m SfWlt Agenda 14?5 LANGS DE| WATERWEG Het dikste dossier van Schiedam opruiming Waterweg topscorer opruiming opruiming Arie Romers stopt no 15 joor op opruiming 898 DE HAVENLOODS - DONDERDAG 15 JANUARI 1976 door Gerard S. Ver Met het derde herenseniorenteam van de handbalvereniging De Hollandiaan is het niet best gesteld. Althans in de ogen van de hekkensluiterscommissie, die misnoegd constateert „dat het team in de kompetitie niet meer in aanmerking komt voor het sluiten van de hekken, omdat zij momenteel al vier punten behaald hebben en dat is voor een behoorlijke hekkensluiter een beetje te veel van het goede". Nee, beter gaat het met het tweede herenseniorenteam, dat „tot de prach tige prestatie van één punt in hun voordeel kwam. Wat er toch wel op duidt, dat dit team de naam hekken sluiter waardig kan dragen". Overigens, 'zo meent de hekkensluiterskommissie unaniem, zal aan het einde van de zaal kompetitie de echte hekkensluiter op staan. We zouden ons kunnen voor stellen, dat dat opstaan enigszins pijn lijk is. DHS kijkt alvast vooruit naar 1979, want dan viert de vereniging zijn zes tigjarig jubileum. Ze willen daar in Kethel geen minuut meer verliezen. De artiesten, die op dé feestavond moeten optreden worden alvast gecontracteerd en de centenpot alvast gespekt. Omdat die pot nu nog leeg is, hebben ze er maar bruine bonen ingedaan. Voor een piek mag er geraden worden naar het aantal bonen. Voorzitter Van Brand wijk was de eerste, die zijn schatting aan de openbaarheid prijsgaf. Een andere voorzitter, Chris van der Toorn van WIK-handbal, won op het nieuwjaarsbal van zijn vereniging na veel duwen en trekken de stoelendans. Zou hij dat kunstje al meer uitgevoerd hebben De Schiedamse Scheidsrechtersvereni- ging organiseert ook dit jaar weer spel regelwedstrijden voor B- en C-junioren en pupillen. Dit meldt de HBS-er en het zegt er ook bij, dat de opzet van de wedstrijden enigszins zal afwijken van die van vorige jaren. De B-junioren strijden op donderdag 12 februari, ^de C-junioren op 26 februari en de pu pillen op donderdag 11 maart. Fortuna-scribent Tom Beyaard sprak in zijn stamkroeg met Vader Tijd (met Bokma-ogen en BZK-pruimtabak). Zegt de brave oude borst:„En dan die gasten daar bij Fortuna in Vlaardingen. Wat een akkommodatie hebben ze daar. Modern en aangepast aan de eisen van de huidige tijd. Het is toch geweldig om te zien hoe dat rattencir- cus in de kleedkamers onder de tribu nes dagelijks optreedt. Je moet die schattige beesten eens zien, wanneer ze hun kunsten vertonen. Evenwichts oefeningen op die lekke waterleidings- elekticiteits- en gasbuizen. Hangen aan één poot. Koprolletje voor en koprol- letje achter. Handstand en afsprong. En netjes hoor. Na afloop van de voor stelling de teentjes wassen in de was bak, afdrogen, versterkertje en mikro- foontje ratsen en vlug wegwezen voor dat die gasten van de FC of van Fortu na komen. Laatst heb ik nog tegen penningmeesters van de FC en van Fortuna gezegd: Kerels, zei ik, vraag entree voor dat spektakel onder de tribune. Laat het den volke zien wat daar gebeurt en jullie gaan financieel een voorspoedig 1976 tegemoet.' Bingo spelen schijnt toch niet zo sim pel te zijn, als we dachten. „Hoek van Holland" bericht namelijk in zijn olij ke rubriek „Tikkie opzij": Terwijl ie dereen gespannen en volijverig de num mertjes op zijn bingokaart zat aan te kruisen en alleen de stem van de spel leider te horen was, klonk er opeens een stem: Kan ik effe een nieuwe kaart krijgen. De mijne is vol". WF(handbal)-voorzitter Dick Verlinde .voorspelt, dat zijn vereniging binnen