„Rotterdam heeft investeerders hard nodig om catastrofe te voorkomen!" CDA jongeren willen permanente inrichting WE5IMN5M ESrunbtt Eén is te weinig twee is teveel MR. J.R.H. VAN SCHAIK: termeulen Veerplein/Sfeerplein niet met weekmarkt termeulen termeulen "\69 m m MASSIEF EIKEN MEUBELEN ■MMlBlilflGI termeulen In hoeverre worden unieke troeven waarover ons land momenteel beschikt, be nut tot opwekking van nieuwe economische kracht, tot nieuwe investeringen en verbetering van de werkegelegenheid? Nederland beschikt over die troeven in de vorm van aardgas, wereldconcerns en de haven Rotterdam! Mr. J.R.H. van Schaik, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam vroeg zich dit af tijdens een bijeenkomst van de Havenvereniging, waar hij privé sprak over de economische groei van het Waterweggebied. Een economische groei, die de oud-president-directeur van de Shell ziet, als een Absolute voorwaarde om een werkloosheidscatastrofe te voorkomen. Het verbe teren van het investeringsklimaat, met name in het waterweggebied, acht hij in dit verband noodzakelijk. De heer Van Schaik denkt daarbij aan het opschorten of terugnemen van de heffingen op nieuwe investeringen en een normenbeleid t#n aanzien van de milieuwetgeving. Dubbelbreed voor de halve prijs! Voor nog geen 10 gulden per meter koopt u nu deze leuke overgordijnstof van viscose/ nylon (90/10). Dankzij de stofbreedte (250 cm) ideaal voor het maken van kamer- hoge gordijnen of bedspreien. In groen, geel, bruin en paars. Nu voor de halve prijs. van f 19,98 voor De onzekerheid over wat milieu technisch redelijk en toelaatbaar is, leidt volgens de KvK-voorzit- ter tot jarenlang touwtrekken tus sen investeerder en overheid. „Totdat de kosten zodanig geste gen zijn dat van de geplande in vestering moet worden afgezien. De hele lange, geldverslindende procedure is dan voor niets ge weest en het imago van Rotter dam en Rijnmond als vestigings plaats is geschaad." Mr. van Schaik ziet het opstellen van mi- leiunormen als een duidelijke taak van de nationale overheid. CONCURRENTIE Mr. J.R.H. van Schaik. markt te voorkomen, wordt het investeren door het bedrijfsleven als een noodzaak gezien. Hiertoe dient de wet „Selectieve Investe- rings Regeling" te worden herzien of aangepast. „Het is immers te dwaas dat in het Rijnmondgebied,. waar nieuwe investeringen brood nodig zijn, de ondernemers nog een extra „boete" opgelegd krij gen. Een heffing die de concur rentiepositie van Rotterdam voor al ten opzichte van "het buitenland verslechtert." Over de door de nationale over heid toegepaste strategie rezen tij- dens de bijeenkomst van de Havenvereniging Rotterdam ook andere vragen. De heer Van Schaik: „Is het Nationaal econo misch verdedigbaar zoveel aan dacht en middelen te concentre ren op de zwakke regio's, zwakke bedrijfstakken en zwakke bedrij ven? De concentratie-, spreidings-, of andere doelstellingen dip hier achter zitten kunnen acceptabel zijn en ook succesvol, maar dit soort ingrepen is zeer kostbaar en niet trefzeker, waar twijfel kan bestaan over de uiteindelijke over levingskansen, van de patiënten. Moet er tóch niet sanering kunnen plaatsvinden door natuurlijke se lectie in de markt, zelfs al leidt' dat incidenteel tot grotere werk loosheid?" SOCIAALBELEID Ook vroeg de heer Van Schaik zich af hoe lang de overheid met het nemen van steunmaatregelen (in 1975 bedroegen die 1000 mil joen gulden) kan doorgaan. Vol gens de voorzitter van de KvK, houdt de rendementsverslechte ring in de bedrijven nauw verband met het sociaal-economisch