Mogelijkheden voor onbekende artiesten 'n interessante funktie in de marketing: Raad stemt in met bouw in Schiedam-Noord "■pont^ 't itoopjr WESIMNDM editie p SCHIEDAM Totaalplan Dielemans (PvdA) verworpen Poëtisch cabaret van Vangrail Postzegel win kei in de vier molens Theater café in de Teerstoof m MASSIEF EIKEN MEUBELEN WESMNDM woensdag 24 maart 19/6 2be jaargang no.23 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14. ROTTERDAM. TEL. 132170. Verschijnt op woensdag en donderdag in ROTTERDAM (rechter maasoever), SCHIEDAM, VLAARDINGEN, MAASSLUIS, HOEK VAN HOLLAND, KRIMPENERWAARD, CAPELLE- EN NIEUWERKERK A/D IJSSEL, BLEISWIJK, BERGSCHENHOEK EN BERKEL RODENRIJS TOTALE 0PLM6 270.000 (13 edities) Bijkantoren VLAARDINGEN - Hoogstraat 122 010- 352911 KRIMPEN A/D IJSSEL Veld en Beemd 25 01807-16899. SCHIEDAM - Een keihard gevecht vond tijdens de gemeenteraads vergadering van afgelopen maandag plaats over Schiedam-Noord. Hoewel de raad het college groen licht gaf plannen te maken voor de bouw van tenminste vijftienhonderd woningen in de gebieden Woud- hoek en Spaland, werd een motie van PvdA'er Dielemans verworpen, die duidelijke voorwaarden ten aanzien van inspraak, milieu, eisen, goede overgang naar Midden-Delfland en het gelijktijdig ontwikkelen van wijkvoorzieningen hieraan verbonden wilde zien. In dit gevecht stonden wethouder Zijdeveld en Dielemans tegenover elkaar, terwijl wethouder Hans van der Wilk het antwoord van zijn collega dermate onvoldoende vond dat hij tegen het collegevoorstel stemde. Ook over uitbreiding van het Schiedamse ambtenarenappa raat werd weer uitgebreid gehakketakt en dit vervolgverhaal beleefde maandag zijn derde en laatste aflevering. De gemeenteraad begon met de wet houdersverkiezing. Duidelijk was dat de beslissing al de week ervoor was genomen, toen kandidaat De Jong zich terugtrok omdat de leden van de P.v.d.A. zich duidelijk hadden uitge sproken voor tegenkandidaat Herman Posthoorn. De gevolgde procedure was evenwel voor Verhulsdonk (VVD) en Taverne (CDA) aanleiding hun gal te spuien voor de snorrende camera van Vara's Achter het Nieuws en een afge laden publieke tribune. Daarbij waren de Schiedamse CDA'ers nog eens voor deze gelegenheid getooid met forse CDA-stickers. Verhulsdonk merkte ondermeer op: „Ik betreur het ten zeerste dat de PvdA ten onder gaat aan politieke twisten. Waarom werd van deze gele- Verhulsdonk vond het voorstel een raadselstuk: „Er wordt wat gerotzooid met functies." Overigens was hij niet tegen uitbreiding. Wiegman die namens een deel van de PvdA-fractie het woord voerde, zei nog eens, zoals hij ook al vorige maand betoogde, dat 592.000 gulden het plafond was voor personeelsuitbreiding. „Dat bedrag wordt aanzienlijk overschreden. Er wordt vooruitgelopen op de begroting 1977 en dat betekent een verdere ver hoging van de onroerend-goedbelasting of besnoeiingen. Ik ben enigszins ge prikkeld dat niet binnen het bedrag van die 592.000 gulden is gebleven." Burgemeester Lems was het niet met hem eens en vond dat maar in zeer geringe mate was vooruitgelopen op de begroting 1977. Hij zei dat het menspraak met VVD en CDA te ko men? Wij wensen de nieuwe wethou der veel vreugde en geven hem het voordeel van onze twijfel, maar wij zullen zijn geweten niet bezwaren met onze steun." Taverne die evenals Verhulsdonk pro beerde een zo mooi mogelijke speech te houden - wat betreft humoristi sche opmerkingen moest ze het