'TOTAL MAAKT ONEIGENLIJK GEBRUIK VAN SOCIALE VOORZIENINGENPAKKET' 'Alleen representatief voor actieve gedeelte' Weinig tijd voor overleggroepen NKV-man Peperkamp: 'Gezellige zondagmiddagen' in Dienstencentrum Damlaan Ontwerp-bestemmingsplan Steendijkpolder DE HAVENLOODS DONDERDAG I3 NOVEMBER 1975 46-575 SCHIEDAM - De Industriebond N.K.V. en het Total benzinepompsta tion aan de Horvathweg liggen in de clinch over het ontslag voor twee I werknemers per 30 november a.s. en arbeidstijdverkorting voor het overige -personeel. Het N.K.V. verklaarde zich -onlangs als „tegenstander" van de werkgever te beschouwen naar aanlei ding van de gevolgde procedure. Zoals bekend wordt de zuidelijke weg helft van de Horvathweg momenteel onder handen genomen vanwege ver zakkingen. Als gevolg daarvan is het benzinestation van de Total aan de kant van de Zamenhofstraat voor het verkeer onbereikbaar geworden. Het wegdek wordt tachtig centimeter opge hoogd en ook het benzinestation gaat de hoogte in. Tevens wordt het omge bouwd tot zelfbediening. CAO Eigenaar van het bedrijf is „Abraham Sluyter B.V.", een maatschappij tot exploitatie van benzine- en servicesta tions. In mei 1974 nam zij het bedrijf over en liet de werknemers een nieuwe C.A.O. tekenen. „Een C.A.O.", aldus de heer Peperkamp van het N.K.V., „die in ongunstige zin afwijkt van de C.A.O. voor het motorvoertuigenbe drijf ten aanzien van werktijden, va kantiedagen en loonopbouw". Hij zegt dat het N.K.V. destijds juri disch advies heeft ingewonnen omtrent de overname omdat in zo'n geval nor maal het dienstverband behoort door te lopen. De mensen van het bedrijf wilden deze zaak echter laten rusten en het N.K.V. ging hiermede schoor voetend akkoord. Wel boekte de bond succes in januari 1975 toen het bedrijf ontslag aanvroeg voor één werknemer. Het Gewestelijk Arbeidsbureau ver leende -dankzij het N.K.V.- hiervoor geen toestemming. Ongeveer drie we ken geleden belden de werknemers op nieuw hun bond op, omdat zij een brief hadden gehad waarin stond dat het bedrijf een vergunning had aange vraagd om in aanmerking te komen voor de zogenaamde nul-urenregeling, een regeling voor arbeidstijdverkorting, waarbij de helft van het personeel ge durende een periode van zes weken niet werkt en een W.W.-uitkering ge- De heer H. Peperkamp van het N.K.V. te Rotterdam nam hierop contact op met de werkgever en kwam uiteinde lijk terecht bij het Adviesbureau voor Ondernemingsbeleid B.V. „Interna tional Counseling and Development" De heer Peperkamp te Rotterdam. Hij had eind oktober een gesprek met de heer F.A. Ente van het adviesbureau, dat de administratie en het personeelsbeleid van het ben zinestation verzorgt. De heer Peper kamp: „In dat gesprek zei ik dat ik die nul-urenregeling een onzinnige zaak vond en dat de moeilijkheden van het bedrijf in verband met de afsluiting zo werden afgewenteld op het personeel". Er werd overeengekomen dat de werk tijdverkorting voor het gehele perso neel zou gelden en dat het inkomen door de werkgever tot honderd pro cent zou worden aangevuld. Vreemd De volgende dag ontving het N.K.V. evenwel een brief van het adviesbureau waarin de aanvulling van het salaris af hankelijk werd gesteld van de mede werking van het N.K.V. aan de ontslag aanvrage voor twee werknemers. Ook werd medegedeeld dat het benzine pompstation zou worden omgebouwd tot een „self-service dienst". „Ik vond dat een vreemde zaak", aldus de heer Peperkamp. „Van de ene dag op de andere hoor ik dat het bedrijf op zelfbediening overgaat, terwijl zulk soort installaties toch een lange lever tijd hebben. Bovendien maakt de werkgever een oneigenlijk gebruik van de sociale verzekering. Hij vraagt ont slag aan én tegelijkertijd werktijdver korting. Twee oudere werknemers die het langst in dienst zijn, krijgen -terwijl ze in de werktijdverkorting zitten- ont slag aangezegd. Dat heeft gevolgen voor hun W.W.