Bewoners Zuiddijk willen van vrachtverkeer af PvdA leden in verga 'Gemeente moet actiever optreden tegen huisbazen' Sundown: muzikaal duo uit Groningen Geen vrachtauto's meer en eenrichtingsverkeer" ter meuten Peter Fox zal gauw vergeten worden MASSIEF EIKEN MEUBELEN WESÏWNDM m m termeuien 11.88 termeulen Schiedamse Ateliers 2 in stedelijk museum DE HAVENLOODS DONDERDAG 3 MAART 1977 MAASSLUIS- De bewoners van de Zuiddijk raken steeds meer ontstemd over het grote aantal vrachtwagens dat iedere dag opnieuw met grote snel heid en veel lawaai over „hun" dijk dendert. Evenals twee jaar geleden hebben ze de koppen bij elkaar gestoken en besloten nu tot een grotere aanval over te gaan die gericht is op het Maassluise gemeentebestuur. In de hoop dat er nu eindelijk iets gedaan zal worden aan de Ramen aankleden... doen we met deze voiline opneem- gordijnstof. Leuk bedrukt met vier kantjes en hartjes. Het materiaal is 100% polyester, dus zo gewassen en zo droog. Breedte 122 cm f 6.98 Bijpassende ruche per levensgevaarlijke situatie op de Zuiddijk. De Zuiddijk is een van de oudste >vegen van Maas sluis en tevens een van de oudste doorgangswegen naar Hoek van Holland. Ruim driehonderd jaar al maakt deze dijk deel uit van het oude stads gezicht van Maassluis en het grootste deel van de woningen die aan Zuiddijk gebouwd zijn zijn al enkele honderden jaren oud. De Zuiddijk is niet al te breed, evenmin de trot toirs. Toch rijdt hier iedere dag opnieuw een zeer groot aantal vrachtwagens over. Wanneer er bijvoorbeeld ergens een auto geparkeerd staan kan de vrachtwagen alleen dan passeren wanneer hij over de stoen zijn weg vervolgt. Dat gebeurt dagelijks met als resultaat dat werknemers van gemeentewerken bijna iedere week een stuk trottoir komen vernieuwen. Scheuren Fefi ander gevolg van het voorbij rijdende vrachtverkeer zijn scheuren in muren en gevels. De meeste huizen zijn het eigendom van de bewoners en deze hebben in de loop der jaren al heel wat geld gestoken in hun oude karakteristieke panden en pand jes. De bewoners vragen zich al geruime tijd af wat het gemeente bestuur bedoelt met de mededeling dat onder andere de Zuiddijk valt onder beschermd stadsgedeelte. De strijd tegende vrachtwagens en het bevorderen van éénrichtings verkeer voor personenauto's (met uitzondering van bestemtpings- en bezgtgend verkeer) duurt nu bijna twee jaar. Op 16 mei 1974 werd door een tweetal afgevaardigden >;in de Zuiddijkbewoners de heren P.H. Mulder en G. Krempel een verzoek aan het college van B&W gericht om stappen te ondernemen die leiden tot het afsluiten van de Zuiddijk in beide richtingen voor doorgaand vrachtverkeer (bijvoor beeld zwaarder dan 1.2 ton). Ook in dit verzoek werd gewezen op de breedte van het rijgedeelte en de stoep. Dagelijks ziet men inderdaad moeders met kinderwagens op het rijgedeelte lopen omdat de stoep, zeker wanneer er nog fietsen gestald zijn voor de woningen te smal is en verschilt in hoogte. Daarbij lopen er ook kinderen regelmatig op straat wanneer ze niet op het trottoir terecht kunnen en worden ze rake lings gepasseerd door de zeer fre quent rijdende personen- en vracht auto's. Niet alleen de voetgangers bevinden zich nogal eens in een ge vaarlijke situatie op de Zuiddijk. De Stroomfunctie Het gemeentebestuur berichtte de Zuiddijk-bewoners op 28 juni 1974 dat de.Zuiddijk primair een stroom functie heeft dat wil zeggen op deze weg wordt het verkeer uit wijk en buurtstraten verzameld en vervolgens naar andere wijken geleid. ..Naar ons oordeel is het -althans op dit moment - niet mogelijk wijzi gingen in de functie van de Zuiddijk te brengen. Alternatieven ontbreken immers. De Zuiddijk zal altijd mede de verkeersafwikkeling voor de wijk rond de Fenavoliuslaan, Taanstraat en Haven moeten verzorgen", stond er letterlijk in de brief van het college. De bewoners van de Zuiddijk zijn echter van mening dat er. ondanks deze bezwaren toch een oplossing gevonden moet worden