Sfcort Agenda 'Ik ben met die wagen getrouwd' 378° V- termeulen langs dei IMMTERWH termeulen termeulen RUUD VAN GENT IN DE OPEL-ASCONA VAN CARLSSON Activiteiten in de Steendijkpolder termeulen SVV beslist deze week DE HAVENLOODS DONDERDAG 10 MAART 1977 Sportradaktw Dt Havenloods. Ook al in Oostenrijk geweest? Dan zal het niemand ontgaan zijn, dat langlaufen een onontbeerlijk deeltje van het wintersportpakket aan het worden is. Rustiek glijden door een verlaten en erg wit landschap. Zoiets steelt de harten van hen, die het in volle vaart afdalen van besneeuwde drukke berghellingen toch een te ge waagde zaak blijven vinden. Lang laufen is voor jong en zeker ook voor oud (we hebben ze echt gezien hoor die vijf-en-zestig-plussers of daar omtrent op de lange latten) gewoon warm aan te bevelen. Zorg overigens wel voor een klein beetje conditie. Overtreding van deze regel wordt gestraft door een luidkeels gezucht en gesteun van botten en spieren. ^verlanglijst "Schiedam "-zomersportvoorzitter Wiebe Pannekoek ging ook op vakan tie naar dat land (en nu citeren we zijn woorden) "waar ze honkbal alleen met sneeuwballen kunnen spe len". De conditie-vorming had hij in dienst van de vereniging gesteld. Op Harga bouwden ze namelijk een slagkooi en omdat "er gelukkig al op gerekend was, dat alle zestig honk ballers verhinderd waren" zette Wiebe Pannekoek de slagkooi met drie eigenlijk altijd aanwezige hel pers zelf maar overeind. Nu het gaas nog om de kooi en het geval is gereed. Dat laatste is overigens een onderdeel van het verlanglijstje, dat Pannekoek bij zijn vertrek heeft achtergelaten. Of alle verlangens ook in vervulling zullen gaan: de wintersportganger twijfelt er zelf het hardste aan. Alleen het veld zal wel weer een stuk je verder gevorderd zijn. Maar dat doet ome Bertus *mooie kale plek Een langdurig onderdeel van onze wintersportvakantie was ook de trein reis. Zie je de wereld eens van de andere kant. Bijna aan het slot van de reis kwamen daarom de velden van Ursus aan de Parallelweg wat beter in het zicht. Nog steeds geen clubhuis, omdat de aangekondigde krediet-aan vraag nog niet door de gemeenteraad werd verjaagd. Derhalve ook nog geen llrsus-activiteiten in Oost, maar toch waren de velden zondagmorgen erg druk bezet: de jeugd deed aan vrije recreatie geheel in stijl zoals mi nister van Doorn dat zo graag zou zien. Maar inmiddels is in één van de doel gebieden al wel een mooie kale plek ontstaan. En dat zal noch Ursus noch de Schiedamse plantsoenendienst een aangename zaak vinden. Ook de afzetting is inmiddels door de jeugd, zo hoorden we van Ursus-voorlichter Campen, al aardig gesloopt. En wie zal dat herstel nu weer gaan betalen? ^obligaties Het eerste team van de korfbalvere niging "Vlaardingen heeft zich in de micro-competitie dan toch nog ruim schoots veilig kunnen stellen. Groen licht is er overigens nog lang niet bij de schatkist van de bouwcommissie. Er zijn namelijk wat kosten hoger uitgevallen en zo zitten de korfballers met een geraamd tekort van zo 'n vier mille. Dat is natuurlijk niet leuk, temeer omdat het zo stelt men - onverantwoord zou zijn om voor dat bedrag weer een lening te sluiten: "Hiermee zitten we al aan het pla fond". Vandaar dat men andermaal een beroep wil gaan doen op de leden. Op de portefeuille van de leden beter gezegd, want ze willen trachten