vsa^woinr'ywYysSaeei wonem finsT h Den Haag zet nieuwe buurt modern op: Nieuw Waldeck m Met Andere Woorden Nieuwe regels voor woonerven Zelf natuurlijke compost maken Nieuwe stad versnelt stadsvernieuwing Grote verschillen in prijzen zonneschermen Open brief aan gemeente Woningbouw Rijnmond gunstiger G32S2S53 I5 P Wïï I31 r 1 36 1 _J 1 f 1 H k 1 k" r 1" 1 r t J DEN HAAG - In één van de schaarse woningbouwgebieden, die Den Haag nog telt, wordt binnenkort een begin gemaakt met een bouwproject dat zowel in voorbereiding als in uitvoering uniek is te noemen. Het gaat hier om een betrek kelijk klein gebied (63 hectare), deel uitmakend van het plan Groot Loosduinen, in het zuidwestelijk stadsgebied: Nieuw Waldeck. Nog deze zomer wordt er de eerste paal geslagen voor een complex van 500 woningen, waarna in een later stadium aanbouw van nog 2000 woningen volgt. Uniek voor Nederland is de ge lijktijdige goedkeuring door de Haagse gemeenteraad van het bestemmingsplan èn het bouwplan, dat voor de eerste 500 woningen volledig -, voor de resterende in grote lijnen vastligt. daarmee heeft de gemeenteraad zich dringend geboden is. Onder die na- ook vastgelegd op de bijzondere be stemming van de bouw: woonruimte bieden aan bewoners van Haagse sa- néringswjjken, met een voorkeur voor de meest urgente, om de weg vrij te maken voor stadvernieuwing waar die drukkelijke voorwaarde is het Ministe rie van Volkshuisvesting akkoord ge gaan met een subsidieverlening van 25 Nieuw Waldeck, dat direct aansluit op gelijknamige „oude" buur en op het oude centrum van Loosduinen, opent derhalve voor Den Haag een voortref felijke mogelijkheid om twee zaken nagenoeg gelijktijdig aan te pakken de herhuisvesting van Hagenaars, die momenteel te klagen hebben over hun wooncomfort en vernieuwing van de meest onderkomen woningen. Daar mee zal in de komende jaren een be langrijke verhuisbeweging vanuit het oude stadsgedeelte van Den Haag ont staan. Nieuw Waldeck maakt no£ slechts een onderdeel uit de omvang rijke plannen, die de gemeente in pet to heeft voor het structuurgebied Groot Loosduinen rond de oude kern van Loosduinen. Met de renovatie van oude woningen hier en in Oud Wal deck, met de reeds begonnen nieuw bouw in de buurt Kraayenstein en de geplande nieuwbouw in Houtwijk (waar- afhankelijk van een te nemen gemeenteraadsbeslissing - 1300 of 1800 woningen zullen verrijzen), en met de recreatieve en sportieve voor zieningen in de randbuurten Ocken- burgh, Madestein en De Uithof, ont staat aan de Westland-zijde van 's Gra- venhage een nieuwe woonwijk voor 40.000 mensen, die er alle voorzie ningen van een stadswijk zullen aan treffen. Nieuw Waldeck zal de eerste schakel in die omvangrijke nieuwbouwwijk zijn. Het bouwterrein is er opgesplitst in vier sectoren, die in hoog tempo be bouwd zullen worden. In .de be bouwing zullen de nieuwste ideeën op het gebied van bouwen en wonen'wor den doorgevoerd. Zo zal er relatief veel laagbouw en veel groen voorko men, zullen woonblokken van zo'n 150 woningen een eigen geheel gaan vormen als intieme buurten, zal het oningen in Nieuw Waldeck Hik woningblok moet een buurtje op zich worden. De prijzen van zonneschermen kunnen aanzienlijk variëren. Ook de garantie- voorwaarden