twee jaar de mooiste en gezelligste ak komodatie van Schiedam heeft. Buiten de poort van de werf - aan de kant van Ships Radio Service aan de Adm. de Ruyterweg - is namelijk een verhard veld met een vernieuwd gebouw ge pland. Maar zelfs de eenvoudigste uit voering kost veel geld en juist die hoge kosten zijn het struikelblok om het projekt op korte termijn te realiseren. Niettemin is het vooruitzicht, dat de akkomodatie er komt, de impuls om te pogen vooral onder het personeel van de werf leden te winnen. Om dat te bereiken zal er in het voorjaar onder meer een sportdag voor de kinderen van de WF-werknemers georganiseerd worden. In de ru,st van de ontmoeting VFC- DEH klaagden de Vlaardingse spelers over de kwaliteit van de thee. Niet ten onrechte, maar dat kwam omdat de thee-zetter niet in de gaten had gehad, dat de wedstrijd vijf minuten eerder begonnen was en de thee nu geen tijd meer gekregen had om te trekken. Stelt Emmes:„Na de thee werd er echter beter gevoetbald en ik zou het dus niet zo erg vinden om de spelers iedere zondag die thee te geven". Emmes durft nu hij geen grensrechter meer is en rustig over één of andere bestuurskamer een sublieme kop kof fie mag nuttigen. korte golf De Hollandiaan ioniseert op zondag 30 mei een ■>t nationaal handbaltoernooi*** ten heeft weer een weekje wegge- 'eept***De korfbalvereniging,, Vlaar- Hngen" heeft weer een spaarvarken. Bonkie is de naam en het beest komt de onrechtmatig door iemand ach ter- overgedruktie Arie vervangen*** Op zaterdag 17 januari is er bij het Schie damse Spirit een filmmiddag*** Het Vlaardingse Spirit heeft nu een aspi rantenkommissie*** Schiedamse Boys zoekt een nieuwe voorzitter. Jan Bon te zal zijn funktie namelijk - gedwon gen door drukke werkzaamheden- gaan neerleggen. SCHIEDAM Rekords zijn er om gebroken en verbeterd te worden. Welnu, het dikste dossier, dat ooit de kasten van het gemeente-huis en nu het stadskan toor geteisterd heeft, ligt nog steeds in omvang toe te nemen. Hoe het opschrift in ambtelijke termen luidt, is ons niet bekend, maar het laat zich wis en waar achtig voortreffelijk vrij vertalen met „Hoe leggen we een jachthaven aan voor de watersportvereniging De Schie, die zowel voor hen als voor ons exploitabel blijft?" Het klinkt allemaal hoogst komisch, maar bij de watersportvereniging „De Schie" kan men langzamerhand niet meer dan een zuur lachje opbrengen. Het wordt tijd, dat het befaamde dos sier naar de archieven wordt afgevoerd, want de provisorische ligplaatsen aan de Schidamse Schie tussen de hulp brug en de brug Huis Te Riviere be ginnen wat al te provisorisch te wor den, zo vindt men. Aan geduld hebben ze nooit gebrek gehad, (ook nu eigen lijk nog niet), maar de ellende is, dat daarmee het duidelijke tekort aan lig plaatsen niet opgeheven kan worden. Nieuwkomers krijgen nu het bordje „aspirant-lid" -„Wachtlijst-lid" is zo'n naar woord- en mogen wachten tot dat er een ligplaats vrij komt. Vorig jaar bijvoorbeeld kon dat op grote schaal. Sekretaris Fred Leliveld: „We hebben toen de ligplaatsen gefor meerd. Dat leverde dertig nieuwe plaatsen op". Natuurlijk een aanzien lijk aantal, waardoor nu tachtig boten een vaste meerpaal hebben. Blijft er het andere probleem: de winterber- ging. Voorzitter Egbert Bergsma: „Het is niet goedkoop om de boot iedere winter uit het water te halen. Het is ook helemaal niet verplicht, maar we moetpn wel, omdat we niet weten of we volgend jaar nog de beschikking hebben over een stuk land om de boten op te slaan en het noodzakelijke onderhoud uit te voeren. Dat is éénmaal in de twee jaar zeker een