Maaslands gat wordt gestopt Groter krediet voor sportverenigingen 9* 'Godsdienstonderwijs te conservatief' WESÏMNDM "Rooie vrouwen" nu ook in maassluis Tafeltennis-interland Olympia-hal Winkel - en woningbouw op kaalslag opruiming Akkordeon-concert in Stadsgehoorzaal m MASSIEF EIKEN MEUBELEN opruiming HONDENBEZITTERS OPGELET! Wethouder Smit: Uitgaan van omstandigheden opruiming opruiming DE HAVENLOODS - DONDERDAG 15 JANUARI 1976 3-574 MAASLAND - Eén dag voor de ge meenteraad hierover vergaderde kwam de officiële beschikking van staatsse cretaris J. Schafer. Maar al maanden eerder was het officieus bekend: het Ministerie van Volkshuisvesting zou de ambitieuze plannen van het College van B. en W. inzaké de winkelbouw in Maaslands oude centrum slechts voor een klein gedeelte goedkeuren. Het veertien jaar oude bestemmingsplan Stationsstraat-Langetaam, dat een uit breiding van het winkelbestand met 2500 vierkante meter behelsde mag slechts voor één derde worden gereali seerd. Voor de overige 1650 vierkante meter zal alléén subsidie door het Rijk verstrekt worden indien de gemeente de bestemming winkelbouw verandert in woningbouw. Van de toegestane 850 vierkante meter voor winkelbebouwing zal het grootste deel in gebruik worden genomen door een Maaslandse supermarkt (500 m2). Men hoopt dat andere bedrijven uit het dorp de resterende meters zullen benutten. Het plan is ontwikkeld door het projektburo De Kant B.V. te Velp in samenwerking met de Bouw- en Be leggingsmaatschappij Coevaers uit Best en betreft de bebouwing van de strook grond tussen Stationsstraat en Langetaam. De grote kastanjeboom, eenzaam achtergebleven na de sloop van de oorspronkelijke woningen, gaat een centrale plaats innemen in het geheel. Opmerkelijk Opmerkelijk is, dat de hulp van dit projektburo werd ingeroepen door de zelfde Maaslandse middenstander die voor het leeuwendeel van de winkeluit breiding tekende. En dat was de heer Gautier (V.V.D.) in het verkeerde keel gat geschoten. Het was voor hem een grote teleurstelling dat bij de behande ling van dit plan niet meer begrip ge toond was voor de vele belangen en ge voeligheden die met dit stukje Maas land zijn verweven. Hij had graag gezien dat in een collegiale sfeer vanuit de Raad een goed plan geboren zou worden, waarover men tijdig met el kaar had kunnen praten. Het initia tief werd de Raad echter door één par ticulier uit handen genomen; er stond geen enkel concreet plan tegenover. Op deze gronden wenste hij tegen te Stemmen. Mevr. van Kranenburg (Open Groepe ring) herinnerde de Burgemeester er aan dat haar fractie reeds een jaar ge leden met behulp van het Ministerie m2. nodig zou hebben voor winkel bouw, gezien de aanwas van de bevol king. De feiten hebben de Open Groe pering in het gelijk gesteld. Nog steeds bestaat er een achterstand in de sector sociale woningbouw die zo snel moge lijk ingelopen moet worden. Een snelle aanpak van de woningbouw in dit kaalslaggebied zou een ver lichting van die achterstand kunnen betekenen. Dure huizen Vanuit dezelfde gedachtengang stemde de Open Groepering tégen het besluit van de gemeente om een bestem mingsplan voor te bereiden in de Com mandeurspolder. Het betreft hier de gronden tot aan de Trekkade. Dit voorbereidingsbesluit kwam, te elfder ure, in de plaats van een bestemmings plan dat door de Kroon wérd afge keurd. „Dit wordt, als de tekenen niet bedriegen, weer dure grond waarop De grote kastanjeboom gaat een centrale plaats innemen in 't geheel. dure huizen gebouwd zullen worden, die niets aan de werkelijke behoefte aan woningen van Maasland zullen afdoen. Bovendien betekent het weer de aantasting van een stuk polderge bied en is het in strijd met de algemene opvatting dat Maasland een agrarische en „groene" gemeente is en moet blijven. Wanneer wij niet bij Rijnmond willen horen moeten wij ook niet voor Rijnmond gaan bouwen. De eerste MAASSLUIS Op de openbare lagere scholen van Maassluis