zijn niet bij elke leveran cier even deugdelijk. Wie zonwering nodig heeft, doet er dan ook erg ver standig aan niet de eerste de beste soort te kopen bij de eerste de beste le verancier. Tot die conclusie komen het Konsumenten Kontakt en de Vereni ging Eigen Huis na een doorlichting van de Nederlandse zonweringsmarkt. Een markt die volgens beide organisa ties uiterst ondoorzichtig is door de vele merken en typen zonwering die er te koop zijn. Veel merken komen van één fabrikant die de naamgeving en de prijsbepaling vaak aan de dealers overlaat. Daardoor kan het voorkomen dat van zonne schermen van hetzelfde fabrikaat sterk variërende prijzen worden gevraagd. Die prijsverschillen kunnen oplopen tot zo'n 100 procent, aldus KK en Vereniging Eigen Huis, die in hun bla den van juni verslag doen van hun be vindingen. De Buurtgroep Noordereiland heeft onlangs een „open brief" ge stuurd naar de burgemeester van Rotterdam, André van der Louw en wethouder Van der Ploeg. In deze brief maakt de groep zijn klachten kenbaar over het achter stallig onderhoud van de huizen, die in het eigendom zijn van R.E. op het Noordereiland. De buurt groep verbaast zich erover dat de R.E. nog steeds geen stappen heeft ondernomen om deze klach ten te verhelpen, temeer daar de gemeente juist de oude huizen op koopt omdat ze beweert dat de huizen door particuliere eigenaren verwaarloosd worden. Tenslotte dringt men in de brief aan op een spoedige aanvang van het achter stallig onderhoud en op een ge sprek met de verantwoordelijke ambtenaren van R.E. Op voorstel van minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) is het kabinet in beginsel akkoord gegaan met een wijziging van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens. Deze wijzi ging omvat een aantal bepalingen voor het verkeer in de zogenaamde woon erven. Na deze kabinetsbeslissing gaat het voorstel voor advies naar de Raad van State. Een woonerf is een weg of een com plex van wegen waar de straat in de eerste plaats is bestemd voor de voet ganger en de auto zich als een gast moet gedragen. In de toekomst zullen nieuwe bordën zowel de ingang als de uitgang van deze woonerven aandui den. Het doorgaande verkeer wordt uit het woonerf geweerd. Het gemotoriseerde verkeer en de fietser die wel in de woonerf komen, zullen zich moeten houden aan de nieuwe regels. Zo mogen automobilisten, brom fietsers en fietsers binnen een woonerf slechts stapvoets rijden. De voetgangers mogen door hen niet worden gehinderd. Andersom mogen voetgangers en spelende kin deren de auto's niet tegenhouden of onnodig belemmeren. Parkeren mag binnen een woonerf alleen op de plek, waar de gemeente een P heeft geschilderd op straat. Of, waar het bekende blauwe bord met de witte P staat. De auto mag binnen het woonerf niet op andere plaatsen worden neergezet. Omdat auto's in een woonerf lang zaam rijden, hoeft een fietser of bromfietser daar niet altijd voor rang te geven. De autobestuurder moet namelijk in het woonerf bromfietsers of fietsers die van rechts komen, voorrang geven Om straks de nieuwe borden te kunnen plaatsen moeten de straten waarom het gaat aan een aantal door de minis ter van verkeer en waterstaat vast te stellen minimum-eisen voldoen. Een