Russische show besluit braderie in Groene Laan Eerst proefwoningen in West, daarna beslissen over renovatie BKH w Alveo: grote ontdekking Schiedams popfestival refaja Sparen? Beleggen? Mees &Hope biedt een lucratiefcompromis: de Obligatierente-rekening. Rijnmondband valt in de smaak )BLIGATI Wethouder Chris Zijdeveld: VERKOOPSTERS Rietveld boutiques WOENSDAG 5 MEI 1976 SCHIEDAM - Hun kozakken- mutsen in de lucht gooiend na men de leden van de Rijnmond band afgelopen zaterdag afscheid van het Braderie-publiek in de Groene Laan. Hun Russische show besloot de ambachtelijke braderie Schiedam 701. die dit jaar weer veel bezoekers trok. Het publiek wist de markt wel te vinden, want op vrijdag en zater dag was het een drukte van jewel ste. Opmerkelijk was dat met name kleermaker Bijtel veel be langstelling trok. Ook de klom penmaker. barbier, meubelma ker, stoelenmatter en bakker mochten zich in een ruime mate van belangstelling van het pu bliek verheugen. En wie van oude ambachten houdt, kan op 22 mei weer zijn hart ophalen tijdens de Jaarmarkt op het stadserf. Daar zullen een tiental ambachten te zien zijn, waaronder het zeer zeldzame gieten van tinnen sol daatjes en het maken van hoge zijden hoeden. De Rijnmondband bracht haar Rus sische show voor de tweede maal in Schiedam. De première vond een jaar geleden plaats op het Bachplein tijdens de Koninginnedagtaptoe. De show. waarvoor de leden gestoken zijn in tu- niekpakken, hoge laarzen en Kozak - kenmutsen, was zondermeer 'af. Al hoewel de ruimte op de Groene Laan wel erg beperkt was, werd er op de to nen van onvervalste Russische muziek een show weggegeven waarvan de von ken afsprongen. De Rijnmondband bestaat zevenen veertig jaar en heeft twee afdelingen. Er zijn achtenvijftig senioren en veertig junioren. De senioren brengen twee shows: een Engelse, waarbij ze gekleed zijn in uniformen die lijken op wat de Guards van Buckingham Palace dragen, en een Russische. Bij beide shows wordt jnuziek gespeeld die past bij het land. De arrangementen worden door de band zelf gemaakt. Geen geringe opgave als men bedenkt dat de senioren zeven-stemmig blazen. De costuums zijn een eigen ontwerp van de band en de tuniekpakken werden door echtgenotes van de bandleden zelf gemaakt. Rijnmond zoekt naar een eigen stijl en sfeer. Over de keuze van de Russische show zegt men: "Het is weer eens iets anders dan Zuidamerikaans. We pro beren te doen wat een ander niet doet. Er is maar één andere band in Neder land die gelijk met en onafhankelijk van ons met een Russische show is ge komen". Kwalitatief mag Rijnmond er ook zijn. Op het wereldmuziekconcours in Kerkrade werd in 1970 een negende prijs behaald, terwijl men in 1974 als derde op de wereldranglijst uit de bus kwam. Een eerste prijs werd toen be haald op het onderdeel marswedstrij den Het wereldmuziekconcours is een concours dat eenmaal in de vier jaar gedurende vier weken in Kerkrade wordt georganiseerd. In 1974 namen honderdtwintig corpsen deel uit Europa en Noord-Amerika. "De belangstelling van onze band is< bijzonder goed", aldus voorzitter Van Aalten "uiteraard kunnen we altijd nog leden gebruiken. Bij de jeugd vooral blazers. Ze krijgen hun instru mentarium en coostuums gratis en mogen binnen een jaar meedoen. We vragen alleen hun volledige inzet". Het costuum is uitgevoerd in dezelfde kleu ren als