vereiste". Blijft ook de bewondering voor het doorzettingsvermogen, waarmee de mensen van „De Schie" achter hun ideaal aanjagen. Het ontwerp voor de jachthaven staat reeds jaren op teke ning. Al jaren praat men met de ge meente over een grote zinkput achter de dijk van de polderwatering. Uit baggeren, afgraven en beschoeien. Het lijkt zo simpel, maar het gebied ligt binnen een industrieel bestemmings plan. „Opmerkelijk is", aldus de heer Bergsma, „dat we al twee jaar de ver gunning voor de aanleg van de jacht haven van het Hoogheemraadschap Delfland in huis hebben". Fred Leli veld: „Toen al hadden we met de aan leg kunnen beginnen. Met een gemeen telijke bijdrage, met een lening van de leden en met een bedrag uit de kas was ons financieringsplan sluitend. Het ging niet door, omdat men van ons een huur van vijftigduizend gulden per schip vergen en dan wordt het bezit ten van een boot wel erg duur. Temeer, daar het onderhoud, de ver zekering en andere vasten kosten —en dan hoeft de eigenaar er nog geen meter mee te varen- al zo'n duizend gulden vergt". Het kwam allemaal nogmaals ter sprake in de laatste vergadering van de sportraad, die door wethouder Zijde veld werd voorgezeten. Hij vertelt ons nu desgevraagd: „De exploitatie- opzet van dat gebied is gebaseerd op het aantrekken van industrie. Het geld, dat wij er instoppen, zal er ook uit moeten komen. Ook wanneer we het een andere bestemming geven. Overi gens is het natuurlijk moeilijk een bouwvergunning voor een jachthaven af te geven zonder eerst het bestem mingsplan te wijzigen". Het kan verkeren, want „De Schie" vraagt al bijna tien jaar om die jachthaven. Het is meer een wedstrijd op de lange baan schuiven geworden. Vandaar die lijvigheid van het dossier. Wist wethouder Chris Zijdeveld veel. Hij kreeg de zaak ook maar van zijn voorganger in de schoenen geschoven. Nattigheid voelde hij pas, nadat hij argeloos om de stukken van de jachthaven gevraagd had en twee bodes er aan te pas moesten komen om al dat schoons op zijn kamer af te leveren. Nu nog een provisorische winterberging. „Persoonlijk word ik er wel eens moe deloos van", verzucht Egbert Bergs ma. „We zijn nu bij iedereen, die op gemeentelijk niveau wat in de melk te brokkelen heeft, geweest en we hebben eigenlijk niets bereikt. Ik weet nu niet meer bij wie ik nog aan moet kloppen. Zo kwam er bij het scheiden van de markt van het vorige kollege weer een helderziende, die het ruimte lijk aspekt ter sprake bracht en toen moest dat weer belicht worden. Dan komt het nieuwe kollege en we staan weer onmiddellijk op de stoep. Och en dan zijn we niet onredelijk. Wanneer ze tijd en begrip vragen om zich in te werken, dan geven we ze dat. We hiel den ons maar weer eveh stil. Later horen we zijdelings dat onze zaak zo traag loopt, omdat we gegevens achter houden". „Hoe komt zo'n man op het idee", vraagt Fred Leliveld zich dan af. „De gemeente is op de hoogte van ieder stukje informatie. Zo hebben we eens de plannen moeten wijzigen. Dat is juist onze kracht. Binnen veertien dagen beschikte men op het stadskan toor over de door ons verstrekte nieuwe gegevens. Zo'n opmerking over het achterhouden van informatie ver geet je dan niet snel. Het is niet waar, maar ik vraag me wel af of er een amb tenaar voor de gek gehouden wordt of dat er getracht wordt de schuld van de vertraging op ons af te schuiven". Flinke pressie Helderziende De watersporters willen gerichte aktie. U hoeft geen stad en land af te lopen kom maar meteen naar ter Meulen, daar staat vast de stadstas die u zoekt. Deze modellen zijn fijn ro yaal, vervaardigd