-uitkering, hun pensi oenopbouw en anderfe sociale voorzie ningen".Het N.K.V. nam toen weer contact op met het adviesbureau dat het voorstel deed de desbetreffende twee werknemers een verklaring te la ten ondertekenen waarin zij zouden moeten instemmen met hun ontslag. De heer Ente van het adviesbureau zei dat vervangende werkgelegenheid aan wezig was. Hij zei dat het G.A.K. zich bereid had verklaard de werkloosheids uitkeringen gerekend vanaf één de cember zonder een gevraagde vergun ning te doen ingaan. Het N.K.V. adviseerde haar leden evenwel de verklaring niet te onder tekenen omdat dan het ontslag als vrijwillig zou worden aangemerkt. Voorts vond het N.K.V. dat er een open-sollicitatie-procedure op gang moest worden gebracht. „Vervangende werkgelegenheid akkoord", aldus de heer Peperkamp, „maar wel op vrijwil lige basis". De brief en het tweede contact was voor het NKV aanleiding zich als „tegenstander" van het advies bureau op te stellen: „Wij wensen niet ons beleid door u bepaald te zien". Strijd Het lijdt geen twijfel of deze gehele onverkwikkelijke zaak zal zeer lang durig worden. Het arbeidsbureau heeft nog niet gereageerd op de ontslagaan vrage en ook de Arbeidsinspectie die een vergunning tot werktijdverkorting moet afgeven, heeft tot nu toe nog niets van zich laten horen. Het NKV concentreert zich intussen op drie zaken: zij vindt dat de CAO rigoreus verbeterd dient te worden, m.b.t. de ontslagaanvrage zal zij de desbetreffende werknemers helpen bij het opstellen van hun verweer en ook zal zij pleiten voor een opzegtermijn van minimaal drie maanden omdat de werknemers die op de wip zitten, i.v.m. hun vorig dienstverband met de eerste eigenaar van het benzinepomp- station daarop recht dienen te hebben. Een pikante bijzonderheid is dat er ge ruchten gaan als zou het bedrijf twee meisjes in dienst willen nemen voor de toekomstige kassa's. Pop en film in De Toverbal MAASSLUIS - Vrijdag 14 november treedt de Engelse groep Clean Slade op in De Toverbal, Reinestraat 3-5, in Maassluis. Clean Slade is een zes-mans MUSIC groep uit Engeland t.w. Nail Atkinson - tenor-sax, en zang/Andy Parker - tenorsax en zang/Richard Ford orgel, piano, en zang/Paul Dar- lington-drums/Lionel Ralf Holden- ledgitaar en zang. Clean Slade bestaan ruim een jaar, daarvoor hebben alle leden in de diver se soul groepen gespeeld, wat de ondergrond is voor het gezicht van deze groep. De stijl die Clean Slade speelt is door de bezetting van de groep het beste te vergelijken met de Everage White Band A.M. Records Engeland, was toen zij Clean Slade hoorde, ook zo enthousiast, dat zij een contract te kende met de groep voor drie LP's waarvan de eerste in december dit jaar uitkomt. Voorzitter Bewonersvereniging Zuid: SCHIEDAM - Slechts één lid van de bewonersvereniging Schie- dam-Zuid viel uit de boot tijdens de jaarvergadering die afgelopen maandagavond in de achterzaal van café De Nieuwe Brug aan de Rozenburgsestraat werd gehou den. Hij verweet het bestuur niet statutair tot stand gekomen te zijn en zegde vervolgens zijn lid maatschap op. Voorzitter Arie Zwamborn opende de vergadering met een uitgebreid relaas waarin hij de ontwikkelingen schetste m.b.t. de contacten tussen de bewo nersverenigingen en de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Ar beid (KSCA), in Schiedam-Zuid aan wezig met het centrum De Dukdalf. Hy legde uit hoe de KSCA - zonder daaraan aanvankelijk ruchtbaarheid te hebben gegeven - een buurtwerker had aangevraagd bij het Ministerie van CRM. Hij schetste de ontwikkelingen sinds dien (brief bewonersverenigingen aan