de senioren. Ze dragen geen hoofddeksel, omdat dat bjj jongeren nog wel eens op bezwaren stuit. "De jongens zijn ontzettend enthousiast", vertelt secretaris Hans Poot. Wie lid wil worden van de Rijnmond band kan contact opnemen voor de senioren met Y.J. Ferwerda, Ernst Casimirstraat 78, Vlaardingen, tel. 354505 en voor de junioren met J. Poot, Louise de Colignystraat 29, tel. 267610. Het maandelijks lid maatschapsgeld bedraagt respectie velijk tien en vijf gulden. De Rijnmondband staat nog voor een druk seizoen. 15 mei: Axel, 27 mei: Klaroen 1967 in Heemskerk, 7 juni: Beesd (Gelderland), 12 juni: Vlaardin gen, 19 juni: Kampen, 28 augustus: Schoonebeek, 4 en 5 september: Rouen (Frankrijk), 6 november: Tap- tale Leiden en van 12 tot 14 november Londen. Op dit laatste optreden nog uitgebreid terug van- WÊBBM mmm wege het unieke karakter hiervan. 22 m De junioren hoeven de komende maan- kerk den ook niet stil te zitten. 8 mei: Slie- drecht, 15 mei: Spaland en Harg, Het optreden tijdens de Braderie viel bij de Rijnmondband duidelijk in de smaak. "Ontzettend leuk optreden. Gezellig. Het was vreselijk leuk om te doen", aldus de tamboer-maitre. GROOT JUIZENDj enige bank in Nederland hij gekoppeld is aan het rende- -en geïndexeerde reke- ment van de laatst uitgegeven 3 ning die de voordelen van langlopende staatsleningen, sparen en beleggen De rente varieert per maand, combineert: de Obli-^*^i Het percentage - dat dus niet gaticrcnte-rekening. door de bank zelf wordt Voordeel 1: F? rW-ï!? - ligt in de prak- Ruimevri.eopname mm f g\ tljk all,JLd hoger dan b,J r Elke maandkuntu fc!()Z spaarrekeningen met zelfs -n langere opzegtermijn. Vóór mei bedraagt de rente bijvoorbeeld S'/fZ. >- f 1000,-vrij opnei Voor de aankoop effekten en onroerend goed kunt u zelfs beschikken. Overigens geldt te opzegtermijn van 3 maanden Ook als u (nog) geen cliënt volledige saldo bent van Bank Mees Hope kunt n Obligatierente-rekening openen en daar dan per giro geld op laten storten. Wilt u meer V raag de.spcciale folder. Een voordeel van een spaar rekening is dat u doorgaans snel over geld kunt beschikken. Het leuke van beleggen is weer dat u over het algemeen meer rente ontvangt. Mees Hope heeft als Voordeel 2: En toch hoge De rente op een Obligaticrente- rekening is geïndexeerd. Doordat Obligatierente-rekening: de ideale combinatie van sparen en beleggen. BANK MEES HOPE NV Schiedam, Nieuwe Haven 133/hoek B.K.Iaan, tel. 010-34 02 22 Vlaardingen, Schiedam se weg 53, tel. 010-34 02 22 SCHIEDAM - Schiedam is een stad met een ruime pophistorie. Dat bleek op Koninginnedag weer eens tijdens het elf uur durende openlucht popfestival in de Plantage. Zeven meest Schie- damse popgroepen zorgden voor een sfeertje waarvan de bekende disc-jokey Martin Green na af loop zei dat het voor hem een stimulans betekende in het volgend seizoen op popgebied weer actief te worden. De grote verrassing van afgelopen vrijdag zat pal aan het begin van het programma toen nog slechts een klein aantal mensen naar de Plan tage was gekomen. De viermans formatie Alveo bracht muziek van zeer goede kwaliteit onder leiding van componist Peter van Kluyven. Tijdens het popfestival, georganiseerd door een twintigtal bezoekers van De Tempel en in recordtijd uit de grond gestampt, traden ook de groepen Lizzy Bee, Peter Hollestelle en The Flag, Kantjil, Shape of Things, August en Summerbreeze op. Wat de topper van het festival had moeten zijn, Peter Hol lestelle en The Flag, werd een teleur stelling: Alveo maar ook August auto-truckverh uur Walenburghof17 tel.