HAVENLOODS Jeugdhaven is er voor de hele wijk' Nieuw onderkomen plantsoenwerkers Eroekhuizem ZEEKADETCORPS IN DE PRIJZEN Broekhuizen Voordeel Priis HAPPY IJS Roel Rasl SLAAPKAMERS DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1976 25e JAARGANG NO. 59 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170. P vw v vimi De Havenloods verschijnt ook dit jaar met een "sport-special". Deze krant, uitge bracht op weekendformaat, staat boordevol informatie over de diverse sportclubs, die zich voorbereiden op het nieuwe seizoen. De sport-special wordt over twee weken verspreid. SCHIEDAM Afgelopen don derdag nam Roel Rasker afscheid van Jeugdhaven Nieuwland. Sinds maandag werkt hij in Nieuwegein. Hij verlaat de Jeugd haven op het moment dat het be stuur heeft besloten de formele band met de Gereformeerde Kerk te laten vallen. "Je moet in je structuur tot uiting laten ko men, dat de Jeugdhaven voor de hele wijk is", aldus de vertrek kende Roel Rasker. Op vierjarige leeftijd kwam hij naar Schiedam. "Ik heb Nieuwland hele maal zien groeien", vertelt hij. "Wij konden Delft zien liggen vanuit ons huis aan de Rembrandtlaan. Ik kan me nog goed herinneren hoe ze begonnen met de Troelstralaan. Waar nu de Jeugdhaven staat, waren volkstuintjes. Ik heb daar heel wat rondgescharreld in de modder". In januari 1969 ging hij de part-time opleiding voor jeugdleiders volgen aan de Sociale Academie te Rotterdam. Tegelijkertijd werkte hij als assistent- begin, twee jaar geleden, lid van de jeugdleider in het oude westen van werkgroep. Deze hield zich o.a. bezig Rotterdam "Dat was in de tijd toen met de Van Hogendorpstraat en omge- het begon te rommelen. Er zit nog ving, de Mgr. Nolenslaan, lawaai- en steeds een vrij actieve club". Vervol- stofoverlast van Bols, de verkeerssitu- gens het hij zich inschrijven voor de satie op de Burgemeester van Haaren- urgentie-opleiding cultureel werk, die laan en het Schuttersveld, hij vorig jaar mei met succes beëindig- Roel Rasker merkt naar aanleiding van de. Inmiddels is hij al weer begonnen de vernieuwde Mgr. Nolenslaan op: aan de voortgezette opleiding opbouw- "Wij zijn er redelijk enthousiast over. werk die twee jaar in beslag gaat ne- De Mgr. Nolenslaan is niet zo strak ge- men. Hij zit in dezelfde klas als Jouke worden en vertoont nogal wat variatie, de Vries, die enige tijd geleden af- Bij ieder rijtje winkels is een pleintje scheid nam van Centrum Oost. met een ander karakter en met een be sloten hoekje." VARIATIE. De werkgroep hield in mei een onder zoek onder achthonderd omwonenden van Mouterij-Branderij De Koning B.V. - -- (de Schiedamse dochter van het Bols burg gewerkt te hebben, naar Schie- concern). Geconstateerd werd dat ei dam. Zijn opdracht was jeugd- en jon- rk.Na het volwassenwerk aan toegevoegd. De kosterswoning die zich boven de soos- ruimte bevindt, werd verbouwd en voor de volwassenen geschikt gemaakt. Hierin worden ook de vergaderingen gehouden van de sinds kort weer vrij actieve werkgroep Wonen en Leven in Nieuwland. Roel Rasker was vanaf het SCHIEDAM - Het zeekadetcorps Jgqob. van Heemskerck, dat dit jaar ftyéntwintig jaar bestaat, heeft vorige maand deelgenomen aan het nationaal zomerkamp van het Zeekadetcorps Nederland. Dit kamp, dat door twee honderdvijftig deelnemers werd be zocht, werd gehouden in het amfibi sche oefenkamp van de mariniers. De Schiedamse zeekadetten hebben er naar hartelust kunnen roeien en zeilen. Ook brachten ze een bezoek aan de Rijkswerf, het Marine Museum en de kermis. Op sportief gebied waren de Schiedammers bepaald niet onverdien stelijk. Er werden vijf prijzen gewon nen o.a. bij zwemmen* er. roeien. Het Schiedamse corps won ook de Groene Wimpel, de tweede plaats voor alge meen optreden, netheid en kameraad schap. Momenteel is het corps op va kantie. De eerste middag is op 14 augustus. Informaties kunnen worden ingewonnen via de telefoonnummers 263001 en 710349 of na de veertien de aan boord van het corpsschip de Jan