af leggen tegen Verhulsdonk noemde de discussie een storm met de kracht breiden, werd van alle kanten onder vuur genomen. Zoals bekend sleepte het college in januari een uitbreiding met tien man voor de Sociale Dienst erdoor, terwijl afgelopen maand van een collegevoorstel tweeëntwintig mensen aan het ambtenarenapparaat toe te voegen, er drie werden afge snoept. CDA-fractieleidster Taverne diende een amendement in waarbij ze twee ambtenaren van de tien af haalde. Ze had teveel vragen om ak koord te gaan en maakte zich nogal druk over een door het college aan gevraagde medewerker begeleiding schooltuinen en een typiste voor ge meentewerken. auto-truckvorhuu Walenburghof 17 station/ tel.(010)656400 ding. Hij zei dat een deel van de PvdA-fractie tegen zou stemmen. Waarom een ander deel voor stemde, verklaarde PvdA raadslid Verlinde die niet tegen de vier man uitbreiding van de brandweer wilde stemmen. Hij vond een 68-urige werkweek zoals de brand weerlieden die momenteel maken, niet acceptabel. „Ik vind het treurig", aldus Taverne, „dat wij niet tot overeenstemming kunnen komen. Ik sta in tweestrijd en laat mijn fractie volledig vrij." Deze opmerking leidde ertoe dat bij stem ming de eerste CDA'er prompt tegen stemde Taverne's amendement was eerder met grote meerderheid verwor pen terwijl ze zelf voor stemde met de handen voor de ogen. Het was tijdens de stemming doodsstil in de raadszaal en weinig raadsleden zullen de uitslag hebben kunnen voor spellen. De uitslag was een complete verrassing: tweeëntwintig voor, elf tegen. Hiermede viel het doek over een belangrijk strijdpunt in de Schie damse gemeenteraad waarbij uiteinde lijk het college als de grote overwin naar uit de strgd kwam. SCHIEDAM - Vangrail dat afgelopen zaterdag voor de vierde maal in de Teerstoof optrad, is geen cabaret waar bij je bulderend van het lachen van je stoel afrolt, of geschokt de zaal verlaat vanwege de maatschappij-kritische teksten. Het is in de eerste plaats een mooi en poëtisch cabaret waar je met een knip oog naar luistert. De vijf cabaretiers Guus Ponsioen, Reina Boelens, Clair Elsas, Cees Rutgers en Ad de Bont scheppen met een minimum aan attributen -alleen stoelen en in twee nummers witte jassen- een sfeer die prettig overkomt. Zo is Poesiealbum voor de pauze een nummer waarbij de groep sierlijke be wegingen maakt en mede door het uit sluitend rode licht is het plezierig voor oog en oor. In Het Verschil is een licht kritisch toontje merkbaar wanneer de emancipatie van de vrouw op de hak wordt genomen. Amsterdam, wat jammer nou is een lied dat eruit springt door de prachtige muziek van Cees Rutgers. Trouwens het gehele programma valt vooral op door de mooie muziek gro tendeels gecomponeerd door pianist Guus Ponsioen en door de goede zang prestaties van de cabaretiers. Ook het nummer dat de pauze inluidt Sujalasie- donder is een bijzonder melodieus lipd. Wanneer de groep in haar laatste num mer zingt: Wees zuinig op je lach, slaat dat niet op het eigen programma want wat lachen betreft springt eigen lijk alleen Kindertaal eruit, een confe rence van Cees Rutgers die opvalt doordat hij zo flegmatiek op het podi um staat. Ook Zonde is een lied dat vooral door zijn krankzinnige tekst en de bewegingen komisch aandoet. Vangrail komt uit Amsterdam en won in 1974 het Delftse cabaret-festival Camaretten. De vijf leden van het cabaret zijn jaargenoten van de Am sterdamse kleinkunstacademie. Bin