Vier Wimbledon-winnaars in ABN-wereldtennistoernooi Koophuizen voor lage inkomens Chopin was de enige componist van pianowerk die tonen liet zingen jr Vraag Schrijver wat uw oude meubelen waard zijn. Meldingsdienst wordt uitgebreid WN Schrijver's Woninginrichting Concert-pianist Veenstra in De Doelen OBDKAMPTNOG MET PERSONEELSPROBLEMEN DE HAVENLOODS - DONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 8-252 MAASSLUIS - Het gemeentebestuur van Maassluis wil weten of er in deze ge meente behoefte bestaan aan koopwoningen voor mensen met een inkomen be neden de 22.000 bruto per jaar. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft namelijk voor deze inkomensgroep een regeling ontworpen, die het bezit van een eigen woning aantrekkelijk maakt. Hierbij geldt de grens van 22.000 gulden als inkomen over 1974. De kopers van woningen, die eventueel volgens deze regeling gebouwd wor den, kunnen onder bepaalde voorwaar den bjj de gemeente een hypothecaire lening opnemen. Voor mensen, die minder verdienden - ook weer in 1974 - dan 17.000 gulden is er nog een extra uitkering van f480,- tot f 960,- boven de normale rijksbijdra ge mogelijk. Als voorwaarde voor de regeling geldt wel, dat de koper het pand ook zelf gaat bewonen. Verko pen op korte termijn wordt ook on aantrekkelijk gemaakt. De administratieve voorbereiding en de begeleiding van de bouw worden door de gemeente verzorgd. Ook wat betreft het onderhoud kan de gemeente bij springen, als tenminste een groep huis eigenaren gezamenlijk daartoe op dracht geeft, wat ook weer aanzienlijk in de kosten kan schelen. Tenslotte geeft de gemeente adviezen op tech nisch gebied en op het terrein van de belastingen. Om een indruk te krijgen van de be langstelling, die voor deze regeling be staat, verzoekt het gemeentebestuur van Maassluis om reacties. Deze kun nen voor 1 maart gezonden worden naar de hoofdafdeling stadsontwikke ling, Govert van Wijnkade 30. In de opgave moet het inkomen over 1974, worden aangegeven, alsmede de sa menstelling van het gezin. Het hangt volledig van de belangstelling af, of men in Maassluis zal overgaan tot het uitwerken van definitieve plannen om volgens deze nieuwe regeling huizen te bouwen voor de lagere inkomens groepen. Combinatie bankstel Praktisch, degelijk en toch voordelig. 3-2-1 combinatie uitgevoerd met keerbare kussens met 1 zijde stof en 1 zijde patchwork skai. tijdelijk 1.295,-. ROTTERDAM - Aan het inmiddels traditioneel geworden ABN-wereld- tennistoernooi hebben nooit eerder zoveel Wimbledon-kampioenen deelge nomen als dit jaar. Arthur Ashe, Rod Laver, Jan Kodes en Stan Smith heb ben alle vier de meest begeerde tennis- titel op hun naam gebracht. Rod Laver won zelfs verschillende keren Wimble don. De sterkste speler die in het toer nooi uitkomt is ongetwijfeld de Ameri kaan Arthur Ashe, die in het afgelopen seizoen in een boeiende eindstrijd op Wimbledon Jimmy Connors versloeg. Ashe bracht vorig jaar eveneens de WCT-titel op zijn naam. In het ABN- toernooi in Rotterdam versloeg hij Tom Okker, die ook dit jaar zal deel- Het lijkt waarschijnlijk dat ook dit jaar Ashe de Rotterdamse titel zal be halen. Niet alleen Okker, Laver, Kodes en Smith zullen Ashe echter alle kon- kurrentie aandoen, maar ook jonge talenten als Dick Stockton en Erik van Dillen hebben eerder bewezen voor verrassingen te kunnen zorgen. Yerliezersronde Voor het eerst dit jaar zullen alle spelers die de eerste ronde niet door komen aan een verliezersronde deel nemen. Het toernooi begint a.s. maan dag en eindigt zondag 29 februari. De aanvang van de wedstrijden Is als volgt gepland: maandag 23 februari 19.00 uur, dinsdag 24 februari 19.QP uur, woensdag 25 februari 