Een boerderij aan Burgerdijksweg Geloogd Massief Eiken COLLECTIES JAN ANDERSON IN MUSEUM ONDERGEBRACHT Meubelfabriek Oisterwijk 5P8 SELECTIES 4975 Waardige presentatie van resultaat verzamel woede termeulen termeu WD bestaat dertig jaar Koopavond invaliden uitgesteld Jaarlijkse wedstrijd smalfilmers termeuDen ©c btrborgpiii g>cïjattfii I ban t i illaaölanb 'Quibussteeg' mag niet ter meuten Sint op bezoek de Meubelmakers uit het zuiden des lands -D£ HAVENLOODS - DONDERDAG 25 NOVEMBER 1976 48-574 Staat stoer... kan tegen een stootje en is nog 'ekker warm ook. Gewatteerde ylon jacks met een verborgen, «fneembare kapuchon en zwarte blokritsen in het voorpand, zakken en mouwen. Maten 104 t/m 164 In oran e met zwart en rood. Normaal f 32,95 tot_f 37,95 Maat 104 ni (Stijging f 1,-- per maat maat 164 kost f 24.95) Voor de lange winteravond... Power game, een geweldig nieuw intelligentiespel. Door een wille keurig aantal kombinaties van eigen tandraderen moet het be langrijkste rad van de tegenstan der gaan draaien. Met Nederland se beschrijvingen een knipoogje van de Sint. Door de beschadig de verpakking nu extra goedkoop. f 6,95 voor haven 223, een Miss Vlaardingen verkiezing gehouden gepresenteerd door Henk Kramer. Dit is tevens de voorronde voor de Miss VLAARDINGEN - De VVD heeft kort geleden het dertig jarig bestaan van de afdeling Vlaardingen herdacht. Tijdens deze bijeenkomst werd de heer J. van Toor, de enige nog in Vlaardingen wonende oprichter, benoemd tot lid van verdienste. De samenstelling van het huidige be stuur is: P. Groeneveld voorzitter, J.C. Abrahamse secretaris en me» De Beer-Potjes penningmeesteres. MAASSLUIS De koopavond voor invaliden en mindervaliden kon afge lopen week geen doorgang vinden omdat er op die vastgestelde avond al een ander evenement een sport mani festatie genaamd „Ministar" plaats vond. De juiste datum zal nu 16 december zijn. Op die donderdagavond hopen de winkels van het winkelcentrum Ko ningshoek deze Maassluise bevolkings groep te ontvangen en te verwelkomen met een kopje koffie. MAASSLUIS - De Smalfilmclub Maassluis houdt vandaag, donderdag, haar jaarlijkse film wedstrijd. Ieder jaar is dit voor de leden en belangstellen den een belangrijk evenement. Tijdens deze wedstrijd komt naar voren waar mee de leden van de smalfilmclub zoal bezig zijn geweest. Daarnaast maakt de smalfilmclub ook een jaarjournaal van Maassluis in opdracht van het gemeen tebestuur. Het journaal van dit jaar zal vertoond worden op de nieuwjaarsreceptie die Maassluis's eerste burger, Theo van Dijke, zal houden in Koningshof. Aan dit journaal werken alle leden van de smalfilmclub mee, zodat het eindresul taat een boeiend geheel is van inten sieve samenwerking op smalfilmgebied. Deze filmwedstrijd begint om 20.00 de toegang is gratis. Sterk sportforum SCHIEDAM - In het clubgebouw van Excelsior '20 in sportpark Thurlede organiseert de Schiedam- se Scheidsrechtersvereniging op vrijdag 26 november een sportfo rum. De aanvang is 20 uur. De SSV heeft voor een sterke be zetting gezorgd: VVCS-secretaris Karei Jansen, VVON-secretaris Jaap van der Leek, tv-commenta- tor Theo Reitsma, FC Den Haag- Doelman Ton Thie, scheidsrechter Siem Wellinga, KNVB-hoofdbe- stuurslid en Excelsior-voorzitter Henk Zon en Aat Stouthandel, die lid is van de scheidsrechtercom missie betaald voetbal. Deze fo rumavond is voor iedere belang stellende gratis toegankelijk. In dien met de forumleden vragen wil stellen, dan zullen deze vooraf ingediend moeten worden bij het secretariaat