Sfcart Agenda 'Sunlight zeker naar Holy-noord en Vlaardingen in 1978 naar Broekpolder 'Bij Juventusis iderd niets verani LANGS DEI WATERWEG Wethouder Rien Bovenberg: opruiming WESMHblfl MASSIEF EIKEN MEUBELEN WESIMNbW m Door knieblessure Ferry Groeneweg zit weer langs de kant opruiming opruiming DE HAVENLOODS-DONDERDAG 29 JANUARI 1976 door Gerard S. Verver De Landelijke Pupillen Commissie van de KNVB vindt het volwassen voetbal spel niet geschikt voor jongens van zes en zeven jaar de zg. mini's of mini- pups). Dit stelde het LPC in een arti kel, waarvan de KNVB afdeling Rot terdam in zijn „Officiële Mededelin gen" een korte samenvatting publiceer de. Men gelooft meer in een aangepas te manier en het op speelse wijze bren gen van het voetbal. De LPC stelt, dat dit van de begeleiders vaardigheid en kwaliteiten vereist, die niet alleen ont leend zijn aan het voetbalspel. Het organiseren van „echte" wedstrij den moet op pedagogische gronden worden afgewezen. Ook meent de LPC, dat de verenigingen bij het aan nemen van jongeren uit deze leef tijdsgroep erg goed hun taak moeten kunnen begrijpen en slechts met een afdeling mini-pups kunnen starten, wanneer daarvoor een goed kader ge vormd is. Weg ging bij De Hollandiaan tweede penningmeester J.H.Huiskens. „Zeer teleurstellend", zegt voorzitter Jo van der Vaart, „temeer omdat ook nu weer blijkt, dat men zich niet houdt aan de gestelde termijn, waarvoor men door de leden is gekozen". Van der Vaart vindt, dat de leden voortaan bij het stellen van candidaten voor bestuurs functies een persoon naar voren moe ten brengen, die bereid is de hele rit uit të zitten. Inmiddels is C.A.Spruyt tot tweede penningmeester benoemd. Bij WF (voetbal) zal Wim Klein de selectie ook in het seizoen 1976/77 blijven trainen. Om dat te bereiken was een kort, maar prettig gesprek tussen Klein en het WF-bestuur vol doende. De korte golf (1) - VFC zoekt leden, die denken reeds vijf en twintig of vijftig jaar lid van deze vereniging te zijn. Even melden bij secretaris Henk Spronkers - Op vrijdag 13 februari is er in de sporthal De Enk in Rot terdam-Zuid de dameshandbal-in terland Nederland-Frankrijk. De aan vang is negen uur. De toegangs prijzen: vier gulden en twee gulden (voor de jeugd tot en met veertien jaar) - SFC slaat de traditionele half jaarlijkse ledenvergadering maar een keertje over. Ter compensatie zullen op de bestuursvergaderingen telkens een of meer commissies worden uit genodigd - Meldt De Hollandiaan: „Onze selectie-speler Rob Janse heeft waarschijnlijk een meniscus opgelopen tijdens de oefenwedstrijd". Hoe dat kan mag Joost weten. Het onlangs naar de derde klas gede gradeerde eerste tafeltennisteam van het Maaslandse NTO is voor de voor jaarscompetitie ingedeeld bij Het Cen trum 3, Overschie 6, De Hollandiaan 3, Twenty-One Up 2 en ABM 2. De drie jeugdteams van NTO zullen deel nemen aan de Valk Sport regio-compe titie, die in februari start. Dit is een wedstrijdenreeks voor beginners, opge zet - met toestemming van de NTTB afdeling Den Haag - door het Samen werkingsverband van Westlandse tafel tennisverenigingen. Eveneens uit tafeltenniskringen komt de mededeling, dat het bekende tafel- tenniscentrum aan de Rotterdamse Binnenweg niet langer functioneert en dat is niet alleen voor Rotterdam, maar ook voor zijn wijde omgeving een gevoelig verlies. Per 1 februari is er bij „Vlaardingen" een functie vrij. Dan gaat namelijk terreinchef Ruud van Gerven aan de slag bij Fortuna. Dat vindt het be stuur van de derdeklasser wel aardig voor Van Gerven („Zo'n financiële vooruitgang kon je moeilijk laten lopen"), maar helemaal niet aardig