be leid, zoals dat al jaren wordt ge voerd. „Vrij plotseling wordt nu een sein gehoord tot verbetering van rendementen, maar in het be leid is nog niets veranderd. De mi nister van economische zaken is naar Amerika gereisd om daar de handel met Nederland te bevorde ren of misschien ook acquisitie te plegen. In dat geval begaf hjj zich op reis in de schaduw van de „ver- mogensaanwasdeling", die hem bij geruchte al vooruit was gereisd en in de wetenschap dat ook de bui tenlander, die in het waterwegge bied een fabriek wil bouwen, een speciale heffing (SIR) voor dit voorrecht moet betalen. He Amerikanen bekoorden lange tijd tot de voornaamste buiten landse investeerders in ons land, tezamen met West-Duitsland, En- Nederland kan niet zonder industrie, het is één van onze sterkste troeven (luchtfoto Dick Lemcke). geland en Frankrijk. Juist zij la ten het langzamerhand afweten. Dat niet omdat zij verrast zouden kunnen zijn door een maatregel als de vermogensaanwasdeling, want de denkbeelden van onze mi nister-president ten aanzien van medezeggenschap over investerin gen, afroming van superwinsten, waren al lange tijd geleden tot ge ïnteresseerde toehoorders buiten onze grenzen doorgedrongen. Maar verantwoordelijke investeer ders kunnen hun inzichten ook wijzigen zonder verrast te zijn." Mr. van Schaik- noemt het een hoogst ernstige zaak dat met na me buitenlandse investeerders hun belangstelling voor ons land begin nen te verliezen. Hij wijst er daar bij nadrukkelijk op dat Nederland sterk op de internationale handel is georiënteerd en daarvan voor een belangrijk deel afhankelijk is. TOLERANTE HAVEN De heer Van Schaik vroeg zich af nu de wacht en de macht van de Rotterdamse bestuurders is gewis seld, ook het optiek voor wat be treft de buitenlandse aspecten en internationale relaties, wat anders is geworden. „Schaadt dit ons eco nomisch herstel, al was het alleen maar in tempo?", is een vraag die gesteld wordt. „Worden de inter nationaal bruikbare troeven die ons land en ook wij in deze regio bezitten ten volle benut? De twij fels hangen meen ik niet alleen sa men met het opdrogen van nieu we investeringen, maar ook met het onder de omstandigheden nog al opvallende herstel in landen zo als de Verenigde Staten en Duits land. Waarom werkt de recessie toch dieper bij ons in?" Mr. van Schaik pleit voor een wer kelijk open haven, een haven die open is voor iedereen. „Het is wat Rotterdam als haven de laatste eeuw zo groot heeft gemaakt: vol strekte afwezigheid van politieke of andere discriminatie, wèl supe rieure dienstverlening aan elk schip dat daarvoor binnenkwam. Ik vraag me dan ook af: Zou dit beginsel, of moeten we zeggen, de ze formule van openheid en tole rantie niet weer opnieuw in ons nationale vaan kunnen worden ge schreven? Het opgeven van de nog toenemende gewoonte militant stelling te nemen in politieke pro blemen van andere landen zou voor Rotterdam en zijn haven geen ramp zyn. Ik meen te mogen zeggen: Integendeel." MARCO VAN MILAAN VLAARDINGEN De CDA-fractie in de jeugdgemeenteraad heeft zich beziggehouden met de situatie rond het Veerplein en de daarbij behorende parkeerproblemen. Wanneer men in termen van Veerplein/Sfeerplein denkt, volgens de CDA-jongeren, dan zal men het er over eens zijn dat dit heden niét het geval is. De huidige situatie is kaal, zoals elk parkeerterrein, Wat de sfeer in de stad nu niet bepaald bevordert. Tevens zal men in de gedachte van Veerplein/Sfeerplein ook het aangrenzende Weeshuis plein in de discussie moeten betrekken. Momenteel