om het tekort via rentevrije obligaties van vijftig gulden te dek ken. "Vlaardingen" heeft bij vorige acties al voor ruim zesduizend gulden aan obligaties bij zijn leden kunnen plaatsen. Of het nu weer zal lukken die tachtig obligaties aan de man te brengen? Het motto is aanstekelijk genoeg: met meer obligaties thuis..... steunt u ook uw eigen clubhuis. jfcandere formule De Rennersclub "Schiedam" wil de strijd om het clubkampioenschap aantrekkelijker gaan maken. Het be stuur had geconstateerd, dat bij de voorheen in april of mei gehouden titelstrijd veel renners al voor natio nale wedstrijden hadden ingeschreven en het leek alsof er voor de vereni- gingstitel weinig belangstelling bestond. Men wil de wedstrijden nu verplaatsen naar een vroegere datum en tevens tijdens de avonduren gaan rijden. Ook wil het bestuur van de rennersclub terug naar een vroeger gebruikte formule om de clubkam pioen te distilleren: een strijd in drie onderdelen namelijk sprint, de tijdrit en een rit in lijn. Mogelijk zal 'Schie dam zijn clubkampioenschappen rijden op woensdag 6 en vrijdag 8 april. Een ander nieuwtje is de aankondi ging van de rennersclub 'Schiedam dat zij dit jaar toch weer de Ronde van Schiedam organiseren. Vorig jaar is deze ronde niet gereden. De natio nale wielerkalender vermeldt nu als datum: woensdag 10 augustus. Maar deze datum kan eventueel nog wijzi- gen. Ook het exacte parcours is nog niet bekend. *en verder... RK WIK gaat een oude traditie in ere herstellen: een sportdag voor alle verenigingen, die in Vlaardingen naar de naam WIK luisteren. En dat dan allemaal op donderdag 19 mei (Hemelvaartsdag).... VELO uit Wate ringen zal die dag ook haar mede werking verlenenLezen we, dat FC Vlaardingen '74 overweegt zijn naam te veranderen in FC Westland.. Zal Vlaardingen-secretaris Cock Eijkenbroek dan toch zijn rustige zondagm orgen terugkrijgen "Maasdijk heeft een beschermheer: de plaatselijke huisarts Spaauwen Datzelfde "Maasdijk"start op vrijdag 27 mei een loterijIn de loterij commissie zitten oud-voorzitter Arie Romers, oud-penningmeester Hans Edeling en de penningmeester van de supportersvereniging Rien Zonneld... Als dat niet goed loopt. Heerlijk relaxen... in zo'n zalig zachte kussenfauteuil. Deze stoel is verstelbaar in 4 stan den, heeft een hoge rug voor opti maal zitkomfort. De kussens zijn van 4 cm dik polyaether en bekleed met een zonnig dessin. Geheel inklapbaar dus makkelijk mee te nemen op vakantie. Keus uit diverse des sins en kleuren. Nu Van f 45,00 voor Natuurlijk, Leen Admiraal kon dagmiddag na de 2-1 triomf op Quick Boys weer even een forse grijns op het gelaat toveren. Excelsior M was dit seizoen voor de tweede maal met de volle winst van zijn eigen arena ge stapt. En die punten waren bikkel hard nodig, want verlies tegen de Katwijkers had het Maassluise team bijna definitief in een verloren positie geplaatst. Luister naar Admiraal's strijdplan: „Wanneer we er in kunnen slagen om in de vier wedstrijden tegen de zware tegenstanders (en dan begin ik al te rekenen bij de inmid dels verloren wedstrijd tegen Hui zen) er in slagen om de achterstand op de ploegen in onze nabijheid minstens gelijk te houden, dan moet het in de laatste zes wedstrijden mogelijk zijn om de punten binnen te halen, die leiden naar handhaving en die mogelijkheid zie ik nog steeds zitten. Sterker