Uniform Rijnmondband wekt verwarring op bij Engelsen plcito Wijkcentrum Noord moet snel van de grond komen Geloogd Massief Eiken Geslaagd optreden in Lord Mayor Show Meubelfabriek J4 Oisterwijk Gemeente vraagt zo snel mogelijk subsidie aan I editie p SCHIEDAM Jjjj ;'v'y::s SLAAPKAMERS ter meu DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 25e JAARGANG NO. 89 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 Sadista's- nauwelijks imponerend LONDEN - 13 november - Met ..Auld Lang Syne" nam de Schiedamse Rijnmondband zaterdag afscheid van de Lord Mayor Show. Dit bekende en populaire lied werd spontaan mee gezongen door het Engelse publiek. Daarna stapten de bandleden snel in een gereedstaande bus om tezamen met echtgenotes of verloofdes naar de Tower te gaan voor het maken van „statiefoto's". De Schiedammers hebben zaterdag in Londen met hun blauwe Guards-uniformen veel Engel sen in verwarring gebracht. De Engelse Guards dragen namelijk uitsluitend rode uniformen en zijn alleen van elkaar te onderscheiden door de knopen van de jas. „Iedereen keek op en vroeg: wie zijn jullie? Wij hebben ontzettend veel racties gehad op ons uniform", aldus één der band leden. De Lord Mayor Show 1976 was de grootste sinds jaren. Er namen twee- zoals in Nederland. Elk jaar wordt door de gemeenteraad uit haar leden een burgemeester gekozen. In de City volgt men een andere procedure. Daar maken de leden van de vierentachtig nog steeds actieve gilden uit de vijf entwintig wethouders een voordracht van twee, waaruit de overige wet houders de definitieve keuze maken. De oorsprong van de Lord Mayor Show ligt in de twaalfde eeuw, toen de koning eiste dat de Lord Mayor naar zijn paleis zou komen om een eed van trouw af te leggen. Carnaval Lang voor de optocht begon stroom de de City al vol met toeschouwers. Langs de gehele route liepen venters met ballonnetjes, toeters en vlagge tjes, die grif van de hand gingen. Ook werden programmaboekjes ver duizend personen, veertig praalwagens kocht, met daarin een foto van de en zeventien muziekkorpsen Rijnmondband en de mededeling dat aan deel. De stoet was bijna drie kilo- de medewerking van de band moge meter lang en duurde vijfendertig lijk was gemaakt door sponsering van minuten voor men alle deelnemers maatschappij Zeeland en de Britse gezien had. Er waren twaalfhonderd Spoorwegen. Voor de Royal Courts politieagenten op de been om het pu- of Justice (het Hoogerechtshof) speel- bliek, naar schatting ruim een kwart de de Royal Air Force Regiment miljoen, op een afstand te houden. Band. Om elf uur ging de optocht Voor de optocht moesten zeventien van start en waren niet alleen de toe buslijnen worden omgelegd. Het thema was dit jaar De City Zee. Dit in verband met het werk terrein van de nieuwe Lord Mayor televisiekijkers getuige van een inte- was de wagen opgetuigd als Viking- ressant schouwspel. schip waarachter barse Noormannen Een optocht die het midden hield met tegenstribbelende „gevangenen" tussen koninginnedag, prinsjesdag en liepen. De stripfiguren uit Walt carnaval. De Show trok langs Masion Disney's „One hundred and one Dal- i House, de officiële residentie van de matians" trokken veel bekijks van 1 Lord Mayor, richting Law Courts. De kinderen. Lord Mayor die het gebeuren vanaf het bordes gadesloeg, sloot als laatste aan. Roodborstje Bij het Hooggerechtshof werd intus sen de rode loper uitgerold. Kinderen zwaaiden met vlaggetjes en over stemden bijna met hun toetertjes de voorbijtrekkende bands. Aan de kop .en ,oor Zl van de stoet voripde een vier meter 'stand kwam hoog roodborstje compleet met verre kijker en kapiteinspet een speelse rageantmas I Mavnr John Reid Hoogtepunt Om kwart voor twaalf arriveerde de Lord Mayor bij het Hooggerechtshof om binnen voor de rechters de eed van trouw af te leggen. De klokken