Pretpark Lagorama komt in Steeds meer belangstelling voor Teerstoof-poppentheater ts. ïffisSfe! 22 Uitslag De Eendracht bekend ESrunott André van Duyn overhandigt single Bijna honderd bezoekertjes per voorstelling termeulen SLAAPKAMERS HOGE KORTINGEN t/m zaterdag DONDERDAG 31 MAART 1977 26e JAARGANG NO.13 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 132170 editie p SCHIEDAM Pracht eikenhouten uitvoering. Extra zwaar koperen uurwerk Melodieuze bim-bamslag. Schriftelijke garantie. Van f385.- NU 199.75 SCHIEDAM Het recreatie park Lagorama komt niet in Rotterdam, maar het wordt aangelegd in Schiedam ten zui den van de Woudweg tegen rijksweg 19 aan. Dat is het resultaat van geheim spoedover leg tussen de gemeentebesturen van Rotterdam en Schiedam, de project ontwikkelingsmaat schappijen Clingendael en Poly- zathe en het Ministerie van Ver keer en Waterstaat. Als gevolg hiervan zijn de woningbouw plannen van Schiedam in Woud- hoek/Spaland die de laatste tijd meer en meer op de tocht zijn komen te staan, financieel veilig gesteld. Het Ministerie heeft toe gezegd dat rijksweg 19 waarte gen van verschillende kanten bezwaar wordt gemaakt, zeker wordt aangelegd en dat het re creatiepark een eigen afrit krijg Morgenmiddag worden de plan nen tijdens een speelse manifes tatie op het Museumplein om vier uur aan burgemeester Lems overhandigd. André van Duyn zal hierbij zijn nieuwste num mer „Pretpark" zingen, terwijl vijftig toeschouwers een ver kleinde uitvoering van Lago- rama's blikvanger (twee han den) krijgen. Zoals bekend heeft de Hagenaar Adrianus Lagerwaard een plan ont worpen voor een recreatiepark dat kan worden vergeleken met Tivoli in Kopenhagen en Disney World en Disney Land in Amerika. Dit dertig hectare grote recreatiecentrum zou volgens de plannen van Lager waard gerealiseerd kunnen worden op het terrein van het oude drink- waterleidingbedrijf aan de Honinger- dijk in Rotterdam. Alhoewel burge meester André van der Louw een warm voorstander is van dit plan, is het toch wel op bezwaren gestuit. Niet alleen zijn er nogal wat tegen standers in het Rotterdamse PvdA- fractie, ook de Kralingse deelgemeen- teraad heeft bezwaren gemaakt tegen de te verwachten verkeersdrukte in Kralingen. Daarbij komt dat Minister Gruijters Rotterdam onlangs een extra contingent woningen heeft toebedeeld. Hiervoor is het terrein aan de Honingerdijk een uitgelezen locatie. Spoedoverleg De projectontwikkelingsmaatschap pijen zijn na het bekend worden van de diverse standpunten ijlings gaan zoeken naar een andere plaats om hun plannen te realiseren. Een sug gestie van de liberaal Van Gent om het park bij de Rottemeren aan te leggen evenals een suggestie om een gedeelte van het Rotterdamse Zuider park te gebruiken, zijn uitgebreid bestudeerd. Bij toeval stuitten in initiatiefnemers op het gebied ten Uit een bliksemonderzoek is geble ken dat deze locatie uitstekend ge schikt is voor het pretpark. Zoals be kend gaat de gemeente van Schiedam in Woudhoek/Spaland vijfduizend woningen neerzetten. Deze plannen zij op de tocht komen te staan in verband met de extreem hoge grond- kosten. Die kunnen aanzienlijk terug gebracht worden, nu Lagorama in Schiedam-Noord komt. Het bestem mingsplan dat deze of volgende maand in de gemeenteraad komt, hoeft niet te worden gewijzigd omdat het desbetreffende gebied de bestem ming recreatiedoeleinden heeft. Om aan eventuele bezwaren van Midden-Delfland actiegroepen tege moet te komen, hebben de initiatief nemers al toegezegd dat er een spe ciaal Midden-Delfland paviljoen in Lagorama komt. Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft inmid dels toegezegd dat. de omstreden rijksweg 19 in ieder geval wordt aan gelegd en dat Lagorama een eigen afrit krijgt.Hierdoor hoeven de inwo ners van Schiedam-Noord niet bang te zijn dat het nog drukker wordt in Groenoord. Manifestatie Morgenmiddag worden de plannen Het beeldmerk van Lagoraim.twee handen,komt op het Museumplein te staan, vijftig bezoekers krijgen een verkleinde uitgave. om vier uur aan burgemeester Lems aangeboden. Dat zal tijdens een speel se manifestatie op het Museumplein gebeuren. Er komen diverse markt- kraampjes met maquettes en foto's van de plannen. In het midden van het plein komt het beeldmerk van „Kinderen reageren directer; ze zijn eerlijker dan volwassenen. Die schamen zich." Dat zei pop penspeler Bart Corduwener na afloop van zijn programma „No tenkabouters" afgelopen zater dagmiddag in de Teerstoof. Vreemd genoeg zaten er slechts zo'n dertig kinderen in de zaal, terwijl een week eerder alle hon derddertig plaatsen van de Teer stoof bezet waren en er zelfs kinderen teleurgesteld moesten Doet Uw huid goed Oil of Ulay.vloeibare schoonheids- creme voor het herstel van het na tuurlijke evenwicht van de huid vloeistoffen. Flacon a 125 cc. Nu van f9,20 worden. Een situatie die meer en meer vookomt. want het poppentheater mag zich in een toenemende belangstelling van het jonge Schiedamse volkje verheugen. Afgelopen zaterdag geen doorsnee voorstelling dus in de Teerstoof, maar wel één die voor volwassenen een dubbele voorstelling was. Die „twee de voorstelling" werd gegeven door de kinderen die van de foyer een speelplaats maakten en er tijdens de voorstelling blijk van gaven het spel zeer nauwlettend en kritisch te vol gen. De pauze kon daarom wat hen betreft nog korter zijn. Schielijk dronken ze hun gratis glas limonade op, deden tikkertje, holden heen en weer, gingen op de banken liggen en schreeuwden tegen elkaar. Daarna weer snel naar boven om verder te genieten van Bart's poppenspel. Dat alles herhaalt zich elke zaterdagmid dag in zoldertheater In de Teerstoof, waarin nu al weer bijna vjjf jaar zo'n dertig voorstellingen per jaar voor kinderen worden gegeven. En de be langstelling daarvoor groeit: 1975 ge middeld tachtig bezoekers, 1976 drie ennegentig, terwijl het gemiddelde dit jaar nog hoger zal liggen. genomen door het Cultureel Fonds dat de eerste jaren met een startsub sidie de zaak aanzwengelde. Sindsdien springt de Schiedamse Gemeenschap bij die het exploitatie tekort tot een maximum van zo'n tienduizend gul den voor haar rekening neemt. premieheffing. Dan is er nog het aan vragen van de subsidie, het betalen van de spelers en natuurlijk de kassa- en bardienst op zaterdagmiddag. Dat laatste „corvee" wordt overigens om beurten gedaan door alle medewer kers van de Teerstoof. - Is het moeilijk het seizoen vol te Kritisch krijgen met kwalitatief goede pro gramma's, vroegen we Manna de Snoo die de programmering van het poppentheater voor haar rekening neemt. Manna: „Dat is niet zo moeilijk, er zijn zoveel poppenspelers. Het is wel eens moeilijk om te -selecteren omdat ik niet altijd de voorstellingen van tevoren kan bekijken. De reacties van de kinderen bepalen in hoofd zaak wat er komt. Bij een programma als dat van Bert Brugman staat de tekst op de band. De kinderen kun nen dan niet reageren. Maar voor één keer is het wel leuk. We proberen zo min mogelijk hetzelfde programma in één jaar te bieden. De laatste tijd zijn er weer een paar nieuwe poppenspe lers bijgekomen: amateurs. Tot vol gend jaar januari zitten we praktisch vol." Naast de programmering houdt Man na de Snoo zich bezig met het verzor gen van de persinformatie - „dat kost veel moeite", aldus Manna en dt kwartaaiopgaven loonbelasting en ,Jfet is nooit echt stil tijdens een voorstelling", zegt Ton de Snoo. „Kinderen willen graag meedoen. Voor hen is stilzitten een hele opgave Kinderen zijn vreselijk kritisch. Als het programma niet goed is, gaan ze zitten draaien, praten en schuifelen. Als ze opgetogen weggaan, dan is dat hardstikke