N EEN OUD JAA Sfcoxt Agenda 1975 uit, 1976 in 15?8 49?° nr WESIMNDIfl LANQS DE^B WATERWEG I termeulen i,Jj ortpar'; termeulen MASSIEF EIKEN MEUBELEN m m termeulen termeulen Waterweg topscorer DE HAVENLOODS-DONDERDAG 8 JANUAR! 1976 Door Gerard S. Verv< Terug van twee weken weggeweest wenst „Sport langs de Waterweg" zijn lezers een goed, een gezond en ook een sportief 1976. Juist nog in het jubileumjaar, op dins dag 30 december, opende Hoekse Boys het nieuwe klubgebouw. Een juweel en dcrt was ook de mening van de vele gas ten, die de receptie ter gelegenheid van de opening en van het zilveren ju bileum bezochten. Het gebouw is uitgevoerd in een beneden- en boven- vèrdieping. In de onderbouw bevinden zich de kleedkamers en op de verdieping de kantine en de bestuurs- Bouwkommissie-voorzitter Jan Benard droeg het gebouw over aan een trotse klubvoorzitter Piet van der Kaaden. Daarna spraken onder meer de heren Ouweneel (Ambtenaar van de afdeling Sport en Rekreatie van de gemeente Rotterdam) en Van der Houwen (voorzitter van de deelgemeenteraad Hóek van Holland). Voor een aange- name verrassing zorgde de heer Van Herp, als afgevaardigde van de KNVB - en van de afdeling Den Haag van de KNVB. Naast de gebruikelijke bonds- geschenken voor Hoekse Boys, bracht hij voor Arie Mostert, die inmiddels oök vijf en twintig jaar bestuurslid is van de Boys, de, zilveren speld van zo wel de afdeling Den Haag als van de KNVB mee. De korte golf (1) ***Excelsior M vraagt dekens. Zouden ze daar in Maassluis de komende zomer Vondel- .parkje" gaan spelen? ***De hockey- vereniging „Evergreen(ook Maas- sluis) beëindigde op oudejaarsdag de ledenwerfaktie, die anderhalf jaar ge- duurd heeft. ***WE voetbalviert in 1976 zijn dertigjarig jubileum. Door - een loterij hoopt men aan de fondsen te komen om de evenementen dadelijk te kunnen financieren. ***l)e Vlaar- - (Hngse Scheidsrechters Vereniging heeft vanavond (donderdag 8 januari) in haar kantine aan de Viandenstraat (aanvang kwart over acht) de tradi tionele nieuwjaarsinstuif. ***WIK (handbal) heeft nu zijn verharde hand- balvelden. Voorzitter Chris van den Toorn bedankt de gemeente vriende lijk. ***Zaterdag 10 januari organi seert Vlaardingen het jaarlijkse on derlinge zaalvoetbaltoernooi in de sporthal aan de Floris de Vijfde laan. ***ln dezelfde hal op zaterdag 17, 24 en 31 januari DVO-zaalvoetbaltoer- nooi om het officieuze kampioenschap van Vlaardingen. Tijdens een intervieuw - afgedrukt in de november-editie van het Zwalu- wen-klubblad vertelde selektie-speler Henk Nentjes de ondervrager, dat hij op zijn twaalfde jaar toestemming van zijn ouders kreeg om in Zwaluwen te gaan voetballen. Reageert een zekere R (zou het niet één van de Roodenbur- gen zijn?): „Op zijn tiende speelde hij echter al in de pupillen. Zou hij dat misschien stiekum gedaan hebben? Zo 'n deugniet toch Holy en Schiedam zijn voor de honk balkompetitie 1976 ingedeeld in de 'tweede klas D met Gouda, Jeka (Bre da), Kinesis Birds (Delft), Nado/V (Rotterdam), Radio Modern/Botlek (Spijkenisse) en TSC (Oosterhout). Het gepromoveerde softbalteam van Schiedam komt nu uit in de eerste A met Capac/VWK (Den Haag), Celeri- tas (Den Haag), FAK (Bilthoven), Fly ing Petrels (Purmerend), The Herons (Heerhugowaard), Hotam Storks (Den Haag) en Zuidvogels (Huizen). De korte golf (2) ***CfON kreeg geen vergunning voor het plaatsen van een fruit-automaat (U weet wel: zo'n ding dat veel kwartjes