is men nogal ge schrokken van de,manier, waarop een kortgeleden aangetrokken medewerk ster „bijbelse geschiedenis" geeft. „Mjjn kinderen worden geheel onvoor bereid geconfronteerd met hel en ver doemenis" zei een verontruste ouder maandagavond op de openbare com missievergadering voor onderwijs. „Het is een grote gillende ellende", voegde het hoofd van een openbare school er- De lichtelijke paniek over het karakter van het godsdienstonderwijs op de o- penbare scholen heeft binnen enkele dagen in Maassluis al veel tongen los gemaakt. Wethouder Smit is al door enkele ouders benaderd en ook de schoolhoofden worden geconfron teerd met verontruste ouders, van wie de kinderen in opperste verwar ring z(jn geraakt na het vernemen van de „blijde boodschap". De kans is zeer groot, dat op korte termijn een einde komt aan de bijbel lessen van een via de Hervormde Ge- het Anjerfonds een subsidie van vijftig procent voor de aanschaf van instrumenten gekregen. Een deel is al aangekocht en dat zal op 24 januari ook te zien en vooral te horen zijn. De vereniging zal een aantal bekende en minder bekende stukken ten gehore brengen, zoals Strausklanken, de Helicoptermars, La Morenita nen komen. Dat laatste gaat op 24 januari gebeuren. De muziekvereniging heeft recht op een goede ontvangst", aldus Kieboom. De burgervader roept belangstellenden op, die een akkor- deon kunnen bespelen zich bij één van de Vlaardingse verenigingen aan te melden als lid. Toegangskaarten zijn op de dag van de uitvoering te koop aan de Stadsgehoor- IiSP„ r!« U Mownlto en f 0,25 aan de Stadsgehoorzaal, zater- molodieen wan Offenbach. Behalve dag 24 januari tussen 10-13 uur. Toe- „Harry van Wezel" zal ook optreden de Vlaardingse ballet akademie o.l.v. mevrouw Vogel. In de pauze is er lotenverkoop voor de tombola, waar van de trekking aan het eind van de avond plaatsvindt. Daarna is er bal de Harmonie o.l.v. de Eurostars. gangskaarten voor het bal in de Har monie kosten f. 2,-. Het concert begint om acht uur, zaal open vanaf half acht. Lezingen over levensstijl VLAARDINGEN - De Raad van Kerken en het Leger des Heils gaan een vijftal avonden over het thema „Ver anderingen van levensstijl, belicht van uit de B(jbel" organiseren. Deze avon den worden gehouden in een van de zalen van de Emauskerk aan de Van Linden van den Heuvelsingel 2a. De inleiders zijn pastoor Straathof (22 januari), ds. Keiling (12 februari), dr. Kouwenhoven (4 maart), ds. Lever (25 maart) en ds. Verhoef (8 april). De bijeenkomsten beginnen om acht uur 's avonds. VDV BEHAALT OVERWINNING (Van onze correspondent) VLAARDINGEN - Het derde tiental van VDV heeft een fraaie 14-6 over winning behaald op Schiedam 3, dat drie weken eerder op Schiedamse bo dem met 8-12 verloor van dezelfde VDV'ers. Zes partijen werden gewon nen door VDV, dankzij vader en zoon Bolderhey, Autar, Voerman, Bredius en Van der Harst. Lucassen en Boude- wijns speelden remise, terwijl Geldof en Suyker verloren. Voor de huishoudelijke kompetitie werden gespeeld: Verburg-Tamboer: 2-0. Van den Kerkhoff-Tedje2-0. Torn-Van Veelen: 2-0. Vermeulen-Van splunter: 1-1. Van Woerden-den Breems: 1-1. Biel-Heuvelman: 1-1. Van Oudheusden-Nietstadt: 1-1. Een unieke aanbieding kamerbreed nylon tapijt van een stevige kwaliteit in een uitlopende kleur beige/bruin. Met schuim rubberrug, 400 cm breed. Nu met maar liefst 50 gulden voordeel. Per meter van f 79,80 meente aangetrokken dame. Haar ma nier van lesgeven valt volkomen in ver keerde aarde, en zij blijft erin volhar den, hoewel in een gesprek met enkele mensen uit het onderwijs al is gewezen op de ernstige bezwaren die men tegen haar zeer conventionele manier van godsdienstonderwijs heeft. „Op de o- penbare scholen kan men de kinderen bijbelse geschiedenis geven met een eenvoudige uitleg van hetgeen verteld is. Als de dame echter op haar manier blijft doorgaan moeten we haar de toe gang tot de scholen ontzeggen" aldus wethouder