nenkort treden ze op het boekenbal in Amstelveen samen met Drs. P. op en daarna maken ze een toernee o.a. langs Nederlandse emigranten in Italië. Het nieuwe programma gaat op 16 oktober Haal bil Slijterij Uw wekelijkse koopje. „Maar 1900 gaat mij te ver. Bouwen en dan maar zien waar je uitkomt is geen goede zaak", hield hij wethouder Zijdeveld voor. De nota eist voorts een optimaal woon- en leefmilieu, voorrang voor nieuwbouw in de bin nenstad, een woning-bchoefte-onder- zoek en een totaal-plan voor het toe komstige uitbreidingsgebied. Van Tilborg (VVD) maakte Dielemans een compliment voor zijn voorberei ding maar voelde weinig voor de door Dielemans ingediende motie: „Wij ne men een principebesluit en zullen in de commissie er verder uitvoerig over discussiëren. De motie loopt veel te veel vooruit op het plan. Wij staan in principe aclrter het voorstel, maar zijn ongerust omdat de minister veel be looft; veel staat er tot nu toe niet zwart op wit. Wij zouden één en ander snel bevestigd willen zien." geldbuidel genheid geen gebruik gemaakt tot sa- voorstel een unaniem collegevoorstel was, maar dat men er onderling erg veel moeite mee had gehad. Hierop volgde een bijna drie kwartier duren de schorsing, waarin de PvdA-fractie langdurig vergaderde. Ontstemming Taverne was kwaad: „Wij zijn ontstel lend ontstemd. Dit fractieberaad lijkt meer op een fractievergadering. Ik heb er geen woorden voor en het liefst wa- van een orkaan. „De PvdA bewijst de ren wij vertrokken." Van het ant- gemeente een slechte dienst. Een iets woord van Lems zei ze niets te heb- bescheidener opstelling van de PvdA ben gesnapt. Wiegman noemde het zou zeker op zijn plaats zijn. Met collegevoorstel een stap op de weg angst in het hart vraagt men zich af naar verdere lastenverzwaring van de wat er in de toekomst gaat gebeuren." bevolking en was het niet eens met de Bij stemming bleken alle linkse ge- burgemeester dat er slechts sprake was meenteraadsleden de kandidatuur van een bescheiden mate van over- van Posthoorn te steunen, terwijl de schrijding van die 592.000 gulden, oppositie en bloc blanco stemde, zoals Lems had gezegd. Dat bedrag was namelijk in de begroting 1976 Geprikkeld gereserveerd voor personeelsuitbrei- dine. Hii ze" Het voorstel van burgemeester en wet houders het Schiedamse ambtenaren corps met nog eens tien man uit te De grote truc had gewerkt: als een voorstel niet in zijn geheel kan wor den aangenomen - in december had het college de personeelsuitbreiding in zijn geheel ter sprake willen bren gen, maar haar voorstpl teruggenomen toen bleek dat het gevraagde aantal slecht viel bij de verschillende frac ties -, hak het dan in mootjes en probeer het in kleine stukjes erdoor te krijgen. gevecht Het interessantste en ook dramati sche gedeelte van de gemeenteraad vond plaats rond de beraadslagingen over de Eerdere uitbouw van Schie dam-Noord. Het college-voorstel vroeg om een principebeslissing in te stemmen met het ontwikkelen van plannen ten aanzien van de bouw van tenminste vijftienhonderd woningen in Woudhoek en Spaland, twee ge bieden die nu nog maagdelijk leeg zijn en gedeeltelijk reeds opgespo ten. Directe aanleiding hiertoe, aldus het voorstel, is de door de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening voorgelegde vraag of de ge meente Schiedam in staat en bereid is om nog in 1976 in Schiedam-noord tenminste 1500 woningen in aanbouw te nemen. De minister