CRM, vergaderingen op het Stadskan toor met KSCA en wethouder), die tenslotte een voorlopig hoogtepunt vonden in een enquête van centrum De Dukdalf onder de bewoners van Schie dam-Zuid. Hij zei o.a. dat Schiedam- Zuid zich verraden voelde. De vijfen zestig aanwezige leden - de vereniging telt in totaal zeshonderd leden - be tuigden hun steun aan het bestuur dat vervolgens met algemene stemmen her kozen werd. Naar aanleiding van een vraag van één der leden of de bewonersvereniging zich representatief achtte voor de wijk, antwoordde Arie Zwamborn: „Wij zijn dat niet. Wij zijn wel representatief voor het actieve gedeelte van de wijk. Onze vereniging telt leden, terwijl de Dukdalf geen leden heeft". Voorst zei hij, dat de gezamenlijke bewonersver enigingen zich binnenkort gaan bera den over de vraag hoe „het puin kan worden opgeruimd". Nadat de leden de penningmeester décharge hadden verleend voor het gevoerde financiële beleid, kwamen de bingokaarten op tafel en werden er ter afsluiting van de vergadering - een vijftal bingospelletjes gespeeld. Prestatie-loop voor scholieren VLAARDINGEN - Op woensdag 26 en zaterdag 29 november organiseert de commissie schoolsport van de Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie prestatielopen voor de leerlin gen van de vierde, vijfde en zesde klas sen van de lagere scholen en voor de leerlingen van het voortgezet onder- Op woensdag komen lagere schoolleer- lingen aan de start in het Oranjepark. Het parcours is 1500 meter en zal éénmaal afgelegd moeten worden. Ie dere deelnemer, die de afstand binnen acht minuten aflegt krijgt een A-diplo ma. Blijft de tijd binnen 9 1/2 minuut dan wacht het B-diploma en alle ande re lopers, die de tocht volbrengen, zullen het C-diploma ontvangen. De eerste start is om half twee.. Op zaterdag tien uur is de eerste start voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs. Zij zullen het parcours twee maal moeten lopen en dan de afstand 2800 meter overbruggen. Afhankelijk van de voor hun leeftijd gestelde limie ten zullen zij ook in het bezit komen van een A, Bof C-diploma. De in schrijfformulieren zullen door de scho len voor vrijdag 14 november gezon den moeten worden naar de commisie schoolsport van de VRSR, Stadhuis te Vlaardingen. SCHIEDAM „Beslist geen dansmiddagen", zo kenschetst de heer Van Wattum het initiatief van vier Schiedamse organisaties om eenmaal in de veertien dagen het Dienstencentrum aan de Nieuwe Damlaan op zondagmid dag open te stellen. Afgelopen zondag was het de derde keer dat de gezellige middag plaatsvond. Ondanks het mooie weer waren er zo'n tachtig mensen in de foyer van het Dienstencentrum. Het initiatief werd geboren bij het Nivon toen de autovrije zondagen Nederland in de ban hielden. „Wat moeten we nu doen?", vertelt de heer Van Wattum, „was een vraag die je toen veel hoorde. Eigenlijk zijn er altijd al gezinnen geweest die niet goed raad wisten met de zondagmiddag vooral in de wintermaanden." Het Nivon kwam via de Schiedamse Gemeenschap bij het Dienstencen trum en de stichting „Open Huis" te recht. Die laatste stichting had inmid dels al een ruime ervaring met haar maandelijkse open-huisavonden op vrijdagavond. Zo ontstond een samen werking tussen de vier organisaties. Afgesproken werd dat elk bij toer beurt de leiding zou hebben, uitgezon derd de SG die zelf geen vrijwilligers kon leveren". Het programma wordt in onderling overleg' vastgesteld, waarbij een crea tieve hoek, lees-, knutsel- en spellen- hoek vaste onderdelen zijn. Ook een tentoonstelling van een Schiedamse hobbyist is elke keer aanwezig. Eerder waren amateurschilderijen, poppen, wandkleden en oudheidkundige vond sten te bewonderen. Ditmaal was de heer B. v.d. Most present om een ge deelte van