C(<ê Bleekneusjes willen ook wel eens op vakantie iM. c-^ 249?o Stichting Europa Kinderhulp zoekt gezinnen Gabaro's stunt van de maand: Dethleffs Toercaravans 3.30 mtr. Gewestelijk Orkest: serie concerten termeulen runott NU13975 Feestvarkens in de Doelen Bouwcentrum herziet twee informatieve uitgaven termeulen 2500 gulden schoon lijdensmeditaties termeulen meditatie God, wat valt er van te zeggen? DE HAVENLOODS DONDERDAG 24 FEBRUARI 19/ ALGEMEEN I De Stichting Luropa Kinderhulp zoekt in Zuid-Holland adressen organisatie. De vakantie-ouders betalen zin. De kinderen zijn verzekerd tegen waar kinderen uit f rankrijk, Duitsland, Engeland en Noord-Ierland, de kosten van de aankomst en naar de de financiële gevolgen van wettelijke die in sociaal moeilijke omstandigheden leven, een vakantie van ruim vertrekplaats en het verblijf in het ge- aansprakelijkheid. drie weken kunnen doorbrengen. Lachen geblazen in het militante Noord-1erland. Gabaro recreatie de dealer van de duitse topmerken Tabbert - Karaat - Fendt - Dethleffs -Hetin heeft voor, U èeh grandjoze koliek,tie caravans,in elke gewicht ëri prijsklasse. compleet, luxe afwerking f 5995,- Tevens uitvoering 3.90 mtr. nu voort 6995,- Een bezoek aan onze showroom is beslist de moeite waard (alleen zondag s gesloten). SCHIEDAM. Jan van Riebeeckweg 2, tel. 152066 (Schiedamse spaansepolder achter de Manometerfabriek). Rijdend van Kleinpolderplein naar Beneluxtunnel de afslag Schiedam-Centrum nemen en daarna Gabaro pijlen volgen. De kinderen die zijn aangemeld door verschillende organisaties als Rode Kruis, Leger dés Heils en schoolartsendiensten komen in groe pen, verdeeld over een lange periode in de zomermaanden. Zij leven in erbarmelijke omstandigheden in de achterbuurten van grote ste den, in grote gezinnen op de rand van het bestaansminimum. Vaak zijn het kinderen, in de leeftijdsgroep van vijf tot ongeveer twaalf jaar die één of beide ouders missen en voor broertjes en zusjes moeten zorgen. Uit Frankrijk komt er een groep van een nader te bepalen tijdstip verwacht. 25 juni tot 22 juli, van 2 juli tot 29 Ook voor Nederlandse kinderen zoekt juli, van 12 juli tot 6 augustus en van de Stichting van 30 juni tot 21 juli va- 18 juli tot 12 augustus. Een groep kantieouders. Duitse kinderen komt van 4 tot 28 ju li en Engelse kinderen verblijven hier Gegroeid van 26 juli tot 16 augustus. Het ver blijf van Noordierse kinderen wordt op Stichting Europa Kinderhulp is op 23 maart 1961 in Amsterdam opge richt en het aantal kinderen, dat in een nieuwe omgeving een broodnodige va kantie is bezorgd is tot 1970 gelei delijk gegroeid tot 651. De ontwikke ling was daarna explosief: in 1972 kwamen er ruim duizend kinderen en vorig jaar waren het er 2397. Ruim een derde van de kinderen komt uit het welvarende Duitsland. Maar het zjjn juist kinderen uit West-B^rlijn, die nooit naar het platteland kunnen en binnen de muren van dat stadsdeel moeten leven, die behoefte hebben ruimte. Een derde van de kinderen komt uit de verkrotte wijken van Frankrijks grote steden, dikwijls van Marokkaanse en Algerijnse afkomst. Het gaat om de hulpverlening aan het minder bedeelde Europese kind, onge acht ras of levensbeschouwelijke ach tergrond. De Stichting wordt in Nederland niet gesubsidieerd. De reis-en verzekerings kosten zijn in beginsel voor de uitzen dende organisatie en indien nodig springt de Stichting bij. De Stichting heeft een grote kring donateurs, die minimaal