Veel woningen niet voor Schiedammers rf-v' Ook kamerbewoners hebben recht op huurbescherming Overheid stimuleert restauratie monumenten Hans van der over Woudhoek Spaland VEEL BELANGSTELLING PROEFWONINGEN Gevonden voorwerpen ..OPEN DAG Uitslapen termeulen Prijswinnaars prestatieloop iïWINKEL Koninklijke subsidie jonge kunstenaars DE HAVENLOODS DONDERDAG 31 MAART 1977 Nans van der Wilk Subsidieregeling voor jeugdwerk SCHIEDAM - Evenals dat vorig jaar het geval was, zal de „Interim rijksre geling vrijwilligers jeugd- en jongeren werk, peuterspeelzalen en speeltuin werk 1977" voor Schiedam van kracht zijn. Dit houdt in dat onder bepaalde voor waarden verenigingen en groeperin gen die niet met gesubsidieerde be roepskrachten werken en die niet op een andere wijze van rijksregelingen profiteren, een beroep kunnen doen op deze regeling. Dit gebeurt via een aanvraag aan Burgemeester en wet houders. De aanvraag wordt beoor deeld, getoetst aan de bepalingen van de regeling envervolgens doorgespeeld naar het rijk. De aanvragen dienen vóór 1 mei 1977 bij het gemeentebestuur inge diend te zijn. Inlichtingen over de re geling en aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de secretarie-afdeling Algemene Zaken, Stadskantoor 2e etage, telefoon 260500. Contactper soon is mevrouw HJ. Lijtsman. SCHIEDAM - Hans van der Wilk, gemeenteraadslid voor de PPR, is teleurgesteld over de ambtelijke reacties op het ont- werp-bestemmingsplan Woud- hoek-Noord. Alleen het com mentaar van het Ministerie van Landbouw kan bij hem de toets der kritiek doorstaan. Wat be treft de reacties van de overige instanties vindt hij dat onvol doende rekening wordt gehou den met de geluidshinder van Zestienhoven, de terugloop van de Schiedamse bevolking, de re constructiewet Midden-Delfland en de ideeën over woningbouw van buurgemeente Vlaardingen. Zoals bekend heeft de gemeenteraad besloten in Woudhoek/Spaland ten minste vijfduizend woningen te gaan bouwen. De plannen voor woning bouw in Woudhoek zijn in een ver gevorderd stadium. De raadscommis sie voor de ruimtelijke ordening zal zich nog eenmaal over de plannen bui gen en daarna is het woord aan de ge meenteraad. Hoe de stemming in de raad zal zijn, is moeilijk te voorspel len. In ieder geval zal wethouder Zij develd met een aantal harde toezeg gingen voor extra steun van Minister Gruijters moeten komen, wil hij de raad meekrijgen. Condities Daar heb ik helemaal-geen fiducie üi", aldus Van der Wilk. „Ik denk dat het kabinet niet van zins is spe- taak zal bestaan uit kon- takt onderhouden met de bevolking en die stimuleren de samenleving positief te beïn vloeden. Vanaf 1 april is hij telefonisch te bereiken onder nummer 702207. SCHIEDAM - De proefwoningen in de Slachthuisbuurt zijn de afgelopen weken goed bezocht. Deze week is begonnen met ^huisbezoeken door medewerkers van de woningdienst. Tijdens het bezichtigen van de proef woningen is de vraag naar voren ge komen of de tegels en het behang ook in andere kleuren geleverd zou den kunnen worden. Vermoedelijk is een beperkte keus wel mogelijk. Andere opmerkingen die gemaakt werden, hadden betrekking op de draairichting van ramen en deuren, het ontbreken van een vensterbank in de woonkamer, de hoogte van de draaiende ramen in verband met het ophangen van gordijnen enz. Elk gezin in de Slachthuisbuurt wordt tweemaal bezocht. Het eerste bezoek is vooral oriënterend, terwijl tijdens het tweede bezoek afspraken gemaakt kunnen worden. Het huisbezoek