zijn zeer uitgebreide schel penverzameling te laten zien. De crea tieve hoek was vorige keren gewijd aan werken met touw en het maken van poppen en afgelopen zondag kon men zich bekwamen in het tegenwoor dig zo populaire macramé-werk. Voor een volgende keer staat bloemschikken op het programma. De heer Van Wattum vertelt dat nogal wat bezoekers naar hem toekwamen met de vraag „Is er geen muziek groep?" De heer Van Wattum: „De be slissing om vandaag geen muziekgroep te hebben is gezamenlijk genomen door de vier organisaties. Ik kan mij wel voorstellen dat de mensen moppe ren. Wij vinden echter dat dansen sto rend is voor de conversatie en de han denarbeid. Het belangrijkste is, dat je eens mensen ontmoet en dat je met elkaar kunt praten." De bedoeling is dat zo lang mogelijk wordt doorgegaan met het organise ren van deze zondagmiddagen. Ln dit verband wordt een oproep gedaan aan Schiedammers die een interessante verzameling hebben b.v. postze gels - om contact op te nemen met het Dienstencentrum of de S.G. Tot slot wil de heer Van Wattum nog kwijt dat hij de middag „erg geslaagd" vond en dat vonden de meeste van de overige tachtig bezoekers - kinderen en ouderen ook. In de creatieve hoek werd bijzonder enthousiast ge werkt, de spelletjes waren erg in trek en de pianomuziek afgewisseld met grammofoonplaten zorgden voor een gezellige sfeer op deze zondagmiddag. TOYOTA M.POLDERMAN Laan van Bol es 2 Schiedam-Groenoord Tel. 710643 Fin. inruil mogelijk. SCHIEDAM De bewoners vereniging Schiedam-Zuid heeft in een brief aan het college van B. en W. een aantal vragen gesteld naar aanleiding van de circulaire van het ministerie van Filmwerkgroep zoekt belangstellenden VLAARDINGEN - Voor een nieuw op te richten filmwerkgroep zoeken Huib den Draak en Peter Spierenburg mensen met belangstelling voor film. Het is de bedoeling om gezamenlijk een film te maken. Dat betekent dat het werk onderverdeeld wordt in camera, montage, geluid, regie, het ver vaardigen van een script of het acteren. We willen er zeker geen gezelligheids vereniging van maken, aldus Peter Spierenburg. Voorlopig zal de groep met 8 mm wer ken, omdat de kosten voor 16 mm te hoog liggen. Peter Spierenburg: „Huib en ik zullen voornamelijk begeleidend optreden. Ik ben al vaak benaderd door mensen die problemen hadden met filmen. Als men zo'n 10 keer de familieleden ge filmd heeft, verdwijnt de camera meestal in de kast. Behalve dat we dus een aanzet geven om iets anders te doen, zullen we ook wijzen op de crea tieve aspekten." Vanavond geeft men een informatie avond voor belangstellenden in het ontmoetingscentrum 't Nieuwelant om 19.30 uur. Voor verdere informatie kan men zich richten tot Peter Spierenburg, Horten siastraat 3c, tel. 347617 of 710883. HOUTMAN 'VLEUGELS 'KLEININSTRUM. 'BLADMUZIEK 'PIANO'S'GITAREN Unicef kaarten verkoop bij ABN VLAARDINGEN - Vanaf 14 novem ber tot eind december zullen elke vrij dag de Unicef kaarten en agenda's op de Algemene Bank Nederland in Holy gekocht kunnen worden. Unicef die dit jaar van de nieuwe serie twee kaarten op kringlooppapier heeft laten drukken, denkt naast de toekomst van het kind in de eerste plaats, nu ook aan een milieubewuste toekomst. Verdere verkoopadressen: Mevr. A. v. Ardenne v.d. Hoeven, Wilhelminastraat 2 tel: 346848; Mevr. L.A. Bulkes, Mendelssohnplein 14, tel: 340129; Mevr. C.E. v. Schaick, R. Visscher- straat 156 tel: 349041. In alle Ge meentebibliotheken in het Holy- ziekenhuis bij de receptie, in de Kat- tenbeker op het Liesveld. Informatie-avond over indeling Rijnmond MAASLAND - Het bestuur van de jongeren vereniging Pollepol in Maas land heeft van elke politieke partij een gemeenteraadslid uitgenodigd om don derdag 13 november te praten over het concept