van Fortuna, „dat geheel achter on ze rug om en midden in een seizoen een kracht van een zustervereniging heeft losgeweekt. Van een gentleman's agreement heeft men kennelijk nooit gehoord". De zaalvoetbalvercigingGroenoord heeft er het er maar moeilijk mee, dat de sportraad een verzoek om subsidie heeft afgewezen. De sportraad vond, dat één lijn getrokken moest wo/.' omdat er aan vele zaalsportverenigui- gen geen subsidie wordt verstrekt. Tevoren hadden we in De Havenloods al gelezen, dat men ons verzoek niet zou honoreren en dat was voor het be stuur bepaald geen stimulans om de openbare vergadering van de sport raad bij te wonen". Toch hebben ze nog wel iets op te merken en dat doen ze dan in het clubblad. „De sportraad gaat voorbij aan het feit, dat wij in de sporthal Margriet geen voet aan de grond krijgen. Nu wijken wij uit naar dVlaardingen en het zou voor de Schiedamse sportraad zaak zijn het verschil door middel van subsidie te overbruggenNaar sportraadslid Arie Verlinde telefonisch aan Groenoord- voorzitter Teun Verzijl mededeelde, betekent het afwijzen van de subsidie door de sportraad geenszins, dat het verlenen van subsidie nu helemaal van de baan is. Het blijft dus sudderen, maar wij geloven, dat er met zo'n ne gatieve aanbeveling van de sportraad weinig uit de gemeentelijke bus zal komen. Het bestuur van Groenoord heeft dat gevoel mogelijk ook, „want", zo zegt men, „een goede sponsor was ons voorlopig liever". De korte golf (2) - Satelliet heeft er twee kleedlokalen bij - Aan PB te H: Een Decca heet voluit Decca Naviga tor. Het is trouwens geen richting zoeker, maar een zeer nauwkeurig plaatsbepalingsapparaat - Het is zo maart. Voor Jansen - Spirit (korf bal) heeft zijn algemene ledenverga dering op 27 februari - VZC komt voor dit jaarlijkse gebeuren bij elkaar op dinsdag 10 februari in „De Lijn draaier" - Oranje Nassau zoekt een trainer voor het eerste senioren- en juniorenteam. VLAARDINGEN - RK WIK-Voorzit- ter Jan Remmerswaal zorgde zaterdag middag op de receptie van het vijftigja rige „Sunlight" als (bijna) laatste spre ker voor een verrassende apotheose. Vanuit het pakpapier kwam namerlijk onder meer een kistje met twee graszo den. „Vers gestoken in park t Nieuw- lant en laat het een symbool zijn van de zelfstandigheid, waar Sunlight zo driftig naar streeft", hield Remmers waal zijn collega Ab Schotel voor. daarmee raakte Jan Remmerswaal ies de roos, die de jubilerende ver- ng aan alle aanwezigen had voor gehouden. Ab Schotel: ..Excuses, dat we misschien wat al te nadrukkelijk in gaan op ons verlangen zelfstandig te zijn. Maar de kans, dat we onze wens zoveel autoriteiten tegelijk kwijt zich nie: snel rr dingse voetbalveri halen". Alle gingen gaven KNVB en zijn afdeling Rotterdam wer den vertegenwoordigd door (RVB-) voorzitter Jan Bijloo en de voorzitter van de contactcommissie zaterdagaf deling Roelfzema. Namens de direc tie van Levers-Sunlight en de perso neelsvereniging van het bedrijf was er een afvaardiging, terwijl burgemeester Wim Kieboom de honneurs waarnam voor de gemeente. „We willen onze medewerking verlenen aan uw streven naar een eigen accomo- datie, maar Sunlight moet niet ver wachten, dat ik die sportvelden op zak heb", aldus de heer Kieboom. Maar het (mogelijk toch prettige) venijn zat - net als de graszoden van Jan Remmerswaal in de staart. Toen liet de - pas laat gear riveerde - wethouder Rien Bovenberg zich overhalen toch voor het voetlicht te treden: „De eerste stappen om uw vereniging aan een eigen terrein te hel pen zijn gezet. Ik geloof, dat ik niets teveel zeg, wanneer ik nu stel, dat het volgende jubileum niet meer