slikt en weinig kwart jes teruggeeft) ***Martinit raakte - sinds de start van deze kompetitie al veertien ballen kwijt. Constateert het •bestuur: „Toch een schadepost van zo'n vijftienhonderd gulden". ***Op zaterdag 24 januari viert „Sunlight" het vijftigjarig jubileum. Eerst een re ceptie van half drie tot half vijf en daarna is er tijdens de avonduren voor deleden een bingo-dansant. Komen we om zes uur in hett Holy- ïiekenhuis en hoeveel van onze leden zien we? Ja, u leest het goed: zegge en schrijven veertien. Onvoorstelbaar. Drie doktoren en een sekretaresse, die eigenlijk voor niets hun vrije avond hebben opgeofferd". Het MS V'71-be- stuur kan zich niet voorstellen, dat maar liefst zes en twintig leden verstek lieten gaan op een keuringsavond. Het schijnt een regelmatig terugkerend euvel te worden, want we hebben de indruk, dat niet alleen MS V-leden de sportkeuring niet helemaal voor vol aanzien. En dat, terwijl deze keuring toch door de bonden verplicht gesteld De korte golf (3) ***De „Schiedam- Gazette(n) is het met onregelmatige regelmaat verschijnende orgaan van de Schaakvereniging Schiedam In 'dat met onregelmatige regelmaat ver- schijnende blad lezen we, dat er plan nen zijn om een jeugdschaakwedstrijd te houden tussen teams uit Schiedam en Krimpen aan den Ussel ***De weekbrief van HVO kreeg een nieuwe omslag ***PPSC-er M. van Ravens o- ver de voormalige (uit de tijd, dat PPSC nog op „Boshoek"speeldekan tine-baas Siem Rosman„Hij was tevens verantwoordelijk voor het kal ken van het véld, maar omdat deze man een zig-zag loop over zich had, viel het niet mee om rechte lijnen te trekken" ClON heeft zijn feesta vond op 7 februari ***Voor Jansen hoeft het nu eigenlijk dl niet meer. Toch zal hij nog een paar maanden moeten wachten. We houden u op de hoogte ***De watersportvereniging De Bommeer organiseert ijs en weder diende deze winter de Drievlietenwed- gtrijdtocht op de schaats. VL AARDING EN/SCHIEDAM - „De mensen moeten meer bewegen, gezond eten en zeker niet roken". Een stelling van Fokke Abbas en we signaleerden het in december 1975: in het laatste verhaal van dat jaar. Het is niet zonder reden, dat we er het traditionele jaar overzicht ook mee willen beginnen. Terugblikken is immers zo simpel, zo statisch. We kijken naar iets, dat dik wijls door anderen verricht werd en waarbij de toeschouwer meestal slechts emotioneel betrokken kan zijn ge weest. Zover zijn we nu al we stonden erbij en keken ernaar. Aan de eigen fy sieke toestand denkt men niet eens meer. Als die atleet zijn wedstrijd maar wint. Als die zwemmer zich maar na tionaal kampioen mag noemen. En als ons elftal de titel maar binnenhaalt. De rest zal ons verder een zorg zijn. „Meer bewegen, gezond eten en niet roken". Het is een zorg, die ook in 1976 aandacht zal blijven vragen. van deze taal en liet alles bij het oude. Het Rotterdamse Boezemkwartier een fervente recidivist in het uitlok ken van rellen en het niet komen op dagen - gaf de pijp aan Maarten. F.n dat was dan een hele opluchting voor de afdeling Rotterdam, MSV'71 en Schiedamse Boys, dat het ook al met de Rotterdammers aan de stok had ge had. Vraagtekens hangt nauw samen met de totale af- bouw van het park Harga. Bovendien ue viaardir ligt er in het park als sta-in-de-weg een de de Vlaai pijpleiding". Het ziet er naar uit, dat creatie voc er voor beide wielerklubs nog geen Broekpolde Schiedams parkoers in het verschiet gen Het