(010)656400 (Sn speelden The Flag er zondermeer uit. Alveo bestaat tweeënhalf jaar en heeft in grote stilte aan een repertoire ge werkt dat onmiskenbaar het Alveo- stempel draagt. De groep bestaat uit Paul Schaeffer (electrische gitaar en zang), Hans Bosboom, (slagwerk en percussie), Rino Bermat. (basgitaar) en Peter van Kluyven (sopraansax, fluit, vibrafoon, toetsen en electrische gitaar). Achter de schermen wordt een organist ingewerkt die over een half jaar de gelederen komt versterken. Alveo heeft in een clubhuis aan de Lange Haven geoefend onder de naam Nosmo King en heeft tegenwoordig een bijgebouwtje op een boerenerf in Rockanje. GESLAAGD Het publiek reageerde over het alge meen enthousiast op het festival. Ook disc-jockey Martin Green en mede organisator Leo v.d. Hoeven waren tevreden. Martin: „Het blijkt dat er wel een markt voor dit soort evene menten is. „Leo: „Optimaal! Gewoon geslaagd. En het ziet ernaar uit dat we ook financieel quitte spelen." Lof voor de organisatoren die dit festival op een zo korte termijn heb ben georganiseerd. En gelukkig voor hen zorgde het traditionele Oranje zonnetje ervoor dat het popminnend publiek naar de Plantage kwam. ïn totaal zyn er meer dan duizend bezoe- 'kers geweest, terwijl er 's middags momenten waren dat er zo'n zeshon derd bezoekers waren, waaronder ook oudere Schiedammers. Een goed festival dus dat smaakt naar meer, maar dan wel met een geluidsinstallatie die meer „power" heeft. Om half drie 's nachts zat het erop voor de organisa toren. Omdat de VROM geen bezems gratis ter beschikking kon stellen, had den ze zelf maar bezems uit De Tem pel gehaald en het terrein aangeveegd. SCHIEDAM Wethouder Chris Zijdeveld van Stadsontwikkeling en Milieuzaken is helemaal niet van plan renovatie door te druk ken. Hij deelt dit mede naar aan leiding van de harde opstelling die de actiegroep Sint Jozef die tegen renovatie is, inneemt. Wel vindt hij het redelijk dat er proef woningen worden gerealiseerd in Schiedam West. „De conclusie niet doorgaan moet dan nog mo gelijk zijn", aldus de wethouder. Zoals bekend wil Sint Jozef tweehon derddertien van haar woningen in Schiedam West renoveren. De uit zes tien bewoners bestaande actiegroep Sint Jozef is hier fel tegen gekant De groep wijst erop, dat het merendeel van de bewoners haar mening deelt, omdat het complex waarom het gaat, al tien jaar geleden is gerenoveerd. De belangrijkste reden, waarom men tegen is, is het feit dat de meeste mensen vreselijk veel aan hun woningen ver bouwd hebben. Ook de forse huurver hoging na renovatie schrikt een aantal bewoners af Gesprek Douwe Zeeman en Ineke van Rasteren van de actiegroep hadden op 5 april een gesprek met de wethouders Zijde veld en Van der Wilk. De conclusies die zij uit dat gesprek trokken - zoals weergegeven in de Havenloods van 14 april - zijn volgens Zijdeveld onjuist. Van Rasteren en Zeeman hielden aan dat gesprek een nare smaak in hun mond over, omdat volgens hen zowel Sint Jozef als de gemeente renovatie wil doorzetten. Zijdeveld: „De actiegroep was bang r kaalslagrenovatie. Dat is renova- waarbij de woning wordt leegge haald. Alles