-markt Nico Welzenes in de Noordmolen Woning aan de Rijnstraat gekraakt Folkgroep opo in tourix Uitbreiding Berghaven in onderzoek SG WIL EEN ONDERSCHEIDING AjBOVENKAST 139.50 schelling heeft wat u zoekt...en nog veel meer DE HAVENLOODS-DONDERDAG 11 DECEMBER 1975 SCHIEDAM - De Schiedamse kunste naar Nico van Welzenes exposeert tot drie januari in de Noordmolen, Noord- vest 38 te Schiedam. Er hangen op de entresol zeventien aquarellen van hem met karakteristieke plaatsen in Schie dam fen Rotterdam. De prijzen variëren van f.175,- tot f.600,-. Het is de tweede keer dat van Welzenes exposeert in de Noordmolen, een in 1961 gerestaureerde brandersmolen waarin sinds 1973 een proeflokaal van Lucas Bols is gevestigd Nico van Welzenes opende aan het be gin van het jaar de rij van exposanten in de Noordmolen, gevolgd door een tentoonstelling van fotomontages, een „Recht voor zijn raap", in de woorden van de kunstenaar, zijn de aquarellen die van maandag tot en met donderdag van 12 tot 20 uur zijn te bekijken en op vrijdag en zaterdag van 12 tof 23 I SCHIEDAM Het adres van Liesting Brillen is Hoogstraat 154, Schiedam en 1 niet Hoogstraat 154, Rotterdam, zoals wij onlangs abusievelijk ter gelegen heid van de uitbreiding van de Schie damse brillenzaak meldden. Door de molen gedraaid SCHIEDAM Door ruimtegebrek in de kleuterschool „de Malle Molen was met de Stichting Kinderdagverblijf „Honki-Ponk" overeengekomen, dat de nog goede en bruikbare draaimolen (vier jaar binnen gestaan) die bij de kleuterschool in de weg stond naar het kinderdagverblijf getransporteerd kon worden. Alle vaders waren reeds opgetrom meld, de vrachtwagen gehuurd, toen men van de hoofdleidster van „de Malle Molen" het teleurstellende be richt te horen kreeg dat de molen was verdwenen. Onmiddellijk is de leiding op onder zoek uitgegaan en ontdekte dat woens dagmiddag 26/11 de molen door ge meentewerken was opgehaald nadat dit eerst als onmogelijk werd be schouwd, daar de kosten veel te hoog zouden zijn. Na kon takt te hebben opgenomen met de dienstdoende functionaris bleek de molen gedemonteerd, en verder on bruikbaar, gastvrij te zijn opgenomen in de wagons van de V.R.O.M. Het personeel van de V.R.O.M. sprak er hun bevreemding over uit dat deze goed uitziende molen, waar nog veel kinderen plezier aan hadden kunnen beleven, naar de verbrandings-oven te Rozenburg vervoerd moest worden. ROTTERDAM Op het ogenblik is er slechts sprake van een oriënterend on derzoek met betrekking tot een even tuele uitbreiding van de Berghaven bij Hoek van Holland. Mocht er een kon- krete kans bestaan op die uitbreiding dan zullen van tevoren de betreffende Rotterdamse gemeenteraadskommis sies en de deelgemeenteraad van Hoek van Holland bij die plannen worden betrokken. Dit delen B. en W. van Rotterdam mee in antwoord op vragen van het PvdA- gemeenteraadslid J.C. Rotmeijer uit Hoek van Holland. Volgens bepaalde berichten zou de uitbreiding van de Berghaven moeten plaatsvinden om te gemoet te komen aan de gevolgen van het niet-doorgaan van de Rijnpoortha- ven tussen Maassluis en Hoek van Hol land. De heer Rotmeijer is hierover verontrust. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening staat thans voor de beslissing de oude aanwijzing Rijn- poorthaven al of niet in te trekken. Als gevolg hiervan moet gezocht wor den naar een oplossing voor de sche pen van het loodswezen (nu Maassluis) 'Uniek antiek' VLAARDINGEN Zaterdag 13 de cember openen Hennie en Dick Riet dijk en Mara en Herman van Venrooy hun „Uniek Antiek", een antiek-, kunst- en curiosaboutiek aan de Schie- damseweg 57 te Vlaardingen. De re ceptie is van 10 tot 18 uur. n Dr. Boumankliniek Na vele courantenartikelen betreffende de Prof. Dr. K.H. Boumankliniek, welke in Rotterdam en Schiedam ge vestigd