Sfrait Agenda Zaalvoetbal: de wachtlijst groeit WESÏMNDM termeulen woonerf Leo Halkes:'Dit is een persoonlijke nederlaag' HET KOEKOEKSJONG VAN DE BINNENSPORTEN termeulen m MASSIEF EIKEN MEUBELEN Nieuw parcours voor de Bevrijdingsronde termeulen DE HAVENLOODS DONDERDAG 24 FEBRUARI 19/ SPORT IANG? DE MTËRWft Het was al dik na twaalven. Een car navalsavond in Eindhoven. Uren van hossen, hijsen, zweten, lopen, lallen en langzaamaan gaan voelen, dat de conditie toch wel wat te wensen laat. Op zo'n moment zei een rasech te zuiderling naast ons de gedenk waardige woorden: „Ik geloof toch niet, dat carnavallen zo gezond is". De man zou best gelijk kunnen heb ben. Maar volgend jaar gaan we toch feuilleton Asvion's voorzitter Cees Bokx heeft tijdens, de periode, dat hij vanwege een aardig gipsen kunststukje om het been - en dan weet de goede verstaan der wel wat er aan de hand was - ge dwongen pas op de plaats moest ma ken, niet stilgezeten. Met zijn clubbe stuur schreef hij namelijk in decem ber een lange brief aan het college van burgemeester en wethouders, omdat ze het maar lang vinden du ren, voordat de gemeente in actie komt nu de Nederlandse Spoorwegen er in principe mee heeft ingestemd een reep grond langs dc spoórlijn Schiedam-Delft te verhuren. Met deze grond kan een herindeling en verbetering van Asvion's complex be reikt worden. De visie van het hoc- key-bestuur werd neergelegd in het epistel aan de gemeente (nu pas als een soort feuilleton opgenomen in het clubblad) en een plan. Asvion wil namelijk gewoon mulifunctioneel ge bruik gaan maken van haar accom modatie. Stelt Cees Bokx: „Want wij ontkomen er niet aan, gelet op de ten behoeve van onze club door de ge meenschap te investeren bedragen, een visie te ontwikkelen om deze in vesteringen te motiveren en te ver antwoorden". de brief In zijn brief aan het gemeente-be stuur stelt Asvion onder meer: Ver schillende vormen van sport en recre atie gaan een steeds grotere plaats in het maatschappelijk leven innemen. Het geconstateerde wensen-pakket van de Schiedammers en de te ver wachten ontwikkeling alsmede de groei en de belangstelling voor onze vereniging, zijn de reden, dat wij ons opnieuw hebben bezig gehouden met de toekomstmogelijkheden en de wensen. Wij zijn daarbij tot de con clusie gekomen, dat het noodzakelijk is ons in een breder kader op te stel len. Hierbij is het ons bepaald niet ontgaan, dat er ook op het gebied van de recreatie een gebrek aan ruim te is De sportvelden moeten zo optimaal mogelijk gebruikt worden en wel gedurende het hele jaar met inachtneming van de technische mo gelijkheden De brief gaat in de volgende clubbla den verder. Op de moraal van het ge heel zal dus nog even gewacht moe ten worden. Geeft niet: we kunnen het wel voorspellen. Asvion zegt na tuurlijk (maar dan veel meer in nette woorden ingekleed): „Zeg, gemeente schiet eens op nu de NS eindelij heeft toegehapt". En eerlijk gezegd vinden wij dan, dat de Thurlede-hoc- keyers nog gelijk hebben ook. promotie In de vierde klas G hebben zowel KK WIK als VDL nog alle kans op een promotie-plaats. De kampioen im mers mag zich automatisch derde klasser noemen, terwijl nummer twee uit de klassen E, F en H een halve competitie gaat spelen om één pro motie-plaats. Daarover