Pasar Dalam: Bij succes wordt het een jaarlijks evenement Mats RroejdiuIIën Broekhuizen ZflQg HANS WINKEL Wat is er te doen? Vreugde-tijd eflcAanbe COCKTAIL TRIO IN KONINGSHOF js^rjsRzssi -aMuaJSLWK PU WILLEM IMS EN WILTM OOK EEN APARTE PRIL? EYE fashion H4N5 WINKEL 1599- fïirunottJ GELD OP TAFEL VOOR EEN GAST AAN TAFEL Gast aan tafel. LEüfi- OSÏER GRATIS i* termeulen PERZISCHE TAPIJTEN DE HAVENLOODS - DONDERDAG 29 APRIL 1976 - Bij de vele activiteiten die Rotterdam op koninginnedag 30 april en de daarop volgende zaterdag en zondag tot een stad vol feestelijkheden maken behoort be slist de Pasar Dalam in de Schiehal van het Ahoy-gebouw. Wie in Indonesië ge-, weest is behoeven we daarover niets te vertellen, zij weten al uit eigen ondervin ding welk een plezierige sfeer er op zo'n oosterse binnenmarkt heerst. Niet voor niets is het in de tropen dan ook een gebeuren waarnaar jong en oud graag toe gaat. Daar ontmoet men op een Pasar Dalam namelijk altijd wel wat oude bekenden of verre familieleden, men hoort er nieuwtjes of haalt herinneringen op aan „tempoe doeloe"; de tijd die voorbij ging. En altijd ook is er wel ergens aan een. kraampje (een warong) een zitje waar bezoekers zich even met elkaar afzonderen om te kunnen bijpraten. Die sfeer, die in Rotterdam meer in ternationaal met de klemtoon op het oosten zal zijn, kunt u nu proe ven en ondergaan op vrijdag en zater dag a.s. van 12.00 tot 01.00 uur en op 2 mei van 12.00 tot 23.00 uur. U zult daarbij tevens kunnen genieten van het optreden van artiesten, van dansgroe- waarbij de Pasar Dalam als een doch ter-organisatie binnen het bedrijf kan worden gezien. Het bleek aan een samenloop van fac toren te liggen met wat minder zake lijke successen in het verleden als een exotisch tintje. huis, Koningskade 1 agenda staat onder de jaarstukken, verkiezing het Provincie den Haag. Op de bespreking van leden en discussie met leden van Provin- viale Staten over taak en functie van organisaties van jeugd- en jongerenwerk Tweede maal we echter grote verwachtingen. In to taal doen er zo'n veertig standhouders aan mee die artikelen verkopen en la ten zien uit Indonesië, Pakistan, India, de Philippijnen, Marokko en andere Aziatische en Afrikaanse landen. dacht. Voor hen zal elke middag een apart programma worden gegeven, terwijl er bovendien een crèche aanwe zig is onder deskundige leiding. De ouders kunnen hun kroost dus met een gerust hart daar achterlaten, terwijl zij genieten van alle evenementen op deze markt." Aldus de heer Koedood die met zijn jarenlange ervaring op tentoonstel- lingsgebied duidelijk aanvoelt waarnaar op een bepaald moment de belangstel ling van een groot publiek uitgaat. „Het barst op deze markt niet van su perlatieven", zegt hij nog. Het zal er gewoon fijn en gezellig zijn. En als het publiek door zijn aanwezigheid toont zo'n Pasar in Rotterdam op prijs te stellen, wordt het een jaarlijks terugke rend evenement. Daar kan men zeker van zijn." KITTY DAM. Hans Winkel, de bekende Amsterdamse brillenontwerper-adviseur, brengt zijn unieke kollektie modebrillen in Rotterdam alléén bij karei doormanstraat374 rotterdam (c) Leverancier voor ziekenfondsleden, IZA-leden en partikulieren. Waarom pas een Pasar Dalam voor de twééde maal in de Maasstad terwijl in andere plaatsen in ons land reeds meer malen zo'n Pasar (overigens niet te ver- j, .,5. vcci iciicu naai verre ranuen, waar- l?"SSI" W door hun Interesse voor die leiden fe niseerd?, vroegen we directeur J.J. Koedood van het gelijknamige Interna tionale TentoonstelÜngs-bouwbedrijf, Infosound geluidsprojector voor super- en slngle-8 films Ingebouwde luidspreker, krachtige versterker.18-24 bid/sec. en halogeenkoudlichtspiegeilamp 12 V/100 W. Automatische opname-niveau-regeling}^ mengmogelijkheid voor geluid, aansluiting voor extra luidspreker. Volledig