FOUTEN VEN GR0EN00RD NIET MAKEN IN WOUDHOEK/SPALAND NS 1&ut& Uitbreiding tennisbanen Molenweide lijkt rond Het Onafhankelijk Toneel speelt de Groene Kaketoe 8480 17» vederlichte nylon kunstgebitten! PvdA-werkgroep: Keaton in Jeugdhaven termeulen m nmm termeulen termeulen is uw kunstgebit beschadigd? wij herstellen het voor u. termeulen -1 DE HAVENLOODS - DONDERDAG 26 FEBRUARI 1976 Wei of niet bouwen? SCHIEDAM - De werkgroep ruimtelijke ordening van de Partij van de Arbeid in Schiedam heeft onlangs een nota uitgebracht over de uitbreiding van Schie dam in noordelijke richting. In november van het afgelopen jaar ontstond over het al dan niet verder bouwen in Woudhoek en Spaland enige deining, toen via één der plaatselijke dagbladen in formatie over deze problematiek uitlekte. Zo bleek dat een moge lijke bouwstop in Schiedam- noord de gemeente 71 miljoen gulden zou gaan kosten. De nota die samengesteld is door Nikolai Dielemans, Peter Elderman en Hans van der Vlist, zal deze week in de PvdA-ledenvergadering wor den behandeld. Naar verwachting zal binnenkort in de gemeente raadscommissie voor ruimtelijke ordening een principebesluit wor den gevraagd over de verdere uit bouw van Schiedam-noord. „Wy willen niet dat de fouten van Groenoord in Woudhoek/Spaland wor den gemaakt", aldus Peter Elderman. „Je moet de zaak niet volpompen, zo als in Ommoord is gebeurd. Bouw voor datgene waaraan behoefte is. Wij vin den dat er in Schiedam-noord wel ge bouwd kan worden, maar alleen dui zend woningen in Woudhoek, de rest hoeft niet." Dat er in Groenoord fouten zijn ge maakt, blijkt onder meer uit het grote aantal mensen dat deze wijk de rug MAASSLUIS Blijkbaar geinspireerd door het grote succes van de wekelijk se tv-programma's met komische films uit de oude doos heeft de „Jeugdha ven" voor a.s. zaterdag een oud kas succes van de vermaarde filmkomiek Buster Keaton op het programma ge zet. Keaton, die bekend werd als „de man die nooit lachte" speelt in „De Generaal" een toegewijde maar ver warde hoge militair in de Amerikaanse burgeroorlog. Voor Buster Keaton Verloopt de strijd voortdurend in een uiterst verwarrend maar voor de toeschouwer even ko misch patroon. Vooral de veldslagen geven vaak aanleiding tot lachsalvo's die de salvo's van geweren en kanon nen in volume overtreffen. Toch zal de aandachtige kijker tot de konklusie komen dat „De Generaal" niet uitsluitend gemaakt werd als lach succes.. In de film wordt ook duidelijk de nadruk gelegd op de waanzin van oorlog en geweld. „De Generaal" be gint om kwart over acht. De entree prijs idWrie gulden. Voor vrijdagavond wordt de grote zaal van het Jeugdhavengebouw klaarge maakt voor het volksdansen. Gebleken is, aldus de werkgroep van het jeugd centrum, dat in de afgelopen weken enige verwarring is ontstaan over de juiste data. Na a.s. vrijdag wordt in elk geval, zoals voorheen gebruikelijk was, weer om de twee weken volksdansles gegeven. toekeert. In 1974 vertrokken alleen al uit Groenoord 1329 mensen, wat 28,4 procent was van het totale aantal. Groenoord en Nieuwland waren teza men goed voor de helft van het totaal aantal mensen dat uit Schiedam ver trok. En deze cijfers hebben alleen be trekking op verhuizingen naar plaatsen buiten Schiedam en niet op verhuizin gen binnen de gemeente. Overigens be vestigen ze de uitdrukking dat Groen oord een "doorgangshuis" is. Dertien centimeter dik zijn deze polyether Olga matrassen (s.g. 30). In de kleur blauw. U bent verzekerd van een goede slaaphou ding en een goede nachtrust. Nu voor een prijs waarvan u zeker niet hoeft wakker te liggen. Normaal f 109,-- tot f 239,- 80x190 cm 90x190 cm f 99,80 90x200 cm f 109,80 120x190 cm f 139,80 130*190 cm f 159,80 140x190 cm f 169,80 140x200 cm f 189,80 Optimaal