pratend, reageerde VDL-secretaris Wim Tuit (met op de achtergrond de twee promotiewedstrijden, die VDL in 1973 bij RK WIK tegen Ursus ge speeld heeft): „VDL moet maar kampioen worden, dan kan RK WIK zijn beslissingswedstrijden eens een keertje bij ons spelen collecte-groep Na MSV'71 is de hockey-vereniging Evergreen de eerstvolgende club, die zijn intrek zal gaan nemen op het nieuwe sportcomplex in de Maasslui- se Steendijkpolder. Omdat zoiets uiteraard de nodige kosten met zich brengt, is inmiddels een (zo'n naam kunnen ze alleen in dergelijke krin gen verzinnen) fundraising-commis- sie (hetgeen een weinig vrij vertaald in goed Nederlands neerkomt op een geldinzamelingscomité, maar zelf noemen ze het de „collecte-groep") gevormd. Om de kas te spekken, is er een actie-plan ontworpen. De vier punten: het verkrijgen van middelen uit overheidssferen, individuele bij dragen van leden en niet-leden (onder andere obligaties, schenkingen of gif ten), steun van regionale en plaatse lijke bedrijven en verhoogde activiteit van de leden in verenigingsverband (verlotingen, fancy-fairs, stickerver koop en bouwstenenverkoop). Voor andere, gezonde en haalbare ideeën, zo zegt de „collecte-groep ter meer dere eer en glorie van de peilloos die pe geldbron, die gevuld moet wor den, houdt men zich aan de Maas- sluise Merellaan (waar toch nog zo'n twee jaar gebivakkeerd moet worden, aanbevolen. Jos Buitelaar:300 VLAARDINGEN- Voordat Zwalu wen zaterdagmiddag aan zijn wedstrijd tegen RCL begint, huldigt het zijn aanvoerder Jos Buitelaar. Hij begint dan namelijk aan zijn driehonderdste wedstrijd in het eerste teamvan de eersteklasser. VLAARDINGEN- 'anaf I Vertioékx Snacks/Holy op zaterdag 26 februari in de evenementenhal van het Lijnbaan- complex demonstraties. De toegang is gratis. Tijdens deze dag: T-baU. peanut ball, softbal, honkbal een honkbalwerp- machine, een duel catcher/pitcher en een softbalwedstrijd tussen de herenteams van Holy en Schiedam. U onder de douche... en de rest van de badkamer ook nat? Dat is nu verleden tijd met dit douchegordijn van een zware kwaliteit plastic. In een leuk modern dessin (bloem of baldessin), verkrijgbaar in 4 kleuren: bruin.groen.blauw of rood en in 2 verschillende n 120x200 cm van fl. 10,50 voor 180x200 cm van fl. 17,25 voor fl. 5.90 „HOGEROP" VDL zoekt weer jeugdige trainer MAASSLUIS - Toen Rinus Clarijs twee jaar geleden halverwege het sei zoen bij VDL de taak van Wim Poort man overnam was hij eigenlijk een in valler. Het bleek een wissel met allu re. Het was een gouden greep van het bestuur van de (toen nog) derdeklas ser, hoewel het de ploeg toch niet meer redde. Maar daar kon Clarijs niets aan doen. Hij nam een failliete boedel over, speelde nog menigmaal op winst ook, maar VDL was al te ver achterop geraakt en verdween roemloos naar de vierde klas. Na dat halve seizoen trok Schiedam mer Rinus Clarijs een streep onder al les wat geweest was. Hij begon ge woon opnieuw, voortbouwend op hetgeen de clubleiding had neergezet. Toch zal hij zijn, werk niet afmaken. De van enthousiasme bruisende Cla rijs verhuisde naar Zevenbergen en dat maakte van hem een super-voet- balforens. Het werd net iets te veel. Hij gaat dus afhaken. VDL zoekt nu zijn evenbeeld. „Een