nog, het is voor mij zelfs een eindpunt van dit seizoen Dat zoiets tenslotte toch zal resul teren in resultaat-voetbal verontrust hem totaal niet. „Bij Spakenburg gingen we met ons mooie voetbal met 6-0 de boot in. Zeggen ze na de wedstrijd: jullie spelen toch best aardig en vooral ook fair. Of ik daar voor wat koop. Zwart-Wit '28 zal het op dit moment ook een zorg zijn hoe de punten binnenkomen. Ko zakken Boys ketst aardig en SHO doet er niet voor onder". De situatie van Excelsior M motiveer de Admiraal om tenminste nog een jaar in Maassluis te blijven. „Ik heb geen moment spijt van die beslissing gehad. Op het moment, dat ik be sloot verder te gaan, konik er al vanuit gaan, dat de toestand niet rooskleurig was. Mij stond voor ogen, dat ik de ploeg niet met de rommel kon laten zitten. Dat wilde ik herstel len, hoe het deze competitie ook zou aflopen Maar dan moet hij toch de nodige perspectieven hebben gehad in de vorm van nieuwe spelers of jeugd. Hans Plaatser immers ver trekt, terwijl andere Spelers een dergelijke leeftijd hebben, dat minstens een jeugdige speler gereed moet staan om die speler te ver vangen. Admiraal: „De jeugd biedt Nu al ben vrij redelijke perspet ik daarmee bezig. De stand van ons klassement onder ging nauwelijks enige wijziging: 1. Chris van Gerven (Schiedamse Boys) 1,21 (17 uit 14): 2. Peter van der Hoeven Excelsior '20) 1 (15 uit 15); 3. Ruud Slavenburg (DRZ) 0.90 (10 uit 11): 4. Anton Klootwijk (Martinit) 0,75 (12 uit 16): 5. en 6. Leen Pijpers (Zwaluwen) 0,72 (13 uit 18/ en Jan Verdam (WF) 0,72(8 uit 11); 7. Leen den der Lee (ClON) 0,69 (9 uit 13); 8. Peter van Heiten (Schiedamse Boys) 0,64 (9 ut 14); 9. Henk van Ruiven (MSV '71) 0,63 (7 uit 11). Voor de fijnproevers van het echte voet balspel in Vlaardingen, Maassluis en 't Westland a.s. zondag 13 maart a.s. in Park ,,'t Nieuweiant", aanvang 14.30 uur. RJC.WJ.K. - V.D.L. En in 't gezellige, gastvrije clubgebouw bent u van harte welkom voor uw praatje en ontmoeting, natje en droogje! Verkwik u bij erkwikl U bent er „uit" en toch Toegang: f 1,50. Jeugd en Plus f 0,75. SCHAKEN - Het eerste tiental van „Schiedam" overwon met 5 1/2 - 4 1/2 Shah Mata. Mede door deze zege leidt het Schiedamse team nu met tien punten uit vijf wedstrijden. Het Westen-Regina heeft negen punten en Sliedrecht zeven. Tegen Shah-Mata werd het bizonder spannend. Zo werd aan bord één tot en met vier slechts een half Schiedams punt vergaard. Reitsma, Vrijland en Groenen weg verloren hun partij, remise was er voor Den Uyl. Piek en Huyzer. terwijl de winstpartijen van Emor, Harmanny, Van Zessen en Brand voor de totale winst zorgden. Nog twee wedstrijden rest het tiental van Schiedam: tegen Sliedrecht en tegen Het Westen-Regina. Voor een zonnige zomer... Luchtig dragende T-shirts van 100% katoen. Deze T-shirts kun je heerlijk kombineren met een vlotte zomer rok of op je spijkerbroek. In diverse dessins en vele kleurenkombinaties. Maten 36 t/m 44. Nu voor het luchtige prijsje van slechts MSV'71 (honkbal) stapt terug MAASSLUIS MSV'71 (honkbal) heeft het KNSBS-bestuur verzocht het eerste team terug te plaatsen naar de rayoncompetitie. De club was inmiddels al ingedeeld in de districts klasse West 3. Zoals wij in ome kolom „Sport langs de Waterweg" (van donderdag 10 februari) al konden meldden, had MSV'71 (secoe honkbal) tijdens een in