f 7,50 per jaar bijdragen. De onkosten worden hiermee gedekt. Als vakantie-adres komt in principe elk normaal functionerend gezin in aan merking, bij voorkeur met jonge kin deren en met een gezonde instelling te genover de speciale noden van de klei ne logé's, Het gevoel geven van een echt thuis is belangrijker dan vermoei ende dagtochten. Het is van belang, dat één van de vakantie-ouders de taal van het kind enigszins machtig is. Vooral bij kinderen van acht jaar en ouder is het praten met elkaar belang rijk. Het Gewestelijk Orkest zal van 3 tot en met 6 maart een aantal loop concerten verzotgen, die de na „Troefconcerten" meekrijgen. Zoals deze titel - af doet vermoeden, is het programma opgesteld rond een aantal hoogtepunten, van muzikale en visuele aard. Deze concerten zullen de mogelijk heid bieden aan de solisten uit eigen gelederen in het voetlicht te treden. In dit geval de hoboïst Hans Jalink. die de introduktie, Thema en Varia ties in F van Johann Nepomuk Hummel zal vertolken. Anderzijds zal meer gevestigd talent te horen zijn, in een minder conven tionele programmering dan gebrui kelijk is. Hierbij zullen historische aspecten van de muziekgeschiedenis niet onge bruikt worden gelaten: de clavecinist Jan Verhoeven zal te horen zijn in de authentieke versie van „La Poule" van Rameau welk thema zal worden overgenomen door het orkest i bewerking van Respighi. De jonge dirigent Arie van Beek zal het orkest bij deze evenementen lei den: het historisch perspectief zal nog worden versterkt door het op treden van de bas/bariton Henk Smit, als gastdirigent, akteur en zanger, die in de komische eenakter „II Maestro di Cappella" van Domenica Cimarose, de tijden van weleer zal oproepen, daarin bijgestaan door het orkest. Het zal duidelijk zijn dat deze „troe ven" het concert het karakter zullen verlenen, dat het Gewestelijk Orkest nastreeft in de programmering van haar loop-ins, waarbij informeel van muziek genieten voorop gesteld wordt. De concerten zullen worden gehou den: donderdag 3 maart te 12.30 in de hal van het Provinciehuis te Den Haag en 's avonds te 20.30 uur in Wijkcentrum Meerzicht te Zoeter- meer; op vrijdag 4 maart te 20.15 uur in De Oude Lijnbaan te Vlaardingen; op zaterdag 5 maart te 15.00 uur in de hal van De Doelen te Rotterdam. Moderne mensen. i slapen geweldig in dit 2-persoons kajuitbed uitgevoerd in blank grenen. Dit gezellige bed heeft extra bergruimte aan de onderzijde en meet 140x200 cm Nu van f 329, voor Inlegramen voor 2 persoonsbed v.a. f 109,95. Natuurlijk is dit gezellige kajuitbed ook in de maat 80x190 cm verkrijgbaar, maar dan in de kleuren zwart/groen. Vanf 165, yoor f 109,80. Inlegramen voor 1 persoonsbed Instructies Het bestuur van de Stichting onder houdt het contact met de vakantie- ouders en verzorgt de instructies voor het afhalen van het station van aan komst (voor Zuid-Holland) is dat Rot terdam) en ingeval van ziekte, pnge- vallen of schade. De kinderen moeten steeds bereikbaar zijn en mogen in principe niet mee naar het buijenland. De reiskosten van het buitenlajnd naai de plaats van aankomst in Nederland zijn voor rekening van de uitzendende STIJLVOLLE WANDKLOK ZEER SOLIDE 8-DAAGS UURWERK MET GEZELLIGE BIM-BAMSLAG. VOLLEDIGE GARANTIE. VAN 205.