zegde daarbij toe medewerking te verlenen tot ver betering van het openbaar vervoer en het scheppen van bepaalde wijkvoor zieningen. PvdA'er Dielemans maakte in zijn be toog gebruik van de PvdA discussie nota Schiedam-Noord en herhaalde de daarin vernielde uitgangspunten. Huisvesting in 1986 voor 77.500 in woners betekent volgens de nota een bovengrens van twaalfhonderd wo ningen. Dielemans zei niet te vallen over een aantal van vijftienhonderd. Rosman die namens de CDA het woord voerde, vroeg zich af of het voorstel was ingegeven door daad kracht van het college of vanwege het rammelen met de geldbuidel door de minister. Ook hij vroeg om een schrif telijke bevestiging. Hij noemde het ontwerpbesluit summier. Vervolgens diende Rosman een tweetal moties in, waarin werd gepleit voor het inschake len van de Schiedamse woningbouwc- dorporaties en werd gevraagd de plan nen geen afbreuk te laten doen aan het bestemmingsplan voor de binnenstad. Ook diende hij een amendement in waarbij het collegevoorstel werd uitge breid door voldoende garanties bij de definitieve uitvoering te vragen voor een aantal knelpunten, zoals daar zijn een aansluiting van Schiedam-Noord op rijksweg 19, de ontwikkeling van en gratis thuisbezorgd! SCHIEDAM - middag is het v stencentrum de Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766. Het muzikale gedeelte op deze middag zal worden verzorgd door de accordeoniste Vera Simone. Zij speelt Russische, Hongaarse en Spaanse volksmuziek, waarbij ze elke keer in een kostuum passend bij het land gekleed zal zijn. De gereformeerde predikant C. van Zuylen komt zijn uitgebreide post zegelverzameling laten zien. Hij heeft zich gespecialiseerd in het verzamelen van postzegels met motorvoertuigen erop. „Een vrij onbekend terrein", aldus dominee. Het gebeurt niet zo vaak. Ik vind het wel leuk. Het is in het algemeen ook niet zo duur. Een enkele kost honderd gulden, de mees- Dominee Van Zuylen heeft vijfhon derd zegels met auto's, motorfietsen en tractors. Tanks spaart hij niet en hij schat dat er in totaal ongeveer zestien honderd zegels zijn met motorvoertui gen. „Ik ben als jongen van zeven, acht jaar begonnen met het verzamelen van postzegels. Ik verzamel nu twee jaar zegels met motorvoertuigen erop. Dat is veel geiniger dan landenseries. Op de Russische zegels worden de types goed uitgebeeld. In Nederland zijn maar vier zegels met auto's: twee met rode kruis ambulances, één met een combine en één kinderpostzegel met een tractor erop. Monaco heeft veel zegels van wege de rally. Op de Arabische zegels zijn de voertuigen het best getekend". °u1t yh t l/HA Vr>J**r ïn- beUcn het t>esf0°sW'f' V^nt- C een aantal recreatiegebieden, een snel le beslissing over de openbaar vervoer- lijn Schiedim-centrum via Kethel naar de Broekpolder, alsmede een besluit over een station bij Kethel-noord. Totaalplan Wethouder Zijdeveld vond een totaal plan teveel gevraagd. Hij had in eerste instantie wat moeite met de motie Dielemans, waarin hierom gevraagd werd. Hij zei dat een goede wil tot in spraak aanwezig was, maar Dielemans vond hem daarin erg vaag. Zijdeveld onderstreepte dat er sprake was van een principe-beslissing. „Als blijkt dat men later gaat sjoemelen met de plannen, kunt u altijd nog een spaak in het wiel steken", hield hij de raad voor. Omdat Dielemans zijn poot stijf hield en vasthield aan een totaal-plan - de fouten gemaakt in Groenoord en Woudhoek die nog