van de SVV: J.A.C. van Rest, Damlaan 64, Schiedam. VLAARDINGEN - Met het laten loeien van een misthoorn heeft Joop van Dorp, directeur van het Visserijmuseum, afgelopen vrijdag het streekmuseum Jan Anderson officieel geopend. In het streek museum, dat is ondergebracht in de voormalige boerderij van Zuid geest aan de Kethelweg, heeft verzamelaar Jan Anderson een be langrijk deel van zijn enorm omvangrijke collectie ten toon ge steld. Veruit het grootste deel van de verzameling van Jan Anderson heeft betrekking op Vlaardingen en omgeving, vandaar dat er terecht gesproken kan worden van een streekmuseum. Het onderbrengen van zijn verza meling in een museumpje is altijd een ideaal van Jan Anderson ge weest. Jan Anderson: „Jaren ge leden ben ik al begonnen met het aanleggen van een twintigtal ver zamelingen die vooral visueel gericht zijn. Ik verzamelde alles wat los en vast zat. Dat biedt het voordeel datje veel flexibeler bent en met zo afhankelijk van markt ontwikkelingen. Ik verzamelde bij voorbeeld antieke klokken. Wan neer, zoals nu het geval is, klok ken bijna onbetaalbaar worden, richt ik me op de gaten in m'n andere collecties. De mensen denken wel eens dat het steeds moeilijker wordt om aan stukken voor je collecties te komen. Het tegendeel is echter waar, het wordt steeds eenvoudiger om m'n verzamelingen aan te vullen. Hoe langer je verzamelt, hoe meer feeling je er voor krijgt. Het komt steeds vaker voor dat men naar me toe komt om iets aan te bieden". Volgens Jan Anderson is het met juist om te veronderstellen dat Vlaardingen nu een volwaardig museum rijker is. Jan Anderson: „Dit museum is slechts een aan zet. Er is nu een Vlaardings stijl kamertje uit het begin van deze eeuw ingericht, het is de bedoeling dat in de komende vijf jaar een winkeltje, een schoollokaal en een hoerenkamer uit Delfland een plaats krijgen in het museum. De benodigde voorwerpen heb ik al grotendeels bijeengebracht. Ik zoek nog naar oude schoolbanken en een winkelopstand". een Vlaardingse serviceclub die een grote rol heeft gespeeld bij de totstandkoming van het museum. Nadat de leden van Ronde Tafel zich realiseerden dat de collecties Anderson te waardevol waren om zo maar opgeslagen te zijn, zijn zij zich in gaan spannen voor een waardige presentatie van het resul taat van de verzamelwoede van Jan Anderson. Het museum Jan Anderson is ondergebracht in een stichting, waardoor het voortbe staan van het museum is verze kerd. Jan Anderson: „Het zou zonde zijn als na mijn dood m'n verzamelingen door verkoop zouden versnipperen. De vrees voor uiteenvallen van m'n collec- De Ronde Tafel bood een Vlaardings stiilkamertje aan ties is één van de belangrijkste re denen geweest voor het inrichten van een museum. Door de stich tingsvorm kan ook het nageslacht kennis nemen van de verzamelin gen". In het museum is overigens lang niet de gehele collectie van Jan Anderson te zien. Jan Anderson: „Daarvoor is de ruimte te be perkt. Ik wil wel proberen zo veel mogelijk variaties in de tentoon stellingen aan te brengen, daarbij aansluitend bij actuele zaken. Op dit moment zijn bijvoorbeeld een aantal oude Sinterklaas-prenten en boeken tentoongesteld". De eerste tentoonstelling in het museum geeft een doorsnee van de collecties van Jan Anderson, die o.a. kinderspeelgoed, volks kunst, tabacologie, munten, archeologie en oüde handschriften en handtekeningen bevatten. De collectie boeken van Jan Ander son, die ca. 11.000 titels bevat, wordt overigens niet in het mu seum ondergebracht. Het museum