januari gehouden algemene leden vergadering besloten om een stapje terug te doen. Reden was de nogal rigoureuze leegloop van prominente spelers, waardoor men de kans zou lopen in de districtsklasse - net als vorig jaar het Vlissingse Green Sox - de ene flinke nederlaag na de andere te moeten slikken. Op het moment van onze eerste publicatie wilde het MSV'71-bestuur nog niet bevestigen of het verzoek tot terugplaatsing inderdaad al gedaan was. Daarover is dus nu zekerheid. Het bestuur van het rayon Rotterdam is ook gevraagd medewerking te verlenen. MSV'71, dat gaat spelen op het nieuwe sportpark irt de Steendijkpol- der, heeft inmiddels, een jeugdteam kunnen formeren en voor de com petitie ingeschreven. Vergaderschema SCHIEDAM - Voor het jaar 1977 staan nog drie vergaderingen van de voltallige sportraad op de agenda: maandag 25 april, donderdag 26 september en donderdag 8 december. Deze vergaderingen zullen worden gehouden in het Stadskantoor en zijn voor belangstellenden VTij toegankelijk. Het dagdelijks bestuur van de Schiedamse Sport raad heeft een drukker bezet ver gaderschema. maar de bijeenkom sten van dit college zijn niet openbaar. Het binnenplaatsje voor de Hoekse Sherry-bar vult zich met een diep sonoor motorgeronk. Het overstemt ook het gebel van de flipperkast en de muziek binnen met een eenvoudig gemak. Een forse lichtbundel priemt zich door de oud-hollandse kleine ramen van het gebouw. Niet veel later - het leven is in middels uit de 170 pk gehaald stapt „driver" Ruud van Gent binnen. Ge jacht zelfs, want hij heeft eigenlijk weinig tijd. Pas in mei start de Tulpen rally, maar voor het zover is heeft hij nog zoveel te doen. Werken in die ge zellige Hoekse bar bijvoorbeeld, maar zijn recreatieve tijd vult hij louter en al leen met de zorg voor zijn bolide. „Een amateursport met veel professionele trekjes", zo verzucht hij, wanneer h(j op een barkruk neerzijgt Waarmee dan maar gezegd wil zijn, dat rally-rijden van het zakgeld alleen niet mogelijk is. Van Gent is om die reden met zijn navigator Robert Clemens bij na dagelijks en rusteloos op pad om nieuwe sponsors te werven. Verkopers In rally-kringen hoeft Ruud van Gent (28) zich eigenlijk sinds de vorig jaar gereden Limburgia-rally al lang niet meer te bewijzen. Daar deed hij in een DAF (met daarin gemonteérd de reserve-motor) de kanonnen van de weg en maakte de snelste tijd. Zoiets valt onmiddellijk op. Dan worden Van Gent en Clemens baasjes waar mee rekening gehouden moet worden. Nu helemaal, want in tegenstelling tot het Eindhovense product met 114 pk levert de Opel Ascona, waarin ze nu rijden de al gemelde 170paardekrach- ten. „Een buitenkansje", aldus de Vlaardinger. Het was namelijk de wa gen van het Scandinavische rally-won derkind Carlsson. Op maat gemaakt. Met alle voorzieningen, waaraan zelfs al aardig door de rally-wol geverfde coureurs zelf nog lang niet aan toe zijn. Bijvoorbeeld met licht-en ande re knoppen, die zowel door de rijder als door de navigator bediend kunnen worden. Het gemak dient de mens en voorkomt concentratie-verlies b(j de rijder. Afkloppen Van kennissen kreeg ik de tip, dat de Carlsson-wagen te koop was", ver telt dan Ruud van Gent. „Natuurlijk azen veel meer mensen op die auto. Zit je niet dik in de vriendjes dan gaat zoiets ook totaal onopgemerkt aan je voorbij. Dan merk je de verkoop