PvdA-fractie op springen J PvdA: gecastreerde kater Moeilijkheden rond verkiezing fractiebestuur Gevonden voorwerpen 'ALS DAT SCHELDEN DOORGUT GA IKTERUG NAAR TURKIJE' Voorwaarts-. AAACHTELOZE WOEDE ^1* DOCENT(E) ENGELS MEDEWERKERS VOOR DE PRODUKTIE DE HAVENLOODS - DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1976 33-251, SCHIEDAM - De PvdA-gemeen- teraadsfractie staat op springen. Tijdens de fractievergadering van vorige week heeft fractievoorzit ter Ruurd v.d. Veer verklaard al leen voorzitter te willen blijven ■als de band met PPR en CPN wordt verbroken. Volgens poli tieke insiders behoort een breuk in de fractie niet tot de onmoge lijkheden. "Het ziet er erg slecht uit",aldus één van de fractiele den. SCHIEDAM Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, be halve zaterdag en zondag: autosleutel; ring met sleutels; etui met sleutels; etui met sleutels, bos sleutels; sleutels; damesbril; boodschappentas; dames portemonnee met inhoud; 2 tassen met kleding en slaapzak; heren regenjas; spijkerjack; spelt; honderiem; autoband; rol papier, rechter schoen; etui met sleutels. Te bevragen bij de vinders: Honde penning, C. v.d. Gaag, Oude Maas straat 29, Schiedam, tel. 261462; honderiem met rabiespenning, Nat, Ie penlaan SI. Schiedam; Kadobon van de Bijenkorf,', de Gruyter, 's-Grave- landseweg, Schiedam; Giropas, J.Th. Ariëns, Melistokelaan 18, Vlaardingen, tel. 010-347239; Rabiespenning, Verhart, H. Polakstraat 23, Schiedam; schoolboek, De Ridder, Seringehof 4, Schiedam, tel. 705133; baco, schroevendraaier en punttangetje, C. v.d. Enden, Prof. Kamerlingh Onnes- laan 123, Schiedam; kruissleutel, V.d.. Horst, C. v.d. Lindenlaan 17, Schie dam; zgn. neuswiel voor caravan, Hr. Witkamp, Schiedamseweg 104, Schie dam; reservewiel, V. Vliet, Boerhaave- laan 80b, Schiedam; parkiet, Ter- Braak, Vondellaan 41, Schiedam; hond, reu, Dierentehuis te Schiedam; hond, mannetje, Den Brink, Dr. Wi- bautstraat 27, Schiedam, tel. 715079; 2 kavia's, De Jong, Rijnstraat 2, Schie dam; herdershond, Dierentehuis te Schiedam; poppenjurk met slabbetje, Mevr. Pino, Sibeliusplein 170, Schie dam; kinderauto, Mevr. Soeters, West- vest 106, Schiedam, tel. 262140, auto- step, Simon de Wit, Groenelaan, Schiedam; speelgoedbeer, Klarewater, Rotterdamsedijk 10c, Schiedam;, damespolshorloge, J.H. Verstrille, Joh. Wagenaarstraat 54, Schiedam, tel. 715750; herenhorloge, Dhr. Franken, Parkweg 62, Schiedam, tel. 715441; herenpolshorloge, Nieuwland, Roëil- straat 60, Schiedam; damespolshor loge, V. Dijk, Boerhaavelaan 7b, Schie dam; armband, Bijl, B. Bosstraat 13, Overschie, heren trouwring, Mevr. Koppenhagen, B. van Haarenlaan 1419, Schiedam; dameshorloge, L. Schaeffer, Edisonstraat 29b, Schie dam; schakelarmband, Huyken, Troel- stralaan 28, Schiedam; armbandje met plaatje, Engering, Oostsingel 29, Schiedam; armband met naamplaatje, Buis, Burg. Knappertlaan 265, Schie dam; bankbiljet, De Ligt, Vlaardinger- dijk 205b, Schiedam; zak met kinder kleding, Markt Groenoord; tino-shirt, Pistoor, Rembrandtlaan 57a, Schie- dam, tel. 267533; damesvest, Ver meulen, Rembrandtlaan 68, Schiedam; dames regenjas, N. v.d. Touw, D. Scha- ferplein 142, Schiedam; legerjack met wanten, V.d. Giessen, Arnoldipad 39, Schiedam; boodschappentas, mevr. Sigterman, Julianalaan 94a, Schiedam; touwtas, C.C. de Wilde, Voorberglaan '10, Schiedam; bankbiljet, Janse, Koemarkt 2, Schiedam, tel. 263021; knipportemonnee. met inhoud, G. v. Rooyen, Deensestraat 55, Schiedam; aktetas met inhoud, Mevr. Stuurman, V. Beethovenplein 12, Schiedam, tel. 709104; damesportemonnee met in houd, Ariel, Voltastraat 29a, Schie dam; sleutel met label, Van Noort, J. v. Zutphenstraat 47, Schiedam; sleutel, Loek, Singel 131c, Schiedam; sleutels aan