'De Komponist' wordt gesloopt CENTRUM Jeugd haven en SSM nog geen stap verder Bibliotheek viert haar jubileum met wedstrijd termeulen Brandweer Maassluis bestaat vijftig jaar termeulen v'"'996 J95 'Eendags-orkest' in de Koningshof B en W wil ander subsidiebeleid termeulen termeulen DE HAVENLOODS DONDERDAG 24 MAART 1977 jjl REGIO |- Extra hoge store Een prachtige hagelwitte store, over de gehele hoogte gedessi neerd, wat de store een bijzonder mooi aanzicht geeft. In drie verschillende hoogtes: 200 cm., 220 cm. of 245 cm. Ongeacht de hoogte u per meter MAASSLUIS - Het blijft voor lopig armoe troef in het Maas- sluise sociaal-kulturele werk, verzamelnaam voor aktiviteiten in buurt en wijk en voor jonge ren. Ongetwijfeld goed bedoel de iniatieven van verantwoorde lijk wethouder Koos Smit (PvdA) om een tweetal wel etg slecht bedeelde instellingen in deze sektor (de Stichting Sa menlevingsopbouw Maassluis of SSM en het Open Jongerencen trum de Jeugdhaven) in de be treffende raadskommissie hun specifieke wensen rechtstreeks te laten doorpraten met de le den van die kommissie, maan dagavond j.L, hebben deze in stellingen geen stap verder ge bracht. Daarbij moet het vooral voor de SSM, nota bene ooit gestart op uit drukkelijk verzoek van het gemeente bestuur zelf, erg teleurstellend zijn geweest dat openlijk werd getwijfeld aan het nuttige effekt van het op bouwwerk in het algemeen en aan het starten van deze aktiviteiten in Maassluis in het bijzonder. Ook een goed doortimmerd betoog van SSM- voorzitter De Jager, waarin hij aan gaf waarom het - gegeven de ontwik kelingen in Maassluis - op zijn minst aanbeveling verdiende om het op bouwwerk een faire kans te geven en dat uitmondde in een dringend ver zoek om de SSM van gereedschappen (lees: beroepskracht) te voorzien, mocht niet verhinderen dat een aan tal raadsleden met verve liet blijken althans in deze sektor niet gehinderd te worden door enige kennis van za ken. De opmerkingen en vragen be reikten zelden meer diepgang dan „als mensen een aantal jaren in een wijk wonen zijn ze gesettled, hebben vrienden gekregen en dan is opbouw werk dus overbodig" (CDA) of „de mensen weten toch wel de entree van het gemeentehuis of het politiebu reau te vinden" (VVD). Heel fraai was ook dat de onder andere juist door gebrek aan adequate begeleiding ter ziele gegane wijkvereniging „de Komponist" werd genoemd als „bewijs" dat aan dit soort werk geen behoefte meer was. De SSM vond nog wel begrip bij Herman Peltenburg (WM '80) en in wat mindere mate bij Agaath Oldert (PvdA), maar de teneur bleef welwil lend negatief. Jeugdhaven MAASSLUIS - Burgemeester M.K. van Dijke heeft zaterdag bij de recep tie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de vereniging „Maas- sluise Vrijwillige Brandweer" de ge meentepenning van Maassluis in zó ver overhandigd aan de heer D. Klop penburg, voorzitter tevens com mandant van het brandweerkorps. De penning is voorzien van de in scriptie: „Besluit B W 15-3-1977" en „1927-1977 M.V.B.". De ge meentepenning is de hoogste onder scheiding die B W aan een vereni ging of instelling kunnen toekennen. Voor een zonnige zomer zo'n fijn luchtig 100 o/o katoenen T-shirt voor jongens of meisjes is leuk te dragen op je jeans of je bermudashort. In vele dessins en kleuren, o.a. oranje, blauw, groen, wit, enz. Maten 104 t/m 164. groep in Maassluis" maar dan één die geen persoonlijke of groepsbelangen nastreeft, maar uitsluitend het belang van de gehele gemeenschap. Alle le den van het korps en de twee aan het korps verbonden EHBO-ers kregen een exemplaar van het viertalig foto boek „Maassluis bekeken". Eerder op de dag was aan de dames van de korpsleden en de alleenstaanden brandweerlieden een bloemengroet van het gemeentebestuur thuisbe- De jubileumviering wordt zaterdag 16 april voortgezet met een „open dag" in de brandweerkazerne aan de Joh. Evertsenlaan. Van 10.00 tot 12.00 uur is er die morgen voor ieder gelegenheid het wagenpark te bezich tigen. In de kantine boven de kazer ne zullen films worden vertoond, 's Middags wordt met het complete materieel een rondrit door de stad gemaakt. De rondrit wordt afge sloten met een brandweerdemonstra tie aan de Havens ter hoogte van De Ploeg. Deze demonstratie begint om streeks 15.00 uur. Tenslotte wordt op zaterdag 14 mei a.s. een school-brandweerjeugdwed strijd voor de hoogste klassen van de lagere scholen gehouden. Dit evene ment is om 13.00 uur op de parkeer plaats van het winkelcentrum Ko ningshoek. september zonder geschikte ruimte) lagen de zaken ogenschijnlijk eenvou diger, gunstiger zelfs. De leden van de kommissie benadrukten ieder op eigen wijze dat het hoog tijd werd dat er een krediet werd beschikbaar gesteld om het Jeugdhaven-gebouw aan de Pres. Setynstraat weer ge schikt, vooral veiliger te maken. Jammer voor de Jeugdhaven was al leen dat over de methodiek, de ma nier waarop dan geld moest worden beschikbaar gesteld, verschillend werd gedacht. Voorzitter Koos Smit, maar vooral Wil van Dinter (namens het CDA) betoogden dat de gemeen teraad zich ooit al ten principe bond door een deel van de voor de ver bouwing benodigde gelden ter be schikking te stellen. En dat er nu maar zo snel mogelijk een voorstel in de raad moest komen om het restant, ruim twee ton, ter beschikking te stellen. Vertraging Die mening deelde de VVD-fraktie niet, zei Elly Coenen en ook Agaath Oldert vertelde dat de meerderheid van de Pvda-fraktie vond dat de ver bouwing van de Jeugdhaven maar gewoon moest worden opgevoerd op de door de raad gevraagde prioritei tenlijst. Hetgeen in het gunstigste geval toch altijd nog een aanzienlijke en voor de Jeugdhaven naar te vrezen valt fatale, vertraging op zal leveren. Het jongerencentrum kwam nog met een compromis-voorstel (begin eerst met de benedenverdieping, die is w^t minder slecht, dan praten we later wel over de bovenverdieping) ,maar daarin zag Koos Smit weer weinig heil. Toverbal Het Open Jongerencentrum de Toverbal kwam ook geld vragen, f 36.850,- om precies te zijn, en die jongens hadden een heel andere methode bedacht. Door het niet af dragen van belastingen, het over schrijden van begrotingen en wat te genslagen hadden zij in de loop van een aantal jaren schulden gekweekt (of .negatief vermogen" zoals ze het zelf noemden) tot een bedrag van f 36.850,-. En of het gemeentebe stuur die schulden maar wilde over nemen. En kijk, dat wilde de kom missie wél, zij het met alle obligate bedenkingen die daarbij horen. Zou dat dan toch de manier zijn? Robert Punt Restauratie orgel in Grote Kerk nadert einde MAASSLUIS De restauratie van het orgel in de Grote Kerk vordert gestadig. Dagelijks wordt er met veel vakmanschap door de orgel bouwers aan het mooie orgel ge sleuteld" Om de restauratiekosten te kunnen voldoen worden er loten verkocht, waarmee mooie prijzen te winnen zijn. Men kan de loten verkrijgen bij de koster van de Grote Kerk, en bij de heren Baart aan de Lavendelstraat 65, Bergeman, Mozartlaan 16 Maas sluis en Van Oosten Prins Maurits- straat 8a. MAASSLUIS - Op zaterdag 26 maart organiseert de muziekvereniging „Kunst en Arbeid" in samenwerking met de Jeugdraad van de landelijke muziekorganisatie ANUM een zoge naamde Jeugd