gaat eruit wat er inzit en wordt vervangen door een renovatie pakket. Zo is dat ook hier in de stad gebeurd. Voor sommige mensen in de Gorzen betekende renovatie destijds een verslechtering; Het was de eerste keer dat men aan de gang ging, maar zal geen enkel mens zeggen: dat st eruit. Als de woningbouwvereni ging dat zou doen, zouden we bij het Ministerie melden dat ze de aanvraag kritisch moet bekijken. Dan zouden wij persé niet meedoen". meente, Sint Jozef en de bewoners. Destijds oefende de gemeente een ster ke aandrang op Sint Jozef uit dit team te formeren om zo de bewoners bij de hele procedure te betrekken. Feitelijk is het zo, dat een renovatieproject een zaak van verhuurder en huurder is. „Je had als gemeente kunnen zeggen: ze zoeken het maar uit met de huur ders", aldus Zijdeveld. Het projectteam had evenwel als bedoeling de bewoners een zo gemakkelijk moge lijke ingang te geven: .Je hoopt dat het lukt de problemen in dat project team aan de orde te stellen. In het ge sprek met Van Rasteren en Zeeman heb ik dat proberen duidelijk te ma ken. Als je bezwaren hebt, probeer het dan in het projectteam". Kaalslagrenovatie Zijdeveld: „Wij als gemeente zijn van mening dat renovatie als kaalslagreno vatie niet de juiste is. Je moet per wo ning een planning maken. Je moei niet werken met een standaardbestek dat in elke woning geduwd wordt. Als je per woning de technische gebreken hebt vastgesteld, dan kun je discus siëren wat wel of niet gewenst is. Dan kun je de bewoners een keuze geven uit een aantal pakketten". Zijdeveld is er een voorstander van gebruik te maken van een regeling van het Ministerie waarbij proefwoningen kunnen worden gerealiseerd. „Nie mand weet precies wat renovatie is", aldus Zijdeveld, ,je kunt het beste oordelen aan de hand van proefwonin gen. Dan heb je een voorbeeld. Je moet een aantal proefwoningen, bij voorbeeld zes, gedurende een aantal weken zo open mogelijk houden ter bezichtiging. En daarbij moet je de mogelijkheden aangeven wat er even tueel gewijzigd kan worden. Als men dan renovatie wil, moet de conclusie niet doorgaan mogelijk zijn. Wij zijn helemaal niet van plan renovatie door te drukken". Wordt er wel gerenoveerd, dan is Zij develd een voorstander van een aan pak per woning. „Dat is onze mening" zegt hij, „maar formeel gaat het om de mening van Sint Jozef. Wjj hebben het volste vertrouwen dat die mening bij Sint Jozef post zal vatten". Decorbouw De aanduiding „decorbouw" voor door bewoners aangebrachte verbete ringen is bij de actiegroep volgens Zij develd verkeerd overgekomen. „Veel mensen doen veel in hun huis", legt Zijdeveld uit. „In vele gevallen leidt dit tot een indrukwekkende kwali teitsverbetering- Ontzettend veel men sen zijn in staat hun woning ingrijpend te verbeteren. Dat kan ik ook afleiden uit een vergelijking van kwaliteitskaar- ten van jaren terug en nu. Maar sommi gen zetten een decor neer. Iets dat rot en vochtig is, wordt daarbij weggetim- merd en aan het oog onttrokken. Je moet daar wel mee uitkijken, heb ik gezegd. Het is niet altijd zo dat wat mensen aan hun woning doen, echte verbeteringen zijn. Maar nogmaals: een aantal verbeteringen zijn echt heel goed" Er ligt een wetsontwerp klaar, waarbij huurders kunnen worden gedwongen bepudlde verbeteringen toe te staan. Inmiddels is de term „gedoogplicht" hiervoor bedacht. Wat