wordt steeds verricht door twee me dewerkers van de woningdienst. Een daarvan is op dé hoogte van techni sche zaken, de andere weet meer van de financiële kant van de zaak zoals huursubsidie en huurgewenning. SCHIEDAM - Te bevragen aan h< hoofdbureau van Politie te Schiedan dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uu Rietje wacht op antwoord SCHIEDAM - CDA-gemeen te- raad slid Rietje Taverne heeft aan het college gevraagd waarom zij nog niets heeft vernomen over een motie van drie maanden geleden. In deze motie geeft de gemeente raad te kennen dat de opbouw- consulent het best kan worden in gepast in de welzijnssector van het gemeentelijk apparaat. De motie werd op 17 december aangeno men, terwijl burgemeester Lems toen toezegde dat deze motie bin nen drie maanden vergezeld van een pre-advies van het college bij de raad zou terugkomen. Inmid dels zijn deze drie maanden ver streken. Mevrouw Taverne wil we ten waarom de motie vergezeld van het pre-advies niet binnen de afgesproken termijn in de raad is teruggekomen. Ook vraagt zij wanneer de raad behandeling van de motie kan verwachten. Tot slot informeert zij bij het college welke wethouder verantwoorde lijk is voor de werkzaamheden van de opbouwconsulent. WEER MINDER INWONERS IN SCHIEDAM SCHIEDAM - Het aantal inwoners van Schiedam is in de maand februari met honderdeen-entwintig afgeno men, Op 28 februari woonden er 76.680 mensen in Schiedam. Er werden in februari vijftig babies geboren, terwijl drieënvijftig Schie dammers stierven. Hondervierenzes tig personen vestigden zich in Schie dam -en tweehonderdtweeëntachtig verlieten onze stad. De mensen die van elders naar Schiedam kwamen, kwamen hoofdzakelijk uit de provin cie Zuid-Holland (Rotterdam en Vlaardingen), Gelderland en het bui tenland. De Schiedammers die ver trokken gingen overwegend naar Rot terdam, Vlaardingen, Krimpen aan de IJssel, Noord-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en het buitenland. In februari werden negenendertig huwelijken gesloten en dertien door echtscheiding ontbonden. Aanslui tend aan het huwelijk vestigden twintig paren zich in een eigen wo ning, twee gingen inwonen bij ouders, één betrok kamers en twintig paren zochten hun heil buiten Schiedam. Ook binnen de gemeente werd ver huisd. Hierbij waren in totaal twee honderdtachtig personen betrokken: negenenzestig gezinnen en achtenzes tig alleenstaanden. cifieke dingen voor Schiedam te gaan doen. En nu het kabinet gevallen is, zal geen enkele minister zich druk maken over afwijkende dingen voor Schiedam. Ik denk niet dat er iets ex tra's inzit. Ik voorzie dat er eerst zo veel mogelijk woningen worden ge bouwd en dat de voorzieningen er achteraan gaan hobbelen. Dat heeft het noodlottige gevolg dat vijfender tigduizend mensen in Noord slechte voorzieningen krijgen. Het is van be lang dat de partijen in de gemeente raad zich houden aan de condities die indertijd gesteld zijn. Maar daar ben ik niet zo zeker van. Het argument zal wel zijn dat er al zoveel geld in zit. En betaalbare woningen maken hele maal geen kans meer. Het gevolg is dat een werkelijke verbetering van de woonomstandigheden niet daar zal plaatsvinden. Er zal waarschijnlijk een geforceerde doorstroming komen van mensen in de oudere wijken naar Groenoord en van Groenoord naar de Woudhoek. Ik vind dat een verkeerde politiek. De suggestie wordt gedaan dat er vierduizend woningzoekenden zijn. Zijdeveld zegt dat die allemaal daar terecht kunnen. Dat is