19.00 uur, don derdag 26 februari 12.00 uur en 19.00 uur, vrijdag 27 februari 12.00 uur en 19.00 uur, zaterdag 28 februari 12.00 uur en 19.00 uur, zondag 29 februari 12.00 uur. De toegangsprijzen bedragen f 10,- voor de wedstrijden op maandag, dins dag, woensdag en de donderdag- en vrijdagmiddag. Donderdagavond, vrij dagavond en zaterdagmiddag f 15, zaterdagavond f 17,50 en zondag f20,-. De werkelijke tennisfan, die geen wedstrijd wil missen, kan tegen betaling van f 90, een passe-partout verkrijgen. Bij de kantoren van de A.B.N. in Nederland zijn toegangs kaarten en passe-partouts tegen gere duceerd tarief verkrijgbaar. Ook dit jaar is er op de donderdagmid dag een speciale regeling voor scholie ren. Groepen die zich aanmelden kun nen dan tegen f 4,- per persoon in het Sportpaleis Ahoy' terecht. Pianist Piet Veenstra is geen on bekende voor „De Havenloods" en zijn lezers. Vijf jaar geleden verzorgde hij een Chopin-recital in de Kleine zaal van „De Doe len", ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van ons blad: een avond waaraan de nu 46- jarige Rotterdamse pianist nog steeds met genoegen terugdenkt. „Het is het begin van een traditie geworden hoop ik, want ook dit jaar geef ik op dezelfde datum, 22 februari, weer een concert". Dezelfde datum is geen toevals treffer: het is een hommage aan de componist Chopin die in 1810 op die dag werd geboren. Cho pin, een componist over wie Piet Veenstra spreekt als over een vereerde vriend en meester. „Chopin is nooit overtroffen door een ander waar het pianocomposities be treft. En in die mening sta ik niet al leen. Hoewel de piano, technisch ge zien, alle mogelijkheden heeft van melodie en begeleiding, blijft de „toon" toch beperkt. Je slaat de toets aan, de snaar trilt even; en de toon is weg. Strijkers én blazers kunnen 'm aanhouden, ze kunnen de „toon" laten zingen. Chopin is de enige com ponist van pianowerken die dat ook kan, de tonen laten zingen. Het is altijd melodieus, het is altijd harmo nisch en het is razend knap van com positie. En bovendien razend moei lijk om te spelen: het eist alles van je op. Niet alleen het dagelijks urenlang „technisch" studeren, maar ook het Reclasseringsbureau houdt spreekuur Mensen die in aanraking zijn gekomen of dreigen in aanraking te komen met de justitie kunnen met hun problemen op een speciaal spreekuur terecht. Dit spreekuur wordt vanaf vandaag elke woensdagavond gehouden door Reclas seringsbureau West aan de 'sGraven- dijkwal 110 van 18 tot 19.30 uur. Het spreekuur is bestemd voor bewoners van Rotterdam-West en alles wat ten westen daarvan ligt, zoals Schiedam, Vlaardingen en dergelijke. Dit spreek uur is dus uitsluitend voor mensen die problemen hebben met de justitie, en niet, zoals wij per abuis meldden voor mensen met andere juridische problemen. Ledenvergadering van Actiecentrum Rijnmond Op 26 februari houdt het gewestelijk actiecentrum Rijnmond een ledenver gadering in Café-Restaurant Engels aan het Stationsplein in Rotterdam. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de vergadering zullen Arie van Dij! milieugecommitteerde bij het open baar lichaam Rijnmond en Kees van Kuyen, tweede kamerlid voor de PPR, inleidingen houden over het onder werp: "Het milieubeleid in Neder land". Hierna zal een discussie volgen aan de hand van de door beide heren gefor muleerde stellingen. Op deze vergade ring zullen ook de beleidsnota van het Rijnmondbestuur en de begroting wor den behandeld. Iedereen is welkom, de vergaderingen zijn openbaar. analyseren, het memoriseren en het teruggrijpen naar voorstudies. Ik heb, gelukkig, zowel een auditief als een visueel geheugen, ik weet niet alleen hoe het moet klinken maar