me? v<°t° n Benoemingsbeleid druppel die emmer deed overlopen Bewoners L.Costersstraat willen meer veiligheid Geloogd Massief Eiken as broekhuizen Kinderen zijn het wachten optimmerkamp goed zat Meubelfabriek H Oisterwijk inlOlO-132170 T Van der Wilk geeft er na twee jaar de brul aan ter meunen 795 SLAAPKAMERS 'levensgevaarlijk voor DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976 25e JAARGANG NO. 69 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170. editie p SCHIEDAM HAARIMPORT BROERSVELD 169 - SCHIEDAM Telefoon 26.82.89 tegenover onze dameskapsalon. OVERVALOM EIS KRACHT BIJ TE ZETTEN SCHIEDAM Dinsdag heeft Hans van der Wilk ontslag geno men als wethouder van commu nicatie, wijk- en jeugdzaken. Na mens het college deelde burge meester Lems dat dinsdag rond Voor groot en klein... voor herfst en winter is een colpullover ideaal. 100 acryl met ingebreide kabels. Kan over al mee gekombineerd worden. Kleur ecru, maten 92 t/m 176. Nu voor een speciale jubileum- prijs: Maat 92 t/m 128 vai f 17,95 voor Maat 140 t/m 176 vi f 19,95 voor f 8,95. het middaguur mede. Nog deze week ligt een ontslagbrief bij de gemeenteraad, zodat de raad zich nog tijdens de septembervergade- ring kan buigen over zijn opvol ging. Als reden wordt officieel opgegeven dat er bij de benoe ming van een functionaris in de welzijnssector diepgaande poli tieke meningsverschillen beston den. De standpunten stonden dermate tegenover elkaar dat Van der Wilk besloot zijn werkzaam heden onmiddellijk te staken. PPR-wethouder Hans van der Wilk is sinds 3 september 1974 wethouder. Van verschillende zijde is hem nogal eens verweten dat er geen werk, maar uitsluitend papier uit zijn handen komt. Zo werden zijn nota's wijkwel- zijnsvoorzipningen en wijkberaad on langs nog onder vuur genomen door de bewonersverenigingen. Ook de opposi tie had tijdens de begrotingsbehande ling aan het begin van dit jaar. forse kritiek op hem. Van der Wilk is de derde wethouder in twee jaar die vertrekt. Eerder verlieten Cor Bolmers en Clara Stroman het col lege. De eerste wegens moeilijkheden met zijn PvdA-achterban, de tweede om meer persoonlijke redenen. Vooral de opvolging van Clara Stroman was aanleiding voor een felle strijd binnen de PvdA, waarbij Herman Posthoorn als overwinnaar uit de strijd kwam. het programcollege en wilde de weg vrijmaken voor de oppositiepartijen zitting te nemen in het college. Alhoe wel Van der Wilk officieel niet gerea geerd heeft op Van der Veer's uitlatin gen, moeten deze hem en zijn PPR-par- tijgenoten toch wel in het verkeerde keelgat zijn geschoten. Het mag nau welijks waarschijnlijk heten dat de be noeming van een functionaris- om wie, het precies gaat, wordt terecht geheim gehouden- reden is voor een wethou der op te stappen. Waarschijnlijker lijkt het dat deze benoeming eerder de .befaamde druppel was die de emmer deed overlopen. Opvolging Hans van der Wilk tijdens de wekelijkse vergadering van het college "eèn punt dat hoog zat", aldus burgemeester Lems. "Het blijkt nu even hoog te zitten". Hij vertelde voorts dat er op hem geen beroep was gedaan de partijen met elkaar te ver zoenen. Dit nu geeft aanleiding tot speculaties omtrent de werkelijke reden van Van der Wilks vertrek. Nog zeer onlangs heeft ex-PvdA fractieleider Ruurd van de Veer scherpe kritiek geuit op de deelname van CPN en PPR aan het col lege. Hij pleitte voor de terugkeer van Omdat Hans van der Wilk raadslid blijft zal zijn opvolger uit de PvdA moeten komen. Ook is het mogelijk dat zijn wethoudersportefeuille over de andere wethouders wordt verdeeld. Tenslotte zou het denkbaar zijn, dat zijn opvolger uit niet PvdA-kringen komt. De PvdA staat thans voor twee problemen. In de eerste plaats een op volger te vinden voor Van der Wilk, Ane Verlinde?. In de tweede plaats is het waarschijnlijk dat raadslid Geert v. d. Linden naar het buitenland vertrekt, waardoor ook voor hem een opvolger moet worden gevonden. De PvdA-kan- didatenüjst laat daarvoor overigens weinig ruimte. Nog deze maand zullen de fractievoor zitters