jsös?.. „Veel vrouwen hebben vaak drempelvrees" Insprekers: Gemeente negeert structuurplan 29.95 op de Coolsingel! 29.5° mm VAH 05"V"QUALITV Burgerraadslieden nu in eigen pandje termeulen Poëzie-jazz-formule in Quibus slaat in termeulen Ongeruste bewoners: Geen woningen bij de Boerhavestraat" termeulen DE HAVENLOODS DONDERDAG 24 FEBRUARI 1977 Tweede Kamer-lid Meiny Epema: „Het is onmogelijk dat deze e- conomie in stand zou kunnen blijven, als er niet een heleboel mannen waren die een vrouw achter zich hadden staan. De man kan alleefï maar werken, omdat alles geregeld is wanneer hij thuiskomt. Dat is iets dat veel vrouwen, wanneer ze bui tenshuis gaan werken, ook goed merken. Dan blijken ze twee ta ken te hebben. Daar zal iets aan moeten gebeuren. De man zal een stuk van de taken binnens huis moeten overnemen en dat is niet alleen afstoffen. Eén van de goede experimenten is om meer naar het part-time werken te gaan. Je kunt je voorstellen dat de man en de vrouw in het gezin een part-time baan hebben en de rest van hun tijd aan het huishouden besteden. En dan blijft er ook nog wat vrije tijd over". Aldus Meiny Epema, lid van de PvdA- fractie van de Tweede Kamer, die op donderdag 24 februari naar Schiedam Modieus... en erg voordelig zijn nu deze prachtige herenpantalons met een bijzonder goéde pasvorm. Vouwhoudende polyester/vis cose, met steekzgkken en achter zak. Maten 44 t/m 56, 47 t/m 53, 481/4 t/m 541/4.'in middenbruin, zwart, marine, donkergrijs, midden grijs en donkerbruin^ Van f 39,75 voor komt om te praten over „de econo mie van de huisvrouw". Mevrouw E- pema is zes jaar lid van de Tweede Kamer. Ze begon haar politieke loop baan als gemeente-raadslid in Putters- hoek. Ook was ze zeven jaar lid van Provinciale Staten. Andere bezighe den lagen in de Rooie-Vrouwenafde- ling van de PvdA. Ze was vier jaar hoofdbestuurslid van de Vrouwen bond. de voorloper van de Rooie Vrouwen en maakte tot anderhalf jaar geleden deel uit van de redactie van de Wegwijzer, het Rooie Vrou wen-blad. Thans is ze üd van de werk groep politiek van de Rooie Vrouwen. Rotwerk - Waarom gaan vrouwen buitenshuis werken, vroegen we mevrouw Epema Doen ze dat om allerlei apparaten voor de huishouding te kunnen aan schaffen? Mevrouw Epema: „Uit verschillende onderzoeken is gebleken dat het niets uitmaakt of je buitenshuis werkt of niet: het aantal apparaten is vrijwel gelijk. Het is helemaal niet zo, dat in die gezinnen waarvan de vrouw werkt er meer huishoudeüjke apparaten, zoals afwasmachines en dat soort toe standen zijn. Het is natuurlijk onge twijfeld waar dat het gezinsinkomen vergroot wordt en dat er meer uitga- vemogelijkheden zijn. Een aantal vrouwen moet rotwerk doen om er echt een paar centen bij te verdienen s niet de ideale situatie. De vrou- met vaak hogere opleiding wer ken om het werken. Als vrouwen een jaar of veertig zijn en de kinderen de deur uit zijn, dan zitten ze thuis en krijg je een hoop problemen. Die vrouwen willen graag iets buiten de deur doen vanwege de sociale contac ten. Om een stuk vereenzaming te voorkomen. Dat wordt ook gestaafd door heel andere onderzoekingen. Er is gebleken dat mensen die terugval- :n in de WAO of langdurig ziek zijn, rover klagen dat hun sociale contac- sn zo achteruit gaan. Voor vrouwen dat nog veel sterker het geval. Die hebben ze in heel veel