hier ge Rien Bovenberg kr igens niet rete toezeggingen, hetgeen door „Sunlight" verwacht sar" zo legde hij later uit, Frits Spaak vertrekt weer SCHIEDAM - Nauwelijks is Frits Spaak terug bij Juventus, nauwelijks is hij weer een klein beetje ingeburgerd, of hq gooit de handdoek in de ring. Hij houdt het voor gezien en dat vraagt wel om enige uitleg. Overigens stapt de Schiedamse Hagenaar niet op staande voet op. Dat vindt hjj toch wat te gor tig, want zjjn mondeling vastgelegde „contract" wil hq uitdienen en dat loopt tot het einde van het basketball seizoen. „De opdracht was om met het eerste damesteam kampioen te worden van de eerste divisie en te promoveren naar de ere-divisie". En daarmee kon hq zich volkomen verenigen, nadat hq zich eerst had laten overtuigen, dat de mentale instelling binnen de vereniging zich sinds zqn eerste vertrek positief had veranderd. Spaak immers was van af de oprichting van Juventus in 1964 bij het clubwerk betrokken geweest en wist dus als geen ander, wat hq niet meer wilde aantreffen. Want dat was voor Frits Spaak (25) het grote probleem geweest. „Ik vraag van anderen exact dezelfde in zet als ik ook altijd gegeven heb. Wan neer men de pretentie heeft hoger te willen spelen, dan moet men er ook iets voor willen doen. Misschien wil de men dat bij Juventus wel, maar het werd niet in de practijk gebracht en dat stuit me tegen de borst". Bij Juventus moet men uit ervaring ge weten hebben welke eisen Spaak aan de vereniging en zqn leden zou stel len. „Ze wisten hoe ik over bepaalde zaken dacht. Voordat we vorig jaar overeen kwamen, dat ik de dames zou gaan coachen, vertelden ze me, dat hetgeen ik bezwaarlijk gevonden had niet langer bestond. Dan vind ik het el lendig, dat daar niets van waar blijkt te zijn. In het begin dacht ik nog: och, het zal wel meevallen en de veranderin gen zullen later wel komen, wanneer men gaat inzien wat ik precies na streef". De Juventus-damescoach zag het alle maal wat te optimistisch. Dat is zijn conclusie na zeven maanden. „Om ere divisiebasketball te spelen zijn vier punten belangrijk. Men moet beschik ken over techniek. Er moet een coach zijn die het aankan. Bovendien moet er de juiste instelling voor zijn en geld. Welnu, techniek valt te leren en voor de taktiek kan een coach zorgen. Maar de inzet en de instelling levert al direct problemen op. Om het juiste niveau te bereiken is een groeiproces van jaren nodig. Zover is men bij Juventus - ook bestuurlijk - nog niet. De kwaliteit is er Heren ondergoed van 100% katoen met een soepele pasvorm, nu aan merkelijk voordeliger. Het is er in diverse moderne uni-kleuren, in de maten 4-5-6-7. Slip of singlet, per stuk van f 5,95 voor Opoffering vraagt Frits Spaak ook van het bestuur. „Met denken alleen kom je er niet. Willen ze een plaats in de ere-divisie vasthouden, dan zal een be stuur ook moeten meewerken. Dan is er geld nodig om spelers een. reiskos tenvergoeding te verstrekken. Dat is toch niet abnormaal. Bij het Rotter damse AMVJ - waar ik in het bestuur gezeten heb en nu nog een jeugdteam train - vindt men het tenminste niet bezwaarlijk om onkosten te vergoeden. Dat is gewoon een stukje professioneel denken, terwijl men daar toch ook al leen draait van de contributies en de opbrengst van toto en lotto. Het kan, zo blijkt. En lukt het bij Juventus niet dan moeten ze een sponsor zoeken. Het punt is, dat men er - althans zo denk ik er over - te weinig voor over heeft. Het is niet zo moeilijk een spon sor te vinden. Kijk maar naar de situa tie in Rotterdam, waar menige tweede divisie-club door een bedrijf onder steund wordt". Voor Frits Spaak was de