Smit. De aanpak van „omaatje" zoals de „openbare" onderwijzeres bijbelse geschiedenis wordt genoemd, valt dluidelijk volkomen verkeerd in de wereld van het openbaar onderwijs. VLAARDINGEN In de Stads- Het programma is voorzien van een gehoorzaal treedt zaterdag 24 aanbeveling van burgemeester W.A. januari op de muziekvereniging Kieboom. De muziekvereniging Harrv van WpzpI HpI U Hp «„«t» ..Harry van Wezel" zet zich ui om Marry van Wezel. Het is de eerste voor anderen, zoals bejaarden hun keer dat deze akkordeon-verem- hobby te beoefenen. Dat vraagt een ging in het openbaar optreedt, grote inzet, veel repeteren met het De vereniging, die twee jaar ge- doel samen 8°ed v°or de dag te kun- leden werd opgericht, heeft van nen komen" Dat laatste Baat on 24 Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze tgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.2. 27 VLAARDINGEN Tel. 010- 343006 Voorronde DV0'32 zaalvoetbaltoernooi VLAARDINGEN - In de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan wordt zaterdag avond de eerste ronde gespeeld van het zaalvoetbaltoernooi om het officieuze Vlaardingse kampioenschap, dat voor de zesde maal georganiseerd wordt door DVO'32. Satelliet, TSB, CION, De Hollandiaan en Sunlight spelen op deze eerste wedstrijdavond om twee plaatsen in de finale, die op zaterdag 31 januari zal plaatsvinden. Zwalu wen - de winnaar van het toernooi in 1975 - is direkt in de finale ge plaatst. De tweede ronde - met DVO'32, VSV (scheidsrechters), VFC, Vlaardingen en HVO is op zaterdag 24 januari. Het is dit jaar voor de eerste maal, dat de verenigingen hebben toegezegd bij de samenstelling van hun teams te zullen putten uit de selecties. Voor Fortuna en RK WIK was dat overigens het motief - gezien het kompetitie- belang - niet aan het toernooi deel te nemen. De sporthal is geopend voor het pu bliek vanaf zeven uur en vanaf half acht spelen de mini-pups (spelers van zes en zeven jaar) van DVO'32 en SVV enkele voorwedstrjjden. Het toernooi- programma voor 17 januari luidt (de wedstrijden duren tweemaal 6 1/2 minuut): 20.15 uur Satelliet-TSB, 20.30 uur CION—De Hollandiaan, 20.45 uur Sunlight-Satelliet, 21 uur TSB—CION, 21.15 uur De Hollan- diaan-Sunlight, 21.30 uur Satelliet- CION, 21.45 uur TSB De Hollan diaan, 22 uur Sunlight-CION, 22.15 uur De Hollandiaan-Satelliet en 22.30 uur TSB—Sunlight. De twee hoogst geklasseerde teams gaan over naar de finale op 31 januari. Burgemeester Wim Kieboom heeft toegezegd dan de prijzen uit te reiken. twintig jaar zal die grond niet voor woningbouw nodig zijn en de finan ciële konsekwenties zijn niet te over zien. Bovendien schept het een stuk onzekerheid voor "de huidige bewo ners", aldus het betoog van de heer Ploeger (O.G.). Zijn fractiegenote Mevr. van Kranenburg had al eerder haar kritiek geuit op het feit dat men twee jaar voorbij heeft laten gaan, jaren waarin alle tijd was om aan een nieuw bestemmingsplan te werken. „Zoals het er nu ligt is het weer veel te groots van opzet". Veranderen V.V.D. voorzitter Gautier vulde aan: „Ik betwijfel ook sterk of het finan- ciëel haalbaar zal zijn. Laat over een jaar of twaalf de Gemeenteraad zich daar maar eens over buigen". Niette min stemde zijn fractie niet tegen het plan. Burgemeester v.d. Brink deelde die bezwaren niet. „Een voorberei dingsbesluit zegt niets. Bij de defini tieve bestemming kan er nog van alles veranderd worden". Veel licht voor weinig geld. Voor nog géén tientje koopt u 'n komplete T.L.-balk (123 cm lang), die veel licht geeft en toch maar 40 Watt verbruikt. Nu kompleet met starter en voorschakelapparaat. Alleen vrijdag en zaterdag zo voor delig, nog geen tien gulden. Matwitte plexi-glas afschermkap met zwarte zijschotjes van f 5,95 voor f 3,95. MAASSLUIS Op 21 januari komen de Rooie Vrouwen, vrouwelij ke leden van de P.v.d.A.