Dagelijks twee treinen minder en Sprinter weg 'Vooral in begin was ik metWoudhoek bezig' iiiiiiipBïiisiliisisiisiiB JAMIN Viaardingen en Schiedam protesteren Opbouwwerkster Gera Bot neemt afscheid termeulen SLAAPKAMERS NOG MEER SCHIEDAMMERS UIT STAD VERTROKKEN Koffie bij de biskwies. 'Bewoner informeren over subsidiemogelijkheden' Muziek, film en toneel in de Toverbal termeulen DONDERDAG 6 JANUARI 1977 26e JAARGANG NO. 2 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM Gehandicapten vaak voor rood licht •ft 1976: jaar van Montreal en Sportreal Kunstzinnige vorming in het basisonderwijs ZOS valt in de smaak bij Schiedamse patiënten In mei verdwijnt de Sprinter van het korte afstanden echter voorgoed terug. Rotterdam-Maassluis. In VLAARDINGEN/SCHIEDAM/ MAASSLUIS - Met ingang van 22 mei, wanneer de nieuwe NS- dienstregeling ingaat, gaan er op het baanvak Maassluis - Rotter dam twee treinen per dag minder rijden. In de ochtendspits verval len de treinen die om 8.27 en 8.37 uit Maassluis vertrekken. Daarvoor in de plaats komf een „nieuwe" trein, die om 8.31 uur uit Maassluis vertrekt. Een soort gelijke maatregel vindt in tegen overgestelde richting plaats. De treinen die om 8.04 uur en 8.12 uur uit Rotterdam vertrokken /«- 79 komt de snelle trein voor vervallen, een trein die om 8.08 vertrekt neemt de functie ovejr. Volgens een woordvoerder van de NS moet de maatregel om de frequentie van het aantal treinen op het baanvak Maassluis-Rotterdam te verminderen, geplaatst worden in het kader van de bezuinigingsacties bij de NS. De woord voerder merkt daarbij wel op dat het geen uitzondering is dat jaarlijks van dit soort aanpassingen plaatsvinden. „In dit geval hebben tellingen, die door conducteurs werden verricht, uit gewezen, dat het heel goed mogelijk was dat één trein de functie van twee treinen die kort na elkaar vertrokken, overnam. Jaarlijks vindt een dergelijke toetsing plaats. Dan wordt besloten of er treinen bijkomen of af moeten val len". Inmiddels hebben Viaardingen en Schiedam besloten te gaan protesteren tegen het besluit op het baanvak Rot terdam-Maassluis minder treinen te la ten rijden. In een brief aan het minis terie van Verkeer en Waterstaat en de hoofddirectie van de Nederlandse Spoorwegen stellen de beide gemeen tes dat het onaanvaardbaar is om per dag twee treinen minder te laten rij den. „De mensen zullen daardoor minder gebruik gaan maken van het openbaar vervoer. De frequentie speelt namelijk een grote rol bij de keuze van vervoer, terwijl wij juist willen stimuleren dat men het open baar vervoer kiest", aldus Viaardin gen en Schiedam. Behalve dat reizigers het met ingang van 22 mei met twee treinen minder per dag moeten doen, zal ook de Sprinter met ingang van die datum van het baanvak Rotterdam-Maassluis ver dwijnen. De Sprinter, die bij wijze van proef op het baanvak Rotterdam-Maas sluis was ingezet, gaat dan tussen Zoe- termeer en Den Haag rijden. De Sprin ter komt wel terug op het baanvak Rotterdam-Maassluis, maar dan voor goed. De NS heeft onlangs een order voor zestig nieuwe sprinters geplaatst die tussen 1978 en 1979 worden af geleverd. Wanneer de Sprinter weer op het baanvak Rotterdam-Maassluis wordt ingezet is nog niet bekend. „In ieder geval voor eind 1979" aldus de N S-woordvoerder. De nieuwe Sprinters zullen nauwelijks verschillen van de huidige Sprinters. De voornaamste veranderingen die worden aangebracht zijn doorloop-mo gelijkheden tussen de wagenstellen en de aanleg van toiletten. De meest ge hoorde klacht - geen plasje te kunnen plegen - is hiermee verholpen. ROEL VAN LEEUWEN SCHIEDAM - Onlangs nam op- haar een baan als begeleidster van van. Die komt hier alleen om stencils