w< ligt. Ze zullen voorlopig hun wedstrij- den buiten de stad moeten blijven rij- Snoekbaars or stel de land ijsbaan in de ielerparkoers aan te leg en. Het was één van de suggesties, die bin- enkwam op de vraag of de sekties ideeën rillen aandragen om het ijsbaanterrein meer laken. Het idee van de Vlaar- Inwonen e Hengelaa zetten in het ijsbaanw gevoerd. Met sukses c blijft echter op het industrieterrein De Vei guide Hand rijden. Coureur-voorzitte Loerts: „Dat ijsbaanparkoers zag de sport raad niet zitten. We gaan nu dus maar on clubgebouw in de Vergulde Hand uitbrei den, omdat het te klein geworden is" Het vi r veld: imelijk Protest Voor de buitensporten bleven de eer ste maanden van 1975 erg nat. Het Maassluise MSV'71 bijvoorbeeld had in januari nog slechts drie wedstrijden voor de kompetitie gespeeld. Dat was dan niet alleen de schuld van het weer. In de derde klas van de KNVB-afdeling Rotterdam wil het namelijk nog al eens voorkomen, dat teams niet ko men opdagen en herhaalt zich dat, dan elimineert de kompetitie-leider met ge zwinde spoed dit elftal. In de afdeling, waarin MSV'71 uitkwam, gebeurde dat met Sagu Boys en Garibaldina. Jan Middelburg liet een fel protest horen tegen het toelatingsbeleid van de KNVB: „De bond moet de toelatings eisen verzwaren". De bond schrok niet Opnieuw behangen? Dan is deze wandvinyl op textiel- basis iets voor u. Dankzij de textielrug scheurt het niet als u het heeft ingesmeerd. Verder is het afwasbaar en verkrijgbaar in een groot aantal dessins. Per meter 130 cm. breed Leo Halkes Toen FC Vlaardingen in januari René Pas, Aad Reijgersberg en Koos van Elliswijk de' laan uitstuurde, begon het team plotseling beter te draaien. Het psychologische effect? Jan van Baaren ging zijn team verjongen en verzuchtte: „Was ik daarmee maar eerder ge start". De FC roerde zich in de transferpe riode danig en kocht en-gros in: Joop Quell- horst, Cees Zwamborn, Wim Berckenkamp, Theo van der Meer, Barend van Hijkoop en Hugo Lochtenberg. John Jansen (naar Hee renveen) en John Corver (naar Heracles) ver trokken. SVV zag niet alleen trainer Bob Maaskant vertrekken (naar NAC), maar ook Jan Groe- neweg (NAC), Dutina (RVC), Van der Spek (Excelsior), Jan van der Velden (trainer HOV), Maarten van Beek en Leen Warnaar (Eindhoven) keerden het betaalde voetbal op Harga de rug toe. Leo Halkes kreeg de taak de met talloze amateurs aangevulde se lectie te gaan trainen. Reden om in onze halve ton. WIK heeft inmiddels twee velden. DWS wacht en zo ook enkele andere verenigingen. HVK bijvoorbeeld, dat zijn thuiswedstrijden speelt bij Excelsior'20, maar liever een eigen veld en klubhuis zou hebben. De gemeente laat echter niets van zich horen. In Vlaardingen wil De Hollandi- aan op eigen benen staan. Inwonen bij een voetbalvereniging bleek toch niet te vol doen. Temeer, daar er in park 't Nieuwelant nauwelijks plaats is voor een verhard veld. De Hollandiaan zoekt naar speelgelegenheid vereniging RK WIK en werd koninklijk onderscheiden. Hoekse Boys zette zijn 25-jarig jubileum kracht bij op 30 de cember en opende tegelijk het nieuwe clubgebouw. Een andere accommoda tie kregen ook Hoek van Holland, MVV'27, de tennisvereniging De Hoek en budosport Mahorokan in Maassluis. Bowlingbanen werden geopend in Maassluis en Vlaardingen. Het tennis park Holy werd vier banen rijker. Internationaal i op Nog steeds geen oef en veld. Trainen De op Thurlede gehuisveste voetbalver enigingen