HAVENLOODS Gemeente weet niet wat ze aan moet met dorp Kethel C' Woningdienst gaat klachten Oudegeeststraat verhelpen Aad van der Laan 5.90 Hoogspanningskabels worden vernieuwd SCHIEDAM SIS 1 u H 1 Werkgroep Kethel wil doorgaand verkeer weren VCK3R CONTACTLENZEN PAASVERRASSING BIJGAZAN Actie bewoners heeft succes Communicatiestoornis Zoldertheater en SG SLAAPKAMERS DONDERDAG 15 APRIL 197© 25e JAARGANG NO. 30 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170. H fiTi I daar vind je wel tel. 01891- Open van negen tot half z nter net veilinggebouw, 38 55. es, ook 2e Paasdag. B tegen de muur gestalde fietsen, kinder wagens, lantaarnpalen, hekken open staande ramen, bomen en zelfs voet gangers en kinderen worden omver ge reden. Kinderen kunnen nooit alleen naar school of club, laat staan buiten spelen." In de brief doet de werkgroep het voorstel het Noordeinde voor al het doorgaand verkeer af te sluiten. Tevens vraagt de werkgroep om een sfeervol, aangepaste herbestrating met drempels en een snelheidsbeperking voor gedeeltes van de Vlaardingse weg, Dorpsstraat en Schiedamse weg. De brief ging vergezeld van handtekenin gen van alle dorpelingen, waaronder Protest SCHIEDAM De gemeente Schiedam zit in zijn maag met het dorp Kethel. Dat is de vaste overtuiging van de groep Kethel. "Er gebeurt hier nooit, wat. Ze willen Kethel verwaarlo zen en dat terwijl het dorp Kethel prachtig mooi is; er staan hier huizen die twee- tot driehonderd jaar oud zijn", aldus de heer.D. Schipper van de werkgroep. Vier maanden geleden stuurde de 'werkgroep een uitgebreide brief aan het college en de gemeenteraad. On langs kwam er antwoord op de klach ten die de Kethelaren hebben over de verkeerssituatie in het dorp. Hierin kctaef h«t „Heg, d., e, de bouw Vak begonnen wordt met de aanleg van een enkelbaans noodweg tussen Woud- hoek-Zuid en de Harreweg. "Na reali sering van deze noodweg kunnen de nodige verkeersmaatregelen c.q. ver- keersvoorzieningen worden verwacht tot wering van het doorgaande verkeer in het dorp Kethel", aldus het college- antwoord. "De door U gedane sugges ties zullen door de directeur gemeente werken mede in de studie inzake de nodige verkeersmaatregelen c.q. ver- keersvoorzieningen worden betrokken. De onvrede van de dorpsbewoners da teert niet van vandaag of gisteren. Al drie jaar klimmen ze in de pen om de gemeente Schiedam ervan te overtui gen dat het doorgaand verkeer dat door het dorp raast, een doorn in hun oog is. Op 28 november stuurde de Werkgroep Kethel haar eerste brief. "De nu huidige verkeerssituatie is hopeloos", schreef de groep, "Een •puinhoop Auto's rijden zeventig tot tachtig kilometer per uur op der tig centimeter afstand langs huizen en winkels, waardoor bloembakken. Op 17 maart klom de werkgroep in de pen. Ditmaal met de mededeling dat de werkgroep het wachten beu was en het hogerop ging zoeken. Ondanks een telefoontje van het Stadskantoor dat niet te doen, stuurde de werkgroep een boze brief naar het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Behalve dat daarin de verkeerssituatie aan de orde werd gesteld, tekende de werkgroep protest aan tegen het verzoek van de gemeente Schiedam op de Harreweg een maximum snelheid van vijftig kilo meter in te stellen. "Vijftig kilometer is veel te snel voor een weg van 5.40 meter breed, gemeten breedste punt, van huismuur tot lantaarnpaal", aldus de werkgroep. Lantaarnpaal "De