Juventus blijft amateurisme trouw Agenda 75ct WATERWEG JR Groenoord groeide near stabiliteit FRITS SFMK: 'VORE RMT HOOG EIHDIGEN' opruiming opruiming 998 opruiming opruiming DE HAVENLOODS - DONDERDAG 29 JULI 1976 SPORT Met de nodige afgunst kijken de Schie- damse verenigingen naar de zorgzame werkzaamheden van de Vlaardingse plantsoenendienst, die waar nodig met grote regelmaat de waterspuit inzet om de sportvelden het nodige vocht te ver strekken. Dat is - zo wordt geconsta teerd - in Schiedam wel even anders, want de gemeente doet weinig aan be sproeiing van het gras en de clubs moe ten derhalve met de hun ten dienste staande beperkte middelen maar zelfs zien de zaak nat te houden. Van de door de grondtechnische dienst van de KNVB in sportpark Harga geconsta teerde te hoge grondwaterstand kan nu ook geen profijt getrokken worden, 'want dit verschijnsel komt alleen tij dens de wintermaanden voor. SVV heeft zelf een ingenieus buizensysteem aangelegd en betrekt zijn water via een electrisch aangedreven pomp uit de Harga-singels. Ook Hermes DVS rap- '.porteert, dat het zelf de slang han- teert. Het gaat Hermes-secretaris Baris alle- \maal wat aan het hart, want hij woont 'aan de rand van de stad en kan derhal- 've een spiedende blik werpen naar de Vlaardingse zijde van het dijklichaam, dat eens de rijksweg Beneluxtunnel/ Den Haag moet gaan torsen. Daar aan schouwt hij dan - zo is de melding - 'dagelijks de activiteiten van de ge meente Vlaardingen, waar met groot materieel de velden van Zwaluwen •(red. twee velden zijn volledig omge ploegd geweest en weer nieuw inge zaaid) nat gehouden worden. Zijn ver onderstelling: „Zou een fusie tussen beide gemeenten misschienHet heeft mogelijk minder voeten in de aarde, wanneer de Schiedamse plant soenenhoeders eens een weekje stage gaan lopen in Vlaardingen. logisch denken SVV heeft nu ook ronde aluminium doelen. De afgelopen weken zijn in de grond de betonnen houders gestort en daarbij is men uitgegaan van de inter- 'nationale regels, die precies vertellen .wat de afstand moet zijn tussen doel- ,lat en grasveld. Ook het kaalgelopen doelgebied heeft een nieuw tapijt ge kregen. Het knelpunten is alleen, dat het keeersdomein enigszins verhoogd is .en veertien centimeter - zo is geme- ten - bovenhet maaiveld uitsteekt. Derhalve bezit SVV nu twee honk- balwerpersheuvels, maar het is wat .nutteloos omdat de honkbalafdeling al 'weer enige jaren geleden werd opgehe ven. Bij het plaatsen van de houders voor de doelen heeft de Schiedamse ■eerstedivisieclub evenwel met die heu vel geen rekening gehouden. Dat is lo gisch natuurlijk, want heuvels horen niet op een voetbalveld thuis. Niette min had gemeentewerken een opzien barende oplossing voor dit ongemak: plaats de doelen wat hoger. Het ge- tuigt van logisch denken, maar niet van kennis van zaken. graszoden Deze kolom blijft even te gast bij SVV 'en verplaatst de scene naar het trai ningsveld. Direct na de competitie be gon de plantsoenendienst daar met herstelwerkzaamheden en zaaide drif tig de kaalgelopen plekken in. Door de zorg van de SVV-mensen zelf ontkiem den de zaadjes ras en groeiden voor spoedig naar een gezonde hoogte. Wie schetst nu hun verbazing toen op dat imoment de plantsoenendienst weer het complex opstapte, het nieuwe gras yerwijderde en graszoden begon te leg gen. Bij SVV is menigeen nog steeds met stomheid geslagen. verplicht Omdat het voor de zondagamateur- clubs niet verplicht was om deel te nemen aan wedstrijden om de KN VB- districtsbekers vonden vele clubs het 'niet nodig om