SCHIEDAM HEEFT NA DERTIEN JAAR EINDELIJK NIEUW DIERENTEHUIS Aantal fietsdiefstallen aanzienlijk toegenomen AAAfWWVIMWWVWWWWwj Gemeente informeert werkgroepen niet goed editie p SCHIEDAM De Havenloods algemeen voortgezet onderwijs Knipoog naar Vlaardingen TELEAC LICHT VOOROVER SOC.VERZEKERIHG DRIES Mn» 'J woensdag 4 februari 1976 25e jaargang no. 9 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170. Morgen besteedt aandacht aan het SCHIEDAM - Voor de dierenbe scherming afdeling Schiedam kwam afgelopen zaterdag een eind aan een martelgang van der tien jaar toen burgemeester Lems met de langharige Duitse herder Iwan aan de lijn het spiksplinter nieuwe en moderne dierentehuis de Hargahoeve aan de Sportlaan binnenliep. Vervolgens werd de hond, die voor deze gelegenheid geleend was van beheerder J. Klaasse. door mevrouw Lems in geboekt en in één van de zestig hokken gedaan. De hond keek zijn baas die aan de andere kant van de tralies stond, enigszins verwijtend aan en verkoos toen de schuif naar het buitenverblijf geopend werd, al snel de vrijheid. Het nieuwe dierenasiel dat het krottige bouwsel aan de Sint Annazusterstraat gaat vervangen heeft zestig hondehok- ken, waarvan 42 als pension en 18 voor zwerfhonden gebruikt gaan worden en 38 kattenhokken waarvan twintig als pension dienst gaan doen. Op de vloer is een kunststoflaag aan gebracht die met de hogedrukspuit gemakkelijk kan worden schoonge maakt en net ruw genoeg is zodat de dieren niet uitglijden. De muren zijn, ook met het oog op afspuiten, wateraf stotend gemaakt. Voorts bevat het asiel een kraamkamer voor drachtige honden, een operatiekamer en een ka daverkamer. (De dierenbescherming voert momenteel overleg met dieren arts De Kaper over een spreekuur in het gebouw. Ook loopt het bestuur met plannen rond om vanuit het asiel een massale inentingscampagne tegen hondsdolheid te houden. Beheerder is J. Klaasse die aan het begin van de maand i.ijn kantoorbaan voor deze betrekking inruilde: „Ik ga nu iets doen waar ik interesse en zin in heb." die negatief reageerde. Vervolgens viel er een stilte waarin het oude asiel van binnen een opknapbeurt kreeg en de overige bebouwing in de Sint Annazus terstraat onder de slopershamer ver- Het gebouw kwam er moederziel al leen te staan en verkrotte langzamer hand. Intussen zat het bestuur niet stil en liet haar oog vallen op de Anthony Fokkerstraat voor het realiseren van de nieuwbouwplannen. In juli 1973 polste wethouder Bolrr.ers het bestuur en bood de Hargahoeve aan. Een archi tect uit Den Haag maakte een verbou- wingsontwerp, uit de afkoopsom wa tercontract stelde de gemeente twee ton ter beschikking en in mei 1975 kon het bestuur eindelijk gaan bouwen. De kosten waren toen inmid dels wel opgelopen tot zevenhonderd duizend gulden. hoofdbestuur van de Vereniging bood de complete kantoorinventaris aan. Vergunning Burgemeester Lems zei blij te zijn dat aan de nare toestanden in de Sint Annazusterstraat een eind was geko men en hij wenste het bestuur veel succes. Hij zei het op prijs te stellen wanneet Vlaardingen naar ons keek en pleitte voor een optimaler Voorts moest hij constateren dat de gemeente ditmaal erg vlot was geweest en de vergunning al op de post had ge daan. „Ik kan hem nog niet overhan digen maar hij is onderweg bij de P.T.T." Het asiel beschikt over een Akties Uithangbord Tijdens de receptie in het trefcentrum aan de Willem Andriessenlaan memo reerde de voorzitter van de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Die- Óm dit bedrag op tafel te krijgen voer de de dierenbescherming diverse ak ties. Men herinnert zich de vierentwin tig uur van Schiedam, de verkoop van stickers en onlangs de oproep aan het Schiedamse bedrijfsleven dat het met twaalfhonderd gulden grandioos liet afweten. Om de financiering rond te krijgen sloot de dierenbescherming een lening af van driehonderddertigdui zend gulden bij een plaatselijke bank, waarvoor de gemeente zich garant stel de. Op 4 oktober van het afgelopen jaar, werelddierendag, legde de heer Bron wasser de eerste steen. De heer Broeders sprak dankwoorden uit aan het adres van allen die op de één of andere manier hun steentje heb ben bijgedragen. Hij sprak de wens uit dat het asiel als streekasiel zou kunnen gaan functioneren en hij stak de hand uit naar Vlaardingen. „Maar onze uit- e nieuwsgierige dieren zijn en graag naar buiten kijken 8estoken hand is geen uithirtgbord", *-♦ besloot hij zijn speech. De Firma Vink