Experimenteel rooster krijgt eindelijk kans Morgenavond première musical Carrousel 16?5 termeulen termeulen termeulen Tijd voor school termeulen Bent u 50 jaar of ouder? Lees hier hoe u honderden artikelen voordeliger kunt aanschaffen... en hoe u uw leven kunt verrijken! «gnvpc Nederiauadfe® 1 BON termeulen termeulen DE HAVENLOODS - DONDERDAG 28 OKTOBER 1976 'n liter lang et volle teugen genieten tijdens v favoriete t v. programma's. Deze verchroomde isoleerkan houdt koud koud en warm warm. Nu voor een prijs die u zeker niet koud zajjaten. Slechts Echt leer... is en blijft soepel, sterk en mooi. Wij verkopen nu voor een spot prijsje ruime echt lederen schouder tassen.In 3 vlotte moderne modellen Kleuren: bruin,zwart of bordeaux rood. Nu van f 59,95 Lekker warm... in de winter, zo'n flanellen hoes laken, dat bovendien ook nog al tijd strak ligt, dus uw bed is in een wip opgemaakt. In een lila- Kleurig bloemdessin. Maat 80/190 van f 18,95 voor ^HsQS 90/190 van f 18,95 voor f 11 95 120/190 van f 19,95 voor f 12 95 130/190 van f 19,95 voor f 1295' ÜifrREGlÖI VLAARDINGEN Na anderhalf jaar actief te zijn geweest ziet het er eindelijk naar uit dat de werkgroep Tijd voor School haar doelstel ling verwezenlijkt zal zien. Initiatiefneemster in Vlaardingen was Hennie Goedknegt, die geïnspi reerd werd door berichten vanuit andere steden, waar moeders met succes ijverden voor overblijfsmogelijkheden op de scholen. De werkgroep wil verder dat de scholen voor kleuter-en basisonder wijs regionaal gelijk opengaan en sluiten; de vakanties van alle scho len en schooltypen moeten gelijk beginnen en als het aan de werk groep ligt worden er geen vrije uren en dagen meer binnen de offi ciële schooltijden gegeven. De uit dertien leden bestaande werkgroep is tijdens haar activiteiten veel tegenwerking zelfs agressiviteit, tegenkomen. Eén van de woordvoerd- sters: „De tegenargumenten komen vaak voort uit het traditionele denken over de positie van de vrouw, waarin de moeder thuis is, in dienst van huis houding en kinderen. Het steeds weer halen en brengen van de kinderen naar school en omgekeerd, waardoor de dag in onbruikbare stukjes wordt geknipt, is in dat denken een aanvaardbare kon- sekwentie van het moeder zijn. De ver snippering van haar tijd belemmert de vrouw vaak om in de schooltijd van haar kinderen de dingen te doen die zij naast haar moederschap belangrijk vindt". De werkgroep is van mening dat hun aktie een gevolg is van het veranderde maatschappijbeeld. Belangrijk is na tuurlijk ook de steeds voortschrijnendè behoefte van de vrouw zich te ontwik kelen, zoals bijvoorbeeld ook mogelijk is gemaakt door de oprichting van de VOS-groepen moeder -Mavo. Hun ei sen om mogelijkheden te creëren om de kinderen op scholen over te laten blijven komt er in de praktijk op neer dat er kortere pauze op de scholen wordt ingevoerd met de mogelijkheid voor de kinderen om te lunchen. Uiteraard kan en moet dit geen ver plichting zijn. Het overblijven kan door vrijwilligers, moeders, vaders, of andere belangstellenden worden geor- i begeleid. De werkgroep wijst erop dat het be lang van overblijf mogelijkheden zeker niet alleen voor de moeders is. Ook voor de kinderen heeft het overblijven een aantal gunstige aspecten. Zij hoe ven tweemaal minder door het verkeer dan vroéger. Bovendien zijn ze 's mid dags eerder thuis, zodat er dan meer tijd is voor spel of bijvoorbeeld zwem les. Het is voor de vrouwen van Tijd voor School dus zeker niet de bedoeling om werk tussen de middag op het onder wijspersoneel af te schuiven. De eman cipatiecommissie heeft ondertussen