van sterke kunst stof en sluiten met een rits. Tas A. met ruim voorvak en verchroomde knipsluiting, tas B. met extra voor vak met rits. In zwart, bruin en cog nac. A. of B Het kerstnummer van „De Dukdalf' (de periodiek van „De Schie") neemt in zijn agenda voor 1976 onder de maand mei op: „De eerste paal jacht haven"?; Jawel, met een vraagteken. Niemand durft zich vast te leggen oj zelfs een streefdatum te noemen", stelt Fred Leliveld, terwijl Egbert Bergsma aanvult: „De tijd gaat dringen, maar we blijven optimistisch. Krijgen we evenwel weer geen ant woord, dan zullen ze dit jaar toch op een flinke pressie van onze kant moe ten rekenen Men denkt ook aan het inschakelen van het Koninklijk Water sport Verbond en van de Rijnmond- raad. „We kunnen niet langer lijdzaam afwachten. We hebben begrip getoond voor de inwerkperiode van het kollege. De zaak is nu urgent en de vraag is wie er op het stadskantoor de knoop door durft te hakken. Ze moeten ook beseffen, dat de financiering naast de bouwvergunning een bijna nog groter probleem gaat vormen. Hoe langer we nu nog wachten, hoe meer de aanleg gaat kosten. Het is de vraag of we dan -net als in 1973 alle geldmiddelen bij elkaar kunnen Wethouder Zijdeveld: „Destijds ZIE ELDERS IN ONZE KRANT Kursus voor scheidsrechter VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Het groeiende tekort aan voetbalscheids rechters is iedere week op de velden merkbaar. Omstreeks 22 januari start de afdeling Rotterdam van de KNVB weer een kursus kandidaatscheids- rechter en gezien het sukses van de laatste opleiding verwacht men ook nu weer een groot aantal aanmeldingen. Gegadigden kunnen zich schriftelijk opgeven aan het bureau van de KNVB afdeling Rotterdam, Witte de With- straat 47a, Rotterdam-3002. De stand: 1. Ben Stip (Schiedamse Boys) 1,10 (11 uit 10); 2. Jan van Altena (VDL) 1,07 (14 uit 13); 3. Leen Pijpers (Zwaluwen) 1 (13 uit 13); 4. Peter de Jong (MSV'71) 0,80 (8 uit 10); 5. Boudewijn Groen (Sunlight) 0,77 7 uit 9); 6. Siem van Gerven (GSS) 0,70 (7 uit 10); 7. Peter van der Hoeven (Excelsior '20) 0,64 (9 uit 14); 8. Jan Reitsma (VDL zat.) 0,63 (7 uit U); 9. Arthur Manz (MSV'71) 0,60 (6 uit 10); 10. Teun Kornaat (Hermes DVS) 0,58 7 uit 12). vormd met een subsidie-bedrag van twee ton. Dat ligt nog steeds vast en ik geloof, dat er zelfs ieder jaar rente wordt bijgeschreven". Het is een sum miere pleister op de wonde, want zo goed als het gemeentelijke kapitaal tje groeit, zo groeit ook het befaam de dikke dossier van Schiedam. Snel ler zelfs. „De Schie" heeft in het ver leden bij naburige watersportver enigingen gepeild hoe het daar zat met de liggelden. De gemeente kwam met andere —hogere- cijfers. „De Schie" bekeek met zijn aannemer wat de aan leg van de jachthaven zou gaan kosten. De gemeente keek ook en kwam met een ander een —hoger- bedrag. „Wat het liggeld betreft houden wij vast aan het gemiddelde uit onze enquete", aldus Fred Leli veld. „Dat was ongeveer driehonderd en vijftig gulden. Opgenomen in onze exploitatie-opzet betekent dat, dat we -rekening houdend, dat we een lening hebben af te lossen en dat we ook nog iets opzij willen leggen- ruim tien duizend gulden aan huur kunnen be talen". Wethouder Chris Zijdeveld zegt zich te kunnen herinneren gesteld te hebben, dat het door ,,De Schie" genoemde liggeld aan de lage kant was. Niettemin blijft men onderzoeken of een jachthaven nabij Kethel mogelijk is. „Op dit moment bekijken we of het bij de provincie problemen geeft, wanneer wij het bestemmingsplan wij zigen en zij dat gaan toetsen", aldus de wethouder. Het is een bevestiging