jeugdige, toch wel ervaren en zeker ambitieuze trainer", omschrijft secre taris Wim Tuit. Het profiel is ge schetst, maar de nieuwe man in Sluis- polder-Oost zal ook voldoende papie ren moeten bezitten, want VDL mikt op een oefenmeester met een B-li- centie. En omdat dat voor een vierde klasser op zijn minst verbazingwek kend is, kan die eis best wat uitleg hebben. Om een vierdeklasser te mogen trainer is slechts een D-diplo- ma vereist, terwijl de derdeklas een C-diploma nodig maakt. Tuit: „We willen hogerop. We hebben de orga nisatie inmiddels op poten gezet. Pro fessioneler gemaakt eigenlijk. We hebben het clubgebouw gerenoveerd en nu willen we de begeleiding van de voetballers gaan verbeteren. Wel, van een B-trainer mag verwacht worden dat hij voldoende ervaring bij hoger- geklasseerde clubs heeft opgedaan Vandaar. We geloven niet, dat zo'n man daarbij afgeschrikt wordt door de vierdeklas waarin VDL speelt. Te meer, omdat het onze bedoeling toch ook is om een tweede betaalde trai- De sollicitatie-termijn heeft VDL nog niet gesloten. Inmiddels heeft wel één gegadigde zich gemeld, maar het Maassluise bestuur hoopt toch op een ruimere keuze-mogelijkheid. „Jeugdig, enthousiast, ambitieus en een B-diploma". In Maassluis durven ze .op die witte raaf te mikken. CONTRACT NIET VERLENGD SCHIEDAM Over veertien wedstrijden rest Leo Halkes nog slechts een enkele reis Alphen aan de Rijn De nog steeds niet flonkerende resultaten van zijn SVV-hoofdmacht en de daarmee parallel lopende teruggang van de bezoekersaantallen zijn hem tenslotte toch nog noodlottig geworden. Het heeft hem danig teleurgesteld, verbitterd zelfs. Zelf heeft hij de handdoek niet in de ring willen gooien, hoewel hij er na de verloren wedstrijd tegen FC Dordrecht wel bijna aan toe was. Halkes beschouwt dit terdege als een persoonlijke nederlaag. „En ik kan niet tegen mijn verlies", zo stelt hij. Vorig seizoen eindigt de ploeg als laatste. Nu hebben we drie ploegen onder ons, acht punten meer en de helft aan doelpunten minder tegen. Dat i mijn vooruitgang. Toen Bob Maaskant vertrok eindigde hij met al zijn routiniers toch ook slechts op de vierde plaats van onderen. Ik moest een nieuw elftal opbouwen en bereik in het tweede jaar een duide lijke verbetering. Maar het bestuur verlangt blijkbaar meer. Wanneer dat dan zo is, dan lijkt het water tot de lippen gestegen en de tijd rijp voor een tussentijdse vervanging om zo te trachten nog iets van het sei zoen te redden. Maar ze laten me toch het seizoen afmaken, zowel ver trouwen is er dan toch wel. Ik ben werkelijk geëxplodeerd. Vanaf nu zullen de spelers de echte Halkes te „Die wedstrijd werd beslist door een schlemielige goal, terwijl SVV toch zo'n zeven tot acht kansen volkomen onbenut laat. Op dat moment heb ik gedacht: waar ben ik eigenlijk mee bezig, moet ik die kerels nu blijven vertellen, dat ze de bal links in het doel moeten schieten, wanneer de keeper rechts ligt of staat. Ik heb het er veertien dagen moeilijk mee gehad. Was misschien wat geprikkeld, maar ik heb het overwonnen. Dan komt die wedstrijd tegen Vitesse. Na drie maanden speelt Wim Mulder eindelijk weer en daarmee heb ik in de twin tigste wedstrijd de opstelling, die me immer voor ogen heeft gestaan. We verloren, maar