengaat verhoogd met vijftig procent. Men kan zich melden bij het VVV-kantoor, Zuiddijk (tel. 13339 en 15303), J.N. van EÏamburg, Anker- straat 12 (tel. 13495) en bij Jac. de Jong, Seringenflat 49 (tel. 13650). steld uit wijkbewoners, dat uw belan gen gaat behartigen? De tweede vraag luidt: Wilt u aktief over de opzet van zo'n overlegorgaan meepraten en mee denken dus meebeslissen. Vervolgens de derde en belangrijkste vraag: hoe maken we het praktisch mogelijk? Bij deze vraag worden twee mogelijkhe den aangegeven. De eerste mogelijk heid spreekt van een opbouworgaan met kantoor midden in de wijk, waar vanuit de buurtwerker aan de slag gaat. De andere mogelijkheid - volgens de samenstellers van de enquête de meest praktische - komt erop neer de buurtwerker onder te brengen in de Katholieke Stichting voor Sociaal Cul turele Arbeid - de naam wordt overi gens niet genoemd in het formulier - dus in het centrum Dukdalf. Tenslotte schrijft de Dukdalf: „In onze volgende gesprekken met de buurtbewonersvereniging en de ge meente zullen wij stellig rekening hou den met de door u gedane suggesties". De enquête wijkt overigens nauwelijks af van de enquête die een ander KSCA- centrum nl. De Kreek op tien oktober organiseerde en die er de oorzaak van was dat de bewonersverenigingen tij dens een vergadering met de KSCA en wethouder Hans van der Wilk op 20 oktober j.l. in Eet Stadskantoor hun vertrouwen in de KSCA opzegden. Angola avond in 't Nieuwelant VLAARDINGEN Op vrijdag 14 november organiseert de Derde Wereld Groep Vlaardingen een Ango- la-avond Deze avond zal staan in het teken van de onafhankelijkheid. Wat betekent deze onafhankelijkheid voor het Angolese volk en wat is de rol van de drie bevrijdingsbewegingen, de Unita, FNLA en MPLA hierin. Op de Angola-avond wil men hierover informatie verschaffen. De avond is als volgt ingedeeld een film genaamd Angola februari '7.5; een inleiding gehouden door een lid van het Angola Comité een diskussie over de film en in de inleiding. Ook zijn er diverse stands aanwezig o.a. van het Angola Conlité en het Me disch Comité Angola. De avond wordt gehouden in wijk centrum 't Nieuwelant, Goudsesingel 87a, Vlaardingen. De aanvang is 19.30 uur en de entree is f.i Kersttoernooien voor de jeugd VLAARDINGEN - Het ligt in de be doeling om in de kerstvakantie (22, 23 en 24 december) in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan, alhier een hand- baltoernooi voor meisjes en een voet baltoernooi voor jongens van het Vlaardingse basisonderwijs te organise- Beide takken van sport zullen tegelij kertijd worden beoefend. De inschrij ving staat open voor leerlingen van de zesde klassen (eventueel aangevuld door leerlingen uit de vijfde klassen). Per school kan zowel voor het zaal voetbal als voor het zaalhandbaltoer- nooi worden ingeschreven met één Bij zaalvoetbal bestaat een team uit 6 spelers 1 doelverdediger en 5 veldspe- lers; daarnaast dienen een 4-tal wissel bekers beschikbaar tè zijn. Elke school kan dus inschrijven met 1 team is 10 deelnemers. Het team voor zaalhandbal bestaat uit 7 speelsters (1 doelverdedigster, 3 ach terspeelsters en 3 voorhoedespeelsters; daarnaast dienen een 3-tal wisselspeel sters beschikbaar te zijn). Ook hier kan dus elke school inschrijven met 1 team is 10 deelneemsters. Indien een school aan één of beide toernooien wenst deel te nemen, dan dienen bijgevoegde inschrijvingsformu lieren uiterlijk 24 november in het be zit te zijn van de heer P. Stasse, Brus- selweg 107, Vlaardingen. In verband met de voorbereiding van de beide toernooien wordt men drin gend verzocht deze termijn te hand haven. Per team dient minimaal 1 be geleider aanwezig te zijn. Op maandag, 29 december zal in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan, alhier een basketbaltoernooi worden georganiseerd voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Er zal gespeeld worden in 6 verschillende klasse. Voor dit toernooi moeten de inschrijf formulieren voor 1 december gezon den worden naar de heer P.R. v..d. Berg, Louise de Colignylaan 559. iagg mêê Het KSCA-centrum Dukdalf aan de Rijnstraat. Een smaakvol kado is dit gezellige fondue-stel van roestvrijstaal. Voor het organise ren van zo'n heerlijk fondue-fes tijn. Dit fondue-stel, in luxe ge schenkverpakking, koopt u kom pleet met brander voor slechts Directeur Arbeidsbureau: VLAARDINGEN - De werk loosheid in het gebied Nieuwe Waterweg Noord is in de maand oktober iets toegenomen. Het aantal werkloze mannen nam met 25 toe tot 1278, het aantal werkloze vrouwen nam met 56 toe tot 604. Volgens de drs. Har- berts, directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau zijn deze cij fers niet verontrustend. „In hel licht van de omstandigheden kunnen