in eens, omdat iemand anders in die wa gen rijdt. De foefjes aan die wagen hebben ze gewoon laten zitten. Die zijn ook waar te nemen. Het is ook te horen, want uiteraard is de motor ook veel beter getuned. Daarbij komt gelukkig, dat deze wagen - ook nu nog - technisch wordt afgesteld door Bob van der Zijde en Hans Visser. Vakmensen. Zij hebben dan ook alle wagens van de grote mensen onder handen. En in vaardigheid op gelijke hoogte te stellen van een hoogbegaaf de man als de Duitser Irmscher". Van Gent is een self-made coureur. Begonnen in de rittensport bij de Vlaardingse Auto-club. Wijs gewor den door schade en schande.Zegt hij: „Dat laatste is figuurlijk bedoeld, want echte schade heb ik nog nooit gereden. Even afkloppen. Maar tech nische ellende heb ik gnoeg gekend. Daar moet je door heen, vooral om dat je het klappen van de zweep niet kent. En de mensen, die de nodige technische kennis wel hebben zijn heus niet zomaar bereid om je hun geheimen uit te leggen. Ik heb genoeg mijn neus gestoten, maar dan moet je gewoon het lef hebben om door te MAASSLUIS Om toch vooral mis verstanden te voorkomen - nadat we vorige week konden berichten, dat MSV'71 zijn accommodatie in de Steendijkpolder op zaterdag 14 mei officieel en met enig feestelijk ver toon gaat openen - dient gemeld te worden, dat de Maassluise afdelings club inmiddels zijn wedstrijden al op het nieuwe sportpark speelt. In af wachting van de definitieve vol tooiing van het clubgebouw zijn reeds enige kleedlokalen afgebouwd en werd onlangs ook de ziening aangesloten. De watersportvereniging De Bommer heeft zijn algemene ledenvergadering op woensdag 23 maart in de recreatiezaal van de Marnixflat aan de Vlaardingse Marnixlaan. Aanvang: 20 uur. Makkelijk schoon te houden... zijn deze mooie vinyl tafelkleden, even een spons erover... en schoon! Ze zijn overal te gebruiken, thuis, op de camping, in het vakantie huisje enz. In diverse maten voor één prijs: 105x135 cm, 135x175 cm en 0 135 cm. In een groot aantal kleuren, o.a. groen, ecru, geel, blauw enz. per stuk slechts van zichzelf zijn het, want zonder financiële of materiële steun van de zaken wereld kan Van Gent beter achter de tap blijven staan. Bovendien ook nog eens zorgeloos door het leven gaan. Maar de Vlaardingse auto-machinist is ver slingerd aan snelheid en aan dit product voortbrengende bolides. Vandaar de niet aflatende ijver om zich aan alle kanten in te dekken tegen fi nanciële zorgen. „Maar niemand wil nu eenmaal graag zijn geld kwijt", heeft hij ervaren. „En zeker niet aan een rally-rijder, die in de grote ritten nog moet bewijzen wie hij is. Pas na veel bellen en lang zeuren gaan mensen dikwijls overstag". Enigszins geslaagd zijn ze al. De steun kwam van Americol Oil, Steegro Banden in Den Hoorn, de Rotterdamse Screenhouse drukkerij, Air- cooling Rotterdam en van een Vlaardings bedrijfdat de speciale helmen levert, „Een bedelaar? Welnee. Het denkbeeld daaraan wordt weggevaagd door het fanatisme waarmee ik eigenlijk met deze zaak bezig ben". ren van het gas is zo belangrijk. Het één-zijn met de wagen. Vooral het maken van een haakse bocht. Dat is de moeilijkste bocht. Angst in een ral ly? Misschien klinkt het vreemd, maar zodra de startvlag omhoog gaat en het eerste gas door de auto trilt, dan weet ik, dat ik me elk moment te pletter kan rijden. Dat is het