vroegen weer aandacht voor het al tien jaar verstoken zijn van trai ningsvelden. Zei PPSC-sekretaris Jo van der Berg toen: „Het is natuurlijk belachelijk, dat er bij de aanleg van die sportvelden nooit gedacht is aan een specifiek oefenveld". Zevenhandbal, dat in september offi cieel het elfhandbal van de velden ver drong, bracht de oplossing. DWS ook gehuisvest op Thurlede stelde een deel van zijn grondgebied beschik baar. De bedoeling was, dat de voetbal lers er al in oktober gebruik van zou den gaan maken. Het was een te opti mistische schatting. Zelfs nu nog zwer ven de Thurlede-klubs door Schiedam. Jo van der Berg: „De gemeente schijnt nu het fiat van GS binnen te hebben. Het wachten is op de materialen. Wan neer we het oefenveld in gebruik den ken te nemen? Ik zeg niets meer. Ik wacht wel af". De zegsman van het stadskantoor bevestigt, dat het GS-fiat gearriveerd is. „We kunnen de materia len niet bestellen, voordat Gedeputeer de Staten met het krediet akkoord gaan". Het einde van de trainings-mise- re is in zicht, maar het zal nog wel en kele weken duren voordat Thurlede over een verlicht oefenveld beschikt. Behaaglijk warm... en lekker zacht zijn deze flanellen lakens van een prima kwaliteit. In de uni-kleuren bleu i. In 2 verschillende 150 x 240 cm. 180x240 cm. Wel een wielerbaan, maar geen parkoers. Wielertwist !n Schiedam reden de wielerclubs „Schiedam" en „Harga" elkaar danig in de wielen. Een gecompliceerde „Ronselen" was in februari een veel gebruikt woord en „Harga" de be schuldigde. Op initiatief van de spórt- kommissie van de KNWU kwam men bij elkaar, maar niet tot elkaar. Zegt Harga-voor/.itter Jan Gordijn nu: „We zitten nog steeds in een afkoelingspe riode. We zullen met elkaar moeten le ren leven. Overigens ligt de controverse niet zo diep, dat het op een totaal ne geren uitloopt. Nog onlangs hebben we met vertegenwoordigers van de ge meente en van Schiedam rond de tafel gezeten om een oplossing te vinden voor het probleem, dat we wel een mooie wielerbaan hebben, maar geen parkoers". Zowel „Schiedam" als Harga heeft slechts uitwedstrijden kunnen rijden. Vandaar het voorstel om in het sport park Harga een Parkoers aan te leg gen. Gordijn: „De plantsoenendienst en de politie juichen dat toe, maar het vertragingsmechanisme schuilt bij de sportraad. Zij moeten de verdere ini tiatieven nemen". Vanuit het stadskantoor reageert een gemeentelijke woordvoerder: „De eventuele aanleg van zo'n parkoers Jubilea waren in 1975, maar ook wer den nieuwe clubgebouwen geopend. Jo van der Touw was een kwart eeuw voorzitter van „Schiedam". De Maas sluise tennisvereniging Be Quick vierde het tachtigjarig jubileum en kreeg van wethouder Koos Smit de stadspenning in zilver. „Zwaluwen" herdacht het veertigjarig bestaan en speelde in het kader daarvan tegen het Nederlands militair-elftal en PSV. De biljartvereni ging „Het Oosten" leeft al 45 jaar en de korfbalvereniging Oranje Nassau veertig. Mévrouw Franken-Verdoes vertegenwoordigde veertig jaar de turn- VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven I z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Ook op sociaal gebied waren sportmensen aktief in 1975. Op zaterdag 5 april zette men zich in Schiedam in voor de stichting „Lentefeest". Voor de gehandicapte mede mens dus. Op de laatste dag van augustis or ganiseerde de rennersclub „Harga" op de wielerbaan de eerste editie van de „24-uur van Schiedam". Sportief