ontwerp van minister de Gaay Fortman, die Nederland in 26 provincies wil verdelen. Maasland zou Aanvang 19.30 uur. volgens deze ontwikkeling in Rijn mond komen te liggen. De plaatselijke politieke partijen protesteren hier tegen. Daarom hebben zij een stem ming georganiseerd waaruit moet blij ken wat de wil van de bevolking is. geeft opening van Volkstuinders organiseren lezing SCHIEDAM De commissie van de Samenwerkende Verenigingen t.w. de Volkstuindersvereniging Thurlede en Vijfsluizen en de Kon. Maatschappij voor tuin- en plantkunde, organiseren een lezing op dinsdag 18 november in gebouw voor Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam, aanvang 20 uur. De lezing zal worden gehouden door de heer Bosloper, chef buiten dienst van de afdeling plantsoenen te Dordrecht. Met vertoning van dia's zal de heer Bosloper spreken over het snoeien van heesters, bomen en rozen. Er zal te vens gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. SCHIEDAM - Onlangs opende Bonneterie Zuid haar uitgebreide zaak aan de Groenelaan. Volgens de heer Hoogwerf, eigenaar van Bonneterie Zuidwas de ruimte door uitbreiding van het assortiment, te klein geworden. Vandaar dat er nu flink is uitgebreid. Ongeveer een jaar geleden opende de heer Hoogwerf een damesmodezaak aan de Groenelaan. Later ging men ook kinderkleding in het assortiment voeren. Nu de zaak is uitgebreid kan men ook terecht voor huis- houdtextiel. volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning. Daarin stond, dat in het kader van de vaststelling van de waarderings- punten voor wat betreft de woonvorm, de wijk en de nabije omgeving van de woning, overleggroepen en huurders opgericht moeten worden. De staatssecretaris vindt het een taak van het college van B. en W. er op toe te zien dat in ieder geval de toegelaten instellingen aan deze overleggroepen deelnemen. Daarom is de staatssecreta ris van mening dat deze overleggroepen het beste door het college samenge steld kunnen worden. De uiterste da tum, waarop de overleggroepen met hun aanbeveling moeten komen, zou 1 december zijn. Wanneer dit niet het ge val is, zullen de verhuurders zelfstandig tot een oordeel komen, waarmee de kans op konflikten met de huurders uiteraard groter is. De bewonersvereniging vraagt dan ook, wanneer het college van plan is met deze overleggroepen te starten. Ook wil zij weten of de bewonersvereniging Schiedam-Zuid, die enige tijd geleden uit het N.V.H. is getreden, betrokken zal worden bij deze overleggroepen en welke andere groeperingen er wel bij gehaald zullen worden. Wanneer de overleggroepen niet voor 1 december tot aanbevelingen komen, zo vraagt de bewonersvereniging zich af, acht het college van B. en W. het dan haar taak controle uit te oefenen op de aanbevelingen van de verhuurders? Tot slot merkt men op dat de datum 1 december te dicht bij ligt en raad het college aan hierover bij de staatssecre taris te protesteren. Vrijdag 14 november 1975, aanvang 21.00 uur, toegang f. 3,50. Op zaterdag 15 november draait dé film WAR GAME in de Toverbal; War Game is een reportage van een mogelijke huiveringwekkende werke lijkheid Met behulp van interview^, en originele beelden van Hiroshima en Nagasaki uitspreken van geestelij ken, strategen en atoomdeskundigen, maar vooral met niets verhullend^ beelden, schets Watkins de gevolgen van een atoomaanval op Engeland. Aanvang 20.00 uur, Prijsuitreiking tuinkeuringen VLAARDINGEN - Het fraaie zomer weer van 1975 heeft het bestuur van de afd. Viaardingen en omstreken van de Kon. Mij Tuinbouw en Plantkunde ertoe gebracht, niet alleen de tuinen en balkons te keuren van hen die zich daartoe aanmelden, maar ook de tuin- prestaties van alle led^n. Vervolgens heeft zij met een groep