is gratis toegankelijk. Jan Anderson: „Het heeft geen enkele zin om voor die paar hon derd mensen die per jaar komen toegang te heffen. Dat zou een druppel op een gloeiende plaat zijn. Bovendien wil ik elke schijn dat ik er iets aan zou verdienen voorkomen. Er is wel een vereni ging „vrienden van streekmuseum Jan Anderson" opgericht, waar men voor minimaal tien gulden lid van kan worden". Het museum is dagelijks van 19.00-21.00 uur te bezoeken. Daarnaast is het ook op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00-16.00 uur geopend. Jackpot... of fruitautomaat, de overbe kende gokautomaat in een 13 cm hoge uitvoering van slagvast kunststof. Om thuis eindeloos mee te spelen. Deze automaat werkt niet op batterijen maar op de 15 bijgeleverde muntjes die je in de gleuf stopt. Met trekhandel en teruggeefknop. Bij 3 gelijke vruchten komen de munten terug met de terug geefknop. Een leuk Sintkado voor een klein prijsje. Door transportschade aan de ver pakking nu extra voordel i van f 9,50 voor voordelig. MAASLAND - Er is besloten dat er nu lang genoeg gekuierd en ge slenterd werd door de oude dorpskern en de aktiviteiten worden ver legd naar de buitengewesten. Fietsen door de polder en de oude kaart van Cruicius gaat mee. Hij blijkt, hoewel meer dan 200 jaar oud. nog aardig te kloppen, zeker waar het dijken, vaarten en sloten betreft. Burchten, boerderijen en huizen verdwenen, het wateren de dijken zijn gebleven. Over de Westgaag gaat de tocht, langs het water van de Spartel, overgebleven uit een vloedkreek toen de zee hier nog via de wijde Maasmond het land kon binnendringen. De Graven van Holland gaven naderhand opdracht tot het indijken van dit gebied. Vanaf Vlaardingen loopt deze oude be- scholen onder de hoge dijk die dijking', via Maassluis (de oude Maassluis met Hoek van Holland Maasdijk), de Nolweg, de verbindt. Er zijn in Maasland meer van Oudecampsweg tot aan het einde van van die boerderijen die het patina heb- de Burgedijkseweg. We gaan langs ben van alle oude dingen waar mensen- talloze bruggen en bruggetjes. De handen niet te veel aan geknoeid houten exemplaren blijken „kwakels" hebben. Verder, via de Nolweg, door te heten, de ronde stenen bruggen zijn de Oudecampspolder en de Kra'linger- „heulen".Aan het einde van de West- polder. De bulten in het land hebben gaag ligt de oude „Spartelhoeve", ver- de historici aan het denken gezet. Wel- qAI brengt een origineel gezinsboek voor de december maand: MAAK JE EIGEN KERSTWERELD Met dit boek, een schaar, lijm en vier rietjes, maak je zelf de mooiste kerstversiering, van platen uit dit boek! Schep zelf je eigen kerstwereldje met Deense poppen op een Deens plein, met Franse poppen in klederdracht, met achtergronden uit wel twaalf landen. Knip,vouw en plak een kostelijke, eigen sfeer bij elkaar EEN BOEK VOOR HET HELE GEZIN. Vol verhalen en feestelijke verrassingen voor de decembermaand. GRATIS: Een kalender met twaalf prachtige .tekeningen voor iedere maand. Uitgever Gaade, paperback op groot formaat (23x29,5 cm). 112 blz., geheel in kleur. 