van Gelder, via de poort van de scheepswerf Gusto te bereiken. BEVOLKING NEEMTAF SCHIEDAM - Het aantal inwoners van Schiedam is in de maand juni met honderdnegenentwinti, genomen. Er woonden eind juni 77 mensen in Schiedam'. Vierhonderuzesentwintig personen vertrokken uit Schiedam voornamelijk naar Rotterdam en Vlaardingen. Bekijkt men de vertrek- cijfers per provincie, dan blijkt vooral Zuid-Holland populair, gevolgd door Noord-Brabant. SG organiseert welzijnsmarkten drumfestival SCHIEDAM - De Schiedamse Ge meenschap organiseert op 11 septem ber het drumbandfestival en op 25 september de welzijnsmarkt. Zoals be kend, heeft het drumbandfestival te maken gehad met een zich al jaren voortslepend meningsverschil met de Sonmo. Dat bereikte vorig jaar een cli max toen de Sonmo besloot het Schie damse festival te boycotten door ver enigingen aangesloten by landelijke bonden te verbieden aan het Schie damse festival deel te nemen. De grootste Nederlandse muziekbond K.N.F. deed aan de boycot niet mee. Gevolg van kontakten tussen SG en KNF is inmiddels dat het festival van dit jaar onder de reglementen van de KNF plaatsvindt. Hierdoor zullen corpsen uit de show-, ere- en uitmun tendheidsafdelingen weer van de par tij zijn en kan Schiedam een interes sante muziekdag tegemoetzien. De welzijnsmarkt van 25 september geeft een beeld van verenigingen en in stellingen in Schiedam die aan het wel zijn in onze stad werken. Nieuw.' Ya»hlca MG-1 Klolnbeold camera. Met elektronisch gestuurde sluiter h 1 /500 sec. tot 2 sec., zelfontspanner, volautomatische belichtingsregeling, waarschuwingslampjes voor over- en onderbelichting, gekoppelde afstandmeter en Yashinon 2.8/45 mm objectief. Inklusief tas. VoordMlpriJs 229,- Lijnbaan 143. Boergoensestraat 114, Slinga 572 Pandrecht, Slinge 147 Zuidwijk. Randweg 8. Burg. Baumannlaan 126.^^ k Bij Broekhuizen treft u nog veel meer voordelige kleinbeeld camera's. flink gedeelte vaak onacceptabele hin der van het bedrijf ondervond in de vorm van geluid, stank of graanvezels. De werkgroep had inmiddels een ge sprek met de directie van De Koning. Naar aanleiding daarvan concludeerde de werkgroep dat regelmatig overleg tussen beide partijen gewenst was. Ook de Burgemeester van Haarenlaan had de aandacht van de werkgroep. Aan de onveilige situatie voor voetgangers die niet in één keer konden oversteken, is inmiddels op een aantal plaatsen een einde gekomen. VRIJBLIJVEND. In de Jeugdhaven veranderdeinmiddels ook het één en ander. Er werd begon nen met een peuterspeelzaal die door zestig kleuters wordt bezocht. "De peuterspeelzaal sloeg erg aan", aldus Roel Rasker. "Er was erg veel belang stelling voor. We hebben nog steeds een lange wachtlijst. Negen maanden na het begin van de peuterspeelzaal mochten we er een aparte kracht voor aanstellen van de Inspecteur van het Ministerie." Roels taak, het jeugd- en jongerenwerk, betekende twee avon den per week in de soos. Roel: "De soos heeft een losvast karakter. Er zijn weinig dingen die per si moeten. Het heeft in zekere zin een vrijblijvend ka rakter. We voetballen, spelen tafelten nis, biljarten, drinken een pilsje aan de bar of draaien platen. Er is een vrij vaste kem, maar je ziet altijd weer nieuwe gezichten. We hebben een tijd gespreksavonden gehad. We hebben tij den gehad dat er de hele dag zo'n drie tot vijf werkloze jongeren waren om klusjes te doen". JEUGDWERKLOOSHEID? Roel: "Er is een enkeling waarvan ik zeg: die heeft in geen jaren werk ge had. Er zijn geen beroepswerklozen. Als ze zonder werk zitten, zeggen ze snel: ik ben het nou al zat. Als jonge ren, die werkloos zijngeweest, na ver loop van tijd weer werk hebben gevon den, dan lukt dat niet als je niet mee werkt. Met sommige jongelui heb ik een erg hechte band. Je hebt elkaar leren kennen, je gaat praten over de dingen van alledag". ZIT NIET IN DE ZORGEN BEL TEL. 01823-3572 n^choonhov^ DIE KOMT DEZELFDE MORGEN Ros! Rasker was nauw betrokken bij de herinrichting van de