is ook dit plein een soort parkeerterrein. Door een weekmarkt op het Veerplein te situeren verandert er volgens hen niets aan de kaalheid van het plein, omdat de markt maar 2 halve dagen in de week gehouden kan worden. Tevens zal men dan de situatie van de parkeer problemen en bereikbaarheid van het centrum op zaterdag in ogenschouw moeten nemen. Dezelfde problemen gelden voor de kermis. Daarom pleiten de CDA jongeren voor een meer permanente inrichting. Daar bij denkt men aan: kleine dagwinkels, groenvoorzieningen, speelterrein voor kinderen, een cultureel minitheater, sierbestrating en goede verlichting. Par keerproblemen blijven hiermee ook onopgelost, maar een voordeel vinden zij is, dat liet plein dan eindelijk de no dige sfeer krijgt. Dm een veiliger wordt gedacht om de straat voor het winkelpand van Vroom Dreesman voor auto's te sluiten en als wandelge bied bij het Veerplein te voegen. Hun gedachten gaan er ook van uit om de straat aan de andere zijde van het Veerplein, tussen Kuipershof en Fran senstraat, ook bij het voetgangersge bied te voegen. Voordeel boven een totale uitstoting van de auto uit deze rijstraat is dat nu de bevoorrading van de winkels op het Liesveld normaal kan geschieden zonder over trottoirs te rijden Bij de „aankleding" van de randgebie den van dit plein zou men kunnen den ken aan een totale beluifeling van de reeds bestaande winkels aan dit plein om het winkelgenot bij slecht weer te verhogen. Ook zal men moeten bedenken of men op het terrein tussen Heemraadstraat en Weeshuisplein een aantal woningen •voor bijv. alleenstaanden kan bouwen rvoorjaars aanbieding Prachtig notenhout. Extra zwaar koperen uurwerk. Melodieuze bim-bnmslag Schnftelijke garantie. GARAGES De consequentie van de uitvoering van dit plan houdt in: het verlies van onge veer 230 parkeerplaatsen in de nabij heid van het centrum Hiervoor zal ver vangende parkeerruimte gezocht moe ten worden alvorens aan verandering van het Veerplein te beginnen. De ge dachten gaan uit naar een parkeerflat boven een parkeerterrein. Ook zal deze vervangende parkeergelegenheid in het centrum gezocht moeten worden. Hiervoor zou men bijv. kunnen denken aan een ruimte gelegen aan de Joubert- straat en naast het Liesveld viadukt. Op deze plaats staan 9 woonhuizen en een pand waarin een houthandel is ge vestigd, die dan gesloopt dienen te worden volgens de CDA jongeren. Ook zou een gedeelte van het naastgelegen parkeerterrein bebouwd worden. Verder denkt men aan parkeergarages bij de Markgraaflaan - Joubertstraat - het Liesveldviadukt. Een ander alter natief zou zijn om een parkeergarage onder het Veerplein te bouwen. Dit heeft als voordeel dat er geen huizen gesloopt hoeven te worden. Tenslotte zou er ook een parkeergarage kunnen, komen bij de Kornelis Speelmanstraat, de woningen die daar nog staan wor den in verband met bouwvalligheid ge sloopt. 'n liter lang met volle teugen genieten tijdens uw favoriete t.v.-programma's. Deze verchroomde isoleerkan houdt koud koud en warm warm. Nu voor een prijs die u zeker niet koud zajjaten. Slechts MAASSLUIS Eerst had de speel plaats van de openbare kleuterschool „De Wigwam" aan deBurg.Wesselink- straat maar één toegang. Dat vonden de ouders enkele jaren geleden één te weinig. Toen kwam er eeri tweede bij. Dat vindjn de ouders nu één te veel. DuS blijff er weer één over. Het lijkt wat cryptisch maar het is echt zo. Want de tweede uitgang is volgens ou ders en leerkrachten onveilig in ver band met het verkeer rond een in de nabijheid gelegen winkel, die er