helemaal niet waar. Die woningen zullen hele maal niet te betalen zijn voor de mensen die als woningzoekenden staan ingeschreven. En ontzettend veel woningen zullen helemaal niet bestemd zijn voor Schiedammers. Er zijn niet genoeg mensen in Schie dam die de woningen in Woudhoek kunnen betalen. In feite doe je niets aan de oplossing van het probleem van de woningzoekenden. Die grote lijst van het bureau huisvesting zegt alleen maar dat die mensen van wo ning willen veranderen. Zou je de woonomstandigheden zelf verbeteren in de oude wijken, dan schat ik dat al die ingeschrevenen niet meer op de lijst blijven staan. Het is een fictie dat mensen in Woudhoek-Noord willen wonen." Open plekken Van der Wilk: „Ik heb geen inzicht in wat nodig zou zijn. Het woningbe hoefte onderzoek dat gedaan is, geldt voor heel Rijnmond. Ik heb geen goe de cijfers over de woonbehoefte in Schiedam. In de oude wijken en in Groenoord heb je een veranderings behoefte: dat kun je op je vingers uittellen. Maar dat moet goed wor den doorgerekend ook met gegevens over de bevolkingsopbouw. Daar heb ik nog nooit zinnig antwoord op ge had. Wat voor bouw is mogelijk op de open plekken in Schiedam? Er zijn een aantal plekken waar wat te doen zou zijn. En op welke wijze ga je stadsvernieuwing in Schiedam aan pakken? Ook daardoor verandert de verhuisbehoefte." Teleurstellend Schiedam heeft het ontwerp-bestem- mingsplan voorgelegd aan een elftal ambtelijke instanties. Dat zogenaam de „vooroverleg" wordt door Van der Wilk als „zwak" gekenschetst. „Keihard staat vast", zegt Van der Wilk, „dat de grens tot waar Schie dam bezig gaat door Midden-Delf land heenloopt. Als dat vaststaat, dan begrijp ik niet dat de instanties daar niet aan gaan hangen. Waarom zeggen ze niet: de overgang naar het stede lijk gebied moet buiten het Midden- Delfland gebied liggen. Bij de grens moet Midden-Delfland beginnen. Wat belet ze? Is er informeel afstand ge daan van het idee van Midden-Delf land? Is er niet al een politieke keuze gemaakt? Ik hoop dat het ambtelijk vooroverleg een zijspoor is. De PPC (Provinciale Planologische Commissie een commissie van advies van Gedc puteerde Staten, red.) stemt ermee in om op basis van het streekplan Rijnmond en het Structuurplan Schie dam (1968) een woongebied te ont wikkelen. Maar dat zijn achterhaalde plannen. De PPC zegt dat bij de uit werking van het groen ten noorden van de woonbuurt nader overleg moet worden gepleegd. Dat is de meest te leurstellende zin van alle reacties. Wat betekent dat concreet? hl hoe verre zegt de commissie dat de ge meente bestemmingen vastlegt in een gebied waar heel andere dingen mee moeten gebeuren. Gedeputeerde Sta ten moeten dadelijk het ontwerp-bc- stemmingsplan goedkeuren. Als een advies-commissie dit zegt, is het on denkbaar dat het bestuur dadelijk een volstrekt tegengestelde politiek gaat volgen. Dat zou op zich wel mo gelijk zijn, omdat wat de PPC zegt geen bestuurlijke kracht heeft. Ik ben bang dat de inspraakgroepen een beetje het bos worden ingestuurd. Zijdeveld heeft gesuggereerd dat in spraak wordt gedaan door heel klei ne groepen die nauwelijks represen tatief zijn. Dat ze de belangen van grote groepen in de weg zouden staan Dat soort redeneringen betekent dat de gemeenteraad niet meer kan func tioneren. De inspraakgroepen van Midden-Delfland zijn geen belangen groepen. Vanuit zeer uiteenlopende achtergronden hebben ze geprobeerd invloed uit te oefenen. Het is een vorm van simplisme dat inspraakgroe pen bestaan uit fanatici die de belan- r ._j.