is, heeft het raadslid dhr. Roth- meyer hiprover vragen gesteld aan de wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mevrouw E.M.A. Schmitz. Deze beloofde een diepgaand onderzoek. De dato 17 december 1974 hebben ondergetekenden een ge sprek gehad met mevrouw Schmitz, waarin wij haar een groot pakket gege vens verstrekt hebben (waaronder alle courantenartikelen). In dit gesprek beloofde mevrouw Schmitz dat onze kritiek op het patiënten- en perso neelsbeleid verder onderzocht zou worden. Tot op heden mochten wij echter van haar niets meer vernemen. Onze verontrusting en bezorgdheid t.a.v. de hulpverlening in de Bouman kliniek noopt ons om de problemen opnieuw aan de orde te stellen. In deze brief zullen wij kort de problema tiek samenvatten en toespitsen op het patiënten- en personeelsbeleid van de direktie en het bestuur van de Prof. Dr. K.H. Boumankliniek. Kernpunt in dit probleem is de vraag: „Staat de bezetting van het bed of het herstel van de patiënt centraal?" Sinds de Boumankliniek niet meer ge leid wordt door de psychiater dr. J. van Londen en tevens met de komst van de huidige economisch direkteur dhr. A.F. Schaap, is gaandeweg steeds meer de weg gevolgd van het econo misch rendement van de kliniek. De bezetting van het bed wordt door de huidige direktie belangrijker gevonden dan de motivatie van de patiënt om zijn verslaafdheid zelfstandig te over winnen (zelfstandig in de zin van uit eigen vrije wil en consequent binnen de Boumankliniek met hulp van des kundige helpers, die vanuit die visie werken). De politiek van het economisch ren dement heeft de kwaliteit van het werk in de kliniek zeer ernstig ge schaad Op dit moment is de therapie niet werksfeer door het gekonkel van de di rektie met de personeelsplaatsen". Al deze personeelsleden vonden het on verantwoord aan het beleid van deze direktie mee te werken. Het niet eens zijn met deze direktie be tekent liquidatie, getuige de schorsing van de heren Bakker en Weerd (schor sing is nu omgezet in betaald verlof). Deze direktie stelt meer belang in het samenwerken met illegaal werkende personeelsleden, die dan met promotie beloond worden. Zowel het patiënten- als het perso neelsbeleid hebben er toe geleid, dat nu in de kliniek aan de Boerhave- laan te Schiedam wordt gewerkt met een onderbezetting van vaste krachten en 4 uitzendkrachten. Een vast team van medewerkers, waarin de patiënten vertrouwen kunnen krijgen, kan zo niet of nauwelijks gevormd worden. De continuiteit en de kwaliteit van de hulpverlening is hier beslist onvoldoen de gegarandeerd. Het gaat ons met deze brief in de eer ste plaats om de verantwoordelijkheid die de officiële instanties dragen in de ze kwestie. Wij vinden het buitenge woon ernstig, dat deze problematische situatie in de Boumankliniek nog steeds niet effectief is aangepakt. Er wordt aan deze instelling miljoenen guldens subsidie verstrekt, doch met een minimale controle, gezien de 2 van gemeenschapsgeld gekochte panden, die 3 jaar hebben leeg gestaan en nu is er weer een gebouw aan hen toegewe zen, m.n. Huis ter Schie (kosten 4,5 miljoen), waar 200 legale gastarbeiders min of meer de dupe van zijn gewor- De wethouder mevrouw Schmitz willen wij met name hierop aanspre ken. Door haar aanpak, of het achter wege blijven daarvan, ondermijnt zij niet alleen de Volksgezondheid, maar tevens het vertrouwen in de democra tie en de betrokkenheid van de mensen bij maatschappelijke problemen. Wij weten dat de problemen bij de Boumankliniek moeilijk liggen. Maar het is de taak van de wethouder om meer gericht op het herstel, maar op colïe,e van B en W en de ae- zjj er alleen niet in slaagt de proble men tot een oplossing te brengen. - Wij zijn nog steeds van mening, dat de van de patient veel aandacht geschon- be^taaJnde *roblemen langs een de ken werd en er van een gerichter opna- mocratischeF weg mo me-beleid sprake was Nu is het aantal worden o lost* patiënten dat „droog de kliniek ver- Daarom r^hten wjj laat en niet recidiveert, tot een onge- - vreemd overkomt, daar geweest, dat herstel wel mogelijk was, omdat er destijds aan de motivatie .aar en nier recidiveert tot een onge- brfef t t h yan B en w fh™'» en de gemeenteraad met het dringen- i iP i« van pp pranpn iep p i- verzoek de problematiek rond de Boumankliniek in het college en de kliniek is van een therapeutische kli niek geworden tot een soort asyl voor maal laveloos in en uit lopen. In de afgelopen 3 jaar hebben circa .- 20 deskundige medewerkers (waar- Om de problemen van het patiënten- j i a. i- 1. en nersonp.p.ishelp.in nip vnnr nns n#»r- onder doktoren) hun baan opgegeven in de kliniek en enkelen van hen zijn in de WAO terecht gekomen, ook zijn 2 medewerkers a) ruim een jaar met betaald verlof, nadat zij eerst door de direktie waren geschorst. Van 10 ex-personeelsleden bestaat een schriftelijke verklaring over de reden van hun ontslag. Samengevat is de ge zamenlijke kritiek: „Geen enkel ver trouwen in het beleid van deze direktie t.a.v. de patiënten en de ziekmakende en personeelsbeleid, die voor ons per soonlijk zeer onprettige gevolgen heb ben gehad, uiteen te kunnen zetten, zouden wij gaarne voor een persoonlijk gesprek met de burgemeester op het stadhuis worden uitgenodigd. Hoogachtend, G.A. Bakker, Dotterlei 529, Capelle a.d. IJssel, tel. 504123 J.M. Schipper, Josephstraat 81b, Rot terdam, tel. 366365 G. Weerd, Vianderstraat 58, Loosdui- Aan de Kruitsteiger wordt geen onder houd meer gepleegd in afwachting van de voorgenomen verplaatsing. Aan de Mij Zeeland is vergunning voor tien jaar verleend voor ligplaats langs de Nieuwe Waterweg. Nu wordt de be hoefte aan ligplaats in de Berghaven geïnventariseerd. TYPEN STENO TALEN: nederlands engels duits 'frans spaans Boekhouden Middenstands-M.B.A. Prospectus op aanvrage DIR. J.W.M. ZETTELER Staatsbevoegd docent machineschrijven en stenografie. Aanv: Cursussen. Jan/Febr SINGEL 72 SCHIEDAM TEL. 268847 SCHIEDAM - De woning aan de Rijn straat no. 30b is nu weer bewoond na een kraakaktie van een wanhopig echtpaar in samenwerking met enkele vrienden. Men is tot deze aktie overge gaan na bijna 5 maanden zowel door de gemeente als door makelaars, die huizen hebben in Schiedam, aan het lijntje te zijn gehouden en van het kastje naar de muur te zijn gestuurd. Frits Lambrechts in de Teerstoof SCHIEDAM Vrijdag 1 2 en zaterdag 13 december zal Frits Lambrechts in het Zoldertheater in de Teerstoof op treden met zijn nieuwe cabaretpro gramma, wat door pers en publiek eig enthousiast werd ontvangen; hierin toont Frits Lambrechts zich op het eerste gezicht en gehoor een stijdbaar zanger en conferencier. Niettemin klinkt door de harde ge tuigenis heen een poëtische ondertoon. Lambrechts hoeft niet zonodig hard te zijn. Hij is niet bang tedere gevoelens te tonen, wanneer dat op z(jn plaats is en hij heeft talent genoeg om ook die^emoties in woord en muziek te ver- Frits Lambrechts begon het professio nele cabaretwerk bij Jaap van de Mer- we, aanvankelijk als pianist. Later werkte hij bij Henk Elsink (waar hij ook zijn eigen teksten begon te schrij ven, zoals de strangegangers-tango); bij Wim Kan en Sieto Hoving. Hij zong een plaat vol eigen liedjes, „neem me zoals ik ben" en maakte ook een elpee met uitsluitend liedjes van Jules de Corte, gevolgd door zijn laatste plaat „de geur van je huid". Lambrechts kent u ook als Bob Jonge- neel in de VARA tv-serie „twee onder één kap" en als vaste medewerker van de KRO-radioreeks „Cursief". Plaatsen voor deze voorstellingen kunt u reserveren bij het VVV te Schiedam, tel. 010- 266000 