- BINNENWEG 45 ROTTERDAM TEL. 116615 Voor meer inlichtingen en opgave: de heer Meijer in Rotterdam (010- 168957). Zondagavond 13 maart treden ii Doelen in Rotterdam twee muzikale feestvarkens op: Vader Abraham, die in deze creatie vijf jaar het vaderland se levenslied vertolkt, en Ronny To- ber, die al weer 12 1/2 jaar op de planken en achter de micr< staat. Aan het showprogramma, dat om 20.15 uur begint, werkt ook de Zangeres Zonder Naam (en zonder Johnny Hoes) mee. Aan de zaal zijn vanaf 6 maart dagelijks van 10 tot 16 uur, zondag van 12-16 uur, kaarten verkrijgbaar. Schoonspringen om Europa Cup In het kader van de feestviering van het 50-jarig bestaan van de „Zwem- bond voor Rotterdam en Omstre ken". kring Rotterdam van de K.N.Z.B. heeft de jubileumcommissie door een royaal gebaar van de gemeente Rotterdam hiertoe in staat gesteld, enkele bijzondere sporteve nementen georganiseerd. Als eerste van een serie wedstrijden staat op het programma de wedstrijd om de Eurocup schoonspringen vanaf één meter hoogte. Deze wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 26 en zondag 27 fenruari in het overdekte 50 meter bad Rotterdam-West, Spaanse weg 10 Aanvang beide dagen 13.30 uur. De deelneming uit de DDR, Dene marken, Frankrijkm Groot-Brittannië Italië, Oostenrijk, Polen, Rusland. Spanje, Tsjech o-Slowakije, West Duitsland en Nederland houdt de belofte jn, dat het boeiende midda gen zullen worden met verrassende staaltjes schoonspringen. Onlangs zijn van twee van de vijftien informatieve uitgaven van het Bouw- centrum-„Sanitair" en „Bungalows voor permanente bewoning" - her ziene herdrukken verschenen. De op zet van „Bungalows" is geheel gewij zigd. Per bedrijf wordt een gestan daardiseerde beschrijving gebruikt, geïllustreerd met foto's of tekenin gen, waardoor een goede onderlinge vergelijkbaarheid mogelijk wordt en men ook een beter beeld krijgt van de verschillende typen geprefabriceer- Kinderen uit een Parijse achterbuurt. de bungalows die op de Nederlandse markt worden aangeboden. Per bun galow wordt onder meer informatie gegeven over de richtprijs, het opper vlak, de inhoud, de gebruikte mate rialen en over wanden, vloeren, da ken en isolatie. Het betreft hier pre fab-bungalows, waarvan dus een be perkt aantal ontwerpen bestaat, waarvan dus een beperkt aantal ont werpen bestaat, waarop variaties mo gelijk zijn. Hoewel in deze informatieve uitgave de meeste bedrijven in Nederland die prefab-bungalows leveren zijn opge nomen, is het wel zo, dat van een aantal de gestandaardiseerde gegevens ontbreken, omdat ze niet tijdig be schikbaar werden gesteld. De beschrij ving van de verschillende typen wordt voorafgegaan door een algemen inlei ding, waarin gewezen wordt op de punten die men bij het bouwen van prefab-bungalows in de gaten moet houden. De wijzigingen van de uitgave „Sani tair" hebben slechts betrekking op ondergeschikte onderdelen, verder is deze uitgave gelijk aan de midden 1976 verschenen eerste druk. Deze en andere informatieve uitgaven van het Bouwcentrum kunnen tegen betaling van f 5.- worden afgehaald bij het Bouwcentrum in Rotterdam. Ze kunnen ook worden besteld door een bedrag f 6.70 (inclusief porto en verzendkosten) over te maken op girorekening 35.76.96. ten name van Bouwcentrum Rotterdam, onder ver melding van de titel van de informa tieve uitgave die men wenst te ont vangen. Voorjaarsreis naar Parijs Supervoordelig... Acryl kniekousen voor jongens e meisjes. In uni en gedessineerd met fantasie breisels en in moderne kleuren o.a. zwart,wit,rood,marine, Nu heel voor geel,beige,groen Maat 19 26 f 2,95 voor Maat 27 - 34 voor f 1,70 Maat 35 - 41 oor