14.95, na 25-12-76/ 19.90. Gireer 14 95 op postgironummer 311287 t n.v Ster Selecties-Amsterdam onder vermelding van Kerstwereld, en u k-:jgt d t prachtige boek om- gaard toege$tuurd. licht zijn het schapen terpen, ooit op geworpen om het vee droog te hou den, soms blijken het huiserven te zijn en doet men er vondsten uit vroeger tijden. De Burgerdijkseweg, waar we uitein delijk belanden is ambivalent; twee slachtig. Wanneer je star naar één kant blijft kijken is de illusie van landelijke rust en schoonheid volmaakt. Boer derijen vormen met hun lokatie van boomgroepen, hooibergen, stallen en grazend vee een schilderachtig beeld. Maar kijk niet naar de andere kant, want dan wordt die illusie door de opdringende glasbouw wreed verstoord. De „Glazen Stad" blijkt niet alleen steeds groter maar ook steeds hoger te worden! We zetten de oogkleppen op en bepalen ons tot de kleine, pastorale de tails. De verbreding van de sloot bij de boerderij van Disselkoen is mogelijk een overblijfsel van de oude slotgracht van het huis Boekesteyn, dat al in de 14e of 15e eeuw werd afgebroken. Hier en elders, in de polder vonden de leden van de historische werkgroep Maasland de potscherven van gebruiks voorwerpen, die wijzen op nederzet tingen vanaf het jaar 1100. De Burgerdijkseweg - Perdfk zeggen ze in Maasland en de Lier - loopt dood. Aan het einde was de bedijking niet meer nodig omdat het land 'daar hoog genoeg lag om aan de overstro mingen van de Maas te ontkomen. Op een steenworp afstand van elkaar lagen daar de verdedigbare boerderij en en landgoederen waarvan alleen de namen nog voortleven: Diepenburch, Keenenburch, Boekesteyn en Huis te Dorp. VLAARDINGEN - Bij de gemeente secretarie liggen een aantal aanvragen voor een hinderwetvergunning ter inzage. Het betreft de volgende aanvragen: Wilton - Feijenoord, voor een inrichting van een scheepswerf en machinefabriek aan de Admiraal de Ruijterstraat 14 en de aanleg van een gasdrukregelstation door de ge meente voor aardgas aan de Olympiaweg (sportpark Harga). VLAARDINGEN - Het PSP-pandje is in de week van 29 november 's avonds geopend van 19.00 tot 21.00 uur. 's Middags is het pand geopend van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Café de Quibus aan de Lange Haven heeft een briefje van de gemeente ontvangen met het verzoek een tweetal straatnaambordjes te ver wijderen. Deze bordjes zijn op dezelfde dag dat het Zweedse konings paar de naam Sandvikstraat onthulde, door bezoekers van de Quibus aange bracht in een steegje dat naast de Qui bus van de Lange Haven naar de Hoog straat loopt. De bordjes met de naam „Quibus steeg" zijn in strijd met de straatna- menverordening, aldus de brief van ge meentewerken. Geeft de Quibus bin nen twee weken geen gehoor aan dit verzoek, dan worden de bordjes door de gemeente verwijderd en krijgt de Quibus hiervoor de rekening. Zolang de voorraad strekt... is deze Albatros visparasol extra voordelig. Beschut de sportvisser tegen regen en felle zonneschijn. 0 160 cm, met groene rainforced bespanning(de stof wordt niet zwaar na een regenbui) en een vensterruit voor altijd goed uit zicht. Metalen baleinen en stok met "knik Nu van f 97,50 voor baleinen en een VLAARDINGEN Sint Nicolaas zal zaterdag 27 november een bezoek brengen aan de Fico filmvoorstellingen in de Westwijk en Spoorwijk. In de Ichthuskerk beginnen de voorstellin gen om 10 uur en om 13.30 uur. In dien er veel belangstelling is, zal er ook om 16.00 uur een voorstelling gegeven worden. In de aula van het Groen van Prinste- rerlyceum begint de voorstelling om 15.00 uur. Het filmprogramma is geheel aangepast aan de komst van de jeugdige kijkers, bovendien krijgt ie dere bezoeker van de Sint een presentje. waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 116 (langs het water) tel. 01891 -4670. Ma t/m za 9-18 uur, vrijdagavond tot 21 uur. St Nicolaas koopavonden di. 30 nov.,woe. 1 dec, do. 2 dec. en vrij. 3 dec. zijn wij geopend tot 21.00 uur.

De Havenloods | 1976 | | pagina 7