automatische filminleg, vooruit- I en achteruitprojectie. Kompleet met filmspoel, microfoon, ^^^^^^^oortelefoon, Lijnbaan 143. Boergoensestraat 114. Ijverbindings- 'Isnoeren /filmsnijder. L Ongelooflijk llage prijs Ikomplete I projector: I Slechte Goede voorlichting, persoonlijke bediening, Jarenlange ervaring. gewekt. Overduidelijk is dat wel ge bleken uit de Mexicaanse beurs die we enkele weken geleden in Ahoy gehou den hebben. De belangstelling daar voor was overweldigend, zowel van zakenmensen als anderen. Welnu, dat zelfde exotische tintje, maar dan uit gesmeerd over meer landen en nationa liteiten, zal het publiek ook op de Pasar Dalam vinden. Ontmoeting Overigens beschouw ik deze overdekte markt eigenlijk puur als een ontmoe tingscentrum; tussen Indonesische mensen, maar ook tussen het Neder lands publiek dat nog nooit in Indone sië is geweest. Als beurs is het boven dien in mijn ogen een fenomeen op - dit gebied. Waar vindt je een ontmoe tingsgelegenheid waar je kunt genieten van zowel internationaal bekende ar tiesten, van verukkelijke producten uit oost en west, modeshow en dansen uit Indonesië, Bali en Hawaii", als van speelautomaten waarvan een heel cen trum op deze Pasar is ingericht? Daarbij is ook aan de kinderen ge- Op Koninginnedag ziet het programma er als volgt uit: speciale kinder programma's door Roberto Hella, een oost-west modeshow van boetiek Roza uit Dordrecht en klassieke Indonesische hofdansen van Retno Wati Koesomoepotróe, een paar dat ook geregeld voor am bassades optreedt. Verder zijn er'dansen uit Hawaii van de Black Pearl Dancers' en dansmuziek van de The Hellcats en steelband Dutch Rythm Steel and Show Orchestra. Zaterdag 1 mei treden o.a. op Retno Wati en The Beachcombers ter- wijl er ook weer speciale kinderprogramma's (van Franklin), mode shows en dansen uit Hawaii zijn. 's Avonds is er bovendien een optre den van Sandra die we uiteraard niet bij u behoeven aan te kondigen. Zondag 2 mei treden op we doen een greep Retno Wati en The Beachcombers en Saskia en Serge. De laatste uurtjes van elke Pasar avond zal het publiek kunnen dansen op muziek van respectievelijk The Hellcats en The Beachcombers. Wie overigen precies wil weten wie wanneer optreedt kan tijdens de openingsuren van de Pasar Dalem bellen naar no. 010-81.30.09. De toegangsprijzen zijn voor volwassenen f. 4,-, voor kinderen en 65- plussers f. 2,-. L A Youth for Christ in Frieslandhal Mayday, de jaarlijkse grote jongerenbij eenkomst van Youth for Christ-Neder- land, wordt dit jaar op Hemelvaartsdag 27 mei, in de Leeuwarder Frieslandhal gehouden. In totaal worden er 8000 jonge mensen van allerlei gezindten en achtergronden verwacht. Tussen elf uur 's morgens en zes uur 's avonds zijn er vier programma's met veel afwisseling. Aan de programma's werken mee: de groep Parchment en de predikant-zan ger Garth Hewitt uit Engeland, de spel- groep Op Vrije Voeten, ds. G.A. Brucks H. Algra, Jaap Zijlstra en vele anderen. Alle programma's tijdens Mayday heb ben als thema: „Succes (niet) verze kerd". De Nederlandse Spoorwegen zet voor deze gelegenheid vanuit zes plaat sen in ons land speciale Mayday-treinen in. De entreeprijs voor Mayday is, even als vorige jaren, vijf gulden. Voor alle inlichtingen is het adres: Youth for Christ-Nederland, Hoofdstraat 260, Driebergen. voorjaars Prachtig notenhout. Extra zwaar koperen uurwerk. Melodieuze bim-bamslag Schriftelijke garantie. Van f 395.