ring, V. Mill, Roëllstraat 46, Schiedam; etui met sleutels, Bak ker, v.D.v. Maasdamstraat 9, Schie dam; herenbril, Bonefaas, J.C. v. Mar kenstraat 72, Schiedam; leesbril, A. den Dunnen, J. stfaussplein 159, Schiedam. Goedkeuring GS SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de goedkeu ring verleend aan de besluiten van de gemeenteraad, waarbij de volgende 'kredieten zijn verleend: - f 92.000,- voor de brandweer voor de aanschaf van een kleine autospuit. -f 136.000,- voor een aanvullend krediet voor de aanleg van een stort plaats voor rioolslib. f 7.500,- voor een verdiepte opstel ling van vuilniscontainers bjj de schoolwerktuinen. -f97.500,- voor de bouw van 2 noodlokalen tb.v. de Sint Willibror- dusstichting. - f 500.000,— voor het verlenen van geldelijke steun voor de instandhou ding van woningen. - f 146.700,- ten laste van het Fonds Welzijnsvoorzieningen ten behoeve van het kruisgebouw in Schiedam-Noord, het dierenasyl en het zalencomplex Arcade. Dat is het dagelijks bestuur van de fractie en bestond sinds de wethou dersverkiezing van Herman Posthoorn uit Ruurd v.d. Veer, Clara Stroman en Arie Verlinde. Het fractiebureau treedt .periodiek af. Vorige week dinsdag kwam de fractie bijeen om een nieuw bureau te kiezen. Ruurd v.d. Veer wil de wel voorzitter worden -hij was de enige kandidaat-, maar alleen onder voorwaarde dat de PPR en CPN uit het college zouden vertrekken. Hij wil de daarmee af van het programcollege en pleitte voor de terugkeer van een afspiegelingscollege. Het is bekend dat een gedeelte van de Pvd A-fractie daar ook wel voor voelt, omdat met name de rol van de CPN tijdens het afgelopen jaar sommigen in het verkeerde keelgat is geschoten. Overi-. gens kwam de fractie er dinsdag na veel heen-en-weer gepraat niet uit. Vanavond worden de beraadslagingen voortgezet. KANSHEBBERS Joop de Jong, fractievoorzitter voor Ruurd v.d. Veer, die aftrad na alle strubelingen rond de opvolging van Clara Stroman als wethouder van vor- sterke man beschouwd die in staat is de rust in de fractie te doen terugke ren. Een rust die de Pvd A-fractie hard nodig heeft nu belangrijke beslissingen met betrekking tot Schiedam-Noord voor de deur staan. sterke aandrang op hem wordt uitge oefend, terug te komen als fractie voorzitter wilde hij niet zeggen. Ook Arie Verlinde behoort tot de kansheb bers. Hij heeft al eerder ingevallen als voorzitter, maar wordt niet als de Joop de Jong: nog geen candidaat ming en recreatie, is nog niet kandi daat gesteld. Hij vindt zich in principe niet de juiste kandidaat omdat hij destijds uit eigen beweging is afgetre den. Of hij niettemin bereid is als er Fatma Erylmaz uit Vlaardingen is twaalf jaar en gaat volgende week voor het eerst naar de LEAO. Vader Meh- met heeft haar genoemd naar Mo- hammeds lievelingsdochter en het lijkt wel of Allah, dat op prijs stelt: Ze heeft een fijn besneden gezichtje en prachtig koolzwarte ogen. De Haven loods ontmoet haar, als zij met vader op de broersvest de Turkse krant Hür- riyet komt kopen voor het laatste nieuws over de Schiedamse gebeurte nissen. We nemen ze even mee naar een terras om het bericht te vertalen. SCHIEDAM - Een zalig nieuw jaar en goede voornemens. Dat wenst de redactie van het PvdA- blad Voorwaarts haar lezers in het onlangs uitgekomen zesde nummer. "Een Nederlands jaar loopt van half augustus tot eind juni", aldus de redactie, "met een dikke maand ertussen waarin de tijd eigenlijk stilstaat." Han van der Horst noemt de PvdA "een gecastreerde kater, lief, dik, aan- ahnkelijk, en krabbelen zal hij nooit. Soms denkt hij even dat hij nog roof dier is, die kater. Hij holt woest rond, hij kijkt speurend naar de mussen bui ten het raam, bij blaast, maar ach, je wordt zo gauw