in de gevaar lijke woon- en verkeerssituatie op de dijk. Daarbij komt nu dat ook de be woners van de zojuist gereed geko- Taanschuurpolder gelegen achter de Fenacoliuslaan en de Zuid dijk protesteren tegen het grote aan tal personen- en vrachtauto's dat vanaf de Zuiddijk de Fenacolius laan inrijdt. Op de hoek van de Fenacoliuslaan/Fenacoliusplein staat namelijk de basis-school Mi nister de Visser waar een groot aantal kinderen uit de directe omge ving op zitten. Directeur van ge meentewerken, de heer J.H. Kloet deelde enige dagen geleden echter mee dat het gemeentebestuur bezig is met een verkeersplan voor de gehe le gemeente Maassluis waarbij ook de situatie op de Zuiddijk bekeken zal worden. Alternatieven De bewoners van de Zuiddijk hebben als alternatief aan de gemeente aan geboden: het weren van vrachtver keer. Een richtingverkeer voor perso nenauto's met uitzondering van bezorgend en bestemmingsverkeer. Op 9 maart gaat een aantal afgevaar digden van de Zuiddijkbewoners praten met de wethoiuder van stads ontwikkeling Han Hummelen. /.uiddijk-bewoners ondervinden regelmatig overlast van Volgens de heer Kloet is het totale verkeersplan nog niet gereed maar zal dit niet al te lang meer op zich laten wachten. Enkele bewoners van de Zuiddijk vertelden de directeur van gemeen tewerken dat het hen opgevallen was dat er vooral veel vrachtverkeer. op de hoogte te zijn en daarbij zei hij niet te begrijpen dat het vrachtver keer geen gebruik maakt van de Industrieweg als doorgangsweg want Annemieke van der Houwen SCHIEDAM - Het zat Peter Fox zondagavond allemaal niet mee. Door overmacht arriveerde hij te laat in café de Quibus, had bovendien gitaar- SCHIEDAM - De ledenvergadering van de PvdA stond vorige week gro tendeels in het teken van de komen de verkiezingen. Hoogtepunt van de campagne van de PvdA-Schiedam wordt het bezoek van de landelijke verkiezingscaravaan op 11 mei en een avond in Arcade met als sprekers Duisenberg, Van Thijn en waarschijn lijk Arie Groeneveld. De openings avond is op 1 mei; dan zal Jaap v.d. Merwe optreden. Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker, dan heeft u voor gewone prijzen wel heet wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waarheid. Kon. Wilhelminahaven v z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 VLAARDINGEN Tel. 010- 343006 De ledenvergadering ging er mee akkoord de PvdA-fraktie te verzoe ken aandacht te besteden aan het aanschrijvingsbeleid van de gemeente. Het stedelijk huurovedeg van de be wonersverenigingen vindt dat de ge meente actiever moet optreden tegen huisbazen die hun bezit onvoldoende onderhouden. De vergadering in Irene werd door vijftig partijleden bezocht. Voorzitter Lou v.d. Stel vertelde wat de plannen voor de verkiezingspropaganda zijn Deze omvatten ondermeer het huren van een marktkraam en daarmee wijksgewijze op drie zaterdagen op verschillende plaatsen in de stad gaan staan. Voorts wil men een aantal avonden aan opkomstbevor dering doen door met een geluids wagen te gaan rijden en huis-aan huis mensen op te roepen te gaan stemmen Aan bezoeken staan geno teerd een spreker en Jaap v.d.Merwe op 1 mei, een bezoek van de districts- caravaan en een bezoek van de lande lijke verkiezingscaravaan. Die lande lijke ploeg komt op 11 mei en brengt waarschijnlijk een bezoek aan de scheepswerven 's Avonds is men present in Arcade De PvdA-Schiedam schat de totale kosten van al deze activiteiten op drieduizend gulden Een groot deel hiervan moei opgebracht worden door de plaatselijke leden die daar toe onlangs een spaarpotje, waarop het hoofd van Den Uyl staat hebben gekregen Naar aanleiding van de Nota Acti verend aanschrijvingsbeleid. samen gesteld door het Stedelijk Huurover leg van de bewonersverenigingen dis cussieerde de PvdA over de vraag of haar fractie in de raad een initiatief voorstel moest indienen Wethouder Zijdeveld wees erop dat de Woning- dienst momenteel gereorganiseerd wordt