drempel hier of daar is niet voldoen de. De minimum-eisen zullen tot zo'n inrichting van de straat leiden dat het gewenste verkeersgedrag daar als van zelfsprekend wordt ervaren. Dat zal in het algemeen gebeuren door vernau wingen en bochten in de rijstrook, verkeersdrempels, bomen en struiken, banken, speeltoestellen en andere voorzieningen die tot zeer matige snel heden leiden. Ook zullen in de woonerven in het algemeen geen aparte, verhoogde trot toirs voor de voetgangers voorkomen. autoverkeer zoveel mogelijk worden geweerd en zal de bus vrij baan krijgen, en zal zorg worden gedragen voor een grote variatie in de bebouwing tussen de buurten onderling. De vier betrok ken woningbouwverenigingen staan hiervoor garant. Van de in totaal 2500 woningen worden er 500 bestemd als koopwoning, de overige als huurwo ning tegen een betrekkelijke geringe inaandhuur van 250 gulden (op basis van het huidige huurpeil). Om de ideeën zo goed mogelijk gestalte te kunnen geven, is een zogeheten „co ördinatie- en management-team Nieuw Waldeck" ingesteld. In dit team, dat de bouwplannen in evenwicht moet zien te houden met. het totaalplan, zijn alle betrokkenen: gemeente, woningbouw verenigingen, architecten en plannings bureau's, vertegenwoordigd. Doorstroming Nieuw Waldeck zal niet uitsluitend plaats bieden voor Hagenaars uit de oude wijken, maar ook voor stadgeno ten uit nieuwere wijken die daarmee ook enige doorstroming bewerkstelli gen: hun woning kan dan immers wor den overgenomen door een gezin dat nieuwe en betere huisvesting behoeft. In Nieuw Waldeck zullen ook gehandi capten en bejaarden een nieuw (aange past) thuis vinden. Markant detail in de nieuwbouwplan- nen voor Waldeck is het ontbreken van winkels en andere buurtvoorzieningen, op een enkel winkeltje, wat vereni gingszalen een een sportzaal na. Het centrum van het (huidige en toekom stige) Loosduinen zal tevens het cen trum zijn van winkels, medische en maatschappelijke voorzieningen. Daar mee worden zowel gunstige perspectie ven geboden aan de middenstand als de buurten tot échte woonbuurten worden gemaakt. Het treffen van een minimum aan voorzieningen in de buurt maakt bijna maximale woonbe bouwing mogelijk: een aantal van 66 woningen per hectare is haalbaar zon der de woningen in een groot aantal bouwlagen uit te voeren (drie lagen is het gemiddelde, zes een -spaarzaam voorkomend - maximum) of met af breuk aan de privacy van hun be woners „samen te pakken". De meeste huizen worden gebouwd met een zon- balkon, dat tevens ruimte biedt voor wat huisgroen. Doorslag De bouwplannen voor Nieuw Waldeck ademen de geest van een nieuwe stads- inrichting, waarin woon- en leefgenot de hoogste prioriteit hebben. Dat Den Haag bewoners van bijna onbewoon bare huizen er op korte termijn nieuw onderdak kan bicden, is een dubbel voordeel. Nieuw Waldeck is een gebied dat jarenlang was bestemd voor tuin bouw; de dringende behoefte aan nieuwe woonwijken èn de veranderde situatie in de tuinbouw gaven de door slag voor de bestemmingswijziging. DEN HAAG - Minister Gruijters (volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning) is iets minder pessimistisch ge stemd over de woningbouwontwikke- ling in het Rijnmondgebied. "De bij zondere zorg