1/5 20% Zuinige wagen met veel comfort AUTO TEST Brass Band Rotterdam houdt Amateurfestival MOOEHUIS DO Kwartet vakanties in winterse Harz Automobielbedrijf GEBR. BEUMER BIJ MODEHUIS 00: PRIJSKORTING VANWEGE 5 DECEMBER KORTING De goedkoopste en de beste! SIGNALEMENT VAN DE DATSUN CHERRY BUURTGROEP NOORDER-EILAND: WACHT MET BETALEN BELASTING ')E HAVENLOODS—DINSDAG 2 DECEMBER 1975 u heeft al een Datsun voor Het rijgedrag van de auto is erg pret tig. De wagen reageert erg direkt op het gaspedaal en gedraagt zich bij spor tief gebruik als een echt raspaardje. De wegligging is goed te noemen. Vooral in de bochten gedraagt de Dat sun zich vrij stabiel. De vering is wat stug. Het benzineverbruik is tamelijk gun stig. Bij een regelmatige snelheid van 100 kilometer behoort 1 op 16 tot de mogelijkheden. Zuinigheid en sportivi teit zijn beiden in de Cherry verwerkt. Zowel de zuinige rijder als de sportief ingestelde chauffeur kunnen in deze Japanner aan hun trekken komen. MOTOR De Cherry is uitgerust met een viercilin- dermotor met een inhoud van 988 cc. Het vermogen is 59 DAE-pk bij 6000 omw/min. De versnellingshandel is cen traal op de vloer geplaatst. De pittige motor drijft de beide voorwielen aan. Een cardantunnel ontbreekt dus, waar door er in de wagen meer ruimte vrij komt. Het rijgedrag van de auto is erg prettig. De wagen reageert erg direkt op het gaspedaal en gedraagt zich bij sportief gebruik als een echt raspaardje. De weg ligging is goed te noemen. Vooral in de bochten gedraagt de Datsun zich vrij stabiel. De vering is wat stug. Het benzineverbruik is tamelijk gunstig. Bij een regelmatige snelheid van 100 ki lometer behoort 1 op 16 tot de moge lijkheden. Zuinigheid en sportiviteit zijn beiden in de Cherry verwerkt. Zowel de zuinige rijder als de sportief ingestelde chauffeur kunnen in deze japanner aan hun trekken komen REMMEN Aan de veiligheid hebben de Japanners veel aandacht besteed. De Cherry is uit gerust met een gescheiden remsysteem. Wanneer door een of andere oorzaak de voor- of achterremmen niet goed func tioneren, blijft een van beide systemen gewoon werken, voldoende om tot stil stand te komen. Daarbij zorgt de remdrukregelaar er voor dat de kans op blokkeren van de achterwielen bij hevig remmen vermin dert. De atmosfeer in de wagen blijft steeds prettig. De Datsun 1000 Cherry is namelijk uitgerust met een door- stroomventilatiesysteem. Frisse lucht wordt aangezogen via de ventilatie- roosters bij de voorruit en na versprei ding door de auto afgezogen door luchtkanalen in de achterstijlen. De verwarming is uitstekend. De inge bouwde kachel biedt voldoende moge lijkheden om ook in de strengste win ters een prettige temperatuur in de wa gen te realiseren. VERSIES De Datsun 1000 Cherry is leverbaar in verschillende versies. Naast de 2-deurs uitvoering is de wagen ook leverbaar met vier deuren en in de bestel- sta tionwagenuitvoering. De goedkoopste versie, de 100A standaard kost f 8595,- de duurste is de 100A Coupé waarvoor men f 10.900,- moet neer tellen. Resumerend kunnen we stellen dat enkele „Cherry-dagen" ons goed be vallen zijn. De wagen geeft voldoende comfort, oogt erg aantrekkelijk door zijn moderne vormgeving en beschikt over een prettig rijgedrag. Zowel voor de zuinige als de sportief ingestelde rij der is de Cherry in zijn prijsklasse een wagen die bij de koper-in-spé hoge ogen zal gooien. Datsun is het produkt van de