dagelijks te zien zijn in zijn achterhoof^ -, veranderde Zijdeveld zijn houding in: „Ik ontraad de motie-Dielemans ten sterkste." Dielemans op zijn beurt, was diep te leurgesteld en merkte op: „Op geen enkele wijze is gebleken dat funda mentele inspraak over dit gebied mo gelijk is." Hij hield vast aan zijn eis dat er een totaalplan voor het gehele opgespoten gebied van Woudhoek en Spaland moet komen. Zijdeveld: „Uw diepe teleurstelling spijt mij erg." verontrust Wethouder Hans van der Wilk, PPR'er, zei grote moeite te hebben met de uitbreiding van Schiedam-Noord van wege het aantal woningen, de nabij heid van Zestienhoven alsmede het aangrenzende natuurgebied Midden- Delfland. Hij noemde het antwoord van collega Zijdeveld onvoldoende en stemde als enige tegen het college voorstel. De motie-Dielemans werd maar door acht gemeenteraadsleden gesteund, terwijl het amendement van Rosman aan het collegevoorstel werd toegevoegd. Rosman's motie betreffende de Schiedamse woning bouwcorporaties werd verworpen, terwijl hij zijn andere motie introk. Om kwart over twaalf sloot de bur gemeester de vergadering na te heb ben afscheid genomen van Clara Vis been als wethouder. TYPEN - STENO - TALEN NEDER- LANDS - ENGELS - DUITS - FRANS SPAANS - BOEKHOUDEN - M B A MIDDENSTAND DIR. J.W.M. ZETTELER Staatsbevoegd docent machineschrijven en stenografie SINGEL 72 SCHIEDAM v TEL. 268847 Prospectus op aanvrage .Cursus verzorging van kamerplanten SCHIEDAM - De Commissie van de samenwerkende verenigingen: Kon. Maatschappij voor tuin- en plantkun de, de Volkstuindersverenigingen Thurlede en Vijfsluizen, organiseert een cursus over de verzorging van ka merplanten. De heer A. de Bruijn, chef van de stadskwekerijen in Schiedam, zal deze cursus leiden. Met levend materiaal zal hij de totale verzorging van de planten bespreken. Na elke les volgt er een wandeling door de gemeentekassen. Deelname is gratis. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij de heer De Bruijn onder telefoonnummer 154605. Museumconcert van Schiedams vrouwenkoor SCHIEDAM - Vrijdag 2 april geeft het Schiedams Vrouwenkoor een concert in het Stedelijk Museum van Schiedam Hoogstraat 112. Het koor staat onder leiding van Ria Borgmeijer. Verder zullen meewerken Ellen Bollongina, sopraan: Hannelore Pennink, alt; Jacques van Oortmerssen, orgel en Ris Borgmeijer piano. Er zullen onder andere werken ge speeld worden van Britte, Fauré, Pou- lenc, Caplet en Strawinsky. Aanvang 20.15 uur. SCHIEDAM - Theatercafé is de naam van een initiatief van zolder theater In de Teerstoof dat op donderdag 1 april van start gaat en vervolgens elke week op donderdagavond vanaf half negen tot twaalf uur geopend zal zijn. Het doel van dit initiatief is te komen tot een gezellige uitgaaansmogelijkheid in een sfeervolle entourage. Het bijzondere van het café zullen de eraan vastgekoppelde theater activiteiten zyn. Het theaterbestuur wil namelijk als attractie op deze café-avonden af en toe nieuwe cabaretgroepen laten optreden. „Wij worden regelmatig opgebeld door groepen die graag in het theater willen optreden. Vaak weten we niet wat het is en zijn ze te onbekend om in het weekend op te treden. Wij kijken daarbij niet naar de kwaliteit. De groep bezoekers waar het theater café op mikt zijn mensen van tegen de dertig jaar voor wie uitgaan betekent voorstdiing i's ërdan ergens gaan eten, een bioscoopje gelegenheid in de foyer pikken of bij kennissen