- De jaarlijkse Novib-actie „Gast aan Ta fel" wijkt dit jaar sterk af van de vori ge akties. Natuurlijk moet er ook nu- weer „geld op tafel" komen. Door de- medewerking van Unicef en Unesco' mikt Novib er zelfs op dat zo'n 300.000' Nederlanders symbolisch een gast aan. tafel zullen nemen. Voor 30 cent per dagMaar de nadruk komt te lig gen op de vraag wie onze gasten nu wel zijn en op welke wijze zij - al dan niet met geld hun problemen weten op- te lossen. Hoe zij denken over het „rij ke" westen en of wij misschien wat van onze gasten kunnen leren. Daarom laat Novib In de actieweek een aantal pioniers naar Nederland komen. Uit Sri Lanka, Honduras en de Kaap Eenmalig optreden van Keith Jarrett Maandag 10 mei zal in het Utrechtse Tivoli het enige Nederlandse concert plaatsvinden van de Amerikaanse pia nist Keth Jarrett. Hij zal zijn piano-so- lospel afwisselen met muziek van zijn kwartet, dat verder bestaat uit Dewey /Redman - tenor - saxofoon, Charlie Maden - contrabas - en Paul Notian - drums. Naast piano speelt Jarrett in zijn kwartet ook sopraansaxofoon. Kaarten voor het concert kunnen te lefonisch besteld worden bij het Tivo li, Lepelenburg, Utrecht, tel. 030 - 315242 van 10.00 tot 15.00 uur. Voorverkoopadres voor Rotterdam en omgeving is grammofoonplatenhandel Dankers, Coolsingel 47 te Rotterdam. .Verdische eilanden. Mensen die niet vanuit een veilige overheidspositie tegen' het ontwikkelingswerk zitten aan te kij ken, maar mensen uit de praktijk.; Waarvan sommige nooit eerder hun ge boortestreek verlieten, laat staan een vliegreis maakten. Zij zullen kennis ma ken met een aantal instellingen, organi saties en bedrijven, met bekende en minder bekende Nederlanders. Zij zul-, len vertellen hoe zij, soms letterlijk' met hun blote handen, begonnen zijn: een menswaardiger samenleving op te bouwen. week zijn de gasten ondergebracht in het conferentieoord „Oud Poelgeest" te Oegstgeest. Bijelke^kl eorvergrotin^ die u bi| Broekhuizen looi maken ■■Lijnbaan 143, Boergoensestraat 114j 8'®0 (formaat 35 x 43 cm) De aktie geldt in de maanden Internationale, werkkampen voor jongeren De Stichting Internationale Werkkam pen in Utrecht heeft in het zomerpro- gramma vele mogelijkheden voor jon geren opgenomen, die als vrijwilliger willen werken in een werkkamp in bin nen- of buitenland. Deze kampen met 10 tot 24 deelnemers duren twee a drie weken. Alleen de reiskosten ko men voor rekening van de jongeren de leeftijd van 18 tot 30 jaar. Men kan meehelpen in een verpleegin richting, het organiseren van vakantie- programma's voor kinderen, of er kan gekozen worden voor een project waar handenarbeid wordt verrricht, zoals de aanleg van speelplaatsen, schilderwerk en restauratie aan gebouwen. Er zijn veel projecten in West- en Oost Europa maar ook zijn er mogelijkheden frika, Amerika en Azië. Het volledige programma kan worden besteld door drie gulden over te maken op gironummer 4075 t.n.v. de secreta ris van S.I.W. in Utrecht. Het adres van de Stichting is Willemstraat 7 Utrecht. v. 5Cranenburg GRtlTE COLLECTIE PORSELEIN EN KERAMIEK. EXCLUSIEVE KLASSIEKE VERLICHTING KLEINMEUBELEN EN KLASSIEKE SPIEGELS ANTIEKE TELEFOONS De eigenlijke vreugde-tijd van de kerk is niet die van het carnaval en ook niet de dagen van het kerstfeest, maar de dagen waarin we nu leven, de vijftig dagen tus sen Pasen en Pinksteren. De dagen die er precies voor zorgen dat Pasen en Pinkst- r^ohlftr?P efndag var"in e" die daardoor ons de gelegenheid geven om goedko pe beloften te doen. Is dat dan geen slechte zaak: goedkope beloften? Och 't is aruiKen maar uit maar hoe je er tegenaan kijkt. In deze vijftig dagen gaan Gods beloften in vervul- Paulus 'gaat daar vr!ugde°trijde en Pinksteren °P één dag en *>rmen ze samen de Hij moet als Koning heersen. Je kunt de betekenis van Pasen op allerlei manieren onder yvoorden brengen en dat zal dit jaar ook wel weer gebeurd zijn. Je kunt zeggen: de gekruisigde keert terug. Al een wonder op zichzelf. Want als iemand reden had om ons voorgoed de rug toe te keren, dan was Hij het wel. Maar Hij wil blijkbaar toch bij ons zijn. Hij laat zich er door ons niet zo maar uitgooien, daarvoor zijn zijn bedoelingen verzoening en vrede te serieus. Je