in 1986 huisvesting voor 77.500 in woners behoorlijke huisvesting overeen komstig behoefte voorrang voor nieuwbouw in bin nenstad optimaal woon- en leefmilieu. Het inwonersaantal van 77.500 dat het streekplan van Rijnmond schat voor 1986, is volgens de nota acceptabel. „Nu Schiedam niet meer groeit qua inwonersaantal, maar zelfs stelselmatig ontvolkt, is het noodzakelijk dat men enkele forse stadsuitbreidingen kritisch tegemoet treedt. Wjj willen niet bou wen voor de leegstand van morgen", vertelt Peter Elderman. „Dit kan forse verliezen met zich brengen." De nota stelt als tweede eis dat voor dat er gebouwd gaat worden elke be hoefte aan nieuw te bouwen woningen moet worden aangetoond. Men wil dus niet alleen kijken naar aantallen maar ook naar wat men gaat bouwen en voor wie. In dit verband kan men den ken aan de toenemende vraag naar gro tere woonruimte, het feit dat gezinnen tegenwoordig kleiner zijn dan vroeger - in 1966 woonden gemiddeld 3,7 mensen per woning, nu ligt dat aantal rond de 2,8 de behoefte van jonge ren om zelfstandig te wonen, de vrij- gezellenhuishoudens en andere vormen van samenwonen. Als derde eis stelt de nota dat nieuw bouw in de binnenstad voorrang moet hebben op nieuwbouw in de uitbrei dingsgebieden, want: „Het is duidelijk dat de ontvolking van Schiedam wordt veroorzaakt door de bestaande tekort komingen in de woningvoorraad en de woon- en leefomgeving. Voor de bin nenstad geldt dit in sterke mate." Voorts pleit de nota voor een goed woon- en leefmilieu. In het verleden is nogal eens de fout gemaakt - Groenoord, Woudhoek dat winkels, café's, banken, gezondheids- en wijk centra lang op zich lieten wachten. Het noodzakelijke voorzieningenniveau moet daarom gelijktijdig met de bouw worden gerealiseerd. tot 1986 een woning wil hebben. Er moet aangegeven worden welk type woning men wenst te bewonen, bij voorbeeld flats of eengezinswoningen. Ook wil de nota gegevens over de kwa liteit van de bestaande woningvoor raad. Aan de hand van uitgebreide be cijferingen komt de nota tot de con clusie dat een aantal van duizend wo ningen in Schiedam-noord reeè'l is. Dit zou betekenen dat alleen in Woud hoek (41 hectare) gebouwd gaat wor den en niet in Spaland (78 hectare). Alhoewel de nota niet aangeeft hoe veel dit gaat kosten, heeft de gemeen te in november al de verschillende mo gelijkheden, varieërend van bouwstop tot alles bebouwen, op een rijtje ge zet en de kosten becijferd. Het thans door de PvdA-werkgroep gepresenteer de plan komt dan uit op een bedrag van 49 miljoen. Totaal plan Onderzoek Tot slot pleit de nota voor het opstel len van een totaal plan voor Woud hoek, maar de bouw van woningen mag wel in fasen geschieden. Volgens Peter is de nota een marsroute die aan geeft op welke punten je moet letten: „Je kunt niet van een werkgroep ver wachten met een pasklaar plan te ko- nell en stutterheim keul<enarchitektuur Toonzalen: Den Haag, Rijswijkseweg 528, tel. (070) 999150* Rotterdam, Kruiskade 6 (t.o. Hilton), tel. (010) 132780 Dordrecht, Grote Markt 5, tel. (078) 33281 Tuintjes VLAARDINGEN - Wethouder van Stadsontwikkeling wil in de toekomst af van grote volkstuin complexen. Meer heil ziet hij in de verhuur van kleine stukjes grond (ca. 100 vierkante meter) in de directe nabijheid van de wo ning. „De behoefte aan een volks tuin of een tweede woning zal wellicht verminderen wanneer de stedeling de kans krijgt in de om geving van z'n huis grondgebon den hobby's te kunnen beoefe nen", aldus Goudriaan. De plan nen voor verhuur van grond in de nabijheid van het huis zijn neer gelegd in het rapport van het Technisch Team. De nota wil dat er een onderzoek wordt gedaan naar het aantal gezinnen, alleenstaanden en samenwonenden dat MAASLAND Noch Burge meester