Nissan Motor Co Ltd in Japan. Nissan is in Japan de op één na groot ste automobielfabrikant en staat als vierde genoteerd op de wereldranglijst. De Japanse autofabriek werd in 1933 opgericht. In totaal staan er in Japan een elftal fa brieken van Nissan waar ongeveer 45.000 mensen werken. Er worden Datsuns geëxporteerd naar meer dan 120 landen. Technische gegevens MOTOR; watergekoelde benzinemotor, vier cilinder in lijn. Inhoud 988 cc. Vermogen: 59 SAE-pk. De motor drijft de voorwielen aan. TRANSMISSIE; 4 versnellingen vooruit, 1 achter uit. Alle vier versnellingen vooruit zijn gesynchroniseerd. INHOUD BENZINETANK; 36 liter. steem met remdrukbegrenzer voor de achterremmen. Voor: schijf remmen, achter; trommelremmen. AFMETINGEN; (2-deurs Cherry) lengte: 3660 mm; breedte: 1490 mm; hoogte: 1380 mm. DRAAICIRKEL: IOmeter. GEWICHT: 680 kg. IMPORTEUR; Datsun Nederland bv. Postbus Lisse. Winnaars spelen op feest-concert De Brass Band Rotterdam verzorgt za terdag 13 december een groot feest- concert in de schouwburgzaal van het centrum de Klimmende Bever, in het winkelcentrumGroot-IJsselmonde (aan de voet van de Brienenoordbrug) in Rotterdam-Zuid. Een feest-concert VOLKSKERSTZANG OOK DIT JAAR IN DE DOELEN Het Comité Volkskerstzang orga niseert ook dit jaar traditiege trouw een aantal zang-bijeenkom sten in De Doelen in Rotterdam. De Kerstzangvieringen van dit jaar vinden plaats op zondag 21 de cember om zeven uur en om ne gen uur 's avonds en op woensdag 24 december, eveneens om zeven en negen uur 's avonds. Sprekers op deze bijeenkomsten zijn Wika L.A.C. van Ginkel en dr. A. Simo- nis, bisschop van Rotterdam. Me dewerking zal worden verleend door de I.J.E.-koren uit Rotter dam en Overschie onder leiding van Frits Heuvelink en muziek korpsen van het Leger des Heils. Kaarten zijn vanaf maandag 8 de cember voor f.0,50 verkrijgbaar op de volgende adressen: Van Brummen, Zuidplein 88; Van Dorecht, Benthuizerstraat 84; De Waal, Frans Bekkerstraat 85; Tournier, Meent 2; Bokhorst, Vierambachtstraat 119 en Van Rietschoten, Keizerswaard. In verband met de grote belangstel ling voor deze Kerstzangvieringen wordt men verzocht de kaarten zo spoedig mogelijk te kopen omdat de Brass Band dit jaar een aan tal respectabele titels wist te behalen, waarop ze toch wel een beetje trots zijn, de leden vande Brass Band. De titels die men in de wacht wist te slepen zijn: Vara's Brass Band van het jaar 1975, de tweede plaats met een eerste prijs met lof op het derde Nati onale Brass Band Concours in Utrecht en de Ir. Van der Pols-trofee voor de vijfde achtereen volgende keer. Van daar het feest-concert op 13 decem ber waaraan naast de Brass Band Rot terdam medewerking wordt verleend door het Beverburghkoor, winnaars van de Zilveren Vara-haan in de afde ling koren, en enkele solisten van het, overdag te houden Rotterdams Ama teurfestival voor solisten en groepen (R.A.F.). Dat Rotterdams Amateur Festival geeft zaterdag 13 december solisten, duo's, trio's en kwartetten weer eens de kans wat van zich te laten horen. Vanaf 's morgens elf uur kunnen amateurs optreden in de categoriën: A, van twaalf tot veertien jaar, B: van vijftien tot en met achttien jaar, C: van negentien jaar en ouder. In deze laatste categorie wordt nog onder scheid gemaakt in het genre werk dat men speelt. Van de prestaties zal de jury een kritisch verslag geven (overigens uitsluitend bestemd voor de, deelnemers zelf). De besten onder hen worden uitgenodigd 's avonds op te treden tijdens het feest-concert van de Brass Band Rotterdam. Men kan zich per briefkaart voor dit R.A.F. inschrijven bij Ries Jansen. Koninginneweg 22 in Rotterdam, tel. 822219. De inschrijving is geheel gratis. 