die aan dit gebied werd en wordt besteed gaat langzaam maar zeker tot concrete resultaten leiden. Mede dankzij eendrachtige samenwer king van alle betrokkenen biedt de woningbouwsituatie in Rijnmond een gunstiger beeld dan een jaar geleden, schrijft de minister in een ten behoeve van de Tweede Kamer opgestelde nota over de situatie van de woningbouw in het Rijnmondgebied. De bewindsman memoreert dat in 1975 aanzienlijk minder woningen in dit gebied gereedkwamen dan in 1973 en 1974, nl. resp. 5.170, 5.945 en 6.802. Voor de jaren 1973 tot en met 1980 geeft het streekplan een streefge tal van te voltooien woningen weer van 8.255 per jaar. Het is dan ook geen wonder dat het gebied bijzondere zorg kreeg. Sinds het tweede kwartaal van 1975 is er gelukkig weerd een stijging in het aantal in aanbouw zijnde wonin gen. Speciaal kan daarbij worden ge wezen op de stijging in de deelgebie den Rechter Maasoever-West (waaron der Maassluis en Vlaardingen) en Rijn mond-Oost (waaronder Capelle aan den IJssel). Een groeiend percentage van de op Voorne-Putten in uitvoering zijnde woningen is geconcentreerd in de beide groeikernen Spijkenisse en Hellevoetsluis. Het streefgetal in aanbouw te nemen woningen in 1976 is 11.978; op dit moment is realisering verzekerd van 9.054 woningen. Van de 11.978 woningen moeten er 2.958 komen op Voorne-Putten, 1.098 in IJsselmonde- Rozenburg, 3.122 Rechter Maasoever- West (de gemeenten Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis) 1.516 in Rijn mond-Oost en 3.284 in Rotterdam. Met vreugde vermeldt de minister dat er in het Rijnmondgebied in toene mende mate sprake is van coördinatie op en tussen de verschillende bestuursniveaus. Leefmilieu De verkeersregels voor het woonerf moeten ertoe bijdragen dat de straten die daarvoor in aanmerking komen veiliger worden en dat het leefmilieu verbetert. Dankzij een Engelse vinding, van de firma „Rotocrop" kan nu elke tuinbezitter gaan voorzien in de behoefte van zijn tuin aan zuiver natuurlijke compost. Het Rotocrop „Accelerator" compost-vat, waarvan Wijs in Nederland de exclusieve verkooprechten heeft, zorgt er voor, dat tuin- en keukenafval, dat anders in de vuilnisbak zou verdwijnen, nu snel wordt omgezet in waardevolle, voedzame tuincompost. De Rotocrop „Accelerator" versnelt het natuurlijke ontbindingsproces door z'n vernuftige constructie, die precies de juiste warmte-isolerende en ventilerende eigenschappen op levert. Het compost-vat beslaat uit sterke, precies in elkaar schuivende PVC-panelen met op de juiste plaat sen luchtgaten en een onmisbaar ven- tilatie-rooster. De bovenzijde wordt afgedekt door middel van een op-' blaasbaar deksel. Het compost-vat heeft in elkaar schuivende panelen en wordt van bo ven afgedekt door een opblaasbaar deksel. Op 19 mei 1976, honderd jaar na zijn dood, wordt Mr. Groen van Prinsterer geëerd met de uitgifte van een bijzon dere postzegel in de waarde van 55 ct. Op de zegel is in een rechtlijnig kader het portret van Groen van Prinsterer afgebeeeld naar een litho van J.H. Hof- meister tegen de achtergrond van het gedrukte woord. De zegel is uitgevoerd in bruin, rood, oranje, paars en zwart. Ze is in rasterdiepdruk vervaardigd bij Johan Enschedé Zn. te Haarlem en heeft