Anonimiteit hulpzoekster blijft altijd vooropstaan 39 'roekhuizen Zenuwen in benen maar erg voldaan WESIMNDM 24?° André van Duin's Lachcarrousel Andere openingstijden van het Info-bureau rijksregeling vrijwilligers 159 Vrouwentelefoon voor veel vrouwen een laatste toevluchtsoord termeulen termeulen m MASSIEF EIKEN MEUBELEN termeulen lagere 068-aanslag voor noodwoningen Bewoners willen sloop van de IJsselhoeve «0(SX50Q -0tooprnan termeulen DE HAVENLOODS-DONDERDAG 4 MAART 1976 10-574 Voor 25 gulden koopt u nu deze cassette camera, waar iedereen, door de makkelijke bediening, leuke foto's mee kan maken. Geschikt voor kleur- en zwart/wit-cassettes, van 12 of 20 opnamen. Cassette camera, inklu- sief flitsblokje en polskoordje, i f 49,-- voor Winnifred Elsdijk en Hilary Kaniainen houden hun adres lie ver geheim. Problemen met drif tige mannen zijn het bedrijfsrisi co van hun werk. Zij nemen de vrouwentelefoon aan. Die telefoon - nummer 364142 is voor veel vrouwen uit Rijn mond het laatste toevluchtsoord. Alleen aan wie daar de hoorn op neemt, durven zij hun problemen kwijt. Iedere ochtend en avond van 9 tot 12 kan 364142 gebeld worden. De voorzichtigheid van Winnifred en Hilary is gauw verklaard. De Amster damse zusterinstelling heeft nooit een geheim van de adressen der medewerk sters en de plaats der telefoon ge maakt. En toen dromden de lastige mannen aan. Geholpen door twee col lega's die speciaal voor het interview uit Amsterdam zijn overgekomen, leg gen Winnifred en Hillary uit waarom. De vrouwentelefoon is een initiatief van de stichting vrouwen bellen vrou wen. Zij wordt geheel bemand door activistes uit allerlei vrouwenorganisa ties, die hadden gemerkt, dat er eigen lijk geen plekken bestonden, waar vrouwen in nood anoniem en zonder risico hun problemen kwijt konden. Een persbericht van de stichting somt een heel rijtje gevallen op. Ze variëren van eenzaamheid en sexualiteit tot ali mentatie, werken buitenshuis, sociale verzekering en kinderopvang. De tele fonisch verstrekte adviezen droegen nu niet direct bij tot vrouwelijke onderda nigheid en vandaar de angst voor wraaknemingen. Cursus Aan de vrouwentelefoon wordt je niet zo maar toegelaten. Voor zij konden gaan beantwoorden, moesten Hilary en Winnifred eerst een cursus doorlopen. Zij leerden luisteren en beantwoorden; Winnifred vertelt hoe zij verhalen van anderen in eigen woorden precies moest doorgeven en pas toen ze dat onder de knie had, mocht ze gefingeer de problemen gaan oplossen. Tegelij kertijd luisterde zij aan de echte vrou wentelefoon mee. Zo'n cursus gaat met tien deelneemsters tegelijk en de prestaties van ieder afzonderlijk wor den in de groep besproken. De meeste vrouwen die 364142 bellen, voelen zich eenzaam en verlaten. Ze denken meestal, dat zoiets heel uniek is en het eerste wat de vrouw aan de telefoon doet, is uitleggen, dat ont zettend veel mensen met dat probleem worstelen. Vervolgens geeft zij advie zen om het isolement te doorbreken. Op die manier is bijvoorbeeld een vrouw, die briljant met naald en draad omging, aan contacten geholpen. Zij geeft nu in een buurthuis handwerk- >pand speciaal voor vrouwen, waar je' aan opvang kunt doen, waar je kunt vergaderen en acties plannen. Een mis handelde vrouw, die in wanhoop 364142 belt, moet vaak en dan met kinderen - onmiddellijk van haar man weg. Met veel kunst en vliegwerk is dat tot nog toe altijd gelukt. Maar, vindt de groep achter de vrouwentelefoon, met zo'n huis kun je meer en beter helpen. Overigens: wie belt, hoeft nooit haar naam te noemen en zeker niet haar adres. Wie aan de vrouwente lefoon zit, is erop getraind daar niet naar te vragen. Wie zich bekend