fanatisme. Maar ook ik heb soms mjjn twijfels. Dan vraag je je af: moet het nu zo hard? Kan het niet wat minder? Zouden we de zaak heel houden? Daarom is het zo belangrijk om toch met een zekere reserve te rijden. Om niet het hoofd te verliezen bij een alles verblindende zucht om te winnen. Je moet jezelf steeds dwingen om niet op de laatste sport van de ladder terecht te komen, maar trachten op de ene laatste te blijven". Jazeker, het tweetal Van Gent/Cle- mens zal na de Tulpen-rally (op 5 t/m 8 mei, met een start op het Rot terdamse Doelenplein) de balans op maken. Ze rijden is klasse vier. „Met de middelen, die we hebben hoop ik toch op een derde plaats". En daarna? Een openhartig antwoord: „We wil len naar de top, maar dat hoeft niet per sé erg snel te gaan. Het is ook niet aan te raden om te hoog te willen grij pen, want dan kom je op een gegeven moment toch jezelf tegen". door GERARD S. VERVER vragen. Dan komt er mogelijk op tien keer vragen geen antwoord, maar de elfde keer komt er - al was het maar om van je af te zijn - toch antwoord en dan is het doel bereikt". De rally-sport zoals Ruud van Gent dat ervaren heeft is niet hard. Althans niet tegenover elkaar. „De sportivi- teitsgraad vind ik hoog. Ondanks, dat je eigenlijk allemaal haast hebt, zijn service-ploegen van andere equipes dikwijls best bereid om gestrande wa gens weer op de weg te helpen". Op dat moment kruisen de amateurs (de voor-eigen-rekening-rijders) en de professionals (de fabrieksploegen) el kaar. Het duo Van Gent/Clemens pro beert het functioneren van de brood rijders zoveel mogelijk te benaderen. Daarom krijgt de Opel-Ascona een AP-mobilofoon (geleverd door het Rotterdamse bedrijf Internationale Navigatie Apparaten B.V.). /onder radio-contact met de service-wagen is het volgens mij niet meer mogelijk om een rally te winnen". En winnen willen ze juist. Ruud van Gent: „Ik heb er alles voor over. Ben ook enorm fanatiek. Op het ziekelij ke af. Soms lijkt het alsof ik met die wagen getrouwd ben. Vorig jaar - met de DAF nog - is het gebeurd, dat de motor in de kamer en de reser ve-motor in de gang stond. Fanatisme is - zo blijkt gewoon ook bij de gro ten - een belangrijk onderdeel van het rally-wezen, anders red je het niet" Met reserve Nu staan ze nog op de onderste trede van de ladder. Kunnen (en willen) dit jaar al niet meer terug. „De verplich tingen zijn gemaakt en de kosten in middels te hoog. Mijn werk is in we zen de voornaamste dwarsligger. We kunnen hoofdzakelijk in het weekein de rijden, maar daarin ligt ook het toppunt van mijn arbeid. De goed heid van mijn baas stelt me in staat toch door te gaan. Zou dat ophouden, dan zou ik gedwongen zijn een ande re baan te zoeken. We kunnen niet meer terug", zegt hij dan. Zijn trainingsritten zet hij uit in Bra bant. „Op afgelegen stukken weg met veel bochtenwerk. Weet je, het doce- Uw voordeel 95 cent. Mode- en prijsbewuste vrouwen dragen deze elastische mini-panti<s. Ze zitten prettig en zijn er in de maten 36 t/m 44. U kunt kiezen uit de kleuren midden grijs.grey fumee, donker bruin, misty, taupe en midden bruin. van f 1,95 voor voor donderdag 10 Amersfoort (jeugd), P land (Thurlede 1430 uur), GTB-BVCB (Harga 1430 uur), RSM-VVK. Zondag: Veendam-SVV, Hermes DVS-, AFC (Harga 14 uur), DHS-Neptunus (Kethel 14 uur), Martinit-Leerdam Sport (Thurlede 14 