gezien werd het een voor herhaling vatbaar gebeuren. Het aantal bezoekers viel echter tegen en dat le verde voor de bouw van het dierentehuis een toch tegenvallend saldo op. Jan Gordijn: '*'i gaan de 24-uur zeker herhaler men en tot de konklusie te komen, dat niet één boom gemist kon worden. Ui teraard grote verslagenheid bij HBSS, dat aan de vooravond van zijn vijftig jarig jubileum graag een daad had wil len stellen. „Toch blijf ik er vanuit gaan, dat we die tribune zullen bou wen", zei voorzitter Rien Klink ons in oktober. En het gaat er werkelijk op lijken, dat hij het gelijk aan zijn zijde krijgt. „Ik weet het voor honderd pro cent bijna zeker", zegt hij ons nu. „De OAm III IK afrastering wordt iets verplaatst zodat fr UUI het veld enige meters opschuift. Dat zal zeker niet vóór de zomermaanden gebeuren, maar er zit schot in". welke v 'e nog n s. Het - mogelijk, dat we het laten gebeuren in ue Margriethal. We denken er nog over na. Het idee van die 24-uur was goed en het leeft bij ons nog steeds". Ada Pors: naar Montreal In 1976 wachten de Olympische Spe len in Montreal. De basis voor uitzen ding werd vorig jaar gelegd en dat geldt dan vooral voor de zwemmers en zwemsters. VZC-trainer Teun Ver boon: „Een kandidaat is zeker Diane Edelijn. Ik vertrouw erop, dat ze Cana da zeker zal halen. Temeer omdat ze de limieten ook al gehaald heeft. Ui teraard heeft ook Ada Pors nog een kans. Ze heeft een moeilijke tijd achter de rug, maar met een portie extra inzet moet ze in staat zijn de limieten te overwinnen. Bij de heren zijn er kan sen voor Ruud Pijpers. We gaan ervan uit, dat hij met een heren-estafette ploeg kan worden uitgezonden. Hij is nog steeds één van de snelste heren- zwemmers in ons land. Over die ploeg heb ik voor de kerstdagen nog met de bondscoach Bert Sitters gesproken. Aanwezig zijn in Montreal betekent niet alleen het aankweken van interna tionale ervaring, maar ook dat we in ternationaal ons gezicht weer even la ten zien". Kampioenen waren in 1975 slechts dun ge zaaid. Martinit en De Hollandiaan pakten de titel en promoveerden naar de derde klas KNVB. Arie Hoogendijk werd in november Zuidhollands judo-kampioen. De Schiadam- equipe van Hans Ruytenberg bereikte "ia een ingewikkelde promotie-kempetitie de tweede klas. Ook het softbal team van „Schiedam" steeg een trap op de kompeti tie-ladder. Het eerste herenteam van UVG werd zaalhandbalkampioen. FCN'66 legde in een promotie-wedstrijd tegen VND het Degradatie was er onder meer voor Excel sior'20 en VDL. Ook HBSS moest terrein prijsgeven, terwijl het eerste tiental van de Vlaardingse Damvereniging degradeerde naar de Rotterdamse hoofdklas. Ook Basket Boys kon zich niet de eerste klas handha ven. De Maasdijkse korfballers van Dijkvo- gels werd kampioen van de tweede klas dis- trikt Rijn/Delfland. Interland Tel. 010-343006 Joop Simons zag in maart ecu donkere toekomst voor het rolstoelbasketball. „Ze hebben me mijn woorden toen niet in dank afgenomen", zegt hij bijna tien maanden later. „Maar het heeft duidelijk geholpen om de mannen weer opnieuw te inspireren. Ook heeft de publiciteit in De Havenloods er voor gezorgd, dat we stevige kontakten kregen met de basketballvereniging Ju- ventus. John Heilker van die club traint ons nu". Op zaterdag 10 april 1976 hoopt „De Ooievaars" in de Mar griethal een invalidenbasketball- en ta feltennistoernooi te kunnen organise ren. Bovendien zullen de nationale