lantaarnpaal voor mijn deur is meermalen omver gereden", vertelt de heer Schipper. "Vroeger zat er een kop met krulletjes op, nu hebben ze maar zo'n, goedkoop persding op gezet. Voor mijn huis staat een betonnen bloembak. Die heb ik al verschillende malen 's ochtends op een andere plaats gevonden."Een paar weken geleden liep ik met mijn twee kinderen naar de bakker", aldus één van de werkgroep leden, "Er kwam een vrachtwagen aan en ik maakte een gebaar van kalm aan. Toen de chauffeur niet reageerde wees ik naar mijn voorhoofd. Hij stopte, pakte mij vast en ik krijg een aantal woorden naar mijn hoofd geslingerd die ik maar niet zal herhalen. Mijn sla ger klaagt erover dat zijn klanten om ver worden gereden. Als de deur open gaat, sta je regelrecht op straat. Veel mensen uit de Woudhoek willen graag naar het dorp om te winkelen, maar het is hier veel te gevaarlijk" Ook de snelheidsbeperking verder op de Harre weg blijkt niet te functioneren; er geldt een aanbevolen snelheid van tus sen de vijftig en tachtig kilometer per uur. "Ze hebben d'er allemaal maling aan", aldus Schipper, "de hoogst ge meten snelheid is achtennegentig ki lometer per uur." Zijn vrouw vertelt dat er een hangslot op het hek zit. "De kinderen zitten op gesloten, want voor het huis kunnen ze niet spelen. Of ze spelen achter of bin nen. Als ze oversteken, kijk ik altijd." Kethel is een landelijk dorp. Er staan nog een aantal bijzonder fraaie en goed onderhouden boerderijen met hooi bergen tegen de ontsierende achter grond van flats in Groenoord. De laat ste jaren zijn een aantal jonge gezinne tjes in Kethel neergestreken die hun historische huisjes bijzonder mooi heb ben opgeknapt en in een aantal geval len van een nieuwe gevel voorzien, "ei genlijk heeft het geen nut", merkt één van de werkgroepleden op, "de gevels gaan door het zware verkeer weer scheuren." PVC De heer Schippers beklemtoont dat de actie zich richt tegen het doorgaand verkeer: "Wij hebben niets tegen be drijven of winkel. Wij hebben zelf auto's. Wij hebben ook niets tegen kerkgangers die met de auto komen. Het gaat ons erom het doorgaand ver keer uit het dorp te weren." Hij vraagt zich af waarom vorig jaar het dorp wel een half jaar autovrij kon zijn toen de weg werd opengebroken om nieuwe •rioolleidingen aan te leggen en nu niet meer. Voorts vraagt hij zich af ©f de pvc- aardgasleidingen die onder het Noord- einde liggen, door het zware gedreun van het verkeer niet eens kapot zullen gaan. Het ware niet te hopen, dat zich in Kethel een soortgelijke ontploffing zou voordoen als onlangs in Vlaardin* gen en Ridderkerk. •ZATERDAG 17 APRIL A.SH openen wij onze geheel verbout zaak aan de Jonker Fransstr. 1 In verband hiermee' kunt u pr HEROPENINGSAANBIEDINGEN aar°deze BAROK EETKAMER 1495.- geupenci van iu-1 uur jüitflenotter b., STERK IN STIJLMEUBELEN JONKER FRANSSTR. 111-113-119 Rotterdam tel. 136446. Kom gerust eens langs voor vrijblijvend advies, het |- werkt verhelderend, neemt de misvatting weg en j§ verplicht u tot niets, en zacl gewenning (1 week) Geen bewegingshinder Vallen niet uit het oog Geen last van stofjes Direkt normale blikrichting Worden niet gezien 1 jaar garantie op de lenzen 346374 BIJ AANKOOP VAN EEN KOSTUUM KRIJGT U EEN OVERHEMD NAAR KEUZE VOOR DE. HALVE PRIJS. ZIE OOK ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DIT BLAD. metz i auto banden Sterk staaltje SCHIEDAM Liefhebbers van