en dat de Nota punt van discussie in de commissie Ruimtelijke Ordening wordt Hij dacht dat die reorganisatie dit jaar rond zou komen en vond een initiatiefvoorstel daarom niet nodig. „Ik ben optimistisch" aldus Zijdeveld. „De nota komt binnen drie maanden in de raadscom missie." h&chassis bepaalt drêagkracW- WESTLANDSE CARAVAN CENTRALE B.V. Midddbrockwcg 15, HONSELERSDIJK Tel. 01740-24733 pech en moest het voor het (on-)ge- duldige publiek stellen met een 12- snarige, snelverlopende Levin-gitaar, waarvan slechts de melodie-snaren verdubbeld waren (een 9-snarige gi taar dus. die later door snaarbreuk nog 8-snarig werd), en tiof tenslotte als bescheiden zanger-gitarist het lot dat zovelen van zijn collegae treft. nl. dat hij te maken had met een publiek dat vaak slechts tot volledige aan dacht gedwongen kan worden door een overdonderende geluidsgolf. zeer grote verdienste van Peter Fox was, dat hij dit alles te lijf ging met een inzet alsof het zijn eerste op treden betrof. Zijp eigen enthousias me overtrof weldra dat van het pu bliek verre, en hij vergde zoveel van zijn stem, dat het weinig scheelde of zijn broodwinning liet hem in de steek; kortom de kenmerken van de straatzanger, tot welk gilde hij dan ook behoort. Welliswaar is Peter Fox niet de man om een onvergetelijke avond te verzorgen, berusten zijn meeste nummers op 3 a 4 accoorden die men tegenwoordig al na twee les sen televisie-cursus beheerst, en was zijn mondharmonica-spel onvergelijk baar met dat van duivelskunstenaar Toots Thielemans, maar het gitaar- werk was beslist functioneel en het rauwe, scheurende geluid op de smo,elschuiver was er ook wel. Met een repertoir waarin de klassie ke Dylan-song „Like a rolling stone" niet ontbrak (verder dergelijke songs plus een geslaagde Rock 'n Roll-, medley) deed de Australiè'r een uur lang zijn stinkende best om vervol gens door een ieder weer vergeten te worden Het lot van de straatzanger. „Daadwerkelijke liefde": thema Wereldgebedsdag VLAARDINGEN In het kader van Wereldgebedsdag 1977 is er vrijdag 4 maart een bijeenkomst in de Ooster- kerk aan de Schiedamseweg. Het thema van de liturgie, die door vrouwen uit de DDR is samengesteld, luidt „Daadwerkelijke liefde" en heeft vooral betrekking op de relatie van de gezonde mens met zieken, zwakken en gehandicapten Op de wereldgebedsdag bidden gelo vigen over de hele wereld dezelfde gebeden en maken van dezelfde li turgie gebruik Aanvang 20.00 uur. SCHIEDAM Dinsdag 8 maart orga- rt de motorclub Schiedam met werking van het bandehconcern Continental een voorlichtingsavond over banden in het paviljoen aan de Admiraal de Ruyterslraat 6 Aanvang 19 15 uur Energie Edukatief nu in Schiedam SCHIEDAM - Tot donderdag 10 maart is in het stedelijk museum de tentoonstelling Energie Edukatief te bezichtigen, die is vervaardigd door de Stichting voor Milieu Edukatie te Utrecht en rondreist door Nederland. E>e energievoorziening staat op het o- genblik bijzonder in de belangstelling - niet in het minst vanwege de eraan vastzittende problemen - zodat hel dere informatie op zijn plaats is. Naast de overbekende bouw van kern centrales en alle daarmee samenhan gende vraagstukken, vinden ook eks- perimenten plaats met zonne- en windenergie, die de aandacht verdie nen. Zowel het eerste als het tweede wordt in de tentoonstelling behan deld. Bij de tentoonstelling is een deskun dig begeleider aanwezig (er kunnen rondleidingen speciaal voor scholen worden aangevraagd); er is een klank beeld opgesteld betreffende energie en er is literatuur over diverse on derwerpen met betrekking tot ener gie verkrijgbaar. SCHIEDAM Het duo Sundown uit Groningen treedt vrijdag 4 en zaterdag 5 maart op in de Tecrstoof. Het duo dat bestaat uit Hans Sueters en Mieke Bom wordt bijgestaan door Fries Wolma. die ook een groot aandeel had in de eind verleden jaar verschenen L.P. van Sundown. Hans en Mieke hebben elkaar op de universiteit in Groningen ontmoet waar hij