ook waar alles staat en hoe de opbouw en struc tuur van de partituur zijn". Verademing „Nogmaals, het spelen van Chopin vergt verschrikkelijk veel van je. Alfred Bresser, een beroemd pianist met een geweldig repertoire, een man die wer kelijk alles speelde, heeft me eens ver teld waarom hij niet aan Chopin be gon. „It eatsyou up", dat was zijn ver klaring. Maar het publiek houdt van Chopin, vraagt om Chopin. Uiteraard heb ik meerdere programma's. Een paar jaar geleden heb ik een Weense sonaten-avond gegeven in „De Doe len", met werken van Haydn, Beet hoven en Schubert en vorig jaar speel de ik in Hoogvliet werken van Scarlat ti, Beethoven, Schubert en Debussy. Denk niet te gering daarover, ondanks de entourage. Het was een klubhuis in de provincie maar het was een ver- MAASSLUIS De Maassluise raads commissie voor onderwijs e.a. zal over twee maanden nader geïnformeerd worden over de werkzaamheden van de Stichting Onderwijsbegeleidings dienst Nieuwe Waterweg Noord in dezegemeente. Onderwijswethouder Koos Smit hoopt dat de leider van deze dienst tijdens de commissiever gadering een nadere uiteenzetting kan geven over de gang van zaken. Optimaal functioneren van deze dienst, waarin de gemeenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam samenwer ken, wordt nog steeds bemoeilijkt door personeelsproblemen, zo liet de wethouder de commissieleden weten. Hoe moeilijk de persoonlijke verhou dingen binnen de OBD precies liggen wilde de heer Smit niet in het open baar uit de doeken doen. De commis sieleden moesten na afloop van de ver gadering nog even nablijven om dit achter gesloten deuren nader uitgelegd te krijgen. Commissielid mevr. Van Dinter- Vroegindeweij (CDA) wilde bij het agendapunt over de verhoging van het aan de stichting uit te keren bedrag ademing en een verrassin om in een af gelegen wijk zo'n groot en enthousi ast publiek te ontmoeten". De ouders van Piet Veenstra hadden een andere carrière voor hun zoon op het oog. Na het gymnasium moest hij economie gaan studeren, maar al spoe dig kreeg zijn belangstelling voor de piano toch de overhand. In 1951 haal de hij het Staatsexamen piano, hij werd leerling van Leon Fleisher. Daarna volgden cursussen bij Rudolf Serkin in Bern en ging hij concerten geven in binnen- en buitenland. Maar alleen van concerten kun je - helaas - niet bestaan.... Lessen „Dus geef ik ook lessen", zegt Piet Veenstra. „En hoewel ik soms wanho pig zo'n lesuur uitzit bij een leerling die er wéér niets aan gedaan heeft, een uur dat ik zo graag en goed had kun nen gebruiken om zélf te studeren, geeft dat lesgeven over het algemeen toch ook wel veel voldoening. In de eerste plaats omdat de leerlingen „ge motiveerd" zijn, ze houden van haar stem voorbehouden tot dat ze de „besloten" informatie had gekregen. Volgens de heer Smit kon dit echter niet, waarop mevr. Van Dinter, die al vergaderend trouwens voortdurend overhoop lag met de wethouder, bits reageerde met de mededeling dat ze dan tegen wenste te stemmen. De wethouder benadrukte overigens nog eens, dat het gemeentebestuur de financiën, die men aan de stichting ter beschikking wil stellen, zelf bepaalt. Deze regeling is bij het tot stand komen van de OBD afgesproken. Ge meentebestuur en stichting zijn het er over eens, dat de dienst in Maassluis nog onvoldoende functioneert. „We zijn de kinderziekten nog niet ontgroeid", aldus de secretaris van de onderwijscommissie, de heer J.L. Pie terman. SCHIEDAM - Sedert 1 januari 1976 geldt de regel dat inschrijving bij het gemeentelijk Bureau Huisvesting slechts voor twee jaar geldig is. Voor wie zich begin 1974 heeft laten in schrijven loopt deze termijn nu dus af. muziek en willen leren