gevallen zelfs nooit gehad. Toen ze enkel hun kin deren hadden en een stuk van het huishouden, was de dag wel vol te krijgen." de vrouw aan het maatscnappeujK verkeer büjft achter. Ook de doorstro ming van vrouwen binnen bedrijven en de overheid blijft ver achter. Bij het onderwijs werkt een grote catego rie vrouwen. Hoeveel vrouwen zijn hoofden van scholen? Er zijn erg veel vrouwen die drempelvrees hebben. Om bijvoorbeeld bij vergaderingen waar mannen en vrouwen zijn, het woord te voerenVeel vrouwen gaan er van uit dat mannen het beter kun nen zeggen dan zij en ik denk dat ook veel mannen ervan uitgaan dat dat ook het geval is. Wat sterk rem mend werkt, is datje een maatschap pij hebt die bepaald is door mannen. Komt een vrouw met een verhaal, dan vindt dat vaak geen weerklank, omdat ze het op een andere manier zegt. Dan is het net of het niet goed opgevangen wordt. Ik denk dat dit een langzaam proces zal zijn. Als meer vrouwen gaan deelnemen discussies, dan gaat dit over." «erdam *27 februari opeh,o9®9.22.30 uuf- uur SCHIEDAM - Dat de niet actuele jazz aan een tweede jeugd begonnen is. bewees zondagavond een enthousiast publiek in café de Quibus. waar een gitaartenor-quintet een programma bracht van jaren-50-bop-standards, met hier en daar een vleugje Latijnse ritmiek en een enkele Bacharach-be- werking. Aangestoken door een on evenredig enthousiasme uit de zaal deden met name Cees Slinger en Har ry Verbeke Tkern van de vermaarde Haarlemse Diamond Five) na een wat routinematig begin plots na twee „De man zal meer huishoudelijke klusjes moeten opknappen nummers de vlam in de pan slaan. Slinger ging energieker spelen, en. hoewel hij soms vergat zijn linker hand-techniek aan zijn Fender-piano aan te passen,, overtrof hij zichzelf la ter in een adembenemende solo met een enorme ritmische spanning. Ver beke, met zijn bolle-wangen-embou- chure nogal eenzijdig en scherp van toon op zijn tenorsax, legde zowaar parodische elementen in zijn soli en werd de held van de avond. Het rit me-duo bleef zich op de vlakte hou den.; ronduit komisch was het ver baasde gezicht van slagwerker Tony Viola na een voor onmogelijk gehou den misverstand met bassist Jan Fens. Gitarist Klaus Fenter tenslotte kon zich ondanks (of dankzij?) zijn zeer gave techniek niet onttrekken aan stereotype spelpatronen. Hoewel hij en zijn vier maten féilloos speel den rees toch de vraag hoe het alle maal 20 jaar geleden klonk, toen er nog wel eens wat „mis" ging. De vraag hoe Jules Deelder, want die was er ook, 20 jaar geleden klonk, lijkt even absurd als 's mans poëzie. Nog absurder zou een poging tot stijl omschrijving zijn (wat dacht u „in aanvang realistisch, met eer groteske wrangheid aangedikte tra giek"?). De reden dat Jules 20 jaar geleden ongetwijfeld anders klonk dan nu is simpel: zijn stijl is van re center datum en beslist niet door hemzelf uitgevonden. Toch getuigde Deelder in zijn Al Capone-look van een grote verbale rijkdom en gevoel voor humor. Geen golfterrein in de Broekpolder VLAARDINGEN - De Bond van Vrije Volkstuinders heeft krachtig geprotesteerd tegen de eventuele aanleg van een golfterrein in de Broekpolder. In een brief aan het Colege wijst de bond op het feit dat golf een sport is die alleen door de elite boefend wordt. Veel bewoners moeten een stukje grond ontberen en de ideëen van