v.d. Brink en Wethouder Kwakkelstein, noch de leden van de commissie Sportzaken en Ruimtelijke Ordering tobnden enige waardering voor het rapport dat door de deskundigen van Stad en Landschap was sa- VLAARDINGEN - Zaterdag 28 februari speelt het Onafhankelijk Toneel uit Rotterdam het stuk De Groene Kaketoe van Arthur Schnitzler. Deze voorstel ling is een initiatief van Rood Vlaardingen. Voor deze gelegenheid heeft het On afhankelijk Toneel een beduidend lagere prijs gevraagd, bovendien heeft de Cul turele Raad van Vlaardingen financiële steun verleend. Moderne rolgordijnen voor minder dan de helft van de prijs. Makkelijk afwasbaar. Met bevestigingshaken, schroeven en 'n handleiding, 180 cm hoog. In uni- kleuren, goud, lila, rood, en streep- dessin in goud, lila, appelgroen, rood, blauw en azalea. Nu voor prijzen om van omver te rollen! 117 cm breed van f 50,-- voor f 22,50 140 cm breed van f 65, voor f 27,50 186 cm breed n f 95, - voor f 35,- Het Onafhankelijk Toneel breekt met deze voorstelling de algemene nonnen die voor het toneel gelden. Men ver toont op twee podia of achtentwintig tafels met een loopbrug tussen de to neelspelers, de gasten, het publiek en een transparant van de brandende stad. Men wil de burgelijke samenleving en haar revolutionaire poppenkast tonen. Hoe je een revolutionair speelt en er, zonder het te weten, opeens een ge worden bent. Hoe je wordt gearres teerd omdat je echt ging spelen in plaats van op effect voor geld en zak kenroller te spelen. In het programma staat te lezen: „Wij imiteren de imi tators, wij vertonen de verwarrende wereld van werkelijkheid en schijn in een vertrouwen wekkende omgeving". Om zelf te monteren Figurentheater Jos Spanbroek SCHIEDAM - Op zaterdag 28 februari 1976 om half drie zal het Figuren- theater van Jos Spanbroek weer te zien zijn in het zoldertheater in de Teer- stoof. In de afgelopen seizoenen is hij al meer opgetreden in dit theater, waarbij steeds de tecnisch goed door dachte poppen, die hij zelf last, emailleert e.d. de aandacht trokken. Zaterdag is Jos Spanbroek weer in Schiedam met een nieuw verhaal. Aanvang: 14.30 uur. VLAARDINGEN - „De Verzamelaar" houdt maandagavond 1 maart haar maande lijkse ruilbeurs in Excelsior, Oosthavenkade 9. Zaal open vanaf 19.00 uur. Orgelconcert door Koos Bons MAASSLUIS - Op zaterdag 28 febru ari 1976 te 20.15 uur zal het tweede concert worden gehouden in de serie orgelconcerten in de Immanuelkerk te Maassluis. Het orgel wordt dan be speeld door Koos Bons, die voor dit concert een veelzijdig programma heeft samengesteld. Het programma valt in drie gedeelten uiteen namelijk orgelwerken, improvisaties over be kende liederen en een geïmproviseerde orgelsymphonie over psalmen, gezan gen of vrije thema's. De thema's en lie deren voor de improvisaties en voor de orgelsymphonie kunnen door de con certbezoekers vóór de aanvang van het concert schriftelijk worden opgegeven Voorts zullen twee grote orgelwerken ten gehoren worden gebracht: de Toc- cate in F van J.S. Bach en het eerste koraal van Cesar Franck. Toegang f 3.-; jeugd f 2.-. Max Factor huidver zorgingsartikelen. Voor het reinigen en soepel houden van de huid; grote fles skin freshener, grote fles cleansing milk en 'n grote pot dagcrême van het bekende merk Max Factor". Nu met vele guldens voordeel. Skin Freshener Cleansing milk f 8,95 voor De spelers omschrijven hun benadering van toneel als anarchistisch. In die zin dat ze door hun voorstellingen veel dingen bij zichzelf en naar zij hopen bij anderen overhoop halen. Al hun stukken zijn daarom „politiek", niet detaillistisch maar op de praktijk geënt Ook in het stuk De Groene Kaketoe spelen zij toneel op een manier waar door er veel vragen vrij komen. Ook de vraag wat toneel