spelen. Vroeger golden de pianolessen in bepaalde kringen als een stuk van de opvoeding. Dan moésten die stakkers van kinde ren, of ze wilden of niet, maar die tijd is goddank zo goed als voorbij. In het lesgeven aan spontaan-muzikale jonge kinderen, gevorderde amateurs en na tuurlijk „vak"krachten zit ook veel be vrediging". Piet Veenstra's zelfspot kotnt even om de hoek kijken als hij daar, wijs glim lachend aan toevoegt: „hoewel je dit natuurlijk niet verwacht als de gevrees de en kribbige muziekrecensent bij je debuut op de planken heeft geschreven dat het niet te hopen is dat dit talent in de lesgeving verloren zal gaan". Cyclisch Het Chopin-programma dat hij nu gaat brengen is een cyclisch programma, het heeft twee grote pieken te weten de twaalf études opus 25 en de vier Ballades. Bovendien speelt hij een Po lonaise en twee Nocturnes die tot de beste werken behoren en een uitda ging zijn voor iedere pianist. en bevoegd zijn gevaarlijke verkeerssi tuaties aan te pakken. Ook VVN-consulent J.A. van Ommen, die sinds 1 januari vorig jaar is belast met de coördinatie en afhandeling van de meldingen, legt er duidelijk de na druk op, dat hij in de eerste plaats bemiddelaar is. "Het gaat er om tot een oplossing te komen in samenspel met de melders en de overheid". Van de 200 meldingen in 1975, die in totaal 277 situaties omvatten, bleken er 16 ongegrond te zijn; de overige 184 hadden eenvoudige (83), gecompliceer de (79) en 'zware' situaties (22) tot onderwerp. Nadat vrijwel alle meldden ter plaat se waren beoordeeld, werd zowel aan de melders als aan de overheid advies uitgebracht. Opvallend was dat veel melders zelf initiatieven hadden ont plooid om tot verbetering van een onveilige situatie te komen, maar daar bij wel om adviezen van VVN vroegen. Soms tijdrovend Omdat oplossingen soms een tijdsbe stek van drie maanden tot twee jaar of nog langer vergen is het onmoge lijk nu al de resultaten van de vorig jaar ondernomen bemiddelingsactivi teiten te melden. Wel kan met enige voorzichtigheid worden gesteld, dat tot nu toe in 56 gevallen een positief resultaat te ver wachten is; in 121 andere gevallen is de uitslag van de bemiddeling nog niet bekend. Naast het behandelen van de 200 meldingen verstrekte de meldings- dienst vorig jaar verder zo'n 150 tele fonische informaties. Naast het behandelen van de 200 meldingen verstrekte de meldings- dienst vorig jaar verder zo'n 150 tele fonische informaties. Gezondheidscentrum aan Westlandseweg MAASSLUIS - De werkgroep die be last is met de voorbereiding van een ge zondheidscentrum heeft haar eerste vergadering gehouden. Als bestuurs vorm voor het te stichten centrum gaan de wensen uit naar een stichting. Het staat nog niet precies vast welke plaatselijke instellingen en organen in het centrum gaan participeren. Wel is zeker, dat het gebouw zal verrijzen naast het in aanbouw zijnde complex van 202 bejaardenwoningen - met dienstencentrum aan de Westlandse weg. In een volgende vergadering gaat de werkgroep, waarvan de wethouder mevrouw G. van Eck-Grootveld voor zitter is, zich over een concept voor de statuten buigen. Belastingformulieren Evenals voorgaande jaren organiseert de N.V.V. afdeling Vlaardingen voor de leden van de bij haar organisatie aangesloten plaatselijke vakbonden weer avonden waarop door deskundi gen de aangiftebiljetten inkomstenbe lasting voor niet-deskundige collega's zullen worden ingevuld. Voor het invullen van de ongeveer 450 aangiften zijn 10 avonden vastgesteld. Om voor het invullen van zijn formu lier in aanmerking te komen, dient men VOORAF een afspraak te maken in de „WIP IN" van de Stichting Volksgebouw, Schiedamseweg 31, Vlaardingen op vrijdag 5 maart