HAVENLOODS Geen ongelukken meer na instelling ouderwacht "•>«<*•1895 79, Historische Jaarmarkt met muziek geopend im, editie p SCHIEDAM Automobilisten werken mee 'Bieter met Max' nubijFutura naasthet komplete GRUNDIG assortiment óókAKAl en MARANTZ Drinkwaterleidingen worden doorgespuid «,elko°l SLAAPKAMERS HEMELVAARTSDAG HAVENLOODS Open huis in stadskwekerij koopavond Ruime inspraak bij herbestratingsplan j Meubelfabriek H Oisterwijk 'DONDERDAG 20 ME11976 25e JAARGANG N0.39 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170. Verschijnt op woensdag en donderdag in ROTTERDAM (rechter maasoever), SCHIEDAM, VLAARDINGEN, MAASSLUIS, HOEK VAN HOLLAND, KRIMPENERWAARD, CAPELLE- EN NIEUWERKERK A/D IJSSEL, BLEISWIJK, BERGSCHENHOEK EN BERKEL RODENRIJS TOTALE OPLAAG 270.000 VLAARDINGEN - Hoogstraat 122 010- 352911' KRIMPEN A/D IJSSEL - Veld en Beemd 25 01807-16899. SCHIEDAM Drie jaar geleden deed voor het eerst de ouderwacht zijn intrede in Schiedam. Zes moeders van leerlingen van de Kohn- stammschool besloten na een ongeluk op het zebrapad, waarbij een schoolkind werd aangereden, het heft in eigen handen te nemen en onofficieel als ouderwacht kinderen bij het oversteken te helpen. Acht maanden later, na het bezetten van het zebrapad, werd de eer ste Schiedamse ouderwacht officieel ingesteld. In februari van dit jaar volgde de Sint Bernardusschool aan de Bosboomlaan. Hier helpen ouders kinderen bij het oversteken van de Burg.Knappertlaan. Met een aantal ouders van de Kohnstamm-ouderwacht hadden wij onlangs een gesprek. "Op de Lorentzlaan werd een school kind op het zebrapad aangereden. Daar waren wij vreselijk van geschrokken", vertelt Marina Hendriks coördinator van de ouderwacht. Er werd officieus een ouderwacht ingesteld van zes moeders die bij het aan- en uitgaan van de school op de zebrapaden rond het Lorentzplein dienst deden. "De ouders en de kinderen vonden het aanvanke lijk wel gek", aldus Marina Hendriks. Op 10 mei 1974, acht maanden na dat onofficiële begin volgde een actie waarbij de zebrapaden gedurende korte tijd werden bezet gehouden. De actie kreeg destijds veel aandacht van de pers, terwijl ook de radio aanwezig was. De ouders eisten een betere be veiliging van het kruispunt voor de Kohnstaamschool ondermeer een ver- keerslichtinstalatie, een betere politie controle op de maximum snelheid en het officieel erkennen van de ouder wacht. Tijdens de bezetting greep, de politie niet in, terwijl ook de automobilisten op één na coulant reageerden. Van de opbrengst kunnen een aantal inwoners uit de Gemeente Schie dam een vakantiereis aangeboden krijgen. (Het aantal is afhankelijk, van de opbrengst). Tevens kunnen er één of meerdere Rheumapatieten een 3-weekse gratis kuurreis naar Badgastein in Oostenrijk maken. Enkele dagen voor de datum van inzameling is er huis aan huis een gele plastic zak verspreid, waarop de dag wordt vermeld dat deze bui ten gezet moet worden. De zak dient gevuld te worden met kleding en/of huishoud textiel. De inhoud wordt gesorteerd op draagbare kleding en vodden. Meent 129. SCHIEDAM - Het Waterleidingbedrijf van de Gem. Technische Bedrijven Schie dam begint deze week weer met het door-spuien van de drinkwaterleidingen, zoals dat elk jaar gebeurt vóór het begin van de zomer. Dit wordt gedaan om zo veel mogelijk roestdeeltjes te verwijderen uit het leidingnet dat voor een deel be staat uit