't Zijn warempel dure, dure tijden waarin we leven. De prijzen vliegen links en - rechts de pan uit. Ja, dan wil een mens al gauw gebrand zijn op voordeel en koopjes. Vooral in deze kado-en surprisetijd. Wel: bent u bij Modehuis Do aan het juiste adres. Modehuis Do geeft nl. op alle prijzen voor alle artikelen Toch leuk, zo'n verrassing rond het feest van de Goedheiligman. Je zou bijna gaan denken, dat 'ie echt bestond. Enfin, maar vliegensvlug op rappe paarde- voetjes naar Modehuis Do getogen, 't Moet al héél raar lopen, wil u niet met een Knap Presentje Voor Een Lief Klein Centje thuis komen! SCHIEDAMSEWEG 126 ROTTERDAM TEL. (010) 259439 De Havenloods biedt aan: Bad Lauterberg, Goslar en Bad Harz- burg. Ook in de avonduren zjjn er acti viteiten te over: er worden kien- en kegelwedstrijden gehouden, dia's ge toond en een excursie naar wildvoeder- plaatsen georganiseerd. Al vóór aan vang van de reis kunnen de deelnemers zich op de hoogte stellen van de diver se mogelijkheden. Zij ontvangen een uitvoerig programma-overzicht en een informatieve folder over de Harz. Tezamen met deze zending -ongeveer tien dagen vóór het begin van de reis wordt hen een deelnemerslijst toege- Maandagmiddag begint de thuisreis, die de deelnemers via Seesen cn de Autobahn naar Wülfenrode brengt, al waar thee wordt geschonken. Het ver volg van de terugreis leidt via Osna- brück en de aankomst in Nederland naar de Holterberg; hier wordt in hotel ,,'t Lósse Hoes" het afscheidsdiner ge houden. Met een welgevulde maag zul len de reizigers omstreeks 23.30 uur bij het Centraal Station in Rotterdam arriveren. De volledige prijs voor deze winter sportvakantie bedraagt f.329,-. Bij deze som zijn inbegrepen: vervoer in een gerieflijk warme autobus, volledige verzorging tijdens heen- en terugreis en gedurende het verblijf in Braunlage - dus: alle maaltijden, inclusief het af scheidsdiner en alle genietingen, vanaf de koffie en het gebak in Apeldoorn, vervoer voor alle middag-excursie^, de combinatie-reisverzekering A van Elvia en de Duitse reisbelasting. Niét inbe grepen zijn: consumpties die op eigen gelegenheid worden gebruikt, een (ste k aanbevolen) ski-verzekering, ge bruik van de kabelbaan, en de meer prijs voor kamers met douche en toilet (a f.20,- per persoon) alsmede de tor slag voor éénpersoons standaard kamers (eveneens a f.20,-). Tweeper soonskamers mét douche en toilet zijn overigens slechts beperkt beschikbaar Bij de inschrijving moet een bedrag van f. 100,- per deelnemer vooruit worden betaald; aan degenen, die een annu leringsverzekering wensen af te sluiten, worden de kosten hiervan u fJO. gelijktijdig in rekening gebracht. Comfortabel, royaal van binnen, luxe en zuinig. Met deze woorden zouden we, na een eerste kennismaking de Datsun 100 A, beter bekend als Cherry, willen karakteriseren. Met deze Cherry bracht de Japanse autofabriek Nissan, nu alweer enige tijd geleden, een wagen op de markt die al vrij snel een bestseller bleek te zijn. De Datsun 100 A heeft dan ook verschillende goede eigenschappen (luxe, comfort, zuinigheid en pit) in zich verzameld. Dit gekoppeld aan een erg sportie ve lijn