tot overeenstemming moeten komen over de vervulling van de wet houdersvacature. De gemeenteraad zal daar over twee weken formeel een uit spraak overdoen. EETHUISJE IN QUIBUS SCHIEDAM - Tijdens de feestelijkhe den in de Quibus werd een nieuw eet huisje geopend. Het heet het Eethuys en het bevindt zich in het voormalig theehuis van de Quibus. Zondag kostte de warme maaltijd er twee cent. En voor die spotprijs werd een uitsteken de maaltijd op tafel gebracht, bes- staande uit een Chili Concarde-achtig gerecht van witte bonen, rijst, vlees en uien. Chefkoks Pim en Harry zullen voortaan elke dag, uitgezonderd dins dag, een warme maaltijd op tafel bren gen voor zeven en een halve gulden. Ook kan met in het Eethuys diverse omelettes bestellen, een broodmaal tijd met koffie en soep, yogurt en fruit. En dat alles tegen heel redelijke prijzen. Het is te hopen dat dit initia tief succes heeft. Aan de kookkwali- teiten van Pim en Harry zal het niet liggen, want die zijn goed. SCHIEDAM Woensdagmiddag 1 september hebben een vijftigtal kinderen uit Schiedam-Zuid een overval gepleegd. Bij Ton Molenaar beroepsmedewerker van de Dukdalf, werden de aldaar opgeslagen voor een fancy-fair van de Dukdalf gestolen. Tijdens de overval werd mevrouw Molenaar natgespoten. 'Reden van deze „ludieke" actie is dat het toegezegde timmerkamp nog steeds niet gerealiseerd is in Schiedam-Zuid. De kinderen van Schiedam-Zuid zij'n, aldus een uitgegeven verklaring het wachten zat. „Er zijn toezeggingen ge daan. We kregen een terrein", zeggen ze. „Maar geen begeleidende krachten. Er is een aanvraag voor subsidie en voor drie tijdelijke krachten. De wet houder heeft een WSW-kracht toege zegd. Hoe staat het nu met al dat moois? Subsidie: nog niets van ge hoord. Beroepskrachten: nog niets van bekend. Terrein: er wordt aan gewerkt maar we hoorden dat de werkzaamhe den weer gestaakt zij. Vanwege het ge vaar van hoog water. Nogal duidelijk". Toezegging Wat. de kinderen in het bijzonder steekt is dat de Dukdalf wel geld heeft om allerlei dure prijzen te kopen voor de fancy-fair, maar dat er geen geld is voor een timmerkamp. De Dukdalf vondwethouder Van der Wilk bereid om als bemiddelaar op te treden. Dat gebeurde afgelopen donderdagmiddag in het Stadskantoor. Een aantal „dief jes" en de staf van de Dukdalf waren daar aanwezig. Nadat de wethouder had toegezegd, dat op redelijk korte termijn het timmerkamp wordt gerea liseerd, werde de fancy-fairprijzen te ruggegeven. De fancy-fair vond inmid dels in het weekend plaats. 6 DAGEN HESSISCH BERGLAND plaatsen beschiKbaar. Hotel Stadt Büdingen. Alle kamers met douche en toilet, (nieuw hotel) Reissom f. 325,- Eenpers. f. 25,- extra, Annverz. f. 10,- Inl. uit- sluitend tel. 01803 - 2776 VANDERKAAY- REIZEN VLAARDINGFN - Zaterdag II september organiseert de peuterspeelzaal in de Vetten- oordsepolder een Fancy Fair in het badhuis aan de Valeriusstraat 28. Aanvang 12.30 wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonza- len industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61. Zwerfkatten SCHIEDAM - De gemeen^Schiedan plan a zwerfkatten. Met narr Schiedam-Noord vormen deze dieren een ernstig probleem, aldus wethouder zijn wekelijkse pers- n zijn in overleg met Hans van der Wilk o. conferentie. De planne dierenbescherming en w Hierbij zal de nadruk liggen op voorlichting aan de bevolking. Diepgaand „Diepgaande politieke meningsver schillen", gaf burgemeester Lems als reden voor Van der Wilks vertrek op, „bij de benoeming van een functiona ris in de welzijnssector". „Het heeft niets te maken met de politieke kleur van de man", aldus wethouder Collé, „die speelt absoluut geen rol. Het ging erom of de man die tijdelijk benoemd was, al dan niet een vaste aanstelling moest krijgen. Het college heeft beslo ten met één stem tegen (Van der Wilks, red.) die vaste aanstelling uit te stellen." Desgevraagd deelt wethouder Chris Zijdeveld mede, dat het niet ie mand betreft in de hoogste rang. Ook zegt hij dat er geen diepgaande meningsverschillen in het college over het