kunt ook zeggen, dat Hij de dood overwon- heeft. Dat belijdt de kerk, met name in het Oosten. Wij zeggen vaak onder elkaar: ja, hoe het na de dood zijn zal? Er is er nog nooit één teruggekeerd. En dat is zo. Hij is dan ook de volstrekte uitzondering. Hij is uniek. Hij heeft de dood achter zich gelaten en overwonnen. En je kunt ook denken aan die uitdruk king van Paulus: Hij is gerechtvaardigd. Een beetje moeilijker Maar we zitten dichtbij de bevrijdingsdag. Toen zijn wij gerechtvaardigd tegenover de nazi's We hebben gelijk gekregen in ons verzet. Zoiets is het met de opstanding van Jezus. God heeft Hem gelijk gegeven in hetgrote geding om Hem uitgesproken dat Hij met zijn werk bij wereld en bij de mensen hoort. d& Een ander beeld is tenslotte nog dat van de troonsbestijging. Wat er na Jezus' kruisdood gebeurt kan ook gezien worden als een geweldige promotie Hij bestijgt de troon. Ook daarover heeft Paulus het in dat machtige opstandings hoofdstuk (l Corinthe 15) als hij tot twee keer toeschrijft: Hij moet als koning heersen. Zijn koninkrijk is begonnen. Dat klinkt vreemd en eng. We moeten niet zoveel hebben van al die enthousiaste rijken. Er komt zelden iets goeds uit voort voor de mensen. Laten we maar gewoon blijven, zeggen we dan. Dat geeft ons t recht om te vragen: wat is dat dan voor een koninkrijk, waarom we dan zo bh] zouden moeten zijn? z Eindelijk gerechtigheid! Wat is dat dan voor een koninkrijk? Dan kom ik al weer bij Paulus terecht. Hij heeft niet veel geschreven over het Koninkrijk Gods. Vond hij dat Jezus daar al duidelijk genoeg over geweest was Maar in diezelfde brief aan de Corinthiers (hoofdstuk 4 vers 17) lees ik een heel kernachtig woord. Hij schrijft daar: Het koninkrijk Gods bestaat niet uit eten en drinken, maar uit gerechtigheid, vreden en blijdschap door de Heilige Geest. ar in op een soort kerkstrijd in Corinthe. Het ging over de vraag of je vlees mocht eten dat aan de afgoden gewijd was en daarna dan door de tempelslagers verkocht werd. Er waren christenen, die daar geen been in zagen. Die redeneerden: vlees is vlees en afgoden be staan toch niet. Maar anderen dachten dat ze consequenter waren door dat vlees niet in huis te halen. Voor hen was het besmet vlees. Wat doet Paulusf' Hij probeert vrede te maken. Hij zegt dat die eersten gelijk hebben. Dat vlees is gewoon vlees. Je kunt het best eten. Je gaat er niet dood van en je bent er ook geen minder soort christqn door. Maar dan zegt hij tegenlijk iets anders. Je zou het ook best kunnen laten als je daar je medechristenen verdriet mee doet. En dan vat hij 't nog eens voor de beide ruziemakers samen: Want het Koninkrijk Gods is wel wat anders van eten en drinken! Ik denk dat Paulus vandaag zou schrijven: Het Koninkrijk Gods is wel wat anders dan op hele of halve noten zingen. Nou. zoiets. En dat is raak. Maar wat is het dan wel? En dan gebruikt Paulus een aantal geweldige grondwoorden van het evangelie. Het is gerechtigheid. Dan denk ikaan het Oude Iestament, aan het verbond dat God men mensen sloot. Ik zie de Vader die de betrouwbare is en een bedoeling met de wereld heeft. En die bedoeling moet er gens landen. Bij het woord vrede zie ik Jezus, de Zoon. Hij heeft vrede gemaakt tussen God en ons en tussen mensen onderling. Hel Koninkrijk Gods is geen ru zie, maar vrede. En bij die blijdschap denk ik natuurlijk, zoals Paulus zelf zegt ■aan Gods Geest. Die zorgt ervoor dat we de angst en het verdriet verliezen en we terecht komen in de dagen van deze specifieke vreugde. Dat kan allemaal nogal veraf klinken. Maar dat hoeft niet. Want het zijn allemaal dingen die wij mensen precies nodig hebben. Weten dat we gedragen worden i betrouwbaarheid, God. Dat er een mogelijkheid van vrede i gulle lacht over dit leven af kan. Eenvoudig omdat de be- morgenj waar y/onien. Visserman is. En