wethouder Goudriaan om kleine tuintjes in de directe woning te plaatsen is volgens de bond niet haalbaar. De bond wil dan ook de aanleg van volkstuintjes in de Broekpolder gerealiseerd zien Omdat de Broekpolder bespoten is met ernstig verontreinigde bagger specie uit de Rotterdamse havens, zou er een nieuwe bodem opgespo ten moeten worden, hoewel dat het gevaar voor het grondwater niet wegneemt. De bond eindigt zijn brief met de gemeente er. op te wijzen dat er nog steeds geen goede afschei ding bij de zogenaamde Moerman- tuinen is aanglegd, waardoor er steeds vernielingen plaatsvinden De gemeente heeft geantwoord dat zij onder bepaalde voorwaarden akkoord zal gaan met de aanleg van een golfterrein. Verder is in ontwerp plan gereed voor de aanleg van aantal stedelijke recreatieve voor zieningen in de zuidelijke streek van de Broekpolder, waarin een aantal siertuinen met een oppervlak van 7 hectare is opgenomen. Volgens de gemeente zijn de Moermantuinen door het graven van een sloot goede afscheiding Emancipatie Het kabinet Den Uyl heeft enige ja ren geleden een emancipatiecommis sie ingesteld. Deze commissie is bezig met een vijfjarenplan. Vorig jaar is de commissie naar de emancipatieconfe rentie van de Verenigde Naties in Me xico geweest. Dit jaar wordt de con ferentie in Groningen voortgezet met deelnemers uit de Europese landen. In het kabinet houdt Minister van Doorn zich met emancipatiezaken bezig. In de Kamer zijn twee openba re commissievergaderingen geweest over emancipatie. Mevrouw Epema heeft voorgesteld bij de belastingaan slag geen onderscheid te maken tus sen die gezinnen waarin de man meer verdient dan de vrouw en gezinnen waarin de vrouw meer verdient. Mo menteel betalen die laatste gezinnen namelijk meer belasting. De staatsse cretaris heeft een Nota hierover toe gezegd Drempelvrees Mevrouw Epema: „De deelname v MEER GELD VOOR FRACTIEWERK VLAARDINGEN - De Vlaar- dingse raadsleden moeten bin nenkort over hun eigen honore ringen gaan beslissen. B en w wil de vergoeding van raadsle den die geen lid van B en w zijn, met vijf procent verminderen. Het geld dat door deze maatre gel vrij komt, zou dan ten goede komen aan het fractiewerk. Tot nu toe ontving iedere fractie in de raad 4000 gulden per jaar. Bovendien werd voor ieder frac- tielid nog eens een bedrag van 500 gulden toegekend. Volgens het college zijn deze te gemoetkomingen echter verre van kostendekkend, temeer daar de meeste fraèties inmid dels een fractie-assistent hebben aangesteld. De voorzitter van de raadsfrac ties hebben zich akkoord ver klaard met het voorstel van Ben W. De verlaging van de vergoedin gen aan de raadsleden levert een besparing op van ruim 25.000 gulden. VLAARDINGEN - De inspre kers die betrokken zijn bij de opstelling van het structuurplan kunnen zich niet aan de indruk onttrekken dat het gemeentebe stuur bepaalde plannen, die niet aansluiten bij de wensen van de insprekers, zoals die zijn neerge- Feest voor u, want VAN OS heropent op de Coolsingel een nieuwe zaak. Daarom bent u op vrijdag en zaterdag 25 en 26 februari extra welkom, om een fonkelnieuwe kollektie damestassen en reisartikelen te bewonderen en daarbij te genieten van een feestelijk drankje, 'n Mooie gelegenheid voor een plezierige aankoop met een waardevol geschenk Krijgt ü'öók zin om eens gezellig kennis te maken met het nieuwste, zeg maar gerust mooiste leermodecentrum van de hele stad? Loop dan de 25e of 26e februari even binnën bij VAN OS op de Coolsingel. Dit handige kaartetui (winkelwaarde zeker fj. 13,75) ontvangt u op de 25e en de 26e februari a s. als openingsgeschenk bij aankoop van één onzer artikelen ter waarde van tenminste fl. 35.