het was een goede wedstrijd. Ik was erg positief (ondanks het verlies) en zag het weer helemaal zitten. Twee dagen later kreeg ik te horen, dat ik niet meer op een derde seizoen hoefde te reke- SCHIEDAM Niets en niemand is nog langer in staat de groei van het zaal voetbal tegen te houden. De pioniers in de kop van Noord-Holland - waar het volgens de overleveringen allemaal begon - hebben nooit kunnen bevroeden, dat hun initiatief zo massaal navolging zou vinden. Het zaalvoetbal lijkt zelfs het koekoeksjong van de binnensporten te worden. Dit tot meerdere eer en glorie van de KNVB, want ook dit ras voetballers helpt de bond om binnen kort de magische grens van één miljoen leden te overschrijden. Daarbij zal het bondsbestuur juichend langs de lijn staan: „Wat kracht en eengezindheid al niet vermag". Zo verdoezelt men meningsverschillen. Immers eengezindheid is ook in de voetbalbond nog steeds ver te zoeken. Verder verwijderd zelfs dan het moment waarop de éénmiljoenste zich ergens bij een junior-secretaris zal aanmelden. Want een jeugdig lid zal zeker de zesde nul achter de één plaatsen. Zoiets is vertederend en jeugd past nu eenmaal beter in de publiciteit rond het gebeu ren. Met zaalvoetbal zal die jongeman evenwel voorlopig niet geconfronteerd worden. Met een beetje geluk zal hij tijdens de winterstop eens met een dak boven zijn hoofd mogen voetballen. Dat kan bij een actieve vereniging, maar dan nog blijft het bij een onderling zaalvoetbaltoernooi. Immers wanneer de KNVB zich ook bij het zaalvoetbal op de jeugd zou gaan richten, dan zou het hek pas helemaal goed van de dam gaan. Nu al dreigt de vraag naar halfuren fi- naai uit de hand t€ lopen. De KNVB afdeling Rotterdam heeft voor zich zelf al een limiet gesteld. De clubs werden op rantsoen gesteld. De teams, die teveel club waren gingen op de wachtlijst. Maar er zijn nog vol doende veldvoetbalclubs zonder zaal voetbalteam. Zij kunnen morgen be ginnen en dan zal er een plaatsje voor hen moeten zijn. Het is daarom niet zo verwonderlijk, dat een zaalvoet balcompetitie voor juniorenteams voorlopig een vrome wens moet blij ven. Het koekoeksjong volgt zijn in stinct. Haluren worden aangevraagd en ingedeeld door met verstand uit geruste stervelingen. Pas wanneer er een onderbezetting van de hallen is, kan het zaalvoetbal volwassen wor- door GERARD S. VERVER Groenoord's Teun van Zijl: „Alle zaalvoetballers hebben een veldvoet- balverleden. Waarom hij dan de zaal ingaat? Welnu, bij ons zijn dat voor al mensen, die het veldvoetbal tabé willen zeggen wegens hun leeftijd. Dan trekt de zaal. Technische voet ballers, die op het veld flink aange pakt zouden worden, hoeven geen vrees voor blessures te hebben. De spelregels dulden geen hard spel en voor een tackel zal een speler dan ook al snel voor drie minuten naar de strafbank verwezen worden. De rsisi- cofactor is aantoonbaar kleiner". En dat is dan het grote nadeel voor de verenigingen, die zich alleen op zaalvoetbal gericht hebben. Het Schiedamse „Groenoord" is er zo één. „Mooi-eer voetballers", maar de uitdrukking wordt nooit gebruikt. En dat is maar goed ook, want het is fi naal bezijden de waarheid. Stelt Nog even... en dan is het weer lente. Verras uw dochter met dit jurkje van polyester/katoen 