is. Zaterdag 28 februari in de Harmonie. Aanvang 20.00 uur. URSUS MAG ZELF BOUWEN SCHIEDAM In de recreatiezaal van het Stadskantoor heeft de sportraad vanavond (donderdag 26 februari) een openbare vergadering. Op de agenda staat onder meer een kort rapport van gemeentewerken over de waterover last op het eerste veld van DHS in het sportpark Kethel. Daarin wordt ge steld, dat de oorzaak en storing in de pompinstallatie was. Tevens wordt op gemerkt, dat een plaatselijke verzak king in het veld mogelijk ook een oor zaak van het minder functioneren van de drainage kan zijn. Gemeentewerken acht het daarom niet uitgesloten, dat tijdens de zomermaanden een geheel nieuw drainage-systeem zal moeten worden aangebracht. Verder behandelt de sportraad brieven van PPSC (het asfalteren van het voor terrein van het complex op Thurlede, zodat hierop in het voorjaar en zomer tennis gespeeld kan worden), de wijk- vereniging Bijdorp (een veld voor haar onderafdeling BFC op het nieuwe complex aan de Schietbaanstraat), FCN '66 (een eigen clubgebouw), de postduivenvereniging ,,De Vrijheid", het Landelijk Actie comité (over een project sportieve recreatie 1976). Ook komt de schenking van een midgetgolf- baan aan de orde. Tevens komt de nieuwbouw op de sportvelden aan de Parallelweg, waar Ursus hocJfdbewoner wordt, ter spra ke. De gemeente wilde een prefab hou ten kleedgebouw plaatsen, terwijl Ur sus zelf voor een in steen opgetrokken cantine zou zorgen. De sportraad wil nu het college van B&W voorsteilen de bouw in zijn geheel op te dragen aan Ursus en de vereniging hiervoor een subsidie te verlenen van honderdui zend gulden. Fienzelfde bedrag zou men dan als lening kunnen opnemen, terwijl een ton zelf gefinancierd moet worden. SCHIEDAM Morgenavond is er een -Open Huis"-avond van de stichting Open luis in het dienstencentrum „de 4 molers" Vanvang 20.00 uur. mengesteld. Een rapport dat uit- staande wachtlijst van de vereniging sluitsel en advies diende te geven voor een st°ot deel uit fietsende over het al dan niet uitbreiden iunioren wordt gevormd, van de drie tennisbanen in Maas- land Wachtlijst Men was het er binnen de twee ge meentelijke commissies roerend over eens dat het gewraakte rapport dat ruim een halfjaar na de opdracht het levenslicht zag, „geen draads nieuws" bracht. De leden van de commissie voor Sportzaken wilden evenwel het aanvullend rapport afwachten, terwijl de leden van de commissie Ruim telijke Ordening daar geen beboette aan bleken te hebben. Met name de heer Goudswaard (A.R.) twijfelde sterk aan de deskundigheid van de samenstellers, waar het recre atieve bestemmingen betreft, ,,'t Heeft nog heel wat geld gekost ook, voor dat geld had al een halve tennisbaan aan kunnen leggen, 't Was beter geweest als we een half jaar geleden maar meteen toestemming aan de tennis vereniging hadden gegeven om alvast die vierde baan aan te leggen, dat had tijd en geld bespaart". Het betoog van de heer van Geest (C.H.U.) kwam op hetzelfde neer. „Geef de tennisclub nou maar die twee banen op de Molenwijde erbij en laten we nou niet ook nog 's op een aanvullend rapport gaan wachten." Mevr. van Kranenburg (Open Groepe ring) steld dat de principevraag „moet de tennisvereniging verhui zen of niet" in ieder geval door het rapport met „neen" beantwoord was. Zij zag evenmin moeilijkheden door verkeerstoename daar de nu nog be- De wénsen van de Tennisvereniging Maasland waren duidelijk. Gezien de flinke wachtlijst en de te ver wachten uitbreiding van het dorp was een 4e baan direct en een 5e baan op iets langere termijn noodzakelijk. Men zag weinig in de oospronkelijke plannen van het gemeentebestuur om te verhuizen naar het nieuwe Sport park „De Commandeur", waar acht nieuwe banen aangelegd zouden kunnen