gietijzeren of stalen buizen, waarin onvermijdelijk roestvorming plaats vindt. In de wintermaanden, met een vrij laag waterverbruik, blijven de roestdeeltjes aan de buiswand zitten. Doch in het voorjaar en vooral in de zomermaanden wordt veel meer water verbruikt, zodat uit dezelfde buizen meer water stroomt. Door de hogere snelheid van het stromende water raken de roestdeeltjes los van de wand, worden door het water meegevoerd en komen via de kranen bij de af nemers. Roest in het drinkwater is niet schade lijk voor de gezondheid, maar het roestwater ziet er wel onsmakelijk uit. En voor de huisvrouw is roestwater in de wasmachine bijzonder onaange naam. Dit willen de Technische Be drijven nu zoveel mogelijk voorkomen met het spuien van de leidingen. Het systeem is om in de hoofdleidin gen de snelheid van het stromende wa ter kunstmatig te verhogen. Daarom worden langs de straten de hoofdkra nen opengezet waar het water dan met grote kracht uit spuit. De roestdeeltjes •worden losgescheurd van de leiding- wanden, doch komen dan niet meer bij de afnemers uit de kranen, maar stro men direct de riolen in. Bij dit spuien Wordt in de omgeving van de open staande hoofdkranen de druk van het water enigszins lager. Om dit ongerief weer zoveel mogelijk te beperken, heeft dit spuien plaats in de avonduren op werkdagen; een tijd waarin over het algemeen voor het huishouden minder water wordt gebruikt. Dit spuien heeft plaats in alle delen van de stad; ook in de nieuwe wijken waar de waterleidingbuizen meest van kunststof zijn. De mogelijkheid be staat namelijk, dat ook in nieuwe buizen roestdeeltjes zitten, afkomstig van oude ijzeren leidingen. Daar dit spuien tussen het gewone werk door moet gebeuren, is het ondoenlijk voor de Tech. Bedrijven om vooruit vast te stellen (en bekend te maken) waar pre cies en op welk tijdstip gespuid zal worden. Als men nu merkt dat de druk van het water lager is dan normaal, terwijl in de buurt het water rijkelijk de riolen instroomt, dan weet men dus waar dit aan te wijten is. wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonza- len industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam. Tel.010-12.64.61. De actie had succes. Er kwamen knipperlichten, boogpalen met ver lichting over de zebrapaden, koehek ken, terwijl later de vluchtheuvels werden verbreed. De ouderwacht werd officieel erkend. Alle ouders kregen poncho's een zogeheten spiegelei en later oranje jassen. Tijdens het kwatier dat ze dienst doen zijn ze onderge bracht in een verzekering die de politie heeft afgesloten. Marina Hendriks: "Nadien zijn er geen ongelukken meer gebeurd met schoolkinderen. Die in structie gebeurt wel goed. Ik vind echt wel datje die nodig hebt. "Het was wel griezelig in het begin", vertelt één van de ouders. "Je voelt je verantwoordelijk voor de kinderen. De eerste keer heb je drempelvrees. Je bent een beetje onzeker. Bij mij ge beurde het dat een lollige chauffeur hard kwam aanrijden en vlak voor de zebra op zijn rem trapte", Sporadisch gebeurt het dat een fietser of bromfiet ser doorrijdt. Doet een automobilist dit, dan wordt zijn kentekennummer met een krijtje, dat de ouders altijd op zak hebben, genoteerd en krijgen een waarschuwing van de politie. "Wij krij- grn ontzettend veel medewerking van de buschauffeurs", aldus mevrouw De Wolf. "Ook automobilisten stoppen spontaan. Het moet gewoon