65/35. Het is af gezet met leuke kantjes, heeft een ritssluiting en een leuke strik- ceintuur op de rug. In vrolijk rodd. Maten 74 t/m 116. Van f 17,95 9 m Geen fusie Al talloze malen is Groenoord via uiteenlopende kanalen gevraagd een juniorenafdeling te beginnen. „Dol graag, die jeugd", heeft Teun van Zijl toen geantwoord, maar we hebben gewoon geen mogelijkheden. Het is toch wel één van de nadelen van een specifieke zaalvoetbalvereniging. Veldvoetbalclubs - neem toonaange vende zoals Zwaluwen en PPSC - kunnen putten uit een ruim arsenaal spelers. Jongeren veelal. Wij zijn aan gewezen op twee categoriën voetbal lers. Zij, die hun actieve veldperiode hebben afgesloten en zij, die bij een vereniging zonder zaalvoetbal-afde ling zijn aangesloten". Juist uit die laatste sector heeft Groenoord al menigmaal een huwe lijksaanzoek gehad, maar voor een fu sie voelt men niets. „Het oogmerk bij een dergelijk verzoek is dikwijls het binnenhalen van ervaring bij het op noten zetten van een zaalvoetbalaf deling. We hebben er nooit onze le den over geraadpleegd ook. Zo'n fu sie heeft namelijk geen zin. Stel, dat we een circulaire lieten rond gaan met de mededeling, dat Groenoord binnenkort een onderdeel zal worden van een andere club, dan geloof ik, dat de meeste van onze leden zich teleurgesteld zouden afwenden. Zij hebben geen behoefte aan een ande re vereniging en zouden bij een fusie zeker terugkeren naar de club waar ze vroeger ook op het veld gespeeld hebben". „Zaalvoetbal is zo intensief, dat een man, die in drie minuten alles doet wat hg in het veld moet doen. volkomen af is bij de wissel". Ontwikkelingen binnen de KNVB duiden erop, dat het zaalvoetbal da delijk een onafhankelijke sectie bin nen de bond zal gaan vormen. Met een eigen bestuur en met eigen ver tegenwoordigende elftallen. Van Zijl: Ook de bond beschouwt zaalvoet bal als een nieuwe sport, die vooral toevallig veel gelijkenis vertoont met het normale voetbal. Maar door een brede groep mensen wordt het voet bal als binnensport nog enorm on derschat. Daarvoor is misschien nog wel enig begrip voor op te brengen ook, maar in werkelijkheid is zaal voetbal zo intensief, dat een man, die in drie minuten alles doet wat hij in het veld moet doen, volkomen af is bij de wissel". Keuring noodzaak „Daarom leg ik, - vooral bij ouderen, hoewel voor jongeren onvoorwaarde lijk hetzelfde geldt - zwaar de nadruk op een goede keuring. Alleen de ver plichte sportkeuring is te weinig. Een goed onderzoek door de huisarts kan geen kwaad. Zo'n keuring kost dan wat geld, maar het is het wel waard. Groenoord heeft een veteranen-team maar al die knapen houden de keu ringen goed in het oog. Zaalvoetbal is aanvallen en verdedigen. Een veld- voetballer krijgt na een rush de gele genheid om enigszins rustig terug te lopen en weer op adem te komen. In de zaal kan dat niet, daar moet een speler bij balverlies onmiddellijk terug om deel te nemen aan de verde diging. En dat verlangt het één en an der van het lichaam. Daarom zou het ook voor jongere zaalvoetballers geen luxe zijn om zich van tijd tot tijd fy siek te laten doorlichten". De tien diepe kniebuigingen van de sportkeuring zijn dus voor het zaal voetbal te weinig. Wat ook immer te weinig is voor een toch