moe en daar kruipt het beest weer spinnend op schoot." Van der Horst constateert dat de strijdbaar heid er een beetje uit is: "We hebben een injectie nodig. Pep." Ook wijst Van der Horst op de sluimerende breuk in de fractie en de zeshonderd leden van de PvdA die volgens hem op vallen door afwezigheid, "want de voormannen van de Schiedamse PvdA slagen er niet in de achterban te acti veren." Volgens Cees van der Wel moet de PvdA Schiedam een brief sturen aan haar collega's in partnerstad Esslingen. In die brief moet staan: "Genossen, hoe zit dat nou met die Radikalener- lass. Doen jullie daar wat tegen? Ja, toch zeker, hè." Radikalenerlass of Berufsverbote, legt Van der Wel uit, zorgt ervoor dat mensen met extreem politieke opvattingen geen rijksbetrek king kunnen krijgen. En omdat Schie dam vriendjes is van Esslingen moet de PvdA daar wat aan doen. "En het enge is", aldus Van der Wel, "dat er nog duizenden ambtenaren op hun post zitten die fout waren in de oorlog." Ome Jan Voorwaarts bevat ook een bijdrage van Harry Fransen over Ome Jan Dinke- laar. Hij begint zijn verhaalt met: "Wat? Hebben ze je steun ingehouden, omdat je je band stond te plakken.. Verd.... Je hebt die fiets toch nodig om te gaan stempelen? jö, ga naar Ome Jan. En ze gingen naar wethouder Din- kelaar en die maakte het weer in or de." Fransen schrijft dat Dinkelaar voor hij wethouder werd op de 'zwarte lijst' stond en nergens werk kon krij gen. Hij werd wethouder van Sociale Zaken en Onderwijs en was de stuwen de kracht achter schoolvoeding en -melk, groentedistributie, kinderkleren en -klompen in de tweede wereldoor log. "Ome Jan had lef en kroop niet voor de Duitsers. Hij was daarin een zeldzame uitzondering", constateert Fransen. "Sinds Dinkelaar heb ik in Schiedam nooit meer een wethouder gezien die zo intens en met zulk een inzet zorgde voor de mensen, die zo gewoon op straat aan te spreken was." Fransen vindt dat de Colijnstraat on middellijk moet worden omgedoopt in Jan Dinkelaarstraat. "Voor zo'n lab bekak, zo'n pseudo-'sterke man' als Hendrik Colijn, daar hebben ze eer. straat naar genoemd." Afschroeven dat bordje, vind Fransen en veranderen. "Jan Dinkelaar deed tenslotte meer dan mogelijk was voor de arbeider, en.... voor de kinderen van Schiedam." Racisme Han van der Horst wordt op zijn nek VOS-cursussen gaan van start SCHIEDAM - Dinsdag 7 september start in ontmoetingscentrum St. Joris Doele, Doeleplein 1, de eerste Schie damse VOS-kursus (VOS is: Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving). Men komt gedurende twaalf weken dinsdagsmorgens bij elkaar van 9.15 tot 11.15 uur. De kosten bedragen f.35,- voor de gehele kursus, inclusief eventuele kinderopvang. De kursusprijs kan zo laag zijn, doordat het dagelijks bestuur van de stichting de Schiedamse Gemeenschap zich bereid heeft ver klaard de kursus tot maximaal het be grote tekort te subsidiëren. Aan de kursisten, die zich naar aan leiding van de voorlichtingsavond op 7 april voorlopig opgaven, is een voor stel gedaan betreffende een aantal te behandelep onderWerpen. Dit waren onderwerpen, die samenhangen met de rolverdeling tussen man en vrouw, on derwerpen, die samenhangen met opvoeding en opvang met kinderen en die samenhangen met de wereld om ons heen. Hoewel alle genoemde voorstellen interressant werden bevonden, was er een speciale belangstelling voor de on derwerpen: wat te doen als je alleen komt te staan; welke vrijheden krijgt het opgroeiende kind en het milieu behoud. Postzegelveiling in zaal Triangel VLAARDINGEN Op dinsdag 17 augustus a.s. houdt de Fil. Ver. Vlaar dingen Omstreken, na 2 maanden' vakantie, weer een postzegelveiling met deze keer een kavellijst van ruim .100 stuks. De avond zal worden gehouden