f 1.95 I Geleuter in 't café, twee mannen Ach, zei de een, ik wil niet zeuren Over vroeger, armoe was troef In drommen lopend naar je werk S Of op een ouwe fiets Het waren andere tijden. Toch wel gezellig, zei de ander Je floot naar de meiden Je nam er eentje achterop I Of je liep met je collega 's op g Of met een goeie kameraad. I Dat is zo. zei de een weer Het leven lag op straat Je onderging al naar het weerbericht S regen, wind of zon Eer dat je aan je werk begon. Zo is het toch, zei dander 5 Kom nou is, alles is steriel eenzaam in die blikken kist op wielen eenzaam in een lange file De stomme bumper van je voorman j Is je metgezel. Trek maar op en hou je kop m Zwaai nou niet wanner je in 'n glimp J Toch nog een kennis ziet I Dat is gevaarlijk Je wordt gewoonweg meegezogen m !n de dwaze caroussel van deze tijd j vol eenzaamheid. Ik had het aangehoord en zei: m Ja, die auto hè, de grote vervuiler J Zeg maar de grote geestvervuiler, I zei de ene man Zeg maar de grote vt m zei de andere m Kom ik moet opschieten, anders haal ik het niet Over één uur in Amsterdam ...en toen lachten we alledrie... LEEN DE ZWART De Rotterdamse mevrouw W.M. Joos- se-van Pemis heeft één van de drie hoofdprijzen van 2500 gulden gewon nen in een landelijke kleur- en vaan delwedstrijd, uitgeschreven door Kortman en Schulte B. V. Dit bedrijf, momenteel in Dordrecht en eerder in Rotterdam gevestigd, is de fabrikant van het wasmiddel Biotex. Aan deze wedstrijden namen ruim 33.000 per sonen deel. Er kwamen vele prijswin naars uit de bus, van wie er 41 hun prijs onlangs in het sportcomplex van Feyenoord in ontvangst konden nemen. Een en ander voltrok zich in aanwe zigheid van een twaalftal bekende Nederlanders, die bij een aantal prij zen waren betrokken. Choreograaf Rudi van Dantzig bracht vier danse ressen mee, die een sierlijke „Pas de Quatre" uitvoerden. Twee twaafja- rige meisjes zijn een dag te gast van het Nationaal Ballet. Een elftal ju nioren uit Blerick gaat in Haarlem een dagje trainen onder leiding van Barry Hughes. En er waren nog meer opmerkelijke honoreringen. Op de foto links het echtpaar Joosse. In het midden organisatrice Alice van Herpen uit Amsterdam en rechts de heer IV. Engelbrecht, directeur van het Dordtse bedrijf. Van donderdag 31 maart t/m zondag april organiseert De Havenloods vierdaagse voorjaarsreis naar Pa rijs. Evenals verleden jaar zullen we in het Paris Lyon Palace Hotel loge ren, waar ook alle maaltijden ge bruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen we u Parijs laten zien, wij maken een tocht naar Ver sailles en bovendien krijgt u gelegen heid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter herschikking. De prijs bedraagt f. 297,- per persoon (1 persoonskamer f.20,- toeslag) in clusief logies en alle maaltijden in ho tel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, koffietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. Verzekeringen: reisverzekering be draagt f. 1,- per persoonannulerings verzekering f. 8,91 per persoon. Voor boekingen en inlichtingen kunt u terecht bij De Havenloods, Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 010-132170 (mej. M. de Klerk). door pastoor drs. A. Vreeburg, op de 6 zondagen van de veertigdagen tijd (vastentijd) om 4 uur te beginnen op zondag 27 febr. in de Par. kerk van O.L.Vr. van Altijdd. Bijstand, Burg. Baumannlaan 171, Rot terdam -Overschie. bus 33 en 32 en W.S.M.