„ Duidelijk Het enige commentaar dat bij Van der Wilk door de beugel kan, is de opmerking van het Ministerie van Landbouw dat het bestemmingsplan Woudhoek-Noord ten dele in gebied van Midden-Delfland is geprojecteerd. „Daar staat duidelijk hoe het is", al dus Van der Wilk. Tot slot vindt Van der Wilk dal gemeten wordt met twee maten. Aan de ene kant wordt het streekplan Rijnmond gehanteerd om woningbouw te verdedigen, terwijl een opmerking in het Streekplan over de opheffing van Zestienhoven ten behoeve van woningbouw wordt ge negeerd. „Wij worden nogal vastge pind op de cijfers over woningbouw. Dan zeg ik dat een aantal dingen zijn veranderd. Bij voorbeeld de ideeën o- ver woningbouw van buurgemeente Vlaardingen, de terugloop van de be volking in Schiedam, de reconstructie wet Midden-Delfland en de ideeën o- ver Zestienhoven. Al die factoren moeten allemaal een rol spelen als een gemeentelijke overheid een vrij ingrijpende beslissing gaat nemen". DICK VAN DER LUGT OP 2 APRIL A.S. WESTERLEE GLASTUINBOUW U KOMT TOCH OOK? Beëlezebub, de vorst der duivels, is volgens mij met name in de vroege ochtend aktief. Hij sluipt langs de hui zen en waar hij maar een wekker ziet aflopen, daar treedt hij zachtjes bin nen. "Ga nog maar even terug," fluis tert hij met gemaakte vriendelijkheid, de Boze, "Blijf nog maar even liggen. Zet de radio aan, dan val je niet in slaap."Deze intriges resulteren in het verlies van duizenden arbeidsuren. Sinds een paar weken biedt ik resoluut weerstand aan de neiging om in bed te blijven. Meteen als de wekker gaat, er uit en rechtdoor naar de badkamer, waar het intense verlangen om terug te kruipen binnen een paar sekonden verdwijnt. Het komt natuurlijk allemaal door de welvaartstaat. Een van de dingen die het rijke Nederland zijn inwoners biedt is voldoende tijd voor een goede nachtrust en hier ziet Satan natuurlijk zijn kans. Zijn naam betekent Bederver en die doet hij eer aan. Zestig jaar geleden, zouden zijn beko ring nauwelijks aanslaan. Er was ge woon veel minder gelegenheid om in bed te blijven. De socialisten plachten goed bezochte ledenvergaderingen te houden op zondagmorgen om tien uur. De aanwezigen hadden dan ruim schoots uitgeslapen. Geen wonder: wie een redelijke baas trof, maakte een twaalfurige werkdag. Met een uur pau ze erbij, was je dertien uur op de zaak en daar kwam de tocht van en naar huis ook nog bij. Je kunt nog steeds de grootste bewondering hebben voör de zeer vele arbeiders- en lang niet alleen de rode - die toch nog kans zagen in hun schaarse vrije tijd een fenomenale ontwikkeling bij te brengen. En dat met die slechte verlichting. Want dat veel Schiedammers laat opblijven, heeft veel te maken met de talrijke lampen die tegenwoordig ieders inte- Gaskousje Zo rond 1910 maakte Schiedam de eerste serieuze plannen om electrische leidingen aan te leggen. De hele stad las de krant nog bij het gaskousje en welk gewoon mens kon zich nu meer dan een van die - dure - lampen veroor loven? Het was gewoon donker thuis en de portemonnee gebood zuinigheid met gas en toen iedereen eindelijk electriciteit had - met stroom. Welke Schiedammer zit er nog te schemeren, het omdraaien van de lichtknop uit te stellen, tot het echt donker is? Vroeger was dat een harde noodzaak. De men sen probeerden dan ook zoveel moge lijk bij daglicht te doen en dat bete kende zeker in de zomer vroeg op. In onze welvaartroes is dat allemaal veranderd. Zelfs