Mgr. Nolenslaan. FORMALITEIT. Jeugdhaven Nieuwland werd dertien jaar geleden opgericht vanuit de Gere formeerde Kerk. In het bestuur heeft altijd een groep gezeten die op de bin ding met de kerk de nadruk heeft ge legd. Toen de band met de kerk een formaliteit werd, is men gaan zoeken naar andere vormen. Roel Rasker: "Het bestuur heeft het besluit genomen van de Gereformeerde Jeugdhaven een instelling te maken die op een wat bredere basis gaat functio neren. De formele band met de Gere formeerde kerk vervalt, het wordt nu een algemeen christelijke instelling. Je moet in je structuur tot uiting laten komen, dat de Jeugdhaven er voor de hele wijk is. In het nieuwe bestuur komt een officiële vertegenwoordiger van de wijkvereniging." SCHIEDAM Afgelopen vrijdag opende wethouder Zijdeveld het nieuwe onderkomen voor plant soenwerkers in het Hargapark. Di onderkomen is gebouwd voor personeel van zowel de gemeen telijke plantsoenendienst als de cultuurtechnische afdeling van de bedrijfsgemeenschap Schiemond. Wethouder Zijdeveld benadrukte in zijn openingstoespraak, slechts beluis terd door een handjevol aanwezigen, het belang van de samenwerking tus sen plantsoenendienst en bedrijfs gemeenschap. „Het is weinig bekend", adlus de wethouder, „dat de bedrijfs gemeenschap Schiemond drie poten heeft. Een hele grote derde poot is de cultuurtechnische poot die het groen onderhoudt. Traditioneel heeft Schiedam vrij veel groen. Een groot deel van het onderhoud daarvan gebeurt door de bedrijfsgemeenschap. Er wordt hier een hoop nuttig werk gedaan." De hoop uitsprekend dat de samenwerking tussen Schiemond en de plantsoenendienst goed zal blijven, ver klaarde de wethouder het gebouw voor geopend. Ir. De Blok, directeur gemeentewer ken, zei dat het samenspel tussen de plantsoenendienst en de WSW (Wet Sociale Werkvoorziening) bijzonder nauwkeurjig geregeld is. „Dat samen spel is bijzonder goed geweest", aldus De Blok, „en dat heeft mede geleid tot de wens voor een gemeenschappelijk onderkomen." Ook de heer Smits, directeur van de Sociale Dienst, was werktuigen die in speeltuinen en weiden zullen worden geplaatst, in het gebouw aan de Vijgensteeg te produ ceren. Ook tuintjes van bejaarden worden door een groep medewerkers van de bedrijfsgemeenschap onder houden. Wijkraad Kralingen boos op wethouder In een brief aan wethouder Van der Have heeft de wijkraad voor Kralingen haar verbazing uitgedrukt over de door hem gedane uitspraak in de commissie .voor Sport en Recreatie, dat deze wijkraad accoord zou zijn gegaan met de sluiting van het Kralingse Strandbad ten gunste van het voortbestaan van het Oostelijk Zwembad. De wijkraad heeft zich steeds op het standpunt ge steld, dat in het geval het belang van de Rotterdamse recreatie het Strand bad open dient te blijven. Uit de hier over met de gemeente gevoerde corres pondentie moet dit standpunt bij de gemeente bekend zijn. Bovendien is volpens de wijkraad noch door haar, noch door de gemeente ooit verband gelegd tussen de beide genoemde baden, wat betreft openhoouden of sluiten. Daarnaast vindt men, dat Kra lingen niet de enige wijk mag zijn, die gehoord wordt in deze zaak. Immers ook veel mensen uit andere wijken, bijvoorbeeld Crooswijk en het Oude Noorden, maken uitgebreid gebruik van het Kralingse strandbad. Eind vorig jaar al heeft de wijkraad ophelde ring gevraagd omtrent de gemeente lijke plannen voor het 'Kralingse strandbad. Aangezien op deze vraag tot op heden nog geen antwoord is ontvangen eindigt de brief met het ver zoek hierover so spoedig mogelijk ge- ihformeerd te worden. blij met de samenwerking. „We moeten naar zo volledig mogelijke en zinvolle werkpakketten toe", betoog de hij. „Hier kun je daarwerkdijk zien wat je werk voor resultaat heèft". Vervolgens bezichtigden de aanwezi gen het gebouw dat o.a. bestaat uit kantine, keuken, wasruimte en kleed ruimte, en de twaalf garageboxen die worden gebruikt voor opslag van ma teriaal en gereedschap. Onderhoud De