vrijwillig in te schrijven. Ze kozen liever zelf een tegenstander en speelden vriendschappelijk. Van daar dat vorig seizoen de Vlaardingse verenigingen allemaal verstek lieten gaan. Dat is niet meer mogelijk, want voor het seizoen 176/77 is deelname verpliacht gesteld. De KNVB heeft plannen om de zes districtsbekerwin naars op het sportcentrum in Zeist uit te nodigen voor het spelen van een 'toernooi om de amateurcup. Ook wordt onderzocht of de bekerwinnaars van het zaterdag- en zondagamateur- voetbal - zals bij de landskampioenen al gebeurd - tegen elkaar kunnen spe len. Als premie zou aan de winnaar van die tweekamp dan deelname aan de strijd om de KNVB-beker in het voor uitzicht gesteld worden. schaaktoernooi Voor de schakers het bericht, dat er op vrijdag 27, dinsdag 31 augustus en vrij dag 3 september in de Velo-sporthal in .Wateringen weer het Westlands Drui- ■venschaaktoernooi gehouden wordt. Er wordt gespeeld in groepen van vier individuele spelers, maar ook kan met een team ingeschreven worden. Het in schrijfgeld is zes gulden per persoon plus - indien voorde teamwedstrijden wordt ingeschreven - vijf gulden per .team. De inschrijving kan geschieden .tot en met 13 augustus per postwissel aan J. Tamerus, Leeweg 53, De Lier of 'per giro op rekening 597702 ten name van de penningmeester Druivenschaak- toernooi, De Lief-. Men dient bij in schrijving de persoonlijke speelsterkte of - indien men in de bondscompeti- tie uitkomt - de klasse van het tiental, waarin men speelt, op te geven. en verder VDL hoopt, dat de verbouwing van het clubgebouw begin augustus achter de rug is.We zijn even gaan kijken in de Maassluise Steendijkpolder en za gen, dat het heiwerk voor de MSV'71- accommodatie voltooid is. Nu de bouwvakvakantie voorbij is, kan met de fundering begonnen worden. Sterke bezetting nederlaagserie SCHIEDAM Via een sterk bezette nederlaagserie tracht Groenoord zich zelf en het honkbal een dienst te be ween. Het idee voor de serie komt vanuit het bestuur, dat eigenlijk in eerste opzet aan een groot toernooi dacht, maar tenslotte tot de conclu sie moest komen, dat de —min of meer in een parallel lopende periode te houden Haarlemse honkbalweek de interesse danig afroomde. Vandaar dus uiteindelijk die nederlaagserie met louter teams, die in de competitie hoger spelen, dan de honkballers uit Kethel: Schiedam, Feijenoord, Nep- tunus, Holy, SCR en Eurostars. „We willen natuurlijk, dat het honkbal nog meer aan populariteit gaat winnen en hoe valt dat beter te bereiken, dan met een dergelijk evenement", aldus Groenoord-coach Cor van der Velden. De serie is inmiddels gevorderd tot de derde wedstrijd en hoewel Groenoord dinsdagavond tegen Neptunus zijn eerste nederlaag leed (1-4) is Van der Velden over de twee openingswedstrij den tevreden. Zo werd de prestige- slag tegen Schiedam gewortnen met 6-3, terwijl Feijenoord vorige week niet verder kwam dan een gelijk spel (6-6). De prestatie-curve lijkt dan na de nederlaag tegen de Rotterdammers wat omlaag gedrukt, door de duide lijke competitie-zege (16-6), die zon dag behaald werd op het Maassluise MSV'71, bleef Groenoord voor de achtste maal ongeslagen. En dat heeft het zelfvertrouwen flink opgevijzeld na een wisselvallige start. „Ze wisten, dat het - met een brede selectie achter de hand - nodig was zich waar te maken en de spanning, die daarmee gepaard ging, heeft de resul taten duidelijk negatief beihvloed. Zondag tegen MSV kwam die onzeker heid weer een beetje terug. Weet je, ze kijken nog immer tegen de Maassluise ploeg op, hoewel