in het bestuur van de SSSN vertegen- bouwwerkster Gera Bot tijdens leerling -gezinsverzorgsters in af te draaien De werkgroep wijk- woordigde werkgroepen vertelden een drukbezochte receptie in Hengelo en laat de eenmanspost centrum opereert helemaal zelfstandig, waar ze mee bezig waren. De vergade- dienstencentrum de Woudhoek als opbouwwerkster in dienst van het begin ben ik veel de boeropge- ring werd goed bezocht, maar „door arschcld. Hc. nieuwe jaar brengt de SMchtjng Samenlevinpop- STtSfKJS bouw Schiedam-Noord (SSSN) met Woudhoek bezig. Ik maakte notu- per 1 januari zegt ze Groenoord vaar- voorlopig onbezet. len en was soms voorzitter. In juni wel. In het nieuwe jaar begint ze als 197- 's er een keerpunt in de groep ge- praktijk begeleidster van leerling ge- lijdens de receptie kreeg Gera Bot Komen toen die actie met de naambor- zinsverzorgsters in Hengelo. Haar op een mixeren een armband van de werk- den werd gevoerd. De groep heeft nu volger(ster) wacht een nieuwbouwwijk groepen in Schiedam-Noord, peuter- een elëen voorzitter, penningmeester met weinig voorzieningen op het ge- speelzaal II en III en het dienstencen- cn secretaris. Er zijn in driejaar aardig bied van openbaar vervoer winkels en trum. Ook kreeg ze een klapper met wat groepen tot stand gekomen. De sociaal-cultureel werk. Wel' een aantal Een nieuwe start- in het nieuwe jaar, echt iets nieuws voor uw interieur. Prach tige acryl open weave in de 2 topkleuren beige en bruin. Breedte 150 cm. Per meter Insprekers niet eens met structuurschets voor Schiedam Noord SCHIEDAM De subgroep „Natuur, Milieu en Recreatie", één der inspraak- groepen die zich in Schiedam met het gebied Midden-Delfland bezighoudt, heeft met verontwaardiging kennis ge nomen van de uitgangspunten van de structuurschets Schiedam-Noord en het daaraan gekoppelde ontwerp- bestemmingsplan. Volgens de subgroep overschrijden deze plannen in ernstige mate de grenzen van de bufferzone Midden-Delfland. De groep vindt dat de op gang gebrachte inspraakproce dure over Midden-Delfland op grove wijze wordt doorkruist. Tevens wijst de subgroep de voorgenomen verdere opspuitingen in het gebied Midden- Delfland met klem af. De subgroep dringt er, in een eind vorige maand verzonden brief, aan de gemeenteraad op aan bovengenoemde plannen niet uit te voeren. foto's. „Je hebt een beetje ondankbaar bewonersvereniging Woudhoek vind werkgroepen en activiteiten zoals werk gedaan", zei een vertegenwoor- wezenlijk voor de wijk" wiikverenieine. oeutersneelzaai wprw! digster van de werkgroepen. „Maar het resultaat mag er wezen: er zijn ver schillende werkgroepen van de grond gekomen" De Stichting Samenlevingsopbouw lv(. Schiedam-Noord werd opgericht nadat oud. Die mensen kwamen trouw ver- bijna zes jaar geleden de wijkvereni- gaderingen. Ze maakten een voorstel gingen Groenoord en Blijdorp, de vere- van de straten tweerichtingsverkeer en niging voor gezondheidszorg en de ker- van de middenstraten woonerven te ken in Kethel besloten hadden dat het maken. Daar was veel weerstand tegen: opbouwwerk in het inmiddels volge- een grote groep van de bevolking pikte bouwde Groenoord van de grond helemaal niet de voordelen van het moest komen. Gera Bot trad begin tweerichtingsverkeer, ze wilden één- 1974 als eerste beroepskracht in dienst richtingsverkeer houden omdat ze van de stichting. Zij was in 1972 afge- bang waren voor ongelukken", studeerd aan de Sociale Academie in Breda en had haar eerste ervaringen Inmiddels is uit het bestuur van de opgedaan in Chicago in de Verenigde SSSN een sollicitatiecommissie ge vormd die een eerste selectie moet ma ken uit de sollicitaties. De commissie kijkt daarbij hoofdzakelijk naar