teams van Nederland en Frankrijk mo gelijk een interland rolstoelbasketball spelen. Dit ter voorbereiding op de Olympische Spelen voor invaliden, die (Jit jaar in Toronto gehouden worden. Marathon Ook op 10 april 19/6 in Maassluis weer een editie van de Westland Marathon. Nu met als organisator de Naaldwijkse atletiekvereni ging Olympus. De AV Maassluis namelijk vond het verenigingswerk van grotere impor tantie en liet de marathon in 1975 schieten. Tot verbijstering van Ad Bouwens, die zijn geesteskind naar Amsterdam zag vluchten. Ook een desillusie maar die kan niet meer goed gemaakt worden was er voor de Stichting Vlaardingse Kunstijsbaan. Zeven jaar heeft het stichtingsbestuur getracht ge meente-, rijk-, provincie- en bedrijfsleven warm te laten lopen voor hun plannen. Nie mand gaf gehoor en in oktober gaf men de moed op. Overigens is de it binnei het rekreatie-schap Lickebaert blijft het stokpaardje van de autoriteiten, Jaap de Jong van de IJsclub Maassluis: „We hebben met de mensen van het recreatie-schap be sprekingen gehad. Ons voorstel is om een het middenterrein als voetbalveld gehand haafd kan blijven. Lickebaert denkt aan een kunstijsbaan, waarop in de zomermaanden tennisbanen kunnen komen. We willen de zaken rendabel houden en we kunnen dat alleen met een voetbalveld, Overigens kan Lickebaert niet zonder ons zijn zinnen door drijven. We hebben een huurovereenkomst de melk te brokkelen hebben". Tribune HBSS wilde in 19/5 de eerste hand gaan leggen aan een zittribune. Voor de gemeente was dat een reden om het groenbestand in Harga eens op Ie ne- We zijn 1976 ingedenderd. Er zit schot in. Afscheid dus van 1975 en in dat jaar een vaarwel aan Cees Blankenstein (als trainer van RK WIK), aan Sjaak Jansen (die zijn „Vlaardingen"-voet- balschoenen aan de wilgen hing) en aan Arie van Embden (die "-verrassend DyO'32 liet schieten). Ook de hand balvereniging Scylla verdween en ging op in HVK. Veranderingen alom en daarop zal 1976 zeker geen uitzonde ring vormen. GSV Nog geen 50 gulden per meter kost dit kamerbreed nylon tapijt (400 cm. breed). Uitstekende kwa liteit, praktisch onverslijtbaar. Met schuimrubber rug en in 'n mooie gemêleerde goud/gele kleur. Per meter In twee soorten Lang niet iedere hairspray is geschikt voor ieder haartype. Daarom is er nu Palmolive hair spray voor normaal en voor vet haar. Uw haar wordt er zelfs bij vochtig weer niet plakkerig Per grote bus [inh. 360 gr.) SCHIEDAM VOETBAL - zaterdag: SVV C-Telstar C (Harga 14.30 uur), Jodan Boys-PPSC, HBSS-'s Gravenzande (Harga 14.30), GSS SV Rijnmond (Harga 14.45 uur), GTB-Zink- wegse Boys (Harga 14.30 uur), WIA-VVK. ZONDAG: FC Vlaardingen '74-SVV (Mara thonweg Vlaardingen 14.30 uur), RVC-Her mes DVS, DHS-Xerxes (sportpark Kethel 14 uur), Slikkerveer-Schiedam, Martinit RCD (Thurlede 14 uur), PDK-Excelsior '20, Ursus-SVDPW (Harga 14.30 uur), Demos- Bolnes (Harga 14.30 uur) DRZ-Nestoro sportpark Kethel 14JB0 uur), SFC-Belvedere (Thurlede 14 uur), WF-Voorwaarts (Harga 14.30 uur), FCN'66-Metro (Harga 14.30 uur), Afrikaander Boys-Schiedamse Boys. KORFBAL: zondag Rotterdam Energiehal 12 uur WION-Harga, Margriethal 13 uur Succes-Ter Gouw; woensdag Margriethal 21.30 uur Spirit-ODI. VOLLEYBAL: zaterdag Margriethal 19 uur Passage/VCJ-Delta (d), 21 uur Passage/VCJ -Gerard de Lange 4 (h). HANDBAL: zondag Rotterdam Schiebroek 10.20 uur Meeuwen 3-UVG (h), 14.40 uur Meeuwen 2-Wilton (h). Margriethal 18.50 uur