tijdens de oliecrisis van 1973 zijn er weinig lampen echt uitgegaan en nu baadt de stad 's-avonds weer in oceanen licht. En daarom verslapen we ons. We zijn er rijk genoeg voor geworden. HAN VAN DER HORST Snel gekocht... snel gebreid met dit dikke breigaren geschikt voor pennen nr. 5. Want ook zomers kan je nog genoeg gebreide kleding dragen zoals, stola's, vesten en niet te vergeten bikini's. In een grote verscheidenheid aan mode kleuren o.a. zwart, marine, rood, flessegroe.n, wit, ecru, beige of donkerbruin. Per bol vanJIOOjjram slechts De belangstelling voor de op 19 maart jIJ. in het Kralingsebos gehouden prestatie- loop van de Havenloods/P AC was zó groot (3100 deelnemers) dat bij de finish niet iedereen een medaille in ontvangst kon nemen. Wie deze herinnering over twee weken nog niet in zijn bezit heeft, kan contact opnemen met de heer W.L. Witvliet: 010- 225439 (na 18 uur). De medaille zal dan alsnog worden opge stuurd. Via loting kon een aantal deelne mers worden verblijd met een extra at tentie. Het resultaat van de trekking ver melden wij hieronder: - miniatuurhijskraan voor Chr. de Mcyer, Sterremos 8, Rotterdam 14 cn een tem peratuurmeter voor W. de Groot, Bolkruid 54, Rotterdam - beschikbaar gesteld door l'irma Pcincmann, verhuur van mobiele kranen cn vorkheftrucks; autowasset cn brandblusser zijn al afgehaald; - een trainingspak voor L. de Visser, Heer Daniclstraat 59, Rotterdam, van Sporthuis Veka; - een langspeelplaat van Radio Modern voor Rcnc Dcutz, Bergweg 57C, Rotter dam; Remko Sluiter, Jan Prinsschool, Grote Markt 9, Rotterdam; V. Doorven- ncn, C.P. Ticlestraat 17, Rotterdam; P. - een waardebon van 20 gulden van Twe- ka voor A. Jurado, Willcbrordusstraat 63A, Rotterdam; Ellen Hagestcin, Capelse- 64, Rotterdam; Pieter van Wijnen (PAC), Sjaak Boekhout, Valcriusrondccl 541, Capclle a.d. IJssel; J. de Pater, G. Bokcl- laan 27, Rotterdam; Hans Roggeveen, Eliotplaats 271, Rotterdam cn voor B.A. de Vries, Rusthofstraat 4, Rotter- - een regenpak van sporthuis Eddy PG voor Jolanda Mcgcns, Zwancnsingel 18, Capclle a.d. IJssel; C. de Heer, De Larey- straat 15, Bolnes; Martien Langman, Vijverweg 13. Rotterdam; J.H.E. Verbrug- gen, Verzetsstraat 31, Nicuwerkerk a.d. IJssel; G. Buwalda, Zwaneburgcrdijk 451, Zwanenburg; A.D. van der Kaai, Hillevliet 137A, Rotterdam; W. Bottinga. Delftwcg 95, Rotterdam; Christiaansc, Sterremos 8, Rotterdam 14; M. Rendering, Avcling 85A, Hoogvliet cn Hans Linders, Pomp straat 36, Rotterdam. Hoewel er veel mensen, van ver schillende leeftijdsgroepen, op kamers wonen, is toch de onbe kendheid met de rechten die je dan hebt heel groot. Kamerbe woners, of zoals je dan juridisch heet: onderhuurder, hebben rechten, net als gewone huur ders. Ook kamerbewoners heb ben recht op huurbescherming bij het einde van de overkomst, hebben huurprijsbescherming. Ook kamerhuur valt onder be scherming van de uit 1950 stammende Huurwet, de wet die misbruik wegens woning- en kamertekort wilde tegengaan. In dit artikel zal niet worden inge gaan op de pensionovereenkomsten. Deze problematiek, vooral van belang voor buitenlandse werknemers, zal binnenkort op deze plaats een korte behandeling vinden. De Huurwet is in Schiedam van toe passing, evenals in Vlaardingen. Hier woont men dus in zogenoemd niet- geliberaliseeerd huurgebied. Dat houdt ondermeer in, dat van de be palingen van de Huurwet niet mag worden afgeweken, want het is, wat zij noemen, dwingend recht. Hier onder zal op de twee