in zaal Triangel aan de Franssenstraat alhier. De zaal is open om 19.00 uur en de veiling begint om ongeveer 20.00 uur.: „Nobel-dreven" MAASSLUIS Het college van burge meester en wethouders heeft besloten de 19 straten van het zuidelijk deel van de Steendijkpolder de namen te geven van nobelprijswinnaars met de toevoe ging „dreef'. De rondweg om de polder wordt „Dr. Albert Scsiweitzerdreef" genoemd. NEDAM BOUWT STADSKANTOOR MAASSLUIS- Het college van Burge meester en wethouders heeft besloten de bouw van het stadskantoor te gun nen aan de Nederlandse Aannemings maatschappij NEDAM B.V. te Am stelveen. De aannemingssom bedraagt f.10.842.500 exclusief BTW. De eerste, paal M door de burgemeester van (is, de heer M.K. van Dijke, door ifc politie heeft het college burgenfeester en wethouders besloten niet over te gaan tot het inrichten can het Reviusplein als parkeerterrein. De grond wordt evenwel wel als parkeerterrein gereserveerd. Indien in de toekomst blijkt dat behoefte be staat aan een parkeerterrein kan dit alsnog worden aangelegd. Postzegel vei ling in gebouw Irene SCHIEDAM - Dinsdag 17 augustus a.s. houdt de afdeling Rotterdam e.o. van de I.V. „Philatelica" de maande lijkse bijeenkomst in gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155 te Schie dam. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond kan men kennis maken met de diverse aktiviteiten van deze vereniging, waaronder een veiling van postzegels van Nederland en O.G., een filatelistisch praatje Verder is er gele genheid tot onderling postzegelen of kontakten te leggen met mede-verza melaars. gezeten door twee PvdA-fractieleden. Joop de Jong vindt dat zijn gedachten- gang de kiem van het racisme draagt, terwijl Yvonne Siljee zichzelf niet stompzinnig vindt, zelfs niet een klein tikkeltje, zoals Van der Horst haar in de vorige Voorwaarts had genoemd. Van der Horst en De Jong zijn het on eens over de naamgeving van een deel van de Nieuwe Haven tegenover de Oranjestraat (Over de Vesten). Van der Horst schreef in de vorige Voorwaarts: "Joop de Jong wil het stukje Nieuwe Haven Plein Over de Vesten noemen. Hij vindt, die naam historisch. Voor een geïmporteerde Amsterdammer is die redenering zo imbeciel nog niet." Van der Horst vond Diefhoek of Frankelandse plein betere namen. De Jong wijst erop dat de naam Over de Vesten door de commissie voor de straatnaamgeving is bedacht en niet door hem. Tevens beticht De Jong-Van der Horst van racisme omdat hij het heeft over een geïmporteerde Amster dammer. Yvonne Siljee verdedigt haar stilzwijgen over Passagetheater tijdens de gemeenteraadsvergadering waarin Posthoorn voor het eerst als wethou der optrad. Zij vind dat de exploitatie en de programmering van het Passage het best kan worden besproken aan de hand van de nota die Posthoorn voor het eind van dit jaar zal uitbrengen. Afspiegeling CDA-gemeenteraadslid Poot schrijft ook in de Voorwaarts. Hij breekt een lans voor een afspiegelingscollege. Hij vindt dat van het samen besturen van de stad Schiedam de laatste jaren niet zoveel terecht is gekomen. Hij geeft de PvdA daarvan de schuld. "Mijns inziens komt dit een goede voortgang van het bestuur van onze stad niet ten goede", constateert hij. Deze zondag is ratma met haar ou ders in de wagen gaan toeren."We hoorden, dat ze ook naar Vlaardingen zouden komen". Mehmet houdt een lang verhaal, dat door zijn dochter be reidwillig wordt vertaald:"Vader zegt: onder Turken en Nederlanders heb je slechte en goede mensen. Wat hebben de onschuldigen er nu mee te maken? De Turken zijn bang. Ze verwachten weer ruzie en ruzie is toch niet nodig. Vader is al dertieneneenhalf jaar hier en erg verdrietig om deze zaak. Hij wil als vriend leven, maar dat gaat niet