groeien.. Onlangs heeft de ouderwacht subsidie aangevraagd bij het Ministerie van CRM. Daar heeft men de ouderwacht de raad gegeven dit via het college van Burgemeester en Wethouders te doen. Deze subsidie moet dienen om maan delijkse bijdrage van één gulden over bodig te maken. Hiermede worden na melijk stencilwerk en telefoontjes be taald die nodig zijn om iedere dag weer vijfmaal een ouder op elk zebrapad te krijgen. De ouderwacht bestaat uit Reconstructie Zwaluwen laan SCHIEDAM In de maanden mei t/m augustus van dit jaar zullen werkzaam heden worden uitgevoerd i.v.m. de re constructie van de Zwaluwenlaan, het gedeelte tussen de Churchillweg en de Meeuwensingel. De reconstructie omvat in hoofdzaak de aanleg van, 2 rijbanen van 4,50 m. gescheiden door een middenberm van 5 m. alsmede aan beide zijden vrijlig- gende voet- en fietspaden. De beide rij banen zullen in asfaltverharding wor den uitgevoerd. In verband met de werkzaamheden zal het noodzakkelijk zijn tijdelijke ver keersmaatregelen in te stellen, tenein de een goede voortgang van het werk mogelijk te maken. Omleidingen zullen d.m.v. borden worden aangegeven. De duur van de uitvoering van het gehele werk is ongeveer 15 weken. VLAARDINGEN - De duiven van de pv Keer Weer vlogen voor de tweede maal van St. Quentin (242 km). De lossing van de deelnemende 389 duiven vond plaats om 7 uur bij westenwind en de eerste duif was te rug om 9.45 .34; de laatste om 10.00.39. zal de op donderdag 27 mei maar op vrijdag 28 mei verschijnen. HAARIMPORT BROERSVELD 169 SCHIEDAM Telefoon 26.82.89 twintig ouders en vergadert eenmaal per maand. De ouders van de oudste kleuters die dit jaar naar de 'grote school' gaan, kregen onlangs een sten cil waarin ze worden opgeroepen de ouderwacht te komen verstreken..In de eerste klas van de Kohnstamm- school leren de leerlingen van de ou derwacht hoe ze moeten oversteken, Ze oefenen in de klas, op het school plein en op het zebrapad. Verbetering "Je zou op al die drukke punten ou- derderwachten moet hebben", stelt Marina Hendriks vast. "Maar het beste zou zijn stoplichten. We hebben er destijds lang over zitten praten met verkeersdeskundigen. Dat lag volgens hen moeilijk door die kleine straatjes (bedoeld worden de Celsiusstraat en de Van Swindenstraat, red.) en de inten siteit van het verkeer. Het kruispunt is nu doelmatig verbeterd. De automobi listen vliegen veel minder uit de bocht. Het is echt verbeterd De vluchtheuvel verbreding is het allerbeste dat ze ge daan hebben. Op het moment dat wij er staan, gaat het redelijk. Het Kruis punt is optimaal beveiligd op het mo ment dat de ouderwacht op de zebra staat". Geen ongelukken meer dankzij ouderwacht SCHIEDAM De hoofdafdeling Plant- soenwerken van de dienst voor Ge meentewerken Schiedam houdt, even als in de voorgaande jaren is gedaan, weer "Open huis" in de stadskwekerij aan de Fokkerstraat 550, dat is op hst. Industrieterrein "onder de hoogspan ningskabels". Dat gebeurt op zaterdag 22 mei van 10.00 uur tot 17.00 uur en op zondag 23 mei van 12.00 uur tot 17.00 uur. Op deze dagen wordt tevens voorlich ting gegeven over de boomverzorging en, met medewerking van de Kon. Ne derlandse Mij voor Tuinbouw en Plant kunde afd. Schiedam, over gevel- er balkonversiering. In de kwekerij staan rond 60.000 perkplanten in tal van soorten gereed om direct na deze kijkdagen, op maandag 24 mei in de