enke le jaren geleden nog niet was. De leden van de raadscommissie voor onderwijs hadden maandagavond met deze argumentatie nog niet zo veel moeite. Wel keek men erg vreemd aan tegen de eveneens aangevoerde bezwa ren tegen een communicatie door middel van wuiven tussen kinderen en ouders, die de omstreden doorgang passeerden. Volgens het voorstel moet de doorgang nu versperd worden door het aanbren gen van wat groen. Dat kost 500 gul den. En sommige commissieleden von den dat toch wel wat veel. Het hoofd van de afdeling onderwijs van de ge meente, de heer Pieterman, vond dat ook. „Wij hebben ook gezegd, zet er een paar paaltjes neer met wat draad er langs en klaar ben je." Wethouder Koos Smit zei echter min of meer be straffend, dat zoiets estetisch gezien niet kon en dat er groen moest komen. Waarbij commissielid Wil van Dinter de hoop uitsprak, dat het afsluiten van toegangen tot speelplaatsen a raison van 500 gulden per stuk geen schering en inslag zal worden bij de Maassluise scholen. Architecten geven ideeénschets VLAARDINGEN Om de mogelijk heden te onderzoeken van een Be bouwing van het gebied in de Land- straat tussen de Vossenstraat en de Rijkestraat en naast wasserij „De Hoop" zijn door B en W, in overleg met de Rrojectgrbep rehabilitatie Vet- tenoordsepolder, drie architecten uit genodigd een ideeénschets te maken. Deze schetsen zullen in een openbare vergadering van een ingestelde commis sie worden beoordeeld. De commissie dient aan te geven welke schets naar haar mening voor een verdere studie in aanmerking kan komen. Tijdens deze openbare vergadering zullen de aanwezigen in de gelegenheid worden gesteld hun mening naar voren te brengen zodat de commissie hiermede rekening kan houden. Aanvang 19.30 uur in het informatiecentrum aan de Zomerstraat. Inlichtingenbureau Holy verplaatst Geen geparkeerde auto's meer op het Veerplein VLAARDINGEN Het gemeentelijk inlichtingenbureau in Holy, waar elke woensdagavond van 19.00 - 20.00 uur aan het publiek informatie wordt ver strekt over gemeentelijke aangelegen heden, zal nt.i.v. woensdagavond 19 mei van de hoofdenkamer in de Kraan- vogelschool worden overgeplaatst naar; HET PRAAHUIS, Charlotte de Bour bonlaan 52 (gelegen vlak ten Noorden van het bestaande winkelcentrum „De Loper). Met name de inwoners van Holy, maar ook zij die elders in deze gemeente wo nen kunnen in het vervolg hier iedere woensdagavond van 19.00 - 20.30 uur terecht met hun vragen, suggesties en klachten. Overdag kan men zich zoals bekend, alle werkdagen voor gemeentelijke informatie wenden tot het gemeente lijk voorlichtingsbureau op het -stad huis, Westnieuwland 6 (tel. 355888). Het is zover... wij bieden al onze 1000 yards (915 mtr.) klossen "Groene Clown" garen voor een zeer lage prijs aan. Dit gemerceriseerde garen is er in meer dan 100 kleu ren. Normaal betaalt u per klos van 500 yards (440 mtr.) f 2,80, nu echter per klos van 1000 yard» (915 mtr.) slechts "Groene Clown" een merknaam in naaigarens. I Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010- 343006 als de zomerzon schijnt... is het vaak geen pretje om in de auto te moeten zitten. Daarom nu, speciaal voor de zomervakantie, extra voordelige auto-stoelhoezen in een universeel model, dus pas send op vrijwel alle modellen auto stoelen (behalve met ingebouwde hoofdsteun). Voorkomen dat nare plakkerige gevoel door het ademende, pelsachtige materiaal (80/20 poly ester/wol) en zijn in de winter lekker warm. Per set van 2 stuks, in cognackleur, i f 42,50 voor

De Havenloods | 1976 | | pagina 7