oplei- d'ng en ervaring. Daarna komen de de functie van de Stichting werkgroepen aan de beurt; in een tweede ronde zullen ze met de overge bleven sollicitanten praten. Een bewijs dat de SSSN niet zo ondemocratisch functioneert als stichtingen over het al gemeen plegen te doen. Een andere il lustratie hiervan werd aan het begin van dit jaar gegeven toen de Stichting een jaarvergadering in de Ark hield. wijkvereniging, peuterspeelzaal, werk groepen ruimtelijke ordening, wijkcen- Interessant trum' l0°P'inn> jeugdinstuif, midden- delfland, bewonersvereniging Woud- Gera Bot „Groenoord-Zuid is erg inte- hoek, flatcommissies in de Z-flats en ressant geweest. Er was een brede werk- °P het Bachplein en de bewonerscom- groep van vijftien mensen van jong tot missie Woudhoek Zuidoost. Serie concerten weer gestart VLAARDINGEN - In het kader van de serie concerten in de muziekkamer van het Visserijmuseum treden op dinsdag 11 januari om 20.15 uur Marianne Dijkman (fluit) en Tom Burmanje (gitaar) op. Dit concert wordt door de Culturele Raad Viaar dingen georganiseerd in samenwerking met de Stichting Gaudeamus te Bilthoven. Marianne Dijkman en Tom Burmanje zijn namelijk door deze Stichting uitgeselecteerd bij gelegen heid van de audities voor de serie „Podium voor Jonge Kunstenaars" Marianne Dijkman studeerde aan het Amsterdams conservatorium bij Pieter Odé. Zij deed in 1975 met succes eindexamen solospel. Naast het duo met T^m Burmanje speelt zij ook nog in het ensemble „Collegium Musicum Judaicum". In 1975 werd zij benoemd aan het Twente Conservatorium te En schede. Tom Burmanje studeerde aan het Bra bants en het Amsterdams Conservato rium bij Dick Visser. Daar behaalde hij in 1974 het diploma solospel met on derscheiding Hij geeft momenteel les aan het Amsterdams, het Utrechts en het Tilburgse conservatorium. De samenwerking met de Stichting Gaudeamus geschiedt onder de voor waarde, dat ook de hedendaagse mu ziek aan bod komt. Deze komt dan ook in het te vertolken programma Staten. Onderdak Barend Barendse in Stadsgehoorzaal Gera Bot: „De SSSN is een verzame ling van actieve bewoners en biedt onderdak aan de opbouwwerkster. Daarnaast wordt een stuk service ver leend en kan financiële hulp gegeven 6^.„e u. uc n.eia. kan worden. De bewonersvereniging Voor die vergadering waren alle bewo- Woudhoek is daar een goed voorbeeld ners van Groenoord uitgenodigd Alle v.CnH«^h ^M He,.aantal jnwoners hier drieënzestig gezinnen en eenen van Schiedam is in de maand novem- tachtig alleenstaanden honderdzevenentachtig terug- Achtenvijftig mensen stierven in de maand november, terwijl er achten veertig babies werden geboren. Drie honderdtweeënnegentig Schiedammers zegden hun stad vaarwel en vertrokken ondermeer naar Rotterdam, Viaardin gen, Maassluis, Schipluiden en Den Haag. Tweehonderdvijftien mensen vestigden zich in Schiedam, ze kwa men hoofdzakelijk uit de provincie Zuid-Holland (Rotterdam en Viaar dingen) en uit het buitenland. werden in de maand november zevenenveertig huwelijken gesloten. In vijfentwintig gevallen kwamen beide partners uit Schiedam, bij de overige huwelijken kwam één of beide part ners niet uit Schiedam. Aansluitend aan het huwelijk vestigden zich dertig paren in een eigen woning. Eén ging inwonen bij ouders en vijftien paren gingen buiten Schiedam wonen. In één geval gingen beide partners elk afzon derlijk wonen. Vijftien huwelijken werden in november door echtschei ding beëindigd. Binnen de gemeente Schiedam werd door in totaal tweehonderdvijfen- personen verhuisd. Het betrof Echt iets voor meneer Jamin. rpak KOFFIE M volkorenbiskwies 2 pakken Samen Op is op. Begin 1977 met f 19,77 voordeel. Zeven weken lang een andere