dat er best e doelingen van God vandaag of morgen (en: vandaag „Wat zou het opwindend zijn",. dacht Flosje toen, „dat boek met een fikse klap dicht te gaan doen, dan kwam haar komkommer-neus eh... even zien: tussen bladzijde negen en pagina tien". Op haar kromme rug huppelt een' roetzwarte kraai en een wrattenzwijn wroet in de kikkerdril-vlaai. Opeens slaat zijn hartje van rikketik-bom: welk dier zwemt daar rond in de goudvissenkom? Sst... daar begint Krebbe Kreu weer te praten: „de Koning betoverd... niets kan hem nog baten.." Flos staat op zijn teentjes en tuurt door de ruit, hij luistert vol spanning, de oortjes wijd uit. De heks babbelt verder: „Hij blijft in mijn macht tot een dwerg danst, bij volle maan te middernacht, de paddestoel-stippendans maar... omgekeerd! dat heeft immers nooit een kabouter geleerd! Flos weet al genoeg en vlug springt hij naar voren hij danst enthousiast .en met vuurrode oren precies voor de deur van het hutje van Krebbe. „Gemene heks", denkt hij, „nu zal ik je hebben!" Pats! ruitengerinkel, de viskom breekt stuk. Flos juicht: „Alle vuursalaman- ders, het lukt!" en Krebbe vlucht hol over bol in het bos met een ijzige gil en haar piek haren los. Op eerste Paasdag was het onge- looflijk mooi weer Het was zo'n dag, waarvan de S mensen later zullen zeggen I Op die dag van dat jaar brak plot- seling de zomer uit. I® De lucht was blauw, misschien wel niet zó blauw I Als in mijn kinderjaren, tóch was gj zij blauw J 'k Legde mijn fiets in 't gras I Beklom de voorjaarsgroene dijk 0 die bochtig en robuust g In 't landschap lag. J Links omlaag lagen de percelen I weiland Van elkaar gescheiden door lange sloten Die in 't vroege zonlicht blauwig blonken Rechts beneden mij, daar kromde de rivier De bocht voorbij De golfjes braken 't licht tot lou-1 ter zilver 't Was alles in volkomen harmonie I'k Wilde er niet aan denken nu 5 En nauwelijks geloven nog Dat alle sloten dood zijn En de rivier verpest.... R Kijk! Twee zwanen 1 De lange hals vooruit gestoken fl Klapwieken uit het blauw omlaag En strijken neer op de rivier Fraai van vorm en trots- Zo moeten eens de Vikingschepen Gedanst hebben op 't water 5 Toen stak een van de zwanen zijn 5 lange hals Heel diep omlaag het water in En toen hij zich weer richtte Was de lange nek opeens vies van S 't Stond zó gek, die gore zwane- nek.... Een wolk trok voor de zon.... Leen de Zwart. Werkelijk 'n pracht van een vitrage die het in uw intérf»- eur zeer zeker goed zal doen, is deze dekoratieve loodband mystere. Hagelwit, met ingeweven draden in bruin/beige en bruin/beige/groen, 100°(i polyester, 270 cm hoog. Nu voor bijna de halve prijs! van f 10,95 voor MAASSLUIS Op 30 april oftewel Koninginnedag organiseren de wijkver- enigingen de Komponist, de Flat, Taan- schuurpolder en Sluispolder-west, een groot oranjebal met het Cocktail trio als hoofdschotel. Behalve dit bekende Nederlandse trio treden eveneens the Jumping Stars en Jungle op. Behalve de muzikale attrac ties wordt er ook nog een tombola ge houden waardoor aantrekkelijke prij zen te winnen zijn. Het oranjebal wordt gehouden in de grote zaal van Koningshof. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar in de voor verkoop bij het VVV aan de Zuiddijk tel. 13339. Eveneens bij de contact personen van de vier wijkverenigingen. De kaarten kosten voor leden f5,—, voor niet-leden f 7,50. Aanvang 20 uur, de zaal is reeds om- 19.30 uur geopend. EEN WAARDEVOLLE BELEGGING Dooreenbezoekaan een van onze 3 zaken kunt u zich overtuigen van onze kollektie Perzische tapijten van goede kwaliteit tegen redelijke - prijzen. IMPORT-EXPORT Grootste importeur van Rotterdam een échte Pers voor elke beurs! "eg 136-138, Tel. 010-140619, Freericksplaats 9Hillegersberg Tel.010-187700 Rubensplein 12. Schiedam, Tel.010-261975

De Havenloods | 1976 | | pagina 9