welzijnsbeleid zijn. De benoeming was ook al vorige week, IM fk de gezellige beurs voor iedereen 111 d vrijdag 1 t/m zondag 10 oktober a.s. Dimitri van Toren In de TeersfÖof SCHIEDAM Vrijdag 10. en zaterdag 11 september treedt Dimitri van Toren op in het Zoldertheater in de Teerstof, aanvang 21.00 uur. Dit seizoen treedt Dimitri 2 avonden achter elkaar op, aangezien in vorige seizoenen is gebleken dat 1 avond bin nen de kortste tijd was uitverkocht. Dimitri's ideaal is altijd om tijdens de. voorstellingen een zo goed mogelijke' sfeer op te bouwen, waarin begrip groeit voor elkaar en voor de dingen om ons heen. Een nauw contact met het publiek is daarom een vereiste. Kaartjes a f.8,50 en f.6,75 voor C.J.P. en 65 plussers kunnen tot en met vrij dag worden gereserveerd via het VVV- Schiedam tel. 010-266000 en vrijdag avond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater tel. 010-269455. SCHIEDAM - De commissie voor Financië en Economische zaken houdt een openbare vergadering op dinsdag 21 september in de benedenzaal (rechternis) van het Stadskan toor, aanvang 20.00 uur. Canonet 28 klelnbaaldcamara Aut. CdS belichtingsregeling gekoppeld aan programmasluiter. Gekoppelde lijnkader-meetzoeker. Flitsautomatiek. Objectief: 2.8/40 mm. Inklusief tas Canon Auto Zoom 318 M veelzijdige filmcamera Super-8, objectief 1.8/10-30 m macro-opnamen, aut. belichtingsregeling, mLijnbaan 143, Boergoensestraat 114. Slinge 572 Pandrecht. Slinge 147 Zuidwijk. Randweg 8, Burg. B< Zwart Janstraat 51 Met Nederlands garantiebewijs. Ziekenomroep zendt life uit SCHIEDAM - Aanstaande zaterdag zendt de Ziekenomroep voor de eerste maal in het nieuwe seizoen life uit vanuit de hal van het Noletziekenhuis. Olga Lowina, Dirk de Vette en de organist Jil van der Doel zullen onder andere het muzikale gedeelte verzor gen. Verder zijn aanwezig de zwemmer Van der Kuil van de Olympische Spe len, de heren van het jubilerend man nenkoor Orpheus, het onderwaterdui kers echtpaar en de heer De Graaf van de dahliaclub. Misschien is ook de Rotterdamse cabaretgroep Zakkencen- trale van de partij. Het programma wordt voorts opgevuld met een quiz, verzoekplaten en praatjes voor de mi crofoon. Bedpatiënten worden speciaal voor deze uitzending met bed en al naar de hql vervoerd en mogen daar zelfs hun maaltijd gebruiken. „Heel uniek", aldus mejuffrouw Rensema van de Ziekenomroep, die voorts fa milieleden van patiënten oproept van tien uur tot half twee aanwezig te zijn om hun zieken via de ZOS de groeten te doen. SCHIEDAM De Schiedamse plantsoenen zijn dermate vervuild dat besloten is een werkgroep in te stellen die als opdracht krijgt dit probleem op te lossen. Aldus heeft het college van Burgemeester en Wethouders besloten. In de werkgroep zullen vertegen woordigers van de VROM. gemeentewerken. SCHIEDAM De bewoners van de Laurens Costerstraat willen verkeersdrempels. Ook hebben ze de gemeente gevraagd om speel- gelegenheid voor de kinderen, plantenbakken en sierbestrating. Deze eisen zij'n onlangs door twee bewoonsters tezamen met meer dan tweehonderd handteke- keningen overhandigd aan burge meester Lems. Ook is contact opgenomen met de bewonersver eniging Schiedam-Oost, alsmede met het hoofd van de Sint Jan/ Aloysiusschool voor het realise ren van een ouderwacht op de oversteekplaats van de Lange Sin gelstraat. "We zijn een actie aan het voeren", aldus Hilde v.d. Kuik en Corrina Bos veld, "voor de beveiliging van de Laurens Costerstraat en de zijstraten vanwege de toenemende drukte en het harde rijden in de straat. Allemaal sta je erover te schelden, het is levens gevaarlijk voor de kinderen. Af en toe houd je je hart vast. Wij begrijpen niet dat er geen ongelukken gebeuren. Gis teren is er nog bijna een ongeluk ge beurd bij het uitgaan van de kleuter school. Gelukkig reed de auto niet hard, maar het scheelde nog geen vijf centimeter. De mensen leven hier met angst en het wordt steeds erger. De auto's komen vanaf de 's-Graveland- seweg, slaan bij de Hema linksaf en snijden via de Laurens Costerstraat een lekker