-Maassluis, dit jaar voor het eerst weer bijeen in het gebouw de Kern aan de P.C. Hooft/aan. Als gaste/spreekster is \NH Jezek, lid van het hoofdbestuur van de Rooie Vrouwen uitgenodigd. Zij zal het een en ander komen vertel len over de activiteiten van en voor de Rooie Vroüwen. Zij vertelde in een voorgesprek met leden van de kerngroep dat zij niet alleen zelf aan het woord wil zijn maar graag ziet dat er gediscussieerd wordt tijdens de avond. In de periode dat zij aangesloten is bij de Rooie Vrouwen is het haar opgeval len dat juist bij jonge vrouwen een groeiende belangstelling voor politiek aan het ontstaan is. Het grote pro bleem voor die vrouwen is dat zij nog niet weten waarvoor precies zij belang stelling hebben en op welke wijze zij die zouden kunnen bevredigen. Van daaruit zijn dan ook de Rooie Vrouwen-afdelingen ontstaan, een Filmavond VLAARDINGEN- Jeugdsoos 't Nieuwlant organiseert morgen (don derdag) een filmavond in het wijk centrum 't Nieuwlant, Goudesesingel 87a. Dan wordt de spektakelfilm „300 Spatanen", die over de veld slag van de Spartanen van Koning Leonidas tegen de Perzen onder Xerxes gaat gedraaid. De film begint om 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 1.50. Leef tijd vanaf 14 jaar. springplank als het ware naar de „geza menlijke" politieke activiteiten in het afdelingsbestuur. Daarom ook zijn de bijeenkomsten van de Rooie Vrouwen niet alleen voor leden van de P.v.d.A., ook sympathiserende en belangstellen de vrouwen zijn altijd welkom. Waarschijlijk nog deze maand komt het eerste nummer uit van het nieuwe partijblad van de P.v.d.A.-Maassluis, genaamd „Rood In-zicht". Daarin zal iedere maand een pagina gewijd wor den aan de activiteiten van de plaatse lijke Rooie Vrouwen. Daarbij zal een aantal Rooie Vrouwen voortdurend kontakt houden met de in oprichting zijnde Vrouwenraad voor Maasluis, waarvan de eerst vol gende vergadering plaatsvindt op 19 januari in de school Panta Rhei in Den nendal, aanvang 20.00 uur. Verder bestaan er plannen om Harriet Freezer, de bekende schrijfster en fe ministe, naar Maassluis te halen en op een van de eerst komende bijeenkom sten van de Rooie Vrouwen haar de ruimte te geven haar visie, meestal op zeer originele wijze naar voren ge bracht, kenbaar te maken. VLAARDINGEN - B. en W. van Vlaardingen delen mee, dat iedereen die in 1975 als houder van een of meer honden belastingplichtig is, ook voor dit jaar zal worden aangeslagen. Is men geen houder van hond en heeft men hiervan nog geen kennisgegeven, dan kan dit tot 24 januari. Is men in het bezit van qen hond en nog niet in de belasting betrokken, dan kan men door het tijdig doen van aan gifte navordering en verhoging van de aanslag voorkomen. MAASSLUIS - Het college van B W van Maassluis is afgestapt van de tot nu toe geldende vuistregel dat voor nieuw te bouwen sportaccomodaties in de ge meente slechts een garantiekrediet van 10 procent werd verleend. Dat maakte wethouder Koos Smit (o.a. sportzaken) maandagavond bekend tijdens een verga dering van de raadscommissie voor onderwijs, sport- en jeugdzaken. In de toe komst zal de verlening van garantiekredieten steeds getoetst worden aan de om standigheden van de aanvrager. Wat de nieuwe regeling betreft wordt zelfdoor inspanning van alle krachten de spits afgebeten door de sportvereni- -J®* kans zuilen zien een bedrag van ging MSV '71. Deze krijgt zo goed als 50 000 gulden uit te sparen door zelf zeker van de gemeente een krediet van ®en aantal werkzaamheden te verrich- 92.285,- gulden voor de bouw van ten- een nieuwe sportaccomodatie bij de nieuwe sportvelden in de Steendjjk- polder. Op basis van de totale bouw kosten van ruim 300.000,- gulden betekent dit een kredietverlening van ongeveer 30 pet. Verscheidene com missieleden, waaronder mevrouw Coe- nen (VVD) vonden dit nogal een hoog percenWge. Men was bang, dat in de toekomst weer met ijzeren hand de regel van 10 pet. zou worden gehan teerd en dat vond men niet eerlijk. Wethouder Smit verzekerde echter, dat men by komende aanvragen voor