relatief dure sport als zaalvoetbal is de inhoud van de clubkas. Van Zijl: „We spelen im mer quitte, maar kunnen ons geen dure tournooien veroorloven. Dat kost scheppen met geld. Een bal kost tachtig gulden, maar wanneer zo'n bal één keer flink tegen de muur ge schopt wordt dan is het een eitje. Acht tientjes naar de maan. Daarom zoeken we nog steeds een sponsor. We hebben al wat keren onze neus gestoten, maar we gaan door. Zelfs zijn we bereid onze naam te verande ren. Want uit liefhebberij sponsort er geen bedrijf meer. Het moet wel aan toonbaar zijn, dat er een brok pu bliciteit uit voortvloeit. Welnu, wat ons betreft kunnen ze het krijgen". Enquête Misschien kunnen dan ook die andere vijfenzeventig leden, die nu nog bij Groenoord op de wachtlijst staan toegelaten worden. Dan blijft wel het gebrek aan haluren. Teun van Zijl: „Recentelijk hebben we een door de wijkvereniging samengesteld enquê te-formulier ingevuld. Wat ongeveer onze wensen waren voor een recrea tie-complex. Wij hebben ingevuld: een sportzaal met de afmetingen van een normale sporthal. Een werkgroep schijnt zich over de binnengekomen formulieren te hebben gebogen. Ho pelijk horen we nog eens of ons ver zoek kans van slagen heeft". Van den Berg en De Vries blijven VLAARDINGEN - Jan van den Berg zal aanblijven bij TSB. Met het be stuur is overeenstemming bereikt, hetgeen leidde tot het verlengen van het trainers-contract met een jaar. Van den Berg kwam in 1974 naar sportpark De Vijfsluizen en gaat der halve in augustus aan zijn vierde sei zoen beginnen. In Hoek van Holland begint Wim de Vries dadelijk aan zijn tweede sei zoen bij Hoekse Boys. Het bestuur maakte het voortzetten van het con tract met de Rozenburgse trainer be kend tijdens de ledenvergadering, die vorige week donderdag werd gehou- Schiedamse sportraad op 28 februari bijeen SCHIEDAM- De sportraad voor de gemeente Schiedam vergadert op maandag 28 februari in het Stads kantoor. De aanvang van deze open baar toegankelijke bijeenkomst is 20 uur. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: regeling betref fende instelling en bepalingen tot het plaatsen van reclame-borden op sportvelden, de jeugdsportuitwisse- lingen met het Westduitse Esslingen en het Britse Wadsworth, het vast stellen van een vergaderschema voor 1977 en het gerbruik van de gemeen telijke kantine in sportpark Harga. Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Zondag aj. 20 Fabr. volant" »n.,n. lil R.K.W.I.K. - TEDIRO 'n Vol-getuigd B it Vlaggeschip WimpelKon. zalf bekijken en meebeleven! Op d overdekte of langs de lange zij of acl ter de doelen... Bovendien is er 't geze lige gastvrije clubgebouw voor uw na je en droogje de ontmoeting e 't praatje. Verkwik u bij erkwik! „Uit en thuis tegelijk! Bezoekt onze tgebreide toonzalen en ontdek deze v.'i.irhi'id Kon. Wilhelminahaven g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN zien krijgen. Ik ben tot de tanden toe gewapend. Als dat hetgene is, wat het bestuur heeft willen bereiken, dan kan ik dat nauwelijks waarderen Slechts vluchtig kan Halkes een vleugje begrip opbrengen voor de onverwachte stap van het SVV- bestuur: „Vanuit hun standpunt be zien kan ik het me wel voorstellen. Zij hebben ook rekening en verant woording af te