op bezoek gaan. Vaak hebben ze in hun jonge jaren kennis gemaakt met het socië teitsleven maar zijn daar inmiddels te oud voor geworden. Het theatercafé wil die lacune opheffen en de moge- worden wel voor de leeuwen gewor-' lijkheid scheppen voor een gezellig pen. Wij willen enerzijds de reacties avondje uit, waarbij je in c van de mensen horen en anderzijds komen met andere mensen. „Als je naar het theater gaat, leg je geen contact met anderen, je mist toch een beetje het sociëteits idee. In de sociëteit waar ik destijds lid van was, heb ik enorm veel kennissen op gedaan", vertelt één der bestuursleden. Vandaar dat behalve het theater de foyer centraal staat voor een praatje en een pilsje. Het theater gaat op donder dagavond al om half negen open, maar de optredens zullen niet eerder dan om ongeveer tien uur plaats vinden. Na de ruimsch.oots er het optre den van gedachten te wisselen. De toe gang is gratis. Een derde overweging voor het thea terbestuur was het feit dat een schit terende theater outillage de gehele week ongebruikt staat en dat experi menten met Ivo de Wijs en Tekstpiere- weten wat voor groepen het zijn",, aldus één der bestuursleden van het zoldertheater. ^e„Ui!'^a!Lbii.jf„ilCOntaCt kunt ment om buiten het weekend op te treden geen succes hadden. suggesties VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010-343006 „Het woord theatercafé drukt precies uit wat we bedoelen. Het wordt beslist geen gesubsidieerd café en ook geen Het programma voor de komende don derdagavonden -alleen donderdag 13 mei valt er buiten, die verschuift naar melkkoetje voor het theater. De be- vrijdag 14 mei- tot en met 20 n doeling is wel dat het theatercafé zelf standig draait. Ook hopen wij min of meer dat het theaterbezoek erdoor toeneemt", aldus het bestuur, dat de eerste acht avonden als een proefpe riode beschouwt met een niet zo scherp omlijnd programma. Het bestuur wil het volgend seizoen, na ge bleken succes, tot een meer definitieve vorm komen. Voorop staat dat het geheel flexibel moet blijven en moge lijkerwijs komt er een uitbreiding op woensdagavond met filmvoorstellin gen. nog nauwelijks ingevuld. Waarschijn lijk wordt op 8 april een film ver toond. Op 15 april komt cabaret „N.V. Zakkencentrale" en op 6 mei cabaret NAR. Voor de overige avon den zijn suggesties welkom. Niet alleen cabaretgroepen, maar ook bijvoorbeeld folkgroepen kunnen in het theatercafé optreden. Wie belangstelling heeft op te treden of mee te helpen met het or ganiseren van de donderdagavonden, kan contact opnemen met Jan v.d. Meer of Gerard v.d. Graaf, tel. 704929 en 358084. 'Önze marketingman begeleidt een"jong team van reclamemakers. Hij neemt' kennis van de resultaten van de akties die dat team onderneemt. Hij beoor deelt ze en doet aan dfe hand van die beoordeling voorstellen van nieuwe akties. Naast feeling en flexibiliteit, is een cijfermatige aanleg van het groot ste belang voor het goed vervullen van deze functie. Wij zoeken iemand tus sen 25 en 30 jaar met een voltooide marketing-opleiding of ervaring in dé marketing. Hij die aan onze eisen voldoet kan rekenen op een prima salaris, 8 procent vakantiegeld, tenminste 4 weken vakantie en 'n aantal plezierige extra's. Als u belangstelling hebt, bel dan 010- 84.77.11 en vraag naar Inge de Hoog. Zij maakt een afspraak voor u. Hilledijk 66-75 Rotterdam->ujd UITGEVERIJ LEKTURAMAfjr^ran me,ro

De Havenloods | 1976 | | pagina 1