de actie Tijd voor School in haar program ma opgenomen. Het streven van Tijd voor School is daarom terug te vinden in het vijfjarenplan van deze commissie. De commissie is eveneens van mening dat de nu gangbare schooltijden voor vrouwen die zich willen ontplooien een belemmering vormen, die moet worden weggenomen. Experimenten Het is nu zover, dat op verschillende scholen in het land wordt geëxperimen teerd met een kontinurooster en een overblijfmogelijkheid. De Vlaardingse Schoolvereniging kende vroeger zo'n rooster. F.en ander voorbeeld vormt de kleuterschool Woelewippie in Gouda. M De schooltijden lopen daar van kwart voor negen tot half drie, met daarin een lunchtijd van kwart voor twaalf tot half één. De kleuterlunch wordt begeleid door zeven moeders. Dat de oudere daar zijn ingenomen met het experiment bleek uit een enquête waarin tachtig procent van de onder vraagden positief reageerde. Negatief Dat het idee in Vlaardingen voorlopig nog geen positief oordeel van officiële zijde heeft ontvangen, wijt een werk groep aan slordig geformuleerde en quête vragen die gesteld zijn. Aan de hand van de reacties van de geënquët- teerden wilde de schoolraad haar stand punt bepalen alvorens advies aan bur gemeester en wethouders uit te bren gen. De Ouderraad voor het Openbaar Lager Onderwijs verzocht de ouder commissie van de openbare scholen hun mening te geven over de vier wen sen van de groep Tijd voor School Twintig scholen werden benaderd. Van Vrije uurtjes zijn er niet meer bij als het aan Tijd voor school ligt de openbare scholen die benaderd wa ren gaven er zeven een negatief advies. Vijf waren er positief en de rest gaf geen reactie. Van de drie scholen voor openbaar onderwijs gaf één school slechts reactie, die luidde negatief. Dit was voor de Ouderraad voor het Openbaar Lager Onderwijs voldoende om te concluderen dat men een nega tief advies aan de wethouder voor on derwijs moest geven. De enquête die de werkgroep zelf in Holy Noord heeft gehouden gaf echter een ander beeld. Dat was voor de leden reden genoeg om door te zetten en via bulletin nogmaals de ouders, scholen en instanties te benaderen. Daarin wijst de groep vooral op de positieve kanten voor de kinderen die hun vier actie punten bevatten. Wethouder Kloots is ondanks de afwijzingen van periment op een Vlaardingse school te houden, waar de kinderen de mogelijk heid gegeven wordt gebruik te maken van een alternatieve roosterindeling. Base-ball, bowling mode... Modieuze getailleerde herenover hemden, bedrukt met pijlsnelle strepen in diverse dessins. In een prachtige kwaliteit 100% katoenen poplin. Maat 35/36, 37/38, 39/40 en 41/42 u van f 32.90 Commissie vergaderingen VLAARDINGEN - De commissie voor personeelszaken houdt op vrijdag 29 oktober in het stadhuis een open bare vergadering in het kader van de begrotingsbehandeling 1977. De besprekingen zullen plaatsvinden aan de hand van de volgende lijst van onderwerpen: Aanvang 19.30 uur. Op maandag 1 november om 14.00 uur zal in de kamer van wethouder B. Goudriaan op het stadhuis een open bare vergadering worden gehouden van de commissie stadsherstel. Aan de orde zal o.m. worden gesteld de wijze van advisering met betrekking tot stadherstel, verslag van de verschil lende objecten, een bespreking van de kandidaten voor winkelpandjes en een behandeling van de prioriteitsstelling en omvang van de objecten waar de commissie mee bezig is. Bezoek Brits Marinevaartuig VLAARDINGEN - De Britse mijnen veger H.M.S. "Wilton" zal een routine- bezoek aan ons land brengen In het kader van dit bezoek zal de H.M.S. "Wilton" van 28 