worden. Enerzijds omdat mqn vreesde dat de exploitatie van een achttal nieuwe banen niet rendabel zijn, anderzijds omdat men niet graag de bestaande accomodatie wilde ver laten. De verhuizing van de korfbal vereniging O.D.O., die tot voor kort haar velden op de aangrenzende speelweide uitzette, leek uitkomst te brengen. Een relatief klein gedeeite van die speelweide zou n.l. voldoende zijn er één of twee tennisbanen bij te Het ziet er naar uit dat de Tennisver eniging Maasland haar wens in ver vulling ziet gaan. Burgemeester v.d.. Brink en een aantal raadsleden heb ben in de Commissie Ruimtelijke Ordening reeds te verstaan gegeven, dat nu alleen nog de „officiële" toestemming van de gemeente raad nodig is, men zo spoedig mogelijk met de Tennisvereniging om de tafel moet gaan zitten om de uitbreidings plannen „rond" te praten. met of zonder verhemelteplaat in een dag klaar en... met 5 jaar garantie Gemakkelijke betaling Reeds v.a. f5.- per week «Ouderen (65+ bovendien 10% korting verhemelteplaat kapot of versleten? tand of kies eruit? «een andere beschadiging? Snel, (binnen een half uur en perfect) Vraag vrijblijvend inlichtingen TANDENINSTITUUT 1e Middellandstraat 58, Rotterdam. Tel. 010-361261 en 363316. preekuren: dagelijks van 8-17 uur,behalve zaterdags, dan van 9-14 uur. Vraag vrijblijvend inlichtingen via onderstaande coupon telefonisch.Vanzelfsprekend bent u ook altijd welkom in ons instituut. C In open envelop zonder postzegel zenden aan: FfTI I Q Machtiging No. 1067, Rotterdam 5 ft Naam h 3 Adres Hg Plaats Laat u niet verrassen door de regen. Neem altijd deze handige opvouw bare paraplu mee, die makkelijk in uw tas past (opgevouwen ongev. 30 cm lang). Met stalen zilver kleurige baleinen en een 8-baans bespanning van 100% nylon. In leuke dessins en de hoofdkleuren blauw, rood en bruin. Nu slechts Lems voor naakt, maar tegen ruilen SCHIEDAM In het kwartaal blad van de PvdA-Schiedam „Voorwaarts" worden door Hans Bakker enige vraagtekens gezet bij de samenwerking PvdA en CPN in de Schiedamse gemeenteraad. Hij schrijft: „Hoewel ik in de vori ge Voorwaarts gematigd eu mati gend schreef over cke CPN, ze; ik sinds de algemene beschouwingen een vraagteken bij deze huisge noot. Tijdens de beschouwingen speelde zich namelijk een vertede rende idylle af tussen de CPN en de VVD". Hans Bakker wijst erop dat de CPN met behulp v«n de op positie een uitbreiding vun het personeel van de sociale dienst met tien man doordrukte. „Zal deze tendens zich doorzetten?", vraagt hij zich af. „Als de PvdA fractie geconfronteerd wordt met herhalingen van dit opportunisti sche eenrichtingsverkeer, moet de samenwerking toch maar eens naar de dokter. Het is te hopen, dat die niet naar de chirurg ver wijst". Voorts bevat de Voor waarts een onthullend interview met burgemeester Lems die ervan .uitgaat dat hij best tot zijn vijfen zestigste in Schiedam kan zitten. Op de vraag: „Stel dat u iets an ders zou doen, wat dan?, ant woordt hij „Het zal altijd een bestuurlijke functie zijn. Nou goed, als enige andere functie zou ik dan zien een internationaal politieke". Het interview bevat opmerkelijk weinig opmerkingen over stedelijke en landelijke poli tiek, doch wel enige in het oog springende uitspraken over part nerruil, naaktstranden en het liefdeleven. De burgemeester blijkt voor naaktstranden te zijn en tegen partnerruil. „Partnerruil is voor mij het experimenteren met mensen, die het niet meer sa- i men naar hun zin hebben en dan van alles proberen. Nou, dat is tot 1 mislukken gedoemd". Burgemees ter Arie Lems vergelijkt het liefde leven met de Franse Keuken. „De Fransen praten, eten en nemen er hun gemak van en genieten van elk gerecht or het mc-ne-t dat het er is".

De Havenloods | 1976 | | pagina 7