het toch zichtbaar moet zijn, dat ons spel beter is. Dat geldt ook voor koploper Celeritas. Men vreesde dat team, maar toen we er uit eindelijk mee geconfronteerd werden, bleek het ontzettend mee te vallen. Goed, we verloren, maar er moet er toch één verliezen", zo redeneert Van der Velden. De nederlaagseria van Groan drie wedstrijden. Op dlnsda komt Holy naar sportpark K Na de ongewisse start is hij met zijn manschappen gaan praten. Hij heeft ze bezworen zich niet te laten overdon deren. Dat ze bovendien ook de con centratie niet mochten verliezen. Nog eenmaal ging het - nota bene tegen Compri Zwijndrecht - goed fout, maar daarna bereikte Groenoord zijn stabiliteit. „Nu mogen we vastleg gen, dat we het ongeluk hebben Cele ritas tot onze tegenstanders te moeten tellen. Dat team is twee maal achter een gedegradeerd en heeft net weer een aantal topspelers, die de club na de degradatie hadden verlaten, weer kun nen inlijven. Dat is onze pech". Cor van der Velden rekent eigenlijk niet meer op de titel. Die is voor de Haagse concurrentie. Hij kijkt wel al vast vooruit en hoort uiterlijk onbe wogen de geruchten aan: „Als wij alle mensen erbij krijgen van wie nu al ge fluisterd wordt, dat ze naar Groenoord komen, dan draaien we volgend jaar met een winnend team. Maar zover is het nog niet". Jongeren moeten Basket Boys nieuwe impulsen geven MAASSLUIS/VLAARDINGEN - Na een spectaculaire competitie bereikte het herenteam van VandenBosch Eag les voor de eerste maal in zjjn bjjna tienjarig bestaan de landelijke compe-, titie. Handhaven lijkt dus zo op het eerste gezicht geen gemakkelijke opga ve, maar niettemin durft de nieuw aan getrokken coach Frits Spaak brutaal weg toch aan hogere waarden te den ken. Door VDBE - in de wetenschap, dat hij niet bij Juventus wilde blijven - is hjj gevraagd naar de Olympiahal te komen. Spaak heeft de handschoen opgenomen en zegt het een uitdaging te vinden. omdat ik ook ongeveer weet welke spelers er bij de andere ken en gekomen zijn". anei, Cady, Frisol, Devil De VDBE-heren zijn ingedeeld in de tweede dlvifie met OSG (Utrecht), Juventus (Schie dam), Smit Slikkerveer, Lakers (Rotterdam) Red Stars (Soest), Luba (Leiden), Rosforci- (Voorburg), BVO Alphen, SV Spakenburg Midlan (Utret LISC (Leiden). Inmiddels heeft hij zich intensief voor bereid. Dat begon al voordat hij het aanzoek uit Maassluis positief beant woord had. Hij reisde het team na om al spiedend tot de conclusie te komen, dat de equipe kwaliteit in zich had. "Het was zeker de sterkste formatie in de eerste klas", zo meldt hij. Maar de mannen hebben toch te weinig er varing voor het spelen van wedstrijden in de landelijke competitie. Wanneer ik alleen over de bestaande selectie had kunnen beschikken, had dat geen be letsel geweest om VDBE te gaan lei den, maar alleen had ik dan slechts o- ver handhaven in de tweede divisie ge sproken". Maar Spaak mag ook reken en op de komst van Jan Karei Verwer' (ex-Juventus), Robert Cureton, Jim Sanders (beiden ex-Smit Slikkerveer) en enkele AMVJ-Rotterdam figuren. Dat geeft het team de nodige rugge- graat. Daarom durft Frits Spaak toch verder te ogen, dan alleen een veilige plaats in het klassement. "De indeling is niet ongunstig. Ik reken erop, dat VDBE hoog gaat eindigen. Temeer, Basket Boys speelt anderhalve camptetitie in de tweede klas district tegen Cady, SV Krimpen, O&O, Barra Basket, Real Parbo, Basket Boys kon geen kroon zetten op een wervelende ouverture van de competitie. De mannen van Dick Hue- ting faalden in de promotie-poule van de districtstweede