- cCCl fïRonfind Vriidaa 25 febr van 9 tot 21 uur legd in de doelstellingsnota voor het structuurplan, probeert door te drukken. Het gemeentebestuur gebruikt het structuurplan naar eigen goeddun ken, zo menen de insprekers. Bewo ners die hun straatje heringericht wil len hebben, worden door het ge meentebestuur maar al te vaak naar het nog vast te stellen structuurplan verwezen, aldus de insprekers in een brief aan B. en W. Deltadijk Als voorbeelden van vooruitlopen op het structuurplan door met name wethouder van stadsontwikkeling Bas Goudriaan, noemen de insprekers de plannen voor hoogbouw op de Blok makersplaats en de mededeling van Goudriaan dat een tracé over de nog aan te leggen Deltadijk uitgesloten is. Volgens B en W is de situatie rond de Oostwijk, waarlangs de Deltadijk komt te lopen, nog geheel open. Er moet nog een plan komen voor de kaalslag in de Oostwijk, waarin het tracé over de Deltadijk ook aan de orde zal komen. De uitwerking van het plan zal volgens B en W in nauw overleg met de samenstellers van het structuurplan gebeuren. Verplichtingen Wat de hoogbouw op de Blokmakers- plaats betreft merkt B en W op dat het hier gaat om een plan dat reeds lang in voorbereiding is. „Hierdoor voor de gemeente verplichtingen ontstaan, die niet zonder meer een zijdig ongedaan gemaakt kunnen worden.", aldus Ben'W in ee- woord aan de insprekers. B en W is het wel met de insprekers eens dat de insprekers ten minste over dit bouwplan hadden kunnen worden geihformeerd. VLAARDINGEN - Atie van der Vaar secretaris van de PSP. a1 ling Vlaardingen. Het sekretarieadres is VLAARDINGEN - Maandag 28 februa ri spreekt prol. dr. Garmt Stuiveling over „Dertig jaar humanisme in wording' Pro fessor Stuiveling, is bekend door zijn le zingen voor de radio overhel Humanistisch Verbond in Nederland. Aanvang 20 uur in de bovenzaal van de En u? Heeft u uw zomer- en winter- kleding in één kast hangen? U kunt beter een deel van uw gar derobe (b.v. winterkleding) voor lopig in deze ruime hangkast op bergen Bovendien is deze kast opvouwbaar dus makkelijk mee te nemen naar de camping. Deze hangkast in een leuk dessin (afm. 140x75x40) sluit stevige ritsen. VLAARDINGEN - De Vlaardingse burgerraadslieden hebben eindelijk een eigen pandje. De raadslieden, die tot nu toe gastvrij onderdak geno ten in het NVV pandje aan de Schiedamseweg, zijn nu enkele deuren verder te vinden in het pand Schiedamseweg 67. De burgerraadslieden, die in het NVV-pand nogal krap behuisd waren, beschikken nu over veel meer mogelijkheden om de Vlaardingse bevolking van dienst te zijn. Zo is er nu een ontvangstruimte waar veel documentatiemateriaal voor de bezoekers beschikbaar is. In deze ruimte kan het pubhek van maandag tot en met woensdag van 10.00 tot 12.00 uur terecht. Op die tijden kan men een afspraak maken voor een gesprek met de burgerraads- mans. De burgerraadslieden hebben besloten de tot nu toe gehanteerde spreekuurtijden te laten vervallen, omdat het maar al te Vaak voor kwam dat bezoeker