en vrijdagavond en zaterdag na 13.00 uur bij het theater, tel. 010- 269455. Prijzen: f.7,50 (CJP f.6,-). Rijnmond-das De afdeling voorlichting van het openbaar lichaam Rijnmond is be zig met de afzet van enkele hon derden stropdassen. Dat zijn heel gewone (goede) stropdassen met -klein- het bekende embleem van Rijnmond erop. Een hoogst oneigenlijke taak voor dit pregewest, zult u -terecht- zeggen. Het is dan ook een onge wone zaak. Zoals bekend had Rijnmond een stand op de Femina gereserveerd, een feestelijke, omdat het openbaar lichaam dit jaar zijn tweede lustrum viert. Maar van die stand werd uiteinde lijk geen gebruik gemaakt toen de toeristische reklame voor Spanje- reizen niet van de Femina week en Rijnmond besloot Femina toch maar te boycotten (het was in de tijd van de doodvonnissen in Spanje). Wat moest er met de stropdassen gebeuren? De afdeling voorlich ting ging ermee op pad naar heren modezaken in het Rijnmondge bied om deze, zoals dat heet, in konsignatie te geven. In een aan tal van deze zaken wordt deze Rijnmonddas -in donkerblauw en wijnrood— verkocht tegen de prijs van f,14,95. Komende uit Amsterdam om per half augustus in Schiedam een betrekking te aanvaarden zijn zij, om de afstand van werk naar huis ietwat in te korten, in gaan wonen in Den Haag bij familie, in de vaste veronderstelling dat dit van tijdelijke aard zou zijn. Inmiddels werd zowel het op en neer reizen van Den Haag naar Schiedam als het inwonen in Den Haag een onhoud bare situatie. „Tot op dit moment zouden wij nog steeds woningzoeken den zijn, met in het vooruitzicht per 1 januari dakloos te worden, daar de fa milieleden in Den Haag bij wie wij in woonden zouden gaan verhuizen naar een kleinere woonruimte", aldus de kraker. Ook de gemeente, in casu B W waren van deze noodzaak overtuigd en in een schrijven naar Bureau Huis vesting d.d. 10 oktober 1975 dringen zjj er op aan „alle medewerking te verlenen om naar een passende woon ruimte uit te zien". Deze medewerking heeft tot nu toe niets konkreets opge- „De druppel die de emmer deed over lopen was het feit dat wij weer met een kluitje in het riet werden gestuurd toen wij als eersten een woningaan- vraag deden vocJr de woning aan de Rijnstraat 30b. Wij kregen namelijk bij deze aanvraag de verzekering dat alles voor elkaar zou zijn zodra de opzegging binnen kwam en tevens dat wij daarover be richt zouden worden. Toen wij'echter zeker waren van de opzegging van het pand en wij nog niets gehoord hadden, hebben wij telefonisch kontakt opge nomen met Bureau Huisvesting ten einde meer zekerheid te krijgen. Daarbij werd al spoedig duidelijk dat hetzelfde spelletje weer werd gespeeld, vooral toen wij de boodschap kregen om over 10 dagen maar weer eens te rug te bellen. Op dat moment was ons enige alternatief deze kraakaktie", aldus de kraker. VLAARDINGEN Een oude bekende van de laatste twee grote Tourix festi vals is de Rotterdamse formatie Opo. Een groep bestaande uit straatmuzi kanten die elkaar ontmoetten in 1969 op de Lijnbaan in Rotterdam. De oorspronkelijke groep van 10 per sonen bleek toch wel iets te veel en beroepszanger en gitarist Evert Elder- son, jazzmusicus Theo Harrewijn en de klassiek geschoolde Lenneke de Vries besloten verder te gaan onder de naam Opo. In 1971 voegde folkgi- tarist Han Schaefer zich bij de groep. Ander bestuur Vlaardingse muziekgezelschappen VLAARDINGEN Na 26 jaar diverse bestuursfuncties te hebben vervuld, is in de Algemene Vergadering op 27 no vember 1975 het besluit genomen de heer J. Verburg het Ere voorzitter schap te verlenen. De volgende func ties zijn als volgt verdeeldVoorzitter H. de Ruiter; secretaris A. Huisman, v. Schravendijkplein 43; penningmeester W. Kuil; alg. secunde's J. Aalders; lid K. v. Brandwijk. De muziek die Opo maakt