leggen aan hun achterban. Maar het was me sympa thieker geweest, wanneer ze me op een eerder tijdstip op het matje ge roepen hadden om me recht op de man of ik maar eens verantwoording over mijn werk wilde afleggen. SVV kent nu eenmaal zijn beperkingen. Tijdnood Tel. 010-343006 Het bestuur wil financieel binnen de lengte van de polsstok blijven. Daar aan zullen de ideëen zich moeten aanpassen. Daarbij heb je een doel voor ogen en dat doel wordt ook langzaamaan werkelijkheid. Er is een opgaande lijn, die even stabiliseert en dat is waar ik in tijdnood komt. Het bestuur zegt dan: Halkes stilstand is achteruitgang, maar ze vergeten, dat er inmiddels een goede vent tussen de palen staat, dat er een goede achterlinie is en dat ook de middenlinie voldoet. Alleen een goede voorste lijn ontbreekt nog". SVV's oefenmeester denkt voorlopig ook niet aan een andere werkgever Hij wil eerst dit seizoen afmaken en eindigen waar hij van plan was te eindigen: met minstens vier ploegen onder zich. „Weet je, ik heb het geloof in mezelf nog niet verloren. Wanneer andere trainers ontslagen werden, dan heb je het idee, dat dat jou niet kon overkomen. Ik heb nu leergeld betaald. Wanneer mijn vol gende werkgever weer een club uit het betaalde voetbal is, dan zal dat een vereniging moeten zijn met meer mogelijkheden" Rancuneus voelt Leo Halkes zich overigens geenszins. Hoewel zijn con tract niet verlengd werd, vindt hij dat er in zijn houding tot het SVV- bestuur niets hoeft te veranderen. „Ik zal wat gereserveerder worden zegt hij. „Ik heb met de spelers af gesproken, dat het resultaat nu voorop gaat staan. Ik wil dadelijk toch met opgeheven hoofd uit Schiedam vertrekken". REGIO VLAARDINGEN VOETBAL Zaterdag: Zwaluwen-RCL Zwaluwenlaan 14.30 uur). KNSVV TSB. gen, MVV27 Semper Altius (Maasland 14.30 uur), Scheveningen Maasdijk, Hllle- gersber g-Su nl igh t, TAVV-Hoekse Boys, VDL DOS'32 (Maassluis Sportlaan 14.30 Zondag: im-FC id-Oranje Blauw 0 uur). H Le- KORFBAL zaterdag Naaldwijk 15.30 u Dijkvogels-Emma. zondag Oegstgec 13.55 uur KNS-Vlaardingen, dinsdag Ma: sluis Olympiahal 20 uur CKC Maasslu KOAG 3. VOLLEYBAL donderdag Maassii Sportlaan 21.15 uur MSV71-MVC 2 (I Rotterdam Ommoord 2115 uur Armada MSV'71 (d). Berk el 21.30 uur Schippers/B <h); IWljk 20.15 uur Volley'68-Spirit Lissabonweg 21.15 uur Holy MSV'71 2(d) zaterdag Barendrecht 15.30 uur Spirit 3 - MVC (h). Bergschenhoek 18.45 uur Schip- pers/B-Volley'68 (h). DAMMEN: dinsdag Emmastraat 43 acht ste ronde persoonlijk kampioenschap van HANDBAL: zondag sporthal Westwijk 13 uur WIK Ancora 3 (d). 13.55 uur WIK- Unitas 2 (h). 15 uur De Hollandiaan-Snel- wiek(d); Rotterdam Energiehal 16.15 uur V (jeugd). PPSC-GVVV(thurlc r). DOTO-HBSS, GSS Goudswaardse ys (Harga 16 uur). SDV-GTB. ndag: PEC ZwolleSVV, Hermes DVS nkwijk' (Harga 14 uur), Ursus-IFC (Har 14.30 uur). Lenig Snel DHS, Schie- ti-DRL (Harga 14 uur). Martinit-Dub- dam (Thurlede 14 uur). Den Hoorn-Ex- sior'20. SFC-VOB (Thurlede 14.30 r). DRZ-FSV Pretoria (Kethel 14.30 r). Demos-V ierpolders (Harga 14.30 :N'66. Schiedan 4.30 u KORFBAL: zondag Margriethal 14 1 Harga-DKV, 16.05 uur Succes-Ter Gou woensdag Margriethal 21.30 uur Succ tge/VCJ(h). TAFELTENNIS: vrij uur TTVW-Perfekt: m piahal 16.30 uur VDBE-Juventus HANDBAL zaterdag Margriethal 21 t Wilton—DWS 2 (d). Zondag Rotterd Energiehal 11.40 uur HVK DES 2 13.10 uur HVKlMOK (d). 