stad te worden uitgezet. En de kassen staan vol met kamerplanten, die gebruikt worden om de gemeentelijke gebouwen en de o- penbare scholen te versieren. De stads kwekerij is dat weekeinde dus op haar mooist. In 1975 hebben tijdens het "open huis" rond de 1.500 plantenlief hebbers een bezoek gebracht aan de kwekerij en dit aantal mag ook dit jaar weer verwacht worden Ongeveer 1.200 schoolkinderen uit de 4e en 5e klassen van de basisscholen hebben in de afgelopen weken in klas- severband een bezoek gebracht aan de kwekerij. SCHIEDAM - In verband met Hemel vaartsdag hebben B. en W. besloten de wekelijkse koopavond te verschuiven van donderdag 27 mei naar vrijdag 28 mei 1976. De gemeentesecretarie afde ling eveneens naar vrijdag 28 mei, van 17 tot 19 uur, doch uitsluitend voor zaken betreffende paspoorten. SCHIEDAM Aanstaande zaterdag 22 mei om tien uur opent ir. B. Wilton, lid der directie van Wilton Fijenoord, de historische Jaarmarkt op het stadserf (parkeerterrein Stadskantoor). Hieraan gaat een op tocht vooraf, waarin Cinderella, één van Nederlands beste majorette corpsen, uit Den Haag en de Jeugd Rijnmondband uit Schiedam mee lopen. De openingsstoet vertrekt vanaf het Zoldertheater De Teerstoof in de Nieuwstraat en volgt de route Korte Kerkstraat, Hoogstraat, Broers- veld, Lange Kerkstraat, Broersvest, Emmaplein, Huis te Riviereweg. Bij de grote, groene hekken van de voormalige brandweerkazerne aan de Huis te Riviereweg vindt de openingsceremonie plaats. Hoe één en Wider precies in zijn werk zal gaan is vooralsnog een verrassing. De majorette-showgroep „Cinderella" bestaat uit eén veertigtal meisjes in de leeftijd van veertien tot ongeveer twee ëntwintig. De groep werd in 1967 opgericht en behaalde in de loop der jaren een fors aantal successen, waar onder het kampioenschap van Duinker ken, Rotterdam, Rijswijk, St. Gilles (België), Chalon sur Saóne (Frankrijk) en Cambrai (Frankrijk). Drie'achter- SCHIEDAM De bewoners van Newtonplein, Newtonstraat, Pascalstraat en Buijs Ballotsingel hebben onlangs een informatiekrant in de bus gekregen waarin staat wat de gemeente van plan is met deze straten en het plantsoen Newtonplein. Deze zullen een opknapbeurt krijgen waarvoor de gemeente in samenwer king met de bewoners en de bewonersvereniging Schiedam-oost een herbe stratingsplan zal maken. Het beleid van het gemeentebestuur is erop gericht de leefbaarheid in de bedoelde straten te verbeteren door wonen, spelen, wandelen en naar school gaan centraal te laten staan. De auto zal zich moeten aanpassen, maar het is niet de bedoeling het aantal par keerplaatsen te verminderen. Door op een andere manier te parkeren blijkt; het in tegendeel mogelijk om het aan tal parkeerplaatsen te vergroten. Bij de informatiekrant is een vragen lijst gevoegd, waarin van de bewoners een aantal gegevens wordt gevraagd. Ook kan men zich opgeven om in een werkgroep actief mee te werken aan het tot standkomen van het inrich tingsplan. Aan de hand van de ver gaarde informatie uit de vragenlijs ten worden door de werkgroep nadere voorstellen uitgewerkt voor het inrich tingsplan. De eerste werkbespreking vond inmiddels plaats op dinsdag 18 mei. De voorstellen van de werkgroep worden besproken tijdens een infor matiebijeenkomst begin juni. Opmer kingen en suggesties die tijdens deze bijeenkomst worden gemaakt, zullen door de gemeente in overleg met de