Co. die dit jaar vijftig jaar bestaat, bood een Ford Taunus aan die was klaargemaakt als dierenambulance. ren, afdeling Schiedam, de heer P.AJ. stuur het oude tehuis op zijn laatste Broeders de ontstaansgeschiedenis van krukken vond lopen. Men raamde een het dierenasiel. Een verhaal dat in nieuwe behuizing op tweehonderddui- De spaarbank anno 1820 volgde met 1963 begon toen het toenmalige be- zend gulden en benaderde de gemeente een cheque van duizend gulden. Het auto-truckverhuur Walenburghof 17 achter teL (010)656400 station/ jyssii CURSUS OP TELEVISIE: Op de televisie start met ingang van 13 maart een interessante cursus van Teleac over het onderwerp 'de sociale verzekering'. De cursus bestaat uit der tien televisie-afleveringen en een boek met als titel 'Wat moet u doen als Voor het boek betaalt men tien gul den, en dat is dan tevens het gehele cursus-centrum Sociale Verzekering. Doel van deze cursus is de mensen wat meer wegwijs te maken in het doolhof van de sociale verzekering. Door ont- wetendheid van mensen lopen op dit gebied regelmatig dingen fout. wat he laas maar al te vaak tot teleurstellingen kan leiden en soms zelfs onrecht. Door deze cursus hoopt men de mensen een De cursus zal de volgende onderwer pen behandelen: Wat moet u doen als - u ziek wordt - u langdurig ziek bent - u werkloos wordt - u werkloos bent - u met kinderbijslagproblemen zit - u 65 jaar wordt - u weduwe wordt - u als vrouw - uw kinderen - u als zelfstandige - u het niet eens bent met Keuze SCHIEDAM - Naar aanleiding van onze beschouwing over de Ge- meentegids Schiedam '76 maakte één onzer lezers ons erop attent dat de gids voor Schiedam, des tijds uitgebracht door de Schie damse Gemeenschap, niet huis- aan-huis werd verspreid en ook niet gratis was. In onze bespreking schreven we: "Hoewel het initia tief van De Magneet alle waarde ring verdient onder het motto: "beter iets dan niets" wekt het toch enige verwondering dat de gemeente Schiedam niet zelf een dergelijk werkje uitbrengt. Des tijds gebeurde dat onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap en met aanzienlijk minder adver tenties dan thans het geval is." Terecht merkt lezer op dat het verwijt aan de Gemeente niet ge heel fair is, omdat het boekje nu wél bij iedere Schiedammer gratis in de bus ligt. Desgevraagd deelde wethouder Hans van der Wilk van Communi catie, Wijk-en Jeugdzaken nog mede persoonlijk geen voorstan der te zijn van het grote aantal advertenties in de thans uitge brachte gids. "In dit geval", ver klaarde hij, "vind ik het echter aanvaardbaar." |WWW,AIWMIiWI<W<WWW>'wwwywWWW»WWWWWWUUWW^ SCHIEDAM - Het aantal bromfietsdiefstallen halveerde het afgelo pen jaar vergeleken bij 1974 terwijl het aantal fietsdiefstallen aan zienlijk toenam. Driehonderd vreemdelingen besloten in 1975 in Schiedam te gaan wonen. Er werd wat meer in winkels gestolen maar er werd minder proces-verbaal opgemaakt bij verkeersongevallen. Dat zijn grofweg de meest in het oog springende conclusies die uit het jaaroverzicht van de Schiedamse politie kunnen worden getrokken. Commissaris C. van der Haagen lichtte onlangs de jaarcijfers over 1975 toe, waarbij hg stelde niet de indruk te hebben dat de crimina liteit buitensporig toeneemt. Wel maakt hij zich zorgen over het vele werk: „De hoeveelheid werk doet een danig beroep op de mensen. Wat droevig is dat de afdeling recherche vorig jaar zestienhonderd vijftig uur moest overwerken. Om het een beetje bij te houden wordt heel wat van de vijfdaagse werkweek afgesnoept". u laat uw autoschade toctrniet repareren zonder garantiebewijs? ÜC Spaanse polder Bokelweg 100 Schiedam Tel 010 154540 Jj Ei woonden per 1 januari 1976 3330 (3009) vreemdelingen in Schiedam. De cijfers tussen haakjes geven steeds de aantallen per 1 januari 1975 aan. In de meerderheid zijn de Turken en Span jaarden. De toename van het aantal vreemdelingen met driehonderd schrijft de commissaris-toe aan gezins hereniging en de onlangs genomen maatregelen om het verblijf van illegaal in ons land verblijvende buitenlandse werknemers te regulariseren. In Schie dam meldden 204 buitenlanders zich aan voor deze regeling die tot 15 december van kracht was. Er werden vijfenvijftig buitenlanders over de grens gezet, achtentachtig aanvragen werden goedgekeurd terwijl de overige aanvragen nog in behandeling zijn. De Schiedamse politie hield voorts tweeënnegentig illegalen aan en zette daarvan vierentachtig over de grens. Ook werden zeven