van de kerk van Saint Clement Dane's luidden toen zijn statiekoets, getrok ken door zes boerenpaarden tot stil- n ip WÊÊÈÊÊim i verwijzing naar de nieuwe Lord Mayor die zo'n tekeningetje altijd aan zijn handtekening toevoegt. In het Engels betekent jobin" (de voornaam militaire bands, praalwagens diverse firma's en legeronderdelen, een groot aantal hoogwaardigheidsbe- n snelheid van 112 passen-per minuut marcheerden de leden van de Rijnmondband door de Londense straten Pageantmaster (ceremoniemeester) Met e John Reid hield het verloop van de optocht scherp in de gaten met behulp Ruim een uur later begon de stoet de en achter ramen hadden gestaan, kon- punt in het bestaan van de Rijnmond van twee stopwatches. Ook had hij terugtocht over de met zand bestoori- den weer naar binnen gaan. Het pu- band", aldus voorzitter G J van v,„ ,^„u. vut vuuiiia&iu van uc evenals vee' politieagenten een walkie- de straten. Deze voerde onder andere bliek borg zijn fototoestellen weer Aalten. „Een belevenis", zegt één der nieuwe Lord Maypr) namelijk ook wa'Kieverbindmg met het langs de Thames waarop voor het op en spoedde zich naar huis. Bandleden. „Ik noem het een goed ge- roodborstje. Hierachter volgden de zenuwcentrum in het hoofdbureau van eerst een demonstratie plaatsvond organiseerde carnavalsoptocht We PO"':ie- »°t ?°ver6aat het goied van de Londense Havendienst, Douane Ook de Rijnmondband had haast, hebben ontzettend veel leuke reacties aldus John Reid. „Wij hebben twee- en Brandweer. Om twee uur was de Ijlings vertrokken de Schiedammers gehad. De commissaris van politie enhalve minuut vertraging Dat is met Lord Mayor Show afgelopen. in bussen naar de Towe om foto's kwam speciaal naar ons toe om ons Mensen die op balcons langs de route te maken. Tevreden? „Het hoohte- te bedanken" kleders in toga en natuurlijk de Rijn- slecht voor een dergelijke optocht, mond band. Opvallend was hoe popu- schouwers maar ook de Engelse lair het leger in Engeland nog steeds is; de soldaten werden met gejuich en yells ontvangen. Bijzonder aardig Robin Gillett die zeventien jaar ge varen heeft. Sir Robin vierde vier dagen eerder zijn éénenvijftigste ver jaardag en is zelf de zoon van een Lord Mayor. Het komende jaar zal hij de scepter zwaaien over „The Square Mile", zoals de City, het hart van Lon den met Lloyds verzekeringen, Bank van Engeland en Effectenbeurs, wel wordt genoemd. Een belangrijke ambtsperiode omdat Koningin Elisa beth volgend jaar haar zilveren rege ringsjubileum viert. Zoals bekend wordt in Engeland een burgemeester niet benoemd door de koningin Aankomst Sint week uitgesteld MAASSLUIS - Sint Nicolaas zal Maassluis, in tegenstelling tot eerder bekend gemaakte plannen, niet op 20 november bezoeken maar een week la ter, op 27 november. Ook zal de Sint niet per helicopter landen, maar even als de afgelopen jaren, per stoomboot. Dat gebeurt om ongeveer 11.00 uur in de Maassluise haven. Daar wachten hem, behalve de Maassluise kinderen en hun ouders, een drumband, een ma- jorettenkorps, Scouting Maassluis en vele andere Maassluise verenigingen en natuurlijk zijn knechts. Hierna zal de Sint, vergezeld van ge noemde personen en organisaties, een tocht door Maassluis maken. Hierbij zal de Sint met zijn gevolg een bezoek brengen aan de winkelcentra Konings hoek. Palet en de Lantaren. 