stuk af. Hup, rijden maar, ze trappen hier flink op het gaspedaal. Het is gewoon onverantwoord, dit is een kinderrijke buurt. Er moet op korte termijn wat gebeuren. De kinde- .ren hangen een half uur voor school tijd buiten. Daarom moet de straat optimaal beveiligd worden. Drempels zijn geen onredelijke vraag". Niets buitensporig Op 23 augustus gingen Hilda en Cor rina de huizen langs om handteke ningen op te halen. Meer dan twee honderd bewoners tekenden. "Goh, hardstikke leuk, zeiden ze, aldus de twee actievoerdsters. "Daar hadden we veel eerder mee moeten beginnen. Wij zijn ook bij kapelaan Kempers geweest die was er helemaal voor. De behoefte bleek bijzonder groot." Op 30 augus tus overhandigden de twee dames de handtekeningen plus brief aan burge meester Lems. De brief werd ook •gestencild en onder alle buurtbewo ners verspreid. In de brief werd ge vraagd om verkeersdrempels in de Lau rens Costerstraat, speelaccommodatie in de zijstraten alsmede plantenbak ken. Corrina Bosveld: „Lems noemde onze actie een sympathiek gebaar. Hij zei dat wij niets buitensporigs vroegen. Wij zouden zo snel mogelijk bericht krijgen. Van der Wilk heeft gezegd als je over veertien dagen nog niets ge hoord hebt, bel dan even. Wij zijn ook bij Posthoorn geweest, hij was het er hardstikke mee eens. Wij hebben ook contact opgenomen met het Singel- kwartier en de bewonersvereniging Oost. Wij hebben met het schoolhoofd gepraat over verkeersbrigadiers. Hij was er niet zo voor. Liever een ouder wacht zei hij. Dat zal via de oudercom missie worden bewerkstelligd. Vergeethoek Behalve aan de verkeerssituatie willen de actievoerdsters dat er ook wat ge daan wordt aan speelgelegenheid voor de kinderen. Er is weliswaar een speel plaats aan de Lange Singelstraat, maar om daar te komen moeten de kinderen de Laurens Costerstraat oversteken. Deze speelplaats wordt trouwens hoofdzakelijk gebruikt om er honden uit te laten. Het speelplaatsje achter de school ligt bezaaid met gebroken glas. Hilde v.d.Kuik en Corrina Bosveld terwijl de omheining gesloopt is. Met een grasveldje aan het Copernicusplein, dat eigendom is van de kerk, wordt niets gedaan. Eigenlijk zijn de doodlo pende zijstraten van de Laurens Coster straat ideaal om er speelstraten van te maken. Voorbeelden daarvan liggen Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout e. accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. de Meubelmakers uit het zuiden des lands Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 116 (langs het water) tel. 01891 -4670. Ma t m za 9-18 uur. vrijdag- „Levensgevaarlijk voor kinderen eerste kwaliteit eikehout «goed uitgewerkt in eigen droog- kamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen# 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland aan de andere kant van de Lange Sin gelstraat. "Als je de Lange Singelstraat oversteekt, zie je hoe de straten veran derd zijn." aldus Hilde en Corinna. "Er is hier niets. De Laurens Costerstraat vinden we één grote vergeethoek." Als het zover is, willen de bewoners inspraak in de plannen: "Dat was wel mogelijk. Als ze iets doen, willen we wel dat het effectief is, anders heeft die hele actie geen waarde. Hilde v.d. Kuik en Corinne Bosveld zijn vooralsnog optimistisch. "Wij doen dit op zoveel mogelijk legale manier", zeggen ze. "Wij willen eerst afwachten. De reactie van burgemees- ter Lems vonden we echt positief." SCHIEDAM Crossende bromfietsen ver oorzaken ernstige hinder blijkens de vele klachten die de gemeente bereiken. Burge meester en Wethouders willen aan dit cros sen paal en perk stellen. Zij stellen daarom voor aan de gemeenteraad een nieuwe bepa ling in de Algemene Politieverordening op te nemen waarin dit crossan verboden wordt. Van dit verbod kan ontheffing worden ver leend voor recreatieve activiteiten in vereni gingsverband. B en W verwachten dat pas opgetreden wordt, nadat een klacht is inge diend. Hierbij wordt gekeken of de herrie hinderlijk is voor de omgeving of dat het - p gront| >r brom-

De Havenloods | 1976 | | pagina 1