maat echter pas goed vol, toen hij merkte, dat het onmogelijk was uit het meisjesteam versterking te krijgen, toen dat door blessures van enkele dames nodig was. „Het bestuur ondersteunde me niet. Ik mocht het zelf m^t de leiding van de meisjes uitzoeken. Weet je, dan breekt mijn klomp. Wannéér men stelt, dat de dames de ere-divisie moeten bereiken, dan moet de hele vereniging achter dat idee staan. Aan protectionisme van het nigingen in één vereniging". Het verbaast hem ook hogelijk te ver nemen, dat een stroming binnen Ju ventus meent, dat zijn visie eigenlijk „niet bij de club past". Zegt Fnts Spaak dan: „Ik coach om met het team te winnen en ook dat wordt je soms kwaliik genomen. Het betekent immers, dat een speler in het belang van het resultaat mogelijk een hele wedstrijd op de bank moet zitten. Bij Juventus is dat ongewoon, maar bij een andere vereniging accepteert een speler dat". Spaak zal zijn definitieve beslissing in april nemen. Zelf gelooft hq eigenlijk niet meer in een verlenging van zqn mondelinge „contract". Zqn oordeel: „Ik heb de deur nog niet definitief ge sloten. Het staat nog op een kier. Maar ik zal alleen van gedachten veranderen, wanneer er snel verbeteringen komen. Niet in de top alleen, maar in de hele vereniging. Van hoog tot laag en dat zie ik niet zo snel gebeuren". Hq heeft nog niet serieus naar een trainingsbaan gezocht. Dat is overigens geen pro bleem, want aanbiedingen heeft hq al gehad. „Ik hoop, dat Juventus voor mq een vervanger kan vinden, want basketballcoaches zqn er nog niet zo veel in dit land. Wat ik ga doen? Ik ga dadelijk een team zoeken, dat zich fa natiek wil inzetten en een vereniging achter zich heeft, die bereid is dat team massaal te steunen". een kwestie van ruimte. In de Broek polder is geen rekening gehouden met Sunlight". De grond voor de voetbal velden van Sunlight wordt nu gezocht in Holy-Noord. „Door bijvoorbeeld de grond te benutten, die oorspronkelijk is uitgetrokken voor de bouw van mid delbare scholen. Die bouw gaat voorlo- VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wil hel mi na haven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010- 343006 Wethouder Rien Bovenberg. pig niet door en het zou doodzonde zijn om die grond ongebruikt te laten. Ook denken we nog steeds aan het tra cé van de vervallen rijksweg 24. Ik zal alles doen, wat ik kan, om zo snel mo gelijk een uitspraak te krijgen". De voetbalvereniging „Vlaardingen" zal in 1978 kunnen verhuizen naar de Broekpolder. „De tekeningen zijn nu klaar en wanneer het bestuur van Vlaardingen hiermee accoord kan gaan, dan kunnen we zo snel mogelijk met de aanleg van de velden beginnen. De Broekpolder zal zeker niet langer dan twee tot twee en een half jaar op zich Finale-avond zaalvoetbal VLAARDINGEN - Zwaluwen kan, wanneer het zaterdagavond weer het door DVO'32 georganiseerde zaalvoet baltoernooi om de officieuze Vlaar- dingse titel wint, definitief in het bezit komen van het kleinood, dat als wissel- prijs aan de winnaar wordt uitgereikt. Zwaluwen zou het dan namelijk voor de derde maal winnen, want het team won het toernooi niet alleen in 1975 - waardoor het nu direct in de finale werd geplaatst - maar ook in 1974. Tegenover zich krijgt het in de sport hal Westwijk aan de Floris de Vijfde laan de winnaars van de eerste voor ronde De Hollandiaan en Satelliet plus HVO en Vlaardingen, die zaterdag avond tijdens de tweede voorronde de finale-plaatsen voor zich opeisten en daarmee DVO '32, VSV (scheidsrech ters) en VFC achter zich lieten. Daar door ziet het programma voor de finale-avond (zaterdag 31 januari dus) er ais volgt uit: 19.40 