14.30 i UVG-MOK (h), 15.40 uur Wilton Saturi (h); Margriethal 18 uur DWS-Verburch 19 ut G-Quin s 2(d). COMPETITIEWEDSTRIJD 1e KLASSE K.N.V.B. A.S. ZATERDAG 26 FEBRUARI AANVANG 14.30 UUR ZWALUWEN RsCl. AAN DE ZWALUWENLAAN TOEGANGSPRIJS F .2.00 JONGENS EN 65 PLUSSERS F.1.00 VLAARDINGEN - De Bevrijdingsronde zal definitief terugkeren naar het traject Massluissedijk/Marnixlaan/Marathonweg. Het was het enig overgeble ven alternatief voor het door een wegconstructie vervallen parcours rond het Kolpabad. De organiserende wielervereniging De Coureur heeft er vrede mee, maar er waren andere routes, die duidelijk de voorkeur hadden. Verkeerstech nisch waren er evenwel dermate grote bezwaren, dat van politie-zijde al bij voorbaat een veto verwacht mocht worden. Alleen het dijk-tracé had die moeilijkheidsfactor niet. Vooral doorslaggevend voor het al dan niet verlenen van een vergunning voor een ronde is de toegankelijkheid van de wijken rondom het parcours voor politie, GGD en brandweer in geval van calamiteiten. De Coureur's keuze ging in eerste instantie duide lijk uit naar een ronde hond de Ha ven. Maar de politie bleek niet te ver murwen. Hetzelfde lot trof een par cours in Vlaardingen-Ambacht. Joop •Heijster: „Het publiek moet zo'n ronde ontdekken. Dat kan tijdens het winkelen. In de Zuidbuurt ligt dat wat moeilijk, omdat het daar wat af gelegen ligt. Daarom was het haven tracé zo aantrekkelijk. Dicht bij het centrum. Dicht bij de winkels". De ondernemers kunnen dan een dub belrol vervullen. Zij vormen ener zijds het decor van de ronde, maar kunnen anderzijds tegelijk als spon sors fungeren. „De winkeliers stellen spontaner premie's beschikbaar, wanneer een ronde in de nabijheid van een winkelcentrum verreden wordt. Om alle prijzen bijelkaar te krijgen zullen we nu meer werk moe ten doen". Uitvallers Toch is het dijkparcours niet onaan trekkelijk. Zeker niet voor de cou reurs, die hun veelzijdigheid willen testen, want de ronde telt een moei lijkheidsgraad door de oprit naar de dijk. Bovendien wordt bij een stevi ge bries het rennersveld - zo is in het verleden al gebleken - op sterkte ge test. En dat kan ten koste gaan van vele uitvallers. Joop Heijster: „Het traject is voor de'toeschouwers zeker overzichtelijker dan het Kolpabad, maar bij een frisse wind is het voor de toeschouwers nauwelijks enige beschutting". De Ronde is ooit gestart als pro ject van het comité Nationale Ge denkdagen, maar is inmiddels niet meer weg te denken van de wieier- kalender. Heijster: „In januari heb ben we de ronde - hoewel er nog geen zekerheid was omtrent het parcours - toch al bij de KNWU aangemeld. We wisten toen wel, dat er ergens in Vlaardingen wel plaats voor ons zou zijn". Die plaats is dan nu bekend. De datum was er ditmaal eerder: za terdag 7 mei. Geweldige jubileum aanbieding... IJzersterke, royale attachékoffer. Met 2 veiligheidssloten, de koffer gaat alleen open als de boven kant boven ligt, 2 sleutels. En als leuk detail: uw eigen initialen. In een gedistingeerde zwarte kleur en 2 verschillende maten. Maat 42x30x9 cm van f 99,-- ir slechts ^AMMSSAOO^

De Havenloods | 1977 | | pagina 4