van wat voorzit ter Egbert Bergsma via een achter deurtje, zoals hij het zelf noemt, moest vernemen. „Rechtstreeks horen we niets", zo stelt hij. R.W.I.K.3e klasse K.N.V.B. A.s. zondag 18-1-'76, aanvang 14.30 uur, competitie-wedstrijd: R.W.I.K. LEERDAM SPORT 't BlauwWitte Vlaggeschip slingert „heen en weer" in 't „vuile weer...." Zal 't op de eigen Nieuwelantgronden de juiste koers kunnen varen? Komt 't zelf bekijken en mee beleven! In Park 't Nieuwelant. Toegang: volwassenen f 1.50, jeugd en 65-plussers f 0.75. Gratis stalling voor fiets en brommer op 't complex. Vrije overdekte tribune aanwezig. En 'n gezellig gastvrij clubgebouw tot uw dienst. Voor uw natje, droogje en..... praatje! U bent er „uit" en „thuis" tegelijk! Ouderwets geprijsd is deze prachtige jacquard over- gordijnstof in sfeervol dessin. Aan beide zijden mooi doorgeweven, in 2 fijne kwaliteiten; acryl en dralon. Kleuren: beige, groen en oranje. Nu voor de helft van de prijs. Per meter, 120 cm breed van f 13,98 voor „Och, het is niet belangrijk van wie wij de informatie krijgen, als we maar wat horen". En zo groeit het dikste dos sier van Schiedam voorspoedig. Rekords zijn er om gebroken en ver beterd te worden. Maar daarmee wordt de watersportvereniging „De Schie" niet geholpen. Laten we dat voor de zekerheid ook even vaststel len. GSV Niet meer instappen Een lokomotief met opwindmecha- nisme op een bergbaan Plaats de lokomotief aan het begin van de baan, haal de handel op en daar gaat de lokomotief in de rondte, te gen het stootblok en weer terug naar het beginpunt. Nu van f 10,95 MAASDIJK - „Weet je, lang dezelfde funktie vervult, dan ben je op een bepaald moment niet langer alleen de voorzitter van Maasdijk.Nee, dan ben je Maasdijk zelf. Althans, dat denkt men. Dan klampen ze je overal voor aan, terwijl het werk binnen de vereniging toch zo mooi verdeeld is". Misschien bedenkt Arie Romers(52) zich. Misschien laat hij zich overhalen nog een ambtstermijn te vervullen. Voorlopig echter heeft hij de, ook voor zichzelf, moeilijke beslissing ge nomen. Wanneer hjj aan het einde van het verenigingsjaar reglementair moet aftreden, dan zal dat definitief zjjn. Na vijftien jaar vindt hjj het tijd wor den om het „herkiesbaar" te vervan gen door „niet herkiesbaar". De voorzittershamer werd hem in 1961 eigenlijk pardoes in handen ge drukt. Arie Romers was jeugdleider en binnen het bestuur algemeen adjunkt. Hij kon onmiddellijk ingezet worden toen de voorzitter door de ledenverga dering werd weggestemd. „Het is na tuurlijk niet leuk om onder zulke om standigheden een funktie over te nemen", bekent hij oprecht. „Ze von den, dat ik het tijdens die vergadering goed gedaan had en ik moest maar blijven zitten". Een terechte keuze, zo bleek later. Hij was gewoon de juiste man op de juiste plaats. Kalm en bereid te luisteren. Dit soms tot ont zetting van zijn bestuursleden. „Van mij krijgt iedereen de gelegenheid te zeggen wat hem dwars zit". En het bleef nog leuk ook, want het regime-Romers werd gespaard voor deprimerende kritiek. „Op welke golf lengte er ook met de leden gepraat wordt, ze moeten wel beseffen wie de voorzitter is. Het punt is, dat je geen loopje met je moet laten nemen. Dan mogen ze - groot en klein - mij best Arie noemen. Dat gemeneer hoeft voor mij niet zo nodig. Ik hoef niet op een versierde stoel te zitten. Ik wil tussen de leden staan en dat kost veel tijd. Ik ben dikwijls op het veld te vinden. Kijk, zo lang je in funktie bent, blijft dat werk je achter volgen. Je blijft er mee bezig. Teveel misschien, maar niemand hoeft mij te motiveren. Ik