'Remember Attica' in de De Haven VLAARDINGEN - Evenals in 24 andere plaatsen in Nederland wordt ook in Vlaardingen de film "Remem ber Attica" (laten wjj Attica niet vergeten) vertoond. Op zondag 21 november zal deze-film te zien zijn in clubhuis "De Haven" op het Weeshuisplein om 15.00 uur. Een korte inleiding door Gerard Schut, landelijk voorzitter van de B.W.O.' (belangengroepering Wetsovertreders) zal aan de film voorafgaan. Na de film wordt er iets verteld over de Bajeskrant en de B.W.O. en is er gelegenheid voor een discussie. De vier ton wegende statiekoets wordt per traditie getrokken door boeren paar- Weer meer woningzoekenden SCHIEDAM - Het aantal woningzoe kenden is in de maand oktober met hondereenentwintig toegenomen. Per 3' oktober waren er 3711 Schiedam mers die een woning zochten en 842 mensen van buiten de gemeente, Dit blijkt uit het maandoverzicht van het bureau Huisvesting dat vergunningen verstrekt voor het betrekken van een woning eigendom van de gemeente of van een woningbouwvereniging. Het Bureau kreeg 1245 bezoekers. In oktober is in achtenzeventig geval len een vergunning verstrekt. Onder de geholpenen waren achtenzestig Schiedammers en tien vestigingen van buiten. VLAARDINGEN - De schaaksimul- taan die de CJV voor vanavond geor ganiseerd had, gaat wegens gebrek aan belangstelling niet door. De damsimultaan met Harm Wiersma op 26 november gaat gewoon door. Hoewel ook voor deze avond nog een aantal borden onbezet is. Degenen die zich voor deze simultaan willen opge ven kunnen dat doen bij Henk van Goor, tel. 35.17.21. SCHIEDAM - In verband met de komende feestdagen in december zijn voor het Stede lijk Museum Schiedam de volgende ope ningstijden vastgesteld: zondag 5 december 1976: museum gesloten om 16.00 uur (i.p.v. 17.00); zaterdag 25 december: gehele dag gesloten; zondag 26 december: normale zondagsopening (12.30- 17.00 uur); vrijdag 31 december: om 16.00 uur gesloten en zaterdag 1 januari 1977: de gehele dag gesloten. •UC DEZE WEEK o.a. CATE BROS in one eye 13,90 PHIL. MANZANEREA 13.90 BLACK SABBATH 13,90 NAZARETH play'n the game 13,90 JOE COCKER maddogs and Englishman 2 Ip's 12,90 STEVE MILLER fly like an eagle 12,90 WOODSTOCK 3 Ip's 19.90 PLATENZAAK HOOGSTRAAT 81 t.o. de Afrol Vlaardingen tel. 713559 SCHIEDAM Op zondag 14 november om twaalf uur, zal bij het oorlogsmonument in de Plantage een korte en sobere plechtigheid plaats vinden ter herdenking van de geval lenen uit de tweede wereldoorlog. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. de Meubelmakers uit het zuiden des lands Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.). hoorde,ndseweg 116 tceTm ei9endr°°?- (lanqs het water I tel. 0189 I -4670 M*t 'm ^Q. i 9 volgens oud recept eigen originele SCHIEDAM - De werkgroep Wijkcentrum Schiedam-Noord verwacht voor de grote vakantie klaar te zijn met een programma van eisen voor het nieuw te bou wen wijkcentrum aan de Zwalu wenlaan. Begin vorige maand kreeg de werkgroep van de ge meente een draaiboek waarin staat aangegeven op wat voor ma nier dat programma tot stand moet komen. In een begeleiden de brief schrijft het college be sloten te hebben dat de plannen met betrekking tot PTT, biblio theek en het sociaal-cultureel ge deelte gelijktijdig dienen te wor den ontwikkeld. Dit is voor de werkgroep een belangrijk besluit omdat haar een wijkcentrum voor ogen staat, waarin verschil lende functies en activiteiten met elkaar zijn verweven. „Wij zijn enthousiast en zeer tevreden over het draaiboek. De gemeente heeft gezegd zo snel mogelijk subsidie aan te vragen bij het Ministerie van CRM als het programma van eisen op tafel ligt. Na de subsidietoekenning kan er ge bouwd worden. Over één k twee jaar kan het wijkcentrum er staan", zegt Anneke de Jong, één van de leden van de werkgroep. „Wij vertrouwen erop dat de gemeente prioriteit geeft aan het wijkcentrum. Dat vertrouwen had den wij ervoor weinig. Onze groep had een oppepper nodig. Onlangs is de groep weer goed van start gegaan." 