leuk. De kindervoorstellingen in de Teer stoof worden beter beocht dan de voorstellingen voor volwassenen. Ik heb de indruk dat de mensen denken dat poppen- en marionettenvoorstel lingen alleen voor kinderen zijn. Vol wassenen komen niet. Zaterdag 2 april komt Henk Boerwinkel s a- vonds met zijn figurentheater Trian gel. Dat programma is voor ouderen. Het ergste dat je kunt overkomen is dat een artiest niet komt opdagen. Dat is in het begin eenmaal gebeurd. We zijn toen als een razende naar Rotterdam gereden om een film te huren. De voorstelling begon bijna een uur te laat. Maar de laatste jaren is dat niet meer gebeurd. We hebben eenmaal een straatprogramma gehad op het Museumplein en eenmaal een groot verteluur in de, foyer met ver halen en spelletjes." Kindertoneel en kindercircus hebben nooit op het programma gestaan, zo dat de Teerstoof op zaterdagmiddag bekend is geworden als poppenthea ter. De medewerkers willen dat liever zo houden. Natuurlijk is er binnen het poppen- en marionettenspel wel een grote variëteit. Zo zijn er arties ten die zelf als pop met andere pop pen spelen, de echte Jan Klaassen van de Dam in Amsterdam komt re gelmatig en er zijn de spelers die bij- stokpoppen werken. tot zevenjarigen en zeven- tot twaalf jarigen. Een belangrijke bezoekerscategorie vormen de verjaardagvierders. „Tot wel twintig kinderen, eventueel met feesthoed", aldus Manna de Snoo. „Kinderpartijtjes spelen een grote rol. De kinderen die zijn uitgenodigd worden thuis opgehaald met enkele auto's. In de foyer worden ook wel de cadeautjes uitgedeeld. Sommige artiesten spelen erop in door zo'n ja rig kind naar voren te halen. Dat wordt dan toegezongen." - Heeft het poppentheater nog wen sen Ton: Een vurige wens is een goede lift. Poppenspelers hebben veel zware troep. Die moeten ze over een onge makkelijke trap naar boven sjouwen. Een andere wens is een goed parkeer terrein op de Roosbeek. Dat is nu een modderige troep. En de situatie is nu helemaal bezopen. Het theater is helemaal niet meer te bereiken, om dat de Lange Kerkstraat en Grote Markt opgebroken zijn. Wie in Schie dam niet heel erg goed bekend is, kan moeilijk bij de Teerstoof komen Lagorama, twee handen, terwijl een verkleinde uitvoering van dit beeld merk aan vijftig toeschouwers wordt uitgedeeld. Ook zullen er gratis drankjes en hapjes zijn. Om kwart over vier arriveert André van Duyn. Hij zal zijn nieuwste nummer „Pret park", dat in opdracht van Lagora ma is geschreven, zingen en het eerste singeltje aan ontwerper Lagerwaard o'verhan4igei>. De bijeenkomst is om vijf uur afgelopen. vrij entree Dij Groothandel Dames- heren- en kinderkleding SCHIEDAM - Wijkvereniging Nieuw- land organiseert op vrijdag 1 april een bingo-avond in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein. Aanvang acht uur, zaal open half acht. Volgens de secretaris van de vereniging zijn er prachtige prijzen te winnen. Paasvakantie activiteiten voor de jeugd SCHIEDAM - Tijdens de Paasvakan tie wordt er voor de jeugd door de Schiedamse wijkcentra diverse acti viteiten gehouden. Het rooster van de stichting Het Woonwagenwerk aan de Schiekade 54 is als volgt: woensdag 6 april gaat men naar clown Woudie in de Doelen in Rotterdam, hiervoor is er een bingo-middag voor de kinde ren in de leeftijd van 8 tot 13 jaar. Aanvang 14.00 uur. Donderdag 14 april wordt er een strandwandeling in Hoek van Holland gehouden voor kinderen van 4-10 jaar. Vertrek 10 De jeugd in Centrum Oost kan dins dag 5 april naar Duinrel, vertrek 9 uur. Woensdag 6 april is er een optre den van de twee goochelende clowns de Wiko's, aanvang 10.00 uur. Don derdag 7 april is er een handarbeids dag van 10-12 uur voor de jeugd van 4 tot 9 jaar en van 14-16 uur voor de jeugd van 9 tot 13 jaar. Jeugdhaven Nieuwland: Om 14.00 uur optreden van de clowns de