garantiekredieten steeds zal uitgaan van de omstandigheden en mogelijk heden van de desbetreffende sport vereniging. Wat de financiële mogelijk heden van MSV betreft bestonden er bij de commissieleden nogal wat vra gen. Men twijfelde vooral aan de kracht van de vereniging om de fikse financiële verplichtingen na te komen. Voorzitter Middelburg verzekerde de leden van de raadscommissie echter, dat de positie van MSV stabiel genoeg is om de lasten te dragen. Hij liet ver der nadrukkelijk weten, dat de leden Voor de drie ton zal MSV in de Steen dijkpolder overigens/ slechts een be scheiden houten accomodatie kunnen neerzetten, die volgens de heer Mid delburg gezien moeten worden als een minimale voorziening, die een sport vereniging in deze tijd nodig heeft. MSV had graag gezien, dat er een ster ke samenwerking was gegroeid met andere toekomstige gebruikers van het sportcomplex in de Steendijkpolder zoals de hockeyvereniging Evergreen t en de Atletiekvereniging Maassluis. Qfjg I0H Volgens de heer Middelburg voelden deze laatste twee echter weinig voor een dergelijke samenwerking. Kans op Vlaardings kampioenschap voor A-junioren VLAARDINGEN - De vorig jaar al aangekondigde plannen om naast het toernooi om het officieuze voetbal kampioenschap van Vlaardingen voor standaard teams ook een wedstrijdreeks te organiseren voor het hoogste junior elftal van de verenigingen begint nu vaste vorm te krijgen. Dit vernamen we van Henk van Herpen, die nog steeds voorzitter is van de Kommissie, die het Vlaardings kampioenschap begeleid. ben ik bereid mee te werken", aldus Swaneveld. „We hebben een toernooi voor ogen van uitsluitend Al-elftallen, zoals die ook deelnemen aan de kompetitie. Dus zonder spelers, die eventueel wel de leeftijd hebben, maar al in het eerste seniorenelftal spelen", vertelt Van Her pen. „Onze eerste stap is de vorming van een kommissie en daarmee zijn we nu bezig. Binnenkort zullen we kon takt op gaan nemen met de verenigin gen en onderzoeken of men geinteres- seerd is. Zo'n toernooi voor A-spelers Hjks me een goede zaak. De jeugd speelt veel, maar zulke wedstrijden kunnen tot een goede onderlinge ver- standhouding bijdragen. Bovendien is kommissie). „Wanneer we de juiste het ook voor de jeugd leuk om een mensen kunnen vinden, die in een toernooi te hebben waar ze jaarlijks kommissie zitting willen nemen, dan naar kunnen toeleven. Om de organisatie van de grond te krij gen, heeft hij kontakt opgenomen met Arie Swaneveld (sekretaris van de Vlaardingse Pupillenkommissie en sinds kort ook lid van de KNVB-jeugd- De opruiming begint goed met deze partij schorten van 100% polyamide. Eigenlijk onmisbaar voor alle karweitjes in het huishouden, want u spaart uw kleding en ze zijn makkelijk schoon te maken. Vlotte schorten in diverse kleuren en mo dellen voor de maten 38 t/m 52. Uit de prijsklassen van f 12,95, f 14,95 i f 15,95, nu door elkaar pgcMuk Sponsor voor Wostland Marathon MAASSLUIS - Nadat de gemeente de nieuwe organisatoren van de Westland Marathon - de Naaldwjjkse atletiek vereniging Olympus - al een garantie van drieduizend gulden hadden toege zegd, is men er nu ook in geslaagd voor het evenement een sponsor te vinden. De vorige zes edities van deze monster loop werden voornamelijk gesteund door de Maassluise middenstand, be drijven en gemeente. Een versnippering van de financiering dus, die voor de organisatoren veel werk met zich mee bracht. Nu zal het 's-Gravenzandse bedrijf Brinkman B.V. de marathon financieel steunen. Brinkman richt zich voornamelijk op de verkoop van tuinbouwartikelen aan groenten-, fruit- en bloemenkwekers, maar ook aan particulieren. Uiteraard is men bij Olympus zeer kontent met deze ontwikkeling. Ad Bouwens: „We zijn daardoor in staat meer en betere atleten aan te trekken". Inmiddels zijn de invitaties verzonden. Getracht wordt de internationaal befaamde Engelsman Ron Hill naar Maassluis te halen. De komst van Bernard Allen - in 1971 winnaar van de Enschedese marathon en later ook in Rotterdam - is vrijwel zeker. Vanuit de Verenigde Staten liet hjj weten, dat ook op komst van een Amerikaan gerekend kan worden. Verwacht wordt, dat op zaterdag 10 april omstreeks tweehonderd atleten aan de Westland Marathon zullen be ginnen. Onder hen vanuit Engeland een club, die met zeventien atleten wil starten. Maar ook zjjn er kontakten met Tsjechen, Hongaren en Oostenrij kers. Bovendien tracht men de winnaar van de zesde marathon, de Italiaan Antonio Magnano weer te bereiken. Maassluis geldt voor de Nederlandse atleten overigens als één van de twee wedstrijden, die gelden als selektie voor de OS in Montreal, maar welke Nederlandse lopers er aan de start zul len verschijnen is nog onbekend. MAASSLUIS - Eind januari spelen de Nederlandse en Engelse tafeltennis- teams een drietal wedstrijden in Steen- wijk, Budel en Maassluis. De interna tionals zullen Maassluis aandoen op donderdag 29 januari en de organisatie is dan in handen van het jubilerende Bowling Maassluis TOG. Dat de derde editie van deze interland naar de Olympia-hal komt, is mede te danken aan de medewerking van de NTTB, de gemeente Maassluis en de sponsor van de vereniging. Op de wereldranglijst neemt het Engel se team ongeveer een tiende plaats in, terwijl ons land het moet stellen met slechts een twintigste plaats. Uiteraard is het verschil, gemeten op Europees niveau, minder groot: een vijfde plaats voor de Britten en een tiende voor de Nederlandse equipe. Het Engelse team zal waarschijnlijk worden geformeerd uit Desmond Dou glas (eerste op de Engelse ranglijst), Paul Day (zevende, maar eerste bij de jeugd) en Andrew Barden (vijfde, maar tweede bij de jeugd). Coach Frans Schoofs kan voor het samenstellen van zijn trio kiezen uit Nico van Slobbe, Bert van der Helm, Herman Hopman, Hans Lingen en René Heijne. Bij de dames komen de Engelsen uit met Carole Knight en Susan Lisle. Coach Peter van Stralen kiest uit Sonja Hentzel, Marjan van der Vliet en Mar jan Wagemakers. De toegangsprijzen voor deze inter land op donderdag 29 januari in de Maassluise Olympiahal zijn voor vol wassenen f3,50 en voor de jeugd on der de zestien jaar f 2,00. De aan vang is half acht en de zaal is open vanaf zeven uur. Voor een meeneemprijs! Een praktisch keukenwandkastje dat nuttig gebruik maakt van een lege plek aan de muur voor extra bergruimte. Het kastje is uitgevoerd in blank limba-hout met kunststof fen deurtjes, die lopen op een nylon rail. Met tussenplank en ophangha- ken. Deurtjes in diverse kleuren. Afm. ca. 60 cm breed, 50 cm hoog en 30 cm diep. Het praten over deze samenwerking en de onzekerheid over de bebouwing van de Steendijkpolder zijn ook de aanleidingen voor het feit, dat er nog maar weinig tijd is tussen het beschik baar stellen van het krediet door de raad en de noodzakelijke datum van oplevering van het nieuwe MSV-on- derkomen (augustus van dit jaar). Als het nieuwe gebouw van MSV klaar is, zal deze vereniging voor het eerst in haar vijfjarig bestaan beschikken over een eigen complex. Vanaf de oprich ting heeft men gebruik kunnen maken van een tijdelijke voorziening op het terrein naast de huizenfabriek Eele- mentum, waar sinds de herfst van 1975 nu gebouwd wordt aan een nieu we sociale werkplaats. MSV heeft tij delijk onderdak gekregen op de sport velden in het Wipperspark bij de Bilderdijklaan. Bij de behandeling van het voorstel voor het krediet van MSV zei wethou der Smit ook nog, dat inmiddels de financiële situatie rond het plan Steendijkpolder in een zodanig gun stig daglicht was gekomen, dat hij binnenkort met alle betrokkenen bij het aan te leggen sport- en recreatie park rond de tafel kan gaan zitten om de zaak nog eens grondig door te ne men. „We moeten niet klakkeloos meteen maar het nu bestaande plan uitvoeren. Herzieningen en aanpassin gen moeten mogelijk zijn", aldus de heer Smit.

De Havenloods | 1976 | | pagina 15