uur Zwaluwen- De Hollandiaan, 20 uur HVO-Satelliet, 20.20 uur Vlaardingen-Zwaluwen, 20.40 uur De Hollandiaan-Satelliet, 21 uur HVO-Vlaardingen, 21.20 uur Zwaluwen-Satelliet, 21.40 uur De Hol- landiaan-HVO, 22 uur Vlaardingen- Sateliet, 22.20 uur Zwaluwen-HVO en 22.40 uur De Hollandiaan-Vlaar- dingen. Na afloop zal burgemeester W. Kieboom de prijzen uitreiken. MAASSLUIS In de tweede wedstrijd van de voorjaarscompetitie heeft het eerste team van de tafeltennisvereniging Bowling Maas sluis TOG weer vernietigend uitgehaald. Na de 9-1 uit de eerste wedstrijd werd het nu 8-2 tegen St. Aloysius. Frans en Nico Capel- len verloren ieder hun partij tegen Laere, maar wonnen hun andere partijen, terwijl Wim van der Poort een hattrick scoorde. In de Olympia-hal Debutanten bij interland MAASSLUIS Bowling Maassluis TOG verwacht, dat de tafeltennisinter- land tussen de damej- en herenteams van Nederland en Engeland, die van avond (donderdag 29 januari) in de Olympia-hal wordt gespeeld, druk be zocht zal worden. Temeer omdat aan genomen mag worden, dat de Neder landse coaches bij de samenstelling van de teams voor enige verrassingen zullen zorgen. Zo zal Frans Schoofs bij de dames naast Sonja Hentzel aan de veer tienjarige Bettine Vriesekop de voor keur geven boven Marjan van Vliet en Marjan Wagemakers. Bij de heren zal waarschijnlijk Dick Jeras debuteren. Hij speelt bij het Vlis- singse Wilno en maakt al enige tijd deel uit van de nationale selectie. Koren beursspeler Hans Lingen - in militaire dienst maar hij krijgt vrijwel zeker vrijaf van zqn commandant - en Bert van der Helm completeren de Neder landse herenploeg. De aanvang van dit internationale tafeltennistreffen is half acht. 'Geen tweede rib' MAASSLUIS - De wethouder voor sportzaken Koos Smit weet zich - wanneer hij dat politiek kan en wil - dikwijls treffend uit te spreken. Zo ook tijdens de laatste vergadering van de Sport en Recreatieraad en dan heeft een goed verstaander maar een half woord nodig. Hij sloeg -in dit ge val vooral ten gerieve van de pers, zoals hij zich liet ontvallen dus kwink, toen hij de raad in één enkele zin verklaarde, waarom hij niets voelde voor een tweede zwembad: „Ik kan geen tweede rib missen". De KNVB afdeling Rotterdam werd zowel zaterdag als zondag afgelast. Bovendien was er voor de KNVB-ver- enigingen naast het bekerprogramma slechts een karig inhaalmenu, waarvan overigens ook weer een aantal wedstrij den door de slechte gesteldheid van de velden moesten worden afgevoerd. Het zijn allemaal faktoren, die er toe hebben bijgedragen, dat in ons klasse ment geen noemenswaardige wijzigin gen plaatsvonden. MAASSLUIS De toch al zwaar ingezwachtelde knie van Ferry Groeneweg (34) kreeg er - amper een maand na zijn rentree in de top-elf van Excelsior M - nog tijdens het competitie-treffen tegen Marken een extra verband bij. En even leek het, dat de kwetsbare knie zich zou herstellen, nadat een Noordhollandse aanvaller juist dat gewricht had uitgekozen om als valbreker te dienen. Maar luttele mi nuten later bleek, dat de klap van de val toch te hard was aangeko men. Met een van pijn vertrokken gezicht moest Groeneweg zich ge wonnen geven. Het ging absoluut niet meer en Hans Plaatser kon zich gaan warmlopen. Voor Ferry Groeneweg lijkt er weer een lange periode van voorzichtige re validatie en oefening aangebroken. Lie ver nog wil hij de gedachte daaraan van zijn teleurstelling, wanneer hij eerlijk stelt: „Zelf zie ik me dit seizoen niet meer voetballen". De narigheid sloop zijn voetballeven binnen tijdens een Uit ons tuincentrum. Een staaltje van het kwekersvak manschap deze prachtige Amaryl- lisbol