Wiko's. Donderdag 7 april gaat men een mid dag met de kinderen van 4-7 jaar naar het Beatrixpark, vertrek 14.00 uur; voor de kinderen van 8-12 jaar is er een fietsenralley, aanvang 13.00 uur. Dinsdag 12 april gaat het wijkcen trum naar Duinrel, voor deze tocht moet men zich voor 5 april opgeven. Donderdag 14 april wil men een picknick op het strand organiseren. Voor dit evenement dient men zich voor 10 april op te geven. Centrum De Kreek: Maandag 4 april Paashaasspel van 2-4 uur. Woensdag 6 april, filmmiddag van 2-4 uur. Dins dag 12 april gaat men een dagje naar De Efteling. Belangstellenden moeten zich voor woensdag 6 april opgeven. Woensdag 13 april is er een kinder modeshow, waarbij de kinderen zelf de kleding kunnen maken en showen. Vrijdag 15 april is er van 2-4 uur een knutselmiddag. Kethel heeft last van puzzelritten SCHIEDAM - Het College van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland heeft vorige week een werkbezoek gebracht aan Schiedam. Met het Col lege van Burgemeester en Wethouders werd onder andere gesproken over de verplaatsing van het kantoor van de gemeentelijke Technische Bedrijven aan de Dwarsstraat. Dit in verband met plannen voor het bouwen van woningen op het GTB-terrein. Ge deputeerde Staten spraken met het College ook over de hinder die men in Kethel ondervindt als gevolg van puzzelritten, over de aanloopverlie zen van de N.V. Afvalverwerking Rijnmond en de regionalisatie buiten- stedelijke recreatie. GS en het Colle ge brachten bezoeken aan het terrein van het GTB en de molens de Vrij heid en de Noord. „De bespreking heeft geleid tot wederzijds begrip voor eikaars standpunten met toezeg ging van beide zijden om enkele pun ten in nadere overweging te nemen", aldus een mededeling van het College. voorbeeld i Verjaardag Het bezoek bestaat op zaterdagmid dag hoofdzakelijk uit kinderen in de leeftijd van vier tot zes jaar. De „oud ste" bezoeker zal doorgaans twaalf jaar zijn. Voor kinderen jonger dan drie a vier jaar begint een voorstelling vaak na een half uurtje te vervelen, omdat ze de tekst niet kunnen volgen. In de aankondiging wordt daarom meestal geprobeerd aan té geven voor welke leeftijdscategorie een program ma het meest geschikt is. Men han teert daarbij grofweg de indeling vier- Jeugdorkest in Vrij Entree SCHIEDAM - Aanstaande zondag van twee uur tot half vijf wordt weer de gebruikelijke Vrij Entree-middag gehouden in dienstencentrum de Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766. Het programma voor deze middag omvat een optreden van het jeugdorkest van O.B.K. Voorts wordt er een film ver toond over Spanje. Hierin wordt een beeld gegeven van feesten en gebrui ken in dat land. De toegang tot het dienstencentrum is gratis. Nieuwe rubriek over Ter afsluiting van de Boekenweek 1977 zullen zaterdag a.s. 2 april van 14.00 tot 15.00 rechten en plichten The Hammond Brothers aanwezig zijn, om de gelijknamige boeken te signeren Voorhoeve Dietrich Lijnbaan 171 - Rotterdam Vanaf vandaag vindt U in de Havenloods een nieuwe ru briek. Deze wordt verzorgd door medewerkers van de Rechtswinkel Schiedam. Re gelmatig zullen de rechtswin keliers problemen aan de or de stellen waar zij in praktijk van hun werk mee te maken krijgen. Vooral zaken die structureel zijn, worden daar bij aangesneden. Dat wil zeg gen dat geprobeerd wordt door middel van voorlichting rechtsproblemen in de toe komst te voorkomen. In de eerste aflevering, die u op een binnenpagina aan treft, vertelt de Rechtswinkel iets over de rechten van ka merbewoners en onderhuur ders. ROTTERDAM Karei Doormanstraat 129 hoek Van Oldenbarneveltstraat (bij de Schouwburq) VERBOUWINGSOPRUIMING De fijnste Oosterse tapijten, in alle maten, nü met i vrijdag koopavond vanaf 5 maart t/m 2 aoril 1977 (met toestemming K.v.K.)

De Havenloods | 1977 | | pagina 1