Nederlands en zij Engels studeerde. Al gauw verscheen er een single One morning in May dat veel succes oogstte. Aanvang 21.00 uur Een koopje... Handige vouwstoelen die u binnen kort weer volop kunt gebruiken. Het buisframe is verzinkt en de fris gestreepte stof is verend opge hangen. Plat opvouwbaar, dus ide aal om mee te nemen naar de cam ping, het strand of zomerhuisje. Nu MSV '71 opent op 14 mei MAASSLUIS - MSV71, dat door de vertraging in de bouw van het clubgebouw nog steeds niet kan spelen in het nieuwe sport park Steendijkpolder, zal zo heeft het aangekondigd, de nieuwe accomodatie officieel en met enig feestvertoon in gebruik nemen op zaterdag 14 mei. Drie-in-één Een doordacht model kinderstoel, dat uit elkaar kan en dan als los tafeltje en stoeltje gebruikt wordt. Een stabiele kinderstoel van P.V.C. beklede buis, met plastic zitting en rugleuning, in 4 dessins, met formica tafelbladen. Van f 52,50 SCHIEDAM "Schiedamse Ateliers 2" is de naam van de tentoonstelling in het kader van het vorig jaar gestar te initiatief om regelmatig werk van in Schiedam actieve kunstenaars te tonen. Deze keer zijn aan de beurt: Amy Gale, dans; Rita Hennen, schil derijen; Gerard van Soest, fotografie en Albert Verkade met objecten, schilderijen en tekeningen. De Amerikaanse Amy Gale, die haar dansopleiding genoten heeft bij Merce Cunningham en Viola Farber in New York, opende vorig jaar in Schiedam haar eigen dans-atelier, om er behalve les te geven ook eigen pro- duktiesvoor te bereiden. Op de avond van de opening toont zij om 21.00 uur haar eerste eigen produktie, het programma Kwadraat, dat zij voorbe reidde in samenwerking met de Am sterdamse choreografe Bianca van Dillen. Het programma Kwadraat omvat een solo en een groepsballet zowel van Amy Gale als van Bianca van Dillen Het duurt ongeveer drie kwartier Rita Hennen is een jonge schilderes van Belgische afkomst. Vorig jaar stu deerde zij af aan de academie voor beeldende kunsten te Rotterdam met een klein aantal indringende schilde rijen, die nu in Schiedam getoond worden. Het zijn magisch realistisch getinte doeken in een wat stug en somber koloriet. Rita Hennen schil dert vooral vertellingen uit haar eigen leven. In haar laatste schilderij Zomer 76 breekt opeens een veel uitbundi ger gebruik van de kleur door. Gerard van Soest toont een overzicht van zijn vrije fotowerk, in feite de neerslag van 14 jaar fotograferen. In dit overzicht legt hij een grote veel zijdigheid in genre aan de dag. Nu eens verschijnt de werkelijkheid als een science-fictionachtige wereld, dan weer als een abstract beeld van zwart, wit en allerlei tinten grijs. Soms is hij heel dichterlijk in sterk decoratieve foto's, dan weer typeert hij de mens in een serie rake portret ten. Gerard van Soest is vooral ook een meester in het opvatten van ogenschijnlijk waardeloos materiaal, dat hij in een ander kader zet, waar door het een geheel nieuwe betekenis krijgt Albert Verkade houdt zich bezig met het uitbeelden van lijnen, die door allerlei gebeurtenissen gedeformeerd worden. Zo ontwierp hij een perspex kastje waarin de lijn van stromend kwik tot druppels onderbroken werd Dit gebeuren gaf hij weer op papier in een serie blinddrukken met ge kleurde lijnen. Ook waren er objek ten. waarin platen perspex toege schroefd of toegeknepen werden. Bij het veranderen van de spanning werd bij verlichting van de platen een boeiend spel zichtbaar van gekleurde lijnen, die steeds in elkaar overvloei den. Deze verschijnselen van lijnde- formatie en kleurvloeiing heeft Al- bert Verkade uitgewerkt in een serie monumentale schilderijen SCHIEDAM- De Commissie van Financiën en Economische Zaken zal op woensdag '9 maart een besloten vergadering houden, over zaken met betrekking tot het grondbedrijf. De vergadering van dinsdag 15 maart, in de benedenzaal (rechter nis) van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur is wel openbaar.

De Havenloods | 1977 | | pagina 13