in de kleuren rood, rose en oranje. Normaal koopt u deze supergrote bol voor ongeveer zes gulden.... nu kompleet met bloemistenaarde en kuituurbe schrijving, in luxe geschenkdoos, voor van f 6,50 voor jaar. „Het zal wel gauw over zijn: een gekneusd knietje", was de diagnose van de mensen, die het in het Vlaar- dingse Holy-ziekenhuis moeten we ten. Niet veel later bleek, dat de ge nezing van Groeneweg's knieblessure meer tijd nodig zou hebben, dan in Vlaardingen was voorzien. Zeggen en schrijven vier en een halve maand. Het was trouwens helemaal geen ge kneusd knietje: een deel van de knie- en kruisbanden bleken los te zijn ge raakt van het bot. Nieuwsgierig sloeg hij de medische encyclopedie er op na. Het boekwerk verschafte hem wei nig steun: „schade aan deze banda ges herstellen zich nooit helemaal voor honderd procent". Fysio-therapeut Fokke Abbas en de bekende sportdokter Strikwerda schonken hem toch weer het vertrou wen in een genezing en in november hervatte hij de trainingen. „Ik ben van nietsdoen gelijk de gehele training weer gaan volgen. Weet je, ik heb een gruwelijke hekel aan een aangepaste training, waarbij iemand, die net van een blessure genezen is, alleen maar rondjes moet lopen. Ik doe liever met de groep mee en dan alleen wat ik aan kan. Zelf ben je daarbij de beste graadmeter, want van forceren mag natuurlijk helemaal geen sprake zijn". In december maakte hij zijn rentree als invaller tegen GVVV. „Ik geloof niet, dat dat te vroeg was. Zelf voelde ik, dat die knie het aankon en zeker wan neer een zwachtel de zaak nog eens zou steunen". Kan de prolongatie van zo'n blessure nu hij de leeftijd der voetbalsterken nadert niet het einde van zijn voetbal carrière betekenen? Toen we het hem voorlegden leek het alsof hij op de vraag had zitten wachten. Hij toonde zich in ieder geval niet verrast en ant woordde: „Was deze blessure niet ont staan, dan had ik zelfs nog niet aan een einde hoeven denken. Nu is het inderdaad zo, dat dat spook door mijn gedachten zweeft, maar ik poog het zover mogelijk van me af te zetten. Voetbal is voor mij een uitlaatklep. Ik kan technisch en conditioneel nog volop mee. Waarom zou ik dan nu al een stapje terug doen? Ik wil mijn voetbaltijd niet noodgedwongen beeindigen door een blessure. Dat strookt niet met mijn karakter. Ik wil zo lang mogelijk proberen, zo hoog mogelijk te voetballen". Na zijn eerste (Maaslandse) knielet sel kon hq nauwelijks zijn been op trekken. Nu loopt hij, hoewel niet vloeiend. Een week, nadat hij voor de tweede maal (mogelijk) zijn knie- en kruisbanden beschadigde, had hij nog geen bezoek gebracht aan een arts. Toch zal dat nodig zijn. Is het de angst voor een me disch veto over zijn knie? Ferry Groeneweg wil er niet in geloven. „Ik geloof werkelijk, dat die knie voldoende zal herstellen, wanneer ik er voldoende tijd voor uittrek. Alles wat ik eerder voetbal dan een halfjaar vanaf nu, is meegenomen". Uitlaatklep Tot 17 januari, want dan gaat er een Marken-speler enigszins hardhandig op die knie zitten. „Gebeurt dat niet, dan had ik misschien nog twee jaar kunnen spelen", oppert hij. „De vraag is al leen: wat doet een echt gezonde knie in zo'n geval". Na het voorval - laat in de tweede helft - ging hij nog even verder en voor het publiek leek het als of er niets aan de hand was. Onderwijl beet Ferry Groeneweg zich echter flink op de tanden: „Met pijn kan je voetballen, kan je ook leren leven. Op een zeker moment voelde ik echter, dat ik met mijn voet een bepaalde be weging niet meer kon maken ilj.ui.t/tuHtebi: Hotloitl.ti REGIO VLAARDINGEN VOETBAL - zaterdag: SVV C-FC Vlaardin gen '74 C (Sportpark Harga Schiedam, 14.30 uur). Hoekse Boys-TSB (Harwichweg HvH, 14.30 uur), Satell iet-Goud waardse Boys (park 't Nieuwelant, 15.30 uur), Sun light-ZW (Deltaweg 15.30 uur). Puttershoek- VDL. Excelsior M - Nieuw Lekkerland (Maassluis Lavendelstraat 14 uur - beker). Zaterdag (vriendschappelijk)Zwaluwen- De Musschen (Zwaluwenlaan, 12 uur). Ex celsior P-HVO (11 uur), Loosduinen-Vlaar- dingen (14.30 uur), DSO-MVV'27 (Zoe- termeer 14.30 uur), Devjo-Maasdijk (14.30 uur), DVO'32-BVCB (Zuidbuurt 14.30 uur). Zondag: FC Vlaardingen'74-Wageningen (Marathonweg 14.30 uur), GDA-VDL, VFC- Dubbeldam (Sportlaan 14.30 uur). Hoek van Holland-SVDP (Lemaireweg HvH, 14.30 uur), RFC-RK WIK (vriendschappelijk 14.30 uur). KORFBAL: zaterdag Kijkduin 20.05 uur Hoekse SV-Meervogels; zondag Gouda 17 uur Jodan Boys-Vlaardingen; dinsdag Maassluis Olympiahal 21 uur CKC Maas sluis-Spirit. BASKETBALL: vrijdag Dordrecht 21 uur Racing R-VDBE(h). HANDBAL: zondag Maassluis Olympiahal 11.35 uur Unitas-Snelwiek 2 (d), 12.35 uur Unitas-Snelwiek 2 (h); sporthal West- wijk 14.10 uur De Hollandiaan-Roda(d). 15.10 uur De Hollandiaan-Vires et Cele- ritas 2(h) Gouda 15.50 uur Vires et Celeri- tas 2 WIK (d). VOLLEYBAL: donderdag Rotterdam Schie- broek 20.15 uur Animo-MVC (d); vrijdag sporthal Westwijk 20.15 uur Volley'68 Libanon (d); zaterdag Barendrecht 14 uur Spirit 2-Volley'68 (h); dinsdag Gorinchem 20.30 uur WIK/BC-MVC (d). ZAALVOETBAL: zaterdag sporthal West wijk vanaf 19.40 uur finale van het DVO '32-toernooi om het officieuze kampioen schap van Vlaardingen. TAFELTENNIS: donderdag Maassluis Olympiahal 19.30 uur Nederland-Engeland (dames en heren); zaterdag Lijnbaancom plex 14 uur Radio Molenaar-Evro Salaman ders 2 (h). Den Haag Evro Salamanders BMTOG. SCHIEDAM VOETBAL - zaterdag: SVV C-FC Vlaar dingen '74 C (Harga, 14.30 uur), PPSC- Ter Leede (Thurlede 14.30 uur), HBSS- 's-Gravenzande (Harga 14.30 uur), GSS- Phoenix (Harga 15.30 uur), DOS'32-GTB. Zondag: FC Dordrecht-SVV, Rood Wit A- Hermes DVS, DHS-Xerxes (sportpark Ket- hel, 14 uur), Martinit-Leerdam Sport (Thurlede 14 uur), Demos-ASB (Harga 14.30 uur), DRZ-Bloemhof (sportpark Kethel 14.30 uur), SFC-Eureka (Thurlede 14 uur), The Harvards-WF. BAS 'ETBALL: zaterdag Margriethal 18.30 uur Juventus-Groene Uilen (d), 20 uur Juventus-Achilles (h). KORFBAL: zondag Rotterdam Charlois 13 uur Charlois-Succes, 13.50 uur Sperwers- Harga; dinsdag Rotterdam Energiehal 20 uur Weidevogels-ODI. HANDBAL: zaterdag Margriethal 22 uur Wilton-Actief 2 (d); zondag Rotterdam- Schiebroek 13.30 uur Meeuwen-DWS(h); Poeldijk 14 uur Westlandia-DWS (d). Rotter dam Energiehal 14.40 uur Ancora 3-HVK(d) en 16.50 uur Ancora 4-UVG(h), Margriet hal 18.50 uur UVG-AHC'28(d>. VOLLEYBAL: zaterdag Barendrecht 18 uur Spirit-Passage/VCJId). Dat is prijs! Grote partij suède lederen heren- werkbooties van een goede kwaliteit. Met 'n 2 cm hoge stootrand en 'n stevig geprofileerde rubberzooi en hak. Voorts heeft deze ideale werk- bootie koperen versterkte veterogen en 'n versterkte voetsteunholte. Maten 40 t/m 45, in bruin. Nu n een tientje voordeel! t van f 22,95 voor Jubileum-bosloop Staelduinklitters MAASSLUIS - Op zaterdag 28 februari viert de trimgroep „De Stael duinklitters" met een bosloop in het Staelduinse Bos het 12 1 /2-jarige jubi leum. Vooral doet men een beroep op de oud-leden van de trimgroep om bij deze loop en daarna te houden recep tie aanwezig te zqn. De start van deze bosloop is voor de jeugd om twee uur en voor ouderen om half drie. Aanmelden en verdere in formatie bq Fokke Abbas, Potgieter- straat 2, Maassluis (tel. 01899- 19691).

De Havenloods | 1976 | | pagina 4