Nederlanders aan gehouden die tegen betaling van be dragen varieërend van vijfhonderd tot vijftienhonderd gulden valse werk geversverklaringen maakten. TYPEN-STENO-TALEN NEDER LANDS - ENGELS - DUITS - FRANS - SPAANS BOEKHOUDEN - M.B.A MIDDENSTAND JdIR. J.W.M.ZETTELER IStaatsbevoegd docent Imachineschrijven en stenografie SINGEL 72 SCHIEDAM TEL. 268847 j Prospectus op aanvrage, Bromfiets Ruim de helft is toe te schrijven aan diefstallen waarbij voor bijna vier honderdduizend gulden aan schade werd berokkend. Opmerkelijk is de terugloop in het aantal bromfiets- diefstallen, die de commissaris in verband brengt met de door minister Westerterp genomen maatregel de helm verplicht te stellen. Daartegen over staat dat de liefde voor de fiets weer gegroeid is „De fiets is in en de moeite van het stelen weer waard", aldus de commissaris. Vorig jaar wer den 676 (484) fietsen ontvreemd. Ook winkeldiefstallen blijven populair: Van 126 (94) werd aangifte gedaan, waarbij de commissaris aantekent dat dit slechts een beperkt deel is van het werkelijk aantal. Tweehonderdtwee verdachten maakten langer dan voor een gewone aanhouding kennis met het Schiedamse politiebureau, waarvan vijftig voor de Officier van Justitie werden geleid. Ook kinderen kwamen in aanraking met de politie: 579. Onoplettendheid Door deze opzet behoeft men niet ver plicht alle uitzendingen te volgen wil men wat weten over de sociale verze kering, maar kan men naar het pro gramma kijken waarover men wat meer wil weten. In de televisie-gids wordt daarom vermeld welk onder werp aan de orde is. De programma's zullen drie maal op verschillende tijd stippen worden uitgezonden, zodat iedereen in de gelegenheid is ze te vol gen. Eén van deze drie uitzendingen zal bovendien worden voorzien van on dertitels ten behoeve van diegenet, die doof of gehoorgestoord zijn. Men kan cursist worden door over schrijving van f.10,- op postrekening nummer 544232 ten name van Teleac- Utrecht, onder vermelding van 'Sociale Verzekering'. Voor nadere informatie kan men bellen: 030 - 940244 of schrijven naar: postbus 2414 in Utrecht. „De fiets is in en de moeite van het stelen Burgemeester Knappertlaan en Burge meester van Haarenlaan. Het aantal verkeersongevallen bedroeg 1687 (1806), bij 840 (1008) werd een pro- ces-verbaal opgemaakt. Ze eisten ook hun tol: één dode, drieëntachtig zwaargewonden en 299 lichtgewon den. Bij verkeersovertredingen werd ruim elfhonderd maal proces-verbaal opgemaakt. Onoplettendheid blijkt volgens de commissaris nog steeds de belangrijkste oorzaak te zijn van onge lukken op de weg. Schiedam heeft zesenzeventig voet gangersoversteekplaatsen; op acht er van vonden aanrijdingen plaats. Voorts werden in het afgelopen jaar 243 be- keüringen uitgedeeld voor te snel rij den. Stichting Samenlevingsopbouw: SCHIEDAM - De gemeente neemt werkgroepen van de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord niet steeds voldoende ernstig. Werkgroepen die brieven aan de gemeente richten krijgen geen, of heel Iaat antwoord. Omdat de gemeente op de hoogte is van het bestaan van de werkgroepen en hun doel stellingen kent, is het redelijk te veronderstellen dat de ge meente de verschillende werkgroepen inlicht over ge gevens en plannen omtrent het specifieke werkgebied van de groepen. Dit blijkt echter niet het geval te zijn en de werkgroepen kunnen slechts met veel moeite infor matie verkrijgen, of moeten bepaalde zaken uit de krant vernemen". Dit schrijft de Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam Noord in een open brief aan B, en W. van Schiedam. Belangeloos Volgens de Stichting is het belangrijk dat er van gedach ten wordt gewisseld over be leidszaken wanneer deze in een voorbereidend stadium zijn en niet wanneer de me ningsvorming in de gemeen te al is voltooid. „Wij zijn ons bewust dat het demokrafise- ringsproces een moeilijke zaak is, dat aandacht vergt van alle belanghebbenden. Een goede verstandhouding tussen de gemeente enerzijds en de werkgroepen anderzijds is een eerste vereiste. De mensen van de werkgroepen zetten zich daarbij gesteund weten en open deuren vinden als zij zich willen informe ren", aldus de Stichting. De Stichting wijst er in de brief op dat zij een coördine rende taak heeft en klachten die geuit worden door werk groepen moet doorspelen naar de gemeente. „Wij plei ten dan ook met klem voor een goede communicatie tus sen de gemeente en de werk groepen".

De Havenloods | 1976 | | pagina 1