al tijd". Dan weer Fatma uit eigen bittere erva- ring"Ze roepen "Turk Augurk" en "donder op naar je eigen land". Nou dan word ik kwaad. En dan roep ik "bleekscheet" Fatma die al voor haar eerste verjaardag naar Nederland kwam, trekt zich die scheldpartijen behoorlijk aan. "Als dat schelden doorgaat en ze blijven vijandig staan, dan ga 'ik weer terug naar Turkije." zegt ze beslist. Vader Mehmet komt er weer tussen, "vader zegt: "Als mensen me een keer zo behandelen, dan wil ik nooit meer met ze praten." legt Fatma uit. "Het zijn allemaal hippies, langha- rigen die dat doen. Je moet niet met ze praten, gewoon doorlopen." Misschien gaat de familie Erylmaz weer terug naar Turkije. Vrienden van vader sparen zoveel ze kunnen om straks een scheepswerfje anex installa tiebedrijf van electrische verwarmingen op touw te zetten. Het moet een coöperatieve onderneming worden en die gedachte staat de Erylmaz wel aan, want zij zijn aanhangers van de pro gressieve oppositieleider Bülent Ecevit. Fatma: "Vader zegt: Turkije heeft dat wel nodig. Voor het eigen land wil hij dat wel doen. Trouwens, als we in Ne derland begonnen, dan zou er toch maar ruzie van komen." Helaas zijn zulke coöperaties in Turkije op het moment niet zo gewenst. De macht is in handen van een rechtste coalitie on der de behoudende premier Demirel. Vader legt uit, wat een vriend van hem in Turkije is overkomen. Fatma:"Die werkte op een werf, waar ze vijfenne gentig man in dienst hadden. Vijftig zijn er ontslagen, want ze vroegen: Waarom zijn jullie lid van de vakbond geworden. Vader zegt: "Dat is nu echt iets voor Demirel." En zo zitten de Turkse gastarbeiders tussen twee vuren: in Nederland wor den ze vervolgd door kwaadwillende e- lementen, in Turkije tegengewerkt door de eigen regering. Niettemin is Mehmet Eryilmaz een gematigd man. Hij vraagt zelfs of er wat kalmerende woorden in de Haven loods kunnen. Hij zegt:Turkse vrien den, ik praat tegen jullie: We moeten tegen Nederlanders aardig en vriende lijk zijn. We hebben geen behoefte aan ruzie op plaatsen als de markt of het station. Vloek niet en ga niet discus siëren". Want Fatma en haar vader willen gewoon een beetje rustig leven. Het was een bierflesje. Schiedam mers vulden een bierflesje met benzine en gooiden dat de moskee in. Ik heb met de scherven in mijn hand gestaan, terwijl wat Turken- bezig waren hun godshuis een beetje schoon te maken. Toen be greep ik hoe dat aanvoelde, de machteloze woede van de goede Nederlander in 1942. Het lijkt wel of een luchtbel je borstkas een klein stukje naar buiten drukt. Je staat daar te zwijgen, je kunt niets doen. Anders keert de ter reur zich ook tegen jou. Want buiten op straat woedt de furie: er wordt niet meer gepraat, er wordt geschreeuwd, gejoeld, ge slagen. De horde is op pad. WA marcheert. Deutschland, erewache, Juda verrecke. En het zijn nog mijn stadge noten ook, die daar op brommers langsscheuren. Want alle verhalen, dat „er" veel Rotterdammers bij zijn, slaan natuurlijk nergens op. De politie heeft rechercheurs tus sen de relmakers geposteerd en die arresteren stenengooiers of brand stichters. Dat zijn allemaal Schie dammers. De mensen die weer loze buitenlanders terroriseren, zijn opgegroeid binnen onze ge meenschap. Onder dat feit kunnen we niet uit. Dolenthousiast Het zijn bovendien jongeren. De Turkenvervolging is het werk van agressieve pubers die vaak nog niet eens de baard in de keel hebben. De kinderen zijn de heksenjagers van onze tijd. In de zesde klas. van de Nieuwlandse Thorbecke- •school was iedereen dolenthou siast. De leerlingen vonden het pri ma, dat de eigendommen van on schuldigen werden vernield, want die onschuldigen zijn anders: ze spreken een gekke taal, ze dragen pikzwarte