van 19.00 tot 20.30 uur en zaterdag 6 maart van 10.00 tot 11.30 uur. Vernieuwbouw Lijnstraat MAASSLUIS - De voorbereidingen voor de vernieuwbouw in het gebied Lijnstraat zijn thans zover gevorderd, dat de sloop van de bestaande wonin gen in het komend voorjaar kan wor den uitgevoerd. Ook de oriëntering o- ver de vervangende nieuwbouw kan binnenkort worden afgerond. In verband hiermee heeft het bestuur van de Algemene Woningstichting Maassluis zich op uitnodiging van bur gemeester en wethouders bereid ver klaard te zijner tijd het beheer en de exploitatie van de te bouwen wonin gen op zich te nemen. Aan de gemeen teraad zal nu worden voorgesteld daar mee in te stemmen. Inmiddels is reeds een vertegenwoordi ging van. het bestuur van de Algemene Woningstichting toegetreden tot de „Projektgroep Lijnstraat e.o." Deze vertegenwoordiging bestaat uit de heer P. van der Snoek, voorzitter, me vrouw A. v.d. Meulen-Knoop en de heer J. Visser. Schrijver-Schiedam geeft goed geld voor uw oude meubelen als u nieuwe meubelen koopt. Keus genoeg bij Schrijver: eiken - rundleer - grote en kleine wandkasten - moderne of klassieke meubelen met prachtige meubelstoffen - moderne slaapkamers - boeren slaapkamers - klassieke slaapkamers - eethoeken in tientallen uitvoeringen. Alles wat u zoekt vindt u bij Schrijver. En geld toe voor uw oude meubelen. Dat kan alléén bij Schrijver. Komt u eens kijken? Niet bij Schrijver kopen is geld weggooien! Of bel ons even op. Dat is altijd de moeite waard. We kunnen dan bepraten hoe we het beste de waarde van uw oude meubelen bepalen. Honderden tevreden klanten zijn het met ons eens: Eerst Schrijver bellen (010 - 70 87 81) dan meubelen kopen! De in mei 1973 door Veilig Verkeer Nederland ingestelde meldingsdienst waar men terecht kan met klachten over verkeersonveilige situaties, heeft vorig jaar 200 verzoeken om bemiddeling bij het oplossen van knelpunten ontvangen. De meeste waren afkomstig van particulieren en uit de onderwijssector; verder kwamen meldingen binnen van actiegroepen, overheidsinstanties, veelal gemeen ten en plaatselijke afdelingen van WN, Ze hadden onder meer betrekking op gevaarlijke schoolroutes en op voor kinderen onveilige situaties in woonwijken. Om de aanhoudende stroom bemid- delings- en adviesaanvragen uit het gehele land nog sneller en efficiënter te kunnen verwerken, heeft VVN besloten zijn meldingsdienst op korte termijn uit te breiden met een tweede consulent. De dienst was aanvankelijk bedoeld als een tijdelijke activiteit in het kader van de in 1973 gevoerde VVN-actie voor de veiligheid van het schoolgaande kind. In dat jaar liep het aantal mel dingen op tot een kleine duizend. Bemiddelend Van meet af aan heeft VVN gesteld, dat de dienst zich niet opwerpt als een technisch-planologisch of verkeerstech nisch instituut, dat de lijst met knel punten wel even snel zal afwerken. Voornaamste taken zijn: adviezen ge ven en wegen wijzen naar en contacten leggen met wegbeheerders, die in staat Wandkast met verlichting Wancimeubel van origineel wengé, praktisch ingedeeld met bar, T V.-vak, glazen vitrine en verlichting. Veel bergruimte, breedte 235 cm. 1.295,- ^s-Gravelandseweg 600 - Schiedam de Prvjs die Vlak bij het station Ruime parkeergelegenheid voor en achter onze zaak. Een kwaliteits wandkast Wandmeubel van massief eiken hout. Een degelijk stuk vakwerk waar U jaren en jaren met plezier naar kijkt. Compleet met bar, T.V.-vak en verlichting, de prijs zal U meevallen. 2.195,-. Klassiek bankstel Zeer comfortabel en royaal bankstel uitgevoerd met speciale steun in de rug. Bekleding is een combinatie van effen en gebloemde mohair velours. 2.450,-.

De Havenloods | 1976 | | pagina 6