DWS-UVG (d), 19.50 uur DWS-Ancora 2 (h). REGIO VLAARDINGEN VOETBAL - zaterdag: De Zwervers-Excel- sior M, Zwaluwen DOTO (Zwaluwenlaan 14.30 uur). Maasdijk-HVO (Lange Kruisweg Maasdijk 15 uur). Rozenburg Vlaardingen, ARC-TSB, MVV27-DVC (Maasland 14.30 uur). Hoekse Boys-Monster (Harwichweg Hoek van Holland 14.30 uur), FC Maluku DVO'32, Oude Maas-Sunlight, CION-FC Veronica (Zuidbuurt 14.45 uur) ZONDAG: FC Vlaardingen 74-SVV (Marathonweg 14.30 uur). De Hollandiaan-SVW (park 't Nieuwelant 14.30 uur), VFC-DFC (Sport- laan 14.30 uur), Emma-RK WIK, ADS-Hoek in Holland, VDL-ODI (Sportlaan Maas Jis 14 uur), Fortuna-LMO (Marathonweg 12 uur), RVVB-MSV71. KORFBAL: Zaterdag Kijkduin 19.10 uur KVR-Hoekse SV, 's-Gravenzande 16 uur Dijkvogels-Madjoedinsdag Rotterdam E nergiehal 20 uur Oranje Nassau-Kwiek, 21 Weidavogels-CKC Maassluis; woensdag rgriethal Schiedam 21.30 uur Spirit-ODI. VOLLEYBAL: donderdag Rotterdam Kra lingen 20.15 uur Tenaco 4-MSV71 (d), 21 uur Tenaco-MVC (d), Olympiahal Maassluis 21 uur MVC-Alcazar 3(h), sportzaal Haydn- laan Maassluis 21.15 MSV71-Volley'68 (h); vrijdag sporthal Westwijk 20.15 Vol ley'68 Delta 2(h); zaterdag Capelle a/d Ussel 15 uur CVV-c-Volley'68 (d). HANDBAL: zondag Rotterdam Enk 10.20 uur ^nelwiek 3-WIK (h), sporthal Westwijk 15 uur De Hollandiaan-Spartaan (d), 16 uur De Hollandiaan-Unitas (h). BASKETTBALL: vrijdag Zwijndrecht 20.30 uur Devil Devils-VDBE (d). Competitie - wedstrijd 2e klasse K.N.V.B. Zaterdag a.s. 10 januari Aanvang 14.30 uur. ZWALUWEN D0T0 Aan de Zwaluwenlaan. Toegangsprijs f 1,50. Jongens en 65-plussers f 0,75. Joegoslavische spits voor FC Vlaardingen VLAARDINGEN Aan de vooravond van de semi-derby tussen FC Vlaardin gen en SVV (zondagmiddag aan de Ma rathonweg om half drie) hebben de Vlaardingers de 25-jarige Joegosla vische spitsspeler Drapic Predrag ge contracteerd. De FC zoch al lange tijd naar een specifieke spits. Kontakten zijn er geweest met Boudewjjn de Geer (FC Den Haag) en Arie van der Linden (Feijenoord). Men kwam echter niet tot zaken, omdat met hun transfer te hoge bedragen gemoeid zouden zijn. Drapic werd vier maal gekozen in het Joegoslavische UE F A-elftal en kwam uit voor Vovojdina. Hij fungeerde voornamelijk als wisselspeler, totdat hij werd uitgeleend en vaste keus werd bij een vereniging, die uitkomt in een afdeling, die het midden houdt tussen de eerste divisie en de amateurhoofd klasse. Met zes doelpunten werd hij er topscorer. Drapic is getrouwd en heeft een kind. Trainer Jan van Baaren heeft hem maandag en dinsdag uitgebreid getest en was tevreden, ondanks het gebrek aan konditie, dat hij toonde. Dit wordt evenwel voornamelijk toegeschreven aan het stilleggen van de kompetitie in Joegoslavië in december. Drapic is nu naar zijn geboorteland vertrokken om de nodige formaliteiten te vervullen. H(j wordt zaterdag in Nederland terug verwacht. Het is mogelijk, dat Van Baaren hem zondag reeds als wisselspe ler zal gebruiken bij de Vlaardings/ Schiedamse derby. De stand: 1. Ben Stip (Schiedamse Boys) 110 (1 luit 10): 2. Jan van Altena (VDL) I (12 uit 12): en Pijper (Zwaluwen) 0,83 (10 uit 12): 4. Peter de Jong (MSV'71) 0,80 (8 uit 3. Boudewijn Groen (Sunlight) 0,77 (7 Uit 9); fj0^iem van Gerven (GSS) 0,70 (7 uit 7. Peter van der Hoeven (Excelsior'20) 0,69 (9 uit 13); 8. Jan Reitsma (VDL zat.) 0,63 (7 uit II); 9.^Arthur Manz (MSV'71) 0,60 (6 uit 10. Teun Kornaat (Hermes DVS) 0,58

De Havenloods | 1976 | | pagina 4