heeft de Datsun 100 A in vrij korte tijd tot een veel verkochte wagen in ons land gemaakt. Het interieur van de Datsun 100 A is luxueus. In het breed uitgevoerde dashboard zijn de verschillende instru menten op een overzichtelijke manier verwerkt. Het dashboard zelf is met zacht materiaal bekleed. Kilometerteller, benzine- en tempera tuurmeter en een klok zijn centraal voor de bestuurder geplaatst, terwijl aan weerszijden de schakelknoppen voor de lichtinstallatie, ruitenwissers e.d. zijn verwerkt. Rechts van het instrumentenpaneel be vindt zich het handschoenenkastje. Aan alles op het dashboard is te zien dat er niet beknibbeld is op het inte rieur. De enigszins voorgevormde voor- stoelen zitten prettig en zijn volledig verstelbaar. In de luxe modellen zijn zelfs slaapstoelen aangebracht. De Cherry is uitgerust met een vierci- lindermotor met een inhoud van 988 cc. Het vermogen is 59 SAE-pk bij 6000 omw/min. De versnellingshandel is centraal op de vloer geplaatst. De pittige motor drijft de beide voorwie len aan. Een cardantunnel ontbreekt dus waardoor er in de wagen meer ruimte vrij komt. Het 42e examen voor het midden standsdiploma algemene handelskennis wordt, voor wat het schriftelijke ge deelte betreft, afgenomen op woens dag 28 april 1976 en voor wat het mondelinge gedeelte aangaat in de pe riode van 23 juni tot en met 7 juli 1976. De inschrijving is opengesteld tot uiterlijk 10 januari 1976 bij het Bureau Stichting Middenstandsexa men, Laan van Meerdervoort 133a in Den Haag. Gezien de grote belangstelling voor onze wintersportvakanties in de Harz (West- Duitsland), organiseert De Havenloods in samenwerking met Vanderkaay Reizen in Nieuwerkerk aan den IJssel thans viermaal een reis naar de Harz, gekoppeld aan een verblijf in het wintersport-oord Braunlage. De vakanties duren ieder zes dagen en vinden plaats begin volgend jaar. Het volledige aanbod luidt: reis A: van woensdag 21 tot en met maandag 26 januari; reis B: van woensdag 28 januari tot en met maandag 2 februari: reis C: van woensdag 4 tot en met maandag 9 februari: reis D: van woensdag 11 tot en met maandag 16 februari; Het programma, dat voor elke reis ge lijkluidend is, is als volgt samengesteld: het vertrek vindt plaats op de parkeer ruimte tussen het Centraal Station en het Groothandelsgebouw in Rotter dam, woensdagmorgen om 7 uur. Onderweg zal het zogeheten „plaats- wisselsysteem" worden toegepast; dit betekent, dat de reizigers steeds van zitplaats ruilen, opdat ieder elkaar leert kennen. De reis leidt via Utrecht naar Apeldoorn, waar men de inwen dige mens kan versterken met koffie en gebak. De route gaat verder via Deventer en Hengelo naar de grens. (De deelnemers aan de reis dienen er rekening mee te houden, dat zij een geldige toeristenkaart of een paspoort, dat maximaal vijf jaar verlopen mag zijn, moeten kunnen tonen). Na een rit langs Bentheim en Rheine wordt in de omgeving van Osnabrück een lunch ge bruikt, waarna de reis wordt vervolgd via Melle, Hannover, Seesen, Clausthal- Zellerfeld en Sonnenberg. Na aan komst in Braunlage wordt in het hotel van verblijf „Achtermann" het diner opgediend. niets te wensen over. Ski's en bijbeho rende schoenen zijn overal te huur, ter wijl ook aan opleidingen voor skiërs geen gebrek is. Liften brengen de win tersporter naar ideale ski-plaatsen. Naar de top van de duizend meter ho ge Wurmberg leidt een kabelbaan. Wandcllicfhebbcrs