klas en mogen het daarom nogmaals op dat niveau gaan proberen. Hueting heeft wel een argu ment voor het onverwachte falen van zjjn ploeg, hoewel hij zijn motivatie zelf kenschetst als zwak. "We hadden eerst twaalf wedstrijden in een poule gespeeld, waarin de tegen standers het na tien minuten wel voor gezien hadden of het bij het opkomen al geloofde. De ploeg heeft zich daar door in slaap laten sussen, want toen ze later in de promotie-poule ploegen tegen kwamen, die wel wilden knok ken was het moeilijk om de motor nog om te schakelen. Ook - en dat was heel merkwaardig - verloren we de uitwed strijden, terwijl we thuis tegen dezelf de ploegen geen moeite hadden om de winst te pakken". Dick Hueting wil daarom in de oefen periode wat meer uitwedstrijden spe len. Hij wil zijn manschappen wat har der, wat fanatieker maken. "Opvallend was, dat men na een verloren wedstrijd snel in de nederlaag berustte. Er was geen echte teleurstelling". Hij noemt het niettemin een leuk seizoen, maar hoopt dat het resultaat nu toch gaat komen. "Mogelijk kunnen enkele jeug dige krachten, die naar Basket Boys zijn teruggekomen de nodige impulsen geven". Dat het damesteam van VandenBosch Eagles geen grote rol zou spelen moet voorzitter en coach Hans van Hoorn (momenteel met een meisjesploeg naar Zweden) geweten hebben. De blessure van zijn beste speelster Ingrid van der Kuyl speelde hem daarbij parten en het resultaat was, dat het team in de degradatie-poule verzeilde, maar daarin ruimschoots boven de fatale streep bleef. Zegt Leen Boon: "Wanneer we het eens bij de dames een seizoen zon der blessures konden stellen, dan zou er al veel gewonnen zijn. WARMING UP Voor al uw bloemen... deze prachtig geslepen glazen bloemenvazen. Nu in 3 maten. Fraai uitlopend model. 12cm van f 1,00 voor 1 Topsport met een menselijk gezicht f 1,95 voor f 1,50 f 2,95 voor f 2,50 Zit u slecht in de lakens? Dan geven wij u de kans ze nu bijzonder voordelig aan te schaf fen. U bespaart vele harde guldens op deze witte één- en twee per- soons lakens met bijpassende slo pen. 1 persoons 150x250 cm van f 13,95 voor Slopen 60x70 cm, per 2 stuks van f 8,95 voor f 6,98. SCHIEDAM Juventus mag zich gelukkig prijzen. Niet speciaal, omdat het damesteam zich een weg naar het basketball-walhalla baande, maar waar- schijnlijk meer nog omdat een opvol ger gevonden werd voor Frits Spaak: de coach, die op verscheidene beleids zaken duideljjk een andere visie had, dan het bestuurscollege en daarom maar opstapte. Wilskracht/SNL -toch één van de gerenommeerde teams uit de ere-divisie dames- moet het al ja ren zonder coach stellen. Ze zijn er niet of veel te duur. Juventus vond Ton van Zeiven. Een dertiger, die vijf jaar het in de tweede divisie spelende Thorfashion begeleid heeft. Zijn inte resse kwam als een klein mirakel, dat zich net op tijd voltrok. Immers de situatie rond de coaches blijft bepaald ontmoedigend. "Het is de schuld van de bond", reageert Juventus-voorzitter Frits Quadt dan. "Zij moesten zonodig bepalen, dat zo'n man een bepaald di ploma moet hebben en bovendien in het bezit moet zjjn van een bondslicen- tie. Wanneer er voldoende mensen zijn, die aan deze eisen voldoen en ook werkelijk actief zijn, dan is er niets aan de hand, maar hun aantal is te laag. Op dat moment gaat onverbiddelijk de harde wet van vraaa en aanbod gelden. Coaches kunnen eisen en vragen wat ze willen en vele verenigingen -wij niet uitgezonderd- kunnen die hoge bedra gen, die kunnen oplopen tot vijftien duizend gulden, niet betalen. En toch is het in de ere-divisie