snorren en ze hebben een donkere gelaatskleur. Dus zijn ze slecht en moeten slaag krij gen. De meester besteedde de eerste schooldag niet aan een fik se antirascistische les. Misschien heeft hij dat ondertussen wel ge daan. Ik hoop het maar, want als de Schiedamse kinderen de Turkenvervolging organiseren, dan zit er iets goed fout met het onderwijs. Van de week is leren over Turkije belangrijker dan eigentijdse en boeiende reken methodes. Ook het leesboek kan dichtgesslagen blijven. Het onder wijzend personeel van alle scholen, heeft nu een belangrijker taak. Want ik accepteer dat niet, die woede die mijn borstkas uit el kaar drukt. Ik heb er geen behoef te aan. Bovendien zie ik mij ge dwongen een vroegere stadskro- niek geheel in te trekken en dat is nooit leuk voor een stukjes schrijver. In de krant v«n vier mei stelde ik voor een gedenk- plaats te maken voor de in de oor log omgekomen Joodse Schie dammers. Laat maar. Schiedam is wel de laatste stad die dat mag doen. We zijn za al schijnheilig genoeg. Han van der Horst. Tourix start seizoen met jazz-optreden VLAARDINGEN - Assurancetourix, start a.s. zaterdag het nieuwe seizoen met een optreden van de Belgische jazz formatie het Waso Quartet. In ver gelijking met voorgaande jaren is een start half augustus vrij vroeg, het wordt dan ook een lang seizoen met een 'nieuw' bestuur. Twee mensen van het eerste uur Jan van Rij en John Overkleeft, hebben na bijna vijf jaar het Folkcentrum bestuur vaarwel ge zegd. Het komende seizoen vormen de volgende mensen het nieuwe bestuur: Krijn van Pelt (voorz), Alex Brobbel (secr.), Roel Pieterman (Penningm.), Aad Paardekam (programmering), Mar- ga van der Wulp (ledenadmin.) en Wout Püper (barvoorzitter). Ongewij zigd gebleven zijn het 'maatschap (f 20.- p.p.) en de openingstijden (vrijd. vanaf 21.00, zat. vanaf 20.00 en zond van' 15.30 tot 19.00 uur). Folk blijft de hoofdmoot van het Tourix-programma uitmaken, hoewel de variatie niet vergeten wordt, getui gende het optreden van het Waso Quartet a.s. zaterdag. Hun programma begint om 21.00 uur aan de Hoflaan 12. Het Waso Quartet'treedt momen teel met erg veel succes in eigen land -België- op. Net zoals bij zovele swing- jazz formaties wordt ook het Quartet vergeleken met de legendarische Hot Club de France, en niet ten onrechte. Evenals zijn grote voorbeeld, de helaas te vroeg overleden gitaarvirtuoos Django Reinhardt, speelt Fappy Las sertin solo-jazzgitaar met de nodige zi geunerinvloeden (Fappy is zelf zigeu ner). Leider van de groep is Koen de Cauter die veelal klarinet speelt maar daarnaast ook saxofoon en viool. hopen onze geliefde Dinsdag 17 augustus ouders J.G. VERMEER EN B. VERMEER-WIJNGAARDEN de dag te herdenken waarop zij 55 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Rotterdam-Ommoord Niels Bohrplaats 78. ideren. j r.k. scholengemeenschap G.K.VAHHOGENDQRP afd. M.E.A.O. Versijdenstraat 20, R'dam-4 vraagt voor zo spoedig mogelijk (Ie of 2e gr. bevoegd) voor 16 lesuren per week. Sollicitaties te richten aan het bestuur van de Stichting Katholiek Handelsonderwijs, Mathe- nesserdijk 455, Rotterdam. Wilt u werken in een snel groeiend bedrijf? BOAL B.V. zoekt voor haar produktie van aluminium onderdelen voor de kassenbouw: Heeft u interesse om te werken in een bedrijf met toekomst, schrijf of bel: BOAL B.V. Kijckerweg 107, De Lier. Tel. 01745 - 4444 en vraag naar de heer H.G. van den Berg. EDDY'S AUTOSHOP AUTORADIO'S CASSETTE-RECOR DERS o^.PULIPS PIONEER NATIONAL- PANASONIC BECKER ook voor montage GUSTOWEG 55B R'DAM—WEST Uitsl. verkoop KIP* caravans, daarom de beste service. Off. hoofd-dealer 6E6R nt'VHDAM Dtirl Rotterdamseweg 390 015-56.01.90 (oude weg van Over schie naar Delft).

De Havenloods | 1976 | | pagina 4