Play-in. Dit voor Maas sluis nieuwe gebeuren vindt plaats in zalencentrum Koningshof aan de Ui- verlaan. Het is de bedoeling, dat jeugdleden van muziekverenigingen uit geheel Zuid-Holland met elkaar een eéndags-orkest vormen. Tussen tien uur 's morgens en half vier in <ie middag zullen de jeugdige mu zikanten druk bezig zijn met het be studeren en instuderen van enkele muziekstukken. Dat alles onderleid- ling van de uit Vlaardingen afkomsti ge dirigent C.J. van der Spek. Als sluitstuk wordt dan een uitvoering van de ingestudeerde stukken gege ven. Deze uitvoering is voor iederen - gratis - toegankelijk. De organisa toren hopen op veel publiek als waar dering voor een dag hard studeren van de jonge Zuidhollanders. Ook tij dens de oefenuren is publiek welkom. MAASSLUIS - Op 21 april a.s. bestaat de Openbare Biblio theek van Maassluis tien jaar. Op die datum kan teruggeblikt worden naar een periode van stormachtige ontwikkeling, die werd ingezet toen op 21 april 1967 besloten werd het biblio theekwerk in Maassluis een hechtere structuur te geven. Tot die datum telde Maassluis' diverse bibliotheken, die allemaal best bereid waren hun boeken uit te lenen aan iedereen, die zich als lid liet inschrijven. Als gevolg van die versnippering kampten ze echter alle maal met gebrek aan ruimte en aan geldmiddelen. En dat betekende in de praktijk ook een gebrek aan mogelijkhe den om er een zo uitgebreid mogelijke boekenschat op na te houden. Naast een bescheiden algemene bibliotheek was er ook een „uit leenbedrijf' op kerkelijke grondslag. Verder trachtten enkele midden standers een extraatje te verdienen door het uitlenen van boeken. Zelfs de Nutsspaarbank heeft in Maassluis vele jaren lang een eigen bibliotheek geëxploiteerd. Toen men echter besloten had om de handen ineen te slaan kwam het bibliotheekwerk pas goed van de grond. Alleen de huisvesting bleef lange tijd een ernstig probleem. Vele jaren heeft men zich moeten behel pen met een noodgebouw aan de Rozenlaan. Toch heeft de staf van de bibliotheek kans gezien vele duizen den Maassluizers aan het lezen te krijgen. Tevreden was echter pas iedereen toen medio 1975 het nieuwe gebouw aan de Uiverlaan, grenzend aan het zalencentrum Koningshof, betrokken kon worden. Sindsdien is het aantal lezers in hoog tempo toegenomen. Het aantal ingeschreven personen be draagt nu ongeveer 10.000, wat er op Geen voorwaarden Het tienjarig jubileum wordt gevierd met een wedstrijd, waaraan iedereen kan meedoen. Er zijn geen voorwaar den wat betreft leeftijd en evenmin voor de aard van de inzendingen. Of het nu geschreven is of geschilderd, geboetseerd of gebreid; alles is welkom als het maar voor 15 april in het bezit is van de bibliotheek. Het adres is Uiverlaan 18 (of postbus 70). Wie voor één van de prijzen in aan merking wil komen moet er alleen wel voor zorgen, dat de inzending be trekking heeft op de bibliotheek of op Maassluis. Gemeente wil meer groenvoorzieningen VLAARDINGEN - De gemeente wil een zestal groen- en speelvoorzienin- gen in de gemeente aanleggen. Zo wil men tussen de Potgieterstraat en het Tollensplein een speelgelegenheid voor verschillende jeugdige leeftijds- categoriën. In de omgeving van de Tollenstraat is weinig mogelijkheid tot recreatie, vandaar dat de bewo ners in samenwerking met de ge meente een plan hebben ontwikkeld. Andere plannen zijn: een speelterrein bij de Markgraafstraat, het terrein bij de Groen van Prinstererstraat en de Rembrandtstraat, de Van Lenneps- plaats, de Richard Holstraat en de Julian alaan. Expogés Maassluis MAASSLUIS - Op 6 mei houdt de Vereniging van Zuidhollandse ge meenten haar jaarvergadering in Maassluis. Het gemeentebestuur is be reid een steentje bij te dragen in de organisatiekosten van deze bijeen komst en stelt de gemeenteraad voor een krediet van f 3.250.