juryleden vrij wel alle tuinen en balkons in Vlaar dingen beoordeeld. De voortuinen al leen voorzover zij niet door heggen of hekken vanaf de straat onzichtbaar bestuur en jury ondertekende „loffe lijke vermeldingen", vergezeld van een zakje bijzondere bloembollen. De uitreiking van een en ander vindt plaats op donderdag 20 november om 20 uur in de zaal Harmonie Schiedam- seweg. Alle betrokkenen worden uit- Als attractie is er ook een plantenver- loting, terwijl als belangrijk onderdeel van de avond zal worden gepresenteerd de door de afdeling vervaardigde kleu rendiaserie „Tuyn-Feest": een fleurige en kleurige reportage van Vlaardingen in het bloemenkleed van 1975. De op namen zijn door heel de stad gemaakt. Pas'65 VLAARDINGEN - In de afgelopen weken zijn de Vlaardingse bejaarden in de gelegenheid gesteld de Pas 65 af te halen. Voor degenen, die verhinderd waren zal hiertoe alsnog de gelegen heid worden geboden in de periode van 17 tot en met 21 en 24 tot en met 28 november 1975 van 09.30 tot 11.30 uur in het administratiegebouw van het Toeleveringsbedrijf Vlaar dingen, Hoflaan 74, alhier (v.m. ziekenhuis). Wellicht ten overvloede wordt erop ge wezen dat voor de pas een bedrag van f 6,50 in rekening wordt gebracht. Dit bedrag moet bij het afhalen van de pas contant worden betaald. Voorst be hoeven pasfoto's niet te worden mee gebracht. Deze worden ter plaatse ver vaardigd. Tenslotte wordt de aandacht er op ge vestigd dat de Pas 65 uitsluitend kan worden afgegeven op vertoon van de oproepkaart. Zangavond van leerlingen van mevrouw Os-Eybergen VLAARDINGEN Evenals vorige ja ren zal ook nu weer een zangavond worden gegeven door leerlingen van de sopraan Mevr. Charlotte v. Os-Eyber gen op zaterdag 15 november, Aan vang 20.00 uur. Vanwege de goede accoustiek zal dit plaatsvinden in de kerk van de Ned. Protestanten Bond, Const. Huygens- straat 1 te Maassluis. Het programma vermeldt liederen, aria's en duetten van o.a. Bach, Handel, Schubert, Mo zart en Lortzing. De begeleiding zal worden verzorgd door Ria Korpers- hoek en Arend Jacobs. BMTOG faalt MAASSLUIS - (tafeltennis) - Het gaat er nu naar uitzien, dat het eerste team van BMTOG de promotie naar de promotie-hoofdklas toch nog gaat mis sen. Werd vorige week al (met een ge havend team) een punt prijsgegeven aan Wibats 4, nu werd in eigen huis zelfs van het Delftse Phoenix 3 verlo ren. Het team, dat nu weer compleet was, verloor met 4-6. Nico Capellen won twee partijen, ter wijl Frans Capellen en Wim van der Poort slechts eenmaal de winst konden opeisen. MAASSLUIS Het ontwerp-bestemmingsplan voor de Steendijkpol der in Maassluis-West is gereed. Het ligt tot 1 december voor ieder ter inzage op de hoofdafdeling stadsontwikkeling van de gemeentesekre- tarie, Govert van Wijnkade 30. Op donderdag 20 november wordt in het ontmoetingscentrum „Ko ningshof", Uiverlaan 20, een openbare inspraakavond gehouden over de inrichting van het eerste deelplan. Dit deelplan beslaat het zuidelijk gedeelte van het gebied, waar ongeveer duizend Woningen zullen wor den gebouwd. Indien mogelijk zal nog vóór het eind van dit jaar met deze woningbouw worden begonnen. Op de inspraakavond, die om 20.30 uur begint, zal aan de hand van tekeningen een mondelinge toelichting op het plan worden gegeven.' Daarnaast willen burgemeester en wethouders bij die gelegenheid graag vernemen welke suggesties bij de bevolking leven, die de inrichting van het eerste deelplan ten goede kunnen komen. Alle belangstellenden zijn die avond welkom.. De basis voor de opstelling van het ontwerp-bestemmingsplan was de „Interim-struktuurnota inzake woningbouw Steendijkerpolder", die de gemeenteraad van Maassluis op 17 oktober heeft vastgesteld.

De Havenloods | 1975 | | pagina 9