heb het altijd met ver schrikkelijk veel plezier gedaan. Het gezien als een vrijetijdsbesteding." Wanneer hij zegt, dat hij na zijn af treden eens wat meer tijd aan zijn gezin kan gaan besteden, is dat be grijpelijk. Maar tegelijk is hij realist genoeg om er zachtjes op te laten volgen, dat iedereen, dat in zijn posi tie wel zal zeggen. Toch wil hij met zijn troonsafstand nog iets anders be reiken. Vijftien jaar zonder grote konflikten. Dan loop je de kans te denken, dat het goed gaat. Dat is juist het gevaar. De mogelijkheid be staat, dat je de werkelijke problemen niet meer ziet. Dat je geen nieuwe impulsen meer weet te dragen. Toen ik de vorige keer reglementair moest aftreden, heb ik al eens gedacht: laat ik nu neen zeggen en ze een andere voorzitter laten zoeken. Ze hebben me Via akties Hij rolde „Maasdijk" binnen als vader van een aantal zonen, die ook een organisatorische steentje wilde bijdra gen. Toen echter telde de vereniging slechts negen elftallen. Die twee velden aan de Lange Kruisweg waren in 1965 ruimschoots voldoende. Nu zijn er drie en twintig elftallen en nog steeds die twee velden. Het worden er bin nenkort vier, want op 9 december 1975 nam de gemeenteraad van Naald wijk het college-voorstel aan om de akkomodatie uit te breiden. Arie Romers zal dat als voorzitter niet meer meemaken. „Nee, het wordt wel sep tember 1977 voordat er op die velden gespeeld kan worden. Dat maakt het voor mij ook wat gemakkelijker om af te treden. Nu krijgt een nieuwe man nog voldoende tijd om zich in te werken en zijn stempel op de plan nenmakerij te drukken. Immers ook het klubgebouw wordt groter". Het uit 1965 daterende gebouw (kosten destijds ruim zestigduizend gulden) wórdt geheel gerenoveerd. Dat zal zo'n honderdvjjftig- tot tweehon derdduizend gulden gaan kosten. „We zullen het via akties bjjelkaar moeten krijgen". Het gaat om een derde deel van het totale bouwbedrag. Eenzelfde deel wordt dan door de gemeente Naaldwijk als subsidie verstrekt en het resterende part mag met een gemeente lijke garantie geleend worden. Gemis „Maasdijk" zal weer extra gaan gonzen van bedrijvigheid. Maar Arie Romers vond, dat voor hem het klokje van gehoorzaamheid had geslagen. Jammer? „Ja, natuurlijk, maar ik vind, dat een jongere mijn taak maar eens moet overnemen. Ik voel, dat ik niet meer volledig tussen de jeugd kan staan. Dat ik de allerkleinsten niet meer ken. Dat is een gemis en het be angstigt me. De vereniging is te groot geworden. Misschien dat ik op een ander niveau - kommissie-werk bij voorbeeld - nuttig werk kan doen". Daarna volgt hij weer de semi-derby tussen Maasdijk en HVO. De punten werden na anderhalf uur eerlijk gedeeld, maar op het moment, dat we - vlak voor de pauze - naar de be stuurskamer teruglopen, leidden de Vlaardingers met 0-1. Het gaat „Maasdijk" in deze kompetitie duide lijk niet voor de wind. Arie Romers: Ik heb nu drie kampioenschap pen meegemaakt, maar ik zou het el lendig vinden, wanneer ik bij mijn af treden een degradatie op mijn dak geschoven zou krijgen". En dan weten de discipelen van trainer Henk Denkers tegelijk ook welk afscheidscadeau ze hun scheidende voorzitter kunnen aan bieden. Meer dan een behoud van het derdeklassser verlangt Arie Romers echt Herma van der Horst naar Megeve MAASSLUIS - Haar naam werd nog niet met grote letters geschreven, maar toch is de elfjarige Herma van der Horst bij het kunstrijden op de schaats aan een imposante opmars bezig. Bij de nationale kampioenschappen, die op 2 en 3 januari in de Haagse Uithof werden gehouden, eindigde ze name lijk, achter kampioene Diane de