komt onge veer als volgt tot stand: één van de groepsleden komt met een bandje of een stoffig boek met Britse en Ierse muziek aandragen. Gevieren wordt meestal de uitgebreide tekst ingekort, zonder dat hieraan afbreuk wordt ge daan. Dan wordt de eenvoudige melo die uitgewerkt en de gitaar-, bas-, harp en fluitpartijen uitgeplozen. Naast de vermelde Britse en Ierse volksmuziek speelt Opo ook eigen werk en volksmuziek uit Nederland en België, waarvan sommige stukken uit de Middeleeuwen stammen. Opo bracht september j.l. haar eerste Bijna 4000 woningzoekenden SCHIEDAM Het gemeentelijk Bu reau Huisvesting heeft in de maand no vember ruim duizend bezoekers gehad. Aan drieënnegentig werd een vergun ning verstrekt voor hét betrekken van een woning, eigendom van de gemeen te of van een woningbouwvereniging. Voor partikuliere woningen verstrekt de afdeling Algemene Zaken de vergunning. Er stonden op 30 november in totaal 3.872 woningzoekenden ingeschreven tegen vijftig minder op',31 oktober. Het grootste gedeelte van woningzoe kenden komt uit Schiedam, terwijl 649 van elders komen en zich in Schie dam willen vestigen. Verder deelt het Bureau Huisvesting, gevestigd aan de Korte Haven 27, nog mede dat onder de woningzoekenden tweehonderddrie aanstaande echtparen zijn, drieëntachtig inwonende gehuwde paren en honderdtweeënveertig alleen staanden. SCHIEDAM De Schiedamse Gemeenschap wil in de toekomst één penning van de gemeente Schiedam die wordt toegekend aan Schie dammers die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Tot 1971 deelde de SG penningen uit aan personen die zich verdienstelijk had den gemaakt binnen het werkterrein van de stichting. De laatste jaren is volgens de SG de koers wat gewijzigd en wordt de penning ook uit gereikt aan personen die aktief zijn gew 3st in de sektor welzijn. Van daar dat steeds meer mensen de penningen zijn gaan zién als onder scheidingen van de gemeente Schiedam. Volgens de SG blijkt dit ook uit aanvragen voor een penning uit de commerciële sektor. Het dagelijks bestuur van de SG zegt er in het geheel niets op tegen te hebben dat de penningen een gemeentelijk karakter zouden hebben. Het lijkt de SG echter niet zinvol om naast de SG-penning nog een aparte stadspenning te hebben. „Liever zien wij dat in Schiedam vol staan wordt met één penning. Dit zouden de SG-penningen kunnen zijn, overgenomen door de gemeente Schiedam." De SG merkt verder op dat de penningen niet mogen worden toegekend aan personen die in hun werk tot een bijzondere verdienste zijn gekomen. „Daarvoor zijn andere mogelijkheden", aldus de SG. Volgens de SG zou er een advieskommissie ingesteld moeten worden die representatief geacht mag worden voor de welzijnssektor in de ruime betekenis van het woord. Deze kommissie zou een SG-kommis- sie kunnen zijn. In de openbare vergadering van de SG, maandag a.s. om 20.00 uur, worden de leden van de stichtingsraad voorgesteld B.& W. te adviseren één penning in te stellen. KOMPLETE BADKAMER (in de kleuren: beige-groenblauw DOOR RECHTSTREEKSE IMPORT NERGENS GOEDKOPER! KLAVERBLADPLAVUIS 119.50 ARDENNEN PLAVUIS 15x30 cm. p.m2. van 49.50 BOERENPLAVUIS 20x20 cm. p.m2. van 39.50 nu 27.50 PRACHT DECORPLAVUIS 19.50 NUANCE PLAVUIS 20x20 cm. p.m2. van 69.50 nu JV.MJ PAUL TEEUWEN PLAVUIZEN handdouche opsteek garn WASTAFEL KOMBINATIE 137.50 VLOERTEGELS iox2o bruin/groen gegl 2 van 39.50 KEUKENKASTJES 44.50 WASTAFEL sifon 157.50 voor CA. 300 SOORTEN WAND7EGELS P«uk 0.25 ALLE DELEN 00K LOS TE LEVEREN! MOZAÏEK MATJES 200x50 6.95 STEENSTRIPPEN p-m2 29.50 EIKEN KEUKENS ook telefonisch kunt u rnn^W^bestelling opgeven^^^^^^™ Grote sortering I bouwmaterialen CEMENT STENEN MORTfcL KALK casta «iibelen levering via de detaillist b .v. otterdam l6B0UW

De Havenloods | 1975 | | pagina 8