werkgroep verwerkt worden in een de finitief plan. Voordat met de uitvoe ring zal worden gestart, krijgen de be woners ongeveer twee weken ervoor het definitieve plan toegestuurd. De mogelijkheid bestaat dan nog om kleine wijzigingen in de directe om geving van de woning aan te brengen, mits deze wijzigingen niet strijdig zijn met de hoofdlijnen van het ontwerp. eenvolgende jaren werd een eerste prjjs behaald in het Majorette-Concours in Rijswijk, waardoor de groep in het be zit kwam van de wisselbeker. Vorig jaar werd daar de Zilveren Haan aan toegevoegd ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de VARA. Cinderella heeft een vijftal verschillen de uniformen en zal in Schiedam in Mexicaanse kleding optreden. De groep treedt behalve in optochten en bij openingen ook in zalen op met als specialiteit Black-Light en Scrobosco- pische effecten. De Jeugd Rijnmondband bestaat uit ongeveer vijfendertig jongens in de leeftijd van tien tot zeventien jaar. De band werd al in 1938 opgericht onder de naam Jong Harmonie en heet sinds 1966 Jeugd Rijnmondband. Tijdens concoursen in Schiedam, Delft, Mê^ demblik en Oud Beijerland werden verschillende malen eerste prijzen behaald, alsmede defileeren tamboer- maitreprijzen. Het instrumentarium bestaat uit drie verschillende soorten trompetten, trommels, overslagdrum en bekkens. Ook wordt gebruik gemaakt van Zuidamerikaanse begelei dingsinstrumenten. De uniformen die gedragen worden, zijn in dezelfde kleu ren uitgevoerd als de senioren met uit zondering van het hoofddeksel dat niet door de jongeren wordt gedragen. De Jeugd Rijnmondband treedt op 22 mei ook nog in Rotterdam op. Tijdens de opening van de Coolsingel, op 27 mei doet het mee aan een concours in Heemskerk en op 12 juni is het weer te zien in Schiedam. Naar eerst ofriangs is bekend geworden zal de trekking van de Jaarmarktloterij worden verricht door Hans van der Wilk, wethouder voor Communicatie, Wijk- en Jeugdzaken. Die zal plaats vinden op het Jaarmarktterrein om vier uur. Prijzen in de loterij zijn een droogtrommel, Tadio-cassetterecorder en een autostofzuiger. PROGRAMMA: 9.30-10.30 uur openingsceremonie met de majorette-showgroep: „Cinde rella" uit Den Haag en de Jeugd Rijnmondband: 11-12 uur folkgrcuip South-Bound: 12 uur optreden van de clown Jojo: 1314 uur folkgroup Snierken: 14.30 uur clown Jojo: 15-16. uur Swami Singh's Magic Show: 16 uur trekking Jaarmarktloterij: 16- 16.30 uur Russische show Rijnmond band: 17 uur clown Jojo. Super aanbieding f Zuiver Scheerwol Hoogpool, kilo's echt puur wol zeer l zware foamrug echte prijs 269,— Velours Doree I 120 breed, prachtige Velours met ingeperste lelie in de kleurep rood, goud, bruin, groen en fraise f 49,90 ^aaJ\\eenv deze* Keukentapijt Nergens voordeliger 200 breed geen 39,zeer speciale partij HUP-"J*' 29,90 Iden Donzen Dekbedden 135 x 200 halfdons normaal 139, alleen deze week l/AA Rotterdam-Zuid: Bloemfonteinstraat 14-20 Barendrecht: Dorpsstraat 47 Hoogvliet: Wilhelm Teilplaats 29-31 r Krimpen a/d IJssel: Stad en Landschap 33-35 Rotterdam-West: Schiedamseweg 61 \\em^va'a tafels stoelen *TV-kasten bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Toonzaal: Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 116 (langs het water) tel. 01891-4670. Ma t/m za 9-18 uur. Vrijdagavond tot 21 uur. Uw kopje koffie staat klaar.

De Havenloods | 1976 | | pagina 1