- besclRk- baar te stellen. Honderd gulden minder denkt men te geven aan de Vereniging van Ex- Politieke Gevangenen. Deze club van slachtoffers van de gewelddadige re gimes van Nazi-Duitsland en Japan in de tweede wereldoorlog houdt een deel van- haar jaarlijkse congres in Maassluis. Het congres voor dit jaar wordt georganiseerd door de afdelin gen Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis van de Expogé. De beide eerst genoemde gemeenten zijn ook van plan om aan de kosten van het con gres mee te betalen. beleid invoeren. De voor te stellen beleidslijnen zijn toegespitst op het gemeentelijk belang en directe steun aan de totale bevolking, of aan indi viduele Maassluizers. In het ontwerp is het begrip niet-commercieel" in gevoegd: huishoudbeurzen, midden standsorganisaties e.d. willen burge meester en wethouders van subsidië ring uitsluiten. Bij aanvaarding van deze regeling zal de gemeenteraad incidenteel moeten beslissen over subsidiëring van instel lingen die landelijk of regionaal werkzaam zijn indien B W menen dat er een bijzondere reden is om van de subsidiebeleidslijnen af te wijken. Een ontwerp voor een afzonderlijke verordening voor de subsidiëring van plaatselijke verenigingen, werkzaam op het gebied van de cultuur, wordt eerst ter advisering voorgelegd aan de Culturele Raad Maassluis MAASSLUIS - Stadsbeiaardicr Gerard de waardt speelt zaterdag 26 maart van 15.00 - 16.00 op het carillon van de Grote Kerk. MAASSLUIS - Het gebouw van wijkvereniging „De Kompo nist" aan de Mozartlaan gaat de finitief verdwijnen. De gemeen teraad zal een bedrag van 5400 gulden beschikbaar moeten stel len om het bekende gele houten gebouw te slopen en de groen voorziening ter plaatse weer in orde te brengen. Daarmee zal dan een eind gekomen zijn aan een jarenlange strijd om het behoud van het gebouw. Die begon enkele jaren geleden, toen wethouder Koos Smit van wijkaangelegenheden tijdens een jaarvergadering van de Komponist liet doorschemeren dat het gebouw tegen de vlakte moest. „De Komponist kan best naar Ko ningshof", vond de wethouder toen. Het bestuur van de wijkvereniging heeft zich echter vanaf dat moment - en met succes - fel tegen een derge lijke gedwongen verhuizing verzet. Dat het dus toch zover komt heeft twee oorzaken. In de eerste plaats het sluimerende bestaan van de wijk vereniging en ten tweede de zeer in 15 minuten wegwezen Kom langs of bel voor een afspraak. Uitlijnen, balanceren, schokdemper- kontrole en wanneer uw veiligheid dat wenselijk maakt: nieuwe banden. PRIJST VEILIGHEID AAN EN BANDEN AF ROTTERDAM (CENTRUM) SCHIETBAANSTRAAT 7A-B-C, TEL 361233 (WAALHAVEN) VAN MAASDIJKWEG 56-60 Tel. 294243 (SPAANSE POLDER) BETTOWEG 11TEL. 374455. OOKINSCHEVEMINGEN. SUEDRECHT, Z0ETERME ER DAGELIJKS VAN 8-17.30 UUR ZAT. TOT 12.00 UUR slechte staat, waarin het gebouwtje verkeert. Zoals bekend was het laat ste bestuur van „De Komponist" van plan de wijkvereniging op te hef fen, omdat er geen belangstelling meer zou zijn. Ook wilde niemand zich beschikbaar stellen om vrijko mende plaatsen in het bestuur over te nemen. Het bestuur heeft dan ook stappen ondernomen om de wijkvereniging op te heffen maar is daarover in con flict gekomen met de gemeente en de Stichting Samenlevingsopbouw. Vol gens „De Komponist" hebben beide te weinig gedaan om het probleem van de wijkvereniging te helpen op lossen of eventuele alternatieven