deze cijfers zelfs als be trekkelijk gunstig worden ge zien", aldus Harberts. Volgens Harberts ontwikkelt de bouw sector zich bijzonder gunstig. „De vraag is hoger dan het totale aanbod, terwijl de in uitvoering zijnde werken nog toenemen. Harberts verwacht een toenemende pendel van Brabantse bouwvakkers. In de metaalsector ziet de toekomst er voorlopig minder rooskleurig uit. Har berts: „Het aanbod steeg met 19 man en de vraag daalde met 54 man tot 702 man'. In de sector machinebouw zijn binnenkort ontslagen en werktijdver- Toneelgroep Groeton speelt 'Harvey' SCHIEDAM De Toneelgroep Groe ton speelt op 14 november het toneel stuk Harvey" in het Passage theater. In het kader van de toneelmanifes tatie Nationaal Landjuweel van het NCA dingt dit stuk mee naar de prijs „het Landjuweel", voor amateurs de hoogst te behalen eer. Kaarten zijn aan de kassa van het theateT te verkrijgen. VLAARDINGEN - In een goed ge vulde Stadsgehoorzaal te Vlaardingen werd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de toneelvereniging Animo het toneelstuk „Ivears Dotter" van Arie van de Lugt gespeeld. De schrijver, die zelf ook een plaatsje in de zaal had gevonden kon zien dat spe lers en regisseur kosten noch moeite hadden bespaard om dit feestelijk ge beuren te doen slagen. Een spel vol spanning en emotie. De grim, dekor en uitstekend gekozen kostuums waren hierbij een welkome aanvulling. Het verhaal dat zich af speelde in een klein Zweeds Stift (dorp) vertelde dat een oud kruiden vrouwtje werd beschuldigd van hekse rij. De kwaadaardige ziekten die bevol- Inzameling van CJV voor Ethiopië VLAARDINGEN De Christelijke Jeugdvereniging Liefde en Vrede gaat een inzameling houden voor Ethiopië. Men wil totaal f. 12.000, bijeenbren gen voor een rehabilitatie-projekt in een nieuw dorp in de provincie Wollo. Daarom gaan de leden van de C.J.-V. de straat op om door middel van vele akties geld in te zamelen. vanaf vrijdag 9 uur tot zaterdag 17.00 uur in alle filialen. 100 acryl. Kleuren: beige, groen, bruin, oranje, rood enz. Normale verkoopprijs 19,90 en 15,90 per meter. _d voor OitweeKe no Barendrecht Dorpsstraat 47 Hoogvliet Wilhelm Teilplaats 29-31 Roterdam-West Schiedamseweg 61 Krimpen aan den IJssel i Stad en Landschap 33-3! king en vee op dat moment teisterden, droegen bij tot deze zware beschuldi ging. Men was dan ook van plan de „heks" volgens oude principes naar de brandstapel te voeren. Door toedoen van o.a. haar kleindochter Inger en haar geliefde Lars, zoon van de schout, werd dit in eerste instantie voorko- Later bleek dat de oude vrouw een groot geheim met zich meedroeg. Hier mee bleek een jonge boer, Bernd Jens- sen, helemaal niet gelukkig te zijn. De ze jonge boer, die ook verliefd was op haar kleindochter, raakt, wanneer zij hem beschuldigd van een moord, zo in paniek dat hij haar nog voordat de bewoners kans hebben gezien het huisje in brand te steken, vermoord. Door deze daad pleegde hij zijn tweede moord. Deze zaak werd door het scherpzinnig optreden van de schout tijdig opgelost, hetgeen een bevredi gend einde werd van het toneelspel „Ivears Dotter". Na afloop werd de vereniging, die de afgelopen 25 jaar ca. 250 voorstel ling had gegeven, door een vertegen woordigster van het CNA de kristallen bel overhandigd. Dit als blijk van waar dering voor de inzet en het enthousi asme waarvan de vereniging 25 jaar blijk had gegeven. Daarnaast werd de regisseur, tevens voorzitter van de ver eniging, de heer J. Pleysier, de rederij- kersprijs overhandigd. Evangelisatie Kampagnes Freedom House SCHIEDAM Het Evangelie-centrum Freedom House houdt in de maand november een aantal evangelisatie- kampagnes. In de Christelijke Huis houdschool aan het Pinasplein gebeurt dat op 6 en 8 november. Van 10 tot en met 12 november in de Christelijke Kleuterschool in de Mei- doornstraat. Van 17 toten met ^no vember in het Restaurant aan de In dustrieweg en van 21 tot en met 23 november in de Christelijke School Fahrenheitstraat te Schiedam. korting te verwachten. Ondanks de- sombere toekomstverwachtingen draait de scheepsbouw nog redelijk". In de kantoorsector steeg het aanbod van 181 tot 209. De vraag daalde van 107 tot 81Het aanbod van schoolver laters daalde „logischerwijs": bij de mannen van 105 tot 86 en bij de vrou wen van 75 tot 53. Het aantal werklo ze gastarbeiders steeg met 15 tot 88; mannen. Het aantal werkloze buiten landse vrouwen nam met 4 tot 63 toe. VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Slechts 1 gulden. Mode- en prijsbewuste vrouwen dragen deze elastische mini-panties. Ze zitten prettig en zijn er in de maten 36 t/m 42. U kunt kiezen uit de kleuren midden-grijs, midden bruin, donker-bruin en camel. Nu slechts

De Havenloods | 1975 | | pagina 7