een oplaag van 10 miljoen stuks. Wie was nu deze persoonlijkheid, die in onze nationale geschiedenis zulk een uitnemende rol heeft gespeeld? Guillaume Groen van Prinsterer leefde van 1801 tot 1876. Aan de Rijksuni versiteit te Leiden studeerde hij lette ren en rechten. Op 17 december pro moveerde hij aldaar in beide facultei ten, waarna bij zich als advocaat te 's-Gravenhage vestigde. In 1829 werd hij secretaris van het Kabinet van Ko ning Willem I. Wegens toenemende be denkingen tegen het regeringsbeleid vroeg hij in 1836 ontslag. Onder in-F"' in NctlCi^Uil 1(1 f. 8,30 bij elke postzegelhandclaar of door storting van f. 10,- (incl. f. 1,70 porti) op girorekening 2153000 t.n.v. Hali/De Rooy - Kat. Automaatboekjes te Arnhem. ZWEDEN: Op 10 maart verschenen aldaar enkele waarden, die weer blijk geven van het feit, dat Zweden over ontwerpers en graveurs beschikt, die tot de beste ter wereld behoren. Op een zegel van 85 zijn enkele alkensoor ten afgebeeld, zoals deze voorkomen op de Karlsö-eilanden voor de west kust van Gotland. Op de waarde van I Kr. ziet u een kantklosster uit Vadste- na aan het centraal-Zweedse Vallern- meer in actie'. Men voert dit handwerk terug op de komst van de Holl. we vers, die omstreeks 1970 naar Zweden de hofprc d Aubigne Prinsterer tot het Réveil, een opwekkingsbewe ging binnen het protestantisme in de eerste helft van de 19e eeuw, ontstaan als reactie op het rationalisme in de kerken. Het Réveil stond afwijzend tegenover liberale denkbeelden in de kerk en maatschappij en legde nadruk op persoonlijke geloofsbeleving en sociaal hulpbetoon. Groen was jaren lang de voorman van deze beweging in Nederland. Zojuist verscheen de 5e editie van de Speciaal Katalogus Automaatboekjes Nederland 1976-1977. De enorme prijsstijgingen die de postzegelboekjes gedurende het laatste jaar hebben on dergaan spiegelt zich in de aan de han del geörienteerde prijzen weer. Prijs kwamen. Een eeuw telefoon herdenkt Zweden met zegels van 130 en 340 Ore. Alle zegels zijn als rolzegels ver krijgbaar, de vogel- en borduurzegel ook als postzegelboekjes, die tien zegels van elk bevatten. Last but not least kwam er dan nog een briefkaart met waarde-indruk van 85 Ore met de afbeelding van een brievenbus uit 1890, zoals deze aan een spoorwagon was bevestigd. Op 3 mei verschenen voorts twee Europa-zegels van I Kr. en 1.30 Kr (uit rol) met afbeeldingen van kunstvoorwerpen uit Lapland. Een eeuw zaadgoedkontrole wordt met twee zegels van 65 Ore herdacht. Het doel van deze instantie is de verbete ring van de landbouwprodukten en de verhoging van de oogst. Zij is te verge lijken met ons Landbouwproefstation te Wagingen. Ook deze zegels worden uitsluitend als rol-zegels uitgegeven. LIECHTENSTEIN: Ter gelegenheid van de 70e verjaardag van Vorst Franz Jostf II van Lichtenstein geeft de PTT van dit vorstendom aan de bovenloop van de Rijn een herdenkingsblokje van 2 SFr uit. Het bevat twee zegels van I Frank ieder met de voor- en achterzij de van een gedenkmunt van 50 Fiank ter gelegenheid van de 100e stichtings dag van de Liechtensteinse Landes- bank. Deze gouden munt is tot nu toe nog niet uitgegeven. Ze draagt het jaar tal 1961. Op dezelfde dag - 10 juni - verschijnt nog een serie met waarden van 35R (judo), 50R (volleyball), 80R (estafette) en HORjV^ (ver-springen dames). V De serie komt ter gele-i genheid van de Olyrn-;! piade van Montreal li aan de loketten. In-li middels werden ook!F enkele oplaagcijfersI bekendgemaakt: Eu-!