vindt de wethouder hiervan Zijdeveld: „De bedoeling is dat er zo redelijk mogelijke dingen gaan gebeu ren. Het wetsontwerp slaat op situaties waarin het duidelijk is dat verbeterin gen mogelijk en gewenst zijn. Het slaat niet op een situatie waarin door de beheerder onredelijke voorstellen worden gedaan. Het is niet de bedoe ling van het Ministerie dat er koste van wat het kost gerenoveerd wordt". DICK VAN DER LUGT Projectteam Voor het renovatieproject is een zoge heten projectteam samengesteld. Hier in zitten vertegenwoordigers van de ge in, Frankendaal 123. R Ref. BH7/SOS MEE PROFITEREN van uw 18-jarige CONSUMENTEN INKCOPBEMIDDELINGSVERENI- GING en de daardoor te verkrijgen HOGE KORTINGEN op alle mogelijke aankopen. Zend mij ter informatie uw Adres Woonplaats (portvrije open enveloppe of briefkaart a Machtiging 1130, Rotterdam). Enige kortingspercentages op kleure geluidsapparatuur, 22 pet. op vloerb gordijnstoffen, 20 pet. op matrassei eet slaapkamermeubelen, 30 pet. droog/kookapparatuur, 25 pet. op w op zonwering, 22 pet. op cassettes, 30 pet. op koffie, 40 pet. op haarla Algemene li reniging in voordeelaanbiedingen, M, Rotterdam-West 3007, tel. 010 die volgens een ideaal rouleersysteem gaan werken. de ene dag van 8.00 - 12.15 uur de andere dag van 13.00 - 20.30 uur om de andere week ook zondagsdienst 13.00 - 20.30 uur. U wordt verzocht uw sollicitatie te richten aan de afdeling personeelszaken van Rietveld boutiques Stolwijkstraat 82, postbus 9140, Rotterdam' telefoon (010) 82 35 44. ZELFVERHUIZER GOEDKOOP! De zelfverhuizer is ew» vernuiswagen die wij voor uw deur plaatsen wan- dat wenst. Ruimte volofi Geen pakkisten 10 x 2,5 ^er, w,ant u beginl Aan alles is gedacht o.a. steekwagen 11 - -viesladen - planten- 25 pakdekens opbergruimte - lage laadvloer (40 cm dus tillen haast overbodig) 220 V ver lichting. Is alles ingeladen, dan zorgen wij dat de zelfverhuizer voor uw nieu we woning wordt geplaatst, 't Be spaart u honderden guldens. Prijzen f 280,- KLEINEK00RT-P00T DAADE D.V. NIEUW MATHENESSERSTRAAT 32B - SCHIEDAM - TELEFOON 010-269435.' jjKÊKÊÊÊÊÊUÊi diakonessenhuis Hel Diakonessenhuis- Relaja in Dordrecht, gelegen aan de rijksweg Rotterdam- Breda, is een modern uitgerust ziekenhuis met een capaciteit van 476 bedden. Het kompiex omvat zes verpleega/delingen een psychiatrische kliniek, een centrum voor haemodialyse, een polikliniek met traumatologische functie, een kiinisch-chemisch- en isotopenlaboratorium, een verpleegkundige opleiding en een personeeisfiat voor 190 intern gehuisveste leerling- verpleegkundigen. De medische stal bestaat uit plm. 40 specialisten. Het ziekenhuis heeft ruim 700 medewerkers dienst. GEDIPLOMEERD RONTGENUBORANT (E) De diensten worden in onderling overleg geregeld. Een full-time dienstverband is noodzakelijk. Tevens is er in ons ziekenhuis plaatsing mogelijk van een LEERLINGRONTGEKLABORANT(E) die wij de mogelijkheid bieden tot het volgen van de opleiding tot röntgenlaborant(e). Kandidaten voor deze funktie dienen de leeftijd van 18 jaar bereikt te hebben en in het bezit te zijn van tenminste een Havo-diploma met wiskun- depakket, daar dit noodzakelijk is voor het volgen van de theoretische opleiding. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd Personeelszaken van ons ziekenhuis. Postbus 444 te Dordrecht.

De Havenloods | 1976 | | pagina 2