mo gelijk te maken. Van de zijde van ge meente en SSM wordt echter gesteld, dat De Komponist-mensen zich uiterst star opstelden en niet bereid waren van hun standpunten af te wjjken. Deze conflicten zijn echter inmiddels bijgelegd. De SSM, waarin zoals be kend alle Maassluise wijkverenigingen zijn vertegenwoordigd, neemt voor lopig het bestuur van „De Kompo nist" over. Zij zal intensief gaan zoe ken, naar mensen die toch wijkwerk in deze buurt willen doen met als doel zo snel mogelijk Weer een nieuwe groep aktieve mensen bij el kaar te hebben, de „De Komponist" weer nieuw leven in kunnen blazen. In een door de SSM opgestelde nota over het wijkwerk wordt geconsta teerd, dat elke wijkvereniging een eigen onderkomen zou moeten heb ben. Als een nieuw bestuur van de Komponist het daar mee eens is kun nen ze nfeteen aan de slag om een waardige opvolger te vinden van het gebouw, dat vele jaren lang uitsteken de diensten heeft bewezen. Nieuwbouw voor vormingscentrum MAASSLUIS - De gemeente Maas sluis zal bij de minister van onderwijs erop aandringen dat nieuwbouw voor het Chr. Vormingscentrum De Maas kant wordt opgenomen op het scho lenbouwplan. Voor deze bouw is in principe grond gereserveerd op de zo genaamde groene driehoek naast De Vloot. Het vormingscentrum heeft thans het noodgebouw aan de Lijsterlaan in ge bruik dat bouwkundig in een slechte staat verkeert en in 1980 verlaten moet zijn. Behaaglijk zacht zijn deze royale katoenen bad lakens. Afm. 75 x 150 cm., in diverse frisse kleuren en dessins. Nu voor minder dan de helft van de prijs! Van f 19.95 Inrijverbod MAASSLUIS - Automobilisten kun nen niet meer „sluipen" over de G.A. Brederolaan, de Mgr. Bekkerslaan en de Zuidvliet. Als eerste stap tot het herzien van de verkeers- en wegen- structuur in Sluispolder-West is voor die drie straten vanaf de P.C. Hooft- laan een inrijverbod ingesteld. Daar mee wil men een eind maken aan het sluipverkeer. Veel automobilisten wilden de verkeerslichten op de kruising P.C. Hooftlaan-Laan 1940- 45 omzeilen en kozen voor een door steek van Sluispolder-West via een van de genoemde wegen met alle nare effecten vandien voor omwonenden en spelende kinderen. In samenwer king met de wijkvereniging Sluis- polder West heeft de gemeente Maas sluis een nieuwe indeling van de wijk opgesteld voor zover het straten, we gen en pleinen betreft Groene driehoek steeds kleiner MAASSLUIS - „De groene drie hoek" wordt steeds minder groen. Het braakliggende stuk grond, be groeid met gras, tussen de voorma lige Maasdijk en de Westlandseweg, dat om duistere redenen door de ge meente Maassluis hardnekkig wordt aangeduid, als .groene driehoek" valt steeds verder ten offer aan de Maassluise bouwlust. Het college van B. en W. heeft op deze plaats grond gereserveerd vooi de bouw van een nieuw pand voor het Chr. Vormingscentrum „De Maaskant". Dit vormingscentrum, waar nog gedeeltelijk leerplichtige werkende jongeren, hun aanvullende opleidingen ontvangen, zit nu nog in een noodgebouw aan de Lijsterlaan, het voormalige Zalencentrum. Dit pand verkeert echter in slechte staat en moet voor 1 juli 1980 leeg zijn, zodat het afgebroken kan worden. Vandaar dat B. en W. nu bij de mi nister van onderwijs in Den Haag het dringende verzoek op tafel gaan leggen om de nieuwbouw voor „de Maaskant" op te nemen in het Scho lenbouwplan. De grote schoonmaak... komt alweer naderbij. Zo'n huishoudschort is dan erg prak tisch, ze zijn er zowel in 100% katoen als in nylon, met en zonder mouwen en in de kleuren rose,bleu en wit. Maten 38 t/m 52. Van f 16,50 voor

De Havenloods | 1977 | | pagina 7