sterke staaltjes kunnen zaterdagavond in zaal Atlan tic aan de Rembrandtlaan hun hart ophalen. Daar treedt dan Riekeld Jansen op die o.a. bekendheid verwierf als stuntman in films met Sofia Loren en Tony Curtis. Behalve dat Riekeld buiten gewoon sterk is schijnt hij ook erg mpoi te zijn, hij is namelijk ooit verkozen tot Mister Holland. Verder kan Riekeld, als enige in de we reld, een kruik opblazen tot dat hij knapt. SCHIEDAM De actie die de bewoners van de Jan Oudegeest straat nummer 2 tot en met 56 hebben ondernomen, heeft suc ces gehad. De gemeentelijke wo ningdienst is in overleg getreden met een bewonersdelegatie en is inmiddels begonnen met het ver helpen van de klachten, die de bewoners in een brief onlangs op somden. Zoals bekend weigerden de bewoners de huurverhoging van acht procent te betalen omdat in de twaalf jaar dat hun flatgebouw er al staat, het onder houd minimaal is geweest. Ruim een maand geleden stuurden ze een brief met elf klachten naar de woningdienst, de gemeenteraad en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning. Drie weken geleden had de wo ningdienst een gesprek met een bewo- ,,Hr is een goed contact op dit moment met de woningdienst", aldus de heer M angelaar, één van de actievoerders. „Wij zijn tevreden naar aanleiding van de gesprekken. Diverse dingen moeten nog gestalte gaan krijgen, maar men is druk doende. Er hangt een stelling voor de ramen om ze na te kijken. Wij hadden niet verwacht dat wij op zulke korte termijn dergelijke reacties van rie woningdienst zouden krijgen. Men is met man en macht bezig." Brandschoon De woningdienst heeft bij één van de bewoners een doos met t.l.-buizen en starters gedeponeerd. Hierdoor hoeven de bewoners niet meer zes tot acht we ken te wachten als de verlichting kapot gaat, maar kunnen ze deze zelf repare ren. Het trappenhuis en de keldergan gen hebben inmiddels een grote schoonmaakbeurt gehad met behulp middels via de bewonersdelegatie hun hoger-drukapparaat en is nu weg gevonden naar de woningdienst. Over het schilderwerk in de keldergang en aan de buitendueren van de galerij. SCHIEDAM - Een dreigende ruzie tussen het Zolderthea ter de Teerstoof en de Schiedamse gemeenschap is op het nippertje bezworen. Verleden week beschuldigde Jan van de Meer, bestuurslid van het theater SG, directeur Pillard er van zijn instelling met het Passagetheater te -beconcurreren, meer naar aanleiding van een programmamodel, dat de Schiedamse gemeenschap had gepubliceerd. Daar kwamen juist die groepen en artiesten in voor, waar het Zolder theater volle zalen mee trok. Alle Schiedamse theaters hebben grote moeite om het hoofd boven water te houden Van der Meers woede bleek op een communicatiestoor nis te berusten. Pillard legde de mensen van het Zolder theater uit, dat zijn pro gramma maar een model was. Artiesten waren niet besteld, want dat kan de SG pas, wanneer de gemeente daar voor geld beschikbaar heeft gesteld. De echte program mering van het passagethea- nnrW ter wordt keurig gecoördi neerd met het Zoldertheater en de. Vrienden van het stedelijk museum, die ook wel eens wat organiseren. Directeur Pillard garandeer de, dat de drie Schiedamse instellingen elkaar niet in de wielen zouden rijden. Zij gaan voor de programmering van het komende seizoen met elkaar rond de tafel zitten om een en ander te coördi neren. Donzen dekbedden 135x200, half dons karostep. Overal 129,- Alléén