wil maken, moet dat zelf maar beslissen. De vrouwentelefoon is juist in het leven geroepen om die mensen een uitlaatklep te geven die hun problemen niet aan man of vriendinnen of geeste lijke kwijt durven. Anonimiteit van de hulpzoekster blijft kernpunt. Andere wens: een beetje ygeld. De vrouwentelefoon draait nu op een startsubsidie van het comité voor het jaar van de vrouw. Nieuwe aanvragen moeten worden gedaan. Maar Winni fred, Hilary en hun vriendinnen noe men hoopvol het bankrekeningnum mer van de Stichting Vrouwen Helpen vrouwen, 48.87.62.618, Amro-Schie- Sociale kaart Groot hulpmiddel van de vrouwente lefoon is de zogenaamde sociale kaart. Dat is een systeem verwijsadressen, waarop namen voorkomen van ambte naren, artsen of gewone mensen, die de klant van de vrouwentelefoon ver der kunnen helpen. Voorbeeld: de vrouwentelefoon heeft uitstekende contacten met een advocate die ge specialiseerd is in echtscheiding. Maar, zo leert de ervaring, de meeste vrouwen die bellen, hebben gewoon behoefte aan een praatpaal en dat is ook het voornaamste doel van de vrou wentelefoon. Nog wensen? Hilary, Winnifred en de hele telefoongroep missen een echt Rotterdams vrouwenhuis. Dat is een Hans Otjes in Quibus SCHIEDAM - Wat de Amster damse cabaretier Hans Otjes afgelopen zondagavond in café Quibus aan de Lange Haven presteerde, grenst aan het onge looflijke. Nog geen maand gele den ging de Haagse cabaretier Robert Kreis, in zijn geboorte stad een gevierde artiest, er na een optreden van vijf minuten af; Hans Otjes wist het publiek al in de eerste minuten van zijn ruim een uur durend optreden „plat" te krijgen. Wat vooral indruk maakte op het Quibus-publiek, was dat Otjes heet subtiel rea geerde op opmerkingen van café bezoekers die er op uitwaren* hem in zijn hemd te zetten. Deze opzet mislukte grandioos want Otjes bleek heel gevat te kunnen reageren, wat na verschillende interrupties een spontaan applaus van het publiek opleverde. Het café was werkelijk tot de nok toe gevuld en het was er gloeiendheet. Het leek op een amfi-theateromdat iedereen wilde zien wat er op het podium ge- Close- up tandpasta. Dankzij de radio- en t.v. reklame weet iedereen al hoe goed die is. Daar hoeven we dus niets meer over te zeggen. We willen alleen nog even vermelden dat wij deze tandpasta in rood en groen hebben, en dat wij ze nu extra voordelig aanbieden. Per twee (grote) tubes nu. Van f 2,98 beurde. Want behalve dat Otjes bijzon der komisch uit de hoek komt, horen zijn mimiek; bewegingen en de belich ting onverbrekelijk bij zijn show. Gro te steun had hij ook van de uitsteken de pianobegeleiding van Dolf Pierie en de licht- en geluidregie van Ruud Bran denburg. De voorstelling in de Quibus bestond deels uit oudere nummers en deels uit een aantal nieuwe acts. Zijn verhaal over ridder Slam-par-pèr was goed voor lachén-gieren-brullen en veel succes oogstte hij ook met het schoolreisje. In hoog tempo bracht Ot jes een show die vanaf het eerste begin tot de laatste minuut het publiek in de ban hield. Terecht besloot het publiek zijn optreden met- een ovationeel ap plaus. Vechten Hans Otjes, die 28 jaar is, begon zijn carrière in het Amsterdamse Micro Theater en trad sinds 1970 veel op buiten Amsterdam. Zijn vierde pro gramma ging in december van het afge lopen jaar in het Amsterdamse Tingel tangel in première en werd door het publiek laaiend enthousiast ontvangen. Ook is Otjes regelmatig te zien op de t.v. Zo speelt hij in de kinderprogram ma's Hollebolleboom en Q en Q, ter wijl hij aanstaande vrijdag te zien is in het Hof van Holland. Ook deed hjj di verse televisiereclame-spots. Na afloop van de voorstelling in de Quibus