voorgeschreven, dat er een coach op de bank zit. Nu valt daarover, indien zo'n man persé niet gevonden kan worden, best met de bond te praten en kan er een verge lijk getroffen worden. Dat kost de betreffende vereniging dan per wed strijd een boete. Hoewel, al die boetes tezamen zeker minder zijn, dan de kosten van een coach". door GERARD S. VERVER Een chronisch gebrek aan financiële middelen teistert al geruime tijd de geldlade van Juventus. En bij vele andere basketballclubs zal het niet anders zijn. In Schiedam worden evenwel bij het uitgeven terdege de prioriteiten afgewogen. Daarin lag ook het meningsverschil met de vertrokken coach Frits Spaak. Hij dacht niet alleen speltechnisch, maar eveneens financieel in professionele termen. "Dat laatste zouden wij ook best wil len, maar het ontbreekt ons aan finan ciële mogelijkheden. We denken pro fessioneel voor zover het mogelijk is en dat zal momenteel beperkt moeten blijven tot de inzet bij training en wedstrijden. De fysieke kant dus en dat kost, behalve wat inspanning van spelers en speelsters, de club niets. Daarin zijn we sterk, want Juventus moet toch ook gezien blijven worden tegen de achtergrond van een gezellig heidsvereniging". Bedelaar Niettemin stapten ze al geruime tijd van de ene ondernemer naar de andere. Het vormt een verhaal met een bijna geeikte afloop. Ze vroegen vriendelijk gehoor, hoorden niets meer en besef ten dan, dat het vinden van een spon sor net zo moeilijk is als het aantrek ken van een coach. Zo voelden ze zich op den duur gelijk een bedelaar: lief zijn voor de benaderde partij, buigen en maar blijven glimlachen in de hoop in de gunst te vallen. Die methode is nu losgelaten, want de Juventus- mensen realiseren zich, dat een sponso ring in feite niets anders is dan een za kelijke transactie tussen twee partijen. "Wanneer we de bedelhouding aanne men, dan praten ze je zonder veel om haal onder de tafel en sta je onwaar schijnlijk snel met een aalmoes weer op de stoep", aldus Frits Quadt. "We hebben nu serieuze contacten gelegd met een bedrijf, dat mogelijk geïnte resseerd is. Eindelijk. Maar de onder handelingen zijn zakelijk. Zo in de vorm van: wij doen wat voor jullie en wat kunnen jullie voor ons doen?" Mocht er uit deze bron geld vloeien, dan zal dat zeker niet uitsluitend ten gerieve zijn van de twee top teams. Bij Juventus houdt men er namelijk de mening op na, dat alle rangen en standen moeten kunnen profiteren van dat extraatje. "We denken er niet aan om dat in de vorm van reiskosten aan de hoogste teams uit te keren. Dat weet men en accepteert men, want ze zijn zich terdege bewust, dat het bij' Juventus altijd amateuristisch zal blij ven. Kijk eens, wij -die een vereniging leiden en besturen- hebben de steun nodig van de leden. Dat zijn niet alle maal vlaggedragers. Het merendeel behoort zelfs tot de groep waterdra gers. Vandaar dat wij sponsorgeld mede willen aanwenden voor het ver beteren van de jeugdopvang". En dat is een wijs besluit, want wil het damesteam van Juventus zich in de toekomst kunnen handhaven in de top van het basketball en wil het heren team de zo gewenste stap omhoog ma ken, dan zal aan de basis van de vereni ging met de zekerheidsstelling begon nen moeten worden. n aantal spelers een team ge- Door do promotie naar de ere-divlale be- h oogst landelijke niveau en gaat uitkomen tegen Vastgoed Strijen (Oud-Beyerland), Disco Dancers (Rotterdam). Kinzo (Amstel veen), J.R.C. (Boxtel), Delta Lloyd (Amster dam), Jolly Jumpers (Enschede), Fortune (Den Bosch), AMVJ (Amsterdam), Wils