belangrijkste onderwerpen van de wet, huurbe scherming en huurprijsbescherming, nader worden ingegaan. Overigens willen wij alvast wijzen op de folder van het Ministerie die wat uitgebrei der op het onderwerp ingaat, en die op de rechtswinkel en bij de Burg- gerraadsman verkrijgbaar is. Prijsbescherming 1. Huurprijsbescheiming. Dit houdt in dat je als huurder/kamerbewoner na het einde van de huurovereen komst op je kamer mag blijven wo nen, of tenzij je als huurder uitdruk kelijk in het einde hebt ingestemd of wanneer je zelf de overeenkomst hebt beëindigd. De verhuurder kan je buiten deze twee gevallen om alleen van je kamer krijgen als hij daartoe toestemming heeft gekregen van de Kantonrechter. 'Vanzelf krijg je in zo'n geval van de Kantonrechter de gelegenheid om wat je verhuurder zegt, tegen te gen te spreken. De ver huurder krijgt alleen zijn zin van de rechter als er sprake is van onbehoor lijk gebruik, als je overlast veroor zaakt aan medebewoners of omwo nenden, wanbetaling; wanneer je een zelfde soort kamer kan krijgen; wan neer je niet akkoors gaat men een re delijk aanbod van de verhuurder voor het aangaan van een nieuwe huuro vereenkomst; als de verhuurder je kamer nodig heeft voor eigen ge bruik, terwijl jouw belang om op je kamer te blijven wonen minder zwaar weegt dan het belang van de verhuur der om jouw kamer in eigen gebruik te nemen. Als de verhuurder het huis echter wil verkopen, dan is dat in beginsel geen grond om je van je kamer af te zetten. Ook als de ver huurder moet voldoen aan schrift van de overheid zal de rechter toestemming geven. Let wel, de verhuurder kan niets doen als hij geen toestemming heeft van de Kantonrechter. Als hij je toch van je kamer af wil zetten, hoef je dat niet te doen. Onderhuur len. Globaal is het als volgt geregeld. Je betaalt zoveel huur als je naar evenredigheid van de oppervlakte van het huis in gebruik hebt. Dus heb je 1/5 deel van het huis gehuurd, dan betaal je 1/5 deel van de huur die jouw verhuurder moet betalen, of die hij zou moeten betalen als hij geen eigenaar was. Dit bedrag mag worden vermeerderd met 20 pet., als „premie voor de vrijwillige genotsbeperking van de verhuurder". De som van die stukje van het huis. Mede in verband ^ee bedragen mag dan weer vermeer- hiermede zijn er regels opgesteld om derd worden met 20 pet. per jaar de huurprijs van kamers vast te stel- van de verkoopwaarde van de aanwe zige stoffering en/of meubilering (als die tenminste aanwezig is). Vanzelf sprekend komt boven dit alles nog eens bijdrage in de kosten m.b.t. ver bruik van gas, water en elektriciteit. Dit alles betekent, datje niet zomaar zonder meer hoeft te accepteren wat je van je verhuurder moet betalen. Vraag hem daarom altijd om een spe cificatie, dus een berekening van hoe hij aan de uiteindelijke huurprijs komt. En als je denkt dat je teveel huur be taalt, dan kan je altijd een advies over de huurprijs vragen aan de Huurad viescommissie, die gevestigd is aan de Wijhaven 86 te Rotterdam, telefoon 119250. Het spreekt vanzelf datje met moeilijkheden op dit gebied na tuurlijk altijd op het spreekuur van de rechtswinkel kan komen en de Burgerraadsman. SCHIEDAM - Omdat het gemeente bestuur het behoud van monumenten in Schiedam zeer ter harte gaat, werd reeds in 1968 bevorderd dat de finan ciële faciliteiten voor de restauratie van beschermde monumenten werden verruimt. Het werd toen mogelijk om voor kleinere restauraties aan particuliere beschermde monumenten een bij