| r,0P?,.,s°R ,9d70;W„«™ 2.014.742 stuks, Ro de Kruis 1970 100R 1.038.586 ex., bloemen I 1970 20R 1.358.454. 30R 1.265.825 50R 1.122.267 en 120R 1.026.026, velletje minnezan gers 1970 3F 1.383.886, Kerstmis '70 30R 1.190.091 en kerkvorsten II 1970 20R 1.055.119, 30R 947.436 en 75R 875.764 stuks. ZWITSERLAND: Tot welhaast de mooiste zegels, die de Wertzeichen- druckerei PRR te Bern ooit voort bracht, kunnen wel de Europa-zegels 1976 gerekend worden, die Zwitserland in de waarden van 40 en 80 R op 3 mei in omloopbracht. Bekijkt u, als u er eens een op uw brieven vindt, vooral dc veelkleuren- plaatdrukzegel van 80R met de antieke klok. De Pro Patria-zegels van 20plusl0, twee keer 40plus20 en 80plus 40R brengen afbeeldingen van Zwitserse kastelen zoals Kyburg (kan ton Zürich, begin 10e eeuw). Grand son (kanton Waadt of fr. Vaud aan de westoever van het meer van Neuchatel, eveneens rond de tiende eeuw reeds gedokumenteerd). Murten (kanton Freiburg, 13e eeuw) en Bellinzona (Tessin, het dateert reeds uit de Ro meinse tijd). De zegels komen op 28.5 in omloop. OOSTENRIJK: geeft ter gelegenheid van de opening van de Internationale Kunst-tentoonstelling te St. Wolfgang Kt XU^rTLLU iN'G ei i afbeelding fragment uit het, al- 'Z: taar van - - van St. KhPUBUKOSltRAEK Wolfgang. De oplaag bedraagt 3.3 min. stuks. De postwaardestukken-verzame- laars zal het interesseren, dat de 138e serie binnenlandse prentbriefkaarten (zegelindruk 2.50S, 14 stuks) en de 68e serie prentbriefkaarten met porto voor het buitenland (4S, eveneens 14 diverse afbeeldingen) is verschenen. VATICAANSTAD: Ter herdenking van de 400 jaar geleden overleden we reldvermaarde schilder Titiaan (Tizia- no yeccellio);|>OST£ VATICANf L 100 geeft <le kerkstraat opï twee postze- 300 Lire uit, die onder! elkaar ge-f drukt éénj motief weer-i geven en weli de „Madonna! met het Je-j zuskindje ent zes heiligen", pQ5ifc VATICAN l 1.300 dat zich in het Vaticaanse museum bevindt. De oplaag bedraagt 1.350.000 komplete series. DDR: Op 22,4 werd het Paleis van de Republiek ingewijd. Naar aanleiding daarvan gaf de PTT op die dag een ze gel van lOPf uit een oplage van 15 mil joen stuks. VERENIGDE NATIES: New York gaf ter ere van de UNCTAD, de conferen tie van de VN voor handel en ontwik keling, op 23 april twee zegels van 13 en 31 c uit. Genève deed het met waarden van 40 en 150R. De oplagen bedragen in deze volgorde 2, 1.8, 1.8, en 1.8 min. Ernst R. Hofman, A.I.J.P. Licht op planten Planten zijn populair. In steeds meer huiskamers verschijnen grote, groene bossen in allerlei fraaie opstellingen, aldus Informail van Vihamij-Buttinger. Dat is binnenshuis lang niet altijd vol doende voorradig zodat er nogal eens 'wat planten wegkwijnen. Omdat te voorkomen heeft Philips de planten- belichtingsnet MKD 051 ML ontwik keld, die bestaat uit de speciale lamp MLR 160 W en een speciaal armatuur met een optieksysteem van diepzwart hoogglansaluminium. Bij 10 tot 14 branduren per dag houdt deze com binatie de planten