uur), EDS-SVDPW. Ursus- DHZ (Harga 1430 uur), GLZ-DRZ, Demos-SFC (Harga 14.30 uur). Zwart Wit WF. FCN'66-Sagu Boys (Harga 14.30 uur), Schiedamse Boys-Pantser Boys (Harga 1430 uur). VOLLEYBAL: zaterdag Barendrecht 18 uur SpIrlt-Passage/VCJ (d). KORFBAL: zaterdag Harga 16 uur ODI- IJsselvogels; zondag Harga 14 uur Harga Rozenburg, Hoogvliet 14 uur Hoogvliet- Succes. HANDBAL: zondag Margriethal 14.50 uur Wilton-Eros (d), 1830 uur HVK-ADO (d). REGIO VLAARDINGEN VOETBAL - zaterdag: FC Vla«rdingen'74 (jeugd)-FC Twente (jeugd). Spirit-HVO, Vlaardingen-DSO (Zuidbuurt 14.30 uur). ys-Liss llegersberg-TSB, OFB- DVO'32. NSU '70-Satell ietCION-Helle- voetslu is (Zuidbuurt 14.30 uur), SC Zuiderpark-V DL. Zondag: FC Oen Bosch-FC Vlaardingen '74, Fortu na-Oud Beyerland (Marathon- weg 1430 uur), VFC-Delfia (Sportlaan 14.30 uur), RK DEO-De Hollandiaan, RK WIK-VDL (park 't Nieuweiant 14.30 uur), MSV'71-FC Santiago (sportpark Steendijk polder 14.30 uur). TAFELTENNIS; zaterdag Veghel 14 uur TTCV Rath-RM, Maassluis Min. de Vis- serschool Fenacoliuslaan 14 uur BMTOG- Koorenbeurs 2. VOLLEYBAL: donderdag Maassluis Olympiahal 19.45 uur MVC-Pendrecht (h); vrijdag sporthal Westwijk 20.15 uur Volley '68-Libanon (d); zaterdag Barendrecht 16 uur Spirit-Volley'68 (h). DAMMEN: dinsdag Emmastraat 43 19.30 uur tiende ronde persoonlijk kampioen schap van Vlaardingen. KORFBAL: zaterdag Dordrecht 16 uur Snel-Vlaardingen. Strijen 16 uur Ventura Sport-ODO, Noordwijk 16 uur Fluks 2- Dijkvogels, Spijkenisse 16 uur SC Olym- p ia-Spirit. HANDBAL: zaterdag Schiedam Margriet hal 19.50 uur UVG 2-Unitas (d). HOCKEY: zondag Gorinchem 1430 uur Rapid-Pollux (h). OEFENWEDSTRIJD A.S. zaterdag 12 maart AANVANG 12.00 UUR IWAUÏWEN BARENDRECHT Aan de Zwaluwenlaan Toegangsprijs f 2,00 Jongens en 65 plussers f 1,00 Damtitel zeker voor Heuvelman VLAARDINGEN - Wim Heuvelman zal de nieuwe Vlaardingse dam kampioen worden en daarmee voor de eerste maal deze titel aan zijn naam verbinden. Na winst in de zesde ronde op de huidige titel houder Dik van den Kerkhof heeft VDV- secretaris Heuvelman de zaken volledig in eigen hand. Van den Kerkhof speelde overigens tegen Heuvelman fel op winst, maar deze laatste ving de aanvallen goed op en pareerde ze kalm. Van den Kerkhof moest terrein prijsgeven en tenslotte capituleren. Met nog drie ronden te spelen heeft Heuvelman nu een voorsprong van twee punten op Torn (maar deze heeft al een partij meer gespeeld) en van drie punten op Van Mastrigt. Niestadt sluit de kopgroep af met zeven punten, maar mag zich uitgescha keld achten voor de titel. De uitslagen van de zesde ronde: Heuvelman-Van den Kerk hof 2-0, Verburg-Tamboer 2-0 en Torn- Niestadt 1-1. Van der Harst 2-0, Van Oudheusden-Autar 1-1 en K. Bolderheij-Voerman 0-2. De 2e klas: Goedknegt-Ter Haar 1-1, Boude- wijns-Geklof 1-1, Bredius-Langeweg 1-1, Dijkstra-Mostert 1 -1Lucassen-Peels 0-2 en Nentjes-Boudewijns 0-2. NIEUWS OVER DE TRAINERSMUTATIES SCHIEDAM/VLAARDINGEN - SVV gaat waarschijnlijk nog deze week een opvolger aanwijzen voor Leo Halkes. Op het gesprekkenlijstje staan zeker nog de namen van Stehouwer, Van Eek en Cor van der Gijp, die zondagmiddag de wedstrijd tegen Cambuur zou komen bekijken. Van der Gijp werd evenwel niet op Harga gesignaleerd, waaruit de conclusie getrokken werd, dat zijn interesse voor de baan bij SVV voorbij was. Stelt secretaris