Leeuw en de zusjes Annemarie en Sophia Ver laan, op de vierde plaats met plaatscij- fer 35 en 117,26 punten. Gevolg van deze klassering is, dat de in Maassluis woonachtig Herma van der Horst ons land gaat vertegenwoordigen op de wereldkampioenschappen voor junioren, die van 10 tot 13 maart in het Franse Megeve zullen worden ge houden. Daarna gaat zij waarschijnlijk nog naar internatioanle wedstrijden in Murano. REGIO VLAARDINGEN VOETBAL - zaterdag: FC Dordrecht C-FC Vlaardingen'74 C (beker). Excel sior M-Marken (Lavendelstraat Maas sluis 15 uur). De Zwervers-Zwaluwen, Rijnsburgse Boys-Maasdijk, HVO-JAC (Zwanensingel 14.30 uur), Vlaardingen- SC Voorne (Zuidbuurt 14.30 uur), Duno— Hoekse Boys, TSB—Devjo (De Vijfsluizen 14.30 uur). Naaldwijk—MVV'27, SC Rijn- mond-DVO'32, Satelliet-Phoenix (park 't Nieuwelant 15 uur), SC Botlek-Sun light, Zinkwegse Boys-VDL, CION-Nel- son (Zuidbuurt 15 uur). Zondag: RK WIK-Leerdam Sport park 't Nieuwelant 14.30 uur), DEH-De Hol landiaan, SVW-VFC, Hoek van Holland- Steeds Voorwaarts (Lemaireweg 14.30 uur), Tediro-VDL, Gelukvogels-Fortuna, MSV'71-SC Maas (Bilderdijklaan 14.30 uur). ZAALVOETBAL: zaterdag sporthal West- wijk vanaf 20.15 uur DVO'32-toernooi om het officieuze Vlaardingse kampioen- HANDBAL: zondag Margriethal Schiedam 12.20 uur UVG-WIK (h); Maassluis Olympiahal 12.20 uur Unitas-HVK (d), 13.20 uur Unitas—Wilton (h); Spijkenisse 19.25 uur Olympia-WIK (d). KORFBAL: zaterdag 's Gravezande 14.05 uur Raven-Hoekse SV, Maassluis Olym piahal 20 uur ODO—Emma, Leidschendam 20 uur ODS-Dijkvogels; zondag sporthal Westwijk 14 uur Vlaardingen-DKC; dinsdag Maassluis Olympiahal 21 uur CKC Maas sluis—ODI, Rotterdam Energiehal 21.10 uur Kwiek—Oranje Nassau; woensdag Spij kenisse 21.30 uur SC Olympia-Spirit. VOLLEYBAL: donderdag Maassluis Olym piahal 19.45 uur MVC—Schovovomca 2 (h). Maassluis sportzaal Haydnlaan 21.15 uur MSV'71-Alexandria 3 (h); vrijdag sporthal Westwijk 20.15 uur Volley '68 3-MSV71 (d); zaterdag Rotterdam Kralingen 15.30 uur Libanon—MVC (d). TAFELTENNIS: donderdag Nieuwkoop 20 uur TTVN—Radio Molenaar (h). SCHIEDAM VOETBAL - zaterdag: SVV C-Telstar C (Harga 14.30 uur), PPSC-Zuidvogels (Thurlede 14.30 uur), Sportver. '35- HBSS, FC Maluku—GSS, GTB—Groen Wit R (Harga 15 uur), VVK-BVCB (Thur lede 13.30 uur). ZONDAG: SVV-Fortuna SC (Harga 14 uur). Hermes DVS-AFC (Harga 14 uur), EBOH-DHS, Schiedam Hellevoetslu is (Harga 14.30 uur), DFC-Martinit, Excel sior'20-St. Lodewijk (Thurlede 14.30 uur), SVDPW-'s Gravendeel (Harga 14.30 uur), DJS-Ursus, FSV Pretoria-DRZ, GLZ— SFC, WF-SC Zuid (Harga 14.30 uur), FCN'66—RDM (Harga 14.30 uur). Var kenoord-Schiedamse Boys. HANDBAL: zondag Margriethal 12.20 uur UVG-WIK (h), 13.30 uur UVG-Snelwiek (d); Maassluis Olympiahal 12.20 uur Uni tas-HVK (d), 13.20 uur Unitas-Wilton (h); Wateringen 14 uur Quintus—DWS (h); Rotterdam IJsselmonde 15.50 uur Ancora 2—DWS (d). BASKETBALL: zaterdag Margriethal 18.30 uur Juventus—Boxtel (d), 20 uur Juventus— Midland FC (h). KORFBAL: dinsdag Maassluis Olympiahal 21 uur CKC—Maassluis-ODI; woensdag Margriethal 20.25 uur Harga—Pernix. VOLLEYBAL: vrijdag 20 uur Data C/D- Passage/VCJ (h). Zit u slecht in de lakens? Dan geven wij u de kans ze nu bijzonder voordelig aan te schaf fen. U bespaart vele harde guldens op deze witte één- en twee per- soons lakens met bijpassende slo pen. 1 persoons 150x235 cm van f 14,95 voor 2 persoons 180x235 c... van f 16,95 voor f 9,98 2 persoons 240x260 cm van f 23,95 voor f 16,98 Slopen 60x70 cm, per 2 stuks van f 8,95 voor f 5,98 Het clubgebouw wordt gerenoveerd.

De Havenloods | 1976 | | pagina 4