kunnen in dc mor genuren tezamen met reisleider M. van der Kaay tochten maken door het be toverend witte berglandschap, 's Mid dags rijdt de reisbus voor een ieder, die van de wijdeie omgeving wil genieten, naar indrukwekkende bergen en karak teristieke dorpen, zoals St. Andreas- berg, Hohe Geiss, Altenau, Torfhaus, Plezierig Donderdag tot en met maandagmorgen krijgt het gezelschap tal van mogelijk heden aangeboden om het verblijf tot een plezierige vakantie te maken. De vakantiegangers hebben overigens alle gelegenheid om hun programma naar eigen keuze samen te stellen. Braun lage en directe omgeving bieden daar toe volop kans. In de plaats zelf be vindt zich een prachtig Kurpark, waar in een schaatsvijver en een overdekt zwembad zijn aangelegd. Schaatslief hebbers kunnen zich daarnaast ook op een imposante kunstijsbaan uitlevn De accommodaties voor skiërs laten Automatische brandblusser Bij branden in de motorruimte van een auto of een boot lopen pogingen om een brand te blussen, zelfs als er een brandblusser aanwezig, is, vaak op een mislukking uit. De „Firemaster GT Automatic" die in de motorruimte wordt gemonteerd, werkt geheel automatisch. De fulling is B.C.F.-gas, een volledig schoon blus middel, dat vrijwel geen enkele schade aanricht. Firemaster heeft zich gespe cialiseerd in kleine, automatische brandblussers voor computers, schakel kasten en laboratoria; met de ervarin gen die men hiermee heeft opgedaan, werd de automatische brandblusser voor motorruimten ontwikkeld. Bij een brandgevaarlijke temperatuuront- wikkeling geeft de detector een sig naal door, dat een gevoelig glas doet breken en onmiddelijk ontsnapt het B.C.F.-gas dat de beginnende brand direct dooft. De Firemaster kost f,69,50. De importeur is Service Best B.V. Onroerend goed belasting De Buurtgroep Noordereiland heeft bewoners geadviseerd voorlopig nog even te wachten met het betalen van de onroerend goed belasting, waarvoor de komende tijd iedere huishuurder wordt aangeslagen. Deze belasting is bedoeld in de plaats te komen van per sonele belasting en dergelijke, over het algemeen echter houdt dit tevens een verhoging van de te betalen belasting in. De buurtgroep Noordereiland wil eerst eens alle haken en ogen van deze nieuwe belasting bekijken en vindt voorlopig de nieuwe belasting veel te hoog. Men wil dan ook zo snel moge lijk naar middelen zoeken waarmee te gen deze hoge belasting iets gedaan kan worden. Ook op een ander punt is deze buurt groep de laatste tijd erg actief, te we ten de strijd tegen het slechte onder houd door huisbazen. Eén succesje is er reeds bereikt; de zeer slecht onder houden woningen van huiseigenaar De Groot van de Bergweg zijn overgeno men door de gemeente en in de Ruy- terstraat wordt op hét moment door de gemeente (Rentegevende Eigen dommen) hard gewerkt aan het op knappen van deze verwaarloosde Tegen een andere huiseigenaar, die eveneens zijn panden verwaarloost, wordt inmiddels actie ondernomen. Op verzoek van een grote groep bewo ners heeft Bouw- en Woningtoezicht een rapport gemaakt van de staat van de panden die eigendom zijn van huis eigenaar Van Hoewijk. De resultaten van dit onderzoek van Bouw- en Wo ningtoezicht waren voor deze instelling aanleiding de huiseigenaar aan te schrijven en te manen tot het opknap pen van de panden. Of er inderdaad iets zal gaan gebeuren moeten de bewoners nog afwachten.

De Havenloods | 1975 | | pagina 4