ook op de donker ste plaatsen in prima conditie. Prijs: f. 194,88 inclusief btw. Het succes van de „Rotocrop" in Engeland is overweldigend en ook in de andere landen van Europa ontdek ken tuinliefhebbers, dat nu zélf com post maken heel snel gaat, het tijdro vend „omleggen" van de ouderwetse compost-hoop niet meer nodig is en het rottingsproces „geurloos" ver loopt. Elke tuin Voor elke tuin, of dat nu het nieuwe tuintje bij een nieuwbouwwoning is of een grotere „fors-formaat" tuin, is er een geschikt Rotocrop compost-vat. Type 18, 86 cm. in doorsnee met een inhoud van meer dan een halve m3. Type 14, 68 cm. in doorsnee met een inhoud van 0,33m3. Het laatste model is ook verkrijgbaar voor gebruik op be ton of tegels. Voor rond de honderd gulden kan men in de Wjjs-winkels in Amsterdam, Amstelveen, Haarlem, Hil versum en Leidschendam (winkelcen trum Leidsenhage) terecht voor een nieuw en uniek artikel, dat tuinlief hebbers in staat stelt ook het milieu in de eigen tuin goed te beheren. Oplossingen dienen uiterlijk dinsdag 8 juni binnen te zijn op postbus 52 04 te Rotterdam. HORIZONTAAL: 9 vis; 11 tijdperk; 12 Nederl. rivier; 13 zeer koud; 15 alvorens; 17 zeil; 19 autotype; 21 enig; 22 specerij; 24 deel v.h. jaar; 25 geheel de uwe (afk); 26 echtgenoot; 27 stuk stof; 29 ontk. bijwoord (Frans); 30 watering; 32 oosterse rechter; 33 zuur produkt; 35 steen; 37 raam- scherm; 38 vreemde munt; 40 nat; 42 hijsen; 45 variatie; 47 voorzetsel; 48 muziekspel; 49 N.V. (Franse afk.); 50 in druppels neerkomen; 54 soldaten- verblijf; 58 kleverig produkt; 59 rijks dienst (afk.); 61 afgemat; 62 vogel; 64 eilandje bij Venetië; 66 achten; 68 zee hond; 69 bijwoord; 71 lijst van rechts zaken; 72 wedloop; 73 pers. v.n.woord 74 omlaag; 77 welriekende gomhars; 79 ontelbaar; 81 aardnoot; 83 dicht; 84 drinkgerei; 85 Venetiaanse titel; 86 alle twee; 87 hulptaal; 88 brekend ge luid. VERTICAAL: 1 enthousiasme; 2 leef regel; 3 voordat; 4 verkwikking; 5 hef tig kritiseren; 6 plaats in W. Duits land; 7 per voertuig gaan; 8 kleur; 10 keur, bloem; 14 zeur; 16 maan stand (afk.); 18 voorzetsel; 20 lengte maat; 22 weg; 23 wiel; 26 gerucht; 28 Ital. stad; 31 paradijsfiguur; 32 heks; 34 voertuig; 36 lidwoord; 37 uitspansel; 39 muggelarvc; 41 circus; 43 ouderwets schip; 44 kloosterlinge; 45 beroep; 46 liefkozing; 51 hoge priester; 52 rivier in Egypte; 53 oos terse titel: 55 het zij zo; 56 ordezus- ter; 57 nieuw (voorvoegsel); 59 ge zagsorgaan; 60 gebied; 63 ongevuld; 10 2 9 5 12 6 7 13 H 8 pl 15 18 Wu F17 is 23 19 20 25 131 f 37 W* 38 39 27 33 "3% 39 1 90 |29 "ÏTI |92 |l3 97 n 91 98 r 96 99 150 151 52 k S3 53 J 5? 55 56 161 57 i |62 63 69 k, 70 k 66 67 72 a 65 A 73 4 1 75 76 77 78 A 80 \ss dl 81 83 A 89 "88 1 65 zeer onintelligent; 67 ankerplaats; 68 neerslag; 70 vrucht; 73 soort ha gedis; 75 heldendicht; 76 eerw. heer (afk.); 78 ambtshalve (afk.); 79 Frans lidwoord; 80 Arabische staat; 82 Friese jongensnaam; 84 jongens naam (afk.) Bjj juiste oplossing van deze kruis woordpuzzel leest men in de uitsteken de randvakken -boven en onder van links naar rechts, links en rechts van boven naar onder- de namen van vier dieren. Als oplossing moeten alleen deze vier namen worden ingezonden.

De Havenloods | 1976 | | pagina 3