bedrijfsgemeenschap heeft er met deze huisvesting een fraai en doelma tig onderkomen bijgekregen. Zoals bekend wordt het industriële en admi nistratieve werk van de bedrijfsge meenschap uitgeoefend in het vorig jaar geopende gebouw aan de Vijgen- steeg. De cultuurtechnische werk zaamheden, Zijdeveld's derde poot, worden uitgevoerd in de gehele gemeente. Tot de vele taken behoort o.a. het onderhoud van parken en plantsoenen in Schiedam. Naast hat ge noemde Harga, dat nu in het middel punt staat, vallen hier tevens het Volkspark, Thurlede en het Beatrix- park onder. Niet alleen wordt het nor- Het nieuwe onderkomen van de plantsoenwerkers in het Hargapark male narkonderhourt ce.riaan nnl m. uuisuyurn.. MAASSLUIS - Vanaf zaterdag exposeert de kunstenaar Otto Dicke tekeningen pastels in het gemeentemuseum van Maassluis. Het museum is dagelijks ge- ,M nn 90 uur, dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Op Zwart Janstraat ROTTERDAM male parkonderhoud gedaan, ook den zitbanken onderhouden, gerepa reerd en zo nodig van een nieuwe lak- laag voorzien. In het pakket van tech nisch onderhoud bvinden zich overi gens ook de vele speelwerktuigen in de stad. Twee kanten In de Sociale Werkvoorziening snijdt het mes altijd aan twee kanten en wordt zoals dat heet, dubbel werk ge daan. Degenen die het werk uitvoeren, zijn namelijk niet of nog niet in staat een plaats in het bedrijfsleven te vero- overen. Voor hen worden op deze wijze mogelijkheden tot ontplooiing geboden. De meesten grijpen deze kans aan. In de cultuurtechnische afde ling zijn dan ook ruim honderd man nen werkzaam met het aantrekkelijk houden van Schiedams recreatiegebie den Deze werkzaamheden worden uitgevoerd in nauw overleg en in sa menwerking met de gemeentelijke plantsoenendienst die in feite de op drachtgever is. Voorbereidingen zijn in een ver- gevormd stadium om houten speel- wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonza- len industriegebouw, Goudsesingel 66. R'dam. Tel. 010-12.64.61. 'Gratiszomer' in binnenstad ROTTERDAM - De zomer is nog lang niet voorbij en daarom proberen de Rotterdamse Kunststichting en de Dienst voor Sport en Recreatie het centrum aantrekkelijker te maken voor stadsgenoot en buitenstaander. Een compleet buitengebeuren wordt aan de Rotterdammer gepresenteerd in het kader van het programma „Gratis Zomer". Woensdag 4 augustus om 14.00 uur is de Joegoslavische groep Abrasevic er als eerste met folkloristische dans en muziek om meer leven in de brou werij te brengen. De groep speelt op het Schouwburgplein. De muziektent op het Lijnbaanplein biedt op vrijdag 6 augustus een onder- metz auto banden km komen aan twee muzikale optredens, 's Middags om 17.00 uur geeft het jeugdorkest Kaukaanpaan Seurakun- nan Nuorisosoittokunta een concert. Dit orkest bestaat uit 45 jongeren, in de leeftijd van 15 tot 20 jaar, uit de Zuidfinse plaats Kaukaanpaan. Zij zullen een programma van interna tionale marsen en klassieke muziek ten gehore brengen. 's Avonds treedt om 19.00 uur de groep King's Gaillard op, een Neder landse folkgroep die Ierse jigs, reels en hornpipes speelt. De mogelijkheid bestaat dat naast de normale bezet ting de Engelse harpiste Kate Wilson komt meespelen. Als laatste wordt het toneel van de muziektent op het Lijnbaanplein zater dag 7 augustus om 14.00 uur inge ruimd voor de Engelse popgroep Strange Days. Vorig jaar produceerde deze groep de LP „9 Parts to the Wind". De groep bestaat uit Graham Ward, zang en sologitaar, Eddie McNeil, drums en percuesse, Phil Wal man, zang en basgitaar en Eddie Spence voor de toetseninstrumenten. Het korps Mariniers houdt weer een muzi kale vlaggeparade, en wel op woensdag 11 augustus om 9.00 uur voor het hoofdkwar tier aan het Westplein 12. De marinierskapel met tamboers en pijpers luisteren het hijsen van de vlag muzikaal op. Daarnaast geven zij op dezelfde dag een lunchconcert op het Stadhuisplein van 12.30 tot 13.15 uur.

De Havenloods | 1976 | | pagina 1