drage in de restauratiekosten te krij gen t.w. van het rijk en van de ge meente elk 30 procent van de subsi diabele kosten en van de provincie 20 procent van het toegekende rijks subsidie. Voor rekening van de eige naar blijft dus als regel circa 34 pro cent van het subsidiabele bedrag. Voor een goed begrip dient hierbij opgemerkt te worden dat onder sub sidiabele kosten verstaan wordt die kosten welke uitgegeven worden aan voor het pand noodzakelijke restaura tiewerkzaamheden Met deze subsidieregeling wil de over heid een reële stimulans geven tot het aanvatten van restauraties die zonder deze financiële tegemoetkoming waarschijnlijk achterwege zouden blijven, hetgeen kan leiden tot ernstige en soms onherstelbare schade aan het monument. Wanneer de eigenaar meent dat deze subsidieregeling de mogelijkheid in houdt om op een financieel aantrek kelijke basis iets te doen voor het behoud van zijn beschermd monu ment, kan hij plannen dienaangaande naar voren brengen. Ook een zeer globaal en voorlopig plan kan wellicht een aanknopingspunt vormen tot een vruchtbaar overleg omtrent de uiteindelijke vormgeving en de wijze waarop in de kosten kan worden bijgedragen. De middelen waaruit deze subsidies moeten worden geput zijn echter niet onbeperkt. Jaarlijks stelt de gemeen teraad een bedrag van f. 50.000,— beschikbaar ten behoeve van kleine restauraties aan particuliere beschermde monumenten. Het rijk houdt ieder jaar eenzelfde bedrag beschikbaar voor zulke restauraties in de gemeente Schiedam. Ook de pro vincie heeft hiervoor een beperkt be drag op haar begroting gereserveerd. Voor grotere restauraties geldt een afzonderlijke subsidieregeling. Aanvragen hiervoor kunnen los van bovenstaande regeling aanhangig gemaakt worden. Omdat voor de kleinere restauraties het voor dit jaar beschikbare bedrag reeds vast staat, kan bij het gereedkomen van het plan - binnen redelijke tijd een be slissing worden genomen op de be treffende subsidieaanvrage. In het al gemeen zal een toegekende subsidie eerst uitbetaald worden na het ge reedkomen van het werk. Overigens zal, gezien de beperkte om vang van het beschikbare bedrag, de volgorde waarin de plannen worden ingediend in belangrijke mate bepa lend zijn voor de kans op het verkrij gen van een subsidie. Zodra dit be drag is uitgeput, zullen de dan nog lopende aanvragen eerst in het daarop volgende jaar kunnen worden afgedaan. Nadere inlichtingen over deze rege ling kunt u inwinnen bij de afde ling Openbare Werken van de ge- mentesecretarie, telefoon 260500, toestel 187. SCHIEDAM - Van 27 april tot 15 mei 1977 zal in het Stedelijk Museum van Schiedam een tentoonstelling worden gehouden van inzendingen van schilderijen voor de Koninklijk Subsidie voor Vrije Schilderkunst 1977. Door H.M. de Koningin worden maxi maal zes subsidies f 5.000,- groot verleend. Mededingen naar deze subsidies kunnen Nederlandse kunstenaar die het beoefenen van beeldende kunst als een beroepsmatige, dan wel essentiële bezigheid zien en die op 1 januari 1977 de leeftijd van dertig jaar nog niet hadden bereikt. Ook kunstenaars tussen dertig en vijfen dertig jaar kunnen mededingen wanneer zij niet eerder een koninklijke subsidie ontvangen hebben. Een folder, inhoudende de voorwaarden van inzending, wijze van in zenden en de samenstelling van dejuiy, kan vanaf 14 maart 1977 aan gevraagd worden bij het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schie dam, telefoon 010-269066.

De Havenloods | 1977 | | pagina 7