kracht/SNL (Amsterdam), DED (Amster dam) en White Stars (Haarlem). is is I divisie Ingedeeld bij OSG (Utrecht), Smit Slikkerveer, Lakers (Rotterdam), Red Stars (Soest), Luba (Leiden), Van den Bosch Ea gles (Maassluis). Rosforcial (Voorburg), BVO Alphen, BV Spakenburg, Midland (Utrecht) en LISC (Lelden). Tot basketball met een menselijk ge zicht behoort ook het inzetten van de wisselspelers. "Het is psychologish fout om mensen op de bank te laten zitten en niet te wisselen zelfs al heeft het team een voorsprong van tien tot twintig punten", aldus de zienswijze van de Juventus-preases. "Op die manier kan je jonge spelers en speel sters routine en ervaring op laten doen. Een kwestie van opbouw" In die beelden - menselijk en opbouw - past ook de vroegtijdige hervatting van de training bij de heren. Met ze ker hun coach Jan Start als de grote animator. Zijn aanpak oogst grote waardering. "Hij heeft binnen een jaar van een aantal spelers een team ge maakt. Vroeger werd het team gevormd door enige spelers met erva ring en enige jongens, die net kwamen kijken en dat botste regelmatig. Start heeft dat teniet gedaan. Hij is niet makkelijk, soms zelfs autoritair en laat blijken, dat hij wat van basketball weet. Het is voor een speler van niveau die eigenlijk altijd zelf beslist heeft hoe hij het spel wilde spelen, bepaald niet makkelijk om een kerel, die zomaar komt binnenlopen, even aan te nemen, hoe hij in een wedstrijd moet hande len. Toch is dat gebeurd. Gewoon omdat Start kans gezien heeft zijn denkbeelden reeël over te brengen. Bo vendien is hij uitermate zeker van zichzelf". Toch wordt ook het voorliggende sei zoen aangewend als opbouwjaar en dan nog kennen de heren van Juventus hun beperkingen. Frits Quadt: "Zeker zullen we proberen de eerste divisie te bereiken. Is het zover, dan moeten we gewoon eerlijk blijven en inzien, dat de middenmoot van die eerste divisie de top van dat team moet zijn. Of we zouden een flinke aanwas moeten krij gen van mensen met ere-divisie-erva- ring". Maar die mensen moeten dan vel graag willen komen, want in Schie dam blijkt basketball een stuk onver valst amateurisme. Zwaar jaar Zo'n team met toekomst is zeker het naar de ere-divisie gepromoveerde da mesteam. Voornamelijk gevormd door meisjes van omstreeks twintig jaar en geformeerd rond drie geroutineerde speelsters. "Dat ze een zeer zwaar jaar tegemoet gaan, realiseert iedereen zich terdege", aldus Frits Quadt. Daarbij zullen ze Margreet van Putten moeten missen, omdat zij terugkeerde naar Vastgoed Strijen. "Het- is een verlies. Natuurlijk. Maar daar staat tegenover, dat er een aantal nieuwe, jonge meisjes bijgekomen zijn. Het verlies van een topspeelster wordt dus gecompenseerd door een verbreding van de basis". Hoewel de keuze-mogelijkheid eigen lijk niet aanwezig was, koos men bij het aanstellen van een coach bewust voor de in Gorinchem wonende Ton van Zeiven. Hij heeft ervaring met bas ketball op landelijk niveau en laat zich geenszins vereenzelvigen met de persoon, die door Quadt omschreven wordt als "een coach, die vier jaar met een team in de tweede klas van de af deling Zeeland heeft zitten knoeien en geen stap gevorderd is. Aan zo'n man zouden we voorbij gegaan zijn". Ook zou Juventus een coach genegeerd heb ben, die aan zou kondigen met een fik se onkostenrekening te komen. "Na tuurlijk willen we de technische zaken perfect geregeld hebben, maar de kos ten zullen immer binnen de perken dienen te blijven. We willen graag een coach, maar het moet ook weer niet .ten koste van buitensporig