supervoordelige dubbelaanbieding bij Jamin. Artikelen die u tóch nodig hebt. Gebruik uw Jamin voordeelboekje. mNiet duur-wel heerlijk. e aanbieding is geldig van 6 t/m 12 januarij Vanavond is de „Stadsgehoorzaal" in Viaardingen omgebouwd tot televisie studio. Die avond wordt daar het NCRV-programma „Vriendelijk wel kom bij Barend" opgenomen. Een pro gramma zoals gastheer Barend Barend se het zelf zegt, met „ongedwongen ge zelligheid voor iedereen en allemaal". Deze opname biedt de bezoekers „de mogelijkheid eens te zien hoe het nu eigenlijk toegaat bij het opnemen van een televisieprogramma". Er komen veel technische toestanden en impro visatievermogen aan te pas. Barend Barendse introduceert een tal gasten waaronder: Frank en Mirella Willeke Alberti, Willy Alberti en Bil] Brooker's Jug-band en het muziekge zelschap „Oefening baart kunst". Voor de begeleiding zorgt het show-orkest o.'..v. Harry de Groot. Verder worden enkele eregasten uit eigen omgeving welkom geheten. In de creatie van de maand komen leden van de christelijke plattelandsvrouwenbonden uit Nijkerk Haaften en Westervoort voor de came ra's. Toegangskaarten a f 3.50 zijn van af 5 januari verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Het programma wordt vrijdag 21 janu ari uitgezonden om 19.05 via Neder land I. kansqpüchte nachtvorst wat De Bi It ook zegt: overdekt winkekentrumZUIDPlflN 140 winkels, boetieks, warenhuizen, café's, rants èn parkeergarage SCHIEDAM De huurgroep van be wonersvereniging Schiedam-Zuid vindt dat huiseigenaren/bewoners beter ge- informeerd moeten worden over verbe tering van het woningbestand in Zuid. Dat blijkt uit een brief die de huur groep onlangs aan het College van Burgemeester en Wethouders en de Gemeenteraad heeft gestuurd. De huurgroep doet vier suggesties. In de eerste plaats verzoekt de huurgroep de huidige subsidie-regelingen voor het aanbrengen van verbeteringen, het ver richten van onderhoudswerkzaamhe den en dergelijke te bundelen in een informatie-mapje. Dat mapje moet worden aangevuld met praktische aan wijzingen en tips. In de tweede plaats vraagt de huurgroep aan nieuwe rege lingen uitgebreid bekendheid te geven. Voorts verzoekt de huurgroep het Col lege een maandelijks spreekuur in Zuid te starten. Daar moeten mensen hun licht kunnen opsteken over regelingen en voorwaarden en moeten ze adviezen kunnen krijgen over de bouwtech nische toestand van een huis. Tot slot vraagt de huurgroep ambtenaren ter beschikking te willen stellen die een huis op verzoek van een huidige of toekomstige eigenaar bouwtechnisch willen onderzoeken. De huurgroep is van mening, dat hier door in vele gevallen de huidige of toekomstige eigenaren op meer ver antwoorde en financieel dragelijker wijze kunnen overgaan tot het daad werkelijk verbeteren van het woning bestand in Zuid. VLAARDINGEN - In jongerencen trum De Toverbal aan de Lange Boo nestraat, is vanavond een jazzconcert van het Kwartet van Fred Leeflang, tenor en sopraansax, Peter Schön, pia no en synthesizer, Roger Cooke, bas en Max Bolleman op de drums. Aan vang 20.30 uur. Vrijdag 7 januari wordt de film Last Tango in Paris vertoond. In deze opzien barende film van Bernardo Bertolucci spelen Marlon Brando en Maria Schnei der de hoofdrollen. Aanvang 21 uur. Theater Braam uit Amsterdam treedt op zaterdag 8 januari op met het stuk „Wordt Vervolgd". Onder deze dubbel zinnige naam gaat het verhaal schuil van een man die vanuit zijn burgerlijk milieu leert om zijn eigen boontjes te doppen, nadat hij uit loondienst is ont slagen. Aanvang 21 uur. Kop en schotels... Modern aardewerk met een prach tig reliëfmotief. In diverse mooie kleuren.

De Havenloods | 1977 | | pagina 1