deze week Gordijnstoffen 100% acryl gordijnstof, bruin, groen, oranje, cognac en goud, 120 br. Overal 16,90. aa Alléén deze week Flexodruk behang met beschaafd bloemdessin. Normaal 16,90 per rol. Alléén deze week Hoogpool slaapkamertapiit 400 br. beige, bruin, groen, oranje overal 89,- Alleen deze week zelf leggen Rotterdam-Zuid: Bloemfonteinstraat 14-20 Barendrecht; Dorpsstraat 47 Hoogvliet; Wilhelm Tellplaats 29-31 r Krimpen a/d IJssel: Stad en Landschap 33-35 Rotterdam-West; Schiedamseweg 61 brandschoon. De bewoners zullen het werk van het schoonmaakbedrijf drie maanden met argusogen aanzien, om dan te beslissen of ze het schoonmaak werk in eigen beheer zullen nemen, Ook het vluchtluik op de eerste woon laag is inmiddels gerepareerd. De woningdienst heeft toegezegd de meterkasten in de kelder te voorzien van cilindersloten, of de deuren in zijn geheel te vernieuwen. In ieder geval krijgt één van de bewoners de sleutel. Ook is toegezegd een „deurdranger" op de buitendeur aan te brenger en de ze andersom te laten draaien. Voorts is toegezegd een toegangsdeur tot de keldergang aan te brengen. Deze krijgt een raam van gehard glas en een cilin- derslot. Ten aanzien van condensvorming in de slaapkamers aan de galerijzijde is besloten een proef uit te voeren. In één proefwoning komt een bovenlicht in het raam, terwijl in een tweede proefwoning behalve dit tuimelraamp je ook nog eens de eternietplaat onder het raam wordt getimmerd en van iso latie voorzien. Klachten van bewoners die nooit verholpen zü, hebben ook in- wordt met de woningdienst op 7 mei verder gepraat. „Als alles doorgaat, is de actie een succes geweest", stelt de heer Mangelaar tevreden vast. VERSCHIJNINGEN RONDOM DE FEESTDAGEN In verband met Pasen, Hemel - vaartsdag en Pinksteren zullen de volgende uitgaven van De Havenloods niet verschijnen: Woensdag 21 april (na Pasen) Woensdag 26 mei (voor Hemel - vaartsdag) Woensdag 9 juni (na Pinksteren). De donderdaguitgave van 27 met (Hemelvaartsdag) verschijnt op vrijdag 28 mei. de Directie. SCHIEDAM - In verband met de om schakeling van het hoogspanningska belnet van het Elektriciteitsbedrijf van de G.T.B. Schiedam, van 5.000 naar 10.000 volt, zal ook de hoogspannings-. kabel van het Emmaplein naar onge veer de Kreupelstraat, vervangen en vernieuwd worden. De nieuwe kabel zal ingegraven worden langs de wonin gen van de Singel, ter hoogte van de Emmastraat de Singel kruizen, langs de Emmastraat, over de Overschiesestraat, langs het Proveniershuis, over de 's Gravenlandseweg, langs de Boter- straat en over de Kreupelstraat. Bij de uitvoering van het graafwerk op de Singel en de s Gravenlandseweg zal telkens niet meer dan de helft van de wegbreedte worden gebruikt, zo dat deze wegen niet voor het verkeer afgesloten hoeven te worden, doch. het verkeer zal er wel hinder van on dervinden. Belangstellenden worden verzocht daar rekening mee te houden. Met de uitvoering van het werk zal be gonnen worden op woensdag 7 april en het hele werk zal twee weken tot ma ximaal drie weken duren, afhankelijk van het weer en de omstandigheden. Van het laagspanningsnet, waarvan de spanning ook wordt verhoogd van 220 tot 380 volt, zullen gelijktijdig de te vernieuwen delen in het werk worden meegenomen. wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonza- len industriegebouw,. Goudsesingel 66, R'dam. Tel.010» 12.64.61.

De Havenloods | 1976 | | pagina 1