oktober t/m 2 november ligplaats kiezen in de Ko ningin Wilhelminahaven N.Z. CDA houdt politieke soos in Koningshof MAASSLUIS - Donderdagavond 4 no vember om 20.00 uur zal in de hal van de Koningshof een politieke avond worden gehouden. Het KVP Tweede Kamerlid, de heer P.A.M. Cornelissen zal op deze avond de gastspreker zijn voor alle CDA- le den en -sympathisanten. Maar ook po litiek geïnteresseerden van andere rich tingen zijn van harte welkom in „de zitkuil". Een soos is een open aangelegenheid met het doel elkaar te spreken in een gezellige sfeer; in dit geval zal het een politieke inhoud krijgen. Wanneer u lid wordt van de Neder landse 50 Plus Club kunt u profiteren van aanzienlijke kortingen op meer dan 400 ar tikelen die u dagelijks nodig hebt - stuk voor stuk uitvoerig beschreven in een dikke kleurrijke catalogus! Bovendien ontvangt u een catalogus met artikelen voor uw tuin, die u tegen een speciale korting kunt aanschaffen. Op tijd schriften, minivakanties en het huren van een auto kunt u eveneens geld besparen. U kunt ook profiteren van zeer exclusieve aanbiedingen, waaronder meubelen en stoffering. Andere voordelen die uw lidmaatschap met zich meebrengt zijn het clubblad en de nieuwsbrief, die u vier keer per jaar ont vangt. In deze publicaties staan speciale ar tikelen voor mensen van 50 jaar en ouder, b.v. over gezondheidszorg, geldzaken, vei ligheid en vele andere belangrijke onder werpen. Al deze geldbesparende voordelen van de NVPC gelden voor u en voor uw echt genote. Wanneer u meer wilt weten over de Nederlandse 50 Plus Club, en wat ze voor u kan betekenen, stuur dan onderstaande bon aan ons op. U ontvangt dan ons 16 pa gina's tellende clubhandboek, waarin alle voordelen van het lidmaatschap van de NVPC staan beschreven. Keizersgracht 562, Amsterdam Met blokletters invullen s.v.p.) Adres PlaatsProv Zend dit formulier in open enveloppe aan: Nederlandse 50 Plus Club Antwoordnummer 8509, Amsterdam. Postzegels plakken is dan niet nodig. 2906 Handelsregistcmummcr 145396 Herprofilering Laan van Bol'Es SCHIEDAM - Zoals eerder in de pu bliciteitsmedia is gemeld is begonnen aan de herprofilering van de Laan van Bol'Es. Tot nu toe hebben de werk zaamheden geen noemenswaardige gevolgen gehad voor de verkeersaf wikkeling. In het huidige uitvoeringsstadium zal de Laan van Bol'Es versmald worden tot 2 rijstroken voor alle verkeer in beide rijrichtingen samen. Het spreekt vanzelf dat voor het ver keer uiterste oplettendheid geboden is en wegens de wegversmalling en we gens de direct naast deze versmalling in uitvoering komende werken. In de ochtend zowel als in de avondspjts zal fillevorming onvermijdelijk zijn. Automobilisten worden geadviseerd zoveel mogelijk gebruik te maken van andere routes. Creatieve cursus voor WAO. ers VLAARDINGEN - W.A.O.-ers heb ben de mogelijkheid gratis een cursus te volgen die door De Heipaal in samen werking met de Vrije vAcademie wordt gegeven. Marieke Brouwer heeft de cursussen zo samengesteld dat de deel nemers op andere dagen verder kunnen werken. De cursus linoleum snijden is op de volgende dagen: donderdag 28 oktober, vrijdag 29 oktober, donderdag 4 november van 10-12 uur. Emaillerendonderdag 18 november, vrijdag 19 november en donderdag 25 november van 10-12 uur. Figuurzagen wordt op donderdag 9 november, vrij dag 10 december en donderdag 16 december gegeven. Voor verdere inlichtingen kan men te lefonisch terecht onder nummer: 342069. Laat u niet verrassen door de regen. Neem altijd deze handige opvouw bare paraplu mee, die makkelijk in uw tas past (opgevouwen ongev. 