grote financiële offers gaan". Autoritair Bij Juventus wil men sport met een menselijk gezicht bedrijven. In feiten omgezet betekent het, dat het bestuur bijvoorbeeld plotseling geconfronteerd kan worden met een voorstel vanuit de ledenvergadering, waarin gevraagd wordt de aangekondigde contributie verhoging niet conform het voorstel uit te voeren. De leden zelf vragen het bestuur om het lidmaatschapsgeld voor de senioren extra te verhogen, zodat de bijdrage voor de junioren verlaagd kan worden. "Een staaltje van positief denken", zo waardeert Quadt het ini- ODO terug in Olympiahal MAASSLUIS - Voor de training van de Maaslandse korfbalvereni ging ODO tijdens de wintermaan den is nu toch een interim-oplos sing gevonden. Zo als wij meldden dreigde de club zijn wekelijks uur op zaterdag in de Olympiahal te verliezen. De vraag naar sporthalu ren was namelijk weer aanziene- Jijk toegenomen en het sportbu- reau wilde de Maassluise vereni gingen bij het toekennen van de gebruikstijden voorrang verlenen. Een verraste ODO voorzitter Gijs Eikelenboom vertelde ons destijds: „Hetgeen nu plaatsvindt, is zo volkomen in tegenstelling met de vriendelijke briefjes, die we enkele jaren geleden nog uit Maassluis kregen. Toen hadden ze uren over en werden we gevraagd in de hal te komen spelen Door de ge lukkige omstandigheid, dat een andere vereniging een voor hen ge reserveerd wedstrijduur niet nodig blijkt te hebben, kan ODO nu toch éénmaal in de twee weken oefenen in de Olympiahal. En daarmee is ODO onder de ge geven omstandigheden tevreden, zo vernamen we van Jaap Lock. In de weken, dat er geen gebruik ge maakt kan worden van de Olym piahal' zullen de korfballers gaan trainen in één van de Maassluise turnlokalen. REGIO VLAARDINGEN EN SCHIEDAM HONKBAL: zaterdag MSV'71—St. Lode- wijk (Maassluis Merellaan 14.30 uur), Gouda -Schiedam (Gouda 14.30 uur); zondag Holy—Nado /V (Vlaardingen, Zwaluwenlaan 14.30 uur), Celeritas—Groenoord (Rijswijk 14.30 uur); dinsdag Groenoord-Holy (Schiedam sportpark Kethel 18.30 uur SOFTBAL: vrijdag Celeritas-Schledam (Rijswijk 20.00 uur). WANDELEN: donderdag en vrijdag Hoek van Holland «tartpurtt RVS-barakken a/d Rondgang vanaf 18.15 uur VVV-vakantie- mdag Dordrecht par cours RC De Mol vanaf 9.30 uur club wedstrijden met onder meer RC Da Coureur. Harga en Schiedam. CRICKET: zondag HCC 3-Hermet DVS, Excelsior—H ilversum, Sparta 2- Splrit. Nog geen twee gulden... betaald u nu voor deze L.P.'s met hits van heden en verleden. Een greep uit het repertoire: Stand by your man. Roll over lay down. Never can say good-bye. The bump, Dinge dong. Loving you. Achtergrondmuziek met de Westminster Silver Strings. Nu zo'n prachtige L.P. v slechts HERMES DVS NAAR TWENTSERÖSTiËRNÖÖI SCHIEDAM- Hermes DVS zal - droog- te en regen dienende - op zaterdag 14 en zondag IS augustus weer deelne men aan het door Enschedese Boys jaarlijks georganiseerde Twente Ros- toernooi. De organisatoren zijn er in geslaagd andermaal vijftien sterke ama- 'teurclubs aan zich te binden. Naast Hermes DVS en het team van de orga niserende vereniging, zijn de deelne mende clubs AFC, CVV, Elinkwijk, Rood Wit A, VUC, Haaksbergen, Hoo- geveen, BW, Helmond, CEC, De Zilvermeeuwen, Dongen en Hermes DVS is ingedeeld in poule C met BW, Haaksbergen en Zilver meeuwen. Een opvrolijkertje... voor uw hele huis deze moderne cretonne. Deze mooie drukstof, 100% viscose geeft elk interieur een nieuw aanzien.Kleuren: oranje/ bruin, groen/bruin, geel/bruin. 120 cm breed, nu per meter van f 8,95 voor

De Havenloods | 1976 | | pagina 4