vertelde Hans Otjes, zeer ver moeid, bezweet maar erg voldaan, dat hij dit werk veel deed toen hij pas be gon: „Dan leer je vechten. Je trekt al les open, je gaat schreeuwen". Hij ver telde met de zenuwen in zijn benen aan dit optreden begonnen te zijn en de voorstelling uiterst vermoeiend te hebben gevonden". Ook de Quibus-leiding verdient alle lof: de bar was tijdens het optreden geslo ten, aan de belichting was de uiterste zorg besteed -alle lichten in de café ruimte waren uit— en met de keuze van Hans Otjes heeft de Quibus-leiding gedemonstreerd dat er in Schiedam ook nog goeie dingen kunnen worden georganiseerd. De kennismaking met Otjes smaakt naar meer. DvdL. Ifó! Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Projectgroep William Pontwoningen VLAARDINGEN - Burgemeester en wethouders hebben besloten op korte termijn een "Projectgroep William Pontwoningen" in te stellen. De stuurgroep stadsvernieuwing zal een voorzitter aanwijzen. Als leden zal een ambtenaar van de afdeling openbare werken, stadsontwikkeling en volks huisvesting worden aangewezen, de op bouwwerker C. Brouwer, architect J. Van Pelt en drie bewoners. Ad hoe zullen aan deze commissie hun mede werking verlenen de stedebouwkundi- ge ir. A. Meyer en een nog aan te wij zen ambtenaar van het bureau huis vesting. MAASSLUIS-De afdeling Maassluis van dé V.V.D. houdt op dinsdagavond 9 maart politiek café in de "Bommer- lunder" Koningshoek, vanaf 19.uur. Praktisch onmisbaar wanneer u gaat kamperen, is deze prima slaapzak, met nylon overtrek en een behaaglijk warme polyester lichtgewicht-vulling. Geheel uitrits- baar, met een snijmaat van 160x190 cm. In uni-kleuren blauw en bruin. Nu met vele guldens voordeel. van f 32,50 voor Ecru flanellen lakenzak f 7,98. De camping-a'/dehng Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. I Kon. Wilhelminahaven 'I z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 I VLAARDINGEN VLAARDINGEN - Het college van B. en W. is voorlopig in Vlaardingen minder onroerend goed belasting te la ten betalen dan bewoners van perma nente woningen. B. en W. wijkt daarmee af van de beleidslijn van het Rotterdamse college van B. en W., dat bewoners van noodwoningen in het Witte Dorp heeft vrijgesteld van OGB. Tel. 010- 343006 Noodwoningen in de Babberspolder krijgen geen lagere OG'B-aanslag zonder balcon, en douche een OGB- aanslag krijgt. B. en W. zeggen echter dat het onjuist is te stellen dat nood woningen totaal geen woongenot meer zouden verschaffen. „Er is dan ook geen reden dit type woning vrij te stel len van de onroerendgoedbelastin- gen", aldus B. en W. Protest tegen, huurverhoging VLAARDINGEN - Meerdere groe peringen in Vlaardingen hebben protest aangetekend tegen de huur verhoging per 1 april 1976, omdat zij menen dat dit met het huidige loonstopbeleid neerkomt op reële loonsverlaging, zonder dat daar een werkelijke verbetering van het woon- en leefmilieu in Vlaardingen tegen over staat. Zij wijzen dan ook het beleid van de gemeente af, wat betreft de overleg groep van "huurders en verhuur ders", die er mede voor heeft ge zorgd dat vpor de meeste wonin gen in Vlaardingen een huurver hoging van acht tot twaalf procent is vastgesteld, zonder de bewo ners-vertegenwoordigers hierin te kennen. Daarom roepen de groeperingen alle huurders van Vlaardingen op deze huurverhoging te weigeren door mid del van de daarvoor bestemde for mulieren en nodigen iedereen uit de protestvergadering op 16 maart in De Haven, Weeshuisplein, bij te wonen. Aanvang 20.00 uur. De groeperingen zijn:Wijkcentrum "t Nieuwelant" - AMBACHT/ BABBERSPOLDER; Wijkcentrum "t Badhuis" - VETTENOORDSEPOL- DER; Wijkcentrum "Oost" - OOST- WIJK; Wijkcentrum "de Heipaal"- HOLY; Wijkcentrum "de Haven" - CENTRUM; Buurtcommissie Ind. Buurt - WESTWIJK; Pacifistische Socialistische Partij; Politieke Par tij Radicalen; Socialistische Partij; De Lastige Vlaardinger; Bond van Huurders en Woningzoekenden en het Jongeren Advies Centrum. VLAARDINGEN - De Vereniging van bewoners van de 87 PW. Continuo woningen in Holy-Noord hebben voor de derde keer B. en W. geschreven over de IJsselhoeve. B. en W. hebben de Vereniging tot nu toe genegeerd. De bewoners willen dat dé IJssel hoeve gesloopt wordt, ómdat de bouw vallige staat van het perceel gevaar op levert voor instorting. Binnenkort wor den de eerste woningen opgeleverd en de bewoners vrezen dat hun kinderen aan onnodig gevaar bloot zullen staan. wethouders, zes topambtenaren en drie bewoners van de woningen in Holy-Noord. Een van die bewoners zou iemand :Uit het complex van de Continuo woningen moeten zijn. Hoewel dit besluit al op 8 januari' genomen is, hebben de bewoners nog geen uitnodiging ontvangen. Zij verzoeken B.en W. nu met klem aandacht aan hun brief te schenken en te besluiten het restant van de IJsselhoeve te slopen en de bepaling van de definitieve bestemming, van het terrein ervan los te koppelen. VLAARDINGEN - André van Duin zal met zijn Lachcarrousel binnenkort in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal te zien en te horen zijn. Aan deze show zal worden meegewerkt door zijn vaste partner Frans van Dusschoten en verder Willeke Alberti, Donald Jones, trio Los Alegres, The Robert Kaes Dancers en het Revue orkest o.l.v. Coen van Orsouw. De voorstellingen vinden plaats op zaterdag 13 maart 20.15 uur, zondag 14 maart 14.00 uur en zondag 14 maart 20.15 uur. De voorstelling van 13 maart is bijne geheel uitverkocht. De toegangsprijzen bedragen f 17.50; f 15.-; f 12.50. De kaartverkoop vindt plaats vanaf maandag 8 maart a.s. dagelijks van 10-13 uur en van 19-21 uur. - Wetenschappelijk jt voor kontaktlenzen. Wilt U gegarandeerd kontaktlenzen dragen? Wij geven U deze garantie Bij Unicon zijn er Unicon harde-, Unicon zachte en de UNICONFLEX kontaktlen zen. De UNICONFLEX kontaktlenzen geven succes, waar harde lenzen mislukken. IGESLOTfN BIJ DE sedert 1829 4 6 6 VLAARDINGEN - Sinds maart '75 is het InfoOburo gevestigd in Buurt centrum De Haven. Dit is steeds op de maandagmorgen geweest, en later uit gebreid tot Info-koffiehuis op maan dag en woensdagochtend. Dit laatste is niet zo'n succes gebleken. De belan genorganisatie G.S.D. vindt vrijdagmid dag geschikter om het Info-bureau o- pen te hebben. Dit ook omdat vroeger de noodzaak van het inleveren van de inkomstenbriefjes er was op de maan dagochtend, waar het Info-buro aardig op aansloot. Nu kan het vragen van advies en informatie samensaan met het doen van boodschappen in de stad èn het gooien van de inkomstenbriefjes in de bus van de Sociale Dienst. Vanaf 12 maart is het Info-buro vrij dag 's morgens van 9.30 tot 12.30 ge opend, zonder dat mensen daarvoor een extra gang behoeven te maken naar de stad. De inzet van de mensen op het Info- buro blijft onveranderd. Zij proberen hulp te bieden en informatie te ver strekken, te helpen bij het eventueel opstellen van een bezwaarschrift en te bekijken of er ook andere instanties zijn die hulp kunnen bieden. Het gaat het bureau verder om het houden van zicht op de behandeling die mensen krijgen bij de Soc. Dienst, om aan de hand van het krijgen van dat beeld over het functioneren te bezien wat de Belangenorganisatie daaraan eventueel kan vervanderen. Het is voor de organi satie noodzakelijk over die gegevens te kunnen beschikken. De belangenorga nisatie doet een beroep op