één a ander half uur op hun beurt moesten achten. Voor mensen die toch liever op een spreekuur komen wordt het avondspreekuur gehandhaafd op dinsdagavond van half zeven tot half acht. Het telefoonnummer 344459 van het instituut blijft gehandhaafd. GGD: Hoofdluis is in opmars SCHIEDAM - De hoofdluis is in op mars. aldus een mededeling van de GG en GD aan het onderwijzend per soneel van de lagere scholen in Schie dam. Vorige week werden daarom de hoofden van scholen bij elkaar geroe pen en kregen ze een stencil met in formatie over het verloop van het lui zenleven en het voorkomen en be handelen van hoofdluis. Wordt op een school hoofdluis geconstateerd - en dat komt de laatste tijd meer en meer voor - dan moet dit worden ge- itield bij de jeugdgezondheidszorg van de GG en GD en worden de des betreffende klassen gecontroleerd. Ook wordt de ouders geadviseerd de juiste behandeling. >Oj Coolsingel86(C&Agebouw) Geopend: Vrijdag 25 febr van 9 tot 21 uur Zaterdag 26 febr. van 9 tot 18 uur Linkse partijen herdenken februaristaking SCHIEDAM - De PvdA, CPN en de PPR organiseren vrijdag 25 februari een défilé bij de Dokwerker op het J.D. Meijerplein te Amsterdam. Hier mee willen de gezamenlijke partijen de februaristaking van 1941 her denken Met deze herdenking willen de par tijen o.a. de aandacht vestigen op de zorg voor de democratie en de dicta toriale aanvallen, zoals zij dit schrijven, op het stakingsrecht. Uit Rotterdam vertrekken bi om 15.30 uur van de Conradstraat naast het Centraal Station. Inlich tingen kan men verkrijgen bij_Dick Nog geen drie gulden per stuk: Donkerbl.konifeer (Cham.Alumi)py- ramidaai groeiend. Geschikt als haag- plant 's Winters kleurhoudend. maat 40 - 60 cm, met forse aardkluit, winterhard. Normaal f 6,48. Brem in pot (Genista-Cytisus) doet het op iedere grond. De hele plant geeft in het voorjaar een fontein bloemen. In rood,geel en dubbel kleurig. Normaal f 5,98 Vuurdoorn in pot (Pyracantha Orange Glow). Een klimmer die in de herfst en winter uw gevel in gloed zet met massa's oranje/rode bessen. Schimmel en rotvrij. Nor maal f 5,98 Éénmaal geplant, jarenlang genot voor nog geen drie gulden per stuk. De bewoners van de Boerhavestraat hebben nu nog een vrij uitzicht VLAARDINGEN - Bewoners van de Boerhavestraat en omge ving hebben bezwaren inge diend tegen de plannen van de gemeente om de open grasvel den tussen de Boerhavesingel en de ten Westen daarvan gelegen singel te bebouwen. De gemeente wil daar een aantal koopwoningen ten behoeve van minder draagkrachtigen plaat sen Het plan zal moeten voorzien in de bouw van woningen in 2- en 3 Jagen, waarbij eveneens enkele éénge zinswoningen kunnen worden gerealiseerd De bewoijers wijzen op de beleids- richtlijn van het verkiezingspro gramma „samen links". Daarin staat onder andere, dat de bevolking voort durend en vroegtijd uitgebreid over de ontwikkelingen in de stad voor gelicht zal worden. De bewoners zien de plannen van de gemeente als een wezenlijke aantas ting op de leefbaarheid van de nu nog aantrekkelijke wijk. De gemeente heeft geantwoord dat de brief van de bewoners voorbarig is. omdat er nog geen schetsplan is ingediend Wanneer het zover is. zal de bevolking zeker de gelegenheid krijgen bezwaren aan de commissie in Pak Asef Stalmest (gedroogde koemest) f 2.30

De Havenloods | 1977 | | pagina 7