-56. Regenen... doet het in ons landje maar al te vaak. Daarom is zo'n leuk en praktisch kinderregenjack ideaal voor uw kinderen. Met capuchon, drukknoopsluiting, rugventilatie en ventilatie onder de armen. In verkeersveilige kleuren: geel en oranje. Maten 92 t/m 116. Nu slechts Een Engelse dokter vertelt ergens over zijn praktijk als huisarts in Londen: „Ik werd midden in de nacht uit bed gehaald. Met enkel weerzin in mijn hart. Met een afkeer om behoorlijke aan dacht te geven aan de één of andere onaantrekkelijke patient. Maar dan bestrafte ik verschillende keren mijn afkeer met een herinnering aan Christus woord over de zorg voor de zieke: „Je deed het aan mij". En dan scheen het mij vaak dat Jezus wer kelijk en letterlijk tegenwoordig was onder mijn handen in de vorm van de zieke persoon. „Ik zag Hem en ik raakte Hem aan". „Je deed het aan Mij" - dat zegt Jezus niet alleen over zieken maar ook over allerlei andere mensen die vergaan van honger en dorst naar materiële dingen of naar begrip of bevrijding. Of: „Jé deed het niet aan Mij", als wij het laten afweten. Aan dit verhaal moest ik denken toen in „Zienswijze" vier mensen voor de t.v. hun mening ten beste gaven over „God, wat valt ervan te zeggen?" Pater van Kilsdonk zei namelijk: „De mens is het beeld Gods. In zijn nood doet hij een onher roepelijk appèl op mij. En dat is „openbaring". Alle vier gespreksdeelnemers Waren het erover eens, dat als we spreken over „God" niet een Godsleer beslissend is, maar een Godservaring. Mevr. drs. Johanna C. Oostra-van Moosel, een fijnzinnig her vormd „pastor", stelde dat de Godservaring een „diepte"-erva- rtng is, waarin ook het gevoelselement een grote rol mag en moet spelen. Dat is in onze mannencultuur vaak ernstiq ver waarloosd! Prof. dr. J. Visser (Oud-Katholiek) zei dat in heel veel bijbelse en kerkelijke woorden de diepe Godservaring onder de as en de sintels is geraakt. Maar als in ons de adem van de Geest erover gaat, gaat het hier en daar weer vonken en vlammen. Rook wijst op verborgen vuur. Mevrouw Mieke Berger, Yoga-lerares, kent geen persoonlijke Godservaring. Ze heeft met God als persoon nooit kennis kun nen maken. Ze sprak evenals mevrouw Oostra van een diepte ervaring. Dat is dan meer de ontdekking dat in een bepaalde beleving het ..Al" aanwezig is, en dat je je daarvan heel diep met heel je wezen, bewust bent. Zij was de enige van de vier die alle diepte-ervaring gelijkwaardig en eerbiedwaardig noem de. Pater van Kilsdonk wees even op Hitler, die ook bepaalde Godservaringen had en in zijn redevoeringen getuigde dat „de Voorzienigheid" hem en het Duitse volk tot machtige daden dreef, o.a. tot vernietiging van de Joden. Paulus, de bekende apostel van Jezus, getuigt met diepe schaamte dat hij eerst de Christenen bloedig vervolgde omdat hij meende daarmee „een Godgevallig werk" te doen. Jezus gaat achter die vervolgde mensen staan en zegt van die vervolg den, in een visioen, tegen Paulus: „Paulus, Paulus, dat deed ie aan Mij". Het lijkt mij te eenzijdig als pater Van Kilsdonk stelt, dat het zien van God in je gekwelde medemens de enige echte Godser varing is. God kan mijns inziens op velerlei wijze aan een mens openbaar worden. Ook wel in een stuk eigen geluk of een stuk eigen verdriet. Maar de ervaring van dokter Lambourne lijkt me toch wel het doel van alle Godsbeleving. Volgens Jezus zal het in het Godsgericht over ons leven'vooral over deze menservaring gaan.

De Havenloods | 1977 | | pagina 11