mensen die ervaringen hebben of hebben gehad met de G.S.D. in zaken als de Algeme ne Bijstandswet en bijv. R.W.W., even als de W.W.V. Ook mensen die in de w.w. dreigen te geraken kunnen terecht. Steun voor Angola VLAARDINGEN - Sedert 15 jaar woedt er in Angola, een land in hat zuiden van Afrika, een bevrijdingsoor log. Eerst tegen de Portugese overheer sing, later tegen de greep van buiten landse ondernemingen op de onafhan kelijkheid van het Angolese volk. Deze strijd is nu gewonnen door de vooruitstrevende MPLA. Onze rege ring heeft inmiddels de Volksrepubliek Angola erkend. De bevolking is na de eeuwenlange on derdrukking en de harde oorlog van de afgelopen tijd berooid, ontheemd en niet ontwikkeld. De MPLA-regering heeft danook dringend behoefte aan hulpgoederen. Het Nederlandse Angola comité wil helpen door in maart een grote landelijke aktie te voeren. Plaatselijk wil men daarom een steun groep vormen. Op 4 maart is er in de Wereldwinkel, Hoogstraat 39, om 20.00 uur een bijeenkomst voor alle groeperingen en belangstellenden die willen meewerken om de aktie „Vlaar dingen voor Angola" tot een sukses te maken. Het kontaktadres is: Sekretariaat PPR, t.a.v. Hanneke Roelse, Lepelaarsingel 40, tel. 34 47 23. SCHIEDAM - De staatssecretaris van C.R.M. heeft per circulaire de 'interim rijksregeling vrijwilligers" voor 1976 bekendgemaakt. Deze regeling is be stemd voor bepaalde projecten, geleid door vrijwilligers, op het terrein van het jeugdwerk, van het peuterspeel- zaalwerk en voor het eerst v%n het speeltuinwerk. Vorig jaar hebben ver schillende groeperingen in Schiedam geprofiteerd van de regeling. Ook dit jaar kan men een aanvraag indienen. Alle jeugdverenigingen en groepen die vrijwilligerswerk doen zijn, voor zover bekend, reeds op de hoogte gebracht van de regeling. Andere belangstellen den en gegadigden wordt in overwe ging gegeven zich in verbinding te stellen met mej. H.J. Lijtsman van het bureau Welzijn, secretarie-afdeling Al gemene Zaken op de 2e etage van het Stadskantoor, telefoon 26 05 00, waar ook de genoemde regeling ter inzage ligt. Het gaat om een eenmalige subsidie die door de gemeente won't ver strekt en waarin bet rijk en bijdrage verleent. De aanvraag wordt bij de ge meente ingediend er/ de beoordeling geschiedt ook door de gemeente, bin nen de voorwaarden die het rijk stelt. Het rijk geeft ook de prioriteiten aan. De voorkeur gaat uit naai projecten die iets doen voor de in de maatschap pij achtergestelde of kwetsbare groe peringen; het kan een geregelde acti viteit zijn, maar ook bv. een actie. Omuat de middelen bepaald niet on beperkt zijn, is het zaak de aanvragen zo vroeg mogelijk in te dienen. 'n "Rooskleurige" aanbieding. Veredelde rozenstruiken, vanaf 3 tak, reeds gesnoeid voor het voor jaar, om de hele zomer van een rozenfestijn te genieten. In de kleur en rood, rose, blauw, geel, oranje, wit en dubbelkleurig. Grootbloemige struikrozen, nu per stuk Van f 2,25 voor imeTtvoor Infolux volautomatische diaprojector rfBÈfcfc^Diatransport en 11., sc net psteli«i IW^HOP afstand. tf&T s? ;loSI24v/150w h oCfjee. imr X^^BH^Taansluiting astuurapparaat en universeel magazijn. Gemaakt door Zeiss, dus erg goed. Infomaster gemakkelijke fllmprojectoi **--V°or dubbel-, single-, "ssNmjfyjl en super-8 film. ^Automatische filminleg. [Lichtsterke zoomlens .3/15-25 mm. [Snelheden 12-24 bid/ Isec., stilstaand beeld en achteruitprojectie. 100w halogeenlamp J Lijnbaan 143. Boergoensestraat 114, Slinge 572 Pandrecht, Slinge 147 Zuidwijk, Randweg 8. Burg. Baumannlaan 126. Goede voorlichting, persoonlijke bediening, Jarenlange ervaring. Zwart Janstraat 51

De Havenloods | 1976 | | pagina 7