1 m 1 Duidelijk Met het draaiboek heeft de werkgroep twee dingen bereikt. In de eerste plaats is er nu een overlegstructuur. „Door erkenning van de gemeente hebben we meer mogelijkheden gekregen voor overleg. Daarvoor waren we een ondui delijke groep", zegt Anneke de Jong. In de tweede plaats is vastgelegd welke procedure gevolgd gaat worden. „Daar kunnen geen onduidelijkheden meer over komen. Het draaiboek geeft een boel vastigheid", aldus Anneke. De overlegstructuur houdt in dat de rijksweg heeft geen last van geluid." Ser Louis: „Om de jeugd bij het wijk- De procedure die gevolgd gaat worden, centrum te betrekken is het moeilijkst, omvat vijf fases: Inventarisatie van de aanwezige accommodatie, behoeftepei- j Noord jeugdwerk of kerkelijk of aanwezige accommodaties, het opstel len van een programma van eisen het toetsen van dat programma aan globale schetsontwerp van de architect Goslinga. Dat schetsontwerp is al in november 1973 gemaakt in verband met het kruisgebouw. Dit gebouw vorig jaar geopend en zal que vormge ving zeker de plannen voor het wijk centrum beihvloeden. Het ontwerp van Het punt jeugd zijn wij nog niet hele maal uit." „In de andere wijken heb je club- en buurthuiswerk", voegt Anne- nel ke. Haaran tne Jammer Het kritieke punt in de naaste toe- ,T komst zal het overleg met PTT en het wijk- bibliotheek zijn. Beide zijn waarschijn- wprn van wa{ ver£jer met hun pjannen Min*, taft omlgens enkel. G0Xga' "seheKoitweVSvów SS'Ü' «tal komen e, in to£l »Sf brief aan de werkgroep. Anneke de Jong: „Het gebruik van de huidige accommodaties en de behoef tepeiling is heel gericht op actieve Breien is W Kom naar de grote doe-het-zeU 'etijdbestedingsbeurs - "g.t/m 21 nov. in Ahoy .„.1200 tot 1700 en van 1900-2210 uur. Zat.en zo. van 1100- 1800 uur. Woningverbetering en onderhoudtuiltenhandwerken handenarbeid, reizen, sport en spel, hobbies, Aelektranika. Beurs Eigenhandig van elkaar losstaande gebouwtjes. In dat geval zou „de verwevenheid van functies", waar de werkgroep voor o epleit geheel van de baan zijn. Het over- groeperingen. Later gaan we een pro- leg met de beide instellingen vindt één gramma van wensen aan de bevolking dezer dagen^ plaats. „Ik zou het jam- voorleggen. We verwachten eind fe- mer vinden aldus Anneke de Jong, bruari één of meer hearings te organi seren. Uit het programma van wensen komt een basisplan voor de hele wijk. Daarna komt er een programma van wensen voor het wijkcentrum. In de werkgroep leeft sterk de gedachte dat bepaalde voorzieningen in de buurten moeten worden gehouden. In Kethel en Woudhoek-Zuid zijn geen enkele „als je alleen naar de PTT zou gaan en niets van de andere activiteiten zou merken." -In maart zei een lid van de werkgroep: De gemeente is een muur van onwil die je continu tegenkomt. Hoe denken jullie daar momenteel over? Ser Louis: „Het is duidelijk dat de gemeente prioriteit heeft gegeven aan het wijkcentrum in Noord. Ik blijf voorlopig optimistisch." Het vorig jaar geopende kruisgebouw zal qua vormgeving zeker de plannen voor het wijkcentrum beïnvloeden. werkgroep allerlei instellingen in buurtvoorzieningen. Woudhoek klaagt Noord uitgenodigd heeft een vertegen- dat ze nergens heen gunnen. Wij hopen woordiger haar de werkgroep af te ook dat Woudhoek/Spaland buurt- vaardigen. Zo zijn ondermeer uitgeno- voorzieningen krijgt." digd de wijkvereniging Bijdorp, bewo nersvereniging Woudhoek en Kethel „Wij maken duidelijk onderscheid" alsmede de Schiedamse Gemeenschap, zegt Ser Louis, ook lid van de werk- de muziekschook, Honki Ponki en groep, „tussen buurtvoorzieningen en peuterspeelzaal II en III. Ook andere het wijkcentrum. Bepaalde zaken kun actieve groeperingen kunnen aan het je beter in een buurt concentreren; ik overleg deelnemen. De werkgroep telt denk aan Landvreugd, eventueel het momenteel zo'n vijftien mensen, maar oude Raadhuisje in Kethel. Land- staat open voor wie maar geihteres- vreugd is prima geschikt voor disco. De seerd is. Snel en eenvoudig... Keus uit diverse afbeeldingen. Ma ten 22x30 cm tot 30x40 -cm. Uit en f,19,95 Hjst) ,95, nu door elkaar (zonder per stuk slechts

De Havenloods | 1976 | | pagina 1