Cor de Vries. „Hij schijnt wel degelijk de wedstrijd gezien te hebben. Wij hebben hem echter ook niet waargenomen, dus zal hjj wel gewoon tussen het publiek gestaan hebeen. Incognito dus. Haast met het contracteren van een nieuwe man hoeve eigenlijk niet te hebben, maar we kunnen het beter achter de rug hebben, want dan zijn onze handen weer vrij voor de komende contract-besprekingen met de spelers". Slobodan Dutina zal als hulptrainer opgevolg worden door Jan van der Velden, die nu nog het Rotterdamse HOV traint. Berichten als zou Van der Velden SVV's hoofdtrainer wor den, zijn onjuist. De Vries: „Wanneer hij zijn A-diploma gehad zou hebben, dan had ik er geen moment aan ge twijfeld hem die functie te geven, maar het zou veel verwarring verwek ken wanneer we hem met een B-di ploma zouden aanstellen als hoofd trainer. Dat zou zelfs zijn verdere carrière kunnen beinvloeden" Dutina stopt overigens met zijn trai- ningsarbeid, omdat hij de A-cursus volgt en dat niet langer kan combi neren met zijn twee andere bezighe den: actief voetballen en training geven. Jan van der Velden acht zijn hulptrainersfunctie bij SVV een springplank naar het betaalde voet bal: „SVV gaat nu proberen m(j op de A-cursus geplaatst te krijgen. Bij HOV kon ik een tweejarig contract krijgen en men vond het helemaal niet leuk, dat ik vertrok. Het is sneu voor hen, maar mijn interesse gaat toch uit naar het betaalde voetbal en die wens kan beter gestalte krij gen bij SVV. Ik ken de club, ik weet de gedachtengang. Ik druf de stap wel aan" Pim Visser, die eerst te kennen had gegeven nog een vierde jaar bij Hermes-DVS te zullen blijven, liet vorige week plotseling weten toch geen nieuw contract te zullen aan vaarden. „In principe had ik inder daad besloten te blijven", ïo ver telde hij. „Om redenen waarover ik verder niet wil uitwijden en die ook buiten de spelersgroep liggen stap ik toch liever op". Visser liet weten, dat hij nu niet driftig zal gaan solliciteren naar een andere functie: ,,Ik ben nog door nie mand benaderd en wacht ook rustig af". Inmiddels is er wel zekerheid óver het aanblijven van Dick Hoogen- boom bij Ursus, van Ger Robbe- mond bij RK WIK, van Wolter Éos bij VFC, van Rob Hoppener bij DRZ en van Gertie Baas bij Sun light. DHS is rond met de van FC Om moord afkomstige Rob Jacobs. Deze bezit echter slechts het C-di-1 ploma en staat op het punt oni het B-diploma te behalen. Hij dient evenwel in één vak herexa men te doen. Hierbij doen zich - buiten de schuld van Jacobs om - enige complicaties voor, waardoor Jan van der Velden hij zijn examens niet kan afron den. DHS en Jacobs hebben in middels wel de mondelinge toe zegging van de KNVB, dat één en ander wel in orde komt. Herroe ping van deze toezegging in een later stadium, zou voor DHS en Jacobs nogal pijnlijk zijn, omdat beide partijen dan weer op zoek zullen moeten. SFC en Jan van Buytenen gaan na twee seizoenen weer uit elkaar. Van Buytenen heeft het bestuur van de afdelingsclub laten weten, dat hjj zijn tijd gekomen acht en weer eens ergens anders aan de slag wil. HONKBAL - Het eerste team van „Schiedam" speelt in maart twee oefen wedstrijden: op zondag 20 maart tegen Compri Zwijndrecht (in Zwijndrecht om 14.30 uur) en op zateidag 26 maart in Den Haag tegen de regionale jeugd van Storks (aanvang 14.30 uur).

De Havenloods | 1977 | | pagina 4