30 cm lang). Met stalen zilver kleurige baleinen en een 8-baans bespanning van 100% nylon. In leuke dessins en de hoofdkleuren blauw, rood en bruin. Nu slechts VLAARDINGEN - Volgende week vrijdag gaat in de Stads gehoorzaal de musical ^Carrou sel" in première. Ca. 70 ama teurs hebben sinds januari mini maal één maal per week in een ruimte in het oude Hofsingel ziekenhuis gerepeteerd om een waardige opvolger van de musi cal „Laat 'ns wat na" op de plan ken te krijgen. Volgens Chris Bezooijen, die samen met Ed Verkade en Dick Borst de crea tieve geest vormt achter het mu sical-gebeuren in Vlaardingen, laat Carrousel over het algemeen een betere indruk na dan „Laat 'ns wat na". Je zou kunnen zeg gen dat deze musical wat volwas- sener is. Een deel van de groep heeft al een vrij grote ervaring op musical-gebied. Die ervaring werd. o.a. opgedaan bij „Even goeie maatjes", een musical die werd opgevoerd in het kader van het 700-jarig bestaan van Vlaar dingen. Aan die musical is enorm hard ge werkt. Toen het voorbij was viel er een leegte. Ed Verkade en ik vat ten toen het idee op om zelf een musical te gaan maken. In Even Goeie Maatjes hadden ,we o.a. de visserijscène en de paardenmarkt ge- •even. Voor de muziek kwamen al snel terecht bij de Vlaardingse muziekleraar Dick Borst. We hebben toen een auditie gehou- overbleef hebben we „Laat 'ns wat na" 2500 mensen werden bezocht. Finan- den, waar voornamelijk op stem werd op de planken gezet. De musical cieel speelden we net quitte. De fi- geselecteerd. Met het gezelschap dat beleefde vijf voorstellingen, die door nanciële risico's waren echter te Sinds januari wordt er twee keer per week gerepeteerd. groot om op dezelfde voet verder te gaan. Vandaar dat we nu een vereni ging zijn geworden. Als Carrousel financieel een flop wordt kunnen we ons nog altijd failliet laten verkla ren", aldus Chris Bezooyen. De musical Carrousel laat zich vol gens Chris Bezooyen het best om schrijven als een musical binnen een musical. „Het eerste bedrijf toont een auditie voor een musical, waarin iemand wordt gecontracteerd voor de hoofd rol. De verloofden van de hoofdrol speler is hier niet zo gelukkig mee en loopt boos weg. De problemen stape len zich langzamerhand op en de fa milie begint zich er zelfs mee te be moeien. Aan het eind van het eerste bedrijf, dat zich in een bruin café afspeelt, vindt de verzoening plaats van de verloofdes, die allebei aan de musical gaan meedoen. In het tweede bedrijf komen de ver loofdes terug in de eigenlijke musical die zich op een boulevard afspeelt. De gehele musical is gelardeerd met korte dialogen, close harmony singing en ballet. De musical speelt in de ja ren dertig. De spelers gaan gekleed in oude klederdrachten, er staat een oude haringkar op het toneel en er wordt uit een antieke bieipomp getapt". Er zullen vijf uitvoeringen van Carrou sel worden gegeven. Chris Bezooyen: „We rekenen op vier vijfhonderd mensen per voorstelling". Plannen voor een nieuwe musical zijn er nog niet. Chris Bezooyen: „Als je midden in de repetities zit heb je het idee dat alles boven je hoofd uitgroeit. Als het dan afgelopen is sla je een zucht van verlichting. Na een paar maanden ga je toch weer verzinner iets 'anders. Wanneer er een nieuwe produktie komt is niet bekend, dat ir één komt is zeker". Ideaal, voor uw onderdanen, ze zullen onvermoeibaar zijn als u op deze omittis gezondheidsandalen loopt. Ze hebben een uitgeba lanceerd voetbed van hout met teengrip en modieus lederen bovenwerk in diverse kleuren Maten 36 t/m 42. Uit de prijs- series van f 49,75 tot f 67,50.

De Havenloods | 1976 | | pagina 9